У мене питання: при відкритті такого бізнес рахунку для ФОП, що вказувати у полі Registeres Business Name? Писати англійською FOP [ Last Name First Name...]? Чи те саме писати українською ФОП Прізвище Імя Побатькові??
@@eternalfreesoul жесть, нацбанк ведёт политику уничтожения или недопущения фрилансер в Украине! Пейпал payment request и инвоис не работает в Украине, Wise business нужен был чтобы так же получать оплату чз Wise request и оказывается тоже не работает, ! К тому же добавили VAT все сделано чтобы не было фри Ланса , в условиях войну валюта итак не течет в Украину так фин мониторинг не пускает миллиарды долларов которые могли бы зайти в Украину чз фриланс
@taras Guk Доброго дня, Тарас! Дякую за відео; Подивився. Зрозумів для себе багато нового. І розгубився; Не знав законодавства. Мав і бізнес аккаунт WISE і власний більше року. Працюю на ФОП 3 групи. Отримував на бізнес аккаунт оплату від клієнтів. І чекав коли буде якась ясність про закон, щоб можна було вивести на рахунок ФОП. Та і взагалі війна… Не да того було; Але, як я зрозумів із Вашого відео, потрібно було (!) звітувати кожний місяць за доходи. Вірно? Як бути в такій ситуації?
Дякую за предметний контент. Завжди корисна інформація. Питання не по темі. Як з найменшими витратами перевести $ з вайсу / револют в Україну для наступного зняття в касі банку. Дякую.
з Рево на інтернет картку Приватбанку (без комісії), з Інтернет картки на валютної картку для виплат - фікс комісія 50 грн. зняття з валютної картки для виплат без комісії. З Wise на пряму можна на валютну картку для виплат приватбанку. фікс комісія +- 3 долара/євро.
@@TarasGuk дякую. Дивився ваше відео де розповідалося, що розмір комісії при переказі євро через сепа з вайсу на приват становить 3,83 євро. Чи вірно я вас зрозумів що +- стільки ж вартує і переказ в Дол. США?
Тарас, дякую за відео, дуже актуальна тема зараз. Маю таке питання, якщо отримувати кошти від замовника на вайз бізнес постійно і платити 5% податку, при цьому нічого не заводити в Україну (граничного терміну ж немає). Цікавить яка буде максимальна відповідальність? якщо нбу припустим викатить якесь нове положення в якому скаже, що не можна було і не можна отримувати валюту на закордонні рахунки тільки в укр банк. Напиши. будь ласка які наслідки для фоп3 група, єдиний податок і які штрафи очікують. Це допоможе зрозуміти варто ризикувати чи ні. Дякую
якщо викотить, то після цього потрібно буде й реагувати. НБУ не може в майбутньому написати, що у минулому щось треба було робити по іншому, ніж як це передбачало чинне на той час регулювання. Ризиків зараз не бачу жодних. Звичайно можна говорити, що є ризик, що ДПС прийме рішення про виключення вас з ЄП і донарахує ПДФО і ВЗ - але це дуже мало ймовірно і точно не базуватиметься на нормах закону.
@@TarasGuk я якраз про це, що вже зараз вони погрожують позбавлення права на єдиний податок, нарахування і штрафи, причому якщо я правильно зрозумів то мінімальний штраф 17000 грн
втрата статусу платника ЄП є потенційним ризиком. як і донарахування по пдфо і вз. але я би на це дивився не з точки зору скільки треба можливо доплатити податків, а скільки будуть коштувати послуги юриста щоб скасувати всі ці незаконні рішення дпс.
а як бути з первинними документами? якщо я наприклад з партнерської програми амазону переказую на вайз, а потім звідти на валютний ФОП рахунок? який інвойс банку передавати і що в таких інвойсах писати?
А якщо враховувати що Wise в Британії описаний в них насайті як "Wise Payments Limited is authorised as an Electronic Money Institution (EMI) by the UK Financial Conduct Authority (FCA) with registration number 900507". Це не буде означати для ДПС що гроші на Wise будуть електронними грошима? І це означає втрата спрощеної системи
електронні гроші це супер, бо це і є грошова форма, яку так хоче ДПС. Грошові кошти для цілей цього Закону включають також електронні гроші zakon.rada.gov.ua/laws/show/1591-20#n1249 Ще є у коментарях свіжа відповідь ДПС за липень 2022 року.
З віртуальної карти wise неможливо зняти валюту в банкоматах, навіть у тих де є wireless. Тому що потрібно ввести пін. А пін неможливо дізнатися та в сапорті його не повідомляють і кажуть що з банкомата зняти немає змоги.
@@niyarak Вірно, скоріш за все, у вас є і іспанський податковий номер і ви повинні сплачувати податки як резидент України і резидент Іспанії.😢 З січня розпочато обмін данними між Україною і Єврозоною щодо доходів платників податків 😢
Якщо я перерахую валюту з ВАЙС на валютну картку фізичної особи в Український банк - це буде вважаттись поверненям валютної виручки в Україну? і чи не виникне при цьому питань в податкової - з відки ці кошти зявились і чи не підлягають під оподаткування доходів фізосіб?
@Taras Guk, как украинска налоговая вообще узнает что у меня есть деньги на счете wise который в Бельгии? теоретически, могу же нулевую декларацию подавать?
Привіт. Дякую, за відео. Тут трошки питання по ситуації виникає. Як правильно здавати звіт в такій ситуації? Тобто, я отримав на Wise Business, умовно $10 000. Сплатив податок 5% по курсу НБУ 36,5686. (18284,3 грн). Гроші з Wise Business я не виводив на рахунок ФОП. В звіті мені треба зазначити суму доходу $10к (365686 грн). А по факту, ці гроші не поступили на рахунок ФОП. Питання, звідки ці гроші? Чому сплачені? Ну і всі витікаючи наслідки звідси як для ФОП3.
бізнес рахунок Wise = рахунок ФОП. тому все ок. єдине, треба бути готовим посперичатись з податковою, якщо у неї буде позиція, що рахунок електронних грошей Wise не є банківським рахунком.
У виртуальный карт отсутствует PIN, таким образом снятия в банкомате с NFC не возможно. Также с 12го Августа создание новый виртуальных для украинцев был приостановлено.
Якщо я отримав гроші на Payoner у серпні 2022 року Мені потрібно їх перевести в Україну до кінця 2022 року і подати річну декларацію Чи я можу через 365 днів перевести кошти в Україну на задекларувати в 2023 році в серпні?
момент коли ви гроші будете переказувати в Україну для подання декларації та сплати податків ролі не грає. у вас виникає зобов'язання в момент отримання доходу, не важливо чи на український банківський рахунок чи за кордоном.
У мене питання: при відкритті такого бізнес рахунку для ФОП, що вказувати у полі Registeres Business Name? Писати англійською FOP [ Last Name First Name...]? Чи те саме писати українською ФОП Прізвище Імя Побатькові??
Доброго дня, Тарасе. Дякую за відео, достатньо цікава інформація для роздумів. Наразі вважаю, що наша держава поки буде вмикати задню та не буде схвалювати подібний спосіб ведення бізнесу з отриманням заробітку на іноземні банки. Але впевнений, що це запрацює коли ми вступимо в ЄС. В країні війна, бракує валютної виручки, тому і далі буду заводити і продавати валюту вдома. В мене назріло коротке питання. Маю заощадження в usd на карті приват і планую поповнити інтеректів брокерс, звісно використовуючи вайз. Приват при переведенні коштів на рахунок вайзу бере комісію 2%. До прикладу з 5к мені доведеться заплатити комісію 100$. Чи існує ще якийсь спосіб переводу коштів з меншою комісією? Дякую.
2% комісія за картковий (P2P) переказ. звичайний банківський swift переказ коштував би фіксовано 25-30$ незалежно від суми, але зараз свіфти заборонені (майже).
Тарас, дякую за відео! Маю ось таку відповідь від ДПС, вони переводять стрілки на НБУ, що якщо він не визнає Wise банківською установою то все погано. Яке ваше ставлення? питання було таке: "Як фізична особа, платник єдиного податку Чи маю я право отримувати дохід на рахунок іноземної небанківської установи? (в моєму випадку це платформа Wise business) Якщо так, то чи зобов'язаний я перевести ВСЮ суму доходу на рахунок ФОП, відкритий в українському банку або ж я можу задекларувати дохід не переводячи суму на рахунок ФОП" Відповідь надали в липні 2022 drive.google.com/file/d/1kvS02JjCWuVmfm75MoKIxaokuy9HOKvA/view?usp=drivesdk
о, тут вже ДПС значно просунулась у розумінні принципів роботи Wise. Заберу собі в опис відео вашу відповідь, якщо не проти. В той же час, ДПС як завжди робить купу тексту, який має мало значення. Електронні гроші - це грошова форма і це не треба питати у НБУ. Про це прямо пише Закон України "Про платіжні послуги": "Грошові кошти для цілей цього Закону включають також електронні гроші" (ч. 2 ст. 3 zakon.rada.gov.ua/laws/show/1591-20#n1249). Щодо того, що після того, як ви отримали грошові кошни (електронні гроші) на банківський рахунок відкритий у небанківській фінансовій установі ви ще маєте кудись їх перерахувати (в якийсь банк) щоб ці грошові кошти стали базою для визначення ЄП - це абсурд. Не треба нічого далі перераховувати після Wise щоб мати базу для сплати ЄП. П.с. Якщо гроші на Wise це не гроші, а поточний бізнес рахунок (IBAN) у Wise це рахуноку у банку, тоді й найбільший ризик для нас (тих, хто отримує виплати від нерезів на вайз і платить з цього ЄП) буде переплата ЄП.
Добрий день. Підкажіть будьласка, якщо є євро рахунок в польському банку, чи можна на нього отримувати гроші як фоп? Чи повиннен обовязково бути бізнес рахунок? Яким чином податкова може перевірити який тип такого рахунку.
"якщо є євро рахунок" відкритий на ім'я фізичної особи, то всі кошти, які туди заходять будуть підлянати оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб + військоий збір. можна буде перевірити через CRS.
@@TarasGuk просто згідно логіки у моїй голові треба переводити потрібну суму податків у гривні на український рахунок фопа (а можливо і на простий, не знаю😌), і потім платити. Але якщо є якісь альтернативні варіанти з поясненнями буде дуже файно 🤗
я роки два плачу всі податки з картки фіз особи у монобанк, бо там без комісії. не бачу жодної необхідності щоб податок був сплачений лише з рахунку фоп.
@@TarasGuk дякую за відповідь! Виникає з цього інше питання, чому не можна з wise перевести через IBAN/SWIFT на фізичну карту приватбанка в валюті і потім заказати готівку в валюті?
був безкоштовний коли я відкривав) дійсно зараз вже писав хтось у коментах вопи поставили одноразову плату за відкриття. вважаю, що це правильно. в подальшому жодної плати за обслуговування, як я й казав.
Єдине що хотілось би додати це те, що WISE таки бере одноразову комісію за надання реквізитів ФОП рахунку будь-якого першого, по суті за відкриття рахунку, в розмірі еквівалентному 21GBP для українців.
Добрый день, спасибо за информативное видео. Такой вопрос: если фоп обязан в неопределенные сроки, вернуть валютную выручку (полученную на иностранный счет) на свой украинский счет, то при закрытие фоп, он, по идеи, должен буде это сделать?
Доброго дня. Схема дуже цікава, дякую за інформацію. Є питання стосовно коміссіі Вайз для бізнес. Вони за отримання та за переказ грошей шось беруть окремо? І як це буде відноситись до того, з якої суми треба платити податки? Також, якщо переквзувати гроші з Вайз бізнес на карту для виплат привату собі як фіз особі, то не буде так, що ДПС скаже платити окремо від 5% за 3ю группою ще й податки 18+1.5 ?
вітаю, за отриманні немає комісій за перекази супер низькі. до прикладу свіфт на карту для виплат привату незалежно від суми 4 євро/долари залежно від валюти. SEPA на реквізити Моно чи Кредобанку незалежно від суми 0,28 EUR. Щодо ДПС, то може бути що завгодно. але шанси, що вас податкова раптом перевірить і отримає доступ до рахунку фіз особи близькі до нуля. ну і навіть якщо податкова займе таку позицію, то шанси її спростувати в суді близькі до 100%.
Пересмотрел это видео несколько раз, перечитал нововведения от 1го августа, разъяснения на DOU, а так же памятку моего бухгалтера - не смог получить однозначный ответ можно ли делать перевод с Wise Business на счет физ лица в украинском банке без налогового риска податься под категорию ЄП (счёт ведь физ лица а не ФОПа). А в случае если перевод будет с вайза на украинский ФОП могут попросить договор (который ни как не исправит недопонимание) не поняв с чего бы перевод пришёл с вайза.
Так а податки як платить??? чи можна взагалі не платити? в декларації що писать? чи поки що взагалі краще в податкову про закордонні рахунки нічого не казати
з усіх лише Wise можна відкривати українцям з України. Пейсера вам треба замовляти картку на адресу в ЄС за якою ви проживаєте. З монзе, здається взагалі ніяк не можна реєструватись українцям.
майже так якщо вважати Wise іноземною фінансовою установою. але податкова вважає, що ви маєте сплачувати податок лише з грошей, який зайшли на рахунок у банку, тому просить вивести кошти з Wise кудись в банк (чи в український чи за кордоном - значення не має).
Це в умовах політики вайз: заборонено бізнес платежі отримувати на персональний. Може спочатку і прокатить, якщо суми не великі будуть. Але ризикуєте нарватися на блок аккаунту вайз.
виплата від одного чи кількох замовників (юр осіб) на ваш рахунок фіз особами не є бізнес платежем для Wise. під бізнес платежами там розуміється, що ви надаєте послуги чи продаєте товари сотням клієнтів, а отримаєте все на рахунок фіз особи, а не бізнес рахунок.
@@TarasGuk В їхній політиці сказано що персональний рахунок для переказів з вашими знайомими та родиною, для заробітної плати та для виплат з е-комерс та фрілансерських бірж. Наскільки я розумію, бізнес платежі це ті що ви отримуєте за контрактом або інвойсом. Саме фоп платежі це я розумію - бізнес.
@@TarasGuk может знаете альтернативу Wise payment request платежная ссылка, Paypalme платежная ссылка на оплату услуг, Stripe payment link потому как все эти сервисы нашим совковым фин мониторингом не допущены в Украину, получение платежей с Еврозоны и США буквально саботирует нацбанк что вво время войны и кризиса блочит приток миллиардов гривен и валюту в бюджет, такой себе саботаж . Тысячи фрилансеров выезжают..
@@TarasGuk ya im napisal v support i poluchil otvet, da Wise Business vse ok, rabotaet v Ukraine '' Aleks (Wise) Apr 8, 2023, 20:00 UTC Hello there, Thanks for contacting us. Businesses registered in Ukraine are eligible to use Wise. Check our guide on how to verify your business account. If you have any other questions, please let us know. Best Regards, Aleks
Добрий день, шановне панство! Я не знаю, як ви змогли відкрити бізнес рахунок в Wise??? Якщо при реєстрації вказувати адресу реєстрації в Україні і як фактичну адресу перебування в Україні, то неможливо відкрити рахунок с балансом у Євро! На сайті з'являється напис "для вашого регіону баланс в такій валюті недоступний" і все далі завершити реєстрації неможливо!!! Може хтось стикався с такою проблемою? Написав у службу підтримки, чекаю на відповідь...
@@TarasGuk Дякую за відповідь, Тарасе. Чесно кажучи, я так і думав. Отримав також відповідь від служби підтримки Wise, що наразі вони не пропонують рахунки з балансами в Україні, тобто не відкривають валютні рахунки. А які зараз є альтернативи Wise з бізнес рахунками? І чи Ви не знаєте, коли Україна приєднається до SEPA? Paysera, наприклад, відкриває бізнес-рахунки для країн, приєднаних до SEPA.
там все дуже просто. потрібно мати рахйнок вайз фізичної особи і вибрати відкрити бізнес акаунт. далі ви вводите в якому працюєте секторі і отримуєте через день апрув.
Нажаль можливість створення бізнес рахунків для України вже заблокована, при спробі створити рахунок повертається помилка, а сапорт відповів наступне - На превеликий жаль, ми дійсно вимушені були тимчасово припинити відкриття нових мультивалютних рахунків Wise
Дуже інформативно. 23 хвилини, а почуття, що слухав години 1,5 години.
Дякую, шо витратив час на всі дрібниці
дякую за відгук. підписуйся, мають бути ще цікаві відео :)
Дякую Слава Україні !
Героям слава!
Спасибо за полезное видео!
дякую за коментар!
Дякую інформативне відео. Лайк, коментар, підписка і навіть дзвіночок🙂
круто! дякую.
Слава Україні!
Дякую за відео! Сам користуюсь wise business для ФОП і плачу податки.
спасибі за коментар!
У мене питання: при відкритті такого бізнес рахунку для ФОП, що вказувати у полі Registeres Business Name? Писати англійською FOP [ Last Name First Name...]? Чи те саме писати українською ФОП Прізвище Імя Побатькові??
@@eternalfreesoul Wise otkrivaet business account dlya ukraincev ? Vrode nelzya bylo , seychas mogno?
@@listentome1986 я не зміг відкрити 2 тижні тому
@@eternalfreesoul жесть, нацбанк ведёт политику уничтожения или недопущения фрилансер в Украине!
Пейпал payment request и инвоис не работает в Украине, Wise business нужен был чтобы так же получать оплату чз Wise request и оказывается тоже не работает, !
К тому же добавили VAT все сделано чтобы не было фри Ланса , в условиях войну валюта итак не течет в Украину так фин мониторинг не пускает миллиарды долларов которые могли бы зайти в Украину чз фриланс
@taras Guk Доброго дня, Тарас!
Дякую за відео;
Подивився. Зрозумів для себе багато нового. І розгубився;
Не знав законодавства.
Мав і бізнес аккаунт WISE і власний більше року. Працюю на ФОП 3 групи.
Отримував на бізнес аккаунт оплату від клієнтів. І чекав коли буде якась ясність про закон, щоб можна було вивести на рахунок ФОП. Та і взагалі війна… Не да того було;
Але, як я зрозумів із Вашого відео, потрібно було (!) звітувати кожний місяць за доходи. Вірно?
Як бути в такій ситуації?
вірно, потрібно. найменш ризиковий варіант вывести все на рахунок фоп в українському банку.
Дякую за предметний контент. Завжди корисна інформація. Питання не по темі. Як з найменшими витратами перевести $ з вайсу / револют в Україну для наступного зняття в касі банку. Дякую.
з Рево на інтернет картку Приватбанку (без комісії), з Інтернет картки на валютної картку для виплат - фікс комісія 50 грн. зняття з валютної картки для виплат без комісії.
З Wise на пряму можна на валютну картку для виплат приватбанку. фікс комісія +- 3 долара/євро.
@@TarasGuk дякую. Дивився ваше відео де розповідалося, що розмір комісії при переказі євро через сепа з вайсу на приват становить 3,83 євро. Чи вірно я вас зрозумів що +- стільки ж вартує і переказ в Дол. США?
Тарас, дякую за відео, дуже актуальна тема зараз. Маю таке питання, якщо отримувати кошти від замовника на вайз бізнес постійно і платити 5% податку, при цьому нічого не заводити в Україну (граничного терміну ж немає). Цікавить яка буде максимальна відповідальність? якщо нбу припустим викатить якесь нове положення в якому скаже, що не можна було і не можна отримувати валюту на закордонні рахунки тільки в укр банк. Напиши. будь ласка які наслідки для фоп3 група, єдиний податок і які штрафи очікують. Це допоможе зрозуміти варто ризикувати чи ні. Дякую
якщо викотить, то після цього потрібно буде й реагувати. НБУ не може в майбутньому написати, що у минулому щось треба було робити по іншому, ніж як це передбачало чинне на той час регулювання. Ризиків зараз не бачу жодних. Звичайно можна говорити, що є ризик, що ДПС прийме рішення про виключення вас з ЄП і донарахує ПДФО і ВЗ - але це дуже мало ймовірно і точно не базуватиметься на нормах закону.
@@TarasGuk я якраз про це, що вже зараз вони погрожують позбавлення права на єдиний податок, нарахування і штрафи, причому якщо я правильно зрозумів то мінімальний штраф 17000 грн
втрата статусу платника ЄП є потенційним ризиком. як і донарахування по пдфо і вз. але я би на це дивився не з точки зору скільки треба можливо доплатити податків, а скільки будуть коштувати послуги юриста щоб скасувати всі ці незаконні рішення дпс.
@@TarasGuk зрозумів тебе, appreciate it, thank you
а як бути з первинними документами? якщо я наприклад з партнерської програми амазону переказую на вайз, а потім звідти на валютний ФОП рахунок? який інвойс банку передавати і що в таких інвойсах писати?
все як завжди. платник буде все одно амазон.
А якщо Wise був персональним, та є ФОП, що можна придумати в цьому кейсі щоб легалізувати прибуток? Дякую за відповідь
задекларувати і заплатити 18+1,5%
А якщо враховувати що Wise в Британії описаний в них насайті як "Wise Payments Limited is authorised as an Electronic Money Institution (EMI) by the UK Financial Conduct Authority (FCA) with registration number 900507". Це не буде означати для ДПС що гроші на Wise будуть електронними грошима? І це означає втрата спрощеної системи
електронні гроші це супер, бо це і є грошова форма, яку так хоче ДПС. Грошові кошти для цілей цього Закону включають також електронні гроші zakon.rada.gov.ua/laws/show/1591-20#n1249
Ще є у коментарях свіжа відповідь ДПС за липень 2022 року.
З віртуальної карти wise неможливо зняти валюту в банкоматах, навіть у тих де є wireless. Тому що потрібно ввести пін. А пін неможливо дізнатися та в сапорті його не повідомляють і кажуть що з банкомата зняти немає змоги.
дійсно, ви праві. для зняття готівки доведеться таки виводити на якусь пластикову картку, що не є особливо затратним чи проблематичним.
@@TarasGuk якщо я з вацз виведу на іспанську, вони ж запитають походження грошей в іспанському банку?
@@niyarak Вірно, скоріш за все, у вас є і іспанський податковий номер і ви повинні сплачувати податки як резидент України і резидент Іспанії.😢 З січня розпочато обмін данними між Україною і Єврозоною щодо доходів платників податків 😢
Якщо я перерахую валюту з ВАЙС на валютну картку фізичної особи в Український банк - це буде вважаттись поверненям валютної виручки в Україну? і чи не виникне при цьому питань в податкової - з відки ці кошти зявились і чи не підлягають під оподаткування доходів фізосіб?
ні, не буде. можуть виникнути. не підлягають якщо ви сплатили податок як ФОП.
Подскажи, как налоговая вообще узнает про деньги на счете? И до какой суммы не включается мониторинг на вайз физ. по входящим ?
я слышал что вроде до 400.000 грн
хотя wise в Бельгии - а там неизвестно
@Taras Guk, как украинска налоговая вообще узнает что у меня есть деньги на счете wise который в Бельгии?
теоретически, могу же нулевую декларацию подавать?
Привіт.
Дякую, за відео.
Тут трошки питання по ситуації виникає.
Як правильно здавати звіт в такій ситуації?
Тобто, я отримав на Wise Business, умовно $10 000.
Сплатив податок 5% по курсу НБУ 36,5686. (18284,3 грн).
Гроші з Wise Business я не виводив на рахунок ФОП.
В звіті мені треба зазначити суму доходу $10к (365686 грн).
А по факту, ці гроші не поступили на рахунок ФОП.
Питання, звідки ці гроші? Чому сплачені? Ну і всі витікаючи наслідки звідси як для ФОП3.
бізнес рахунок Wise = рахунок ФОП. тому все ок. єдине, треба бути готовим посперичатись з податковою, якщо у неї буде позиція, що рахунок електронних грошей Wise не є банківським рахунком.
@@TarasGuk ну, і треба зберігати інвойси, я так розумію
інвойси в будь-якому випадку потрібні, незалежно чи отримуєте ви дохід на українвський банк чи іноземний.
@@TarasGuk я м
@@TarasGuk скажіть, будь ласка, в мене склалась цікава ситуація, не зовсім по темі відео, чи можу я спитати вашої точку зору, не тут?
Дякую за корисний випуск!
Вайз не дозволяє відкрити аккаунт. Ви не в курсі, змінились правила?
приватний дозволяє, але без картки. фоп ще ні, з того що було мені відомо станом на тижня два тому.
Підскажить будь ласка, при реестраціі бізнес аккаунту треба вказати назву компаніі. що там треба писати якщо в мене фоп?
Sergii Grunin, PE або інша комбінація яка б чітко визначала, що рахунок відкрито саме ФОПом, а не просто фізичною особою.
У виртуальный карт отсутствует PIN, таким образом снятия в банкомате с NFC не возможно. Также с 12го Августа создание новый виртуальных для украинцев был приостановлено.
дійсно, зняти готівку в банкоматі не вийде. але розраховуватись можна.
Треба зареєструватись по місту в той країні, же ви живете, и вони сказали мені, що пришлють
Якщо я отримав гроші на Payoner у серпні 2022 року
Мені потрібно їх перевести в Україну до кінця 2022 року і подати річну декларацію
Чи я можу через 365 днів перевести кошти в Україну на задекларувати в 2023 році в серпні?
момент коли ви гроші будете переказувати в Україну для подання декларації та сплати податків ролі не грає. у вас виникає зобов'язання в момент отримання доходу, не важливо чи на український банківський рахунок чи за кордоном.
У мене питання: при відкритті такого бізнес рахунку для ФОП, що вказувати у полі Registeres Business Name? Писати англійською FOP [ Last Name First Name...]? Чи те саме писати українською ФОП Прізвище Імя Побатькові??
я вказував PE ...
Доброго дня, Тарасе.
Дякую за відео, достатньо цікава інформація для роздумів. Наразі вважаю, що наша держава поки буде вмикати задню та не буде схвалювати подібний спосіб ведення бізнесу з отриманням заробітку на іноземні банки. Але впевнений, що це запрацює коли ми вступимо в ЄС. В країні війна, бракує валютної виручки, тому і далі буду заводити і продавати валюту вдома.
В мене назріло коротке питання. Маю заощадження в usd на карті приват і планую поповнити інтеректів брокерс, звісно використовуючи вайз. Приват при переведенні коштів на рахунок вайзу бере комісію 2%. До прикладу з 5к мені доведеться заплатити комісію 100$. Чи існує ще якийсь спосіб переводу коштів з меншою комісією?
Дякую.
2% комісія за картковий (P2P) переказ. звичайний банківський swift переказ коштував би фіксовано 25-30$ незалежно від суми, але зараз свіфти заборонені (майже).
Ваше "майже" наштовхує на думку що варто спробувати swift...
ні, майже це про те, що є виключення для волонтерів і імпортерів. на звичайні перекази фіз.осіб точно є заборона нбу.
Скільки віртууальних карт можна відкривати в Wise Business? В персональному Wise доступні лише 3 віртуальних картки
Тарас, дякую за відео! Маю ось таку відповідь від ДПС, вони переводять стрілки на НБУ, що якщо він не визнає Wise банківською установою то все погано. Яке ваше ставлення?
питання було таке: "Як фізична особа, платник єдиного податку
Чи маю я право отримувати дохід на рахунок іноземної небанківської установи? (в моєму випадку це платформа Wise business)
Якщо так, то
чи зобов'язаний я перевести ВСЮ суму доходу на рахунок ФОП, відкритий в українському банку
або ж я можу задекларувати дохід не переводячи суму на рахунок ФОП"
Відповідь надали в липні 2022 drive.google.com/file/d/1kvS02JjCWuVmfm75MoKIxaokuy9HOKvA/view?usp=drivesdk
о, тут вже ДПС значно просунулась у розумінні принципів роботи Wise. Заберу собі в опис відео вашу відповідь, якщо не проти. В той же час, ДПС як завжди робить купу тексту, який має мало значення. Електронні гроші - це грошова форма і це не треба питати у НБУ. Про це прямо пише Закон України "Про платіжні послуги": "Грошові кошти для цілей цього Закону включають також електронні гроші" (ч. 2 ст. 3 zakon.rada.gov.ua/laws/show/1591-20#n1249).
Щодо того, що після того, як ви отримали грошові кошни (електронні гроші) на банківський рахунок відкритий у небанківській фінансовій установі ви ще маєте кудись їх перерахувати (в якийсь банк) щоб ці грошові кошти стали базою для визначення ЄП - це абсурд. Не треба нічого далі перераховувати після Wise щоб мати базу для сплати ЄП.
П.с. Якщо гроші на Wise це не гроші, а поточний бізнес рахунок (IBAN) у Wise це рахуноку у банку, тоді й найбільший ризик для нас (тих, хто отримує виплати від нерезів на вайз і платить з цього ЄП) буде переплата ЄП.
Тарас, я не проти (взяти для опису)
а можна детальніше про найбільший ризик ? що ви мали на увазі?
Добрий день! Дякую за відео. Скажіть будь ласка, під час реєстрації у вайз для Фоп (Юр особи), потрібно надавати реєстраційні підтверджуючі документи?
вже не дають права українським ФОП реєструвати вайз.
@@TarasGuk Дякую за відповідь!
Добрий день. Підкажіть будьласка, якщо є євро рахунок в польському банку, чи можна на нього отримувати гроші як фоп? Чи повиннен обовязково бути бізнес рахунок? Яким чином податкова може перевірити який тип такого рахунку.
"якщо є євро рахунок" відкритий на ім'я фізичної особи, то всі кошти, які туди заходять будуть підлянати оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб + військоий збір. можна буде перевірити через CRS.
Класс, розкажіть як правльно з Вайсом платити податки!
з Wise заплатити на айбан казначейства не пробував, але ідея цікава. Платити треба як би ви отримували гроші на звичайний банківський рахунок.
@@TarasGuk просто згідно логіки у моїй голові треба переводити потрібну суму податків у гривні на український рахунок фопа (а можливо і на простий, не знаю😌), і потім платити. Але якщо є якісь альтернативні варіанти з поясненнями буде дуже файно 🤗
@@TarasGuk я пекраоджу з вайз на фіз карту і з неї плачу податкі, чи так можна?
я роки два плачу всі податки з картки фіз особи у монобанк, бо там без комісії. не бачу жодної необхідності щоб податок був сплачений лише з рахунку фоп.
Як зараз ФОПу вести діяльність через Wise, якщо взагалі можливо?
вже не відкриває вайз бізнес акаунти для фоп з України давно
Тарасе, підкажіть будьласка, як тоді виводити гроші з Wise бо у відео не зрозуміло, якщо є ФОП? Чи я можу виводити потрошки на фізичну карту в валюті?
після сплати податків ви вільні у подальшому використанні, я виводжу євро по сепа реквізитах на валютну картку кредобанк - 0,5% за зняття
@@TarasGuk дякую за відповідь! Виникає з цього інше питання, чому не можна з wise перевести через IBAN/SWIFT на фізичну карту приватбанка в валюті і потім заказати готівку в валюті?
можна саме так як ви вказали, але тоді комісія буде більше 1% з боку приватбанку + комісія за свіфт з боку вайз.
Привіт, чи виходить у когось зараз зареєструвати бізнас акк у Вайз ? Я отримую помилку при оплаті
була інформація від підписників, що кілька днів тому обмежили реєстрацію з України. можете спробувати відкрити в Genome
@@TarasGuk Спробував відкрити також бізнес акк, немає України серед країн реєстрацій підприємства 😪
через деякий час після того, як вийшло відео вайз призупинив реєстрацію нових користувачів з України. спробуйте геном.
Звідки інформація що вайз для бізнесу безкоштовний? Вартість відкриття 45 фунтів.
був безкоштовний коли я відкривав) дійсно зараз вже писав хтось у коментах вопи поставили одноразову плату за відкриття. вважаю, що це правильно. в подальшому жодної плати за обслуговування, як я й казав.
Єдине що хотілось би додати це те, що WISE таки бере одноразову комісію за надання реквізитів ФОП рахунку будь-якого першого, по суті за відкриття рахунку, в розмірі еквівалентному 21GBP для українців.
дякую за уточнення, я давно відкривав, можливо це змінили.
@@TarasGuk Так. Бо вчора відкривав.
@@sergiypervun але вже жуліки в тому Вайсі. В мене просять 45 GBP за відкриття бізнес рахунку.
Схоже що не у всіх однакову комісію просять
@@taras8521 жесть…
@@sergiypervun ви відкривали за реферальним посиланням з цього відео?
Добрый день, спасибо за информативное видео. Такой вопрос: если фоп обязан в неопределенные сроки, вернуть валютную выручку (полученную на иностранный счет) на свой украинский счет, то при закрытие фоп, он, по идеи, должен буде это сделать?
цього ніхто не контролює і податкова сказала, що може не виводити)
Доброго дня. Схема дуже цікава, дякую за інформацію.
Є питання стосовно коміссіі Вайз для бізнес. Вони за отримання та за переказ грошей шось беруть окремо? І як це буде відноситись до того, з якої суми треба платити податки?
Також, якщо переквзувати гроші з Вайз бізнес на карту для виплат привату собі як фіз особі, то не буде так, що ДПС скаже платити окремо від 5% за 3ю группою ще й податки 18+1.5 ?
вітаю, за отриманні немає комісій за перекази супер низькі. до прикладу свіфт на карту для виплат привату незалежно від суми 4 євро/долари залежно від валюти. SEPA на реквізити Моно чи Кредобанку незалежно від суми 0,28 EUR. Щодо ДПС, то може бути що завгодно. але шанси, що вас податкова раптом перевірить і отримає доступ до рахунку фіз особи близькі до нуля. ну і навіть якщо податкова займе таку позицію, то шанси її спростувати в суді близькі до 100%.
@@TarasGuk skagite a s Wise na Payoneer vivesti est komissiaya? Esli net to s Payoneer mogna na Parivat pod 2% komissii vivesti
Пересмотрел это видео несколько раз, перечитал нововведения от 1го августа, разъяснения на DOU, а так же памятку моего бухгалтера - не смог получить однозначный ответ можно ли делать перевод с Wise Business на счет физ лица в украинском банке без налогового риска податься под категорию ЄП (счёт ведь физ лица а не ФОПа). А в случае если перевод будет с вайза на украинский ФОП могут попросить договор (который ни как не исправит недопонимание) не поняв с чего бы перевод пришёл с вайза.
можна з.
якщо є звичайна карта WISE, в чому необхідність платити на рахунок WISE для бізнесу?
якщо отримуєте як фоп на рахунок фіз особи (не важливо в Україні чи ЄС), то треба платити ПДФО + ВЗ
@@TarasGuk ну Клієнт може платити мені на звичайний рахунок WISE. Чи потрібно мені відкривати WISE Business, і які там будуть переваги?
як я вже сказав - кошти, які заходять не на корпоративний рахунок підлягають оподаткуванню ПДФО+ВЗ = 19,5%.
@@TarasGuk а как о них украинская налоговая узнает, если счет не в украине?
@@TarasGuk с бизнес этого счета wise, я могу прямо перекидать на личную валютную карту например, или сначала на личную wise надо?
Так а податки як платить??? чи можна взагалі не платити?
в декларації що писать?
чи поки що взагалі краще в податкову про закордонні рахунки нічого не казати
платити за тою ж логікою, що й при отриманні коштів на валютний рахунок в Україні
@@TarasGuk тобто, зайшло 1000 евро, подивився який там курс НБУ на момент надходження, порахував 5% і записав в табличку?
так
Доброго!
Якщо можна, які відмінності у:
- Paysera
- Monese
- Wise?
з усіх лише Wise можна відкривати українцям з України. Пейсера вам треба замовляти картку на адресу в ЄС за якою ви проживаєте. З монзе, здається взагалі ніяк не можна реєструватись українцям.
Тобто, якщо я отримую валюту як ФОП на wise, і сплачую всі податки в Україну, я можу на рахунку wise тримати кошти безстроково без ніяких штрафів?
майже так якщо вважати Wise іноземною фінансовою установою. але податкова вважає, що ви маєте сплачувати податок лише з грошей, який зайшли на рахунок у банку, тому просить вивести кошти з Wise кудись в банк (чи в український чи за кордоном - значення не має).
@@TarasGuk а якщо я просто буду сплачувавати суму податків за суму яка зайшла на вайз, але кошти буду тримати далі на вайсі?
на мою думку все ок.
@@TarasGuk а якщо виводити гроші з wise бізнес на свою фізичну картку (валютну, не ФОП), чи можуть бути якісь проблеми?
для чого відкривати бізнес вайс, якщо переказ можливий і на фіз вайс ? що дає бізнес вайс ?
якщо ви готові платити 19,5%, то можете отримувати виплати на рахунок фізичної особи, а не на бізнес рахунок ФОПа.
Це в умовах політики вайз: заборонено бізнес платежі отримувати на персональний. Може спочатку і прокатить, якщо суми не великі будуть. Але ризикуєте нарватися на блок аккаунту вайз.
виплата від одного чи кількох замовників (юр осіб) на ваш рахунок фіз особами не є бізнес платежем для Wise. під бізнес платежами там розуміється, що ви надаєте послуги чи продаєте товари сотням клієнтів, а отримаєте все на рахунок фіз особи, а не бізнес рахунок.
@@TarasGuk В їхній політиці сказано що персональний рахунок для переказів з вашими знайомими та родиною, для заробітної плати та для виплат з е-комерс та фрілансерських бірж. Наскільки я розумію, бізнес платежі це ті що ви отримуєте за контрактом або інвойсом. Саме фоп платежі це я розумію - бізнес.
Підкажіть будь ласка, а чи можна це все робити якщо я фоп 2 групи? Чи це порушення законодавства?
зед тільки на 3й групі
@@TarasGuk Дякую❤
подскажите можно ли на сейчас создавать Wise business in Ukraine или блочит Wise?
не можна
@@TarasGuk может знаете альтернативу Wise payment request платежная ссылка, Paypalme платежная ссылка на оплату услуг, Stripe payment link потому как все эти сервисы нашим совковым фин мониторингом не допущены в Украину, получение платежей с Еврозоны и США буквально саботирует нацбанк что вво время войны и кризиса блочит приток миллиардов гривен и валюту в бюджет, такой себе саботаж .
Тысячи фрилансеров выезжают..
@@TarasGuk ya im napisal v support
i poluchil otvet, da Wise Business vse ok, rabotaet v Ukraine
''
Aleks (Wise)
Apr 8, 2023, 20:00 UTC
Hello there,
Thanks for contacting us.
Businesses registered in Ukraine are eligible to use Wise.
Check our guide on how to verify your business account.
If you have any other questions, please let us know.
Best Regards,
Aleks
В мене при переказу на укрсиббанк на картку комісія 30 евро за swift переказ.+ комісія вайз. Може я щось не так роблю?
переказуйте на приватбанк.
або SEPA на Монобанк чи Кредобанк чи Абанк.
@@TarasGuk Дякую. Скажіть, будь- лачка чи обовязково у бізнес акаунті вказувати PE(Private enterpreneur) чи FOP?
бізнес акаунт має співпадати з вашим записом в ЄДР, тому я би вказував.
Добрий день, шановне панство!
Я не знаю, як ви змогли відкрити бізнес рахунок в Wise???
Якщо при реєстрації вказувати адресу реєстрації в Україні і як фактичну адресу перебування в Україні, то неможливо відкрити рахунок с балансом у Євро!
На сайті з'являється напис "для вашого регіону баланс в такій валюті недоступний" і все далі завершити реєстрації неможливо!!!
Може хтось стикався с такою проблемою? Написав у службу підтримки, чекаю на відповідь...
на час виходу відео і ще деякий час після цього все працювало. пізніше вайз змінив умови, подивіться інші відео на каналі по цій темі.
@@TarasGuk
Дякую за відповідь, Тарасе. Чесно кажучи, я так і думав. Отримав також відповідь від служби підтримки Wise, що наразі вони не пропонують рахунки з балансами в Україні, тобто не відкривають валютні рахунки.
А які зараз є альтернативи Wise з бізнес рахунками?
І чи Ви не знаєте, коли Україна приєднається до SEPA? Paysera, наприклад, відкриває бізнес-рахунки для країн, приєднаних до SEPA.
бізнес рахунок для українського ФОП можна зараз відкрити лише в Payoneer.
@@TarasGuk Дякую!
@@TarasGuk Вітаю. В Payoneer теж треба відкривати бізнес акаунт (entity)?
Дякую за дуже корисну інформацію, а можливо, щоб Ви записали відео, як правильно зареєструвати бізнес Wise рахунок, для ФОП 3 групи?
там все дуже просто. потрібно мати рахйнок вайз фізичної особи і вибрати відкрити бізнес акаунт. далі ви вводите в якому працюєте секторі і отримуєте через день апрув.
Нажаль можливість створення бізнес рахунків для України вже заблокована, при спробі створити рахунок повертається помилка, а сапорт відповів наступне - На превеликий жаль, ми дійсно вимушені були тимчасово припинити відкриття нових мультивалютних рахунків Wise
Дійсно шкода. Ще минулого тижня підписники створювали.
@@TarasGuk Можливо, можете порадити якісь аналоги? Чи можна використувувати payoneer так само, як wise?
Пайонір можна, але там трохи інші принципи. Я би радив Геном.
@@TarasGuk Дякую, дуже сподіваюсь, що по цій темі ще будуть відео на Вашому каналі.
@@TarasGuk а что насчет открытия ЗЕН для бизнеса? Вроде бы не плохие условия и украинцам можно регать...
Може знаєш, я зробив бізнес вайз а якого блокнули з грошима а гроші хочуть хіба вивести на рахунок з такою назвою як бізнес профіль
В чому питання?
Держава дбає про тебе
????