Дядьку, респект Вам і уважуха. Вся причина у тому, як відносились наймити до техніки, котру "зробили люди для людей" - це приватна і колгоспна власність. Звісно, що є унікуми, котрі і до власної техніки чи майна, та навіть до власного здоров'я відносяться з "малаточком", але не про них мова. Нас триста років вчили жити ординці, котрі заsравши свої території, йшли на чужі і ця війна є яскравим тому прикладом. Тому, подалі від "дєдов" і поближче до цивілізації і дядьків зі світлою головою та вправними руками - наш вибір! Даруйте, знаю Ваші принципи на сайті, але це не політика, це світогляд!!! Тому і залипаємо ми гуманітарії до залізних дядьків у першу чергу за відношенням до роботи, за самоповагою та самореалізацією...
Ви мабуть передивились журнала ієгов ..... Ті часи давно скінчились, соціалізм перемагає по всьому світу ..... І "війна" ( в лапках тому що юридично (а це дуже важливо) війни немає), почалась саме тому що в головах і досі соціалізм...... Бидло весь час каже про якусь " державу" , а "держава" це апарат чиновників, не більше і не менше., 99% і досі не може відрізнити державу від країни ......
В ті моменти, коли виходить нове відео про відновлення Шаудта, на час перегляду перестають перевертатись в могилах розробники, інженери та складальники, які були причетні до виробництва цього верстату(з тих хто вже з миром спочиває). Їхні душі тішаться від того відношення до їхнього дітища. Але згодом їх рух продовжиться, бо спаплюжених верстатів ще багато.
Мне в немецком станке 50х годов такая крышка попадалась - толщиной миллиметров 4-5 с крепежом в 4 болта М8 по углам. А за той крышкой... 3 пробки по 16А.
Ну с гайкой понятно. Они крышку открыли и давай крутить, а оно не идёт. Ну и зубильцем помогать гайке начали. Пока видимо кто-то не догадался под заливную пробку посмотреть и увидел стопорный болтик который гайку держит, изнутри-то его не видно. Ох и ёбкали они там я себе представляю :-). Ну и получались они долго там волшебным зубилом работали, так что даже зубило соскочило и пробку побило с внутренней стороны. Может они не знали что пробка на резьбе и думали выбить изнутри её.
А все чому? Тому, що хомо совєтікусу з дитинства говорили, що думати - то зле. За тебе рідна комуністична партія вже подумала. Звідси і дурна приказка про те, що інструкцію читають після того, як вже зламав. Нормальний німець навіть і уявити не міг, що хтось полізе до станка не почитавши перед тим мануал.
Доречі, 23.10 стосовно різьб і взагалі метизів. Я працюю в ліфтовій сфері, так от, у деяких випобників є цілоспрямована політика зменшення номенклатури кріпильних деталей.. це економить час. Монтажник має при собі менше різних ключів, ну і таке інше. Тобто той конструктор був двічі правий, з одного боку він добре розумів рівень техологій на виробництві і з іншого боку він використовував те, чого і так багато де є і можна якщо що без проблем знайти як деталі на заміну так і інструмент в кишені, ай, молодець! 😊
Я бачив один раз в своєму житті впускний клапан висотою майже під півтора метри тому такими маленькими клапанами мене не здивувати))))) А от на скельце масляної подачі дивився на першому пуску так ніби це мій станок, переживав. Це тільки я один такий чи це норма? Добре видно здалеку як тече масло навіть попри те що воно майже прозоре. Файна конструкція. І реставрація класна, от же ш булгахтер
Мені все ота гайка зубата покою не дає. Невже німці не вказали номер чи креслення інструменту, яким її треба крутити? Наврядче німецькі інженери рекомендували регулювати осьовий люфт викруткою крізь віконце... Дивлячись на мануали концерну фольксваген, то там купа специфічного інструменту, що навіть диву даєшься: там де дійсно можна викруткою піддіти та зняти вузол, завод має спецінструмент конкретно під цю операцію.
Вітання з м.Городок ( Львівської обл. ) Завжди з великим захопленням дивлюсь ваші відосики - лайк ставлю одразу при дисклеймері 👍👍👍 Ви той прикол знаєте з білою сорочкою і мештами, а у нас на Мостищині, в кінці говорили, сведир, Бойс і мешти, а під сведром Бойс, біла кушулі 😂🤣😂 сведир Бойс той, що на три гудзика защіпався - реально, по селах то був тренд аби який 🤣🤣🤣 а ще як норкова шєпка на голові, то це був повний бутерброд - таке тільки могли собі дозволити перші кавалєри у селі!
Если бы его обслушивали "люди" то он бы и до сих пор у них исправно работал и вряд ли бы он попал на продажу. Так шо определенную лепту они всетаки внесли).
Якби обслуговували по-людськи та гарно працювали, то б теж продали, бо купили б для підприємства нові і сучасні «Шаути». А не розвалили все і закрилися.
@@thugbehram658 Масло видели что практически не выходит наружу? А значит сальник будет вращаться на сухую, Почитайте характеристики сальников FKM, они как раз подходять для этого места шпинделя. Ну дело конечно каждого, ставить или не ставить такие сальники.
Дядько а чого ти дивуєшся дурості радянської людини!? 70 років розумних працьовитихі талановитих українців розстрілювали або висилали до Сибіру!!! От і отримали ми зворотню селекцію! Тепер мінімум 40 років має пройти ,щоб все повернулось як було!!! А мала підросла дай Боже їй здоров'я та щастя 😊
До тих пір поки не виродяться ті хто розказував і слухав про хліб по 5 копійок, солярку зливати в канаву, щось накрасти на заводі та квартира «безкоштовно»!
@@ShedewrS саме так!!! А щодо" безкоштовно " квартира то все брехні!!! Квартири стали приватними тільки після розпаду совка і початку приватизації майна!!!! До того часу радянській людини видавали ордер на право проживання в даній квартирі, а за це була встановлена квартплата( не за комунальні послуги)- маленька , але була!!! Як ці люди все позабували???
Квартири "давали" тільки за умови якщо відпрацюєш на підприємстві 10-20 років, й там куди тебе направили. Інакше квартиру в тебе забирали якщо звільнишся - фактично це була та ж сама іпотека. Про це любителі совка не люблять розповідати, або не знають бо їм батьки не розказали.
8:10 Знаючи добре слюсарів на заводах , бо я з ними пропрацював багато років - майже впевнений , що вони спочатку як це часто буває, полінилися подивитися документацію, щось накосячили, а потім коли вже діло зайшло що все застопорилося, застрягло, заклінило та й перекосило - в них і виникає той самий дідовський інстинкт, коли щоб відремонтувати треба обов'язково лупашити зубилом, гріти паяльною лампою, та щей болгаркою пиляти якщо зубило не допомогло. Спочатку вони ліняться і не включають мозок (якщо він є), а потім з наслідками не можуть впоратись ніяким іншим шляхом ніж використати кувалдометр та зубило. Я думаю, що цей випадок не є виключенням, бо алгоритм у цих NPC якимось чудом завжди збігається
Від марки мастила також залежить знос підшипника ковзання та його температурні режими. Враховуючи яка там усередині була кака, то не довго б він пропрацював на рідному мастилі.😅
Метод накручування гайки через дірку дивним чином нагадує регулювання стояночного гальма у мерседесі віто. Там теж відкручуєш один болт. Підтягуєш викруткою і все.
У Дядька Максима є спеціальна вимова і слова коли він задоволений :) Думаю, що можна зробити нарізку за всі часи "дивисі, курва, як то ся робе" "шкірана куртка, спортивні штани" :)
Нереально. Они не жильцы... Ведь сами хрен явятся на интервью, сколько таких, которые каждый раз после критики Макса оправдываются, как будто он лично их высмеивает, походу совесть грызет...
Аж душа радуется, что у Вас все получается! Скажите, а безопасно круг с такими выбоинами ставить? Я понимаю, что на вашем предприятии свои требования к тб и премированию, но все же. ЗЫ на котором видео у ДМ перекручена левая шлейка на комбезе:)
Максим, вибач за пораду, але там де ставиш гумові манжети "сальники" і там де ставить сальники які і є сальники ..... Якщо є можливість, то закладай втулки, щоб і гума і войлок тертися по втулках. Легше і дешевше поміняти втулку, чим робити новий вал, тобто втулка це "росходний материал".
мені цікаво одне, можливо і тупе питання, але чому на головному шпінделі з кругом, паси між собою, якщо дивитися на їх маркування, один одного випереджають, якщо посадочний діаметр на шківі в 5 канавках однаковий? різне натягування, бо вони трохи різні?
Оце коли дядько Максим підрізав головку мото. Мінськ чи робив столик я ще щось розумів 😮 а зараз тільки дивлюсь і переймаю що робити треба "добре а погано саме получится"😊.
Максиме, трьохфазні асинхронні двигуни розраховані на примусове охолодження їхньою крильчаткою на робочій частоті 50 гц! Заниження обертів частотником призводить до неномінального, перевантаженого теплового режиму роботи такого двигуна. Нормальне охолодження починається десь з 37 гц, але це дуже приблизно й для кожного двигуна індивідуально, залежить ще й від навантаження. Тому для випадків роботи на неномінальній частоті бажано використовувати т.з. наєзднік тобто примусовий обдув від окремого двигунця що монтується на кришці.
Знову Дядько все запартачив - всюди брак, нічого не вгашено молоточком... що за людина я не знаю... 😍Якби ще якусь приблуду щоб прибрати писк від частотника ...
Я від всього цього далекий, але ж якшо між шпінделем та зовнішнім торцем стакану передбачено ціла маслозбірна конструкція, то мабуть те масло має звідти йти щоб змащувати ту вузьку полоску контакту(4мм) шпінделя та внутрішньої поверхні стакану яка виходить до зовнішнього торцю. Чи масло з внунрішньої ванни стакану теж попадає на те пятно контакту?
Працює масляна плівка товщиною в одну молекулу... Розірвавши її метал піде по металу. Тому підшипник тертя ковзання краще підшипника кочіння. Площа тертя, теплопровідність... і тд. Чекаємо нових серій 👍
і певно саме тому що підшипники кочення гірші за підшипники ковзання... вони і викорситовуються у ПЕРЕВАЖНІЙ БІЛЬШОСТІ механізмів зараз! Дорчі включаючи дуже навантажені і де треба дуже велика надійність як наприрклад авііційні двигуни! Доречі на чому базується ваше твердження про товщину в одну молекулу?!
Коли робили того Шаута не було ще сучасних надточних гібридних підшипнків. То хай Максим нам покаже на що здатен той шпіндель, нагрузе і виміряє зміщення.
28:13 - це частотний перетворювач з невдалою частотою комутації ШІМ... я б крайнє не радив би працювати тривалий час поруч з таким приводом - це негативно впливає на здоров'я в цілому і слух зокрема. Взагалі, у налаштуваннях ПЧ мають бути варіанти зміни частоти ШІМ (у дешевих є фіксовані кілька позицій, у дорожчих - плавне регулювання або "динамічна зміна" аби "розмити" спектр шуму й зменшити його негативний вплив але не підвищувати "середню" за часом частоту занадто сильно, що досить таки гарне рішення). Вища частота комутації збільшує нагрів транзисторів ПЧ і трохи пришвидшує старіння ізоляції обмоток двигуна але це не є великою проблемою (не в рази, значно менше), тим паче струм буде більш синусоідальний, що позитивно впливає на момент двигуна. Єдине на що слід 100% звертати увагу з ПЧ - це напруга на валу двигуна, адже висока частота створює шлях для витікань струму на землю через паразитні ємностні зв'язки (у 2-х словах не опишеш фізику, але воно і не треба більшості, та важливо, що чим більша частота комутації ШІМ - тим більше проявляється цей ефект), тому якщо у Вас вал двигуна з'єднаний з навантаженням (з заземленим валом і корпусом) металевим з'єднання, то нема проблем, а якщо є ізоляція (гумовими ременями), то бажано встановити на вал двигуна щітку-заземлення (ковзаючий контакт, що буде давати шлях для "стікання" струму), аби Ваші підшипники не довелося міняти раніше потрібного. А частоту комутації (на слух) треба обирати індивідуально, бо різних людей дратують різні частоти, та я б радив обирати частоту 5000 Гц або вище, бо чутливість вуха у цьому діапазоні вже значною мірою зменшується і дратуючий ефект послаблюється.
@@Dyadko.Maksym я це зрозумів за відео. Просто в ньому мають бути відповідні налаштування - раз їх зробити і вуха подякують, навіть якщо це нечасто буде використовуватись (під час обкаток). Але це лише моя особиста думка і кожен має право робити як воліє!
как бы рем бригада работала если бы у них зубило забрать? Кстати, если в рем бригаде в инструментах есть зубило, то увольнять, как за бутылку водочки. А в инструменталке выдавать сей предмет по наряду-допуску с обязательным контролем, что они им будут в станке делать)
Дядьку, респект Вам і уважуха. Вся причина у тому, як відносились наймити до техніки, котру "зробили люди для людей" - це приватна і колгоспна власність. Звісно, що є унікуми, котрі і до власної техніки чи майна, та навіть до власного здоров'я відносяться з "малаточком", але не про них мова. Нас триста років вчили жити ординці, котрі заsравши свої території, йшли на чужі і ця війна є яскравим тому прикладом. Тому, подалі від "дєдов" і поближче до цивілізації і дядьків зі світлою головою та вправними руками - наш вибір! Даруйте, знаю Ваші принципи на сайті, але це не політика, це світогляд!!! Тому і залипаємо ми гуманітарії до залізних дядьків у першу чергу за відношенням до роботи, за самоповагою та самореалізацією...
Ніколи на каналі Д/М не писав, але тут з Вами солідарний на 100
Ви мабуть передивились журнала ієгов ..... Ті часи давно скінчились, соціалізм перемагає по всьому світу ..... І "війна" ( в лапках тому що юридично (а це дуже важливо) війни немає), почалась саме тому що в головах і досі соціалізм...... Бидло весь час каже про якусь " державу" , а "держава" це апарат чиновників, не більше і не менше., 99% і досі не може відрізнити державу від країни ......
А мені кортить подивиттсь як то хлопаки з заводу ШАУТ сидять перед телевізором і сі дивлят як Дядько їх станка робит! Цікаво подивитись/послухати!))))
коли екскурсія на завод Фавретто...цікаво знати... )))і не лишень коли😊
Як відкриють кордони Дядько поїде в Європу на мотоциклі, а повернеться на фурі😂
Файно виходить, з нетерпінням ждем першої іскри.
Це добре коли сім'я теж долучається до діла😊
В ті моменти, коли виходить нове відео про відновлення Шаудта, на час перегляду перестають перевертатись в могилах розробники, інженери та складальники, які були причетні до виробництва цього верстату(з тих хто вже з миром спочиває). Їхні душі тішаться від того відношення до їхнього дітища. Але згодом їх рух продовжиться, бо спаплюжених верстатів ще багато.
Ця серія веселіша, Макс більше посміхається, немає дідів і побоїв))). Судячи з усього то в наступній серії вже буде перша іскорка.
А цей палець? =)
@@aleksandrbazko9239 То корозія. Працювали на том що з даху натекло.
є арматура, є і культура)
Дядьку, дай Бог вам здоров'я і наснаги!
По доброму тішуся за вас Дядьку!
Дякую за відео.
Спалахи на задньому фоні то точно з завода Шаут до Дядька німці приїхали )))
ну, може і приїхали, але причина спалахів дещо банальніша - несправна лампа десь над станком, вона ще у попередній серії миготіла
Насправді то духи дєдов з молотками бісяться
Максим! Дай Бог вам здоров'я за вашу працю!
Мне в немецком станке 50х годов такая крышка попадалась - толщиной миллиметров 4-5 с крепежом в 4 болта М8 по углам. А за той крышкой... 3 пробки по 16А.
На глаз перед тем как Дядько замеры показал, прикинул что тут 600 оборотов))
Ну с гайкой понятно. Они крышку открыли и давай крутить, а оно не идёт. Ну и зубильцем помогать гайке начали. Пока видимо кто-то не догадался под заливную пробку посмотреть и увидел стопорный болтик который гайку держит, изнутри-то его не видно. Ох и ёбкали они там я себе представляю :-). Ну и получались они долго там волшебным зубилом работали, так что даже зубило соскочило и пробку побило с внутренней стороны. Может они не знали что пробка на резьбе и думали выбить изнутри её.
А все чому? Тому, що хомо совєтікусу з дитинства говорили, що думати - то зле. За тебе рідна комуністична партія вже подумала. Звідси і дурна приказка про те, що інструкцію читають після того, як вже зламав. Нормальний німець навіть і уявити не міг, що хтось полізе до станка не почитавши перед тим мануал.
Все обертається як у годиннику.👍
0:25 - в пустотелой ножке такого клапана может находится металлический натрий для охлаждения. Если будете её резать, то действуйте осторожно.
Доречі, 23.10 стосовно різьб і взагалі метизів. Я працюю в ліфтовій сфері, так от, у деяких випобників є цілоспрямована політика зменшення номенклатури кріпильних деталей.. це економить час. Монтажник має при собі менше різних ключів, ну і таке інше. Тобто той конструктор був двічі правий, з одного боку він добре розумів рівень техологій на виробництві і з іншого боку він використовував те, чого і так багато де є і можна якщо що без проблем знайти як деталі на заміну так і інструмент в кишені, ай, молодець! 😊
Я бачив один раз в своєму житті впускний клапан висотою майже під півтора метри тому такими маленькими клапанами мене не здивувати)))))
А от на скельце масляної подачі дивився на першому пуску так ніби це мій станок, переживав. Це тільки я один такий чи це норма?
Добре видно здалеку як тече масло навіть попри те що воно майже прозоре. Файна конструкція. І реставрація класна, от же ш булгахтер
Гарна серія!😅
Чьотковнатурєклас!🙃💪
Mi comentario no tiene sentido, quiero apoyar al Autor del canal ¡Gracias!👍
Du hast früher auf deutsch geschrieben!
Вподобайка!👍💫💫💫
ви дядько просто скажений! (в гарному розумінні цього слова)
Шпінделя пливуть, люкс 👍🏻
Мені все ота гайка зубата покою не дає. Невже німці не вказали номер чи креслення інструменту, яким її треба крутити? Наврядче німецькі інженери рекомендували регулювати осьовий люфт викруткою крізь віконце...
Дивлячись на мануали концерну фольксваген, то там купа специфічного інструменту, що навіть диву даєшься: там де дійсно можна викруткою піддіти та зняти вузол, завод має спецінструмент конкретно під цю операцію.
Також про це подумав.
Можливо, спеціальна викрутка, шліц котрої виготовлений у формі евольвентного зуба, певного модуля!😂
Вітання з м.Городок ( Львівської обл. )
Завжди з великим захопленням дивлюсь ваші відосики - лайк ставлю одразу при дисклеймері 👍👍👍
Ви той прикол знаєте з білою сорочкою і мештами, а у нас на Мостищині, в кінці говорили, сведир, Бойс і мешти, а під сведром Бойс, біла кушулі 😂🤣😂 сведир Бойс той, що на три гудзика защіпався - реально, по селах то був тренд аби який 🤣🤣🤣 а ще як норкова шєпка на голові, то це був повний бутерброд - таке тільки могли собі дозволити перші кавалєри у селі!
Дай Боже й тобі.
Д.М можливо десь біля таблички чи зверху зробити отвір і вставити термометра механічного як на котлі для контролю температури масла
Чи є якийсь регламент по заміні оливи після обкатки шпінделя?
Если бы его обслушивали "люди" то он бы и до сих пор у них исправно работал и вряд ли бы он попал на продажу. Так шо определенную лепту они всетаки внесли).
Якби обслуговували по-людськи та гарно працювали, то б теж продали, бо купили б для підприємства нові і сучасні «Шаути». А не розвалили все і закрилися.
списали на брухт як багато нових у маcтилI яки навить електромережи не бачили, тут пiдприемства цiлком списують...
Максим, купи сальники из фторкаучука, FKM вроде. Они как раз держат температуру. Цвет у них коричневый. Я для шпинделя взял именно FKM.
Там немає температури. Якщо шпиндель високоточного верстата гріється, то це біда.
@@thugbehram658 Масло видели что практически не выходит наружу? А значит сальник будет вращаться на сухую, Почитайте характеристики сальников FKM, они как раз подходять для этого места шпинделя. Ну дело конечно каждого, ставить или не ставить такие сальники.
Нічого не розумію в металообробці, але відео з великим задоволенням дивлюсь. Дякую!)
На ці віконця де ллється олива, можна дивитися вічно=)
А у А616 ще амперметр є на одній з фаз. Одного разу так пер що стрілку праворуч поклав.
Доброго вечора скажіть будь ласка чи виготовляєте ще пневмо штихеля ?
Дядько а чого ти дивуєшся дурості радянської людини!? 70 років розумних працьовитихі талановитих українців розстрілювали або висилали до Сибіру!!! От і отримали ми зворотню селекцію! Тепер мінімум 40 років має пройти ,щоб все повернулось як було!!! А мала підросла дай Боже їй здоров'я та щастя 😊
До тих пір поки не виродяться ті хто розказував і слухав про хліб по 5 копійок, солярку зливати в канаву, щось накрасти на заводі та квартира «безкоштовно»!
@@ShedewrS саме так!!! А щодо" безкоштовно " квартира то все брехні!!! Квартири стали приватними тільки після розпаду совка і початку приватизації майна!!!! До того часу радянській людини видавали ордер на право проживання в даній квартирі, а за це була встановлена квартплата( не за комунальні послуги)- маленька , але була!!! Як ці люди все позабували???
@@GeOrGeViCtOrE Так само як за черги, тотальний дефіцит і т.д.
Мала то не донька, мала то муза!😊
Квартири "давали" тільки за умови якщо відпрацюєш на підприємстві 10-20 років, й там куди тебе направили. Інакше квартиру в тебе забирали якщо звільнишся - фактично це була та ж сама іпотека. Про це любителі совка не люблять розповідати, або не знають бо їм батьки не розказали.
Люкс 👍
Може в підшипники запхати термодатчики і вивести на екран?
8:10 Знаючи добре слюсарів на заводах , бо я з ними пропрацював багато років - майже впевнений , що вони спочатку як це часто буває, полінилися подивитися документацію, щось накосячили, а потім коли вже діло зайшло що все застопорилося, застрягло, заклінило та й перекосило - в них і виникає той самий дідовський інстинкт, коли щоб відремонтувати треба обов'язково лупашити зубилом, гріти паяльною лампою, та щей болгаркою пиляти якщо зубило не допомогло.
Спочатку вони ліняться і не включають мозок (якщо він є), а потім з наслідками не можуть впоратись ніяким іншим шляхом ніж використати кувалдометр та зубило. Я думаю, що цей випадок не є виключенням, бо алгоритм у цих NPC якимось чудом завжди збігається
👍
👍👍👍👍👍👍
Привет творческому человеку. Поскольку как-то иначе назвать твоё отношение к работе не подберу слов.
Интересно на 22.07 это доця уже такая ?😊
Від марки мастила також залежить знос підшипника ковзання та його температурні режими. Враховуючи яка там усередині була кака, то не довго б він пропрацював на рідному мастилі.😅
Метод накручування гайки через дірку дивним чином нагадує регулювання стояночного гальма у мерседесі віто. Там теж відкручуєш один болт. Підтягуєш викруткою і все.
👍
ДОПОКИ В ЛIСI БУДУТЬ РОСТИ ПАТИКИ ТО НЕ ПРОБЛМА ЗБАЦАТИ ШПIНДЕЛЯНА ЛЮБЕ ВIСIМ
У Дядька Максима є спеціальна вимова і слова коли він задоволений :) Думаю, що можна зробити нарізку за всі часи "дивисі, курва, як то ся робе" "шкірана куртка, спортивні штани" :)
Отой тернопільський говір та жарти - то окрема родзинка каналу.
Машинка шепчить, як то кажуть, молодець, діло майстра боїться)
Яке то то файне , яке то то мудре. Кілько бся не гусляло , нигда ся не пурве ☝️😀
Ото зараз Штучний Інтелект надивиться цих відео, а потім якимсь студентам та й напідказує, що станок Шаут проектувався і збирався в Україні.
😊😊😊
За корито лайк!!!
Дядько Максиме візьми інтерв'ю в тих майстрів хто працював за станком і хто його обслуговував, було би цікаво.
Нереально. Они не жильцы... Ведь сами хрен явятся на интервью, сколько таких, которые каждый раз после критики Макса оправдываются, как будто он лично их высмеивает, походу совесть грызет...
Вони вже спились давно.
Аж душа радуется, что у Вас все получается!
Скажите, а безопасно круг с такими выбоинами ставить? Я понимаю, что на вашем предприятии свои требования к тб и премированию, но все же.
ЗЫ на котором видео у ДМ перекручена левая шлейка на комбезе:)
Круг тут чисто як маховик. Буде новий
@@Dyadko.Maksym Понятно. Спасибо что успокоили, бо я волновался:)
Файно!
А де резинова трубка на палець язика??))
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
На що такий товстий метал на кожуссі круга, то для безпеки , на випадок якщо круг зруйнується, чи там ще щось має кріпитися?
👍👍👍🇺🇦
"вал втулок не торкається"... ну це правда, але тоді постає питання, а що ви тоді обкатуєте вже два дні?!
Лижник не торкається дна, але катається ціле літо😅
З такою музою - інакше б і не вийшло!! Кто бачив?)))
То доня
файна робота👍
Максим, вибач за пораду, але там де ставиш гумові манжети "сальники" і там де ставить сальники які і є сальники ..... Якщо є можливість, то закладай втулки, щоб і гума і войлок тертися по втулках. Легше і дешевше поміняти втулку, чим робити новий вал, тобто втулка це "росходний материал".
Таке питання до тих, хто каже "що втулочні підшипникі погані, чи зітруться". Раніше в поїздах на колесних парах які підшипники були?
Саме так.
Гений.
По людськи , від слова люди. 😂
мені цікаво одне, можливо і тупе питання, але чому на головному шпінделі з кругом, паси між собою, якщо дивитися на їх маркування, один одного випереджають, якщо посадочний діаметр на шківі в 5 канавках однаковий? різне натягування, бо вони трохи різні?
Що? Паси натягнуті в довільному порядку до положення малюнка. Малюнок неоднаково розміщений по відношенню до шківів
@@AndrewLacarraзначить мені просто так побачилось що вони один одного випереджають
Оце коли дядько Максим підрізав головку мото. Мінськ чи робив столик я ще щось розумів 😮 а зараз тільки дивлюсь і переймаю що робити треба "добре а погано саме получится"😊.
По рівню оливи у контрольних віконцях можна визначати оберти шпінделя на око, можна зробити шкалу.
Він працюватиме на 1500 штатно
Максиме, трьохфазні асинхронні двигуни розраховані на примусове охолодження їхньою крильчаткою на робочій частоті 50 гц! Заниження обертів частотником призводить до неномінального, перевантаженого теплового режиму роботи такого двигуна. Нормальне охолодження починається десь з 37 гц, але це дуже приблизно й для кожного двигуна індивідуально, залежить ще й від навантаження. Тому для випадків роботи на неномінальній частоті бажано використовувати т.з. наєзднік тобто примусовий обдув від окремого двигунця що монтується на кришці.
Клапан летів через Кременчук... Я бачив...
Привіт з Кременчука також)
СНАЧАЛА ОН ПРОЛЕТАЛ НАД ЗАПОРОЖЬЕМ СЛЕГЛАНАБИРАЯ ВЫСОТУ
Після минулої серії чекав серії про сейф ..
думаю.. неділя точно буде про сейф шось.
Тільки це кажіть що наступної неділі чекати)
любите халяву?
@@ВасильПіддубний-ь5цне розумію до чого тут це? Мені цікаво дивитися на щось нове у ДМ ..напевно як і всім тут)
Дай Боже й нам дай Боже й нам
*Це не смішно *але смішно 😅😅😅
Я вже думав, шо будем клапана шліфувати 😂😂
Знову Дядько все запартачив - всюди брак, нічого не вгашено молоточком... що за людина я не знаю...
😍Якби ще якусь приблуду щоб прибрати писк від частотника ...
Я від всього цього далекий, але ж якшо між шпінделем та зовнішнім торцем стакану передбачено ціла маслозбірна конструкція, то мабуть те масло має звідти йти щоб змащувати ту вузьку полоску контакту(4мм) шпінделя та внутрішньої поверхні стакану яка виходить до зовнішнього торцю. Чи масло з внунрішньої ванни стакану теж попадає на те пятно контакту?
Масло з центру втулки виганяє на боки
тефлоновий безпружинний сальник буде самий ніжний для шпінделя
Працює масляна плівка товщиною в одну молекулу... Розірвавши її метал піде по металу. Тому підшипник тертя ковзання краще підшипника кочіння. Площа тертя, теплопровідність... і тд. Чекаємо нових серій 👍
Якщо використовувати мудрі слова, а головне з розумним іпалом писати, то люди подумають що ти сказав щось достойне
і певно саме тому що підшипники кочення гірші за підшипники ковзання... вони і викорситовуються у ПЕРЕВАЖНІЙ БІЛЬШОСТІ механізмів зараз! Дорчі включаючи дуже навантажені і де треба дуже велика надійність як наприрклад авііційні двигуни!
Доречі на чому базується ваше твердження про товщину в одну молекулу?!
Чомусь видається, що рідинне тертя - це коли масло по маслу. Тому змащеними мали б бути обидві поверхні і ще шар мастила між. Але це не точно
Коли робили того Шаута не було ще сучасних надточних гібридних підшипнків. То хай Максим нам покаже на що здатен той шпіндель, нагрузе і виміряє зміщення.
Я шось дуже сумніваюсь що товщина тої плівки в 1 молекулу, а вірніше майже впевнений що плівка там набагато товща.
Зчого ви це взагалі взяли?
Гарно :))
Двигун і станок помальований краще ніж в мене машина.
Бо станок мальований, а машина фарбована:)))
Доброго дня киньте хтось контакт дядька Максима дякую
можна частоту комутації підвищити, щоб зменшити писк двигуна шпінделя)
Скільки разів за відео Максим сказав фразу "хай молоте" 7 чи 8? Я збився з ліку.
Простите за мат, но у вас Круг шлифовочный тоже (попэрдоляный) 😊
Дядько так лампу і не зробив😅
Максим як автор поеми під назвою "Шаудт". Верстат "одягається"... Ех, навіть шкода, що до завершення все ближче і ближче...
Не переживайте,він знову щось притягне😂, буде кіно
@@АндрійМельніков-ф3е
Вже притягнув...там біля "Фавретто" два ІЖа вже чекають свого часу.
@@АндрійМельніков-ф3е казав , що тепер лише з-за кордону купуватиме верстати. То такого кіна з суцільно покоцаними деталями вже не буде , мабуть
28:13 - це частотний перетворювач з невдалою частотою комутації ШІМ... я б крайнє не радив би працювати тривалий час поруч з таким приводом - це негативно впливає на здоров'я в цілому і слух зокрема.
Взагалі, у налаштуваннях ПЧ мають бути варіанти зміни частоти ШІМ (у дешевих є фіксовані кілька позицій, у дорожчих - плавне регулювання або "динамічна зміна" аби "розмити" спектр шуму й зменшити його негативний вплив але не підвищувати "середню" за часом частоту занадто сильно, що досить таки гарне рішення). Вища частота комутації збільшує нагрів транзисторів ПЧ і трохи пришвидшує старіння ізоляції обмоток двигуна але це не є великою проблемою (не в рази, значно менше), тим паче струм буде більш синусоідальний, що позитивно впливає на момент двигуна.
Єдине на що слід 100% звертати увагу з ПЧ - це напруга на валу двигуна, адже висока частота створює шлях для витікань струму на землю через паразитні ємностні зв'язки (у 2-х словах не опишеш фізику, але воно і не треба більшості, та важливо, що чим більша частота комутації ШІМ - тим більше проявляється цей ефект), тому якщо у Вас вал двигуна з'єднаний з навантаженням (з заземленим валом і корпусом) металевим з'єднання, то нема проблем, а якщо є ізоляція (гумовими ременями), то бажано встановити на вал двигуна щітку-заземлення (ковзаючий контакт, що буде давати шлях для "стікання" струму), аби Ваші підшипники не довелося міняти раніше потрібного.
А частоту комутації (на слух) треба обирати індивідуально, бо різних людей дратують різні частоти, та я б радив обирати частоту 5000 Гц або вище, бо чутливість вуха у цьому діапазоні вже значною мірою зменшується і дратуючий ефект послаблюється.
Підтримую. Також на власному досвіді впевнився, що старі мотори 50х-70х не люблять низької частоти комутації, гріються більше
То лише для обкатки частотник. Потім пускач врубує напряму
@@Dyadko.Maksym я це зрозумів за відео. Просто в ньому мають бути відповідні налаштування - раз їх зробити і вуха подякують, навіть якщо це нечасто буде використовуватись (під час обкаток).
Але це лише моя особиста думка і кожен має право робити як воліє!
а можна умовним тестером прозвонити під-час роботи шпіндель на корпус, по-ідеї якщо масляна плівка - не має дзвонитись, заради цікавості
Дядьку, подивися на комбайн лексіон, цілий на реміньчиках, але, вважається непоганою технікою!
цікаво, від чого клапан..?
Двигун теплохода.
Интересно, а к чему были шутки, что типа он отлетел от авдеевки или откуда то там?
🇺🇦🤝🇺🇦👍🇺🇦
дядько максим ви ювелір
10:25 що то було на шпинделі? Сальник?
как бы рем бригада работала если бы у них зубило забрать? Кстати, если в рем бригаде в инструментах есть зубило, то увольнять, как за бутылку водочки. А в инструменталке выдавать сей предмет по наряду-допуску с обязательным контролем, что они им будут в станке делать)
На австралійському каналі дядько Куртіс секторну гайку виколоткою викручував й закручував нещодавно - класні поцони будуть у захваті.
Корабель знову пішов за давно відомим курсом!!👍👍👍👍
Написав дядькові но відповіді не отримав!!
То Дятько зайнятий чи не має натхнення??
куди?
На електронну пошту!!
Має сенс ставити масляний фільтр на шпіндель?
Є такі люди і в попу-аси і в пісю майстри.
то є батяри
отличный пост !!=)=)
Повысь, дядко, частоту несущей частотника. Писк противныи... И тормози частотником шпинделя. Опасно. Береги себя.
А когда кожух вешали краном управлял термист???
АсистентКА
там де збоку дзюркає, зробіть скло))
28:03 Д,МАКСИМ , ЩОСЬ ДУЖЕ ДРЕБЕЖИТЬ ПЕРШИЙ ПРАВОРУЧ РЕМІНЬ !