Алена Дем,яненко зняла непересічне кіно "Моя бабуся Фанні Каплан". І в ньому всі, включно з Володимиром Лєніним говорили українською мовою. І це сприймається природньо. Справа не в мові.. Справа в тому, що немає усвідомлення суті Донбасу та Одеси.
Приємно було послухати. А щодо мови, то я згодна, що треба задіювати фахівців наріччя, діалектів, говірок, тощо. Тобто Вам - напряму до творців каналу "Твоя підпільна гуманітарка)
Зокрема і для того аби фахівцям було на що жити) Розмовна українська творців каналу в житті не містить жодних особливостей й слідів перерахованого. Мова на те й мова, аби єю жити , а не читати про неї в підручниках)
Пане Антоніо, є в ютубі такий канал Твоя підпільна гуманітарка. Там розбір і що таке суржик, і чим діалект відрізняється від суржику, і про українську лайку, і про українські міфи та бестіарій. Дуже цікаво, фахово та в доступній формі.👍
Зараз війна. Розмова дуже актуальна, бо важливо втримати не лише військовий, а й культурний фронт в Україні, лише тоді можлива перемога! Дякую всім хто долучається до якісного українського культурного продукту. Творить та споживає його
Поганим танцюристам, щось заважає. Якщо знято талановито фільм, то мова це взагалі не питання.. Звісно, що одеський руський, це окрема історія. Але все таки треба починати чи знову будемо прогинатися? Знімайте шедеври і все буде добре.
Немає ніякого "одеського руського". Всі євреї Одеси давно живуть в США, Ізраїлі та Німеччині. В Харкові та Дніпрі сьогодні більше євреїв живе ніж в Одесі.. Одесити сьогодні на 70-80% - етнічні українці. І багато хто з них розмовляє українською мовою. Із вінницькими діалектизмами. Тому покиньте вже той неживий стереотип...
Непереконливість української в наших фільмах в більшості випадків пов'язана з непереконливістю самих діалогів та думок героїв, які верзуть всяку прутню. Тобто дуже часто вони говорять лише через те, що герой має щось говорити, а не тому, що іхнє мовчання призведе до катастрофи. А страждаждати і вигрібати доводиться українській. Дайте герою нормальний текст і навіть якщо він буде аж занадто літературним, але ці слова дійсно матимуть вагу, то ніхто вам не дорікне. Якби продюсери були змушені платити податок за кожне слово в їхньому фільмі, вони б ставилися до них набагато уважніше та відповідальніше. Ідея утопічна, але, запевняю, від неї виграли б одразу три сторони: і глядачі, і виробники, і держава. Держава навіть двічі - і в сенсі фінансів, і в сенсі отримання більш якісного продукту, що буде її презентувати.
Згоден! Це, здебільшого, через погане й неосмислене володіння мовою авторів. До того ж, що до тексту, це питання стилю. Якщо фільма за своїм жанром дозволяє загравати із формами мовлення, то стиль тут задає тон сприйняття, маю думку. Стиль й ритм. Кіно - це авторитарна територія, тут головний - автор, й світ працює за його законами даже й фізичними, глядачу нічого не залишається, окрім як підкорятисі й миритисі з умовностями на користь історії. Це інший вимір світу. Звичайно, мені як центряку завше спідручніше й цікавіше вправляться в суржових обертасах й комбінаціях, перш за все, бо це поле менш за все регламентоване й урегульоване правилами, фактично дике поле граматики) Але це не означає, що яб не хтів оволодіть ґварою, полісськими фарбами чи старою мовою творів Франка, яка на мою думку, сьогодні має дуже стильний вигляд, над цим просто потрібно працювати в середі чи долучаючи профіків. Нащі діалекти дуже хваткі через свою фонетику, як й білоруська трасянка , до прикладу, достатньо лише їх зачути й заспівати піснів. А що до акторів які проізносят не проживаючи, то це їх клята РОБОТА зробити собі труда зіграти те, чим ти не є. Попрацювати, освоїти, перейняти, перевтілити, адаптуватисі, взростити у собі. Про яку професійність можна говорити, якщо те не робиться? XD
Мені цікаво, а чи знайдеться в Україні якийсь одинак (режисер/сценарист... ), який би наважився йти проти тренду малоросів, хто б рішуче заявив, що знімати кіно в Україні московською мовою - це аморально!!!!?
Антоніо, приїдь до Львова (ну, ви скажете, то не оригінально). Але тут ти почуєш, ту мову, якою говорив Кузьма Скрябін. А ще піди на виставу "Львівське танго": там мова +, пісні Богдана Весоловського, а актори просто найкращі. Скільки можна знімати одних і тих самих(. Сорі, шо вийшло на "ти", просто мені років багато. А, взагалі, молодець, розумний хлопець, приємно слухати.
На сьогодні "Думки мої тихі" і "Безславні кріпаки" два мої улюблені українські фільми. А я дивився майже все з 2014 до 2020. Був здивований, на скільки ці фільми недооцінені. Їх не показують по ТБ. Деякі з них навіть зараз не знайдеш в інтернеті, якщо хочеш комусь порекомендувати. Наприклад, "Мир вашому дому" досить непоганий фільм. "Мати апостолів" один з кращих фільмів про АТО. Хоч на слуху зовсім інші фільми. Могли б потроху привчати глядача до українського кіна...
Ну, то дублювати тих героїв які не розмовляють українською мовою, щоб було чути їхні справжні голоси, це навіть ще більше підкреслить їхню чужість. Як у світі такі питання вирішують? Чому кожного разу ми хочемо вигадати велосипед. Ми ж не єдині в світі, уже все десь колись було.
Anton Smilevsky саме так! Або чомусь ні в кого в Україні не виникає питань (і дисонансу) коли ковбої в американському кіні розмовляють українською бо дубляж і переклад англійської мови (чи турецької тощо) на українську - то є нормально, а дубляж московської мови - ну це вже неподобство. Отакі в нас режисери-малороси!
@@ddd7386 а ви ще й чеченську мову знаєте?! :) я вас вітаю! українці (як і решта націй) не мають і не можуть знати всі мови світу, тому будь-який іноземний фільм дублюється на державну мову, якщо ви не знали! і чому чеченська мова має мати якісь винятки чи пріорітети? ну, а якщо йдеться знову про московсьу мову, то ви повертаєтесь до часів колоніялізму, коли всі колоніяльні народи московської імперії повинні були розмовляти панівною мовою Метрополії! Хвороба меншовартости - вона така вкорінена в української нації за майже 400 років рабства, але ж, може, настав час одужувати? чи ні?
@@olenaosadcha5712 ну ми же бачимо в американських фільмах сцени та людей, які між собою можуть спілкуватися іспанською і це перекладено субтитрами. У Тарантіно у кіно "Безславні виродки" теж німецькі солдати розмовляють здебільшого німецькою і теж перекладено субтитрами. Просто чеченські найманці, які будуть розмовляюти українською, буде виглядати дещо нереально, що буде ускладнювати дивитися фільм серйозно.
Так Тарантіно коли знімав "Безславні виродки", то використовував німецьку та французьку мову усюди, тому як раз Тарантіно прихильнік використання мов задля реальності.
От слухаю і згадую Лесіну драму "Оргія"... коли вже митцям мова заважає знімати якісне кіно, то зрозуміло, чому в кінозалах саме на суржикових" фільмах немає глядачів, а на всіх голівудських дубльованих літературною українською повні зали.
Vi Ra це відбувається тому, що в Україні немає фахівців (режисерів/сценаристів/письменників тощо), які б усвідомлювали значення Національного Мистецтва. Хвороба малоросійства в нас, на жаль - пороблено і задавнено. Якщо Мистцям Розстріляного Відродження за таких самих умов, як і станом на тепер, вдавалося творити культуру українською мовою і в них не виникало таких запитань, що це не відповідає реаліям життя, а сучасні малороси Незалежної України долучаються до подальшого закріплення позицій московської мови на наших теренах. Про таких Шевченко писав :"Раби, підніжки, грязь москви"
@@olenaosadcha5712 , є такі - наприклад, кримський татарин Ахтем Сеїтаблаєв! І, до речі, український дубляж іноземних фільмів значно кращий за російський!
@@jewgeniakomarova1478 Ахтем молодець, але і він на фільм Захар Беркут запросив багато іноземців, бо у наших акторів як виявилося не тільки з мовою кепсько, а й з фіз підготовкою.
@@jewgeniakomarova1478 так Ахтем Сейтаблаєв публічно декларує українськість, я його поважаю за це. Але йому теж бракує глибшого розуміння цієї теми. В своїх фільмах він все одно застосовує московську мову. Згадати хоча б його "Киборги" (сценарій - Ворожбит, вона причетна до спотворення фільму), ніхто не зауважує, що там використані давні кремлівські наративи, тобто : як завжди, присутній персонаж - росіянець з вищих верств населення (московськомовний лікар), який протиставлений українцю-селянину з Полтавщини (неосвічений українськомовний тубілець). А такі ляпи, коли націоналіст Серпень декламує своїй донечці по телефону вірша пушкіна - у вас дисонансу не виникає? І таких ляпів - багато!
32:05 можливо вам Антоніо слід не в тому напрямку що ГГ Інтернату має мати умовний героїчний стержень від початку історії, а що він має його набути, відновити чи сформувати у фіналі. Від слабкого від проходить шлях до сильного. Я бачу сюжет Інтернату так що Паша внаслідок війни втратив звʼязок з середовищем в якому він живе, із своїм батьком, сетрою, дівчиною, і його племінник це остання споріднена душа остання надія на життя
20:56 Ой, хтоб казав про впихнути все, як не Жадан...В нього вже й більше тисячі віршів, а він се одно суне й насипає через кому) Мені здається, це природній явище людини як ємності, що с дитинства повниться досвідом на чуттєвих, інтеллектуальних та інших рівнях й реалізує цей досвід спостереження при нагоді створення світу, адже для глядача кіно це інший світ, не той що навколо, принаймні після 21шої звилини фільми точно. До тогож, що стосується дебюту, плотність й вага сенсів це наче добра страховка від можливої технічної недолугості й формалізму)
Малоросійство - дуже поширена хвороба в Україні! Попри те що обидва розмовляють українською мовою (хоч один з них наполягає на своїй двомовності так, ніби в Україні це якась дивина!), але бідкаються про те, що не можна знімати фільми московською мовою. Десь в 2016 році так само українськомовні співаки (Вакарчук, Харчишин тощо тощо) виступали проти квот на українську пісню, мовляв, не треба забороняти! Ну, це такі бджоли проти меду. Це люди, які або не розуміють, або свідомо хочуть законсервувати статус-кво, щоб Україна й надалі залишалася доданком до московії. Коли в країні панівною є мова метрополії, а діячі мистецтва під час війни з метрополією чинять опір процесам деколонізації, то хіба вони мають право називатися культурною та інтелектуальною національною елітою? Самі ж наголошують, що мистецтву потрібно виховувати суспільство, а з иншого боку чинять так, аби то суспільство ніколи не піднялося на вищий щабель! Питання державної мови - це наріжний камінь формування і міцнішання нації, яке в умовах війни стає ще й елементом безпеки й інформаційної зброї. То, хто ви (і з ким ви), діячі культури? Чому питання мови ніколи не піднімається в дубляжі англомовних (чи іспано- або турецько- мовних) фільмів? Класний дубляж, шикарна українська мова і жодної суперечки! Як тільки стосується зйомки українських фільмів - так одразу в паганих танцюристів зявляються причини : не відповідає реаліям життя. А от коли американський ковбой розмовляє українською мовою - то все чудово! Так що, шановні письменники/сценаристи/режисери, вправте собі мізки і буде вам (і нам) щастя! Я б і про спорт вам зауважила, та вже не буду, й так забагато слів.
Мені не потрібне українське кино російською мовою, для цього є фільми СРСР та РФ російською мовою - цього вистачає з головою комусь, хто це дивиться, а якщо воно є для чого придумувати велосипед?
Олексій Герщук саме так, пане Олексію! чомусь дубляж англомовних фільмів ніхто не обговорює. Ні в кого не виникає дисонансу, що американський ковбой розмовляє українською мовою, лише зйомка українського кіна викликає дискусії : якою мовою варто знімати? Гірше за все те, що ця дискусія ведеться українськомовним письменником Жаданом та українськомовним (двомовним!) режисером. Тоді що ж говорити за инших? Хто ж стане на захист державної мови? То такі письменники/режисери й надалі закріплюють той меседж, що Одеса (Харків) - російське місто.
@@ddd7386 а ви плюєтесь коли мексиканські чи венесуельські барони говорять англійською? світ вже давно намагається бути рівним, чорношкірі та лгбт+ люди можуть грати будь які ролі, те саме і з мовою)
@@mirkos1 все ж таки залежить від фільму, але часто у фільмах високого рівня по-різному це вирішують. Наприклад, у Тарантіно в фільмі "Безславні виродки" німецькі військові розмовляють здебільшого німецькою. Там навіть є епізод, це на цьому викривають одну людину. Також можу пригадати серіал Breaking Bad, де між собою мексиканські барони розмовляли іспанською. Також там в одному епізоді були жінки прибиральниці, які розмовляли виключно іспанською, тому головний герой пригадував шкільні знання іспанської і так далі. Тобто, не все так просто за англійською та іншими народами. Ось нещодавно випустили також мультфільм "Енканто" і хоча це для дітей, але навіть в англійській орвгінальній версії використовували іспанські слова, позначення і так далі. Тому режисер прав, що це не таке легке питання і у світі теж нема одного "правильного" рішення.
О каком языке постоянно речь? Что все привязались к этому языку. Ну есть люди, которые вообще от рождения немые, они руками говорят, и что? Какая разница какой язык, главное - какие люди. Хорошие или нет.
Незалежно від тонких підводних течій та наративних хитросплетінь - ми дивимося зарубіжні фільми в перекладі. Не хочу образити тих, хто осилює мовою оригіналу, проте маю визнати, що обираючи фільм не в кінотеатрі, ми навіть вільні надати перевагу певному стилю дубляжу. Голос актора, його артикуляційна харизма, які приголомшливо важливі на кастингу, в перекладеній версії кіно для нас недоступні. Втім, ми ладні пропускати це як дрібничку і далі занурюватися в надра сюжету.
Люди негативно ставляться до героїв, які розмовляють суржиком, тому що щоб розмовляти суржиком не потрібно багато зусиль. Герой повинен чогось навчати своїм прикладом. А не показути, що суржик - це нормально. Другорядні персонажі можуть розмовляти суржиком. А на героя мають рівнятись. Він залишиться взірцем на десятки років. На ньому зростуть декілька поколінь молодих українців, які мають бути кращими за теперішніх українців. Якщо фільм нічого не навчає, то це згаяний час. Якщо головний герой гірший за глядача, то до нього немає співпереживання.
Oleg Muravitskiy то ваша дружина дивиться московські тв-канали? Бо в Україні цей серіял демонструється українською мовою і називається "Величне століття. Роксолана".
Я не розумію, хіба не можна зняти суржиком/російською мовою та зробити титрування українською? Хіба так ви не виконаєте умови закону, щоб отримати прокатне посвідчення?
Розмова видалася цікавою. Бажаю українським режисерам та українському кіно великих успіхів як в Україні, так і в усьому світі.
Жадана слухати завжди приємно. А так як він ще й гостей підбирає хороших, то це ще вдвічі приємніше)
Алена Дем,яненко зняла непересічне кіно "Моя бабуся Фанні Каплан". І в ньому всі, включно з Володимиром Лєніним говорили українською мовою. І це сприймається природньо. Справа не в мові.. Справа в тому, що немає усвідомлення суті Донбасу та Одеси.
Тішуся, що у нас є такі розумні молоді люди. Було цікаво слухати
Чудова, цакавезна розмова про кіно, глядачів, нас сучасність взагалі. Дякую! Дуже сподобалося)))
Дуже приємно чути притомних людей. Бажаю успіхів і здоров'я!
Люблю Антоніо і поважаю Жадана. Дякую, що об’єднуєтеся і лупаєте сю скалу!
Дужя дякую за таку цікаву розмову!
Дуже цікаве інтерв'ю, дякую!
Приємно було послухати. А щодо мови, то я згодна, що треба задіювати фахівців наріччя, діалектів, говірок, тощо. Тобто Вам - напряму до творців каналу "Твоя підпільна гуманітарка)
Зокрема і для того аби фахівцям було на що жити) Розмовна українська творців каналу в житті не містить жодних особливостей й слідів перерахованого. Мова на те й мова, аби єю жити , а не читати про неї в підручниках)
Фільм Думки мої тихі дивилась з подругою в кінотеатрі. Дуже сподобався! Рекомендую! Чекаю на продовження!
Дуже дякую
Дякую за таке інтерв'ю.
Дякую за таку змістовну розмову!
Побачила сьогодні "Рогань" і звідти потрапила на це інтерв'ю. Дуже сподобалось, дякую!!!
Глибока та змістовна розмова, яка заставляє задуматись.
Пане Антоніо, є в ютубі такий канал Твоя підпільна гуманітарка. Там розбір і що таке суржик, і чим діалект відрізняється від суржику, і про українську лайку, і про українські міфи та бестіарій.
Дуже цікаво, фахово та в доступній формі.👍
Зараз війна.
Розмова дуже актуальна, бо важливо втримати не лише військовий, а й культурний фронт в Україні, лише тоді можлива перемога!
Дякую всім хто долучається до якісного українського культурного продукту. Творить та споживає його
Футбол об‘єднує, але все одно не всіх. Я, наприклад, не слідкую за футболом, не захоплює.
Бажаю Оскар за наступний фільм! Це об‘єднає!
Дуже потрібно таке бачення нашої кино культури 😊
Дякую за цікаву розмову!
Поганим танцюристам, щось заважає. Якщо знято талановито фільм, то мова це взагалі не питання.. Звісно, що одеський руський, це окрема історія. Але все таки треба починати чи знову будемо прогинатися? Знімайте шедеври і все буде добре.
Немає ніякого "одеського руського". Всі євреї Одеси давно живуть в США, Ізраїлі та Німеччині. В Харкові та Дніпрі сьогодні більше євреїв живе ніж в Одесі..
Одесити сьогодні на 70-80% - етнічні українці. І багато хто з них розмовляє українською мовою. Із вінницькими діалектизмами. Тому покиньте вже той неживий стереотип...
@@lanasales9619 можливо, ось тільки якщо Ви хочите знімати фільм про минуле, що тоді робити? Про це ж й шла мова.
Ніколи про мокшу не пишіть 'руський' з м'яким знаком. Пишіть вже рускій чи ще якось, якщо вже на те пішло
Непереконливість української в наших фільмах в більшості випадків пов'язана з непереконливістю самих діалогів та думок героїв, які верзуть всяку прутню. Тобто дуже часто вони говорять лише через те, що герой має щось говорити, а не тому, що іхнє мовчання призведе до катастрофи. А страждаждати і вигрібати доводиться українській. Дайте герою нормальний текст і навіть якщо він буде аж занадто літературним, але ці слова дійсно матимуть вагу, то ніхто вам не дорікне. Якби продюсери були змушені платити податок за кожне слово в їхньому фільмі, вони б ставилися до них набагато уважніше та відповідальніше. Ідея утопічна, але, запевняю, від неї виграли б одразу три сторони: і глядачі, і виробники, і держава. Держава навіть двічі - і в сенсі фінансів, і в сенсі отримання більш якісного продукту, що буде її презентувати.
Згоден! Це, здебільшого, через погане й неосмислене володіння мовою авторів. До того ж, що до тексту, це питання стилю. Якщо фільма за своїм жанром дозволяє загравати із формами мовлення, то стиль тут задає тон сприйняття, маю думку. Стиль й ритм. Кіно - це авторитарна територія, тут головний - автор, й світ працює за його законами даже й фізичними, глядачу нічого не залишається, окрім як підкорятисі й миритисі з умовностями на користь історії. Це інший вимір світу. Звичайно, мені як центряку завше спідручніше й цікавіше вправляться в суржових обертасах й комбінаціях, перш за все, бо це поле менш за все регламентоване й урегульоване правилами, фактично дике поле граматики) Але це не означає, що яб не хтів оволодіть ґварою, полісськими фарбами чи старою мовою творів Франка, яка на мою думку, сьогодні має дуже стильний вигляд, над цим просто потрібно працювати в середі чи долучаючи профіків. Нащі діалекти дуже хваткі через свою фонетику, як й білоруська трасянка , до прикладу, достатньо лише їх зачути й заспівати піснів. А що до акторів які проізносят не проживаючи, то це їх клята РОБОТА зробити собі труда зіграти те, чим ти не є. Попрацювати, освоїти, перейняти, перевтілити, адаптуватисі, взростити у собі. Про яку професійність можна говорити, якщо те не робиться? XD
Найкращий коментар!!!! Але режисери мають вирости, поговоримо років через 5
@@designermb7320 Почекаємо )
Мені цікаво, а чи знайдеться в Україні якийсь одинак (режисер/сценарист... ), який би наважився йти проти тренду малоросів, хто б рішуче заявив, що знімати кіно в Україні московською мовою - це аморально!!!!?
Антоніо, приїдь до Львова (ну, ви скажете, то не оригінально). Але тут ти почуєш, ту мову, якою говорив Кузьма Скрябін. А ще піди на виставу "Львівське танго": там мова +, пісні Богдана Весоловського, а актори просто найкращі. Скільки можна знімати одних і тих самих(. Сорі, шо вийшло на "ти", просто мені років багато. А, взагалі, молодець, розумний хлопець, приємно слухати.
Корисна розмова!
На сьогодні "Думки мої тихі" і "Безславні кріпаки" два мої улюблені українські фільми. А я дивився майже все з 2014 до 2020. Був здивований, на скільки ці фільми недооцінені. Їх не показують по ТБ. Деякі з них навіть зараз не знайдеш в інтернеті, якщо хочеш комусь порекомендувати. Наприклад, "Мир вашому дому" досить непоганий фільм. "Мати апостолів" один з кращих фільмів про АТО. Хоч на слуху зовсім інші фільми. Могли б потроху привчати глядача до українського кіна...
Фільм "Додому" (2019) ще сподобався. Правда кінець трохи недопрацьований до найвищої оцінки. Але його теж без надзусиль не знайдеш
Ну, то дублювати тих героїв які не розмовляють українською мовою, щоб було чути їхні справжні голоси, це навіть ще більше підкреслить їхню чужість. Як у світі такі питання вирішують? Чому кожного разу ми хочемо вигадати велосипед. Ми ж не єдині в світі, уже все десь колись було.
Представляю як, наприклад, Тарантіно скаржиться, що важко зняти змістовне кіно про Мексику через мову.
Anton Smilevsky саме так! Або чомусь ні в кого в Україні не виникає питань (і дисонансу) коли ковбої в американському кіні розмовляють українською бо дубляж і переклад англійської мови (чи турецької тощо) на українську - то є нормально, а дубляж московської мови - ну це вже неподобство. Отакі в нас режисери-малороси!
@@olenaosadcha5712 і чеченські бойовикі на Донбасі у фільмі теж будуть спілкуватися українською?
@@ddd7386 а ви ще й чеченську мову знаєте?! :) я вас вітаю! українці (як і решта націй) не мають і не можуть знати всі мови світу, тому будь-який іноземний фільм дублюється на державну мову, якщо ви не знали! і чому чеченська мова має мати якісь винятки чи пріорітети? ну, а якщо йдеться знову про московсьу мову, то ви повертаєтесь до часів колоніялізму, коли всі колоніяльні народи московської імперії повинні були розмовляти панівною мовою Метрополії! Хвороба меншовартости - вона така вкорінена в української нації за майже 400 років рабства, але ж, може, настав час одужувати? чи ні?
@@olenaosadcha5712 ну ми же бачимо в американських фільмах сцени та людей, які між собою можуть спілкуватися іспанською і це перекладено субтитрами. У Тарантіно у кіно "Безславні виродки" теж німецькі солдати розмовляють здебільшого німецькою і теж перекладено субтитрами. Просто чеченські найманці, які будуть розмовляюти українською, буде виглядати дещо нереально, що буде ускладнювати дивитися фільм серйозно.
Так Тарантіно коли знімав "Безславні виродки", то використовував німецьку та французьку мову усюди, тому як раз Тарантіно прихильнік використання мов задля реальності.
От слухаю і згадую Лесіну драму "Оргія"... коли вже митцям мова заважає знімати якісне кіно, то зрозуміло, чому в кінозалах саме на суржикових" фільмах немає глядачів, а на всіх голівудських дубльованих літературною українською повні зали.
Vi Ra це відбувається тому, що в Україні немає фахівців (режисерів/сценаристів/письменників тощо), які б усвідомлювали значення Національного Мистецтва. Хвороба малоросійства в нас, на жаль - пороблено і задавнено. Якщо Мистцям Розстріляного Відродження за таких самих умов, як і станом на тепер, вдавалося творити культуру українською мовою і в них не виникало таких запитань, що це не відповідає реаліям життя, а сучасні малороси Незалежної України долучаються до подальшого закріплення позицій московської мови на наших теренах. Про таких Шевченко писав :"Раби, підніжки, грязь москви"
@@olenaosadcha5712 , є такі - наприклад, кримський татарин Ахтем Сеїтаблаєв!
І, до речі, український дубляж іноземних фільмів значно кращий за російський!
@@jewgeniakomarova1478 Ахтем молодець, але і він на фільм Захар Беркут запросив багато іноземців, бо у наших акторів як виявилося не тільки з мовою кепсько, а й з фіз підготовкою.
@@jewgeniakomarova1478 так Ахтем Сейтаблаєв публічно декларує українськість, я його поважаю за це. Але йому теж бракує глибшого розуміння цієї теми. В своїх фільмах він все одно застосовує московську мову. Згадати хоча б його "Киборги" (сценарій - Ворожбит, вона причетна до спотворення фільму), ніхто не зауважує, що там використані давні кремлівські наративи, тобто : як завжди, присутній персонаж - росіянець з вищих верств населення (московськомовний лікар), який протиставлений українцю-селянину з Полтавщини (неосвічений українськомовний тубілець). А такі ляпи, коли націоналіст Серпень декламує своїй донечці по телефону вірша пушкіна - у вас дисонансу не виникає? І таких ляпів - багато!
@@olenaosadcha5712 так, ви маєте рацію, на жаль…
Цікаво, дякую, проблема мови в кіно цікава, адже кіно все одно віддзеркалення життя, і воно повинно бути автентичним
Прикольний чувак, шарить
32:05 можливо вам Антоніо слід не в тому напрямку що ГГ Інтернату має мати умовний героїчний стержень від початку історії, а що він має його набути, відновити чи сформувати у фіналі. Від слабкого від проходить шлях до сильного. Я бачу сюжет Інтернату так що Паша внаслідок війни втратив звʼязок з середовищем в якому він живе, із своїм батьком, сетрою, дівчиною, і його племінник це остання споріднена душа остання надія на життя
Хто знає коли вийде в прокат продовження ,,мої думки тихі 2''?
те саме у Харкові, знайома знайомого не могла зняти квартиру через те що говорила українською)
20:56 Ой, хтоб казав про впихнути все, як не Жадан...В нього вже й більше тисячі віршів, а він се одно суне й насипає через кому) Мені здається, це природній явище людини як ємності, що с дитинства повниться досвідом на чуттєвих, інтеллектуальних та інших рівнях й реалізує цей досвід спостереження при нагоді створення світу, адже для глядача кіно це інший світ, не той що навколо, принаймні після 21шої звилини фільми точно. До тогож, що стосується дебюту, плотність й вага сенсів це наче добра страховка від можливої технічної недолугості й формалізму)
ну так зробите у Львові або Луцьку... добрий, цікавий для людей, для українців... Шо заважає? яйця?
А якщо Джеймс Бонд чи Д‘Артан‘ян говорять російською чи українською - це нормально? Чи ви вважаєте, що ні?
Цікаво слухати Сергія , Антоніо це відкриття .
Чому ж фільми російською про Західну Україну, чи Польщу з Америкою заходять?
Малоросійство - дуже поширена хвороба в Україні! Попри те що обидва розмовляють українською мовою (хоч один з них наполягає на своїй двомовності так, ніби в Україні це якась дивина!), але бідкаються про те, що не можна знімати фільми московською мовою. Десь в 2016 році так само українськомовні співаки (Вакарчук, Харчишин тощо тощо) виступали проти квот на українську пісню, мовляв, не треба забороняти! Ну, це такі бджоли проти меду. Це люди, які або не розуміють, або свідомо хочуть законсервувати статус-кво, щоб Україна й надалі залишалася доданком до московії. Коли в країні панівною є мова метрополії, а діячі мистецтва під час війни з метрополією чинять опір процесам деколонізації, то хіба вони мають право називатися культурною та інтелектуальною національною елітою? Самі ж наголошують, що мистецтву потрібно виховувати суспільство, а з иншого боку чинять так, аби то суспільство ніколи не піднялося на вищий щабель! Питання державної мови - це наріжний камінь формування і міцнішання нації, яке в умовах війни стає ще й елементом безпеки й інформаційної зброї. То, хто ви (і з ким ви), діячі культури? Чому питання мови ніколи не піднімається в дубляжі англомовних (чи іспано- або турецько- мовних) фільмів? Класний дубляж, шикарна українська мова і жодної суперечки! Як тільки стосується зйомки українських фільмів - так одразу в паганих танцюристів зявляються причини : не відповідає реаліям життя. А от коли американський ковбой розмовляє українською мовою - то все чудово! Так що, шановні письменники/сценаристи/режисери, вправте собі мізки і буде вам (і нам) щастя! Я б і про спорт вам зауважила, та вже не буду, й так забагато слів.
Повністю з Вами погоджуюсь! Я ненавиджу суржик, він завжди ріже вухо, а от коли розмовляють з діалектизмами, зовсім інша річ.
ну от, тепер маємо героїв
Український фільм "Ми є. Ми поруч" знято на плівку. Операторська робота Юрія Короля на найвищому рівні.
Деякі речі неочевидні на перший погляд
У нас є близнюки!!! 😀 Звертайтесь, якщо шо 🙂
Від Тані Микитенко
Мені не потрібне українське кино російською мовою, для цього є фільми СРСР та РФ російською мовою - цього вистачає з головою комусь, хто це дивиться, а якщо воно є для чого придумувати велосипед?
Олексій Герщук саме так, пане Олексію! чомусь дубляж англомовних фільмів ніхто не обговорює. Ні в кого не виникає дисонансу, що американський ковбой розмовляє українською мовою, лише зйомка українського кіна викликає дискусії : якою мовою варто знімати? Гірше за все те, що ця дискусія ведеться українськомовним письменником Жаданом та українськомовним (двомовним!) режисером. Тоді що ж говорити за инших? Хто ж стане на захист державної мови? То такі письменники/режисери й надалі закріплюють той меседж, що Одеса (Харків) - російське місто.
немає жодної проблеми в тому щоб зняти кіно про Одесу чи Донбас українською мовою
І чеченські бойовикі будуть розмовляти українською? Серйозно? :)
@@ddd7386 а ви плюєтесь коли мексиканські чи венесуельські барони говорять англійською? світ вже давно намагається бути рівним, чорношкірі та лгбт+ люди можуть грати будь які ролі, те саме і з мовою)
@@mirkos1 все ж таки залежить від фільму, але часто у фільмах високого рівня по-різному це вирішують. Наприклад, у Тарантіно в фільмі "Безславні виродки" німецькі військові розмовляють здебільшого німецькою. Там навіть є епізод, це на цьому викривають одну людину.
Також можу пригадати серіал Breaking Bad, де між собою мексиканські барони розмовляли іспанською. Також там в одному епізоді були жінки прибиральниці, які розмовляли виключно іспанською, тому головний герой пригадував шкільні знання іспанської і так далі. Тобто, не все так просто за англійською та іншими народами. Ось нещодавно випустили також мультфільм "Енканто" і хоча це для дітей, але навіть в англійській орвгінальній версії використовували іспанські слова, позначення і так далі. Тому режисер прав, що це не таке легке питання і у світі теж нема одного "правильного" рішення.
О каком языке постоянно речь? Что все привязались к этому языку. Ну есть люди, которые вообще от рождения немые, они руками говорят, и что? Какая разница какой язык, главное - какие люди. Хорошие или нет.
Плохому танцору мова заважає...
Незалежно від тонких підводних течій та наративних хитросплетінь - ми дивимося зарубіжні фільми в перекладі. Не хочу образити тих, хто осилює мовою оригіналу, проте маю визнати, що обираючи фільм не в кінотеатрі, ми навіть вільні надати перевагу певному стилю дубляжу. Голос актора, його артикуляційна харизма, які приголомшливо важливі на кастингу, в перекладеній версії кіно для нас недоступні. Втім, ми ладні пропускати це як дрібничку і далі занурюватися в надра сюжету.
Ну слухайте, в американських фільмах німецкі солдати розмовляють англійською і нічого, якось люди дивляться))
Все ж таки а Тарантино німецькі солдати здебільше розмовляли німецькою :) Тому тут залежить від якості кіно
16:18 ну от, так і знав шо це ніякий не Жадан, а довбана голограма! (0.25x)
Цікаво
Люди негативно ставляться до героїв, які розмовляють суржиком, тому що щоб розмовляти суржиком не потрібно багато зусиль. Герой повинен чогось навчати своїм прикладом. А не показути, що суржик - це нормально. Другорядні персонажі можуть розмовляти суржиком. А на героя мають рівнятись. Він залишиться взірцем на десятки років. На ньому зростуть декілька поколінь молодих українців, які мають бути кращими за теперішніх українців. Якщо фільм нічого не навчає, то це згаяний час. Якщо головний герой гірший за глядача, то до нього немає співпереживання.
А що слабо аивчити українську?
Щелепа не та. Зрозуміло. Або мізки відсутні. Африкансьці спокійно втвчають, а ці недолугі.
Если проблема язык... тогда снимайте немое кино.
Турецький серіал - то, мабуть, "Великолепный век". Дружина дивится, каже, що дуже цікавий. Там, зокрема, й Роксолана є.
Oleg Muravitskiy то ваша дружина дивиться московські тв-канали? Бо в Україні цей серіял демонструється українською мовою і називається "Величне століття. Роксолана".
Я не розумію, хіба не можна зняти суржиком/російською мовою та зробити титрування українською? Хіба так ви не виконаєте умови закону, щоб отримати прокатне посвідчення?
давайте навпаки, будемо знімати фільми українською, а титри писати суржиком та рфською для того щоб "ущємльонниє" не скиглили
@@Lyolik-UA геніяльно! це найкращий коментар!!!!! підтримую на всі 100!
Суржик та російську-на тітри!!!
@@teletheaterdnepr9396 Ви б теж долучились до зміни своєї назви з московської на українську : Днєпр на Дніпро! чи не так?