Цікаві факти про місяць.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 окт 2024
  • Цікаві факти про місяць
    Ніхто точно не знає, як утворився Місяць. Одна з найпопулярніших теорій свідчить, що колись, мільярди років тому, на зорі утворення Сонячної системи, Земля зіштовхнулася з якимось об'єктом розміром приблизно з Марс або Меркурій, і Місяць утворився з уламків цього об'єкта, а також викинутої із Землі в результаті імпакту речовини.
    Місяць перебуває в резонансі із Землею, тому він завжди повернутий до нас одним і тим самим боком. Зворотний бік Місяця людство вперше побачило лише 1959 року, коли його сфотографував радянський зонд.
    Вік більшості кратерів на Місяці - близько чотирьох мільярдів років.
    Останні дослідження підтвердили наявність на Місяці води. Не в рідкому вигляді, звичайно ж - у вигляді льоду під поверхнею ґрунту, а також у тих ділянках глибоких кратерів, куди ніколи не потрапляє сонячне світло.
    Місяць не зовсім круглий, а трохи сплющений. Як, утім, і наша Земля.
    Тут трапляються місяцетруси. Це те ж саме, що і землетрус, тільки поштовхи на Місяці набагато слабші.
    Діаметр Місяця дорівнює практично чверті діаметра Землі. Це найбільше співвідношення серед усіх планет і супутників Сонячної системи.
    Пілотовані та безпілотні місії, які побували на Місяці, залишили на супутнику нашої планети понад 181 тонну сміття і відходів.
    На Місяці покоїться прах однієї-єдиної людини - астронома Юджина Шумейкера. Він багато зробив для вивчення цього небесного тіла, але за станом здоров'я сам так і не зміг стати астронавтом. Після його смерті НАСА виконало його останнє прохання - відправило його прах на Місяць.
    Ще один цікавий факт - Місяць має свою атмосферу, що складається з гелію, неону й аргону. Щоправда, вона настільки тонка і розріджена, що це швидше екзосфера, ніж атмосфера.
    На нашому супутнику можна спостерігати дивовижне явище - левітуючий пил. Пилинки піднімаються з поверхні вгору під впливом електромагнітних сил. Найчастіше це можна спостерігати на сході або заході Сонця.
    Багато вчених вважають, що життя на Землі не виникло б, якби не гравітаційний вплив Місяця на нашу планету
    Через відсутність атмосфери добові коливання температури на Місяці дуже серйозні. У районі екватора вночі може бути пекельно холодно - до мінус 170, а вдень - нестерпно спекотно, до плюс 120-130 градусів.
    Один день на Місяці триває близько 29,5 земної доби, тобто майже місяць.
    Деяким людям у повний місяць сняться кошмарні сни, або ж вони страждають від безсоння. Причина такого дивного впливу Місяця на сон людини досі невідома.
    Через відсутність атмосфери, що заломлює промені світла, тіні на Місяці дуже чіткі - там або світло, або надзвичайна чорнота. Жодних півтонів - тільки світло і темрява.
    У Місяця немає магнітного поля, при цьому деякі привезені з Місяця зразки мінералів мають магнітні властивості.
    У місячному ґрунті є великі запаси гелію-3, універсального та екологічно чистого палива, видобуток якого може бути економічно вигідним. На Землі виробляти гелій-3 можливо, але космічно дорого.

Комментарии • 3

  • @mykkrush
    @mykkrush 5 месяцев назад +1

    Ніхто нічого не знає не тільки про місяць, а й про землю та взагалі про космос ! Ми як малі діти, що вчаться ходити ! Ми не знаємо хто ми, звідки ми та для чого ми !

  • @isatyr5368
    @isatyr5368 5 месяцев назад

    То виходить, що на Місяці є геологічна активність?