Top10 változtatás a Dűne első és második részében a regényhez képest

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 ноя 2024

Комментарии • 27

  • @lukacskrajcsir3093
    @lukacskrajcsir3093 8 месяцев назад +12

    Szegény Thufir Hawat... Itt is ugyanúgy megfeledkeztek róla, mint a második részben.

  • @gregor_man
    @gregor_man 8 месяцев назад +5

    No, ez egy jól összeszedett kis csokor lett, őszinte és hozzáértő. Az elmúlt hetekben kiderült számomra, hogy ezt a regényt sokkal többen ismerik jól, mint gondoltam volna.
    Hawat elfelejtése is idehozható még, hiszen ő sokszor szerepel a regényben kisebb jelenetekben, ráadásul az Atreidesek lemészárlása után, amikor Hawat a Harkonnenek foglya lett, sokszor van szó arról, hogy a háttérben ő kavarja a szószt, és a stratégiát is felfejlesztette, nem tudva, hogy valójában Paul ellen háborúzik, akit sosem árult volna el. Épp ezért adja önként az életét a zárójelenetben, amikor Paul karjában hal meg.
    Minden felsorolt változtatás megindokolható valamennyire, kivéve a film végét, Csani eltávozását. Ezt nagy baromság volt így kanyarintani, egyre nagyobb a meggyőződésem. Villeneuve felrúgta a történethez addigra egész szépen visszatalált film építményét, belepancsolt a néző elégedettségébe. Utálom a cliffhangereket és egy ilyen filmhez ez nagyon méltatlan húzás volt. Ha meg a modern nőközpontú modernség volt csak az oka, akkor is szégyellje magát.

  • @BAT-o8v
    @BAT-o8v 8 месяцев назад +4

    Ebben az új feldolgozásban, csodálatos a képi világ, remek a kameramunka, a vágás, kiváló a szereposztás! Kinézetre, és szereposztásra, (kivéve Liet karakterét! Hisz ő mint kiderül Chani apja! Az ő elvesztése, és Paul apjának halála , ez a közös tapasztalás hozza közelebb a két fiatalt egymáshoz! Mellesleg Liet nem a kiszáradástól hal meg a sivatagban a regényben, hanem egy fűszerbuborék robbanása végez vele!) remek az új feldolgozás! Még akkor is, ha pár karakter mint Feid nem egészen regényszerű, bár simán lehetett volna! Szóval, minden meglenne egy remek feldolgozáshoz, csak egy valami hiányzik a filmből, és ez A DŰNE! Ez minden, csak nem a regény! Az eddigi feldolgozások ezt, sokkal jobban megoldották! Nálam ez a film a története miatt, 2/10! A kettő is csak a kinézet miatt!

  • @mesterzsolt1297
    @mesterzsolt1297 8 месяцев назад +4

    Paul NEM marad egyedül, a film egyáltalán NEM állítja, hogy Chanival szakítottak volna, ez a túlgondolása a látottaknak. Chani sértetten elrohan, amikor bejelentik Paul és Irulan politikai érdekházasságát, utána pedig nem tudni, mi történik, és szándékosan nincs erre semmi utalás sem, a film vége cliffhanger. Egyébként Chani heves reakciója érthető kifutása a film szerinti, egyre mélyülő és egyre szenvedélyesebbé váló konfliktusnak - a könyv egészen más úton készíti elő a végkifejletet, ezért más a megoldás is.

  • @BToma67
    @BToma67 8 месяцев назад +3

    Villeneuve filmje elképesztően szépen van fényképezve, zseni a képi világa, de bántóan leegyszerűsítette a Dűne történetét. Ambivalens érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban ez miatt. Tetszik is baromira mint film, és bosszantó is, hogy ez a nagyszerű történet ennyire lelett butítva.

  • @messziroljott1516
    @messziroljott1516 8 месяцев назад

    jó lett :)

  • @agneseodannemill5602
    @agneseodannemill5602 8 месяцев назад +3

    Az utóbbi idők legjobb filmje❣

    • @szabray
      @szabray 8 месяцев назад +1

      Nos ez tény. 😅

  • @BToma67
    @BToma67 8 месяцев назад +2

    A Harkonnenek a könyvben mind vörös hajúak, ez a közös bennük.

    • @sectorgovernor
      @sectorgovernor 6 месяцев назад

      A Dűnében ez nem igazán derül ki, sőt Feyd 'sötét hajú'. A Brian Herbert könyvekben viszont a Báró és Rabban is vörös hajú és a kék szemű. Rabban apja, Abulurd viszont szőke volt.

  • @LadyTheStrange
    @LadyTheStrange 6 месяцев назад +1

    Határozottan az eredeti tetszik jobban. Főleg Chani esete, neken a nagy románc abszolút nem jött át ebben az átiratban, csak Paul rajongása a lány iránt. Arra leszek kíváncsi ezekkel a változtatásokkal hogy a fenébe tervezik folytatni... eléggé át kell majd írni... ami, ha valóban trilógiaként zárnak, még el is megy. De tudjuk, hogy rengeteg regény van, a rajongás is nagy a filmekért, szóval kár lenne a stúdió részéröl is veszni hagyni ezt a lehetőséget. Denis nem mer bele vágni, túl mélyek a frenchise scifi rétegei, szerintem ezért, lásd, nem láttunk navigátort sem.

  • @space-d5s
    @space-d5s 8 месяцев назад +1

    hianyoltam ebbol az uj reszbol ....hogy paul nem tanitja meg a freemen-eket hogy hasznaljak a hangjukat es tudatukat mint fegyver....
    az 1984 es verzioban az aggyik kedvenc reszem volt ez....
    illetve hianyoltam a film vegerol az esot !!!

    • @btrix911
      @btrix911 8 месяцев назад

      Pedig a hang vezérlésű fegyver volt a csatákban a leghatékonyabb támadó eszköz. Paul és Chani kapcsolata nekem nagyon felszínesnek tünt a legújabb változatba.Usul erejét semmi más nem tudná jobban demonstrálni,mint az hogy a hangjával és akaratával vizet fakaszt a felhőkből.

    • @szabray
      @szabray 8 месяцев назад +6

      A hangfegyvert csak a 84es filmhez találták ki. A könyvben nem létezik. Esőt se fakaszt Paul mert nem képes rá. 😅 A könyv leírja mért fontosak a vízgyűjtők és kinek az ötlete eredetileg ,hogy az Arakkis ne legyen sivatagbolygó többé. Paul csak hmm a saját malmára hajtja a vizet. 😂

    • @Ruasa5824
      @Ruasa5824 8 месяцев назад +3

      Lynch hangfegyveres őrültsége akkoriban jó(?) volt, de visszagondolva arra a mélyről feltörő hörgésre, jobb is, hogy kimaradt. A két új film fényében a 84-es egyébként is egy rossz paródiának hat, csak korábban készült el, mint az, amit parodizál 😁

  • @leventebalogh3820
    @leventebalogh3820 8 месяцев назад +11

    Számomra hatalmas csalódás volt a második része a Dűnének. Kár, hogy Villeneuve felült az "igazítsunk mindent a modern elvárásokhoz" vonatra. Volt egy kiválóan megírt könyv amit 2000-ben remekül adaptáltak mini sorozat formájában. Sokkal jobban bemutatja, hogy miért olyan a Dűne világa amilyen. Egyetlen hibája, hogy alacsony volt a költségvetése.

    • @szabray
      @szabray 8 месяцев назад +2

      Ez így van de sajnos ott a látványvilág gyenge lett ami miatt lett túl népszerű. Az a baj ,hogy a Dűnét tényleg csak egy ilyen 10 órás sorozatban nagy költségvetéssel lehetne jól adaptálni szerintem.

  • @szabiyt
    @szabiyt 2 месяца назад

    A vacsora az egyik legjobb fejezet a könyvben.

  • @albijamam
    @albijamam 8 месяцев назад +1

    Azzal a képzavarral kell hogy éljek.., más a történet íze, a könyvnek és a filmnek. Engem nem zavar a változtatás, a film ilyen lett.
    Viszont abban amit mondasz, lehet gyenge az utalás a filmben, hogy milyen irányba indul Paul személyisége a továbbiakban. Azért gondolom így, mert akinek említettem de nem ismerik a regény teljes történetét csak az elsőt és a most bemutatásra került filmet láttak..! Vázoltam a lehetséges következő részben mi várható Paul-tól és azoknak teljesen új volt váratlan és nem értették miért változik meg.
    Ez csak egy észre vétel mit tapasztaltam lehet másoknak egyértelműbb a jel. ✌️

  • @rekaribai6521
    @rekaribai6521 8 месяцев назад

    ❤❤❤🎉🎉🎉

  • @zsoltkiss4515
    @zsoltkiss4515 7 месяцев назад +2

    Szerintem Villeneuve csak meg akarta mutatni, hogy ő szarja a spanyolviaszt. Lecsupaszította ezt a rendkívül izgalmas, szövevényes, gazdag világot egy sima akciófilmre, amiből már vagy ezret láttunk. Csinált egy látványos sci-fit és azt hitte, hogy ha az elejére odabiggyeszti, hogy DŰNE, akkor minden oké. Alig van köze a regényhez. Mint film, nekem is tetszett valamilyen szinten, de regény adaptációnak iszonyú gyenge. Egy iparosmunka. Ilyen forgatókönyvet egy 15 éves gyerek is tudott volna írni. Rengeteget változtatott, mert hát ugye a mai néző számára már nem fogyasztható ez a történet. Ez egy baromság. Akkor írjuk át a Rómeó és Júliát is úgy, hogy a végén a két fiatal nem hal meg, hanem eszik egy pizzát és elszív két füves cigit, mert ezt várja el a mai néző. Lehet hogy Villeneuve is belőtte magát? Ami jó volt a filmben, azt is a trükkmestereknek köszönhetjük, meg a makettkészítőknek. Megosztó film=rossz film. Remélem egyszer majd jön egy rendező, aki tiszteli is a regényt és nem balfasz módjára kezeli, bazári szinten.

  • @adamravasz6236
    @adamravasz6236 8 месяцев назад

    Mind a filmek, mind a könyvek rohadt rosszak.

    • @BToma67
      @BToma67 8 месяцев назад +4

      Hát igen valószínű rohadt rossz lehet az a sci-fi regény amit minden idők legnagyobb példányszámban adtak el a világon. De jó, hogy itt vagy nekünk és megmondod hogy az a sokmillió ember aki szerint remekmű, az hülye. 🤣🤡

    • @adamravasz6236
      @adamravasz6236 8 месяцев назад

      @@BToma67 Azért szerintem Victor Hugo Nyomorultak című könyvét többen szeretik.

    • @Ruasa5824
      @Ruasa5824 8 месяцев назад

      Ha mindkettő rossz, akkor mégis mi a francnak kattintottál rá a videóra, nézted meg, és kommenteltél alá? 🤔 Egyébként olvastad is a Nyomorultakat, vagy csak okoskodni akartál egyet?

    • @szabray
      @szabray 8 месяцев назад

      ​@@adamravasz6236 Akkor most nézd úgy ki alkotott többet és jobbat. Hugo aki egy valódi dologhoz rakott csekély fantáziával egy történetet vagy Herbert aki teremtett egy teljesen új több mint 10000 évet feldolgozó eposzt... Hugo és Herbert ha egy időben alkotnak Hugot senki se ismerné mert soha se lett volna sikeres a "young adult" stílusban megírt Nyomorultak.

    • @BToma67
      @BToma67 8 месяцев назад

      @@adamravasz6236 Nem hinném.