Що Насправді Носили Козаки? | Історія України від імені Т.Г. Шевченка
HTML-код
- Опубликовано: 13 янв 2025
- Радимо подивитись:
Історія України за 10 хвилин - • Історія України за 10 ...
Найтемніша пляма в історії України! - • Найтемніша пляма в іст...
Підтримати канал на Патреон: / imtgsh
Підтримати гривнєю: 4441 1144 4346 7921
Підтримати $ чи €: IBAN: UA823052990000026000026230147 ГО ЦГРО «Велет»
Книжки Братів Капранових: bit.ly/kapranov...
Стікери у телеграм: t.me/addsticke...
Вітаємо на каналі імені Шевченка. Для просування на ютубі дуже важлива кількість коментарів під відео, тому, якщо ти вже сюди зазирнув, не полінуйся залишити коментар під цим відео. Якщо не знаєш, що написати то напиши "Слава Україні!".
Дякуємо за вашу просвітнецьку працю. Міцного вам козацького здоров'я.
Мені 70років, я з козачого містечка Чернігівщини.Я ще пам'ятаю з дитинства живописних дідів в широких штанях.Не кольорових, сірих, але широких.І з брилями на голові.
Вітаю. Ми з Вами однолітки. Моє дитинство проходило на лівобережному Запорожжі. Так тут індустріялізацією було випалено з пам'яти все, до найменшої наційональної дрібниці. Тож, не маю чим поділитися цікавим.
@@ОлександрМартинюк-в6л А у нас не індустріалізація, а чорні воронки, вивезли всіх і все, що хотіли, без сліду.І, навіть, пам'ять генетичну, бо на місце тих, що вивезли, навезли кацапів, котрі і размножились.А ще кожне літо було повно дачників з Москви і Ленінграду.Але, все ж, дуже старі діди залишались і жили довго.А я так любила їх слухати маленькою, тож пам'ятаю добре і їх і їх розповіді.Але, звісно, хто поряд жив.
@@Oksana_1105 Тетяна Срібняк (у Фейсбуці),там можна знайти
Атаман, Есаул, Кобза, Домра, Бандура, Беркут, Бабай, Курень, Шаровар, Харьков, Черкассы, Қазақ, Таман, Айдар, и.т.д. это все Туркизмы, это мнение всех лингвистов мира.
"Использование кожаных туфель, и сапог, как и штанов, уздечек, стремена и каблуков начались в Центральной Азии, медленно распространялось на другие части света". Уильям Макговерн (William Montgomery McCovern). Профессор Иллинойского университета (Northwestern University)
В 1939 г. Макговерн написал книгу "Древние империи Центральной Азии, Скифы и Гунны в мировой истории".
Як завжди хороший контент ! Дякую за наполегливу роботу . Вподобайка і комент на підтримку каналу.
Дуже цікаво було дізнатися про одяг в давні часи.
Дякую за вашу роботу, української має бути більше.
У тебя украина головного моза, це диагноз
Як кравчині, дуже цікаво було слухати і погоджуюсь з міркуваннями про "мішки". До речі, "мішки" зараз знову в моді, мій підліток з них не вилазить.
В нульових був в моді реп і всі прагнули носити широкі штани, будь то спортивні якісь чи джинси, особливо щоб як то кажуть "матня" щоб виисіла)))) Мода циклічна)))
@@Techno_Beat, а пам'ятаєте турецький серіял про Гюрем-Роксоляну? Там в одязі деяких турецьких акторів матня сягала ледь не до коліна.
Таки козаки носили вузькі штани і кроїти вміли вправно вже у 17 столітті,і даже тоді існували книги одягу народів світу,анологи сучасних каталогів. Ну брат так собі історик. Якщо тема цікавить заходьте на канал військових реконструкторів козаччини "Козак медіа".
Атаман, Есаул, Кобза, Домра, Бандура, Беркут, Бабай, Курень, Шаровар, Харьков, Черкассы, Қазақ, Таман, Айдар, и.т.д. это все Туркизмы, это мнение всех лингвистов мира.
"Использование кожаных туфель, и сапог, как и штанов, уздечек, стремена и каблуков начались в Центральной Азии, медленно распространялось на другие части света". Уильям Макговерн (William Montgomery McCovern). Профессор Иллинойского университета (Northwestern University)
В 1939 г. Макговерн написал книгу "Древние империи Центральной Азии, Скифы и Гунны в мировой истории".
Дякую за працю. Слава Україні. Героям Слава.
Щиро дякую, брате Капранов! Добре діло робите!
Дякую.Як завжди цікаво,доступно,аргументовано.
Дотепно, розумно, патріотично.
Відео абсолютно некомпетентне. У видавництва "Темпора" є ціла серія книг Militaria Ukrainica, де є наукові реконструкції одягу козаків, вікінгів та скіфів. Коротко: козаки почали носити шаровари тільки наприкінці існування Запорожської Січі, у другій половині 18 століття. Козацтво існувало на той момент вже більше 200 років. І весь цей час козаки носили вузькі або середні штани. У відео вам показали малюнки 19 століття, які не відповідають реальному вигляду козаків. Є малюнки козаків 17 століття, часів Хмельницького. Але Автор чомусь їх не показав. Там ви не побачите жодних шароварів.
@@edtim1984 та і фасон вузьких штанів привіз сам Рюрик з Новгорода що на Ільмені, який жив так званому новгороді до 900 року і правив там , все вірно?
Дякую за Вашу працю. Цікаво, але у багатьох джерелах XVI-XVII ст. згадуються переважно не шаровари, а "убранє" - вузькі штани (аля шоси) із клиновою вставкою в паху для зручності ходіння. Поширення шаровар припадає на XVIII ст., особливо у низових козаків, тому Корж і згадує їх бо застав це як свідок. Національні одяги у народів формувалися у XIX ст. на основі одягу XVIII ст., тому в Україні шаровари і є елементом національного одягу. Козаки носили "убранє", а десь із першої третини XVIII (можливо 20-х рр. XVIII ст.) у вжиток входять шаровари стаючи домінуючим елементом поясного одягу . Окрім цього, в документах згадуються крім "убрань" та шароварів ще один поясний одяг - штани (по-народному - гачі). Вони шилися у вигляді двох труб, щось на подобі сучасних штанів. Комент на підтримку каналу.
ну і що що убранє? Убранє - це вбрання - одяг? З якого такого вбрання стало означати вузьки штани апріорі? Притягнуто за вуха
@@magu_ra
Де ваші докази, що убранє це непоясний одяг. А ось дослідження про козацький одяг А.Галімова, який вийшов один день тому. Буде цікаво кожному переглянути:
ruclips.net/video/V9WMxlQD6Uw/видео.html&ab_channel=%D0%A0%D0%95%D0%90%D0%9B%D0%AC%D0%9D%D0%90%D0%86%D0%A1%D0%A2%D0%9E%D0%A0%D0%86%D0%AF
@@magu_ra 1 ми говоримо про польську назву. Там Убраньє, це конкретний польський тип одягу для ніг.найцікавіше, що Пан Капранов, згадав про відсутність альтернатив шароварам. Але Убраньє, це як раз цілісні, не зроблені з панчох, а схожі на штани осучаснені шоси. Убранья зʼявились пізніше за шоси, десь в часи Сагайдачного. Їх носили під жупанами.
В доповнення, декілька днів назад вийшла передача "Реальна історія" Акіма Галімова про одяг козаків. Кому цікаво може подивитися. ruclips.net/video/V9WMxlQD6Uw/видео.html&ab_channel=%D0%A0%D0%95%D0%90%D0%9B%D0%AC%D0%9D%D0%90%D0%86%D0%A1%D0%A2%D0%9E%D0%A0%D0%86%D0%AF
@@magu_ra ruclips.net/video/V9WMxlQD6Uw/видео.html ось тут на каналі Реальна історія я теж побачила вузькі штани з 17 сторіччя... тому я спантеличена
Дякую за ваші змістовні та регулярні випуски, завжди цікаво вас слухати і дивитись. Ви - молодці! Дякую!
Дякую шановний пане Віталію!
Дуже цікава тема, такі історичні подробиці завжди роблять історію більш наближеною, людяною. Дають можливість розгледіти за масштабами подій окрему людину.
Слава Україні!
Сало уронили
Хероев наклонили
😢
@@Saloslav_Znishenko
Мовчки смокчи, не розмовляй під час процесу.
Дякую за Вашу працю 🩵💛
Дякую, як завше дізнався щось нове!
все чудово, але подивіться відео Печерської сотні стосовно козацьких штанів. А ті, хто хоч трохи цікавляться історією та побутом пізнього середньовіччя знають і про шоси, і про легенси, і про гульфіки (які розповсюдили масово ландскнехти).
Дякую, пане Віталію, за цікаве відео! Дещо несподівано побачити таку зміну тематики, але історія нашого вбрання - це дуже цікаво. Слава Україні!
Дякую. Тема виглядає тривіальною, але дуже цікавою. Бо коли дивишся на речі з практичної сторони, багато чого незрозумілого стає на свої місця.
Дякую вам і вічна пам'ять вашому братові
Велика подяка братам Капрановим, за всю вашу роботу з історичної просвіти співвітчизників! Лайк!
дуже цікаве відео але повинен сказати що дуже поверхневе в частині, що до козаків. в 17 ст. кравці вже дуже добре кроїли і одяг був набагато складніший ніж ви подаєте. в кінці відео автор скептично згадав про джерела в яких козаки носили кілти але скромно промовчав про джерела де козаки носили вузькі штани які були дуже популярні в східній європі того часу, до прикладу наймана піхота угорського типу носила вузькі штани, дуже багато іконографічних джерел 17ст про це говорять а ви чомусь зосередились на джерелах 18 і 19ст. доречі на половині козацьких печаток козаки у вузьких штанах і це добре видно але ви чомусь показали нам лише ті де хтось побачив і домалював шаравари. до скіфів теж багато питань є зображення скіфів у дуже вузьких штанах. і ще одне, не можна всі ширші штани називати шароварами і вузькі штани 17 ст це не скіни сучасні вони були достатньо широкими щоб яйце не натирати і сучасні реконструктори це підтвердять
хотів прокоментувати, але ви все сказалию плюс навіть на деяких показаних печатках нешироченні шаровари з театральних постановок, а звичайні штани. а для початку було би добре авторові дати визначення, що шаровари, а що ні. бо назва одягу і крій - різні речі.
дякую.
Подивіться відео з істориком костюму Шаменковим і тоді стане ясно що це відео повна маніпуляція.
@@parseval6162 шараваросрач має мінімум 15 років і деякі аргументи Шаменкова так само притягнуті за вуха як і в цьому відео. Наприклад Шаменков використовує малюнки козаків на картах де Боплана і цілком ігнорує астрійські ілюстрації часів битви за Відень при чому різнця в часі там смішна по історичним міркам. По-друге Шаменков робить упор на дороговизну тканини, начисто відкидаючи той момент шо бути професійним воїнм в приципі дорого як колись так і тепер. Дороговизна це не заважає потратити кілька тисяч гривнь на нові тактичні штани 5.11 то чому мало б заважати колись? І найцікавіше навіть серед ілюстрацій Шаменкова є козаки в шароварах. Основна бійня йде за другу половину 17ст, коли жили "справжні" козаки, бо всі решта то таке, попри те шо козацтво згадується вже в 13 ст і до другої половини 19ст. Шаменков не істина в останній інстанції. В останньій нащій розмові пан Шаменков грамонтно пояснював різницю між кроєм шароварів 19ст на Галичині і штанами з Хедебьою Треба віддати належнеб в тому він дійсно спеціаліст. І всеж не докінця зрозуміло чому іспанські пікінери чи німецькі ландскнехти того часу спокійно ходять в широких штанах і дороговизна їх не лякає а козаки тільки в ґацях і ніяк не інакше. Як на мене ходили і так і сяк. На гербах Війська Запорозького і на монетах є зображення козаків в шароварах і в вузьких штанах.
А украинцы были в 17 веке?
Дякую за працю. Як завжди інформативно, та дуже цікаво!)
Я дизайнер одягу за освітою. Ця інформація для мене не нова, але подано так, що я дивлюся "з відкритим ротом"))) Дуже захопливо) Щиро Вам дякую!
Як завжди цікаво та аргументовано.
Дякую за вашу працю!
Перемога за Україною!!!
Дякую за правду і фаховість ісміливість з ФРН Барщ Лужиччина з Бранденбургу Володимир Касяненко харківець
Спасибі за цікавий аналіз історичного дослідження одягу козаків.
Дякую
Дуже цікаве відео! Дякую за якісний український контент!
Щіро дякую за Вашу працю.Подарувала онукам Ваші книжки.
ВПОДОБАЙКА !!!
ДЯКУЄМО !!!
Хай живе та квітне український ютюб !!!
Дякую за наполегливу роботу . Вподобайка і комент на підтримку каналу.
Дякую за цікавий випуск!
Бажаю успіхів і натхнення!
Слава захисникам України!
Дякую за історію одягу козаків
Пану Віталію і вашому каналу низький уклін і подяка за працю. Я нічого не пропускаю,тому що хоч трішки заспокоюсь,коли вас слухаю.
Дякую, стільки нового дізналася , і то про штани.
Цікаво, що ткацький верстат, зʼявився в 14 столітті, а не в 19. Речі які шили чехи в 1600х роках, явно не були мішками, чи панчохами. А Козаки, явно не відставали від цих технологій.
Найлуччий формат - не бірше 25 хвилин! Щира подяка за відео! 👍👍👍🇺🇦
Дякую за Вашу працю. Успіхів Вашому каналу
Щиро дякую ❤ бажаю доброго здоров'я та натхнення
Дякую за цікавий сюжет!
Хотілось би , щоб зробили сюжет про козацьку/давньоруську кухню !
Адже клімат України дозволяє і худобу вирощувати і широкий спектр сільськогосподарських рослин
Моя бабуся народилася у 1900 році. Вона була найменшою серед старших братив, та ще однієї сестри. Її батько, мій прадід - Дзюба Мина Оксентьович, працював на григоровському сахарному заводі в селі Григоровко, що на Обухівщині. Його батько був чумаком, жив у селі Гусачивка, яке засновали козаки з Запорізької Сечі після її знищення. Так от, прадід ще очолював осередок Просвіти, вони робили музей, в якому зберигалися речі тих самих козаків, які вийшли з Запорізької Сечі: Вишиванки, шаровари, сапоги, збруя. Бабуся сама все це підшивала, ремонтувала. Тому що в селі це вважалося такою заурядною річью, що використовувалось як ганчирки. Є спогади про те, що з двох пар шаровар, шилася скатертина для сільскої хати.
Дякуєм за вашу важливу подвижницьку працю для українського народу! Адже таке просвітництво і є справжнім захистом і боротьбою за Україну!
Дякую братам за їхню шляхетну і таку потрібну для нас працю. Як завжди цікаво і захопливо. Як завжди насолоджувався від перегляду. Традиційна вподобайка.
Слава Україні!
Доброго часу доби! Вітання з Польщі! Дякую за Вашу працю! Здоров'я та натхнення!
Дякую, це справді цікаво, як одягалися наші пращури ❤
На каналі Kozak Media є грунтовне дослідження "Козак. Як виник сучасний образ і скільки в ньому правди?" щось там показують козаків як не завжди в широчезних шароварах
так бували і не широченні, а вужчі
@@daoway2019 Але в тому відео показали 2 типи поясного одягу, яке замовляло Військо Хмельницького - Убраньє (винахід східної європи, у вигляді цільних шос, без гульфіка, і у вигляді цільного виробу а не панчох) та Гачі (так називалися ті самі штани вікінгів).
А вся справа в тому, що прядильні Апарати, Ткацькі станки, та все потрібне обладнення, зʼявилось не в часи Індустріалізації, а в 14 ст. тоді, коли зʼявився друкарський Верстат. В Козацьких ремісників такі були, а спрощені версії, як що не помиляюсь, існували і в Будинках Козацьких Фермерів.
Як завжди дякую за підготовлену інформацію. Але як знаю, що спор не як у шараварах, а як у кольорі. Що козаки носили не виключно червоного кольору шаравари. А взагалі було б непогано послухати про всі види одягу та прикраси яки носили наші предки.
О, знайомий аватар, グリゴリイ. Світ тісний.
Пане, як що вам цікаво почитати, про штани які існували в 16-17 столітті, загугліть Убраньє, та штани під назвою Гачі.
Пан Капранов, чомусь не взяв до уваги, що технологічно, вузькі штани (не у вигляді панчох) могли робити значно раніше 19 століття. Бо Ткацький верстат, винайшли в 14 ст. як і інші накшталт Друкарського, про який Пан капранов згадував в відео про друк. В 19 ст. їх автоматизували. Але Східно європейські солдати, ті ж Угорці, та Поляки, носили Вузькі Штани. Чехи, носили звичайної для сучасності ширини.
Козаки в кімоно були б бомбою 😂
Дякую за цікаве дослідження!
А самураї - у шароварах!!! Цікавий культурний обмін))
@@andrievska У самураїв були шаровари,називалися : сасінукі хакама
Атаман, Есаул, Кобза, Домра, Бандура, Беркут, Бабай, Курень, Шаровар, Харьков, Черкассы, Қазақ, Таман, Айдар, и.т.д. это все Туркизмы, это мнение всех лингвистов мира.
Десь я читав що у якогось з японських аристократів була охорона з козаків
@@vasylgorodyskyi1020 можливо й так. Точно пригадую що скіфи були охоронцями (здається що перського царя).
Дякую Вам за популяризацію нашої історії та нашої культури.
Слава Україні. Героям слава. Хай квітне український RUclips. Bruders Kapranowym Gesundheit.
Дякую за роботу 🇺🇦💪Дякую за вклад у нашу перемогу 🇺🇦💪Дякую Дякую Дякую ❤❤❤
Дякую. Цікаво було послухати. Здоров'я Вам та Миру.
Дякую за цікаву і корисну історію!🇺🇦
Дуже цікаво! Дякую❤
браво ! динамічно і цікаво ! Дякую при ім. Катерини що "відчини-но ... встань-но...як то буде файно..." !
Дякую, цікава та нова, для мене, інформація. Чудова робота.
Пізнавально! Одяг наших пращурів дійсно цікавий. Вподобайка ❤
Дуже дякую за цікаву розповідь ,❤🇺🇦♥️
Дуже цікаво. Дякую!
З нетерпінням чекаю на наступне відео.
Всього Вам найкращого!
В червоних штанях оксамитних
Матнею вулицю мете.
Чернець. 1847р
Т.Г.Шевченко.
Дякую за цю важливу працю! Підтримка каналу!
Супер! Дякую ха відео!
Все добре, тільки одне але. Річна платня звичайного копача дорівнювала вартості одного коня, однієї рушниці, що дорівнювало вартості одних шарьяварів. А тому до промислової революції у ткацтві ніяких шарьяварів у козаків не було. Були прості повстяні штані, які були поширені по всій Европі. А хто тому суперечить, то нехай вдягне оті широкі штані і копає в них шанці. Казка про шаровари з'явилася десь наприкінці 18, початку 19 ст завдяки Драгоманову у тому числі. Що до свідчень останнього козака, то так наприкинці історії і з розвитком ткацтва шаровари вдягали, але як святкове вбрання на вихідні чи свята😂. Саме слово не тюркського походження , з санскриту, просто широкі штани, є ще нар'явари: вузькі штані. Слова вари, вара має ще значення сховище ,прихисток або фортеця типу Вуковара , Бровари або Пустоварівка.
А нашо Ви тут осанскрічуєте нормальне слов'янськн слово "шар"? Якщо вже забули, що воно означає, то згадайте "зашарітися" або "шар фарби" (масло масляне). Шаровари - то "варенки". Натурально кидали фарбу в казан і варили там штани. Бо не варені, чисто білі були дуже дорогими через ціну білого полотна (і через те, що звичайна людина з них зробить коричнево-сірі вже через тиждень через те, що працює, на відиміну від багатіїв). Їх носила шляхта. Тому, хоч маємо "індо-европейську" мову, "шарья, парваті та гауда" тут і поруч не пробігали.
PS Тому ото опудалоо, що щиве в Іспанії і гавкає, то - не "воїн", а банальний "маляр"
Драгоманов народився 1841 року, який кінець18 - початок 19 ст, про що ви говорите?
Якісь докази на гіпотезу про повстяні штани як основний одяг козаків маєте?
Може, це таки були вузькі шаровари? А, шаровари широкі, з дорогих ткаанин, були промовистою ознакою заможності їх носія.
@@sc0or❤😂🎉
Ім. Т. Г. Шевченко 🇺🇦💪👍 👍👍👏👏 також канали .. Edgar Mirotvorec.. та .. Александр Беспалый.. СУПЕР Патріоти 🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍👍👍ТРЕТЯ СИЛА 47 ОМБр МАГУРА 💪
Знаю цих КОЗАКІВ особисто, я про Едгара та Олександра!
Тикаемо 💪
@@Saloslav_Znishenko
Мовчки смокчи, не розмовляй під час процесу.
@@robertrudenko5897 ти теж ухилянт?
@@Saloslav_Znishenko
Ну от, ти знову жваво відсмоктав. 👍😁
Нарешті, як завжди цікаве, нове відео. Від щирого серця дякую! По суті питання додати немає чого. Моя родина походить з Ізюма, тобто з одного з осередку слобідських козачих полків, але, на жаль, відомостей про одяг наших предків сарафанне радіо не передало (
Ще раз дякую! Слава Україні!
💛💙
Чудове відео, яке відкриває нові факти про козацьке вбрання! Здається, ми звикли до певних стереотипів, але ця історія дозволяє поглянути на все по-новому. Дякую за таке глибоке дослідження!
Мене завжди ображав вислів "шароварщина" !!! Проклятуща меншовартість , як багато від неї шкоди ...
Англіський король носить спідницю і пишається своїми традиціями .
Шароварщина то не від шароварів,а якогось Шаровари в часи Кучми,що культуру представляв тільки зовнішньою атрибутикою.
Южные народы носят шаровары. Турки, испанцы с португальцами и переселенцы в латинскую Америку. Я удивлялась, когда смотрела их национальные танцы. Там у мужчин оооочень широкие штаны и сапоги на каблука с огромными звенящими шпорами.
@@yahohajo Той Шарварко , як раз , і приклався до того , що чоловічий народний костюм став " притчєю во язицах" !!!
В шароварах не має ні чого поганого. Як і в Вишитій сорочці. Але обидва елементи, це Атрибути Українського Культурного супротиву, вже в часи окупації московитами. В часи Вільних Козаків, вишивали Рушники, заможні Панянки вишивали іноді сорочки для сну. Але під грубим одягом, нитки вишивки зношувались би, тому одяг почали вишивати тоді, коли верхній став робитися з мʼякшої тканини, та коли взагалі пройшов малий льодовиковий період.
До того ж, не дивлячись на те що різні меншо-вартики, використовують термін шароварщина, до всієї Української етно культури, що дурне. Насправді Шароварщина це про реальний феномен, коли комуністи, нищили Українську культуру, і одним з їх методів, було вплітання своїх наративів та викривлення образу, в Українську етно Культуру.
Залишаю цей коментар, щоб це відео побачило якомога більше людей. Дуже дякую за відео. Слава Україні Слава ЗСУ Слава Героям.
Не знаю як на рахунок наукової новизни цього дослідження, але доброзичливу посмішку це відео викликало не раз, за що дякую😊.
Сил, здоров'я та наснаги каналу та його діячам! Слава Українським Захисникам!❤
Як завжди, цікаво. Батько розказував, що його старший брат у десяті роки 20 ст у селі носив штани, широкі на дві очкурні, тобто дві ширини тулуба , як шаровари, але звужені донизу, щоб заправляти у чоботи. В такі штани він ховав від батька гармонь, коли йшов на вечорниці. Це було в с. Верем'я на Обухівщині, де В.Хвойко знайшов знамениті "біноклі".
дякую! якзавжди чіткий зрозумілий виклад...!
Вподобайку встановлено і коментарі до розвитку каналу і подяка за інформацію 🎉🎉
Чудовий випуск! Дуже пізнавальний, і заповнює багато білих плям у сприйнятті моди минулого.
Щиро дякую за вашу роботу!))) Дуже цікаво
Знавець моди Капранов говорить від паркану до обіду. Ігнорує купу вже всім відомої літератури і досі не в'їхав, що з часом мода може змінюватися.
Дякую. Дуже подобається ваш канал.
Як завжди все цікаво та корисно ❤❤❤
Хай квітне Український ютуб
Дякую вам за вашу роботу!
Як це інших штанів у Європі не існувало? 5300 років назад у Европі чоловіки носили класичні штани зі шкіри. Приклад тому Етці - крижана мумія, яку знайшли в Альпах.
Тоді вже із хутра.
Пане Віталій, дякую за нове історичне дослідження. Дуже цікаво.🇺🇦✌️
води стільки що можна ще одне море зробити - зразу на схід від Дніпра + те саме що типу історики називають - офіціною версією - що є не більше ніж здогадки та версія певних осіб, що чомусь прийнято за основну версію... З розряду - бачу предмет чи читаю текст і як хочу так і трактую... беручи прив'язки тєж - звідти звідки хочу...
А ще стрічається ось такий варіянт на прикладі народної пісні з Карпатського регійону:
«Причесавсі, прилизавсі,
В білі сподні вбрав си...»
Тут сподні - це не спідня білизна (зайва розкіш), як комусь би здалося, а нижня частина одягу що вдягався зі споду тулуба на ноги, тобто, елегантні вузькі гуцульські штани, виготовлені з тонкого лляного вибіленого святкового полотна чи з білої м'якої та еластичної вовняної тканини.
Дякуємо за роботу
Вподобайка та комент! Слава Україні. Героям Слава.
Щиро дякую за Вашу працю, цікаву інформацію, терпіння і просвітництво!
ВСЕ ролики хороши! Подписываюсь!
Слухала на цю тему інтерв'ю дослідника уніформи Сергія Шаменкова. Якщо поєднати інформацію, то вийде так: шаровари козаки носили, але їхні та ті, в яких танцює умовний хор Верьовки - то дві великі різниці...
слушне зауваженя, шаровари вирського це утроване радянською владою підробка під шаровари 18 го ст, шаровариносили з 18 го ст. до цього часу згадок шаровар в козаків в документах немає. як іназображеннях , те що тут показали це утровані перемальвки аматорські. напчатках козаків багато показано у вузеньких ( убранє).
*** Дякую за Вашу невтомну працю, щире серце, добрі справи!!!👏👏👏❤️🖤🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую за контент!
Дякую за цікавий україномовний контент! Ваша праця з просвітницької діяльності дуже важлива, особливо в ці часи🇺🇦
Дякую.
Якщо ви про козаків 18 століття з Запоріжжя то все можливо, так як січ в першій половині 18 століття знову відродилася за дозволу Рос імператриці . Провівши декілька десятиліть в Османській імперії могли і перейняти їх одяг, хоча в запорожців ніколи і не було уніформи і кожен ходив як йому зручно було. Якщо ми говоримо про реєстрових козаків 16-17 століття на службі в Речі Посполитій в яких була уніформа та панувала в суспільстві європейська мода то інша справа. Багато козаків брали участь а 30-ти літній війні, навряд чи вони там розсікали в шовкових червоних шароварах. Також треба врахувати клімат 17 століття де влітку 16 градусів був найжарчий день. Є безліч європейських картин 16-17-18 століття. А от українських нема. Хоча впевнений у нас теж були митці в ті часи, але все було знищено різними режимами. Тому про зовнішній вигляд скіфів знаємо краще ніж про зовнішній вигляд козаків.
Якщо Ви подивитесь екранізцію давньоіндійського епосу Махабхарата, про події, які відбувалися декілька тисяч років тому, то побачите, що бійці всі були одягнені в шаровари, а до пояса були голі. Чисто тобі наші предки в літній період. Та й донині в селах на півдні чоловіки ходять напівоголені влітку - шорти і більше нічого.🙂
@ в Індії зовсім інший клімат. Я жив на Шрі ланці і теж ходив там півроку в одних шортах ))). До чого тут Україна 17-18 століття )).
@@Max_History83 Та просто до жари 🙂 І до однакових фасонів штанів, що носили наші діди та прапрапрапрадіди. Бо в нас з індійцями є спільні предки. Хочете - вірте, хочете не вірте.
Є зображення козаків на саркофазі Яна Казиміра і на малюнках Вестерфельда. Є зображення міщан на іконах. Іноземні джерла перекладали сильно модернізовано. Треба дивитися ориінали.
є зображеня козаків 17 го ст, і печатки там вузькі штани та убранє показані .
Дуже цікава лекція, дякую
Брати, дякую за чудове відео. Правдиву інформвцію. Так тримати.
Суперове відео!
Дуже круте відео, щиро дякую ❤❤❤
Дякую автору за працю!
Сердечна вдячність, пане Капранов! Тримаймося! Ваша робота цінна для нас, як і раніше. Ваш брат, без сумніву, Вас підтримує незримо.
Супер випуск! Як завжди, справдилися найкращі очікування. Дякую за цікавенну тему. До речі, тепер і найменшенькі племінники читають Мальовану історію та з цікавістю розглядають карти з Історії Європи...
Господи, шо ты пишеш,какой супер? Он мозги промывает фигней,а вы супер. Он не историк, что супер. Да не носили шаровары ни скифы,ни козаки. Господи, шо ж вы такие без мозоков
Дякую Вам!🇺🇦
Дякую, дуже цікаво👍
Гійом де Боплан у роботі «Description d’Ukranie…»(опис України), згадав й про вбрання козаків. Однак замість шароварів, йшлося про кальсони (d’un caleçó) - вузькі полотняні штани.
Але в Европі кальсонами називали будь-які штани, бо слова штани в европейских мовах немає.
@@user-darbo у німців є слово hose (хозе)
На малюнках Вестерфельда подивіться зображення козаків.
правильно і нема там на малюнках шаровар в козаків., як нема їх на малюнках Вестерфельда. автори вирішили не помічати десятки зображень козаків у вузьких видах одягу.
У козаків головна була піхота,тому логічно,що в шароварах кепсько воювати,зручнише в вузьких штанах.