Pasitenkinimas tuo, ką turi. Santoša. Nijama. Jogos pagrindai. Rimantas Genys

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 30 сен 2024
  • Kai jūs praktikuojate Santošą, jūs priimate pasaulį, kuris jus supa, jūs priimate save. Jūs patenkinti ir savo padėtimi pasaulyje, ir savo aplinka. Jeigu atsidavus praktikuoti Santošą, tai visos likusios jamos ir nijamos bus įtrauktos į tai.
    Kai jūs priimate savo kūną, kai jūs esate patenkinti savo lankstumu ir fizine forma, jūs nepažeisite Ahimsos, nesužeisite savęs. Jums teks būti su savimi sąžiningu, kad priimti save, o tai Astėja. Jūs nesulaužysite Ahimsos ir santykyje su kitais žmonėmis, kur jums nereikės siekti kažko perdaryti (netgi prie geriausių norų), jūs priimsite bet kurį žmogų tokiu, koks jis yra. Jūsų nevaldys geismai ir troškimai, juk jums pakanka to, ką jums davė Dievas, o tai tampa Brahmačarijos laikymusi. Priimdami savo materialią padėtį, jūs nepradėsite pavydėti kitų žmonių pasiekimams, jų turtams, o reiškia laikysitės aparigrahos. Jeigu jūs su dėkingumu priimate viską, ką jums dovanoja Dievas, tai jūs šlovinate jį už kiekvieną malonę, o tai Išvara-pranidhana.
    Tam, kad praktikuoti Santošą, pilnavertiškai reikia priimti ne tik tai, kas yra malonu, gera, tačiau absoliučiai viską, ką mums dovanoja likimas. Tai ligos, sunkumai ir netektys. Iš pirmo žvilgsnio, atrodo, neįmanoma jausti dėkingumo už netikėtą traumą arba finansinius praradimus, tačiau jeigu jūsų dėmesys bus sutelktas į jūsų vidinį tikslą, o ne išoriniame pasaulyje, tai jūs galėsite laikytis Santošos principo netgi pačiose tragiškiausiose situacijose. Suvokite, kad bet kokia liga - tai jūsų organizmo reakcija į jūsų neadekvatų (netinkamą, klaidingą) sąveikavimą su pasauliu, tai signalas, kad jūs darote kažką ne taip, tai pamoka, kurią jūs su dėkingumu priimate.
    Mūsų kasdienis gyvenimas pastoviai pameta mums situacijas, kuriose mes galime praktikuoti Santošą. Užkirto kelią jūsų automobiliui arba apšaukė eilėje - padėkokite likimui už šią situaciją, kuri jumyse treniruoja kantrybę, padėkokite tiems žmonėms, kurie savo poelgiais padėjo jums atidirbti dalį jūsų negatyvios karmos.
    Plačiau apie jogos etinius ir moralinius principus:
    www.hathajoga....
    Apie jogos savidisciplinos principą (kurio rekomenduojama laikytis) Santoša pasakoja Rimantas:
    / rimantas.gie
    ---
    Kviečiu prisijungti prie hatha jogos online užsiėmimų:
    www.hathajoga....
    Tinklapis, kuriame rasite daugybę įdomios, naudingos ir unikalios informacijos apie jogą, sąmoningą ir sveiką gyvenimo būdą, dvasinį tobulėjimą:
    www.hathajoga.lt
    Prenumeruokite šį kanalą, jeigu jums patinka keliami vaizdo įrašai:
    / rimantasgenys
    Mano Facebook:
    / rimantas.gie
    Kontaktai, kuriais galite su manimi susisiekti:
    rimantas@hathajoga.lt
    Sekite naujus video, komentuokite ir dalinkitės su draugais!

Комментарии • 2

  • @fayda8
    @fayda8 3 года назад

    Rimantai, Jus tikras atradimas. :)

    • @RimantasGenys
      @RimantasGenys  3 года назад +1

      Labas, Vaida. Yra tokia nuomonė, kad kai mes (vidumi) pasiruošiam kažką sužinoti, tą pačią akimirką ateina ir informacija (žinios). Yra toks posakis: "Kai mokinys tampa pasiruošęs, tą pačią akimirką atsiranda ir mokytojas." (čia nebūtinai apie tiesioginį mokytoją. Tai gali būti knyga, filmas, medžiaga, paskaita, pokalbis, dar kas nors. :)