Ökofalvak közösségfejlesztői szemmel 2. rész: A közösségek döntéshozási mechanizmusai

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 июн 2023
  • Hazaértünk 4 hónapos nyaralásunkról, amit egy pici jóindulattal akár kutatómunkának is nevezhetnénk.
    Kilenc különböző közösséget látogattunk meg: főleg ökofalvakban, de anarchista co-housingban és punkok lakta foglaltházakban is jártunk.
    A legtöbb helyen interjúkat is készítettünk, amelyekben az egyes közösségek alakulásának körülményeit, az őket egyben tartó hitrendszereket és gyakorlati módszereket vizsgáltuk.
    Kis beszámoló sorozatunknak volt már egy alkalma,ahol egy általános képet festettünk az általunk látogatott ökofalvakról, és egyesével meséltünk az állomásainkról. Most a közösségek döntéshozási mechanizmusaiba, és gyűléseik struktúrájába nagyítunk bele.

Комментарии • 4

  • @alternativgazdasag3344
    @alternativgazdasag3344 11 месяцев назад

    Szuper!

  • @user-ll8jg8em8l
    @user-ll8jg8em8l 11 месяцев назад

    Köszönjük a tapasztalat megosztast. Jó hallani, hogy léteznek ilyen közösségek igen szepszámmal a világban❤. Igazán nagyszerű, hogy behoztátok a pénz témáját, mert tényleg nemigazan beszél róla senki. Mintha kellemetlen lenne a téma. Nekem úgy jön le hogy a pénzrendszert, (vagy mondthatnám: értékcserét) eléggé elavult módon csináljuk. Talán ki lehet mondani: a jelenlegi rendszer valahol az aranyba vetett hit kezdetével esik egybe, vagy még regebbre. Arra következtetésre jutottam, hogy égető szükség van az emberek közti értékek korszerűbb cseréjére és hogy miként határozzuk meg mi, és ki mennyi ér a másiknak és saját magamnak. Köszi.

  • @istvansipos6395
    @istvansipos6395 11 месяцев назад

    3 jó előadás, 0 elérhetőség. Google nem találta a falumagma közösséget, sem Zsófit, sem Timcsit. Biztos nagyon béna vagyok.