Економія це добре, от би й нам не плюхати гроші в карбон заради 1 камікадзе, а націлюватись на роки - чим дешевше виробництво тим довше зможемо вистояти
В нас якась манія з каміками на той карбон. Давно час ЧПУ порізку текстоліту зробити і всі каміки робити з цього - але, нажаль, воно чомусь не масове (хоча окремі люди роблять).
@@ArchonLicht та хоч склоарматру нитками змотай, лиш б літало на достатньому рівні, у нього й так аеродинаміка цеглини. Хлопці все одно бочки не крутять.
@@DewPrototype Так і я про це ж Крабон це якщо воно живе довго, літає, шкода зламати, і має бути легким сальтухи крутити. А для камікадзе треба дешево і сердито.
@@ArchonLichtЧпу потрібен лише один раз, коли треба виготовити штампи для рами. решта вже справа за пресом аж до ручного. як на мене найкласніший для цього матеріал - поліпропілен. А вся ця творчість із купою зд принтерів це не серйозно. Розробка прототипу так, але не більше. За один день лише один прес зробить тисячі штук. цікаво було б побачити огляд, що у них за плати та контролери.
Тому що підприємство не буде навіть з матрицею заморочуватись якщо замовлення буде на кілька сотень. Ціна рами буде менше >5$ Тому це нецікаво ні тим хто збирає (тому що хтось буде заказувати карбон, хтось мет.штамповку), ні тим хто може виготовити. Про "десятий рік" це взагалі не по темі. Підприємств кілька сотень хто може відлити, ціна виробу буде копієчна, а заказ на 100 тис ніхто не буде давати.
Брендированные моторы и электроника - это означает что они вышли напрямую на производителя и закупают почти вагонами. Не исключено что выкупают ВСЕ у производителя.
@@BigRak Гравировка сделана заводом изготовителем, а не на этапе сборки. Так что реально выкупают всё. Они один миллион дронов до весны изготовят и привезут, а не как у нас - когда-нибудь в следующем году.
7:22 За хвилину можна виготовляти по 3 такі шт. ЗА добу це виходить 4300шт. Якщо вони ще електроніку будуть в таких кількостях виробляти або купувати, то це буде пекло для військових
@@NgcFar1люди будуть працювати. Тим кому треба, а не лише влада. Дбайте про себе самі , а не покладайтесь на хозяїна. Ви ж не раб. Залиште владі масштабне - снаряди, тяжку зброю, харчування , майнове забезпечення і зарплату. А то за кожним цвяхом починаєте волати - влада мені постіль не постелила, погана влада чайник не закипятила
Сколько дронов вы собрали, раз рассуждаете об удешевлении. Поерьте, все что можно удешевить без ущерба функционалу, китаццы уже удешевиои. Дрон можно и из труб полипропиленовых собрать за 100грн, вот только камикадзе из него не получится в силу недостаточной жесткости рамы..
такий майстер як автор цього відео - це дуже і дуже добре. але йому б виходити на зв'язок із тими в Україні, у кого справді реальні засоби виробництва, щоб його досвід міркування та ідеї не в підвалі були, а на великій виробничій лінії. поки що такого не буде - на перемогу України потрібно буде чекати набагато довше.
@@Lazeruk і це головна проблема нашого дня. Бо в Ізраїлі свого часу, все що могло йокнути ворога було на часі. А у нас тільки проекти де можна намити цікаві "державникам" все інше на плечах тим кому не пофіг
Ну ми розуміємо, що вони щось роблять. Нам цікаво, що там всередині стоїть, який есц, який польотнік. З детальними фото, на яких було б видно написи. А то всі все показують, дрони, ланцети, а що там всередині- ніхто не показує. Якісь плати, та й усе. Другий рік, а нормальних фото плат бпла нема. Ні ланцету, ні орлану.
Аркуш склопластика 510х610х4 мм вартує в Китаї 10 баків. У Львові є фірма, яка робить ідеальні пресформи. Реально і у нас дешево зробити дешевий дрон. Все одно в один бік дорога тільки.
Тут мне кажется экономия не сколько на деталях, сколько на скорости производства и сборки. Ну и то что могли бы собирать или собирали возможно студенты или школьники на уроках труда.
Такі рами можуть клепати підприємства з поліетілену або поліпропилену (ударопрочний). Там тільки заморочиться токарям з матрицею, а далі тільки штампуй. Навіть в Харкові понад 10 знав і на одному працював колись. Рама дійсно буде коштувати копійки в порівнянні з карбоном, але вага збільшиться трохи.
це імпортозаміщення, вам варто як спеціалісту по дронам відтворити такий виріб, і зробити наш аналог, запустити теж в серійне виробництво, їж потрібно тисячі, і кожна здешевлена деталь це можливість зробити більше дронів за ті самі гроші
Залишилось тільки вкласти десь 50к$ у таке виробництво самих лише корпусів, а потім сподіватись що держава чи хтось інший забезпечить достатнє фінансування для того щоб витрати окупились... Які шанси на це? Ніякі, бо фінансувати будуть власні депутатські шарашки на яких будуть пиляти бюджет. Згадай, один слуга народу вже брався робити крила та впарював потім військовим лайно нелітаюче.... Волонтери та ентузіасти не потянуть таке, а державі це не цікаво, тому що "какая разніца"
Здивований, чому у нас не масштабують дрони по мільйону на місяць. Чого нам не вистачає? Немае термопласт автоматів в країні - знаю що є, чи пресформу не можемо зробити? Впевнений, що можемо. Хто саботує масове виробництво?
В мене просто нема слів!! Наскільки проста і дешева збірка завдання долетіти до переднього краю і вдарити по піхоті виконає на ура! А в нас досі кладуть бруківку!
@@stolenair5691 Рама з фанери теж долетить якщо зміцнити промені вертикально оріентованим шматком для зменшення вібрації питання у сухій вазі виробу та корисному навантаженні + вологостійкість фанери нікудишня!
@@СашаГанжа-ж9н а я о чем? Из труб полипропиленовых тоже ща 100грн раму сварить можно. А что и куда она сможет донести? Вопрос ведь не способности самому коптеру долететь, а в том, чтобы донести полезную нагрузку и быть управляемым. И альтернативы карбону просто нет - все остальное тяжелое и гибкое. Либо рама гуляет от недостаточной жесткости при перегрузках, либо жесткость досьигается за счет массы рамы - тогда хрен что на нее загрузишь - она сама себя еле везет. Удешевление может достигаться только докалищациец производства - птлить те же рамы из карбона здесь, а не тащить из Китая.
@@stolenair5691 я з вами частково погоджуюсь, проте все залежить від задачі щоб взять дальність 5-7 км потрібно дрон з відповідними характеристиками по зв'язку батареї і масі, там кожен зайвий грам відрізає кусок максимальної дальності дрону. Якщо задача політ на 2-3 км і ціль ворожий піхотинець то дрон має бути дешевим. Якщо він підіймає вантаж 1,2 кг то при заміні рами вона додасть 200 грам це не критичне зменшення бч по піхоті для камікадзе. Багаторазовий бомбер це вже карбон бо там додається вага скиду і він порожній має повернутись назад
@@Vanchick87чому ні? Згадай жилу в коаксиалі в поліетилені. На частоті 1.2 втрати від пластику не такі вже і великі будуть, варіантів можна багато вигадати, питання лише у фінансуванні.
@@SaLaGaDH так.Ты правий. Я мав на увазі що потрібно її налаштувати а потім заплавляти. Може вона і буде працювати нормально. Поліетилен не повинен взагалі впливати дуже сильно на затухання сигналу тим паче на частоті 2.4 ггц.Потрібно пробувати.Але мабуть це затратно і не потрібно. Простіше якось потрібно
Так, а в чому здивування? Це ж просто маркетинг. Ви купуєте якийсь массовий виріб, робите на ньому гравіювання та відсилаєте на фронт, як власний виріб.... різницю на продажі собі у карман. Це ж класика. Я таку фігню бачив на електрообладненні з Китаю.... makita Bosh Mächtz GTM а мотори всі на одному заводі в Китаї...
тут скорше накручування індексу власного виробництва за дешево. Умовно немаркований мотор буде чистим китайцем. а мотор Бумеранг. то вже породистий аналоговнет з відповідними записами у реєстрах і т.д., те що технічні характеристики однакові це другорядне
@@mosiyukvasil проблема в том что если на моторах пишут их название, значит покупка идёт крупными партиями. Не исключено что скоро доступ к моторам будет ограничен как эксклюзивными контрактами с заводами до запрета от китая, если они захотят вернуть тайвань. Послу украины в китае неплохо бы заключить контракты на поставку моторов коммерческими партиями на 30 процентов дешевле чем энтузиасты покупают на алике с наценкой за розницу. А ещё лучше приобретать оборудование по производству моторов и пропеллеров + станки для создания печатных плат. Очевидно что за дронами будущее, у кого их больше тот и победил.
Станки та оснастка, це уже інший порядок цифр. Для прикладу для знайомився над обладенням для лініії автоматичної збірки акумуляторів , то для цього треба обляднення від 100к зелених 4-6місяців. У РФ є уже середній бізнес який це потягне, а малий зможе узяти кредит. А у нас що, Гетманцев і митники
Ну у тих друкованих антен є і суттевий недолік, вони погано будуть фільтрувати перешкоди, крім того їх якість буде постійно плавати, судячи з того як вони виготовлені. А взагалі цей дрон більш схожий на предсерійний обкаточний прототип. Тумблери з сервоприводом, то взагалі якийсь сором, навіть я радіолюбитель таку шляпу би не паяв.
@@nagibator-666 Ну,я так розумію,це зроблено більш безпечно чим на реле чи польовику.Тому що серва сама не покрутиться без шим сигнала.А польовик пробився і джага-джага. Тому таке рішення безпечніше як на мене хоч і виглядає смішно
@@kjlas8 мабуть це нові какапські нанотехнології. Що заводська що ця однакові.І однаково збирають перешкоди і все що є в ефірі.Правда якщо антена правельно зроблена і налаштований КСВ
це радше від слова "штапмповка"(серійна кількість)-не зважайте... що до назви "бумеранг" - це їх відповідь нашим винаходам... слід вигадуваати щось новіше або дешевше...
07:20 - Підкажіть, цей пластик схожий на ABS? Можливо це дійсно гарна їдея, ці елементи єкструдувати у величезній кількості на термопластавтоматах! Дякую за Огляд!
3D печать то саме дороге що можна придумати для одноразових виробів. Пластмамове лиття-штамповка найдешевший вариант. Як альтернатива можнаа використати кабель-канали відповідного розміру. Вже писав різним волантерам що збирати гроші на 3D принтер, розходники то викидування грошей на вітер. В нас достатньо маленьких підприємств з виготовлення пластмасовиз виробів. В нас велика кількість навчених інженерів-конструкторів, інженерів-технологів а ми не можимо налагодити масове виробництво дешевих дронів.
Вже можна взяти товстий текстоліт в формі рами і прямо на ньому плату друкувати з всіма компонентами. Потім підпаяти двигуни з батареєю, антеною і шлейф камери і залити компоненти герметиком, можливо з пластиковою кришкою. Для невеликих дронів прокатить. Хоча навряд чи є лінії які в змозі друкувати на текстоліті в 5 мм, а не типові 1,6.
з таким приколом антени одразу можно на корпусі\лучах робити, а плату то можливо і на 1.6, тупо клеїти ЦАклеєм до 4мм і стягувати гвинтами кришки\двигунів. Текстоліт радіопрозорий
@@DewPrototype так можливо, раз лучі довгі, то можна гарний диполь замутити, хоча це доволі багато часу на її тестування. Але все одно має бути на платі і зовнішній роз'єм. Та й готові антени нічого не коштують, якщо брати від масових продуктів типу wifi чи рацій, бо чогось наші коли прикидують, то по внутрішніх цінах бариг, а не по китайському ринку.
@@kjlas8 якщо брати по нашим внутрішнім цінам, то все не факт, бо у наших будь-яка мікросхема в 5-10 раз дорожче, чим притащити її з доставкою з Алі. Що вже казати про опт. Тому якщо друкуватись в Китаї, хоча б SMD, та тут проводити прошивку, пайку DIP та проводів то я не сумніваюсь що на тиражах в 100к+, навіть з розробкою це було б значно дешевше, а головне можна б було адаптувати платформу під свої потреби.
Розвалити хлопцям бліндаж за допомогою 3-5 дронів щоб потім насипати туди арти - нефіг дєлать. Якщо арта не попаде - то хлопці під голим небом без речей і техніки будуть в ахує усю ніч і доки їх не заберуть звідти. А ціна вважаю буде десь на рівні сотки бенів без батареї.
@@Lazeruk наскільки раціональне таке здешевлення ? До прикладу. Точно можна б було робити і литі кріплення, і взагалі від металевих деталей все те збирати... з АБС пластику, з перероблених пляшок, але раз китайці таке не продають, то тут точно є якісь обмеження. Чим данний бпла відрізняється від стандартного за 400-500$ ? Чи раціональне таке здешевлення, з точки зору економіки... якщо замість 3 дронів для знешкодження танку до прикладу потрібно буде використати 8 таких дронів, це раціонально ?
@@webuxmotion , ну, якщо в мене на аліке вийшло ~220: SB F405v3/50А ,2708/1300, superd diversity 915, akk-fx2 2W, phoenix2, mark4 + 10 пар пропів і то я не шукав довго і не тао оптом. Узяти щось менш розкручене, тільки би софт став і звязок був і вже може буде 150, по акціям можна до 120 спіймати. а оптом з тао то ще дешевше буде
Я тут коментарі почитав і бачу купу зрадоньки і нуль розуміння . Корпус хоч з паперу роби хоч з повітря все одно електроніка дешевшою не стане тому вартість дрона майже не змінюється . Гляньте скільки коштує тепловізійна камера для фпв і зрозумієте що рама яка коштує 30 Баксів це ніщо порівняно з рештою дрона . Так здешевлення це добре але важливіше чи це відчутно на всій вартості дрона.
Корпус відлитий з пластику в прес-форму, зробити моделі якщо є аналог та саму прес-форму під лиття нема нічого складного тільки займатися в нас ніхто цім не хоче.
Мені виглядає що оці всі ігри каців з рамами то не для економії, бо вона становить незначну частину вартості дрона порівняно з електронікою та двигунами. Тут скоріше продати дрон своєму МО за купу грошей як "новий унікальний виріб". Якщо ж підходити до справи для результату, то варто робити свою розводку електроніки. Наприклад раму з текcтоліту і зразу на ній розcипуху ESC і прошити відкритою A32
Я думаю що важливо використовувати розмір дронів та можливість працювати з віддалених позицій. Тобто можна мати 3 види дронів, один більш захищений для важливих та складних цілей, один середній для регулярної роботи і один такого типу для роботи по піхоті або розвідці. Також для скидів мати декілька варіантів з різними захистами від РЕБ. Серійне виробництво має свої переваги але ми повинні використовувати різномаїття, якого у нас більше. Хоча ціна вища, але і знайти протидію складніше. А ідеально всі ці типи робити серійно.
Не бачу приводу до насмішки. Вони роблять в неймовірної кількості, поки тут жують соплі та грабують ВСЕ!!!! ТАМ поставили на потік виробництво, ТУТ зеєрмобанда поставила на потік мародерство!
То виходить, що вони не такий вже лаптєстан, це так дивно принижувати їх, не маючи власного масового виробництва. На скільки я розумію, мільйон таких дронів для бюджету держави це ніщо, але за два роки нічого подібного навіть і близько не почалося виготовлятися, я вже мовчу про 8 років війни до цього, таке враження що владі абсолютно начхати на цю війну, наче вони хочуть знищити більше українців ніж ворога
@Lazeruk ви не могли б пояснити на 6:20 в чому прикол, для чого він сам себе перемикає через сервопривід? це ж можна зробити через один транзистор. Дякую
Як вважаєте, що з цим асортиментом рам в плані жорсткості і відповідно високочастотних вібрацій? Виглядає ніби воно все буде вібрувати на частотах сотень герц і впливати на ефективність роботи моторів = споживання = час роботи від батарей = дальність/час польоту.
Все це перевіряється на практиці. Якщо чогось не вистачає - додають. Як каже автор - воно долетіло але функцію свою не виконало. Скоріше за все оператор не впорався.
В них тоталітарна держава яка розв'язала війну, а люба тоталітарна держава має майже безперешкодне воєнне виробництво яке контролює сама верхівка влади напряму, тому очікувати проблем з впк ворога майже смішно бо за затримки в виробництві там суворо карають. Але як ми бачимо санкції погано але працюють бо вони не вигадували б всі ті прості рішення якби могли робити як звичайно, хоча так, нам теж потрібно дивитись що робить ворог вчитися та переймати кращі рішення які він знайшов.
Прості рішення розвантажують робітників роблять для них роботу приємною і цікавою й кайфовою а головне їх мальчікі отримують кількість таку дронів що граючи по кайфу можуть хуярити все ними
А почему не делают лучи с пространственной рамой, а из листа режут? Так быстрее/дешевле? Из препрега по каплевидной конусной оправке, конструкция ещё легче получится и с лучшей аэродинамикой, с той же жёсткостью и без резонансов. Эти пипидроны, вообще, в трубе где-то продувают? У них же всё угловатое, четверть заряда батареи уходит на все эти киберпанковские"обводы"
@@ukrfoil Не знаю что вы хотите услышать. Это стандартный полётный контроллер для квадрокоптера, стандарный драйвер двигателя. Но тут исполнение 4 драйвера на одной плате и стандартный аналоговый передатчик 5.8 ггц открываете любое видео "как собрать квадрокоптер" и там практически всё будет один в один.
@@martel5532 слухайте фраза "це стандартна модель, нічого цікавого", кому Вам не цікаво - добре ок. а мені цікаво що за мікроконтролер, які драйвери і яка прошивка - може останні вже занадто, але все ж таки)) ну подобатися мені електроніка та її внутрішньості. знаєте, що за модель плати? напишіть її. а це "стандартна плата, їх повно в інеті" - це не відповідь.))
Корпус з кришкою був виготовлений на термопласт автоматі в стальній формі. Ці форми виготовляються в середньому три місяці. Займаюсь цією справою не один рік. Інші деталі, я так вважаю, виготовляються по старій технології. Через місяць два ми можемо побачити вже виріб з серійно виготовлених пластикових деталей😢. Це погано т. я. буде дешевий і масовий екземпляр. Дуже надіюсь що ми також на цьому шляху.
Дякую за відео! Можете відповісти на питання? Там конденсатор був на 36 В, це значить і батарея на 36 В? Схоже на 9 дюймовий дрон, в ньому 2807 мотори стоять чи 3312?
конденсатор на 36 В - це його максимум напруги на якій він здатен бути стабільним без перегріву (вскипання електроліту), а робоча напруга може бути і 3.6 В, і 6.3 В (тощо)
Різати дуги до променів довго - швидше штампувати з жерсті (бляхи), на одному примітивному, кустарному, станку можна наштампувати до 10 000 за один день.
Почему украинские производители дронов хотябы в раме не переходят на "подножные" материалы? Карбоновая рама это конечно круто, но из украины в китай с каждой рамой уплывает 30 евро вместо того чтобы пойти местным производителям алюминиевого профиля или текстолита или фанеры на крайний случай. Да дрон немного тяжелее но какие это имеет значение когда на борту минимум полтора килорамма взрывчатки? Всё что можно импортозаместить нужно импортозаместить. Россияне сделали из текстолита раму и это не мешает летать, а во сколько раз такое решение дешевле? Не думаю что у Украины безлимит по деньгам. Рамы производимые в Украине это какие никакие рабочие места внутри страны, оборот денег ВНУТРИ страны а не вымывание их за рубеж. Какие мегатехнологии нужны чтобы наладить выпуск пропеллеров? Израиль пришёл к тому что нужно всё своё, однажды китай повернётся к нас спиной перестав отправлять комплетующие и что тогда?
@@ussrfilms162 Всё меняется быстрее чем вы думаете. Нужно просто иметь ввиду что китай далеко со своими проблемами . Нужно переносить производство в украину чем быстрее тем лучше.
У нас теж фрезерують склотекстоліт, але це дрібносерійне виробництво... А на рахунок свого виробництва та Китаю, то просто згадай як зелені готувались до війни, а потім як два роки пиляли гроші на держзакупівлях та питання мають зникнути. Війна була програна у 2019му.
я вже місяць про це думаю,чому не виготовляють "тушки" з пластику або композитних матеріалів ,а прийшло мені це в голову коли дивився ролик з індусами як вони взуття штампують , пластику валом , кришки з пляшок чудово переплавляються або зразу гранулами
Колеги чи хтось задумувався над розробкою функції Rescue на основі гіроскопу і акселерометру. Тобто при попаданні під реб, по памяті яка стирається після вимкнення живлення. Само собою тільки прошивка написати на ардуіно. Задався таким питанням і думаю що це реально тільки з програмою не дружу. Один раз задуматись над такою опцією, можна зберегти кілька дронів і при виявленні координатів підарів можна прописати їх координати і в разі чого при попаданні під реб дрон летить в приблизне місце відпрацьовує і додому по гіроскопу а там ближче можливо ловить звязок і сідає🫤
Цікаво, ті перемикачі чисто для активації вибухівки? І чому їх тоді два? Другий - додатковий запобіжник, типу в бойове положення можна перевести тільки вручну перед самим вильотом?
С Рождеством! Всего найлучшего, здоровья, счастья, удачи и скорой победы! А по видео-пока фанеры и картона не видно, значит хорошо живут... 😁 зачем одноразовому изделию пластик-углепластик и металл? Да и по три болта на мотор? Приклеить и хватит! Ну пластиковыми термореактивными (теплоустойчивыми) болтами прикрутить, зачем металл? 😁 Рама и корпус из фанеры и картона, пропитанных маслом-отработкой, и цена дрона станет минимальной... А чем меньше цена, тем больше дронов. Как и моторы нужны с ресурсом минимум-на пол часа гарантии... Как и акумы. Тогда за 500$ можно не один дрон, а пять сделать, с ресурсом на один полёт до получаса. И одинаково долетят, как и дорогие. Зачем камикадзе нужен углепластик? На 50 грамм больше понесёт? Но цена в 10 раз больше? Должно быть разграничение по особым случаям для дорогих дронов, и для простой работы на самых дешёвых материалах! Зато-количество сразу увеличивается в несколько раз за те же самые деньги! И если есть планы на миллион дронов, простой заменой некритичных деталей на более дешёвые-можно иметь не миллион, а два-три миллиона. Как то так пришли мысли сегодня... Праздник, если что-... Ну Рождество в Vilnius... 😁😎💙💛✌
@@kjlas8 Это так, но всё равно очень нужно разделение на одноразовых камикадзе близкого-среднего полёта на 10-15 минут работы, и более дальних, которым нужно экономить и десятки граммов, и аккум получше-легче мощнее, и полёт может с возвратом-со сбросом, многоразовых, для дальних целей. И наверно получится, что 90% целей можно уничтожать с очень простыми дронами из минимально стоящих материалов. И только остальные 10% должны изготавливается из более лучших материалов. Да и вибрацию гасит кусочек резины... Для одного раза и поролон поможет 😁 Когда полёт до цели-до 10 минут, что требуется? Гарантии работы-ресурса всех узлов дрона на 30 минут (не считая аккума) хватит с запасом!...
Можна ще спростити і здешевити: об'єднати в одному чіпі всі модулі, зменшивши мінімально зовнішніх елементів. В результаті замість декількох плат буде одна, буде легшою, менше займатиме місця, менше споживатиме. А якщо в той чіп додати досить потужні ядра для нейронок, то матимемо і дешевий і практично невразливий для реб дрон! Ось в цьому напрямку нам треба рухатись якомога швидше залучаючи корпорації, наприклад той-таки самсунг...
Ой Боже, ви хоч приблизно уявляйте скільки часу та грошей коштує розробка чіпа, вже не кажучи про кадри? Та і що ще ви хочете туди в чіп до ARM мікроконтроллера запихнути? Гіроскоп за 50 центів? Хочете самі ще й гіроскоп розробляти? Про споживання взагалі повна нісенітниця на фоні споживання моторів. І це все заради потенційного тиражу в пару мільйонів.
@@Vanchick87 На жаль це вже не фантастика, і якщо ми це не зробимо, то зроблять орки у китаї, нехай то буде гірший техпроцес, менша обчислювальна потужність, але вже достатньо для виконання задач! І якщо Ви це не розуміли ще рік назад, і не розумієте навіть зараз,- оце найгірша ситуація. Єдиний шанс у нас вижити - перетворитись на більш технологічну армію! Ще рік назад військове керівництво і подумати не могло, що дрони будуть ефективніші в багатьох випадках за артилерію, а зараз лише кругом йде мова про фпв, але фпв - це вже минуле, треба рухатись вперед! Війна - це змагання технологій і доки Ви кажете, що це фантастика, ворог вже вивчає, розробляє і випробовує ці технології, маючи окрім кількісної людської переваги, ще й технологічну!
@@nagibator-666 Навіщо та модульність, якщо воно одноразове? Ви збираєтесь його ремонтувати чи апгрейдити? Та й не в "красівій компановці" справа, а в дешевизні і надійності! Що краще: одна плата без роз'ємів чи купа плат з купою роз'ємів і дротів, що буде дешевше і швидше збирати й складати?!
Треба зчитувати частоти і протоколи шифрування і робить Аєроскопи які ці літачки, бумерангом відправлять до адресата.Але це рівень держави, а вона шось пасе задніх в таких насущних питаннях.
@@Lazeruk так перепрограмування у повітрі і привіт буміранг, прямо у резинову дупу путлера.Вони ж його так назвали неспроста, то треба підтримати окупантів.Ви хочите сказать що все що з китаю, працює на одній частоті, то нам треба змінити хвилю, це ж можливо, чи ні?
Ну що можу казати .... Треба нам новітні РЕБи у великій кількості ! Бажано штампувати ! Є декілька версій - які назавжди виводять електроніку з робочого стану , але публічно краще не писати , орки теж вчаться . Хто в темі - той здогадається що я маю на увазі коли кажу про електроніку ...
Брендування означає, скоріше за все, спробу подати виріб, як російського виробництва. В них там є критерії імпортозамєщєнія. А от рами пластикові, це цікаво, вартує перейняти. Економія на гвинтиках, це вже смішно, звісно.
Вони під санкціями маштабують і здешевлюють зброю в рази, у нас санкцій немає. Дрон може бути хоч з картону головне щоб заносив вибухівку і по можливості вертався на базу за новою вибухівкою. На рашку мають бути накладені жосткіші санкції на електроніку і батарейки. І за порушення санкцій по ним мають прилітати ракети.
Якщо немає можливості розробити свій дешевий дрон, або немає на це часу бо дрони потрібні на вчора, то потрібно копіювати ворожі дрони, нехай вони і не будуть кращими але принаймі на рівні
Я вас трішки засмучу, але в них, вже декілька заводів по виробництву FPV дронів і не маленьких, а цілих виробничіх комплексів! Ба більше, вони і скиди для дронів роблять промислово і кумулятивні і фугасні...і поставляють у красивих ящиках як і інші снаряди (у той час як ми переробляємо з вог, рпг та інших боєприпасів, що небезпечно і ненадійно). Вже пару місяців, як по дронах, вони достигли з нами парітету та навіть суттєво переважають! Все це сталося поки ми знімали красиві відосіки, то те які ми технологічні, а орки з кам'яного віку з древньою зброєю. Доречі, наши відосіки, про те як ми їх мочимо тими дронами, також помогли їм у тому. Вони вчаться! У т.ч. у нас, а ми не те що залишились на тому ж рівні, та навіть перейняли їх найпоганішу тактику і намагаємось закидати їх м'ясом🤬
Це війна! Треба постійно рухатись (вчитися) і не давати вчитися ворогу максимально обмежуючи інформацію про наявні технології, тактики бою взагалі. Знищуючи тих, хто допомагає модернізуватись іх армії (виявляє проблеми логістики, командування, допомагає волонтерськими розробками РЄБів, дронів та т.і.)
@@Vanchick87 чпу уже давно доступен почти каждому по деньгам. Индусы на коленках отливают такие детали, как заводские, а мы не можем сделать форму в виде коробочки чуть сложнее мыльницы?
Чим дешевше тим круче. Якщо вони долітають тотнавіщо платити більше. Є що повчитися. Якщо вони знайшли такі прості рішення то це значить що вони випереджають нас по кількості дронів. Я
Кількість і швидкість Таких дронів за робочій день можна зібрати більше, дешевізна і ці дрони майже не можливо відновити після невдалого використання це одноразка , а їх дрони на карбоновій рамі ,текстолітовій чи металевій можна відновити,чим я і займаюсь
Абсурд ситуации - ОДИН снаряд 155 почти 2000 долларов. На один снаряд можно купить 2 чпу станка. Собрать минимум 4 дрона. которые унесут с собой или технику или собаку. Рой дронов сейчас гораздо эффективнее чем 155. Но нам выделяют только оружие "старой школы" вмето помощи куда более дешёвыми и эффективными дронами. Дорогие украинцы, запад не хочет победы над россией потому что не понимает к кому по итогу попадёт ядерка. Наша свобода полностью в наших руках. От каждого по возможностям, не умеете, учитесь. Дроны поменяют всё и чем у вас их больше тем эффективнее наступления. Разрабатывайте рэб, защиту от дронов, экспериментируйте и учитесь. Мы не можем просрать страну и пустить поветру память о тех кто вместо нас первый принял удар врага и теперь не может нам дать подзатыльника за бездействие.
Економія це добре, от би й нам не плюхати гроші в карбон заради 1 камікадзе, а націлюватись на роки - чим дешевше виробництво тим довше зможемо вистояти
В нас якась манія з каміками на той карбон. Давно час ЧПУ порізку текстоліту зробити і всі каміки робити з цього - але, нажаль, воно чомусь не масове (хоча окремі люди роблять).
@@ArchonLicht та хоч склоарматру нитками змотай, лиш б літало на достатньому рівні, у нього й так аеродинаміка цеглини. Хлопці все одно бочки не крутять.
@@DewPrototype Так і я про це ж
Крабон це якщо воно живе довго, літає, шкода зламати, і має бути легким сальтухи крутити. А для камікадзе треба дешево і сердито.
які правильні цілі ви ставите в кінці 2023, вже не перемогти, а вистояти. Цікаво що люди писатимуть в кінці 2024...
@@ArchonLichtЧпу потрібен лише один раз, коли треба виготовити штампи для рами. решта вже справа за пресом аж до ручного. як на мене найкласніший для цього матеріал - поліпропілен. А вся ця творчість із купою зд принтерів це не серйозно. Розробка прототипу так, але не більше. За один день лише один прес зробить тисячі штук. цікаво було б побачити огляд, що у них за плати та контролери.
6:59 - Розуміємо. Не розуміємо де подібні наші вироби? Десятий рік війни, другий рік широкомасштабного вторгнення...
бабло є ? нема. от і відповідь
@@Vanchick87 На маєтки в Конча-Заспi у депутатiв є
Тому що підприємство не буде навіть з матрицею заморочуватись якщо замовлення буде на кілька сотень. Ціна рами буде менше >5$ Тому це нецікаво ні тим хто збирає (тому що хтось буде заказувати карбон, хтось мет.штамповку), ні тим хто може виготовити. Про "десятий рік" це взагалі не по темі. Підприємств кілька сотень хто може відлити, ціна виробу буде копієчна, а заказ на 100 тис ніхто не буде давати.
@@strber2928а повинні були давати такі закази. Бо зараз виграє той у кого більше зброї.
Не знав шо фпв застосовують вже 10 років
особливо сміятися немає з чого воно літає воно працює беріть приклад
як і "смішний колпак", про який автор згадував на початку відео, щось ніхуя не смішний.
Працює, саме тому воно в нього
@@antonkukoba3378 "Колпак" - из туалетной бумаги слеплен, а дроны - из непойми чего. Вывод - сейчас лаптестан загибается как никогда ранее...
А я вже хотів і написати😂@@СергійМайоров-м2у
@@Faceless_UAдурне питання
Брендированные моторы и электроника - это означает что они вышли напрямую на производителя и закупают почти вагонами. Не исключено что выкупают ВСЕ у производителя.
Там блиндирование похоже на обычную гравировку лазером. Буквально панты школьников.
@@BigRak Гравировка сделана заводом изготовителем, а не на этапе сборки. Так что реально выкупают всё. Они один миллион дронов до весны изготовят и привезут, а не как у нас - когда-нибудь в следующем году.
@@ta4ikomaz нанесу любое изображение на практически любую поверхность.устойчивое к кислотам.есть и лазер.брендируем ЛЮБУЮ ПРОДУКЦИЮ
Зе просто хвойда а путлер хитра
@@ta4ikomaz В Китаї можна брендовані замовлення від 100 шт розміщувати - то ж не наганяйте жуті
7:22 За хвилину можна виготовляти по 3 такі шт. ЗА добу це виходить 4300шт.
Якщо вони ще електроніку будуть в таких кількостях виробляти або купувати, то це буде пекло для військових
Ну не обов'язково й пекло.Попрацювати трохи над РЕБ,то хай роблять їх скільки зможуть,нам більше трофеїв позбирати.
@@thedarker9581 угу в нас того реба, хоч дупою жуй.
@@thedarker9581 Ок, хто буде працювати? Наша нікчемна влада?)))
@@NgcFar1 З-зрадойобство
@@NgcFar1люди будуть працювати. Тим кому треба, а не лише влада. Дбайте про себе самі , а не покладайтесь на хозяїна. Ви ж не раб. Залиште владі масштабне - снаряди, тяжку зброю, харчування , майнове забезпечення і зарплату. А то за кожним цвяхом починаєте волати - влада мені постіль не постелила, погана влада чайник не закипятила
Вони експериментують і здешевлюють вироби, що потрібно робити і нам.
Сколько дронов вы собрали, раз рассуждаете об удешевлении. Поерьте, все что можно удешевить без ущерба функционалу, китаццы уже удешевиои. Дрон можно и из труб полипропиленовых собрать за 100грн, вот только камикадзе из него не получится в силу недостаточной жесткости рамы..
@@stolenair5691, ахха-хах, ещё один эксперт по жёсткости рамы... Ору )))
@@v-tols ну расскажи, иксперд, сколько дронов камикадзе ты собрал из говна и палок?
такий майстер як автор цього відео - це дуже і дуже добре. але йому б виходити на зв'язок із тими в Україні, у кого справді реальні засоби виробництва, щоб його досвід міркування та ідеї не в підвалі були, а на великій виробничій лінії. поки що такого не буде - на перемогу України потрібно буде чекати набагато довше.
нікому не вигідні масові дешеві рішення. бо ж як пиляти бабло
Зелебоб зрадник , можно робити тильки на Колина х , той шоб слуги зелебоба не знали
Набагато довше ніж 2-3 тижні?😅
Куди я тільки не звертався з власною думкою
Не на часі!
@@Lazeruk і це головна проблема нашого дня. Бо в Ізраїлі свого часу, все що могло йокнути ворога було на часі.
А у нас тільки проекти де можна намити цікаві "державникам" все інше на плечах тим кому не пофіг
Ну ми розуміємо, що вони щось роблять. Нам цікаво, що там всередині стоїть, який есц, який польотнік. З детальними фото, на яких було б видно написи. А то всі все показують, дрони, ланцети, а що там всередині- ніхто не показує. Якісь плати, та й усе. Другий рік, а нормальних фото плат бпла нема. Ні ланцету, ні орлану.
Така екномія абсолютно доречна, адже виріб виконує своє завдання.
Аркуш склопластика 510х610х4 мм вартує в Китаї 10 баків. У Львові є фірма, яка робить ідеальні пресформи. Реально і у нас дешево зробити дешевий дрон. Все одно в один бік дорога тільки.
Дякую за інформацію♥️🇺🇦
Тут мне кажется экономия не сколько на деталях, сколько на скорости производства и сборки. Ну и то что могли бы собирать или собирали возможно студенты или школьники на уроках труда.
У них школьнікі збирають фпв, а у нас ПреЗедент питає в журналістки що таке «стати на військові рейки» і витрачає 4 міліарда на Телемарафон…
Такі рами можуть клепати підприємства з поліетілену або поліпропилену (ударопрочний). Там тільки заморочиться токарям з матрицею, а далі тільки штампуй. Навіть в Харкові понад 10 знав і на одному працював колись. Рама дійсно буде коштувати копійки в порівнянні з карбоном, але вага збільшиться трохи.
огромный плюс - полная изоляция от влаги при исполненени в коробке
@@martel5532 кстати да.Тоже за ето подумал
@@martel5532 охлаждение плохое. Проц на полетнике будет перегреваться
@@rsst2 там нет нагрева проца и радиатора нет. Но на видео и есц есть и оно будет греться. Но єто камикадзе и єто не существенно
@@martel5532 и минус отсутстие охлаждения потоками воздуха (
це імпортозаміщення, вам варто як спеціалісту по дронам відтворити такий виріб, і зробити наш аналог, запустити теж в серійне виробництво, їж потрібно тисячі, і кожна здешевлена деталь це можливість зробити більше дронів за ті самі гроші
Я згоден. Давайте шукати виробництво пластикових виробів.
Якщо не сотні тисячь
Залишилось тільки вкласти десь 50к$ у таке виробництво самих лише корпусів, а потім сподіватись що держава чи хтось інший забезпечить достатнє фінансування для того щоб витрати окупились... Які шанси на це? Ніякі, бо фінансувати будуть власні депутатські шарашки на яких будуть пиляти бюджет. Згадай, один слуга народу вже брався робити крила та впарював потім військовим лайно нелітаюче.... Волонтери та ентузіасти не потянуть таке, а державі це не цікаво, тому що "какая разніца"
@@SaLaGaDH термопласт автомат можна зібрати за набагато менші гроші, там по суті потрібен шнек і тени, по суті це все
@@SaLaGaDH Да в кооперації потягнуть до того ж самі виробники пластикових виробів можуть піти на зустріч при достатньому об'єму закупівлі
дякую за огляд, навчайте будь ласка людей щоб більше спеціалістів і легше нам попереду
Здивований, чому у нас не масштабують дрони по мільйону на місяць. Чого нам не вистачає? Немае термопласт автоматів в країні - знаю що є, чи пресформу не можемо зробити? Впевнений, що можемо. Хто саботує масове виробництво?
Так може хай автор каналу замове щоб з цого корпусу зробили форму. Скільки буде коштувати скинемось грошима.
@@MisterS-fh8vt корпус то пил де взяти грощі на всю начинку
Ти? якщо є такі питання - піди і зроби, хто як не ти
Ясно хто, президент України Єрмак
А хто сказав що це оптимальне рішення?? навіщо??? одноразовий дрон має бути скелетоном
Нам також потрібно виробляти дрони найбільш економічними методами, щоб за одну й теж суму виробити більше дронів.
Так не получится, Китай с РФ партнёры, и Китаю всё нравится, сгребают всё а нефть газ лес со скидками
В мене просто нема слів!! Наскільки проста і дешева збірка завдання долетіти до переднього краю і вдарити по піхоті виконає на ура! А в нас досі кладуть бруківку!
Выпиляйте раму из фанеры и попробуйте на ней долететь и "выполнить задачу на ура".
@@stolenair5691 Рама з фанери теж долетить якщо зміцнити промені вертикально оріентованим шматком для зменшення вібрації питання у сухій вазі виробу та корисному навантаженні + вологостійкість фанери нікудишня!
@@СашаГанжа-ж9н а я о чем? Из труб полипропиленовых тоже ща 100грн раму сварить можно. А что и куда она сможет донести? Вопрос ведь не способности самому коптеру долететь, а в том, чтобы донести полезную нагрузку и быть управляемым. И альтернативы карбону просто нет - все остальное тяжелое и гибкое. Либо рама гуляет от недостаточной жесткости при перегрузках, либо жесткость досьигается за счет массы рамы - тогда хрен что на нее загрузишь - она сама себя еле везет.
Удешевление может достигаться только докалищациец производства - птлить те же рамы из карбона здесь, а не тащить из Китая.
@@stolenair5691 я з вами частково погоджуюсь, проте все залежить від задачі щоб взять дальність 5-7 км потрібно дрон з відповідними характеристиками по зв'язку батареї і масі, там кожен зайвий грам відрізає кусок максимальної дальності дрону. Якщо задача політ на 2-3 км і ціль ворожий піхотинець то дрон має бути дешевим. Якщо він підіймає вантаж 1,2 кг то при заміні рами вона додасть 200 грам це не критичне зменшення бч по піхоті для камікадзе. Багаторазовий бомбер це вже карбон бо там додається вага скиду і він порожній має повернутись назад
Дякую за відіо! Бумеранги відправляєм додому😁♥️🇺🇦🙏
Конечно есть смысл штамповать коробочки из пластика,а лучи резать из листов полиэтилена низкого давления .Про антенны вообще молчу.
за 2 бакса 5-10 листів 100х100
А так як то по факту діполь то можна і тупо ПЕВТЛ\ПЄЛ в пластік впаювати
@@DewPrototype ти її не настроїш на частоту по ксв якщо вона буде заплавлена
@@Vanchick87чому ні? Згадай жилу в коаксиалі в поліетилені. На частоті 1.2 втрати від пластику не такі вже і великі будуть, варіантів можна багато вигадати, питання лише у фінансуванні.
@@SaLaGaDH так.Ты правий. Я мав на увазі що потрібно її налаштувати а потім заплавляти. Може вона і буде працювати нормально. Поліетилен не повинен взагалі впливати дуже сильно на затухання сигналу тим паче на частоті 2.4 ггц.Потрібно пробувати.Але мабуть це затратно і не потрібно. Простіше якось потрібно
Рабсіяни прозвали дрон "бумеранг"! Ось і полетить він обратно до них.
це свідчить про массовість виготевлення
Сумно це все. Держава не хоче працювати для народу....( Дуже невесело....росіяни маштабують виробництво...(
Це помітно з самого початку. "Якось саме мине".
@@AndrewShevchuk просто повісток більше роздамо
Та ти заїбав, рама копієчний вироб, це не проблема. Із палок можна навіть раму робити.
Як тільки ви доєднаєтесь та очолите те все, так відразу все й покращиться. Просто держава неможе без таких професіоналів як ви.
@@Black1991StarЄ точка неповернення, після якої, хоть очолюй, хоть не очолюй.
Дякую Вам! 🙏❤
Так, а в чому здивування? Це ж просто маркетинг. Ви купуєте якийсь массовий виріб, робите на ньому гравіювання та відсилаєте на фронт, як власний виріб.... різницю на продажі собі у карман. Це ж класика. Я таку фігню бачив на електрообладненні з Китаю.... makita Bosh Mächtz GTM а мотори всі на одному заводі в Китаї...
тут скорше накручування індексу власного виробництва за дешево. Умовно немаркований мотор буде чистим китайцем. а мотор Бумеранг. то вже породистий аналоговнет з відповідними записами у реєстрах і т.д., те що технічні характеристики однакові це другорядне
@@mosiyukvasil проблема в том что если на моторах пишут их название, значит покупка идёт крупными партиями. Не исключено что скоро доступ к моторам будет ограничен как эксклюзивными контрактами с заводами до запрета от китая, если они захотят вернуть тайвань. Послу украины в китае неплохо бы заключить контракты на поставку моторов коммерческими партиями на 30 процентов дешевле чем энтузиасты покупают на алике с наценкой за розницу. А ещё лучше приобретать оборудование по производству моторов и пропеллеров + станки для создания печатных плат. Очевидно что за дронами будущее, у кого их больше тот и победил.
Станки та оснастка, це уже інший порядок цифр. Для прикладу для знайомився над обладенням для лініії автоматичної збірки акумуляторів , то для цього треба обляднення від 100к зелених 4-6місяців. У РФ є уже середній бізнес який це потягне, а малий зможе узяти кредит. А у нас що, Гетманцев і митники
Китайці під заказ підписують...
Ну у тих друкованих антен є і суттевий недолік, вони погано будуть фільтрувати перешкоди, крім того їх якість буде постійно плавати, судячи з того як вони виготовлені. А взагалі цей дрон більш схожий на предсерійний обкаточний прототип. Тумблери з сервоприводом, то взагалі якийсь сором, навіть я радіолюбитель таку шляпу би не паяв.
100 %
Теж поржав з тих тумблерів. Ці люди взяли Fiat і замінили в ньому дискові гальма на барабанні назвавши покруча "Жігулі"...
Це духовна скрепа!
як антени фільтрують перешкоди?
@@nagibator-666 Ну,я так розумію,це зроблено більш безпечно чим на реле чи польовику.Тому що серва сама не покрутиться без шим сигнала.А польовик пробився і джага-джага. Тому таке рішення безпечніше як на мене хоч і виглядає смішно
@@kjlas8 мабуть це нові какапські нанотехнології. Що заводська що ця однакові.І однаково збирають перешкоди і все що є в ефірі.Правда якщо антена правельно зроблена і налаштований КСВ
раціональненько, дійсно серійне виробництво!
Хм, якась дивна логіка називати дрон-каміказде бумеранг, я б сказав збочена.
P. S. Пластик ллють, а не штампують.
куди льють ?
@@Vanchick87 у форму під тиском.
це радше від слова "штапмповка"(серійна кількість)-не зважайте...
що до назви "бумеранг" - це їх відповідь нашим винаходам...
слід вигадуваати щось новіше або дешевше...
трeба відливaти цiлий дрoн)
@@MSP_TechLab ну лиття тут не доречно.Це ж не металлургійний комбінат ) . Все таки це штаамповка-формовка.
07:20 - Підкажіть, цей пластик схожий на ABS? Можливо це дійсно гарна їдея, ці елементи єкструдувати у величезній кількості на термопластавтоматах! Дякую за Огляд!
3D печать то саме дороге що можна придумати для одноразових виробів.
Пластмамове лиття-штамповка найдешевший вариант. Як альтернатива можнаа використати кабель-канали відповідного розміру.
Вже писав різним волантерам що збирати гроші на 3D принтер, розходники то викидування грошей на вітер. В нас достатньо маленьких підприємств з виготовлення пластмасовиз виробів.
В нас велика кількість навчених інженерів-конструкторів, інженерів-технологів а ми не можимо налагодити масове виробництво дешевих дронів.
Вже можна взяти товстий текстоліт в формі рами і прямо на ньому плату друкувати з всіма компонентами. Потім підпаяти двигуни з батареєю, антеною і шлейф камери і залити компоненти герметиком, можливо з пластиковою кришкою. Для невеликих дронів прокатить. Хоча навряд чи є лінії які в змозі друкувати на текстоліті в 5 мм, а не типові 1,6.
з таким приколом антени одразу можно на корпусі\лучах робити, а плату то можливо і на 1.6, тупо клеїти ЦАклеєм до 4мм і стягувати гвинтами кришки\двигунів. Текстоліт радіопрозорий
не факт що так дешевше
@@DewPrototype так можливо, раз лучі довгі, то можна гарний диполь замутити, хоча це доволі багато часу на її тестування. Але все одно має бути на платі і зовнішній роз'єм. Та й готові антени нічого не коштують, якщо брати від масових продуктів типу wifi чи рацій, бо чогось наші коли прикидують, то по внутрішніх цінах бариг, а не по китайському ринку.
@@kjlas8 якщо брати по нашим внутрішнім цінам, то все не факт, бо у наших будь-яка мікросхема в 5-10 раз дорожче, чим притащити її з доставкою з Алі. Що вже казати про опт. Тому якщо друкуватись в Китаї, хоча б SMD, та тут проводити прошивку, пайку DIP та проводів то я не сумніваюсь що на тиражах в 100к+, навіть з розробкою це було б значно дешевше, а головне можна б було адаптувати платформу під свої потреби.
если делать цельным куском то много текстолита в отход, у свинособак лучи и база это разные детали что разумно, отходов почти нет
Цікаво, а ви можете оживити цей "аналоговнетний" аппарат ? Які його фактичні польотні характеристики ? Наскільки це здешевлення доцільне ?
Розвалити хлопцям бліндаж за допомогою 3-5 дронів щоб потім насипати туди арти - нефіг дєлать. Якщо арта не попаде - то хлопці під голим небом без речей і техніки будуть в ахує усю ніч і доки їх не заберуть звідти.
А ціна вважаю буде десь на рівні сотки бенів без батареї.
Він живий
@@Lazeruk наскільки раціональне таке здешевлення ? До прикладу. Точно можна б було робити і литі кріплення, і взагалі від металевих деталей все те збирати... з АБС пластику, з перероблених пляшок, але раз китайці таке не продають, то тут точно є якісь обмеження. Чим данний бпла відрізняється від стандартного за 400-500$ ? Чи раціональне таке здешевлення, з точки зору економіки... якщо замість 3 дронів для знешкодження танку до прикладу потрібно буде використати 8 таких дронів, це раціонально ?
100 баксів) одразу видно експерта) @@DewPrototype
@@webuxmotion , ну, якщо в мене на аліке вийшло ~220: SB F405v3/50А ,2708/1300, superd diversity 915, akk-fx2 2W, phoenix2, mark4 + 10 пар пропів і то я не шукав довго і не тао оптом. Узяти щось менш розкручене, тільки би софт став і звязок був і вже може буде 150, по акціям можна до 120 спіймати. а оптом з тао то ще дешевше буде
Я тут коментарі почитав і бачу купу зрадоньки і нуль розуміння . Корпус хоч з паперу роби хоч з повітря все одно електроніка дешевшою не стане тому вартість дрона майже не змінюється . Гляньте скільки коштує тепловізійна камера для фпв і зрозумієте що рама яка коштує 30 Баксів це ніщо порівняно з рештою дрона . Так здешевлення це добре але важливіше чи це відчутно на всій вартості дрона.
дурень - посчитай на партию в 100.000 шт.
Підскажіть можливо хтось знає де можна відремонтувати тепловізор для хлопців що захищать нашу державу під Купянськом, бо біда повна???
Корпус відлитий з пластику в прес-форму, зробити моделі якщо є аналог та саму прес-форму під лиття нема нічого складного тільки займатися в нас ніхто цім не хоче.
Мені виглядає що оці всі ігри каців з рамами то не для економії, бо вона становить незначну частину вартості дрона порівняно з електронікою та двигунами. Тут скоріше продати дрон своєму МО за купу грошей як "новий унікальний виріб". Якщо ж підходити до справи для результату, то варто робити свою розводку електроніки. Наприклад раму з текcтоліту і зразу на ній розcипуху ESC і прошити відкритою A32
а текстоліт витримає навантаження в 700 грам?
Я думаю що важливо використовувати розмір дронів та можливість працювати з віддалених позицій. Тобто можна мати 3 види дронів, один більш захищений для важливих та складних цілей, один середній для регулярної роботи і один такого типу для роботи по піхоті або розвідці. Також для скидів мати декілька варіантів з різними захистами від РЕБ. Серійне виробництво має свої переваги але ми повинні використовувати різномаїття, якого у нас більше. Хоча ціна вища, але і знайти протидію складніше. А ідеально всі ці типи робити серійно.
це класна штука з сервопривода на підрив, у мене до нього довіри більше ніж до будь якої плати підриву
В яблучко
Гарно дякую! Було цікаво.
Не розумію, в чому проблема лити монолітний корпус, разом з промінями, з пластику? Мб якісь ребра на промінь додати для жорсткості..
на шурупах НЕ eкономія, це для того щоб там рама не лопнула (Skystars LR4 має 3 отвори кріплення)
Фрейм з антеною це аж цілих $25 баксів, десь 5-7% вартості дрона. Це як економіти на сірниках.
Ну на партії в 10тисяч дронів це вже суттєво
@@fl1pp1x ні.
Не бачу приводу до насмішки. Вони роблять в неймовірної кількості, поки тут жують соплі та грабують ВСЕ!!!! ТАМ поставили на потік виробництво, ТУТ зеєрмобанда поставила на потік мародерство!
Треба розробляти свою комплектуху на кастомні частоти - оце стратегична річ.
Схоже збирачі дронів цим не переймаються поки є плати з китаю
треба зробити кастомні частоти які відрізняються від 2.4 ггц.Це буде круто і не буде глушитись
Не только свои частоты ,но и делать несколько частот. Нужны ретрансляторы для увеличения дальности@@Vanchick87
Необходимо переходить с одноразовых Дронов на многоразовые. Прилетел сбросил и назад За следующей порцией.
@@ogbbig1 Умные бпла имеют такие частоты и умеют переходить на них когда их глушат.и частоты там не 2.4 ггц.
То виходить, що вони не такий вже лаптєстан, це так дивно принижувати їх, не маючи власного масового виробництва. На скільки я розумію, мільйон таких дронів для бюджету держави це ніщо, але за два роки нічого подібного навіть і близько не почалося виготовлятися, я вже мовчу про 8 років війни до цього, таке враження що владі абсолютно начхати на цю війну, наче вони хочуть знищити більше українців ніж ворога
Зато у нас є телемарафон за мільярди і 95 квартал
@Lazeruk ви не могли б пояснити на 6:20 в чому прикол, для чого він сам себе перемикає через сервопривід? це ж можна зробити через один транзистор. Дякую
Вони не змогли зробити плату ініціації і на електрозапал подавали живлення з батареї дрону через тумблєр
Це все дуже серйозно. Московити таки непогано оптимізовують виготовлення корпусів.
Як вважаєте, що з цим асортиментом рам в плані жорсткості і відповідно високочастотних вібрацій? Виглядає ніби воно все буде вібрувати на частотах сотень герц і впливати на ефективність роботи моторів = споживання = час роботи від батарей = дальність/час польоту.
Все це перевіряється на практиці. Якщо чогось не вистачає - додають. Як каже автор - воно долетіло але функцію свою не виконало. Скоріше за все оператор не впорався.
В них тоталітарна держава яка розв'язала війну, а люба тоталітарна держава має майже безперешкодне воєнне виробництво яке контролює сама верхівка влади напряму, тому очікувати проблем з впк ворога майже смішно бо за затримки в виробництві там суворо карають. Але як ми бачимо санкції погано але працюють бо вони не вигадували б всі ті прості рішення якби могли робити як звичайно, хоча так, нам теж потрібно дивитись що робить ворог вчитися та переймати кращі рішення які він знайшов.
Прості рішення розвантажують робітників роблять для них роботу приємною і цікавою й кайфовою а головне їх мальчікі отримують кількість таку дронів що граючи по кайфу можуть хуярити все ними
Корпуса для коптеров производят в Алабуге, а запчасти из Китая тащат на прямую с завода по этому производитель пишет "бренд" заказчика
А почему не делают лучи с пространственной рамой, а из листа режут? Так быстрее/дешевле? Из препрега по каплевидной конусной оправке, конструкция ещё легче получится и с лучшей аэродинамикой, с той же жёсткостью и без резонансов. Эти пипидроны, вообще, в трубе где-то продувают? У них же всё угловатое, четверть заряда батареи уходит на все эти киберпанковские"обводы"
Бажаю здоров'я! А чи є змога дампанути прошивку?
А можете розказати про електрону начинку цього дрону ?
Там не чего рассказывать, стандартная электроника с алика
@@martel5532 ну опішить ії, мне було б цикаво подивитися..
@@ukrfoil Не знаю что вы хотите услышать. Это стандартный полётный контроллер для квадрокоптера, стандарный драйвер двигателя. Но тут исполнение 4 драйвера на одной плате и стандартный аналоговый передатчик 5.8 ггц открываете любое видео "как собрать квадрокоптер" и там практически всё будет один в один.
@@martel5532 слухайте фраза "це стандартна модель, нічого цікавого", кому Вам не цікаво - добре ок. а мені цікаво що за мікроконтролер, які драйвери і яка прошивка - може останні вже занадто, але все ж таки)) ну подобатися мені електроніка та її внутрішньості. знаєте, що за модель плати? напишіть її. а це "стандартна плата, їх повно в інеті" - це не відповідь.))
Если пошли такие корпуса (литье абс под давлением) то это как минимум партия исчисляется сотнями тысяч. Меньше просто нет смысла делать под нее форму
Подяка за вашу працю і контент
Корпус з кришкою був виготовлений на термопласт автоматі в стальній формі. Ці форми виготовляються в середньому три місяці. Займаюсь цією справою не один рік. Інші деталі, я так вважаю, виготовляються по старій технології. Через місяць два ми можемо побачити вже виріб з серійно виготовлених пластикових деталей😢. Це погано т. я. буде дешевий і масовий екземпляр. Дуже надіюсь що ми також на цьому шляху.
А чому три місяці, де саме складність?
Крім фрезерування на чпу щось ще складне?
(проект не рахую).
Дякую за відео! Можете відповісти на питання?
Там конденсатор був на 36 В, це значить і батарея на 36 В?
Схоже на 9 дюймовий дрон, в ньому 2807 мотори стоять чи 3312?
конденсатор на 36 В - це його максимум напруги на якій він здатен бути стабільним без перегріву (вскипання електроліту), а робоча напруга може бути і 3.6 В, і 6.3 В (тощо)
Різати дуги до променів довго - швидше штампувати з жерсті (бляхи), на одному примітивному, кустарному, станку можна наштампувати до 10 000 за один день.
вже з їхньої мобілізації сміялись ,а в самих все ще конченіше
+500
дякуюємо за вашу працю!
люди, донатьте!! удачі нам всім
Дякую, 🔥🔥🔥
То не штамповка. Пластіки відливають. Корпус то коробка від чогось іншого. Кустарщина.
Дякую.
Вражого фпв летить все більше.
З гівна і палок,але частина долітає,на жаль...
Доброго вечора
На заднім плані бачу аппу з тайфуна н+.
Цікавить битий тайфун.
бумеранг прилітає назад, з нашими гранатами. Вони це передбачили у назві.
Корпус Це литво за допомогою термопласт автомата , виготовити пресс форму досить дорого , але в результаті така деталь буде коштувати 30грн.
Ця економія ще призначена для зменшення ваги. В цього дрона ще багато можно чого здешевити
Почему украинские производители дронов хотябы в раме не переходят на "подножные" материалы? Карбоновая рама это конечно круто, но из украины в китай с каждой рамой уплывает 30 евро вместо того чтобы пойти местным производителям алюминиевого профиля или текстолита или фанеры на крайний случай. Да дрон немного тяжелее но какие это имеет значение когда на борту минимум полтора килорамма взрывчатки? Всё что можно импортозаместить нужно импортозаместить. Россияне сделали из текстолита раму и это не мешает летать, а во сколько раз такое решение дешевле? Не думаю что у Украины безлимит по деньгам. Рамы производимые в Украине это какие никакие рабочие места внутри страны, оборот денег ВНУТРИ страны а не вымывание их за рубеж. Какие мегатехнологии нужны чтобы наладить выпуск пропеллеров? Израиль пришёл к тому что нужно всё своё, однажды китай повернётся к нас спиной перестав отправлять комплетующие и что тогда?
Китай уже повернулся где хотел.
@@ussrfilms162 Всё меняется быстрее чем вы думаете. Нужно просто иметь ввиду что китай далеко со своими проблемами . Нужно переносить производство в украину чем быстрее тем лучше.
@@martel5532 я имею ввиду что Китай уже вредит как хочет и как может.
У нас теж фрезерують склотекстоліт, але це дрібносерійне виробництво...
А на рахунок свого виробництва та Китаю, то просто згадай як зелені готувались до війни, а потім як два роки пиляли гроші на держзакупівлях та питання мають зникнути. Війна була програна у 2019му.
я вже місяць про це думаю,чому не виготовляють "тушки" з пластику або композитних матеріалів ,а прийшло мені це в голову коли дивився ролик з індусами як вони взуття штампують , пластику валом , кришки з пляшок чудово переплавляються або зразу гранулами
Колеги чи хтось задумувався над розробкою функції Rescue на основі гіроскопу і акселерометру. Тобто при попаданні під реб, по памяті яка стирається після вимкнення живлення. Само собою тільки прошивка написати на ардуіно. Задався таким питанням і думаю що це реально тільки з програмою не дружу. Один раз задуматись над такою опцією, можна зберегти кілька дронів і при виявленні координатів підарів можна прописати їх координати і в разі чого при попаданні під реб дрон летить в приблизне місце відпрацьовує і додому по гіроскопу а там ближче можливо ловить звязок і сідає🫤
Очень интересно!
Цікаво, ті перемикачі чисто для активації вибухівки? І чому їх тоді два? Другий - додатковий запобіжник, типу в бойове положення можна перевести тільки вручну перед самим вильотом?
Схоже що так.
думаю що тільки для вибухівки.Може один для активації\самознищення а інший для скиду.Потрібно дивитись розпайку
С Рождеством! Всего найлучшего, здоровья, счастья, удачи и скорой победы! А по видео-пока фанеры и картона не видно, значит хорошо живут... 😁 зачем одноразовому изделию пластик-углепластик и металл? Да и по три болта на мотор? Приклеить и хватит! Ну пластиковыми термореактивными (теплоустойчивыми) болтами прикрутить, зачем металл? 😁 Рама и корпус из фанеры и картона, пропитанных маслом-отработкой, и цена дрона станет минимальной... А чем меньше цена, тем больше дронов. Как и моторы нужны с ресурсом минимум-на пол часа гарантии... Как и акумы. Тогда за 500$ можно не один дрон, а пять сделать, с ресурсом на один полёт до получаса. И одинаково долетят, как и дорогие. Зачем камикадзе нужен углепластик? На 50 грамм больше понесёт? Но цена в 10 раз больше? Должно быть разграничение по особым случаям для дорогих дронов, и для простой работы на самых дешёвых материалах! Зато-количество сразу увеличивается в несколько раз за те же самые деньги! И если есть планы на миллион дронов, простой заменой некритичных деталей на более дешёвые-можно иметь не миллион, а два-три миллиона. Как то так пришли мысли сегодня... Праздник, если что-... Ну Рождество в Vilnius... 😁😎💙💛✌
пластикове кріплення плат не тому шо дешевше а в якості вібророзв'язки
@@kjlas8 Это так, но всё равно очень нужно разделение на одноразовых камикадзе близкого-среднего полёта на 10-15 минут работы, и более дальних, которым нужно экономить и десятки граммов, и аккум получше-легче мощнее, и полёт может с возвратом-со сбросом, многоразовых, для дальних целей. И наверно получится, что 90% целей можно уничтожать с очень простыми дронами из минимально стоящих материалов. И только остальные 10% должны изготавливается из более лучших материалов. Да и вибрацию гасит кусочек резины... Для одного раза и поролон поможет 😁 Когда полёт до цели-до 10 минут, что требуется? Гарантии работы-ресурса всех узлов дрона на 30 минут (не считая аккума) хватит с запасом!...
Можна ще спростити і здешевити: об'єднати в одному чіпі всі модулі, зменшивши мінімально зовнішніх елементів. В результаті замість декількох плат буде одна, буде легшою, менше займатиме місця, менше споживатиме. А якщо в той чіп додати досить потужні ядра для нейронок, то матимемо і дешевий і практично невразливий для реб дрон! Ось в цьому напрямку нам треба рухатись якомога швидше залучаючи корпорації, наприклад той-таки самсунг...
Ой Боже, ви хоч приблизно уявляйте скільки часу та грошей коштує розробка чіпа, вже не кажучи про кадри? Та і що ще ви хочете туди в чіп до ARM мікроконтроллера запихнути? Гіроскоп за 50 центів? Хочете самі ще й гіроскоп розробляти? Про споживання взагалі повна нісенітниця на фоні споживання моторів. І це все заради потенційного тиражу в пару мільйонів.
я радий що у нас є люди які читають багато фантастики
Модульність виробу доцільніша за "красіву компановку".
@@Vanchick87 На жаль це вже не фантастика, і якщо ми це не зробимо, то зроблять орки у китаї, нехай то буде гірший техпроцес, менша обчислювальна потужність, але вже достатньо для виконання задач! І якщо Ви це не розуміли ще рік назад, і не розумієте навіть зараз,- оце найгірша ситуація. Єдиний шанс у нас вижити - перетворитись на більш технологічну армію! Ще рік назад військове керівництво і подумати не могло, що дрони будуть ефективніші в багатьох випадках за артилерію, а зараз лише кругом йде мова про фпв, але фпв - це вже минуле, треба рухатись вперед! Війна - це змагання технологій і доки Ви кажете, що це фантастика, ворог вже вивчає, розробляє і випробовує ці технології, маючи окрім кількісної людської переваги, ще й технологічну!
@@nagibator-666 Навіщо та модульність, якщо воно одноразове? Ви збираєтесь його ремонтувати чи апгрейдити? Та й не в "красівій компановці" справа, а в дешевизні і надійності! Що краще: одна плата без роз'ємів чи купа плат з купою роз'ємів і дротів, що буде дешевше і швидше збирати й складати?!
Більше схоже на заливку пластику (поліуритан) в силіконові форми
Китайці за додаткову копійку кожен гвинтик підпишуть.
Вони мораль вже совість давно продали на алібаба
коротше, всі проблеми легко вирішуються нашим талановитим народом, але впираються в уряд
Ну подивилися, маємо зробити висновки і вперед, але як подивлюся новини як у нас на війні наживаються аж плакати хочеться😢
Цікаво і корисно.♥️🇺🇦
Деякі бумеранги мають властивість повертатись:)
Треба зчитувати частоти і протоколи шифрування і робить Аєроскопи які ці літачки, бумерангом відправлять до адресата.Але це рівень держави, а вона шось пасе задніх в таких насущних питаннях.
Частоти ті ж самі шо у нас
Нічого там шукати
@@Lazeruk так перепрограмування у повітрі і привіт буміранг, прямо у резинову дупу путлера.Вони ж його так назвали неспроста, то треба підтримати окупантів.Ви хочите сказать що все що з китаю, працює на одній частоті, то нам треба змінити хвилю, це ж можливо, чи ні?
Чому не можна зробити пресс форму одразу на весь дрон, з променями, фюзеляжем? Тільки просвердлити отвори під кріплення моторів і заліза
Так міцніший.
Надо перенимать опыт, если это выгодно 👍
Ну що можу казати .... Треба нам новітні РЕБи у великій кількості ! Бажано штампувати ! Є декілька версій - які назавжди виводять електроніку з робочого стану , але публічно краще не писати , орки теж вчаться . Хто в темі - той здогадається що я маю на увазі коли кажу про електроніку ...
ЕМІ посадить що завгодно !
Может ещё и Алабугу изобрести, секретный ты наш )
Мотори прикручені 3-ма болтами бо так міцніше нога. Отвір для 4го утворював би слабке звуження текстоліту.
Правильно. А ми сміємось 3 болта. Не все так просто. Дякую що побачіли.
Що ж, пора нарешті включати мозок..
100%
Брендування означає, скоріше за все, спробу подати виріб, як російського виробництва. В них там є критерії імпортозамєщєнія.
А от рами пластикові, це цікаво, вартує перейняти.
Економія на гвинтиках, це вже смішно, звісно.
Вони під санкціями маштабують і здешевлюють зброю в рази, у нас санкцій немає. Дрон може бути хоч з картону головне щоб заносив вибухівку і по можливості вертався на базу за новою вибухівкою. На рашку мають бути накладені жосткіші санкції на електроніку і батарейки. І за порушення санкцій по ним мають прилітати ракети.
Якщо немає можливості розробити свій дешевий дрон, або немає на це часу бо дрони потрібні на вчора, то потрібно копіювати ворожі дрони, нехай вони і не будуть кращими але принаймі на рівні
Я вас трішки засмучу, але в них, вже декілька заводів по виробництву FPV дронів і не маленьких, а цілих виробничіх комплексів! Ба більше, вони і скиди для дронів роблять промислово і кумулятивні і фугасні...і поставляють у красивих ящиках як і інші снаряди (у той час як ми переробляємо з вог, рпг та інших боєприпасів, що небезпечно і ненадійно). Вже пару місяців, як по дронах, вони достигли з нами парітету та навіть суттєво переважають!
Все це сталося поки ми знімали красиві відосіки, то те які ми технологічні, а орки з кам'яного віку з древньою зброєю. Доречі, наши відосіки, про те як ми їх мочимо тими дронами, також помогли їм у тому.
Вони вчаться! У т.ч. у нас, а ми не те що залишились на тому ж рівні, та навіть перейняли їх найпоганішу тактику і намагаємось закидати їх м'ясом🤬
Це війна! Треба постійно рухатись (вчитися) і не давати вчитися ворогу максимально обмежуючи інформацію про наявні технології, тактики бою взагалі. Знищуючи тих, хто допомагає модернізуватись іх армії (виявляє проблеми логістики, командування, допомагає волонтерськими розробками РЄБів, дронів та т.і.)
Підкажіть, будь ласка, там звичайний ELRS на 2.4?
Чи щось видозмінене?
Хеппімодел діверсіті
от акума до моторного узла налажено производство, также гуляют видео испытания боеприпасов термобара к увеличенной версии руского фпв
Пане, якщо будуть розміри, чи стандартний покоцаний остів дрона, виготовлю його з частин каналізації, ...
Що ж тут коментувати. Форми для лиття та термопласт автомати, люди в домашніх умовах роблять в одне обличчя.
без чпу не буде нічого
@@Vanchick87А хтось сказав, що буде?
@@Vanchick87 чпу уже давно доступен почти каждому по деньгам. Индусы на коленках отливают такие детали, как заводские, а мы не можем сделать форму в виде коробочки чуть сложнее мыльницы?
@@martel5532 Та так.Я сам не може зрозуміти чому так
Дякую за цінну інфлрмацію
А як діло з алюмінієвими обмотками в моторах? Китайці на них вже зуби з,їли....
Чим дешевше тим круче. Якщо вони долітають тотнавіщо платити більше. Є що повчитися. Якщо вони знайшли такі прості рішення то це значить що вони випереджають нас по кількості дронів. Я
Для чого купувати дорогі антени, коли можна взяти 1/4 від довжини хвилі, або простими словами - 8см проволоки?!
А який вплив такої економії на ттх дрона (керованість, дальність, вага...)?
Кількість і швидкість
Таких дронів за робочій день можна зібрати більше, дешевізна і ці дрони майже не можливо відновити після невдалого використання це одноразка , а їх дрони на карбоновій рамі ,текстолітовій чи металевій можна відновити,чим я і займаюсь
в роззії є як не крути якась держава, а у нас ... зроби сам, воюї сам, вмирай сам..а влада непричому!
Ще плюс такої ''коробочки'' це захист від вологи і опадів, . І наштампував тисячі і роздав школярам для зборки .
Абсурд ситуации - ОДИН снаряд 155 почти 2000 долларов. На один снаряд можно купить 2 чпу станка. Собрать минимум 4 дрона. которые унесут с собой или технику или собаку. Рой дронов сейчас гораздо эффективнее чем 155. Но нам выделяют только оружие "старой школы" вмето помощи куда более дешёвыми и эффективными дронами. Дорогие украинцы, запад не хочет победы над россией потому что не понимает к кому по итогу попадёт ядерка. Наша свобода полностью в наших руках. От каждого по возможностям, не умеете, учитесь. Дроны поменяют всё и чем у вас их больше тем эффективнее наступления. Разрабатывайте рэб, защиту от дронов, экспериментируйте и учитесь. Мы не можем просрать страну и пустить поветру память о тех кто вместо нас первый принял удар врага и теперь не может нам дать подзатыльника за бездействие.
Які експерименти, якщо дрони не можна запускати?
Не буде Кеша з бонуса 😅
Давно немає ціни 2 тис. дол. за снаряд, більше вже, значно
Сенсу вчитись? без фінансування та підтримки держави все одно пошлють в окопи. За два роки вже видно як держава цінує людей та спеців
@@SaLaGaDH смысл в том чтобы пойти дронистом а не штурмовиком