Друзі, також за бажанням Ви можете стати спонсором каналу: ruclips.net/channel/UCRYl-f1kmrPom9Nkg5q08AQjoin Або підтримати проект монетою: 4441 1111 4671 6414 - монобанк 4149 4390 1904 0314 - приватбанк lewinsky.info@gmail.com - PayPal
Кажани! Найкращі, дослідники та довідники місцевостей м. Киева та околиць. Дуже вдячний, за вашу працю та заслідоваваня Києва та його околиць! Сам 1980 р. н. Багато бував деяких місцях. Соломинка рулить😊🎉🎉🎉❤
Так мають називатися майбутні станції Київського метрополітену, який буде розширено на кожен Хрещатик і кожну Бессарабку. Потрібно мріяти. Дякую за вашу роботу
Який цікавезний випуск. Згадала, скільки цікавих назв кутків досі зберігається і в нашому місті Чернігові. Але більшість зникли. Ваше дослідження дуже круте
Я тоже. Понимаю украинский язык. Мы жили в Киеве несколько лет. Переехали из Сибири в 1993. Теперь живем в Европе, уже больше 20 лет. Смешанные корни у нас. Были и русские, и украинские предки, и чуваши, и сибирские татары, наверное.
Як гарно, що є фанати топонімів Києва. Я сам з мальовничих Позняків і люблю тинятися втаємниченими закутками або сучасними вулицями, які проте зберігають дух древніх найдбрібніших найзатишніших топонімів
Я уже теж в буд.42А ) а наші Петраш з козацької старшини,що згодом отримали дворянство (Полтавська губернія). Це так,раптом захочете пошукати коріння))
В дополнение к вашему видео напишу про Тодоренко и Тодоривщину из семейных воспоминаний. У моей мамы фамилия Тодоренко она с бабушкой и дедушкой когда то жили на Борщаговке, в старом-старом доме, в котором жили уже много поколений. Говорили что Тодоренок там был целый посёлок, очень много родственников. говорили что кто то из предков женился на болгарке, теперь понимаю где там взялись болгары)) На Братском кладбище поныне много можно найти могил довольно старых с фамилиями Тодоренко, там много наших родственников, прадеды, прабабушки , их родители и их родители. А фамилия эта от имени Теодоро, Феодоро, в семье была традиция периодически называть детей Фёдорами видимо в честь кого то из предков. Мой прадед и двоюродный дед Фёдоры, была баба Федора. В итоге бабушку и дедушку вместе с многочисленными родственниками и соседями переселили на Оболонь в годах 80х так как на том месте начали строить завод. Оболонь тогда только строилась.
Теодор або Тодор( приміром,колись був президент Болгарії Тодор Живков)-- це стилізоване під болгарську ім'я Федір.. Дуже цікаво інформація про топоніми Теж люблю аналізувати походження назв
Первое упоминание о семье Тодоренко есть в Румянцевской описи Украины ( 1766 год ). Там записано, что семья Тодоренко прибыла на постоянное место жительства в Никольскую Борщаговку из містечка Глеваха Киевской губернии.
Невідомий Київ розкривається із новою силою.Топоніми пов'язують нас із минувщиною,через віки.Дуже рідні,архаїчні назви,аж на душі тепліше.Дякую за вашу працю.
Передивляюся кілька разів через певний час і запам'ятовую орієнтовне рощташування кутків. Взагалі глибоке поринення в історію міста якось підносить, ніби реалізується спроба доторкнутися до старовини😍 дякую
Доброго дня)), дуже цікаво і інформаційно, як завжди. Мені тут розповіли, про назву Віта Поштова (Віта Литовська), так от , назва Віта, треба писати Вита з наголосом на А, бо це назва річки (дуже завита, покручена). Отже, треба писати і читати ВитА Поштова (Литовська).
@@kazhan місцеві казали, що чули передачу по українському радіо ). При радянському союзі всі назви на зупинках писали російською мовою. А потім, коли пішли загравання до України і хоч щось писати на нашій мові, і стали змінювати назви, то тоді і пішло, Вита(рус) перейшло в Віта(укр), щоб довго "не заморочуватись". (Ну це вже я так пробую логічно пояснити)).
@@NatBKyiv Вы правы. Приорка - это часть Куреневки. С шелковицей и акацией, с каштанами вокруг церкви,с заводом штампов и прессформ (в моем детстве *цепи галя*) - существует ли? с *ривчаком * и озером рядом, в последствии засыпанными.
@@netania1 да, милый райончик ❤️ на прошлой неделе как раз там гуляла. Местами попадается очень интересная архитектура, например на улице Копыловской. И ещё классный ресторан в Куреневском парке 😁
Супер відео! Супер контент. Свого часу писав дисертацію по урбаністиці і передмістях києва. Шкода що Вашого каналу тоді не було, багато б чого можна було висвітлити додатково.
Деркачем ще називають грубий "вуличний" віник, що зв'язаний не з проса, а з іншої рослини (не знаю як називається). Можливо росло багато цієї рослини в місцевості.
Вітаю із надзвичайно цікавим відео! Кожна назва наштовхує на роздуми і створює неповторну атмосферу місцевостей) Хотілося б також дізнатися про закутки ближче до центру міста: Лук`янівка, Татарка, Куренівка. Є такі чудові місця як Реп'яхів яр, наприклад. Дякую за Вашу важливу справу! Контент справді якісний)
Не варто писати про "неточності", нічого не розуміючи у темі. Ви кажете про массив, який був побудований у радянські часи. Я кажу про село, і де воно знаходилося.
Я в Біличах родився на Шуляках. А куток Вовки відносно новий. Цей куток будували прийдешні люди і жили в дуже бідних умовах ( убогі хатки-мазанки, побут). Тому місцеві його прозвали за у богість - на Вовках! Є в Біличах одне цікаве слова яке я чув тільки там. Це слово описує розумову діяльність людини - Недоколиханий)) Також Біличі дуже багаті на вуличні призвіська: Морока, Лівстратові, Мавпа, Бега, Габел, Каспешка, Беркеча, Барнаки... Аборегенні білицькі призвіща: Сіренко, Мовчун, Дзюбенко, Галаган, Бушеленко, Німножко...
@@kazhan Можу порадити тобі одну цікаву локацію приватного сектора. Ця місцевість колись звалася Шевченкове. Знаходиться в межах "Гірки Крістера" і парку "Кинь грусть". Доречі таж сама Пріорка, яку описує Симеренко в своїй Помології Яблуні, як одну з місцин розповсюдження аборегенного сорту яблоні "Сорока". Це з цієї яблоні робили відоме, до революції, київське сухе варення!
За Підбірну можу сказати що осокорчани вважають її річкою а не озером, бо вона з'єднується із Дніпром, та що правда не впадає у нього а навпаки забирає з нього воду в якості затоки, тому тут все не так однозначно і всієї правди нам все одно не розкажуть 😂 А от Жабокруківка дійсно має назву через жаб, та мабуть не тих що жили на Жуковому та Водниках, а у розгалуженому басейні річки Коник, яка розкинулася між кутком та півостровами.
Так, я на Осокорках навіть бачив табличку "р.Підбірна") Але наскільки мені відомо- це стариця Дніпра. Тобто раніше була річкою. Хоча може і зараз якась течія є
Я живу на Кучанському с. Вигурівщина. А коли знесли село всі назви зникли тому що нема села , залишилось тільки Кучанське біля Гнилуші іще біля кладовища, а в Троєщині назви залишились!
@@kazhan Це поруч з Заривахою. Зариваха ближче до Дніпра, а Павин Куток далі від Дніпра до лугу. Я б сказав, якщо дивитися на Вашу карту, між мітками Зариваха та Лугова, ближче до мітки Лугова.
@@ssalone Зрозуміло, дякую! Але газета "Дарницькі вісті" згадувала саме "Лавин" куток, як частину Позняків. Тому або це різні місцевості, або газета помиляється
Гарно дякую. Обожнюю таку тематику. Це неймовірно клопітка робота, досліджувати старі топоніми та гідроніми. Я проживаю в маленькому райцентрі із населенням десь трохи більше 10 тис. жителів, і в нас біля 40 топонімів, і навіть не дивлячись на це, на те що тут досі є старожили, з них використовують в побуті пару. Решта забуто. Нікому то не цікаво. Чи планується вами дослідження топонімів тих місцин, які втрачені через затоплення Дніпром?
Дуже дякую вам! Тема дійсно дуже цікава та непопулярна. Приємно, що дивитесь з іншого міста. Щодо місцевостей, втрачених через затоплення Дніпром- поки планів не було
@@kazhan маю дивне питання, де з того всього, чим тепер є Києв, його серце, іменно де час він той, який був, в якому місці, це від залізничного вокзалу і до Майдана Незалежності я так думаю, але чи так не є впевнений
интересная тематика на вашем канале! мне как местному коренному жителю с.Троещина 88 года рождения известен был куток "Крива" . Вот интересно спросить более старшее поколение о кутке "рівне" или "Гутовка".
@@kazhan так вот спросил старших! Гутовка знают, а Рівне впервие слышат. Много интересуюсь о истории своего села, был удивлен сколько интересной информации вы нашли про мою Родину в серия ранее.
Очень грустно становится от мыслей что на месте многоэтажных коробок жили люди в своих частных домах и на своей земле, а их повыгоняли со своих домов, посносили кладбища, останки тех людей которых не смогли перезахоронить родственники - просто сгребли в кучи, или под землю закопали построили бетонные коробки. А теперь в квартирах свет с водой отключают и повышают коммуналку.
Есть по улице Заболотного ..."Хоздвор" местные знают и Новосёлки и Феофания обратите внимание, Хоздвор с 1950-1960 годов постройки дома участки раздавали тем кто строил ВДНХ!!! Хотов , Новосёлки ,Чабаны, Гатне, Пирогово.... Спасибо за работу 🤝👍🇺🇦 На месте Теремков 1 помню было чистое поле , по улице Метрологической сеяли поля с пшеницей !
Я так розумію, на Позняках, де зараз кінець вулиці Драгоманова, села не було? Як дізнатись, підкажіть, будь ласка! А взагалі, відео шикарне! Мені здаэться,що на нього було витрачено багато часу - спробуй ті всі карти передивитись та все систематизувати...
На Волині ще є села де зберігалися назви "кутків" Березя - росло багато берез. Гать - за болотом. Круча - вулиця на горі з великою кручеє, де копають глину. Сад - був панський сад. Вигін - дорога на пасовисько худоби.
Хрещатиком, Хрещатим ще могли називати місцевість, де було велике перехрестя доріг чи куди стікалось кілька струмків, наприклад. За відео дякую. Цікаво
колись давно, у дитинстві, прочитав повість САШКО , мені завжди було цікаво, де ж мещкав головний герой , але так і не дізнався, памятаю, що гуляти він ходив до ярів, які за його словами називали собачкою, або ж собачим яром. цікаво, де ж була така мцсцевість?
Друзі, також за бажанням Ви можете стати спонсором каналу:
ruclips.net/channel/UCRYl-f1kmrPom9Nkg5q08AQjoin
Або підтримати проект монетою:
4441 1111 4671 6414 - монобанк
4149 4390 1904 0314 - приватбанк
lewinsky.info@gmail.com - PayPal
У вас неймовірна україніська мова! Дуже приємно слухати, просто мед для вух.
Я обожнюю українську мову і звучання (звук мови) автора. Дякую)
Кажани! Найкращі, дослідники та довідники місцевостей м. Киева та околиць. Дуже вдячний, за вашу працю та заслідоваваня Києва та його околиць! Сам 1980 р. н. Багато бував деяких місцях. Соломинка рулить😊🎉🎉🎉❤
Ого, неймовірний контент! Не можу зрозуміти лише ДЕ ЛАЙКИ, люди?
Дуже цікаво та пізнавально! Випадково натрапив на це відео і одразу вподобайка та підписка
Дуже приємно було чути старе виконання Червоної калини. Дякую.
Чудова мова, неймовірно круте дослідження, дякую!
❤
Щиро дякую за таку цікаву роботу і круте дослідження! Хай Всеосяжна Життєдайна Сила дає Вам сили і підтримку.
Так мають називатися майбутні станції Київського метрополітену, який буде розширено на кожен Хрещатик і кожну Бессарабку. Потрібно мріяти. Дякую за вашу роботу
Неймовірна наша історія! Слава Україні!
Дякую за відео! Дуже інформативно, цікаво! Ваша українська неперевершена, будь ласка, продовжуйте!
Дякую, Антоша, дуже цікаво, а українські кутки- це зворушливе видовище💐❣️Так виглядають наші села, це наша рідна земля! Хай живе Украіна❣️👍
Дякую за твою чисту та красиву мову)
Супер! Дуже атмосферно.
Круто і дуже інформативно. Дуже подобається аудио супровід.
Чувак,як киянин скажу, ти крутезний!!!
Який цікавезний випуск. Згадала, скільки цікавих назв кутків досі зберігається і в нашому місті Чернігові. Але більшість зникли. Ваше дослідження дуже круте
Я не говорю на украинском, но понимаю и просто наслаждаюсь вашей речью...Спасибо вам за такую нужную и полезную работу!
Спасибо большое!
Я тоже. Понимаю украинский язык. Мы жили в Киеве несколько лет. Переехали из Сибири в 1993. Теперь живем в Европе, уже больше 20 лет. Смешанные корни у нас. Были и русские, и украинские предки, и чуваши, и сибирские татары, наверное.
Це насправді дуже цікаво!!!
Ох величезна робота пророблена 👏👏👏
Як гарно, що є фанати топонімів Києва. Я сам з мальовничих Позняків і люблю тинятися втаємниченими закутками або сучасними вулицями, які проте зберігають дух древніх найдбрібніших найзатишніших топонімів
Я теж давно живу на Позняках та мрію дізнатися, Чи була сільська забудова на місті мого будинку за адресою Драгоманова, 42 )
@@svyatozzoraa8487 о, прикол, а я на Драгоманова, 42А жив все життя
А зараз уже ні? )) Доречі, у нас були предки з прізвищем Петраш )
@@svyatozzoraa8487 Зараз теж на Позняках, але на Григоренка. Прикольно. Я колись в армії ще одного Петраша зустрічав
Я уже теж в буд.42А ) а наші Петраш з козацької старшини,що згодом отримали дворянство (Полтавська губернія). Це так,раптом захочете пошукати коріння))
Дякую за роботу !
Вельми Дякуємо за Ваш канал, що Ви Даєте Нам Пізнати Нашу Глибоку Історію України й Київа🙏🙏🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦🌻🌻🌻🌿🍀
Космос! Дуже крута робота!
Дякую. Дуже цікаво.
дуже цікаво! я в захваті! Дякую!
Дякую за ваші відео про Київ, дуже захоплююче бачити і чути такі незнайомі нові історії....
В дополнение к вашему видео напишу про Тодоренко и Тодоривщину из семейных воспоминаний.
У моей мамы фамилия Тодоренко
она с бабушкой и дедушкой когда то жили на Борщаговке, в старом-старом доме,
в котором жили уже много поколений.
Говорили что Тодоренок там был целый посёлок,
очень много родственников.
говорили что кто то из предков женился на болгарке, теперь понимаю где там взялись болгары))
На Братском кладбище поныне много можно найти могил довольно старых с фамилиями Тодоренко,
там много наших родственников, прадеды, прабабушки , их родители и их родители.
А фамилия эта от имени Теодоро, Феодоро, в семье была традиция периодически называть детей Фёдорами
видимо в честь кого то из предков.
Мой прадед и двоюродный дед Фёдоры, была баба Федора.
В итоге бабушку и дедушку вместе с многочисленными родственниками и соседями переселили на Оболонь
в годах 80х так как на том месте начали строить завод. Оболонь тогда только строилась.
Ух ти! Дуже цікаво, велика подяка за інформацію!
Теодор або Тодор( приміром,колись був президент Болгарії Тодор Живков)-- це стилізоване під болгарську ім'я Федір..
Дуже цікаво інформація про топоніми
Теж люблю аналізувати походження назв
Первое упоминание о семье Тодоренко есть в Румянцевской описи Украины ( 1766 год ).
Там записано, что семья Тодоренко прибыла на постоянное место жительства
в Никольскую Борщаговку из містечка Глеваха Киевской губернии.
Дякую за инфу !
Удачи !
Дякую, пізнавально!
Невідомий Київ розкривається із новою силою.Топоніми пов'язують нас із минувщиною,через віки.Дуже рідні,архаїчні назви,аж на душі тепліше.Дякую за вашу працю.
обоже, яка у вас чудова вимова! гарна фонетика. я тільки-но почала розмовляти українською, тому підмічаю все ))
Дякую:) Я теж не так давно почав робити відео українською
@@kazhan ви не думали переозвучити попередні відео?? Просто цікавість
@@sinijsaxar Не думав.
Дякую! Все дивлюся із задоволенням❤
Супер ! Дякую за чудове відео 💛💙
Вау! Який крутий контент! Вподобайка однозначно! Плюс підписка.
Передивляюся кілька разів через певний час і запам'ятовую орієнтовне рощташування кутків. Взагалі глибоке поринення в історію міста якось підносить, ніби реалізується спроба доторкнутися до старовини😍 дякую
Дуже цікаво! Окремо дякую за українську!💙💛❤
Спасибі велике!Завашу працю.Дуже сподобалось і дуже цікаво.Наснаги Вам!
І я Вам дуже дякую!)
і у кожному з таких кутків жили люди. Народжувалися, працювали, страждали і веселилися.
Окрема вдячність за пісню в кінці відео. Це так гарно!
Круто, дуже цікаво. Жабокруківка.
Супер! Дуже цікаво як і всі ваші випуски!
І я щиро дякую вам за підтримку та чудові відгуки! Далі буде...
Дякую за відео😊Як завжди цікаво🎉😊
Дуже дякую за вашу працю! дослідження давніх місцин моя улюблена тема!!
Величезне дякую за вашу працю!
Все дуже цікаво 👍 можете також про місцевість Мишоловка розповісти ?
Так, про Мишоловку буде окремий випуск
@@kazhan ура !!! Чекаємо 😁
Дякую 🦇
Дякую за відео! Це не просто відео - це величезна дослідницька робота! Інформація дуже рідкісна та цікава!
велике діло Ви робите, повертаєте столиці України її українську душу, майже витруїну орками і власними манкуртами
Дуже подобається такий контент.
так гарно, звук,відео, ваша мова🥺💛💛💛 дякую рекомендаціям на ютубі, що привели мене сюди сьогодні
Доброго дня)), дуже цікаво і інформаційно, як завжди. Мені тут розповіли, про назву Віта Поштова (Віта Литовська), так от , назва Віта, треба писати Вита з наголосом на А, бо це назва річки (дуже завита, покручена). Отже, треба писати і читати ВитА Поштова (Литовська).
Вітаю!) Дуже дякую! Теж читав таку версію, але не знав наскільки це достовірно. Це місцеві кажуть?
Теж знаю цю версію. Про витку річку. Читала.)))
Так правильно Ви кажете: саме витА, не від імені Віта, а від того, що в'ється🙂
@@kazhan місцеві казали, що чули передачу по українському радіо ).
При радянському союзі всі назви на зупинках писали російською мовою. А потім, коли пішли загравання до України і хоч щось писати на нашій мові, і стали змінювати назви, то тоді і пішло, Вита(рус) перейшло в Віта(укр), щоб довго "не заморочуватись". (Ну це вже я так пробую логічно пояснити)).
@@ЛюдонькаД схоже на правду, судячи з кількості покручів україських зросійщених прізвищ, думаю подібні процеси відбуівлись і тут
Интересно было бы послушать про мой родной Виноградарь. Там ещё осталась частная застройка, при чём достаточно большой кусок
Эта местность называлась Приорка. От ул. Вышгородской поднималась ул. Большая Мостицкая, после перепланировки местности ул. Новомостицкая
@@netania1 Приорка - это же Куреневка. А Мостицкая - это только начало массива Виноградарь, маленький кусочек. А массив интересный
@@NatBKyiv Вы правы. Приорка - это часть Куреневки. С шелковицей и акацией, с каштанами вокруг церкви,с заводом штампов и прессформ (в моем детстве *цепи галя*) - существует ли? с *ривчаком * и озером рядом, в последствии засыпанными.
@@netania1 да, милый райончик ❤️ на прошлой неделе как раз там гуляла. Местами попадается очень интересная архитектура, например на улице Копыловской. И ещё классный ресторан в Куреневском парке 😁
@@netania1 на Вышгородской кафе «Приорка», как раз в начале массива
дякую за відео, дуже цікаво, підписався)
👍
Дакую Вам за Вашу працю ❤️
Дуже цікаво, дякую
Дуже цікаво!
Дякуємо за ваші дослідження
Супер відео! Супер контент. Свого часу писав дисертацію по урбаністиці і передмістях києва. Шкода що Вашого каналу тоді не було, багато б чого можна було висвітлити додатково.
Словом "деркач" крім птаха ще називають стертий віник. А Цундарі співзвучно із цундере. Хто розуміє - той розуміє :)
Деркачем ще називають грубий "вуличний" віник, що зв'язаний не з проса, а з іншої рослини (не знаю як називається). Можливо росло багато цієї рослини в місцевості.
Там багато японок жили після 1905
Вітаю із надзвичайно цікавим відео! Кожна назва наштовхує на роздуми і створює неповторну атмосферу місцевостей) Хотілося б також дізнатися про закутки ближче до центру міста: Лук`янівка, Татарка, Куренівка. Є такі чудові місця як Реп'яхів яр, наприклад.
Дякую за Вашу важливу справу! Контент справді якісний)
Прекрасне відео, як завжди, щиро вдячна !
Неймовірна робота! Дякую
Топ контєнт
Дуже дякую! Цікаво ще було б дізнатись про приватний сектор Олександрівської Слобідки і біля Лисої гори (Столєтова....)
Гарне дослідження, проте рясніє неточностями- Микитська Борщагівка знаходиться значно далі- за вул. Литвиненко-Вольгемут - так точно!
Не варто писати про "неточності", нічого не розуміючи у темі. Ви кажете про массив, який був побудований у радянські часи. Я кажу про село, і де воно знаходилося.
Кайф
Дякую. Було дуже цікаво.
Я в Біличах родився на Шуляках. А куток Вовки відносно новий. Цей куток будували прийдешні люди і жили в дуже бідних умовах ( убогі хатки-мазанки, побут). Тому місцеві його прозвали за у богість - на Вовках! Є в Біличах одне цікаве слова яке я чув тільки там. Це слово описує розумову діяльність людини - Недоколиханий)) Також Біличі дуже багаті на вуличні призвіська: Морока, Лівстратові, Мавпа, Бега, Габел, Каспешка, Беркеча, Барнаки...
Аборегенні білицькі призвіща: Сіренко, Мовчун, Дзюбенко, Галаган, Бушеленко, Німножко...
Дякую, друже! Чудове доповнення!
@@kazhan Можу порадити тобі одну цікаву локацію приватного сектора. Ця місцевість колись звалася Шевченкове. Знаходиться в межах "Гірки Крістера" і парку "Кинь грусть". Доречі таж сама Пріорка, яку описує Симеренко в своїй Помології Яблуні, як одну з місцин розповсюдження аборегенного сорту яблоні "Сорока". Це з цієї яблоні робили відоме, до революції, київське сухе варення!
@@agronomFMI Так, чув про таку місцевість. Можливо якось і потраплю
Интересные совпадения... Были у нас знакомые Приходько, жившие на Борщаге, в месте с названием "Прихідьки"....😮
Ого! Так це ж в кінці аудіозапис Українського народного хору Калина в якому я співав!! Як ви його знайшли?! Несподівано!
выпуск огонь 🔥🔥
За Підбірну можу сказати що осокорчани вважають її річкою а не озером, бо вона з'єднується із Дніпром, та що правда не впадає у нього а навпаки забирає з нього воду в якості затоки, тому тут все не так однозначно і всієї правди нам все одно не розкажуть 😂
А от Жабокруківка дійсно має назву через жаб, та мабуть не тих що жили на Жуковому та Водниках, а у розгалуженому басейні річки Коник, яка розкинулася між кутком та півостровами.
Так, я на Осокорках навіть бачив табличку "р.Підбірна") Але наскільки мені відомо- це стариця Дніпра. Тобто раніше була річкою. Хоча може і зараз якась течія є
Super
👍
Цікаві назви у кутків, а особливо Жабокруківка))
В нашому селі в Черкаській області є куток "Жабокраківка". Вважаю, що " Жабокруківка" мабуть з роками перекрутилась від початкового "Жабокраківка".
Забара - моэ дiвоче прiзвище. Я не могла знайти, що то воно визначаэ.
Біличі one love
Ооо, оце крутий і зараз необхідний контент!) Та ще й українською) супер!
Буде чи огляд села Червоний Хутір?
Думаю так
Я живу на Кучанському с. Вигурівщина. А коли знесли село всі назви зникли тому що нема села , залишилось тільки Кучанське біля Гнилуші іще біля кладовища, а в Троєщині назви залишились!
А я з дитинства, уже 31 рік, живу на перехресті просп. В. Маяковського та Цвєтаєвої, цікаво як той кут називався
@@tetianalevchuk247 Ніяк, бо там луг був.
Дякую Вам за велику роботу! Про Осокорки загалом доволі точно, хоч Ви чомусь Павин Куток до Позняків приписали, та ще й його Лавин назвали.
Дякую! А можете детальніше розповісти, що це за куток та де він знаходився?
@@kazhan Це поруч з Заривахою. Зариваха ближче до Дніпра, а Павин Куток далі від Дніпра до лугу. Я б сказав, якщо дивитися на Вашу карту, між мітками Зариваха та Лугова, ближче до мітки Лугова.
@@ssalone Зрозуміло, дякую! Але газета "Дарницькі вісті" згадувала саме "Лавин" куток, як частину Позняків. Тому або це різні місцевості, або газета помиляється
Гарно дякую. Обожнюю таку тематику. Це неймовірно клопітка робота, досліджувати старі топоніми та гідроніми. Я проживаю в маленькому райцентрі із населенням десь трохи більше 10 тис. жителів, і в нас біля 40 топонімів, і навіть не дивлячись на це, на те що тут досі є старожили, з них використовують в побуті пару. Решта забуто. Нікому то не цікаво.
Чи планується вами дослідження топонімів тих місцин, які втрачені через затоплення Дніпром?
Дуже дякую вам! Тема дійсно дуже цікава та непопулярна. Приємно, що дивитесь з іншого міста.
Щодо місцевостей, втрачених через затоплення Дніпром- поки планів не було
@@kazhan маю дивне питання, де з того всього, чим тепер є Києв, його серце, іменно де час він той, який був, в якому місці, це від залізничного вокзалу і до Майдана Незалежності я так думаю, але чи так не є впевнений
интересная тематика на вашем канале! мне как местному коренному жителю с.Троещина 88 года рождения известен был куток "Крива" . Вот интересно спросить более старшее поколение о кутке "рівне" или "Гутовка".
Круто! Благодарю!)
@@kazhan так вот спросил старших! Гутовка знают, а Рівне впервие слышат. Много интересуюсь о истории своего села, был удивлен сколько интересной информации вы нашли про мою Родину в серия ранее.
Гутовка(кугути,півні) так чула в дитинстві і ще був вигон,мабуть вже застроїли в Троєщині,років 50 не була
Район Борова в Бортничах від річечки ,яка колись протікала під бором.
Очень грустно становится от мыслей что на месте многоэтажных коробок жили люди в своих частных домах и на своей земле, а их повыгоняли со своих домов, посносили кладбища, останки тех людей которых не смогли перезахоронить родственники - просто сгребли в кучи, или под землю закопали построили бетонные коробки. А теперь в квартирах свет с водой отключают и повышают коммуналку.
Дуже цікаво , а як щодо Куренівка , Приорка , Кинь Грусть і т.д. ,дякую , було б цікаво.
Есть по улице Заболотного ..."Хоздвор" местные знают и Новосёлки и Феофания обратите внимание, Хоздвор с 1950-1960 годов постройки дома участки раздавали тем кто строил ВДНХ!!!
Хотов , Новосёлки ,Чабаны, Гатне, Пирогово....
Спасибо за работу 🤝👍🇺🇦
На месте Теремков 1 помню было чистое поле , по улице Метрологической сеяли поля с пшеницей !
В 90-е Хоздвор и Пентагон был прибежищем для киевского отрепья. Молодое дурачьё да бандиты.
Я так розумію, на Позняках, де зараз кінець вулиці Драгоманова, села не було? Як дізнатись, підкажіть, будь ласка! А взагалі, відео шикарне! Мені здаэться,що на нього було витрачено багато часу - спробуй ті всі карти передивитись та все систематизувати...
До чого ж захоплюючі подорожі!
👍💙💛
Щось на Троєщині дуже мало топонімів, хоча село дуже велике.
На Волині ще є села де зберігалися назви "кутків"
Березя - росло багато берез.
Гать - за болотом.
Круча - вулиця на горі з великою кручеє, де копають глину.
Сад - був панський сад.
Вигін - дорога на пасовисько худоби.
ШулЯк - се маленький качанчик капусти. Часто в діжках квасили шулякИ цілими.
Ваша інформація дуже цікава...ніколи не чула, хоча маю 66 років...дуже дякую!
Урбанізація знищила ідентифікацію поселень.
Хрещатиком, Хрещатим ще могли називати місцевість, де було велике перехрестя доріг чи куди стікалось кілька струмків, наприклад. За відео дякую. Цікаво
колись давно, у дитинстві, прочитав повість САШКО , мені завжди було цікаво, де ж мещкав головний герой , але так і не дізнався, памятаю, що гуляти він ходив до ярів, які за його словами називали собачкою, або ж собачим яром. цікаво, де ж була така мцсцевість?
Повість не читав, але знаю, що є урочище Собачка на Звіринці, біля північно-західної частини бот.саду
@@kazhan дякую
Это Печерск ул.Панаса Мирного моя родина
На місці МВЦ - "Пожарище"...
Главное чтобы не наоборот
Как когда- то строили, с душой. Украшали, резьба какая тонкая. Это вам не бетонные блоки однотипные. Так жалко эту старину, уходит эпоха...
Є ще такий куток як Костопальник, десь біля Мишоловки
А не підкажете де саме? Хоча б приблизно
От і називали новоутворені вулиці від назв кутків .
Якщо куток Гора на Бортничах на честь села Гора Бориспільського району