Kipróbáltam a KDE Plasma 6 asztali környezetet

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 окт 2024
  • НаукаНаука

Комментарии • 17

  • @LinuxMind
    @LinuxMind 7 месяцев назад +1

    Kiegészítés: Aki ki szeretné mégis próbálni a 6-os KDE-t

    • @pingvinbazis
      @pingvinbazis  7 месяцев назад

      @LinuxMind Istenkirály vagy! 😁Kipróbáltam, és működik!
      Annyit viszont hozzátennék, hogy a touch paranccsal létre kell hozni a fájlt a home/felhasználónév/.config könyvtáron belül, majd bemásolni a paramétereket amit te is megadtál.
      Utána meg kell adni a cd $XDG_CONFIG_HOME környezeti változót szintén a terminálban és újraindítani.
      Aztán nagyon remélem hogy minél hamarabb jön már azt a Vulkan alapú nvidia driver, nagy szükség lenne rá :)
      Ha nincs ellenedre átemelném a kommentedet.
      Köszönöm mégegyszer a segítségedet!

    • @LinuxMind
      @LinuxMind 6 месяцев назад

      Hogyne. A fájl nem létezik amíg létre nem hozod, de jó rá bármilyen grafikus felületű editor is. pl. kate.

  •  7 месяцев назад

    Köszönöm! Nekem KDE volt a kedvencem mindig is. Valahogy ezt érzem legletisztultabbnak és legáttekinthetőbbnek, de persze tudom, hogy ez csak megszokás és ízlés dolga. Debian 12 alatt még az 5-öst használom. A Dolphin tartalmaz még egy számomra fontos funkciót, nevezetesen, hogy bármilyen felhőtárhelyet "be tud mappelni". Remélem, ezen is javítottak, mert még nem működik tökéletesen, vagy csak én várok túl sokat tőle. Köszi, még egyszer! Ez is egy hasznos videó volt!

  • @PetiJeti
    @PetiJeti 7 месяцев назад

    Szia hasznos videó 👍

  • @bence3878
    @bence3878 7 месяцев назад

    Már le töltöttem a kde nano t hogy kipróbáljam nekem nagyon tetszett. Nem használtam idáig túl sokat kde így annyira nem tűnt fel hogy mi az új

    • @tibssy1982
      @tibssy1982 7 месяцев назад

      Én tapasztaltam némi sebesség növekedést, illetve az animációk smooth-abbak.

  • @tibssy1982
    @tibssy1982 7 месяцев назад

    Nvidia-t használok Waylandel már vagy másfél éve és semmi gondom vele. Próbáltam a plasma 6-ot is de én inkább maradok hyprland-nél

    • @pingvinbazis
      @pingvinbazis  7 месяцев назад

      Nem feltétlen jelentkezik mindenkinél ez a probléma és változó hogy milyen formában jelenik meg. A Hyprland jó választás.

  • @csobaistvan6058
    @csobaistvan6058 7 месяцев назад

    Egy ismerősöm laptopjára keresek operációs rendszernek valamilyen Linux disztrót, aki eddig csak Wint használt, soha mást. Eddig ott tartok, hogy semmit sem tudok neki fölrakni, mert nagy lebőgés lenne még egy fostalicska winnel szemben is. Alighanem MacBook Air lesz a megoldás.

    • @ZTNKEM
      @ZTNKEM 7 месяцев назад

      Linux Mint ami kezdőknek ajánlott, perszer más is van.

    • @pingvinbazis
      @pingvinbazis  7 месяцев назад

      ruclips.net/video/54Ou8ueLyk8/видео.htmlsi=lqwS0SpHTIVc4-XW Nèzd meg az alàbbi videómat, hátha segít a döntèsben :)

    • @csobaistvan6058
      @csobaistvan6058 7 месяцев назад

      A videóban szereplő összes disztrót kipróbáltam, nem arról van szó, hogy ne tudnék egy rendszert telepíteni vagy beállítani. A saját laptopomon, és ismerősöm gépén sem müködnek megfelelően, instabil bétának tűnik mind. LMDE ami jó lenne egyébként, nem ismer fel egy közönséges bluetooth egeret, sőt semmilyen eszközt sem lát, egyik laptopon sem, többszöri újratelepítés után sem. Az alkalmazások, amiket fel lehet telepíteni, 30 százaléka nem működik, el sem indul, ami más rendszer alatt, pl. kubuntu, mx plasma, debián alatt működik, itt nem, sőt a kisalkalmazások többsége sem. (igen, egyik gépen sem, többszöri újratelepítés után sem. Mindegyik disztrónak megvan a maga hibája, ami miatt folyamatos, mindennapi használatra alkalmatlannak tartom. Az a rendszer, ami egy mappaikon megváltoztatása során csontra fagy, illetve egy fájlmásolás alatt összeomlik, nem alkalmas nemhogy mindennapi munkára, de még alkalomszerű használatra sem. Mondom ezt sok év linuxos gyakorlattal, sajnos nincs előrelépés, inkább hátra. 5-6 különböző laptopra többszöri telepítés folyamán ugyanazt hozza mindegyik, instabil az egész. @@pingvinbazis

    •  7 месяцев назад

      @@csobaistvan6058Néhány hónapja kezdtem desktop szinten áttérni Linux-ra. Egy HP notebook-kal kezdtem, s hasonló tapasztalataim voltak, mint neked. Aztán utána olvastam, s kiderült, hogy a noti hardvereit nem támogatja a Linux. A HP meg a Linux-ot, legalább is ezzel a notival (nem voltak Linux-os driverek hozzá a honlapjukon). Még a wi-fi-t sem látta. Szerencsére volt rajta ethernet csatlakozó, azon keresztül tudtam telepíteni. Sok keresgélésbe tellett, mire be tudtam izzítani a wi-fi-t és a hangkártyát, de pl. a grafikus kártyához nem találtam megfelelő driver-t. Így pl. a Wine el sem akart indulni rajta. Ez nekem fontos a winbox miatt, amit Mikrotik routerek konfigurálásához használok és ennek nincs Linux-os megfelelője.
      Nagyon sokat bújtam emiatt a netet, és azt szűrtem le, hogy nem mindegy milyen notebook-ot teszel a Linux alá.
      Most egy Asus Zenbook S13-at használok, Debian 12-vel, KDE Plasma ablakkezelővel. Nálam betonstabil. Csak az ujjlenyomatolvasót és a tuchepad numerikus billentyűzetét nem tudtam még beüzemelni. Ez utóbbihoz Github-on találtam már drivert, de még nem volt kedvem kínlódni vele, meg nem is annyira lényeges.
      Csak annyit akartam ezzel mondani, hogy bizony driver szinten el van maradva a Linux. Ha olyan notebook-kal próbálod, aminek a hardverelemeihez nincs még megfelelő támogatás, akkor sok probléma lesz vele, az igaz.

    • @pingvinbazis
      @pingvinbazis  7 месяцев назад

      @JozsefVenczel Ujjlenyomat azonosításra próbáld meg az Fprint démont