Piekielne spotkanie z balladą

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 ноя 2024

Комментарии • 26

  • @annaecka2322
    @annaecka2322 3 месяца назад

    To naprawdę uczta dla ducha.Wspaniali Artyści,zawsze wracam do tych wspomnień dobrych Kabaretów.Temat jest aktualną wartością.Kobieta zawsze będzie Kobietą.. dobre ..Pozdrawiam .Trzeba o tym pamiętać.Kabaret miał moc,starałam się oglądać i słuchać.

  • @infofilmstudio
    @infofilmstudio 3 года назад +19

    Wspaniałe czasy, kiedy czas antenowy nie był ważny. ❤️ Dzięki za dodanie ❤️

    • @WojciechWachniewski-st1zm
      @WojciechWachniewski-st1zm 3 месяца назад

      @@infofilmstudio Co to jest ten jakiś CZAS ANTENOWY?! Sekundy, minuty, kwadranse i godziny kradzione nam widzom przez macherów od idiotycznych reklam i ogłoszeń! Usuńmy z eteru i anten tv 99 procent reklamowo ogłoszeniowego śmiecia, a od razu nasze życie stanie się lżejsze i weselsze! ♍😊

  • @Szymonos67
    @Szymonos67 3 месяца назад

    Wspaniałe! Po 40latach mogę oglądać swój ulubiony kabaret loża 44

  • @demiurgkoryfeusz2508
    @demiurgkoryfeusz2508 2 года назад +13

    FANTASTYCZNE CZASY, LUDZIE I PROGRAMY KTÓRE WSPOMINA SIĘ Z RADOŚCIĄ ŻE SĄ !!!

    • @alchemik2010
      @alchemik2010 Год назад

      tak, każdy każdego by wzrokiem zabił.

  • @odyseusz1950
    @odyseusz1950 7 лет назад +15

    Odcinki wyemitowane w telewizji
    1-1972: Potop, odcinek ten nawiązywał do filmowej adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza; gospodarzami programu byli Jerzy Stuhr i Bogusław Sobczuk. Taśma z programem oraz scenariusz nie zachowały się.
    2-1973: Chłopi, odcinek ten nawiązywał do filmowej adaptacji powieści Władysława Reymonta, gościem programu był Jerzy Święch, jeden z aktorów tego filmu; gospodarzami programu byli J. Stuhr i B. Sobczuk, a wystąpili m.in. A. Sikorowski i M. Grąbka.
    3-1973: Kowbojskie Spotkanie z Balladą, odcinek nawiązujący do stylu amerykańskiego, występowali m.in. Janusz Rewiński i Marek Litewka, a w epizodzie Bogusław Linda.
    4-1973: W Pustyni i w Puszczy, nawiązujący do adaptacji filmowej powieści H. Sienkiewicza; w programie wystąpili m.in. Czesława Mączka, Renata Kretówna, Marek Litewka, Jolanta Borusiewicz.
    5-1974: Japońskie Spotkanie z Balladą; program poprowadzili J. Stuhr i B.Sobczuk, wystąpili m.in. Urszula Popiel, M. Litewka, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Bohdan Smoleń.
    6-1974: Janosikowe Spotkanie z Balladą, odcinek nawiązujący do serialu telewizyjnego o Janosiku; w programie występowali m.in.: M. Grąbka, U. Popiel, Halina Wyrodek, M. Litewka, J. Kryszak, A. Sikorowski, J. Stuhr.
    7-1974: Revue de Cracovie, karnawałowo-sylwestrowy program zrealizowany w konwencji rewii na lodzie; gośćmi programu byli Wojciech Młynarski, Jan Nowicki i Konrad Swinarski.
    8-1975: Parapsychologiczne Spotkanie z Balladą; w programie udział wzięli m.in. J. Stuhr, B. Sobczuk, U. Popiel, Violetta Villas oraz zespół Skaldowie z premierową wówczas piosenką Wszystko kwitnie wkoło (muz. A. Zieliński, sł. M. Bobrowski).
    9-1975: Opolskie Spotkanie z Balladą związane z opolskim festiwalem; w programie tym na przekór tej imprezie nie można było śpiewać; gośćmi byli m.in. Stan Borys, Daniel Olbrychski, Łucja Prus; ze względu na parodię programu "Progi i bariery" zabroniono emisji tego odcinka, swoją premierę telewizyjną miał po 5 latach od realizacji.
    10-1975: Spotkanko z Balladką, odcinek zrealizowany z myślą o najmłodszych widzach; ostatni program z udziałem J. Stuhra i B. Sobczuka.
    11-1976: Halowe Igrzyska z Balladą, odcinek nawiązujący do olimpiady; gospodarzem programu był Jerzy Święch, którego wspierali T. Bradecki i M. Sosnowski, gościem specjalnym był W. Młynarski; po raz pierwszy w programie pojawił się L. Benke w roli epizodycznej.
    12-1976: Corrida z Balladą, prowadzący program Bradecki i Sosnowski zaczęli pełnić rolę narratorów, odcinek nawiązywał do bohaterów kultury hiszpańskiej; w programie występowali m.in. Andrzej Jurczyński, Tadeusz Zięba, L. Benke, W. Młynarski.
    13-1976: Hellada z Balladą, odcinek nawiązujący do mitologii greckiej, gospodarzami programu byli Bradecki i Sosnowski; w czasie emisji na żywo władze telewizji nakazały zdjęcie jednego z aktorów z wizji, co utrudniło zaplanowane zakończenie spektaklu.
    14-1977: Szansonada z Balladą , odcinek nawiązujący do kultury francuskiej; wystąpili m.in. Leszek Długosz i Mieczysław Grąbka, gospodarzami byli Bradecki i Sosnowski.
    15-1977: Jedyna Okazja, odcinek nawiązujący do polskiego kina; gospodarzami byli Bradecki i Sosnowski, Ryszard Pietruski otrzymał nagrodę publiczności, a na widowni gościli m.in. Krzysztof Falk, Jerzy Surdel i Krzysztof Zanussi.
    16-1978: Kryminalne Spotkanie z Balladą, odcinek nawiązujący do filmów i seriali o tematyce kryminalnej; gospodarzami byli Bradecki i Sosnowski, po raz pierwszy w programie pojawił się Feliks Szajnert, występował także m.in. Grzegorz Rekliński.
    17-1978: Krakowskie Spotkanie z Balladą; wystąpili m.in. H. Wyrodek, Marian Dziędziel, Andrzej Poniedzielski, J. Borusiewicz; gospodarzami byli Bradecki i Sosnowski oraz Adam Radzikowski.
    18-1978: Hotelowe Spotkanie z Balladą, odcinek, którego akcja toczy się w hotelu; gospodarzami byli M. Sosnowski i A. Radzikowski; występowali m.in. F. Szajnert w roli kierownika hotelu, Ewa Kolasińska (po raz pierwszy w programie), M. Grąbka, Grupa Pod Budą, zespół Skaldowie.
    19-1979: Maskarada z Balladą, tematem odcinka był bal maskowy; wystąpili m.in. F. Szajnert, E. Kolasińska, M. Grąbka, W. Młynarski, A. Radzikowski, Grupa Pod Budą.
    20-1979: Sabat z Balladą, odcinek zrealizowany w Kielcach, gospodarzami byli F. Szajnert, K. Stachowski i E. Kolasińska, wystąpili m.in. Paweł Sanakiewicz, Tadeusz Kwinta, Ewa Czajkowska.
    21-1979: Staropolskie Spotkanie z Balladą, nawiązujące do komedii A. Fredry Zemsta, opery S. Moniuszki Halka oraz epopei Adama Mickiewicza Pan Tadeusz; w roli narratora - K. Stachowski, wystąpili m.in. Stefan Szramel jako Cześnik Raptusiewicz, E. Kolasińska jako Zosia, E. Czajkowska jako Posdtolina, Jacek Romanowski jako Pan Tadeusz; tekst widowiska napisany był wierszem, jakiego używał w swych utworach Fredro.
    22-1980: Bezpieczne Spotkanie z Balladą, tematyka związana z bezpieczeństwem na drodze i motoryzacją, gospodarzem był K. Stachowski.
    23-1980: Tarnowskie Spotkanie z Balladą, program przygotowany z okazji rocznicy nadania praw miejski miastu; prowadzili go E. Kolasińska, F. Szajnert i K. Stachowski; wystąpili m.in. Wojciech Zientarski i Ewa Bem.
    24-1980: Budowlane Spotkanie z Balladą; program prowadzili Andrzej Nowakowski, K. Stachowski i Elżbieta Bieniasz; gościnnie wystąpili Alicja Majewska i Jacek Zwoźniak.
    25-1981: Wędkarskie Spotkanie z Balladą; program prowadził P. Sanakiewicz; wystąpili m.in. Stanisław Tym, Jerzy Turek, T. Kwinta, T. Zięba, W. Młynarski, J. Zwoźniak.
    26-1981: Cyrkowe Spotkanie z Balladą, program został zrealizowany w prawdziwym namiocie cyrkowym, autorami scenariusza byli Michał Bobrowski i Irosław Szymański; rolę konferansjera objął Krzysztof Jędrysek; wystąpili m.in. F. Szajnert, K. Stachowski, W. Młynarski oraz po raz pierwszy w Spotkaniu z Balladą Bractwo Satyryczne Loża 44.
    27-1982: Medyczne Spotkanie z Balladą, akcja tego odcinka toczyła się w szpitalu, w programie wystąpili m.in. artyści kabaretu Loża 44.
    28-1982: Ajencyjne Spotkanie z Balladą, w odcinku wystąpili m.in. L. Benke, J. Zwoźniak, Ryszard Palik.
    29-1983: Piekielne Spotkanie z Balladą, których gospodarzem był Jacek Brzostyński.
    30-1983: Antyczne Spotkanie z Balladą, nawiązujące do antycznego Rzymu; wystąpili m.in. Maciej Wijatkowski, Grzegorz Michalec, F. Szajnert, E. Kolasińska, G. Rekliński, R. Kretówna, Katarzyna Szlęk, Marian Czech, zespół wokalny Ad Libitum.
    31-1984: Leśne Nastroje, odcinek, którego akcja toczy się w leśniczówce; narratorem był J. Brzostyński; występowali m.in. K. Stachowski, Kajetan Wolniewicz.
    32-1984: Ostra Zima, program prowadzili Marcin Daniec i Krzysztof Janusz.
    33-1985: Całe Szczęście, tematem odcinka był hazard, program prowadzili M. Daniec i K. Janusz.
    34-1985: Szczyt wszystkiego, akcja toczyła się na Olimpie; program prowadził Leszek Kumański wcielający się w Homera; w roli greckich bogów wystąpili m.in. F.Szajnert (Zeus), E. Kolasińska (Hera), Jacek Wójcicki (Eros), Katarzyna Gniewkowska (Afrodyta), L. Benke (Hermes), K. Stachowski (Dionizos), w programie występowali też członkowie kabaretu Loża 44.
    35-1986: Kolejarskie Spotkanie z Balladą, w odcinku wystąpili m.in. F. Szajnert, L. Benke, K. Stachowski, M. Czech, Ewa Granat.
    36-1988: Na Zachodzie bez zmian, akcja toczyła się w małym miasteczku na Dzikim Zachodzie, w programie udział wzięli m.in. E. Granat, G. Michalec, M. Wijatkowski, G. Rekliński, L. Benke, Aldona Jankowska, F. Szajnert, K. Wolniewicz, Maurycy Polaski, Władysław Guzik, Katarzyna Szlęk

  • @elzbietasosnowska9093
    @elzbietasosnowska9093 2 года назад +3

    Nie ma jak to w Kopydlowie.Wspanialy kabaretowodefil.Jestescie nie dopodrobienia
    Gratuluje i podziwiam.Swietna wspona zabawa z publcznoscia. Niezapomniane chwile z Wami.
    Wasze pomysly i tematy uchwycone w Waszych sektaklach sa trafnie i swietnie przekazywane.
    Serdecznie pozdrawiam Elzbieta i prosze o duzo wiecej takich Waszych spektakli.
    Nawet nie przyjmuje do inf.ze to archiwum i koniec.

    • @gosiaszulc3141
      @gosiaszulc3141 2 года назад +2

      Elżbieta Sosnowska : TO NIE KOPYDŁOWO a Piekielne spotkanie z balladą

    • @tumitak372
      @tumitak372 Год назад

      @@gosiaszulc3141 Jakoś przy "Antycznym", "Piekielnym", "W szpitalu", "Na dzikim zachodzie" spotkaniu z balladą to w kopydłowie jest na jedno kopyto i na odwal się zrobione.

  • @przemekx4182
    @przemekx4182 2 года назад +4

    genialny poziom misyjny telewizji oparty na przyśpiewkach typu ..usia siusia...GENIALNE , INSPIRUJĄCE I TWÓRCZE !!!

  • @adampokryszka4344
    @adampokryszka4344 2 года назад +4

    kurcze, oni mają te same problemy w tym piekle co u nas. brak gazu, brak węgla :) :) tyle lat a nic się nie zmieniło :)

  • @odyseusz1950
    @odyseusz1950 7 лет назад +10

    To jest 29-Piekielne spotkanie z balladą .Szukam,1,9,11,13,15,16,17,25,28,34,37

  • @gosiaszulc3141
    @gosiaszulc3141 2 года назад +2

    Kolejna PEREŁKA SPOTKAŃ z balladą...

  • @gosiaszulc3141
    @gosiaszulc3141 2 года назад +2

    Tu najkrótsza odsiadka-1302 latka

  • @gosiaszulc3141
    @gosiaszulc3141 2 года назад +2

    Ach ŹEBY TE CZASY WRÓCIŁY😊😤

    • @odyseusz1950
      @odyseusz1950 2 года назад +1

      W jakim sensie ?

    • @krzysztof7898
      @krzysztof7898 3 месяца назад

      Nie ma szans krowa powtórnie nie stanie się cielakiem.

  • @wasikdanuta
    @wasikdanuta 2 года назад

    Co sie stalo z reszta odcinkow, zwlaszcza z Kopydlowa.

    • @odyseusz1950
      @odyseusz1950 2 года назад +1

      Często są powturki w TVSILESIA właśnie tylko z kopydłowa.

    • @wasikdanuta
      @wasikdanuta 2 года назад

      @@odyseusz1950 Ja nie mieszkam w Polsce.

  • @WojciechWachniewski-st1zm
    @WojciechWachniewski-st1zm 5 месяцев назад +1

    Diabli są diablo diabelni, a piekłem zawiaduje kobi(e)ta imieniem Lucy Fair. Druga osoba piekła to też kobi(e)ta - Belle Buba. W związku z tym radzę: kulturalnie z kobietami tu na Ziemi, to w piekle będzie raj. 😈👹

    • @krzysztof7898
      @krzysztof7898 3 месяца назад

      Precz z niebem, niech żyje piekło

    • @WojciechWachniewski-st1zm
      @WojciechWachniewski-st1zm 3 месяца назад

      @@krzysztof7898 I jedno i drugie miewamy za życia TU, na ZIEMI. ♍ W Niebie jest nudno, w Piekle - wesoło. Aha, i zdaje się, że Niebo oraz Raj to nie jest to samo. Raj jest tu na Ziemi lub niedaleko niej, a Niebo - tam, u góry. 😊👍

  • @alchemik2010
    @alchemik2010 Год назад +1

    oglądam tylko lożę 44.