Тааак, і мої руки пам'ятають як не дивлячись зав'язати той галстук, і (як з'ясувалося) слова' как завєщал товаріщ лєнін, как учіт комуністіческая партія, і 'матеріали 26с'єзда,і усілякі плєнуми. Але що найбільше дратувало тоді - це та клята вовняна сукня. У вересні у ній йдеш додому мокра, взимку холодно. Кофту можна було одягнути тільки під форму (шукали тоненькі 'гольфи' (кому 50плюс, той в курсі ((. З часом став найбільше вкУрвлювати самий 'фартух', начебто ростили служниць. Що тут ще скажеш? Какую страну проср@лі!
Я випускниця 1985 року.Ох як мені не подобалася та система,це депресивні спогади.Нас виховували по струнке смірно..Особливо лишилася пам'ять,коли приїздив стоматолог,і всіх викликали по черзі до кабінету.І той стоматолог міг лишень виривати зуби.Це був кошмар..Мені 55,і я не хочу і згадувати тое шкільне життя..
Дякую авторам. Чудовий контент. Саме так і було (а подекуди ще і є). Закінчував школу наприкінці 80х. Викладачі історії у школах часто були паралельно або директором, або парторгом школи. У педінститутах істфак був самий блатний факультет бо з нього зазвичай розпочинали професійну партійну кар'єру.
Моя мама навчлась в медичному , вона розповідала як вигоняли з закладу студентів, які не здавали іспит з политики партии. І казала, що з точки зору медицини, то були б гарні фахівці.
........МОСКВА, 29 июн - РИА Новости. Российская армия высокоточным ударом позавчера уничтожила двух украинских генералов и до 50 офицеров ВСУ в Краматорске, сообщило Министерство обороны. "По уточненной информации, в результате высокоточного удара 27 июня т. г. в городе Краматорске Донецкой Народной Республики по пункту временной дислокации 56-й отдельной мотопехотной бригады ВСУ уничтожены участвовавшие в штабном совещании два генерала, до 50 офицеров Вооруженных сил Украины, а также до 20 иностранных наемников и военных советников", - уточнили в ведомстве. Авиация, ракетные войска и артиллерия за сутки поразили 85 артподразделений ВСУ на огневых позициях, живую силу и военную технику в 102 районах. Кроме того, около сел Васильцовка Харьковской области и Песчаное Донецкой Народной Республики российские бойцы поразили две радиолокационные станции контрбатарейной борьбы производства США AN/TPQ-50.
@@ivanpetrovsky2049 Вони весь час на своїх болотах ротом знищують українську армію "влучними" пострілами по мирних містах і селах! За словами через рот Канашенкова, в Україні вже давно знищена вся Західна техніка, всі генерали. Слідкуємо за температурою по палаті)))
Я застала той час, коли урок "Політинформації" ще був, а наша молода класна керівник читала нам на тому уроці шокуючу газету "Спід-Інфо". Викладач потім зайнялася політикою, до сих пір у цій сфері.
У 1991 році я перейшов до 5 класу. Підручників з історії України звісно ще не було. Була надрукована навчальна програма з предмету в газеті "Освіта". Для нашого класу батьки спеціально замовили типографські копії цієї газети для кожного учня. Потім ці копії ще довго зберігались в шкільній бібліотеці, поки їх на макулатуру на здали. Це було на Луганщині.
Пішла в перший клас у 1995-96 році, вже точно не пам'ятаю... Біля мого класу були великі білі двері, які нам забороняли відкривати. І от одного разу, відпросившись в туалет, я вийшла, і побачила ключ в замку. Пхнула їх, вони відкрились... Зайшовши, побачила кімнату, забиту під стелю всім радянським непотрібом. І головне, що кинулось в очі, це бюст Леніна на тумбі, і на шиї цієї цеглини пов'язаний червоний галстук. Були різні постери, прапори СРСР і т.д. Але от цей бюст запав в очі, і як зараз все те наче бачу... І от зараз задаюсь питанням, навіщо все це там зберігали вже 5 років!? Невже не вірили, що Україна це назавжди, і думали що в любий момент вже може повернутися назад, і вони швиденько з тої комори все подістають? Скільки те барахло ще там пролежало, не знаю... Пройшло вже майже 30 років після закінчення школи, а це побачене якось закарбувалося в пам'яті на все життя...
Господи да усі школи займаються пропагандою. Якщо ви гадаєте що ми виключення, то помиляєтесь. Це я вам кажу як людина з педагогічною освітою. В нас теж постійна ідеологічна обробка, котра за методами, як особисто я побачив, не далеко відійшла від радянської. Теж доволі жорстка обробка, щоправда її обмежили лише моїм фаховим предметом, історією. Основний біч радянської освіти полягає в тому що дитині вкладали в голову різне не потрібне сміття, за принципом аби вона була розумніше капіталістичної дитини. Це призвело до того що діти були начитані, проте буксували у елементарних життєвих питаннях, від банальних статевих відносин до грамотного розподілення грошей. Потім коли СРСР розпався ми отримали купу людей котрі опинилися в капіталістичному світі не знаючи як роспоряджатися грошима. В школах їх вчили співчувати робітникам всього світу, проте не вирішувати свої проблеми. Ображені на капіталізм вони стали створювати маргинальні гуртки на кштант ЛДНР. От ми і маємо. До речі сьогодні міністерство освіти наступає на ті ж граблі. Вони хочуть, умовно, аби діти в першу чергу Шевченка зазубрили як в СРСР зазубрювали Маркса. Наївно вважаючи що патріотизм вирішить автоматично усі проблеми міністерство освіти не ставить питання ознайомлення дітей з економікою й дорослим життям. А потім ми дивуємося чого наші патріоти вірять у всіляку маячню. Урокам по економіці й соціалогії має приділятися не менша увага ніж історії.
У кожної дитини є вроджені нахили до чогось. Не можна усіх дітей навчати за одною програмою і думати, що вона їх повністю влаштовує. Сама програма теж тупа як пробка. Наприклад, на географії дітям розкажуть, де знаходиться Америка, що вирощують в Україні. Але, їм жодного разу не влаштують практичні заняття з компасом, його використанням і навігацією на місцевості. А потім ДСНС має розшукувати дітей, які заблукали у лісі. Вміти орієнтуватися і користуватися максимально компасом, це набагато важливіші знання, ніж розуміння де Америка. Але їх чомусь у програмі немає.
Підтримую Вашу точку зору,на всі 100%!зараз проживаю в Норвегії,в точних науках ці діти набагато слабкіші від наших,але ...будь-хто,з цих дітей, може обійти любу нашу дитину в економічній грамотності та в логічному мисленні!які є набагато важливіші в житті,чим просто знати формулу на пам'ять
@@ВалентинаБадишян формул взагалі існують мільйони і їх всі знати немає ніякого сенсу. Проблема шкільної освіти в тому, що її знання порожні. Діти чомусь мають гаяти свій час на якісь формули, щоб вирішити якусь бредову задачу і абсолютно безкоштовно. А потім всі дивуються, чому в оцінках двійки і чому у дітей немає мотивації вчитися. А звідки вона має взятися в таких умовах?
Досить лише перелестати підручники з української літератури у 2023 році. Міністерство освіти і культури робить рівно нуль для того , щоб діти полюбили читати своє
Я вам більше скажу, свого практично немає... Художню літературу я не читаю, але читаю науково-технічну. Американці і росіяни мають велику кількість цікавих матеріалів і пропозицій, Україна практично нічого.
@@ІгорШевченко-ь5з подивіться, скільки там їздить електровозів, тепловозів, поїздів метро, яких у радянські часи ніколи не існувало. А ще було видано багато радіоаматорських книг, в тому числі після 2000 року. Про те, скільки було їх видано за радянщини там, важко перелічити. З книг україномовних я бачив лише одну чи дві за часів радянщини, а після 2000 року, не бачив жодної.
@@ІгорШевченко-ь5з що мовчите, правда очі колить? Вагони метрополітену у нас російські. Військової техніки повно російської, наприклад ЗРК С-300, літаки Міги. А де українське ППО, де українські ракети? Чому постійно різну техніку купують за кордоном, чому своєї практично немає? Ви багато бачили пральних машин, комп'ютерів повністю українського виробництва?
В мене травма з тих часів - на клятву піонера я зробила дуже гарну планшетку і на розвороті намалювала портрет леніна, до речі малювала я дуже гарно. Коли я принесла у класної керівниці майже інфаркт не стався - як я могла намалювати портрет вождя, не можна ти шо ти шо. Скандал на всю школу, чуть не виключили. А все чому? що не можна було виділятись - треба було клятву ту кончену написати під пластиковий трафарет.
Моя мама була вчителем української мови та літератури і я пам'ятаю ставлення до вчителів в кінці союзу, і початок незалежної освіти - голова не могла переробити всієї інформації. Ми читали все, що виходило з новою інформацією, слухали програми по радіо. Це допомогло мислити інакше, і взагалі, навчитися мислити.
Я пішла в 1991 році в 7 років в перший клас. Радянська форма, ніякого самовираження та ніякої індивідуальності. Це було дозволено директором тільки для її доньки, для інших заборонено. Перша вчителька чудова, а ось в 5 клас пішла без радості. Я вже мовчу про тих двієчників переростків, яких залишали в 2 та 3 класах з нами й які були старші від нас на 1-2 класи. Добре, що пішла в 6-й клас в районний центр в державну гімназію. Там на відміну від школи, де зацікавлені в навчанні дітей вчителі були не в повазі директором, вчителі були зацікавлені в навчанні та розвитку особистості гімназистів. Вчитель історії (по черзі були уроки історії України та всесвітньої) відмовлявся ставити оцінку за відповідь поки гімназист в кінці відповіді не скаже свою думку на тему уроку. Так що у деяких школах в перші роки була суцільна радянщина, хіба що без політичних предметів та піонерії.
Саме сьогодні згадували з колегами "смотр строевой пєсьни" та "возложеніє цьвєтоф к б'юсту лєніна" на зборах шкільної дружини. Зараз трохи смішно, а тоді було норм...
Я теж пам’ятаю гонитви за раніше забороненими творами, які треба було прочитати. Тигролоаи Багряного згадуються… одна книжка на школу. Закінчували в 2000.
Закінчила в 2002 році. Деякі твори української, російської та світової літератури вчили скорочено. Або жителі райцентру читали вказані ними розділи та переказували нам. Підручники могли бути один на 2-3 чоловіка. Нам, жителям сіл, старалися по можливості майже всі підручники по ключовим предметам давати. А ось жителі районного центру та крупного села могли мати один підручник на 2-3 людини. Хоча й не завжди таке було. Одного року підручник алгебри був один на мене та однокласницю з іншого села району.
"Треба було прочитати", це сильно... Правильна освіта, це коли ви вивчаєте не те, що написано у програмі, а те, що ви хочете вивчати. А якщо вас змушують навчатися за програмою, ви даєте на це жорстку і зрозумілу відповідь.
Я пішла до першого класу в 7 років в далекому 1991 році. Коричнева або синя форма, чорні фартухи на кожен день й білі на свята. Ніякого лаку на нігтях та ніякого самовираження нікому директрисою не дозволялося крім дочки директриси (їй і форму можна було не одягати). На цьому фоні наша перша вчителька була просто чудовою. На той час в 1995 році в районному центрі жінка організувала відкриття державного навчального закладу гімназія. Сучасна форма, якою забезпечував заклад (світер для хлопців, світер із спідницею та жилеткою для дівчат)(носіння форми було та є просто бажаним хоча б на свята, не обов'язковим), самовираження, директор заохочувала номера з пародіями на вчителів, замість низькоякісних шкільних українських завивань у гімназії були якісні номери, міс гімназії, наш "оскар" під назвою Надія гімназії (номінантів вибирали ми, анонімно), вибіркова кількість гімназистів їздила на розкопки, інші захоплюючі події. На той час були диковинними предмети основи права, основи економіки та медицина. Вчителі були зацікавлені саме навчати нас. Я пішла в 6-й клас в гімназію. Наші обидва паралельні класи перші, хто вивчився з початку заснування установи всі шість років з 5 по 11 клас. На сьогодні це державний науковий ліцей 2-3 ступеню обласного значення, куди в кількох регіонах області діти мріють навчатися. Директор та сама до сих пір, ще з часів організації нею будівництва. Вона живе гімназією та й досі намагається йти в ногу з часом. Кілька років тому форму зробили більш сучасною, дизайн створив Андрій Тищенко більш відомий як Андре Тан.
Жах... Пам'ятаю добре, як портрет леніна був у дітсадку в нашій групі, святкували день народження цього покидька.. перший рік у школі ще висіла та пика, а потім розвал СССР і більше я його не бачила. Навіть на центральній площі пам'ятник зняли.Пам'ятаю, наскільки була зазомбованою дитиною, розповідала вірші про леніна, коли їла кашу,то символічно казала: за маму, за тата, за інших родичів і за леніна 😭 Який жахххх... Як боляче, що таке відбувалось..
До речі, заздрила своїй сестрі , яка вже була піонеркою, мріяла носити той галстук і дуже засмутилась ,що так і не встигла його почепити,бо розвал союзу ставсЯ... 😖
Ленін відомий тим, що жорстко пішов на революцію. І як би не він, то Зеленського ніхто б не обирав в президенти, бо замість нього був би якийсь цар і все. Проведення електрифікації країни, це теж були ленінські амбіції. Основну репресій і розстрілів невинних людей зробив не Ленін, а Сталін. Це була людина, яку цікавила по життю зброя і залякування світу, а не економічний розвиток СРСР, який цікавив Леніна. Тому, пам'ятники Сталіну треба зносити однозначно. Але з пам'ятниками Леніну я б не поспішав.
Чесно, просто не віриться що люди це сприймали як норму Як тільки батьки дозволяли так ментально катувати дітей!!! Мені 23, я не розумію як це взагалі могло бути реальністю
переважна більшість батьків була зайнята зароблянням копійчини і пошуком їжі, меншість, яка мала 'блат', користувалася дефіцитом. І першим, і другим добряче промили мізки ( зараз ці 'совки' ностальгують за 'патєряним райєм', намагаються втокмачити це 'повидло' своїм дітям і онукам і постійно голосують за популістів (так, як 'ідєйні' і не лінуються пробігтися на виборчу дільницю, то часто обирають владу і собі, і іншим. Тому завжди, ЗАВЖДИ ходіть на вибори і робіть обміркований вибір. Щасти вам!
@@НаташаКурдун мене у садочку (дошкільна освіта) не допустили до "утрєнніка", бо моя сукня не була однотонною. А це була ЄДИНА моя сукня, іншої у мене не було. Мама тоді пошила однотонну сукню, я обривалася, пройшло 35 років, а йя й досі пам'ятаю радянські освіту.
Історія України не буде розвиватися, доки в високих кабінетах не зникне таке явище, як толоччина. Вже тридцять років, як Петра Толочка та його послідовників пора викинути на смітник. Досить вже нам казочок Петра Кривавого та потаскухи Софії-Федеріки-Августи Ангальт-Дорн-Цербстської, приправлених комуняцькими п"яними соплями. Через них ми втратили розум багатьох мешканців південно-східної України.
Господи , це якийсь жах , раніше треба було обєднуватись , а ні хто куди ! Мені тяжко писати і розмовляти , бо це було ще в радянському союзі у школі ! Но я питаюсь ! Пробачьте , як що не так !💙💙💛💛🙏🙏✊✊🇺🇦🇺🇦🇺🇦🤗👍
Блін, пам'ятаю, дійсно, на уроках української літератури на початку 2000-х, коли почали тільки-но говорити про тих же 60-ків, вчителі самі просили знаходити інформацію в інтернеті чи роздруковувати твори, бо знайти було дуже важко. Педагоги, по суті, вчилися разом із нами. І серед тих, хто "ганяв вату" в ті часи, в моїй школі в Каховці, були одиниці. Наприклад, дуже кипіли, шо, виявляється, російські Пушкіни та Лєрмонтови перемістили на курс зарубіжної літератури. Була й мадам, яка була впевнена, шо Голодомор - перебільшення, розстріли - "западенські" навороти, а у совку було офігєнно. Але їх, дякувати богу, було 2-3 на всю школу. А моє покоління зробило в своїй більшості правильний вибір. Серед однокласників з початку війни прихильниками кацапів виявились може 4-5 чоловік з 30 але вони і у школі не виділялися інтелектом...
А ще в срср була приказка, яку дуже полюбляв простий народ( цікаво з чиєї подачі) краще мати синій диплом і красну морду, чим красний диплом і синю морду😢
Дякую, все так і було. Тільки більш ніж за 30 років багато у владі так і не опритомніли від совєтів та є ще мешканці в Україні які вже шкандибають та все ще сняться зарніці та взвєйтєсь кострамі лєнін молодой" , тільки дивуюся, як до цього плем'я потрапила якась частини молодих людей - і їздять і бачать, а з совєтами луччє ніби вони там жили
Все просто. Скажіть, скільки типів Україна побудувала власних систем ППО і бойових літаків? Скільки побудувала підстанцій з електрообладнання власного виробництва?
Освіти немає - як такої. Найбільш грамотні і відповідальні вчителі намагаються вирівняти хиткий човен, обтяжений "реХВормами" від МОНу, і хоча б чомусь навчити дітей)))
@@Ирина-ф7г9в МОЗу? Може МОНу? Реформа НУШ хороша, це в Європі визнають. А вчителі, які її саботуюють, - ще й хочуть вчити сучасних дітей радянськими методиками. Це так не працює
Мій дід в кінці двадцятих працював вчителем початкових класів. Десять років назад я розказав одній немолодій учительці, яка тоді була навчальна програма. На,що вона мені відповіла, що зараз те ж саме. Дебілятор працює.
Першу брехню радянської освіти я почув у ніжному віці 7 років, коли мене приймали у "Жовтенята". Піонервожата тоді об'явила, що зараз будуть приймати у "жовтенята" найкращіх учнів, які вчаться тільки на чотири та п'ять, люблять школу, слухаються батьків та поважають старших. Я тоді подумав, до чого тут я? Я був трійочником та навіть неслух'яним хлопчиком. Мене здорово підкузьмила каліграфія та письмо (російське - українське почалося тільки через рік) - почерк був (та й зараз такий), як у курки лапою. Мати з бабусею я не слухався, а старших учнів нашої школи я не тільки не поважав, а ненавидів. Але відхреститися не зміг - став жовтеньонком, а потім і піонером.🤣
Даруйте, проте Ваші слова звучать не як "нам повісили краватки на шиї", а як "нас повісили на краватках". Підозрюю, що приблизно так усі, хто розуміли, що коїться, й почувалися... Мені пощастило, бо совок гепнувся, коли я мала два роки. Та якби мусила щось таке відчути, то для мене це справді було б відчуття, що система хоче мене вбити. Бррррр!!! Добре, що тої гидоти вже давно нема. Донатьмо на ЗСУ, щоб її ніколи більше не було!
@@sapriniti , даруйте,як би воно не звучало,але я теж не хочу повертатись у совок, я хочу жити у вільній Україні і я також донатю на ЗСУ з кожної пенсії. Слава ЗСУ.
дякую за відео! пане Вахтанге, Ви вживаєте слово "совєцький", що є вірно по відношенні до тої імперії, а от Ваші колеги навіть в цьому відео - ні, як і на шпальтах ІП
У 90-их я працював вчителем історії. Перші українські підручники з історії були просто переписаними совковими підручниками, причому дуже некваліфіковано перекладеними з російського.
Вав ця фраза "учитесь учитесь учитесь" 🤢🤮 . Моя мама (1968р.н. ) повторювала мені весь час поки я була в школі, тепер знаю свідки вона прилетіла з 💩роZії
Із 5 шкіл, що я їх відвідувала за 10 років, у 3-х із них зазнавала булінгу від учнів, 2 рази ініціатором була класна керівник. Я не знаю, як ту школу я закінчила (умудрилася із відзнакою). Якість освіти наприкінці 1990-х у школі вважаю дуже гарною, але це залежало від учителів. Двоє із учителів у старших класах зверталися до нас на "Ви", ніколи не тикали. В цілому я дуже задоволена освітою, а не методами школи тодішньої.
Освіта в школі це пробите дно. Нормальна освіта починається після школи, коли людина потрапляє у коледж, університет. Там усе інакше і принцип викладання і відношення викладачів до студентів.
@@krokohui это тоже одна из причин. Я в школе был практически двоишником, а один мой одноклассник был ещё хуже. Потом я закончил колледж на бюджете, поступил в универ на бюджет и мы встретились в коридоре, причём не один раз и я узнал, что он тоже на бюджете и стипендию получает. А в колледже мы на лентах физкультуры бесплатно ходили в бассейн в холодное время года и получали стипендию. При чём в бассейне была вышка 3 м и с неё прыгали по желанию. Школа это не место обучения людей, это тюрьма... Которую можно сократить максимум до 3х-4х классов и для обучения в вузе этого будет вполне достаточно, что человек не знает, ему объяснят.
Комплекс жертви, депресії, загибелі І ЗАРАЗ, ПІД ЧАС ВІДРОДЖЕННЯ ТА БУДІВНИЦТВА НОВОЇ України..Може, під час ВІЙНИ ВАРТО ЗМІНИТИ НАСТРІЙ НА ПЕРЕМОЖНИЙ, СВІТЛИЙ, РАДІСНИЙ, ВПЕВНЕНИЙ?!?!? ХОЧА Б В ТЕКСТІ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ!!!!
Державний гімн просто треба розширити до повного тексту. Проте задля цього треба внести зміни до Конституції, а цього під час війни ніхто не робитиме.:(
Шкільна форма - це не для щеплення. Чи вважаєте краще коли скрізь татуйовані, фарбовані, сережки і у дівчат, і хлопців. Одяг - як демонстрація можливостей батьків , а не обличчя закладу освіти. До речі - у світі багато країн і навчальних закладів із певним дрес кодом. Згадую як це було : 90-ті, батькам складно купувати форму - дозволили носити все, що є; початок нульових, боротьба із корупцією - відмінили іспити, ввели ЗНО. Дівчата інколи як акторки фільмів для дорослих виглядають. Форма не відволікає, форма потрібна. Діти відчувають себе рівними завдяки їй, а престиж - успіх у навчанні. Краще порівняйте здобутки освіти тоді і зараз. ЗНО - боротьба із корупцією... Як могло прийти в голову відмінити екзамени. Письмові, усні. Оцінити рівень підготовки, продемонструвати уміння публічно виступити, користуватися дошкою, плакатами, картою, дискутувати, захистити знання. На сьогодні все майже зведено до тесту : "так", "ні". Зрозуміло, що історія мала б бути переписана, але решта здобутків педагогіки - сміття? Українську економіку, доречі, побудували фахівці "савецької" освіти.
Тут немає кому щось пояснювати. Гордо обзиваючи попередні покоління "совком", сучасні молоді "шуфлі і довбні" ще не уявляють, з яким презирством будуть говорити про них, які пропили-прогуляли-просиділи в соцмережах дану їм незалежну державу 😜, їхні діти і внуки. Хоча - ЛГБТ, наркоманія, проституція - це справжнє досягнення у такому ВІЛЬНОМУ "несовковому" новому суспільстві. без ідеології і марксизму-ленінізму🤣🤣🤣
Хто вчився в радянській школі, заряджали потім воду від телевізора. Для мене це найкращий показник. А діти різні і мусять виражати себе, інакше немає розвитку.
Я ходила у формі, яку нам накинули в середній школі. Й почувалася не просто дурепою в тому малиновому піджаці, а саме акторкою з порнухи. До речі , це ще погіршило ставлення до мене: клас у моїй першій школі був збіговиськом троглодитів, а мене шалено діставали, бо любила читати, не хотіла пити й мала надвагу. Форма тільки все допсувала. А ще в ній було холодно до трясці!!! Добре, що сучасні школи запроваджують адекватні чорні чи сині піджаки, штани, жилетки тощо! Та й чорно-білий дрес-код із офіційним стилем одягу - це теж добре, бо учні почуваються "як дорослі", проте й мають простір для всіляких класних штук. А всі ці пірсинги потрібні, бо молодь зазвичай дуже дурна щодо свого комфорту й може навчатися тільки на власних помилках. Ото хай і навчається! Більшість років у тридцять усе одно їх скине, бо відчуватиме, що заважають. Щодо ЗНО - так, це дурнуватий тест. Але це тільки частина екзамену. Гляньте, наприклад, на решту завдань. Хоча Авраменка все одно варто повісити, кажу як знайома з ним людина.
А це ж навмисне робили... Щоб діти нудьгували й не хотіли нічого далі вивчати. Я он 2005 року школу закінчила, ще й у старших класах навчалася у вельми крутої вчительки (от спасибі їй!), та й підручники уважно читала. Попри всі зусилля авторів подекуди все одно виникало прагнення повіситися. На щастя, ми вже вивчали творчість цікавих чуваків, а ще саме у старших класах після зміни школи я знайшла свій стиль завдяки творам із української літератури. Гг "Тигроловів" став моїм другим коханням (першим був "П'ятнадцятирічний капітан") і я потім порівнювала з ним знайомих хлопців. Трясця, нам буквально певної миті показали новий світ! У першій школі я його б не побачила. Вчителька мене зневажала чи просто не любила, а на літературі принципово не помічала моєї піднятої руки й розповідала про щось не нам, а повітрю... Та й загалом то була вкрай постсовкова школа. Бррр, гидота!
Тааак, і мої руки пам'ятають як не дивлячись зав'язати той галстук, і (як з'ясувалося) слова' как завєщал товаріщ лєнін, как учіт комуністіческая партія, і 'матеріали 26с'єзда,і усілякі плєнуми. Але що найбільше дратувало тоді - це та клята вовняна сукня. У вересні у ній йдеш додому мокра, взимку холодно. Кофту можна було одягнути тільки під форму (шукали тоненькі 'гольфи' (кому 50плюс, той в курсі ((. З часом став найбільше вкУрвлювати самий 'фартух', начебто ростили служниць.
Що тут ще скажеш? Какую страну проср@лі!
Слава та подяка ЗАХИСНИКАМ та ЗАХИСНИЦЯМ УКРАЇНИ!
Повертайтесь живими.
Переможемо.
Партнерам подяка за підтримку.
Вашій команді дякую за роботу.
Я випускниця 1985 року.Ох як мені не подобалася та система,це депресивні спогади.Нас виховували по струнке смірно..Особливо лишилася пам'ять,коли приїздив стоматолог,і всіх викликали по черзі до кабінету.І той стоматолог міг лишень виривати зуби.Це був кошмар..Мені 55,і я не хочу і згадувати тое шкільне життя..
Сподіваюся, що для молоді нашого часу всі ці історії будуть дичиною, А не реальністю, як для кількох поколінь Советских людей.
Дякую авторам. Чудовий контент. Саме так і було (а подекуди ще і є). Закінчував школу наприкінці 80х. Викладачі історії у школах часто були паралельно або директором, або парторгом школи. У педінститутах істфак був самий блатний факультет бо з нього зазвичай розпочинали професійну партійну кар'єру.
Я не захотіла навчатися на історичному факультеті Харківського педагогічному
після цього випуску у 2016 році я придбала підручник Ореста Субтельного. найкраще, що трапилося зі мною за школи
Самі відсталі депресивні області в Украіні
це ви про ,що ,не бачили ви 101 кілометр від москви
Моя мама навчлась в медичному , вона розповідала як вигоняли з закладу студентів, які не здавали іспит з политики партии. І казала, що з точки зору медицини, то були б гарні фахівці.
Дякую за плідну працю🔰🔰🔰
Вподобайка на підтримку україномовного каналу. Дякую за Вашу роботу
........МОСКВА, 29 июн - РИА Новости. Российская армия высокоточным ударом позавчера уничтожила двух украинских генералов и до 50 офицеров ВСУ в Краматорске, сообщило Министерство обороны.
"По уточненной информации, в результате высокоточного удара 27 июня т. г. в городе Краматорске Донецкой Народной Республики по пункту временной дислокации 56-й отдельной мотопехотной бригады ВСУ уничтожены участвовавшие в штабном совещании два генерала, до 50 офицеров Вооруженных сил Украины, а также до 20 иностранных наемников и военных советников", - уточнили в ведомстве.
Авиация, ракетные войска и артиллерия за сутки поразили 85 артподразделений ВСУ на огневых позициях, живую силу и военную технику в 102 районах.
Кроме того, около сел Васильцовка Харьковской области и Песчаное Донецкой Народной Республики российские бойцы поразили две радиолокационные станции контрбатарейной борьбы производства США AN/TPQ-50.
@@ivanpetrovsky2049
Нелюди
😏
@@ivanpetrovsky2049 Вони весь час на своїх болотах ротом знищують українську армію "влучними" пострілами по мирних містах і селах! За словами через рот Канашенкова, в Україні вже давно знищена вся Західна техніка, всі генерали. Слідкуємо за температурою по палаті)))
Дякую Вам за вашу працю та цікаве відео.
Супер випуск, дякую за вашу працю.
Подяка за працю !
Дякую за чудове і пізнавальне відео.
Комент на підтримку.
Дякую! Дуже цікавий цикл.
Дуже дякую за цікаві і пізнавальні відео. Завжди з нетерпінням чекаю публікації нових відео.
ДЯКУЮ ✌
Дякую за вашу роботу
Дякую. Це спогади мого дитинства. І одна з них, що Павлік Морозов, серед нас дітей 70 - 80 - х, прижився, як погоняло для сиксотов .
Я застала той час, коли урок "Політинформації" ще був, а наша молода класна керівник читала нам на тому уроці шокуючу газету "Спід-Інфо". Викладач потім зайнялася політикою, до сих пір у цій сфері.
Dziękuję, będzie więcej filmów o ukraińskiej historiografii.
Дякуємо 💙💛
Дякую
У 1991 році я перейшов до 5 класу. Підручників з історії України звісно ще не було. Була надрукована навчальна програма з предмету в газеті "Освіта". Для нашого класу батьки спеціально замовили типографські копії цієї газети для кожного учня. Потім ці копії ще довго зберігались в шкільній бібліотеці, поки їх на макулатуру на здали. Це було на Луганщині.
Дякую каналу за працю слава Україні
дякую за цікавий огляд
Дуже дякую за те що ви робите
Пішла в перший клас у 1995-96 році, вже точно не пам'ятаю... Біля мого класу були великі білі двері, які нам забороняли відкривати. І от одного разу, відпросившись в туалет, я вийшла, і побачила ключ в замку. Пхнула їх, вони відкрились... Зайшовши, побачила кімнату, забиту під стелю всім радянським непотрібом. І головне, що кинулось в очі, це бюст Леніна на тумбі, і на шиї цієї цеглини пов'язаний червоний галстук. Були різні постери, прапори СРСР і т.д. Але от цей бюст запав в очі, і як зараз все те наче бачу... І от зараз задаюсь питанням, навіщо все це там зберігали вже 5 років!? Невже не вірили, що Україна це назавжди, і думали що в любий момент вже може повернутися назад, і вони швиденько з тої комори все подістають? Скільки те барахло ще там пролежало, не знаю... Пройшло вже майже 30 років після закінчення школи, а це побачене якось закарбувалося в пам'яті на все життя...
Господи да усі школи займаються пропагандою. Якщо ви гадаєте що ми виключення, то помиляєтесь. Це я вам кажу як людина з педагогічною освітою. В нас теж постійна ідеологічна обробка, котра за методами, як особисто я побачив, не далеко відійшла від радянської. Теж доволі жорстка обробка, щоправда її обмежили лише моїм фаховим предметом, історією. Основний біч радянської освіти полягає в тому що дитині вкладали в голову різне не потрібне сміття, за принципом аби вона була розумніше капіталістичної дитини. Це призвело до того що діти були начитані, проте буксували у елементарних життєвих питаннях, від банальних статевих відносин до грамотного розподілення грошей. Потім коли СРСР розпався ми отримали купу людей котрі опинилися в капіталістичному світі не знаючи як роспоряджатися грошима. В школах їх вчили співчувати робітникам всього світу, проте не вирішувати свої проблеми. Ображені на капіталізм вони стали створювати маргинальні гуртки на кштант ЛДНР. От ми і маємо. До речі сьогодні міністерство освіти наступає на ті ж граблі. Вони хочуть, умовно, аби діти в першу чергу Шевченка зазубрили як в СРСР зазубрювали Маркса. Наївно вважаючи що патріотизм вирішить автоматично усі проблеми міністерство освіти не ставить питання ознайомлення дітей з економікою й дорослим життям. А потім ми дивуємося чого наші патріоти вірять у всіляку маячню. Урокам по економіці й соціалогії має приділятися не менша увага ніж історії.
У кожної дитини є вроджені нахили до чогось. Не можна усіх дітей навчати за одною програмою і думати, що вона їх повністю влаштовує.
Сама програма теж тупа як пробка.
Наприклад, на географії дітям розкажуть, де знаходиться Америка, що вирощують в Україні.
Але, їм жодного разу не влаштують практичні заняття з компасом, його використанням і навігацією на місцевості.
А потім ДСНС має розшукувати дітей, які заблукали у лісі.
Вміти орієнтуватися і користуватися максимально компасом, це набагато важливіші знання, ніж розуміння де Америка. Але їх чомусь у програмі немає.
Підтримую Вашу точку зору,на всі 100%!зараз проживаю в Норвегії,в точних науках ці діти набагато слабкіші від наших,але
...будь-хто,з цих дітей, може обійти любу нашу дитину в економічній грамотності та в логічному мисленні!які є набагато важливіші в житті,чим просто знати формулу на пам'ять
@@ВалентинаБадишян формул взагалі існують мільйони і їх всі знати немає ніякого сенсу.
Проблема шкільної освіти в тому, що її знання порожні.
Діти чомусь мають гаяти свій час на якісь формули, щоб вирішити якусь бредову задачу і абсолютно безкоштовно. А потім всі дивуються, чому в оцінках двійки і чому у дітей немає мотивації вчитися. А звідки вона має взятися в таких умовах?
Вподобайка та комент в підтримку! Гарна робота!
Дякуємо за працю!Зробити доступну книгу по історії України-обов‘язково!Обов‘язково екзамен по історії України.
А що ви будете робити, якщо ця історія буде вигадана і вам треба буде складати екзамен по вигаданій історії?
@@НикитаШуйский-и4ж😂🤦 в божевільні вихідний?
@@katycherry804 звідки мені знати, ви ж головний лікар.
дякую!
Слава Україні!
Досить лише перелестати підручники з української літератури у 2023 році. Міністерство освіти і культури робить рівно нуль для того , щоб діти полюбили читати своє
Я вам більше скажу, свого практично немає... Художню літературу я не читаю, але читаю науково-технічну. Американці і росіяни мають велику кількість цікавих матеріалів і пропозицій, Україна практично нічого.
@@НикитаШуйский-и4ж
Ты есть этому пример
@@НикитаШуйский-и4жЯка науково-технічна література в росіян? росія не розвивається
@@ІгорШевченко-ь5з подивіться, скільки там їздить електровозів, тепловозів, поїздів метро, яких у радянські часи ніколи не існувало.
А ще було видано багато радіоаматорських книг, в тому числі після 2000 року. Про те, скільки було їх видано за радянщини там, важко перелічити.
З книг україномовних я бачив лише одну чи дві за часів радянщини, а після 2000 року, не бачив жодної.
@@ІгорШевченко-ь5з що мовчите, правда очі колить?
Вагони метрополітену у нас російські. Військової техніки повно російської, наприклад ЗРК С-300, літаки Міги.
А де українське ППО, де українські ракети? Чому постійно різну техніку купують за кордоном, чому своєї практично немає?
Ви багато бачили пральних машин, комп'ютерів повністю українського виробництва?
Надзвичайно цікаво. Дякую.
Вподобайка та комент на підтримку україномовного каналу. Дякую за Вашу роботу
Міфи про бандер які були на ділі бандитами і мародерами
@@Алекс-щ4з1о Але признайте
Ідеї в цих терористівбули правильні
В мене травма з тих часів - на клятву піонера я зробила дуже гарну планшетку і на розвороті намалювала портрет леніна, до речі малювала я дуже гарно. Коли я принесла у класної керівниці майже інфаркт не стався - як я могла намалювати портрет вождя, не можна ти шо ти шо. Скандал на всю школу, чуть не виключили. А все чому? що не можна було виділятись - треба було клятву ту кончену написати під пластиковий трафарет.
Моя мама була вчителем української мови та літератури і я пам'ятаю ставлення до вчителів в кінці союзу, і початок незалежної освіти - голова не могла переробити всієї інформації. Ми читали все, що виходило з новою інформацією, слухали програми по радіо. Це допомогло мислити інакше, і взагалі, навчитися мислити.
В чому незалежність?
Я пішла в 1991 році в 7 років в перший клас. Радянська форма, ніякого самовираження та ніякої індивідуальності. Це було дозволено директором тільки для її доньки, для інших заборонено. Перша вчителька чудова, а ось в 5 клас пішла без радості. Я вже мовчу про тих двієчників переростків, яких залишали в 2 та 3 класах з нами й які були старші від нас на 1-2 класи. Добре, що пішла в 6-й клас в районний центр в державну гімназію. Там на відміну від школи, де зацікавлені в навчанні дітей вчителі були не в повазі директором, вчителі були зацікавлені в навчанні та розвитку особистості гімназистів. Вчитель історії (по черзі були уроки історії України та всесвітньої) відмовлявся ставити оцінку за відповідь поки гімназист в кінці відповіді не скаже свою думку на тему уроку.
Так що у деяких школах в перші роки була суцільна радянщина, хіба що без політичних предметів та піонерії.
Дякую за чудовий матеріал😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊
Дякуємо за вашу працю ❤
Дякую за відео !
Саме сьогодні згадували з колегами "смотр строевой пєсьни" та "возложеніє цьвєтоф к б'юсту лєніна" на зборах шкільної дружини.
Зараз трохи смішно, а тоді було норм...
А я бігала на 'зарніцє')
коли вчителі мене сварили "ти шо, сама умна?!", так і хотілося відповісти "сподіваюсь! і не бачу в цьому нічого поганого!"
Вас би за таку відповідь зі школи витурили. Проте саме Ви маєте рацію!
Так. Дійсно. Книга Ореста Субтельного була супер! Мені її подарувала мама.
Дякую за якісний контент!
Я теж пам’ятаю гонитви за раніше забороненими творами, які треба було прочитати. Тигролоаи Багряного згадуються… одна книжка на школу. Закінчували в 2000.
У нас була єдина ксерокопія. І чіткий розподіл по днях, скільки в кого на руках може бути.
1999 р. закінчення школи, "Тигролови", "Сад Гетсиманський" та "Жовтий князь" не мали навіть учителі. Вивчали за методичними матеріалами для вчителів.
Закінчила в 2002 році. Деякі твори української, російської та світової літератури вчили скорочено. Або жителі райцентру читали вказані ними розділи та переказували нам. Підручники могли бути один на 2-3 чоловіка. Нам, жителям сіл, старалися по можливості майже всі підручники по ключовим предметам давати. А ось жителі районного центру та крупного села могли мати один підручник на 2-3 людини. Хоча й не завжди таке було. Одного року підручник алгебри був один на мене та однокласницю з іншого села району.
"Треба було прочитати", це сильно...
Правильна освіта, це коли ви вивчаєте не те, що написано у програмі, а те, що ви хочете вивчати.
А якщо вас змушують навчатися за програмою, ви даєте на це жорстку і зрозумілу відповідь.
мантру про "...жить, учиться и трудиться, как завещал...." помню до сих пор...
Я пішла до першого класу в 7 років в далекому 1991 році. Коричнева або синя форма, чорні фартухи на кожен день й білі на свята. Ніякого лаку на нігтях та ніякого самовираження нікому директрисою не дозволялося крім дочки директриси (їй і форму можна було не одягати). На цьому фоні наша перша вчителька була просто чудовою. На той час в 1995 році в районному центрі жінка організувала відкриття державного навчального закладу гімназія. Сучасна форма, якою забезпечував заклад (світер для хлопців, світер із спідницею та жилеткою для дівчат)(носіння форми було та є просто бажаним хоча б на свята, не обов'язковим), самовираження, директор заохочувала номера з пародіями на вчителів, замість низькоякісних шкільних українських завивань у гімназії були якісні номери, міс гімназії, наш "оскар" під назвою Надія гімназії (номінантів вибирали ми, анонімно), вибіркова кількість гімназистів їздила на розкопки, інші захоплюючі події. На той час були диковинними предмети основи права, основи економіки та медицина. Вчителі були зацікавлені саме навчати нас. Я пішла в 6-й клас в гімназію. Наші обидва паралельні класи перші, хто вивчився з початку заснування установи всі шість років з 5 по 11 клас. На сьогодні це державний науковий ліцей 2-3 ступеню обласного значення, куди в кількох регіонах області діти мріють навчатися. Директор та сама до сих пір, ще з часів організації нею будівництва. Вона живе гімназією та й досі намагається йти в ногу з часом. Кілька років тому форму зробили більш сучасною, дизайн створив Андрій Тищенко більш відомий як Андре Тан.
Підтримую ваш проєкт. Наснаги та сприяння зусібіч)
Your channel is so interesting
❤
Кафедра наукового націоналізму))) Звучить прекрасно
Жах... Пам'ятаю добре, як портрет леніна був у дітсадку в нашій групі, святкували день народження цього покидька.. перший рік у школі ще висіла та пика, а потім розвал СССР і більше я його не бачила. Навіть на центральній площі пам'ятник зняли.Пам'ятаю, наскільки була зазомбованою дитиною, розповідала вірші про леніна, коли їла кашу,то символічно казала: за маму, за тата, за інших родичів і за леніна 😭 Який жахххх... Як боляче, що таке відбувалось..
До речі, заздрила своїй сестрі , яка вже була піонеркою, мріяла носити той галстук і дуже засмутилась ,що так і не встигла його почепити,бо розвал союзу ставсЯ... 😖
Ленін відомий тим, що жорстко пішов на революцію. І як би не він, то Зеленського ніхто б не обирав в президенти, бо замість нього був би якийсь цар і все.
Проведення електрифікації країни, це теж були ленінські амбіції.
Основну репресій і розстрілів невинних людей зробив не Ленін, а Сталін. Це була людина, яку цікавила по життю зброя і залякування світу, а не економічний розвиток СРСР, який цікавив Леніна.
Тому, пам'ятники Сталіну треба зносити однозначно. Але з пам'ятниками Леніну я б не поспішав.
@@НикитаШуйский-и4ж 🤦🏼♀️🤦🏼♀️🤦🏼♀️🤦🏼♀️
Дякую, пане Вахтанге!
Червоні директори існують і досі, на превеликий жаль.
У мене за ссср у класі висіла саме ця цитата Шевченка, але і школа була у Франківську.
Чесно, просто не віриться що люди це сприймали як норму
Як тільки батьки дозволяли так ментально катувати дітей!!!
Мені 23, я не розумію як це взагалі могло бути реальністю
переважна більшість батьків була зайнята зароблянням копійчини і пошуком їжі, меншість, яка мала 'блат', користувалася дефіцитом. І першим, і другим добряче промили мізки ( зараз ці 'совки' ностальгують за 'патєряним райєм', намагаються втокмачити це 'повидло' своїм дітям і онукам і постійно голосують за популістів (так, як 'ідєйні' і не лінуються пробігтися на виборчу дільницю, то часто обирають владу і собі, і іншим. Тому завжди, ЗАВЖДИ ходіть на вибори і робіть обміркований вибір. Щасти вам!
Мене перед всім класом плюндрувала вчителька за те що в мене були заколкі різні,що тут скажешь
Батьки були самі ментально закатовані і вже не знали іншого життя.
Батьки були залякані голодомором та переселеннями, вам молодим це взагалі не зрозуміти, бо ви ,на щастя, не жили в тюрмі народів😢
@@НаташаКурдун мене у садочку (дошкільна освіта) не допустили до "утрєнніка", бо моя сукня не була однотонною. А це була ЄДИНА моя сукня, іншої у мене не було. Мама тоді пошила однотонну сукню, я обривалася, пройшло 35 років, а йя й досі пам'ятаю радянські освіту.
Історія України не буде розвиватися, доки в високих кабінетах не зникне таке явище, як толоччина. Вже тридцять років, як Петра Толочка та його послідовників пора викинути на смітник. Досить вже нам казочок Петра Кривавого та потаскухи Софії-Федеріки-Августи Ангальт-Дорн-Цербстської, приправлених комуняцькими п"яними соплями. Через них ми втратили розум багатьох мешканців південно-східної України.
Толочка немає в шкільній програмі
А шо ты хотела причерноморье стало частью рос империи в 19 веке,а частью независим Украины только в 91,поэтому туда Бандеру не пришьеш никак
@@krokohui навчись грамотно писати, школярику
Господи , це якийсь жах , раніше треба було обєднуватись , а ні хто куди ! Мені тяжко писати і розмовляти , бо це було ще в радянському союзі у школі ! Но я питаюсь ! Пробачьте , як що не так !💙💙💛💛🙏🙏✊✊🇺🇦🇺🇦🇺🇦🤗👍
Ви велика молодець! Ви на вірному шляху! Не помиляється лише той, хто нічого не робить!
@@ЄвгенійСаленко 🙏✊🇺🇦
Все добре, головне, що намагаєтеся
@@ОлегДеревянко-л3щ 🙏💙💛😜
Дуже велика різниці між вчителями які вчилися у Незалежній Україні
Так, - малоосвічені, зазомбовані новою ідеологією (антикомуністичною) і ненависть до дітей і роботи - так і пре)))
Добрий день
Блін, пам'ятаю, дійсно, на уроках української літератури на початку 2000-х, коли почали тільки-но говорити про тих же 60-ків, вчителі самі просили знаходити інформацію в інтернеті чи роздруковувати твори, бо знайти було дуже важко. Педагоги, по суті, вчилися разом із нами. І серед тих, хто "ганяв вату" в ті часи, в моїй школі в Каховці, були одиниці. Наприклад, дуже кипіли, шо, виявляється, російські Пушкіни та Лєрмонтови перемістили на курс зарубіжної літератури. Була й мадам, яка була впевнена, шо Голодомор - перебільшення, розстріли - "западенські" навороти, а у совку було офігєнно. Але їх, дякувати богу, було 2-3 на всю школу. А моє покоління зробило в своїй більшості правильний вибір. Серед однокласників з початку війни прихильниками кацапів виявились може 4-5 чоловік з 30 але вони і у школі не виділялися інтелектом...
Огидно згадувати, як я декламував з почуттям вірш поета пропагандиста Євгена Євтушенка «… хотят лі руськіє вайни, спрасітє ви у тішини»
Надзвичайно цікаво. Дай Боже Вам здоров’я
Сад Гетсіманській ми не вивчали 94 рік випуск школи,а доня моя так вже вивчала
Думаю, вона надзвичайно збагатилася - духовно...Асоціацій із сучасністю не виникло?)
Коли нас приймали в піонери, це був 1967 рік, двоє моїх однокласників написали свій варінт "Торжественного обещания", який ряснів матюками.
Ми вчилися за підручником Ореста Субтельного.
А ще в срср була приказка, яку дуже полюбляв простий народ( цікаво з чиєї подачі) краще мати синій диплом і красну морду, чим красний диплом і синю морду😢
Дякую, все так і було. Тільки більш ніж за 30 років багато у владі так і не опритомніли від совєтів та є ще мешканці в Україні які вже шкандибають та все ще сняться зарніці та взвєйтєсь кострамі лєнін молодой" , тільки дивуюся, як до цього плем'я потрапила якась частини молодих людей - і їздять і бачать, а з совєтами луччє ніби вони там жили
Все просто. Скажіть, скільки типів Україна побудувала власних систем ППО і бойових літаків? Скільки побудувала підстанцій з електрообладнання власного виробництва?
Чим же краще жити сучасній молоді, ніж було "за совєтів"? Вільний виїзд за кордон - мити дупи багатим старим?
Ну, це хто на що вчився. Хтось і дупи повинен мити.
Зараз теж освіта перетворилася на якийсь грандіозний експеримент.
Так і має бути
Освіти немає - як такої. Найбільш грамотні і відповідальні вчителі намагаються вирівняти хиткий човен, обтяжений "реХВормами" від МОНу, і хоча б чомусь навчити дітей)))
@@Ирина-ф7г9в МОЗу? Може МОНу? Реформа НУШ хороша, це в Європі визнають. А вчителі, які її саботуюють, - ще й хочуть вчити сучасних дітей радянськими методиками. Це так не працює
Мій дід в кінці двадцятих працював вчителем початкових класів. Десять років назад я розказав одній немолодій учительці, яка тоді була навчальна програма. На,що вона мені відповіла, що зараз те ж саме. Дебілятор працює.
@@Valery-je1vz смішно порівнювати 1920 -ті з 2020-ми
Мені мама і чорний пошила з мережива, тоді називали тканину гіпюр.
Першу брехню радянської освіти я почув у ніжному віці 7 років, коли мене приймали у "Жовтенята". Піонервожата тоді об'явила, що зараз будуть приймати у "жовтенята" найкращіх учнів, які вчаться тільки на чотири та п'ять, люблять школу, слухаються батьків та поважають старших. Я тоді подумав, до чого тут я? Я був трійочником та навіть неслух'яним хлопчиком. Мене здорово підкузьмила каліграфія та письмо (російське - українське почалося тільки через рік) - почерк був (та й зараз такий), як у курки лапою. Мати з бабусею я не слухався, а старших учнів нашої школи я не тільки не поважав, а ненавидів. Але відхреститися не зміг - став жовтеньонком, а потім і піонером.🤣
От вам повезло
Яка важка праця відновлювати все українське в 90ті
Книгою Ореста Субтельного, працюючи вчителем історії, сам використовува , щоб підготуватись до уроків.
Прямо як зараз: хто коли хоче, той тоді навчальний рік і закінчує. Запровадили НУШ, відмінили оцінки, а система працює так, як і працювала.
Тетянко, добре, що Ви така молода і того не застали)
...і тепер працює "експердом" по тому, чого не бачила і не знає)))
Червоний галстук мені , як поведінка була недужє доброю, повісили на мою шию 9 травня, бо на той час усім «примерным» вже повісили
Даруйте, проте Ваші слова звучать не як "нам повісили краватки на шиї", а як "нас повісили на краватках". Підозрюю, що приблизно так усі, хто розуміли, що коїться, й почувалися... Мені пощастило, бо совок гепнувся, коли я мала два роки. Та якби мусила щось таке відчути, то для мене це справді було б відчуття, що система хоче мене вбити. Бррррр!!! Добре, що тої гидоти вже давно нема. Донатьмо на ЗСУ, щоб її ніколи більше не було!
@@sapriniti , даруйте,як би воно не звучало,але я теж не хочу повертатись у совок, я хочу жити у вільній Україні і я також донатю на ЗСУ з кожної пенсії. Слава ЗСУ.
дякую за відео! пане Вахтанге, Ви вживаєте слово "совєцький", що є вірно по відношенні до тої імперії, а от Ваші колеги навіть в цьому відео - ні, як і на шпальтах ІП
У батьків моїх теж є така книга "Історія України".
Несподівано було побачити Поліновського
Досі в нашій школі є карти ще з СРСР😢
Їх варто вилучити з поліцією, бо це взагалі-то карна справа.
Негайно повернути комуністичну партію смертельного ворога олігархів
В мене досі лежить на поличці та книжка Субтельного)
Мені пощастило: до інституту вступила у 1992), інакше б фізмат не закінчила, бо ніколи б не здала комунізм з ленінізмом
Научний комунізм здавався легко, списували з підручника. Викладачі самі розуміли, що цю маячню ніхто не вчив
Виховували вбивали в голову а посипалось як непотріб за секунду.
У 90-их я працював вчителем історії. Перші українські підручники з історії були просто переписаними совковими підручниками, причому дуже некваліфіковано перекладеними з російського.
А тепер ви маєте справжні, об'єктивні, не совкові, а шуфльово-незалежні супер-посібники) Слава!.. 😬
@@Ирина-ф7г9вВи вчитель історії? Знаєте, про що говорите?
Не противно бути пустобрьохом?
Цікаве відео 👍
🤟🤟🤟🤟
Чому освіта "заунивна"? Бо ті, що складають програми не читають українських книг, або не читають взагалі. Або купили свої дипломи.
Якою ж збоченою була школа для "радянських" дітей!
❤що ви мелете,про які збочення ви говорите,нас вчили поважати старших,а хлопці поважають дівчат,це зі школи всі пам'ятають до цих пір
Ну звичайно, - у нас не було ЛГБТ, наркотиків і соцмереж. І як ми вижили? 🤣🤣🤣
Вав ця фраза "учитесь учитесь учитесь" 🤢🤮 . Моя мама (1968р.н. ) повторювала мені весь час поки я була в школі, тепер знаю свідки вона прилетіла з 💩роZії
Немає субтитрів
Там ще була демонізація кримських татар.
Із 5 шкіл, що я їх відвідувала за 10 років, у 3-х із них зазнавала булінгу від учнів, 2 рази ініціатором була класна керівник. Я не знаю, як ту школу я закінчила (умудрилася із відзнакою). Якість освіти наприкінці 1990-х у школі вважаю дуже гарною, але це залежало від учителів. Двоє із учителів у старших класах зверталися до нас на "Ви", ніколи не тикали. В цілому я дуже задоволена освітою, а не методами школи тодішньої.
Освіта в школі це пробите дно. Нормальна освіта починається після школи, коли людина потрапляє у коледж, університет. Там усе інакше і принцип викладання і відношення викладачів до студентів.
@@НикитаШуйский-и4ж можливо, але тоді завдання школи - хоча б мінімізувати травми для дітей, щоб вони не втратили бажання вчитися далі.
@@sachkesen саме школа відбиває бажання навчатися далі. Ті, хто у школі вчились погано, чомусь після переходу у ВУЗи починають навчатися добре...
@@НикитаШуйский-и4жну в школе степуху не платят за хорошие оценки.
@@krokohui это тоже одна из причин. Я в школе был практически двоишником, а один мой одноклассник был ещё хуже.
Потом я закончил колледж на бюджете, поступил в универ на бюджет и мы встретились в коридоре, причём не один раз и я узнал, что он тоже на бюджете и стипендию получает.
А в колледже мы на лентах физкультуры бесплатно ходили в бассейн в холодное время года и получали стипендию. При чём в бассейне была вышка 3 м и с неё прыгали по желанию.
Школа это не место обучения людей, это тюрьма...
Которую можно сократить максимум до 3х-4х классов и для обучения в вузе этого будет вполне достаточно, что человек не знает, ему объяснят.
Комплекс жертви, депресії, загибелі І ЗАРАЗ, ПІД ЧАС ВІДРОДЖЕННЯ ТА БУДІВНИЦТВА НОВОЇ України..Може, під час ВІЙНИ ВАРТО ЗМІНИТИ НАСТРІЙ НА ПЕРЕМОЖНИЙ, СВІТЛИЙ, РАДІСНИЙ, ВПЕВНЕНИЙ?!?!? ХОЧА Б В ТЕКСТІ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ!!!!
Державний гімн просто треба розширити до повного тексту. Проте задля цього треба внести зміни до Конституції, а цього під час війни ніхто не робитиме.:(
Закінчив школу в 1972р. Історію України вивчали поверхнево. Трохи період козацтва, трохи 1917-1921рр. Про Велике Князівство Литовське зовсім нічого.
Не брешіть)
Турченко підручник, дійсно класний був.
Поняття Tabula rassa - чистий листок, чиста дошка запропоновано ще Арістотелем, у контекст виховання дітей. Таке
Ну, давні греки, будьмо щирі, не вельми добре зналися на сучасному вихованні...
Шкільна форма - це не для щеплення. Чи вважаєте краще коли скрізь татуйовані, фарбовані, сережки і у дівчат, і хлопців. Одяг - як демонстрація можливостей батьків , а не обличчя закладу освіти. До речі - у світі багато країн і навчальних закладів із певним дрес кодом. Згадую як це було : 90-ті, батькам складно купувати форму - дозволили носити все, що є; початок нульових, боротьба із корупцією - відмінили іспити, ввели ЗНО. Дівчата інколи як акторки фільмів для дорослих виглядають. Форма не відволікає, форма потрібна. Діти відчувають себе рівними завдяки їй, а престиж - успіх у навчанні. Краще порівняйте здобутки освіти тоді і зараз. ЗНО - боротьба із корупцією... Як могло прийти в голову відмінити екзамени. Письмові, усні. Оцінити рівень підготовки, продемонструвати уміння публічно виступити, користуватися дошкою, плакатами, картою, дискутувати, захистити знання. На сьогодні все майже зведено до тесту : "так", "ні". Зрозуміло, що історія мала б бути переписана, але решта здобутків педагогіки - сміття? Українську економіку, доречі, побудували фахівці "савецької" освіти.
Тут немає кому щось пояснювати. Гордо обзиваючи попередні покоління "совком", сучасні молоді "шуфлі і довбні" ще не уявляють, з яким презирством будуть говорити про них, які пропили-прогуляли-просиділи в соцмережах дану їм незалежну державу 😜, їхні діти і внуки.
Хоча - ЛГБТ, наркоманія, проституція - це справжнє досягнення у такому ВІЛЬНОМУ "несовковому" новому суспільстві. без ідеології і марксизму-ленінізму🤣🤣🤣
Хто вчився в радянській школі, заряджали потім воду від телевізора. Для мене це найкращий показник. А діти різні і мусять виражати себе, інакше немає розвитку.
Я ходила у формі, яку нам накинули в середній школі. Й почувалася не просто дурепою в тому малиновому піджаці, а саме акторкою з порнухи. До речі , це ще погіршило ставлення до мене: клас у моїй першій школі був збіговиськом троглодитів, а мене шалено діставали, бо любила читати, не хотіла пити й мала надвагу. Форма тільки все допсувала. А ще в ній було холодно до трясці!!! Добре, що сучасні школи запроваджують адекватні чорні чи сині піджаки, штани, жилетки тощо! Та й чорно-білий дрес-код із офіційним стилем одягу - це теж добре, бо учні почуваються "як дорослі", проте й мають простір для всіляких класних штук. А всі ці пірсинги потрібні, бо молодь зазвичай дуже дурна щодо свого комфорту й може навчатися тільки на власних помилках. Ото хай і навчається! Більшість років у тридцять усе одно їх скине, бо відчуватиме, що заважають.
Щодо ЗНО - так, це дурнуватий тест. Але це тільки частина екзамену. Гляньте, наприклад, на решту завдань. Хоча Авраменка все одно варто повісити, кажу як знайома з ним людина.
19:38 Субтельний
Так, саме так мене навчали в Херсонi, я ненавидiла вчительку укр мови та лiтератури, а також icторii, саме за це бубонiння.
Так, ваші запустили окупантів с Криму без бою.
@@alexgun2855 не тренди, почитай що сталося з Херсонської ТрО
А це ж навмисне робили... Щоб діти нудьгували й не хотіли нічого далі вивчати. Я он 2005 року школу закінчила, ще й у старших класах навчалася у вельми крутої вчительки (от спасибі їй!), та й підручники уважно читала. Попри всі зусилля авторів подекуди все одно виникало прагнення повіситися. На щастя, ми вже вивчали творчість цікавих чуваків, а ще саме у старших класах після зміни школи я знайшла свій стиль завдяки творам із української літератури. Гг "Тигроловів" став моїм другим коханням (першим був "П'ятнадцятирічний капітан") і я потім порівнювала з ним знайомих хлопців. Трясця, нам буквально певної миті показали новий світ! У першій школі я його б не побачила. Вчителька мене зневажала чи просто не любила, а на літературі принципово не помічала моєї піднятої руки й розповідала про щось не нам, а повітрю... Та й загалом то була вкрай постсовкова школа. Бррр, гидота!