Велика подяка автору цього відео!Я пропрацювала на цьому заводі 11 років!Серце болить,коли бачу,який вигляд зараз має завод😢Як можна було зруйнувати таке підприємство!На жаль,нічого вже неповернеш назад…
Дуже герне відео та озвучка. Невже сьогодні там нічого не виготовляють, наприклад: клавіатури, монітори, мишки, калькулятори, мобільні телефони, планшети, смарт-приставки, телевізори, сонячні батареї?..
@@MrColins710 адекват, тішить що у коменти і люди які думають заходять. У совку фактично нічого не було конкурентного, усе або відстале по часу, або ж комерційно нк вигідне і дотувалось з бюджету, а бюджет в основному наповнювався в той час завдяки продажу вуглеводнів.
1985-1986 працював після закінчення ЧДУ, ділянка БІП .Були молоді і все було бомбезно.Дякую за згадку. У Франківську на той час були дуже привітні жителі.
Відео цікаве. Дає часткову уяву про минуле, а й нашу молодість, технологію виготовлення мікросхем. Добре що автор зберіг це - дякую. На час зняття відео, Родон входив до 5 -ки кращих з електронної промисловості бувшого СРСР. Це був високий рівень технології. Чому знищено - знищено , щоб в Україні не було високих технологій, і були ненаситні. Коли "бомбили" ОКБ, де була фальш-підлога із алюмнієвих плит, дорогий метал, запам ятав фразу, о! скільки зелені! А всі ці, кожну плитку, кожну, ми носили і монтували своїми руками. Під плитами проходила електророзводка для ЕОМ. Виготовлення мікросхем - це тільки частина процесу, до цього - їх надскладне проектування, розробка метрологічного обладнання, випробувального, документацій і т.ін. Потім корекції. Щоб щось виготовляти, спочатку потрібно спроектувати, і правильно. Но початок 90-х - це була 2-рівнева полікремнієва (1.5 - 2.0 мкм) Мікрометрів - не мікрон, і не мікронів. і 2- х рівнева металізація, для України тоді це було вперше, приблизно 200 тис.. транзисторів на кристалі 5х5 мм. Це був рівень, яким можна було на той час пишатися. Світ пішов перед - а нас звіти викинули. Залишили тільки спогади. Запам ятав фразу - виробляти мікросхеми, виробляти інтелект, виробляти гроші. Під кінець розвалу, вже було дуже холодно, а я ще ходив на роботу, оберігав мікроскопи, дорогі, не міг уявити що можуть знищити. А потім це як сміття розвезли по підвалах. ВАРВАРИ! Нема тепер що лити крокодилячі сльози, за минулим. Світ пішов дуже уперед від проектування до виготовлення. .Якщо щось відновлювати з мікроелектроніки серйозно- напервно йдиний шлях - Fabless - Україна проектує, інші країни з цими проектами виготовляють. Когут І.Т., д.т.н., проф., (1975-2000р.) , тоді нач відділу мікроелектроніки в СКТБ "ОРІЗОН
"Це був високий рівень технології." Кто об этом тогда знал (кроме тех, у кого украли, но они на другом континенте)? Ебануты - все секретили и прятали от народа. И естественно развалились.
Все было сделано для рабочих, все для развития всего прекрасного, как духовного та и физического, СССР это высшая точка развития человечности и человека, люди Атланты. Очень понравились слова в конце фильма, ни добавить, ни отнять, сейчас ты не человек, у тебя нет ни будущего, ни прошлого, тебя используют хуже раба, слезы на глазах.
Це ж треба було віднайти таке архівне відео і з плівки перевести в цифровий формат. Досить цікаво помандрувати в минуле.Дякую за ваші старання в підготовці цього відео ролика. Тепер багато чого виготовляє Тайванський TSMS в тому числі чіпи для мобільних пристроїв і відомих брендів таких як Епл, Самсунг і інші китайські бренди. Дякую за ваші старання в підготовці цього відео ролика.
Ніколи не бачив цієї стрічки. Екскурсія в минуле. Це початок 90-х. 4.41 - дільниця дифузії, т.з. "чисті кімнати" 19 (55) цеху і технолог, який іде назустріч камері, напевно, провідний технолог Савчин Богдан. На 5.42 та 5.54 - технолог фотолітографії Марина Зіненко (імовірно).
Я працював на дільниці телемеханіки на залізниці і в трансгазі і тільки в кінці 2010-х почали міняти прилади на інтегральних мікросхемах аналоги яких випускав "Родон", а до цього для ремонту цих приладів по всяким ділкам шукали запасні інтегральні схеми. Тобто якби в 90-х на Радоні були менеджери що вміли шукати інвестиції, нові ринки збуту, аналізували на яку продукцію є попит, були гнучкі лінії до перебудови технологічного процесу, то може таке б підприємство і залишилось на плаву.
зараз замість інженерів одні ефективні менеджери, рішали, політологи, в тому числі і в освіті, сумно. але думаю епоха манагерів іде до кінця разом з крахом економіки, і має бути відродження
Тогда тоже были политологи, особенно один. ВСЕ ДЛЯ ЧЕЛОВЕКА! ВСЕ ВО ИМЯ ЧЕЛОВЕКА! ВСЕ ДЛЯ БЛАГА ЧЕЛОВЕКА! МЫ ПОМНИМ ЭТОГО ЧЕЛОВЕКА! А современная молодеж уже не знает этого человека.
Это 92й год, примерно. Может 93й. Там на видео только коробкой светят "Родон". А сам калькулятор с надписью "электроника мк71". Это можно рассмотреть. Наверное только запускались. Калькулятор с именем Rodon начали делать в 93м. Во всяком случае 93го я точно видел своими глазами
@@leonardseyl1730 Да, пожалуй Вы правы. Еще в видео ни разу не упомянуто про ВАТ, т.е. можно предположить что оно сделано до акционирования, а это 1993г.
@@elzbietadawid7591 гривну ввели в оборот 2 сентября 1996г. А до того, в 1992-1996, были карбованцы (которые не советские рубли, а украинские купоны) .
@@elzbietadawid7591 карбованцы (которые не советские рубли, а украинские купоны) ходили с 1992 по 1996 годы. Это напечатаны первые гривны были в 1992, а по факту они поступили в обращение только 2 сентября 1996 года.
@@vrg3854А нащо Вам конкретніше? Розікрали всю Україну, таке перспективне підприємство загубили! В результаті і по совокупності таких дій підірвпли економіку страни, її обороноспособність і маємо війну. Всіх злочинців які возглавляли країну і адмінітстрації, маю надію, що колись притягнуть до кримінальної відповідальності.
знищив совок який розвалився. Все було заточено на оборонку. Люди жиди в ла*ні, зате коепали мікросхеми для військової техніки. Вже не пишу скільки десятків мільйонів людей СССР знищив, в тому числі мільйони українців. тепер копія совка це російська діра, менша, але небезпечніша для світу.
Много сирунов было. Учиться не хотели - было не денежно. Все секретно с каких то хренов. Никакого развития, кроме государственного. Само видео об этом рассказывает - отдыхают, гуляют, жрут, что то делают, но что - не показывают. И до сих пор неизвестно. А выпускали 150 наименований микросхем. И что, таких секретных? Чтоб враги не догадались? В Америке об этом сто раз бы в журналах опубликовали и купить можно было бы.
Фотолітографія...заробіток 195 рублів...і вся таблиця Менделєєва в легенях... "Красота неописуєма"... Плавикова кислота,яка не пошкоджує шкіру ,але роз'їдає кістку!!!За границею на таких заводах заробляли статки,а ми -болячки!!!
Велика подяка автору цього відео!Я пропрацювала на цьому заводі 11 років!Серце болить,коли бачу,який вигляд зараз має завод😢Як можна було зруйнувати таке підприємство!На жаль,нічого вже неповернеш назад…
А під інші цілі ніхто не використовує ці потужності, або приміщення?
@@ingigerdaelsawerkerТРЦ відкрили.
Дуже герне відео та озвучка.
Невже сьогодні там нічого не виготовляють, наприклад: клавіатури, монітори, мишки, калькулятори, мобільні телефони, планшети, смарт-приставки, телевізори, сонячні батареї?..
для початку варто б знати базові закони економіки, а не писати одне й те саме про "Як можна було зруйнувати таке підприємство"
@@MrColins710 адекват, тішить що у коменти і люди які думають заходять. У совку фактично нічого не було конкурентного, усе або відстале по часу, або ж комерційно нк вигідне і дотувалось з бюджету, а бюджет в основному наповнювався в той час завдяки продажу вуглеводнів.
1985-1986 працював після закінчення ЧДУ, ділянка БІП .Були молоді і все було бомбезно.Дякую за згадку. У Франківську на той час були дуже привітні жителі.
А вы помните Журавель Н.В. там работал
Офигенный материал!!! Довольно не часто можно увидеть технологические линии полного цикла того времени, причём отечественного производства
Відео цікаве. Дає часткову уяву про минуле, а й нашу молодість, технологію виготовлення мікросхем. Добре що автор зберіг це - дякую. На час зняття відео, Родон входив до 5 -ки кращих з електронної промисловості бувшого СРСР. Це був високий рівень технології. Чому знищено - знищено , щоб в Україні не було високих технологій, і були ненаситні.
Коли "бомбили" ОКБ, де була фальш-підлога із алюмнієвих плит, дорогий метал, запам ятав фразу, о! скільки зелені! А всі ці, кожну плитку, кожну, ми носили і монтували своїми руками. Під плитами проходила електророзводка для ЕОМ.
Виготовлення мікросхем - це тільки частина процесу, до цього - їх надскладне проектування, розробка метрологічного обладнання, випробувального, документацій і т.ін. Потім корекції. Щоб щось виготовляти, спочатку потрібно спроектувати, і правильно. Но початок 90-х - це була 2-рівнева полікремнієва (1.5 - 2.0 мкм) Мікрометрів - не мікрон, і не мікронів. і 2- х рівнева металізація, для України тоді це було вперше, приблизно 200 тис.. транзисторів на кристалі 5х5 мм. Це був рівень, яким можна було на той час пишатися. Світ пішов перед - а нас звіти викинули. Залишили тільки спогади.
Запам ятав фразу - виробляти мікросхеми, виробляти інтелект, виробляти гроші.
Під кінець розвалу, вже було дуже холодно, а я ще ходив на роботу, оберігав мікроскопи, дорогі, не міг уявити що можуть знищити. А потім це як сміття розвезли по підвалах. ВАРВАРИ!
Нема тепер що лити крокодилячі сльози, за минулим. Світ пішов дуже уперед від проектування до виготовлення. .Якщо щось відновлювати з мікроелектроніки серйозно- напервно йдиний шлях - Fabless - Україна проектує, інші країни з цими проектами виготовляють.
Когут І.Т., д.т.н., проф., (1975-2000р.) , тоді нач відділу мікроелектроніки в СКТБ "ОРІЗОН
Пане Ігорю, навіть складно уявити, що має переживати людина на Вашому місці, коли їй довелося бачити і розквіт такого підприємства і його занепад...
"Це був високий рівень технології." Кто об этом тогда знал (кроме тех, у кого украли, но они на другом континенте)? Ебануты - все секретили и прятали от народа. И естественно развалились.
Все было сделано для рабочих, все для развития всего прекрасного, как духовного та и физического, СССР это высшая точка развития человечности и человека, люди Атланты. Очень понравились слова в конце фильма, ни добавить, ни отнять, сейчас ты не человек, у тебя нет ни будущего, ни прошлого, тебя используют хуже раба, слезы на глазах.
@@Александр-о5п4д Не пишите ерунды. Особенно о "высшей точке".
Я тут працювала в 7 цеху з 1991-1993р. Дуже подобалася робота...
"....сьогодення націлене на майбуття..." ...мрії... Але не все сталося так, як бажалося. Все покрали, все розвалили....
там старе технологічне лахміття
Це ж треба було віднайти таке архівне відео і з плівки перевести в цифровий формат. Досить цікаво помандрувати в минуле.Дякую за ваші старання в підготовці цього відео ролика. Тепер багато чого виготовляє Тайванський TSMS в тому числі чіпи для мобільних пристроїв і відомих брендів таких як Епл, Самсунг і інші китайські бренди.
Дякую за ваші старання в підготовці цього відео ролика.
Ніколи не бачив цієї стрічки. Екскурсія в минуле. Це початок 90-х. 4.41 - дільниця дифузії, т.з. "чисті кімнати" 19 (55) цеху і технолог, який іде назустріч камері, напевно, провідний технолог Савчин Богдан. На 5.42 та 5.54 - технолог фотолітографії Марина Зіненко (імовірно).
Ігорю, ти правий - то Богдан Савчин і Марина Миколаївна. :)
Да, точно, это я!!! Было дело! Приятно вспомнить!
І я не бачив :( Ностальгія ... Багатьох впізнав, в т. ч., ще одного технолога ...
ОООО! Весь 19-й цех тут походу под видео собирается!!!)) Усім привіт від операторів АДС! Зараз ще пан Гнип намалюється відчуваю))
Что за микросхемы делали?
Я працював на дільниці телемеханіки на залізниці і в трансгазі і тільки в кінці 2010-х почали міняти прилади на інтегральних мікросхемах аналоги яких випускав "Родон", а до цього для ремонту цих приладів по всяким ділкам шукали запасні інтегральні схеми. Тобто якби в 90-х на Радоні були менеджери що вміли шукати інвестиції, нові ринки збуту, аналізували на яку продукцію є попит, були гнучкі лінії до перебудови технологічного процесу, то може таке б підприємство і залишилось на плаву.
Откуда они там бы взялись? В совке самостоятельно торговать было запрещено.
@@ertyuiop6511 Свободное предпринимательство.
Так це все правда!👍👋
Тут 18 років робочого стажу!👍
Часом немаю архівної стрічки про Коломийський Сільмаш .
дійсно унікальне відео, раніше не зустрічав такого, це виробництво навіпровідників з нуля.
14:10 відео датоване серпнем 1992 року
зараз замість інженерів одні ефективні менеджери, рішали, політологи, в тому числі і в освіті, сумно. але думаю епоха манагерів іде до кінця разом з крахом економіки, і має бути відродження
Тогда тоже были политологи, особенно один. ВСЕ ДЛЯ ЧЕЛОВЕКА! ВСЕ ВО ИМЯ ЧЕЛОВЕКА! ВСЕ ДЛЯ БЛАГА ЧЕЛОВЕКА! МЫ ПОМНИМ ЭТОГО ЧЕЛОВЕКА! А современная молодеж уже не знает этого человека.
@@vvdvlas8397 хто це був
Єто так больно смотреть,єто била наша жизнь,наша работа,которой ми гордились.все так бездарно уничтожилось
Гарне відео, повертає в минуле., в спогади.
І щемить серце, що нічого не залишилося.
Дякую вам за відео.
Це початок 90-их років, а не 80-ті
1993, якщо бути точнішим
Построить в тыщу раз труднее, чем развалить!😢
Такі заводи знищили...
воно було технологічно відстале
Браво 👏 Дякую. А ще є якесь ретро про Франик? Або такий же крутий відос з цим читачем технічного тексту? його дуже приємно слухати.
Відео хороше, але завод на той час уже був технологічно відсталий. Але це не проблема власне заводу а планової економіки срср
Судя по калькулятору Родон МК-01 в начале видео, это 1994г. У меня есть такой из первых пары десятков, там дата начало 1994.
Это 92й год, примерно. Может 93й. Там на видео только коробкой светят "Родон". А сам калькулятор с надписью "электроника мк71". Это можно рассмотреть. Наверное только запускались. Калькулятор с именем Rodon начали делать в 93м. Во всяком случае 93го я точно видел своими глазами
@@leonardseyl1730 Да, пожалуй Вы правы. Еще в видео ни разу не упомянуто про ВАТ, т.е. можно предположить что оно сделано до акционирования, а это 1993г.
тут ціни ще в карбованцях озвучені, це максимум 92р
@@elzbietadawid7591 гривну ввели в оборот 2 сентября 1996г. А до того, в 1992-1996, были карбованцы (которые не советские рубли, а украинские купоны) .
@@elzbietadawid7591 карбованцы (которые не советские рубли, а украинские купоны) ходили с 1992 по 1996 годы. Это напечатаны первые гривны были в 1992, а по факту они поступили в обращение только 2 сентября 1996 года.
це тепер ТЦ "Велес" замість цього заводу?
Так
Новий
Volodymyr Okhlopkov, а звідкіля це відео і ким та коли зняте?
Від працівників заводу
@@drake_if А на ціле моє питання і детальніше, можете відповісти?
@@vrg3854А нащо Вам конкретніше? Розікрали всю Україну, таке перспективне підприємство загубили! В результаті і по совокупності таких дій підірвпли економіку страни, її обороноспособність і маємо війну. Всіх злочинців які возглавляли країну і адмінітстрації, маю надію, що колись притягнуть до кримінальної відповідальності.
І тепер робить родон завод в Франківську?
зараз в одному з приміщень електроніку виготовляє Датська компанія Techto Electronics
А чим той звод займається насправді??)))))
Кадри якоїсь загубленої цивілізації)) Тепер трускавку збирати на панщини тільки можна буде.
цікаве відео, тільки не зрозуміло чому так багато совкод**черів... калбаса по 2.20 з ла*на та зарплата 150 рублів в кращому випадку.
😢
ruclips.net/video/EWXIs88RZNA/видео.html сьогодення Родону
Робили з нуля мікросхеми навіть для космічних кораблів...
Оператор фотолітографії...
Все знищили....демократи...
Тогда демократов небыло. Копировали воровали все заграничное.
@@ertyuiop6511 Что там копировать?
Две американские лампы? Ракета - немецкая.
знищив совок який розвалився. Все було заточено на оборонку. Люди жиди в ла*ні, зате коепали мікросхеми для військової техніки. Вже не пишу скільки десятків мільйонів людей СССР знищив, в тому числі мільйони українців. тепер копія совка це російська діра, менша, але небезпечніша для світу.
Боже, просрали завод з фотолітографії!!! Да зараз бюджет однієї ASML та фабрики TSMC мабуть більше бюджету України...
Много сирунов было. Учиться не хотели - было не денежно. Все секретно с каких то хренов. Никакого развития, кроме государственного. Само видео об этом рассказывает - отдыхают, гуляют, жрут, что то делают, но что - не показывают. И до сих пор неизвестно. А выпускали 150 наименований микросхем. И что, таких секретных? Чтоб враги не догадались? В Америке об этом сто раз бы в журналах опубликовали и купить можно было бы.
Вот как раньше люди жили в совке, плохо, не работы, не зарплаиы, зато сейчас как настоящие европейцы, вот такие достижения😅
Фотолітографія...заробіток 195 рублів...і вся таблиця Менделєєва в легенях...
"Красота неописуєма"...
Плавикова кислота,яка не пошкоджує шкіру ,але роз'їдає кістку!!!За границею на таких заводах заробляли статки,а ми -болячки!!!
що ти блт несеш?