Ми жили у семидесятих в старій хаті на вул 9 Травня. Це було красиве квітуче село. Там пройшло моє дитинство. Дуже шкода, що за неможливістю у ті далекі часи чимось фотографувати не залишилось ніяких фото. Адже все тоді виглядало зовсім по-іншому. Недалеко від нинішньої кінцевої-розвороту першого трамваю стояв клуб і здається сільрада. А далі за клубом височіли могутні розлогі тополі, за якими починалось озеро, де я малим хлопчиком ловив на вудочку карасиків. Береги озера ховались у очереті, в якому рибалки поробили підходи до води. Коли стояв з вудкою по коліна у воді, зовсім поряд в очереті завжди весело тріскотіли невтомні очеретянки. Далі за селом по обидві сторони окружної дороги навпроти повороту на Вишневе було ще два великих озера. Ці всі озера були проточні і живились водою річки Нивка, що починається біля іподрому і закінчується за святошинським лісом, впадаючи у річку Ірпінь. В тих озерах теж було повно риби і я ніколи не повертався звідти без карасиків. На відрізку від залізничної колії, що на Жулянах, і до нашого села річка протікала через невелике поле. Весною у тому місці на її берегах гніздились чібіси. І коли я малим ходив туди гуляти, чібіси піднімали гвалт, відганяючи непроханого гостя від своїх гнізд. Окружна дорога була тоді вузенькою у 2-3 смуги. А від вул. Трублаїні до майже вул. Григоровича-Барського по обидва боки окружної квітували сади, де в кінці літа завжди можна було просто так назбирати смачних яблук, або груш...
@@ОверкоНегадкий Так, це залишки колишнього села. Масив Південна Борщагівка побудований на місці колишнього села і озера. Людей примусово відселяли у квартири, а хати зносили. Вірогідно вулиці Трублаїні і Качури не входили у план забудови і тому існують до сьогодні.
Колись пішли на промисл😂, по Трублаїні, черешень хотілось, ми малі полізли ввечері через паркан, а дядько з рушницею налякав так що більше ніколи не лізла в чужі сади..
Дуже дякую за повернення мене у дитинство. Я народилася у середині шестидесятих у Микільській Борщагівці. І ми жили по вулиці Шкільній, 10. Це була коротенька вулиця між старою, пізніше вже закритою школою і кладовищем. А старою школою колись стала церква, думаю та, про яку ви говорили, і навколо церкви-школи був яблуневий сад, все це було загороджено нехитрим деревʼяним забором, навіть поряд з будівлею «школи» були гойдалки ( качелі). І от так ми йшли з дому по вулиці ( наша хата була друга чи третя від школи) через школу і далі проходили мимо завалених будиночків у ряд у зарослях кущів і бурʼянів, що, як казали старші люди, належали церкві. Я була мала і звісно не розуміла що до чого, от так навпростець ми виходили до ставка, як називали, і йшли прямо через дорогу на масив… наприкінці 70-х мої батьки побудувались у Софіївський Борщагівці і переїхали, а бабуня із дідом залишались там аж поки не знесли і хату і наш рясний яблуневий сад і город з величезною полуницею… а далі вже почалась зовсім інша історія, на жаль…
Живу зараз в Ірландії, але пом'ятаю як кожне літо в дитинстві прихджав з Києва до бабусі в Хмельницькій, вона мешкала в одноповерховому домі напроти готеля Поділля. Він і зараз існує, і ходив з місцевими хлопцями гуляти до парку у шахматний клуб.
Дякую дуже цікаво, жила на Південній Борщагівці, зараз живу на Софіївській Борщагівці, пригоджу до мами на Південну. Колись лазили в підземному тунелі від Булгакова до Великої Кільцевої, страшно, але цікаво.. дякую вам ща змістовну розповідь. Буду чекати ще ефірів.
Живу в цьому районі, регулярно гуляю пішки, а про дім Юрченків і не чув. Підземну Борщагівку цікаво. На "новій" Соф.Борщагівці мало чого цікавого, бо вона виросла нещодавно на місці пустиря та однієї з вул. Братської, яку "відрізали". А ось на її старії частині є прикольні місця. "Казковий" будинок біля пірсу. А залишки Братської та Михайлівської теж доволі атмосферні і навіть трохи дикі, особливо біля залізниці. Нажаль чимало місцевих не цінують та сильно захарущують довкілля. Скільки там не прибирай все одно закидають сміттям.
Доброго! Дякую за вашу роботу! Маю деяке уточнення стосовно швидкісного трамваю. Моя бабуся і тітка мешкали у дооовгому будинку вздовж вулиці Роме Ролана N 9. Так от, швидкісний трамвай існував із 1975 року, я на ньому часто їздив. Хоча спочатку це був номер 18-й, що ходив від площі Перемоги (євбазу). Швидкісний відкрили із новими маршрутами 3 і 1. Але не добудували. Їздив ним щодня у 77 - 81 роки. Ми його називали "довгограючий" - він досить повільно рухався, як для швидкісного.
спасибо, я 1985 года рождения, вы начали свой репортаж с улици Жолудева, а я там жил в гостинке, потом школа 297я, я туда попал в первый клас, когда школа уже один год проработала у меня там сестричка училась, а потом и я, только кто вспомнит те времена, до того как школа построилась, детям обязательно нужно было погулять по стройкам, но так чтобы сторож уши не надрал, ностальгия и теплые воспоминания
дякую, цікаво пізнавати Київ через такі ролики, багато дізнаюсь нового та через такі відео розумію,що є ще багато цікавих місць і коли дізнаєшся про їх історію, то й відвідування цих місць зовсім по іншому сприймається.
Дуже дякую за це класне відео! Я виросла на Южборі) ходила в 317 школу і мій тато будував мжк. Багато що дізналася нового! Дякую, що повернули у дитинство!
Дякую за чудові ностальгічні моменти. Народився і виріс на проспекті Корольова. Ходив в чудову школу #254. Гарне і спокійне місце для життя. Окрім декількох нових ЖК район мало змінився з нульових.
Дякую за відео.! З 1982 року я мешкала в цьому районі, зараз на Микільський. Дуже цікаво було подивитись на ці будинки, вулиці. Буде у Вас можливість - розповідайте і далі про Борщагівки.
Дякую за цікаву пізнавальну розповідь про район, де я наразі проживаю. Чекатиму з нетерпінням розповіді про Микільську, Софіївську та Петропавлівську Борщагівки. Дуже хотілося б придбати книги про історію цього краю.
дякую автору, цікаво. я з Софіївської, але часто буваю на Південній, мені подобоається насправді район. Трамвай взагалі топ. Чекаю на випуск про Соф. Борщагівку)
Дякую за дуже цікаву мандрівку! Особисто дуже цікава історія усіх Борщагівок, Білич, Новобілич, Академмістечка, Святошина, Нивок, тому голосую за продовження даної тематики:) Є ще одне прохання-пропозиція. У Ваших відео Ви наводите певні джерела, але якщо є можливість їх, і не тільки, систематизувати (хоча б невеличку кількість) у вигляді історіографічного списку в описі до відео, було б просто неперевершено:) Але то вже навіть не побажання, а мрія, скоріше. Ще раз дякую за чудову роботу!
Дякую за відео! Прожив тут з народження в самому початку 90х і до 2017 року. Всі місця на відео рідні. Ще можу додати за школу #317, що ЖК там з'явилося лише в 2015 році, а до того там стояв недобудований шмат школи, бігали там на почтаку 2000х, поки не з'явилися чутки, про загибель дитини яка впала з висоти у численних дірах у плитах. Ще подібні ідолі які є на кінцевій трамваю вул. Симиренка стояли в кінці будинку Семеренка 5 за ринком "Елерон" ( вдома навіть десь є дитяче фото). Ще там де стоїть пам'ятний хрест по загиблим на перехресті Махова і Пр.Корольова за будинком #5 була унікальна бетонна ігрова площадка, яку ми називали "бочки" ( була зроблена з кільцевих бетонних блоків) - більше ніде таку не бачив. На початку 2000х на озері Віра був прокат катамаранів та лодок, озеро було чисте і ми там навіть іноді купались.
Сама не киянка, навчалась в сільгоспакадемії 85-90. Час наче зупинивсь для Києва. Ваше зацікавлення історією і можливість знімати має право на життя. Бажаю успіхів
Окрім тієї дерев'яної скульптури, що зереглась було ще багато і 33 богатиря і Попелюшка з гномами та інші А ще на кільцевій є коричнева будівля - це дитяча поліклініка по зовсім не типовому проєкту, з атріумом (величезне приміщення в центрі) на всі поверхи з зимовим садом і скляним куполом, Дякую за відео Шкода,що такий чудовий зелений район виглядає наразі таким занедбаним, в 90-х він був зовсім іншим А ще дизайн код - біда України Щодо Універсаму - не знаю , можливо що це типова історія для всіх Універсамів, але візок і зал з самообслуговуваням, як в сучасних супермаркетах на той час це вражало
Бував в тому районі, майже на всі об'єкти звернув увагу, про мжк гуглив) Доречі, де утеплення, "військові" будинки, вони отримували там квартири. Недалеко від пам'ятника з ленд лізом, пам'ятник загиблим 2014 року ще ДАЇвцям. І саморобний спортивний майданчик, як приклад самоврядування. От такий контраст для "кримінального" району) Дякую, нагадав що істфак 10 років тому все ж на мене вплинув)
Дякую,я досі мешкаю на Борщагівці, спочатку було не дуже,бо всі казали шо богато маргиналів,а виявилося норм,бо стали строїть новобудови ,а зазвичай люді купляють квартири ,не бідні.Живу на Л . Курбаса
Виріс і мешкаю зараз на Відрадному. Але в середені 90-х вимушений був півтора роки знімати хату в гостинці на Южанці. Це була тонка іронія долі...🎉 (знаючі зрозуміють чому) Міфи про кримінльну Борщагу виявилися дещо перебільшені, але часи були веселі, та й не без пригод.
На Братському кладовищі точно бачив могили 1933 року, тому поодинокі приклади більш старих, ніж повоєнних, поховань є. Про балкон в стилі борщагівського бароко - чоловік, який його будував, робив абсолютно все сам і, наскільки я пам'ятаю, зайняло це в нього 1-2 роки.
Дякую! Дуже цікаво. Я народилася в Микільській Борщагівці, і Братська, як окрема не існувала. До початку Другої Світової війни назва Братська Борщагівка практично вийшла з обігу, оскільки фактично «злилася» з Микільською Борщагівкою і замінена назвою останньої (вікіпедія).
Прикільно, мої дошкільні роки пройшли в районі Ромена Ролана, кінотеатра Лейпциг та Електронмаша. Дитячий садок був цікавий (не елітний) з літнім басейном, класом англійської та компьютерним класом.
Дуже сподобався випуск, дякую! У кінці коли Ви дивилися с недобудованого дитячого садочка в бік храму Мармонів хотілось би отриимати випуск про ту містевість. Як Ви його назвали куток Болгари, Братська Борщагівка.
Дякую! "Штрихнула" лайк. Відео сподобалося. З 1988 року це моє рідне "місто". Не одразу сподобалося, а тільки коли вийшла на заслужений відпочинок. Зараз Південна Борщагівка любима мною. Багато землі, дерев, трави, два ставка. Красиві школи. Біля шкіл стадіони і багато спортивних площадок. Неподалік паркі і не один. Швидкісний трамвай - то окрема окраса і зручність для пересування. Коли авто стоять в пробках, трамвай чух-чух і довезе тебе до ж.д. вокзалу 🎉.
❤ Рідна Борщагівка. Живу на ній з 1982 року... Про книжковий магазин...такий в районі це на Гната Юри 7 за Дитячим Світом. Озеро Віра було почищене і обкладене плитами в кінці 80-х. Спочатку озеро було видно пять плит.. Тоді вчилась в школі 235. На фізкультурі бігали навколо озера.
Ми жили у семидесятих в старій хаті на вул 9 Травня. Це було красиве квітуче село. Там пройшло моє дитинство. Дуже шкода, що за неможливістю у ті далекі часи чимось фотографувати не залишилось ніяких фото. Адже все тоді виглядало зовсім по-іншому. Недалеко від нинішньої кінцевої-розвороту першого трамваю стояв клуб і здається сільрада. А далі за клубом височіли могутні розлогі тополі, за якими починалось озеро, де я малим хлопчиком ловив на вудочку карасиків. Береги озера ховались у очереті, в якому рибалки поробили підходи до води. Коли стояв з вудкою по коліна у воді, зовсім поряд в очереті завжди весело тріскотіли невтомні очеретянки. Далі за селом по обидві сторони окружної дороги навпроти повороту на Вишневе було ще два великих озера. Ці всі озера були проточні і живились водою річки Нивка, що починається біля іподрому і закінчується за святошинським лісом, впадаючи у річку Ірпінь. В тих озерах теж було повно риби і я ніколи не повертався звідти без карасиків. На відрізку від залізничної колії, що на Жулянах, і до нашого села річка протікала через невелике поле. Весною у тому місці на її берегах гніздились чібіси. І коли я малим ходив туди гуляти, чібіси піднімали гвалт, відганяючи непроханого гостя від своїх гнізд. Окружна дорога була тоді вузенькою у 2-3 смуги. А від вул. Трублаїні до майже вул. Григоровича-Барського по обидва боки окружної квітували сади, де в кінці літа завжди можна було просто так назбирати смачних яблук, або груш...
Скажіть, а оцей частний сектор на вул Трублаіні, Качури це залишки села ?
@@ОверкоНегадкий Так, це залишки колишнього села. Масив Південна Борщагівка побудований на місці колишнього села і озера. Людей примусово відселяли у квартири, а хати зносили. Вірогідно вулиці Трублаїні і Качури не входили у план забудови і тому існують до сьогодні.
Колись пішли на промисл😂, по Трублаїні, черешень хотілось, ми малі полізли ввечері через паркан, а дядько з рушницею налякав так що більше ніколи не лізла в чужі сади..
І кукурудзи.
Дякую всім Захисникам та Захисницям України! Дякую всім, хто допомагає Україні! Слава нації!
Дуже дякую за повернення мене у дитинство. Я народилася у середині шестидесятих у Микільській Борщагівці. І ми жили по вулиці Шкільній, 10. Це була коротенька вулиця між старою, пізніше вже закритою школою і кладовищем. А старою школою колись стала церква, думаю та, про яку ви говорили, і навколо церкви-школи був яблуневий сад, все це було загороджено нехитрим деревʼяним забором, навіть поряд з будівлею «школи» були гойдалки ( качелі). І от так ми йшли з дому по вулиці ( наша хата була друга чи третя від школи) через школу і далі проходили мимо завалених будиночків у ряд у зарослях кущів і бурʼянів, що, як казали старші люди, належали церкві. Я була мала і звісно не розуміла що до чого, от так навпростець ми виходили до ставка, як називали, і йшли прямо через дорогу на масив… наприкінці 70-х мої батьки побудувались у Софіївський Борщагівці і переїхали, а бабуня із дідом залишались там аж поки не знесли і хату і наш рясний яблуневий сад і город з величезною полуницею… а далі вже почалась зовсім інша історія, на жаль…
Такого краєзнавця треба показувати в школах! Дуже цікаво.
дякую))
Дякую за українськомовний контент про історію Києва. Було б також цікаво дізнатися про Микільську Борщагівку.
Дякую! Буде обов’язково, скоро про Святошинський район ще більше стане
Корінний киянин дякуючи вам пізнаю цікаві а інколи неочікувані історії і факти мого улюбленого міста Києва
Коментар на підтримку українського пізнавального контенту! Дякую, дуже цікаво 😊
Звісно дуже цікаво побачити і почути про підземну Борщагівку. Дякую!❤️
Моя рідна Південна Борщагівка❤
Дуже цікаве відео. Живу в Хмельницькому, але з великим задоволенням передивися історію про київський мікрорайон!👍🇺🇦
Борщаговка это не микрорайон а целый город.
Теж з Хмельницкого )
👋)
Хмельницький ❤❤❤
Живу зараз в Ірландії, але пом'ятаю як кожне літо в дитинстві прихджав з Києва до бабусі в Хмельницькій, вона мешкала в одноповерховому домі напроти готеля Поділля. Він і зараз існує, і ходив з місцевими хлопцями гуляти до парку у шахматний клуб.
Дуже сподобалось, щиро вам дякую🇺🇦
Дякую за сповідь за Південну Борщагівку
Дякую дуже цікаво, жила на Південній Борщагівці, зараз живу на Софіївській Борщагівці, пригоджу до мами на Південну. Колись лазили в підземному тунелі від Булгакова до Великої Кільцевої, страшно, але цікаво.. дякую вам ща змістовну розповідь. Буду чекати ще ефірів.
Классне відео. Чекаю ще відео про Микільску Борщагівку
Як же круто побачити таке пізнавальне відео про свій район! Дуже радий знайти такий канал!
😍😍😍😍
Дякую за Вашу роботу!Дуже, дуже подобається! Вам здоровья і удачі!
Живу в цьому районі, регулярно гуляю пішки, а про дім Юрченків і не чув. Підземну Борщагівку цікаво. На "новій" Соф.Борщагівці мало чого цікавого, бо вона виросла нещодавно на місці пустиря та однієї з вул. Братської, яку "відрізали". А ось на її старії частині є прикольні місця. "Казковий" будинок біля пірсу. А залишки Братської та Михайлівської теж доволі атмосферні і навіть трохи дикі, особливо біля залізниці. Нажаль чимало місцевих не цінують та сильно захарущують довкілля. Скільки там не прибирай все одно закидають сміттям.
Чекаю на відео про Софіївську та Петропавлівську Борщагівки , ду же якісні відео , дякую
Доброго! Дякую за вашу роботу! Маю деяке уточнення стосовно швидкісного трамваю. Моя бабуся і тітка мешкали у дооовгому будинку вздовж вулиці Роме Ролана N 9. Так от, швидкісний трамвай існував із 1975 року, я на ньому часто їздив. Хоча спочатку це був номер 18-й, що ходив від площі Перемоги (євбазу). Швидкісний відкрили із новими маршрутами 3 і 1. Але не добудували. Їздив ним щодня у 77 - 81 роки. Ми його називали "довгограючий" - він досить повільно рухався, як для швидкісного.
спасибо, я 1985 года рождения, вы начали свой репортаж с улици Жолудева, а я там жил в гостинке, потом школа 297я, я туда попал в первый клас, когда школа уже один год проработала у меня там сестричка училась, а потом и я, только кто вспомнит те времена, до того как школа построилась, детям обязательно нужно было погулять по стройкам, но так чтобы сторож уши не надрал, ностальгия и теплые воспоминания
Дякую за збереження історії Києва ❤. З Вами завжди цікаво ❤
дякую, цікаво пізнавати Київ через такі ролики, багато дізнаюсь нового та через такі відео розумію,що є ще багато цікавих місць і коли дізнаєшся про їх історію, то й відвідування цих місць зовсім по іншому сприймається.
Дуже дякую
За цікаве відео
Звичайно хочеться відео про підземну борщагівку
А ось вже готово)
ruclips.net/video/tVMfRgwOnOw/видео.html
Я живу в цьому місці.
І дуже радий побачити рідні місця
дуже цікаво! дякую!
Дуже дякую за це класне відео! Я виросла на Южборі) ходила в 317 школу і мій тато будував мжк. Багато що дізналася нового! Дякую, що повернули у дитинство!
Дякую вам за випуск. З нетерпінням чекаю випуски про річку Нивка,про Софіївську і Петропавлівську Борщагівки.
Як завжди дуже цікаво 🙏
Коментар у підтримку теми про річку Борщагівка😊
Ну і можливо колись буде історія про Біличі/Новобіличі 😅
Біличі обов’язково)
І річка буде)
Теж хотіла би про Біличі,я народилась там
Знiмiть буд ласка про Микiльску Борщагiвку. Гната Юры Унiвесам 1, Кiнотеатр Лейпцiг, Дитячий Свiт, Кафе Русь.
Микільська - найкраща із Бощагівок. Це центр борщагівської цивілізації:)
@@folkermusic.Да ибо она родная
Дякую за чудові ностальгічні моменти. Народився і виріс на проспекті Корольова. Ходив в чудову школу #254. Гарне і спокійне місце для життя. Окрім декількох нових ЖК район мало змінився з нульових.
Дуже дякую Вам за цікаву історію. Чекаємо на нові відео щодо Річки та інших Борщагівок.
К сожалению мало информативное видео.
Можливо зробите своє, більш інформативне, як це недовподоби😊@@Анна-ч7ш7н
На місці депо був філіал (ділянка для відстою автобусів) колишнього АП3, тоді АТП 13030, де ночували автобуси місцевих маршрутів А2,А9,А69,А89
Дякую за відео.! З 1982 року я мешкала в цьому районі, зараз на Микільський. Дуже цікаво було подивитись на ці будинки, вулиці. Буде у Вас можливість - розповідайте і далі про Борщагівки.
Клуб шквал раньше назывался. Я туда ходил, была своя база на выдубичах, шлюпки, под парусом ходили... Эх
Спасибо за ролик.
Всем мир ✌️
Дякую за цікаву пізнавальну розповідь про район, де я наразі проживаю. Чекатиму з нетерпінням розповіді про Микільську, Софіївську та Петропавлівську Борщагівки. Дуже хотілося б придбати книги про історію цього краю.
Боже бережи Борщагівку;
Бережи Борщагівку;
Бережи.©
Дякую за цікаву змістовну екскурсію,за любов до нашого міста.
Дякую за таке цікаве краєзнавче відео про мій рідний район! Ніби побував вдома. Та виявляється, багато чого не знав, але завдяки Вам дізнався. Дякую!
дякую автору, цікаво. я з Софіївської, але часто буваю на Південній, мені подобоається насправді район. Трамвай взагалі топ. Чекаю на випуск про Соф. Борщагівку)
Чудовий випуск! Дякую, добродію.
Завжди чекаю ваші нові відео. Це цікаво і пізнавально.
Дякую вам за ваш труд!
Дуже сподобалось!
Дякую!!!
Дякую!
Дуже сподобалось відео.
Щиро вдячний за фото тогочасної Борщагівки
Сам народився і виріс тут.
Знімайте ще, контент цікавий і актуальний.
Школа цікава. Дивно, як в СРСР серед суцільної типової забудови взагалі з'являлися такі унікальні проекти
Дякуемо за такие чудовий контент і історію
Знімайте ще! Особливо цікаво про Софіївську Борщагівку дізнатися більше.
Дуже цікаво побачити і почути про підземну Борщагівку. Дякую за Вашу діяльність✨❤️
Дякую за дуже цікаву мандрівку! Особисто дуже цікава історія усіх Борщагівок, Білич, Новобілич, Академмістечка, Святошина, Нивок, тому голосую за продовження даної тематики:) Є ще одне прохання-пропозиція. У Ваших відео Ви наводите певні джерела, але якщо є можливість їх, і не тільки, систематизувати (хоча б невеличку кількість) у вигляді історіографічного списку в описі до відео, було б просто неперевершено:) Але то вже навіть не побажання, а мрія, скоріше. Ще раз дякую за чудову роботу!
На підтримку відео про Біличі
Дякую.Дуже цікаво.Продовжуйте, будь ласка,знімати відео про Борщагівки.
У вас всі розповіді цікаві. Успіхів і відкриття нових цікавих об'єктів.
Огромное благодарю, как всегда смотрю с удовольствием ,жаль что только не всегда хватает времени посмотреть всё
Дуже сподобалась подорож, Величезне Дякую, чекаю кожного разу на нові відео. Дуже цікаво побачити про підземну річку Борщагівка.
Дякую за відео! Прожив тут з народження в самому початку 90х і до 2017 року. Всі місця на відео рідні. Ще можу додати за школу #317, що ЖК там з'явилося лише в 2015 році, а до того там стояв недобудований шмат школи, бігали там на почтаку 2000х, поки не з'явилися чутки, про загибель дитини яка впала з висоти у численних дірах у плитах. Ще подібні ідолі які є на кінцевій трамваю вул. Симиренка стояли в кінці будинку Семеренка 5 за ринком "Елерон" ( вдома навіть десь є дитяче фото). Ще там де стоїть пам'ятний хрест по загиблим на перехресті Махова і Пр.Корольова за будинком #5 була унікальна бетонна ігрова площадка, яку ми називали "бочки" ( була зроблена з кільцевих бетонних блоків) - більше ніде таку не бачив. На початку 2000х на озері Віра був прокат катамаранів та лодок, озеро було чисте і ми там навіть іноді купались.
Частково залишки бетонного ігрового майданчику лишилися і до нашого часу
Живу на Борщагівці, саме на Південній, дякую, цікавий огляд😊
Сама не киянка, навчалась в сільгоспакадемії 85-90. Час наче зупинивсь для Києва.
Ваше зацікавлення історією і можливість знімати має право на життя. Бажаю успіхів
Сподобалось, дякую!
Дякую за таке чудове пізнавальне відео.
Крутяк. Дякую. Цікаво було дізнатися більше про цей район, в якому з недавніх пір так часто буваю
Окрім тієї дерев'яної скульптури, що зереглась було ще багато і 33 богатиря і Попелюшка з гномами та інші
А ще на кільцевій є коричнева будівля - це дитяча поліклініка по зовсім не типовому проєкту, з атріумом (величезне приміщення в центрі) на всі поверхи з зимовим садом і скляним куполом,
Дякую за відео
Шкода,що такий чудовий зелений район виглядає наразі таким занедбаним, в 90-х він був зовсім іншим
А ще дизайн код - біда України
Щодо Універсаму - не знаю , можливо що це типова історія для всіх Універсамів, але візок і зал з самообслуговуваням, як в сучасних супермаркетах на той час це вражало
Ооо, деревʼяні фігури, дійсно їх було більше і я пам’ятаю їх з дитинства. Переїхали на Південну Борщагівку в 1998
вітання Вам з МЖК))) дякую за такий повчальний випуск про мої околиці 🤗
Дякую дякую дякую❤
Чудово. Давайте ще про підземну річку й про те що зараз над нею .
Дякую Кирило за чудове відео!
І, звісно, цікаво буде пізнати про інші Борщагівки! Знімай ще
Я людина проста, бачу відео Степанця - ставлю лайк)
Бував в тому районі, майже на всі об'єкти звернув увагу, про мжк гуглив)
Доречі, де утеплення, "військові" будинки, вони отримували там квартири. Недалеко від пам'ятника з ленд лізом, пам'ятник загиблим 2014 року ще ДАЇвцям. І саморобний спортивний майданчик, як приклад самоврядування. От такий контраст для "кримінального" району)
Дякую, нагадав що істфак 10 років тому все ж на мене вплинув)
Чекаємо огляд про Микільську Борщагівку)
Дякую! цікаво почути про храм мормонів
Блін, які ж класні ваші ютуб-прогулянки❤
Рідні місця... Практично усе дитинство там прожив. Дякую за відео
дякую за це відео про мій рідний район❤
Дякую,я досі мешкаю на Борщагівці, спочатку було не дуже,бо всі казали шо богато маргиналів,а виявилося норм,бо стали строїть новобудови ,а зазвичай люді купляють квартири ,не бідні.Живу на Л . Курбаса
Дякую за відео! Особливо за 2В❤️😭
Клас поруч жив біля школи, всю Борщагу обігав. Дякую за відео
Дуже цікавий контент! Прожила всі свої 27 років на Зодчих і багато чого не знала😢
супер, побільше історії про масиви києва❤❤❤вподобайка
дякую за український контент! жив там кілька років, цікаво було дізнатись щось нове)
Спасибі за відео! Дивишся на одному диханні
Цікаве відео, не живу на Борщазі, але бував неодноразово і цікаво почути про місця де проходив і які бачив.
Дякую. Живу на Борще, дуже добре
Майже нічого не знала про цей район, лише пару раз там бувала, тож дуже цікаво було почути і побачити. Дякую! І чекаю на відео про річку Борщагівку!
Дякую за інформативні відосики. Зніміть ще про Софіївську Борщагівку.
Привіт) Цікаві відео у тебе) Знімай і далі такі відео))) А головне, що культурно спілкуєшся!! Молодець!
Виріс і мешкаю зараз на Відрадному. Але в середені 90-х вимушений був півтора роки знімати хату в гостинці на Южанці. Це була тонка іронія долі...🎉 (знаючі зрозуміють чому)
Міфи про кримінльну Борщагу виявилися дещо перебільшені, але часи були веселі, та й не без пригод.
На Братському кладовищі точно бачив могили 1933 року, тому поодинокі приклади більш старих, ніж повоєнних, поховань є.
Про балкон в стилі борщагівського бароко - чоловік, який його будував, робив абсолютно все сам і, наскільки я пам'ятаю, зайняло це в нього 1-2 роки.
Дякую! Дуже цікаво. Я народилася в Микільській Борщагівці, і Братська, як окрема не існувала. До початку Другої Світової війни назва Братська Борщагівка практично вийшла з обігу, оскільки фактично «злилася» з Микільською Борщагівкою і замінена назвою останньої (вікіпедія).
Дякую за вашу працю. Все навколо мого дома майже. 😢яке все занедбане..хожу не помічаю..а зі сторони...
Прекрасний контент, чекаю нові відео :3
Прикільно, мої дошкільні роки пройшли в районі Ромена Ролана, кінотеатра Лейпциг та Електронмаша. Дитячий садок був цікавий (не елітний) з літнім басейном, класом англійської та компьютерним класом.
Вже й Роллан став Верном. Часи летять.
Дякую за відео .Було дуже цікаво і пізнавально .
Всі Ваші відео дуже подобаються. А це - особливо❤️
Було б цікаво побачити підземну Борщігівку!
Велика вдячність за такий «смачний» контент!
Дуже цікавий
Класс! Дякую!
Дуже круто!! Треба ще відях про Борщагівку! І бо речі до центру по відрадному 25 хв)
❤дякую за Вашу роботу
Як завжди, дуже цікаво і пізнавально! Лайк)
9:09 - когда установили этот памятник, о нем даже написали в популярном тогда журнале "Техника молодежи", где его описали как уникальный.
Дуже сподобався випуск, дякую! У кінці коли Ви дивилися с недобудованого дитячого садочка в бік храму Мармонів хотілось би отриимати випуск про ту містевість. Як Ви його назвали куток Болгари, Братська Борщагівка.
Обовʼязково знімемо 🫡🫡
Дякую! "Штрихнула" лайк. Відео сподобалося. З 1988 року це моє рідне "місто". Не одразу сподобалося, а тільки коли вийшла на заслужений відпочинок. Зараз Південна Борщагівка любима мною. Багато землі, дерев, трави, два ставка. Красиві школи. Біля шкіл стадіони і багато спортивних площадок. Неподалік паркі і не один. Швидкісний трамвай - то окрема окраса і зручність для пересування. Коли авто стоять в пробках, трамвай чух-чух і довезе тебе до ж.д. вокзалу 🎉.
❤ Рідна Борщагівка. Живу на ній з 1982 року...
Про книжковий магазин...такий в районі це на Гната Юри 7 за Дитячим Світом.
Озеро Віра було почищене і обкладене плитами в кінці 80-х. Спочатку озеро було видно пять плит..
Тоді вчилась в школі 235. На фізкультурі бігали навколо озера.