Uwaga! Tak, oczywiście, że po BT idzie sygnał cyfrowy, ale za sprawą różnych sztuczek związanych z audio w oprogramowaniu i obsługi konkretnych kodeków, nawet każdy telefon gra trochę inaczej :) Testuję ich każdego roku minimum ze 25, na każdym słucham muzyki i serio słychać różnice :) Walkman ma akurat te swoje usprawnienia - przynajmniej po części - na wierzchu. Na przebitkach widać różne ustawienia i ulepszenia audio.
Tam nie ma żadnych sztuczek tylko trochę bardziej rozbudowane filtry częstotliwościowe i prosty procesor sygnałowy (prymitywny jak porównać z Qualcommowymi) wspierający DSEE Ultimate (poprawianie mocno skompresowanych plików), który zresztą jest również w serii słuchawek WH-1000XM (dokładnie ten sam). Do tego mocno podstawowy zestaw kodeków w postaci LDAC i AptxHD (to chyba wszystko wspiera z telefonów powyżej 2k). Jedynie wsparcie dla DSD (jakby to jakieś słuchawki BT wspierały ;) i Reality 360 ;] oraz syfiastego MQA (to też musi coś wspierać). Nic co by dawało jakąś przewagę jeśli się pogrzebie w lepszych smartfonach z Androidem. Tak swoją drogą to zarówno soft jak i procesor sygnałowy jest kiepściutki. Większość to tor analogowy w słuchawkach, siła sugestii i może trochę popracowali nad profilami korektora i pogłosu.
Testować urządzenia audio powinien ktoś, kto zna się na jakości odtwarzanego audio i wie co to scena muzyczna. Inaczej to jest słabe, w sprzęcie audio testuje się jakość odtwarzanej muzyki, nie ekranik !
1. Wszystkie słuchawki bluetooth mają w sobie dac, który odpowiada za przetworzenie sygnału z cyfrowy na analogowy. Jeżeli więc porównujesz słuchawki BT grane z Samsunga (codec LDAC) kontra te same słuchawki grane z Walkmana (codec LDAC), to dźwięk będziesz miał taki sam (wyłączając różne "polepszacze" dźwięku typu dolby, korektory itp.). No więc zakup walkmana, aby używać go ze słuchawkami BT mija się moim zdaniem z celem (no chyba, że masz iPhone, który obsługuje jedynie biedny codec AAC). 2. Ten mały walkman jest raczej przeznaczony do słuchawek dokanałowych, o małej impedancji i wysokiej skuteczności, więc masz rację, że "duże" i bardziej wymagające prądowo słuchawki nie będą z nim grały dobrze. 3. Z tą niską pojemnością pamięci wewnętrznej masz rację, ale powinieneś dodać, że walkman ma slot na karty sd ;) 4. Zgadza się, że na rynku odtwarzaczy plików w bezstratnej jakości są znacznie lepsze opcje do wyboru :D Pozdro!
No, ten Walkman ma jakieś sprytne softowe systemy polepszania audio :) jeśli nie powiedzalem o microsd to przepraszam - musiało mi się zgubić w montażu, bo mam w scenariuszu :)
Co nie zmienia faktu, że to urządzenie broni się jedynie... jakością dźwięku na słuchawkach o niskiej impedancji. Trochę biednie jak na wykastrowane urządzenie, przeznaczone do konkretnego celu. Sony mogło zrobić spoko urządzenie ale zdecydowali, że wolą dotrzeć do tych max 11 klientów na świecie którzy to kupią xD
Nie prawda że dźwięk taki sam na tych samych słuchawkach a różnych telefonach! Inny charakter dźwięku, na samsungu inaczej niż na motoroli, tu basowo tu sopranowo, na słuchawkach bluetooth!! Musi być jakiś dac lub sterownik bluetooth na telefonach ponieważ po zmianie korektora słychać różnicę! Ale jednak sygnatura tych samych słuchawek na różnych telefonach podobna, słuchawki po prostu zostają sobą. Pozdrawiam
Może się nie znam, ale wg mnie taka "MP3ka" (bo chyba temu właśnie bliżej do takiej MP3ki czy ipoda, niż walkmena) miałaby sens po kilku zmianach. Wersja "bieda edition" czyli taka MP3 z funkcją bluetooth i WiFi, aby muzykę odtwarzało jak telefon za tysiaka, ale sam odtwarzacz kosztował z 300zł. Wersja "de lux", gdzie już serio idziemy w audiofanatyzm i tam wszystko powinno być tip-top, a z gniazda mini jack powinna iść taka moc, żeby uszy rozrywało XD. Wtedy mogłoby to sobie 2 klocki kosztować. Znowu wersja bieda ediotion nie ma za bardzo sensu, bo po co komuś urządzenie, które zrobi to samo co telefon?
Ja już od dawna (jakoś tak od dekady) mam na pieńku z Sony i obiecałem sobie, że nie kupię już nigdy ich produktu. Generalnie nie miałbym absolutnie żadnego powodu żeby obejrzeć filmik o Walkmanie, gdyby nie tytuł. Zachęciłeś mnie i nie żałuję. Aż milej się na serduszku zrobiło od tej porażki 😊
Dzięki takiemu zrąbanemu przez Sony urządzeniu zarobiłeś ode mnie suba, lajka i komentarz - nie wnoszący do tego filmu nic szczególnego - z resztą tak samo, jak pojawienie się Walkmana w takiej konfiguracji
Kupiłem podobnego walkmana Sony 15 lat temu. Miał malutki ekranik bez Androida i kosztował przynajmniej 5 x mniej niż ten prezentowany w filmie. Ale zepsuł się po 2 latach używania. Tak jak laptop Sony Vaio który padł po pół roku używania. I telefon Sony Experia, któremu odkleił się ekran po dwóch latach używania. Generalnie Sony jest dla mnie najbardziej zawodną marką jaką kiedykolwiek używałem bez podziału na kategorie.
No to pewnie masz na myśli NW-HD3 tez taki miałem służył mi ponad 3 lata a potem jeszcze pare jak nim kogoś obdarowałem. Problemem tego urządzenia było to ze oprogramowanie do zarządzania muzyka było tragiczne.
@@Gianluca_B zalezy od sprzetu. jesli chodzi o przenosne mp3 playery to mam 2 ipody - jeden ma z 14 lat drugi z 11 oba dzialaja. jasne takie rzeczy jak sluchawki wymienialem wielokrotnie bo ale sam sprzet dziala.
Miałem a raczej nadal mam NWZ-A818 z tym że akumulator już ledwo zipie i starcza na jakieś 35 minut. W czasach kiedy go kupiłem czyli jakieś 15 a może i więcej lat temu już nie pamiętam. To odtwarzacz wymiatał jakością odtwarzanego dźwięku. Dźwięk był REWELACYJNY. Odtwarzacz był maleńki przez co bardzo wygodny i super prosty w obsłudze a bateria trzymała długo. Nie był tani oj nie był. O ile dobrze pamiętam dałem za niego zdaje się coś około 700zł co było wtedy naprawdę bardzo dużą sumą. Jak tak sobie myślę to było to wtedy bardziej zaporową sumą niż dzisiaj te 1899zł. Tyle tylko że wtedy to miało cholera sens bo smartfony wtedy tak naprawdę dopiero raczkowały i pozostawiały wiele do życzenia a jeśli chodzi właśnie dźwięk to była to istna porażka. A ich cena no cóż oscylowała w granicach 2000 właśnie jak teraz ten Walkman z tym że mówię o topowych smartfonach które grały i tak dużo dużo dużo gorzej niżeli ten mój Walkman NWZ-A818. Natomiast dziś różnica w dźwięku nadal jest ale nie jest to już przepaść jak te 15 lat temu. A do tego noszenie po kieszeniach dwóch dużych urządzeń jest bez sensu bo smartfon robi dziś wszystko naprawdę dobrze pod warunkiem że nie jest Xperią 🤣🤪 No chyba że ktoś nadal nie używa smartfona. Gdyby to było mniejsze i kosztowało mniej i miało opcję dzwonienia to na rower albo do biegania byłoby super sprawą. A tak no to wyprodukowali bo wyprodukowali ale kupi to kilka osób a przynajmniej za tę cenę. Bo jak cena spadnie szybko do powiedzmy tych 300zł w wyniku całkowitego braku zainteresowania to sam chętnie tego Walkmana kupię. Bo bądź co bądź dźwięk ma jednak lepszy niż smartfony i słuchanie z niego muzyki to czysta przyjemność. Więc klientów drogie Sony mieć na to będziecie tylko obniżcie cenę o te 85% i przynajmniej we mnie macie klienta 😀
Miałem przez chwile wcześniejszy, tańszy, model Sony NW-A105. Wybrałem go ze względu na klawisze wygodnie ułożone na dłuższym boku, umożliwiające wygodne manipulowanie "w ciemno" - istotne dla mnie podczas słuchania audiobooków w nocy. Walkman działał świetnie ale gdy skończyła się gwarancja to zaczęly pojawiać się losowo szumy zamiast muzyki. Znalazłem na necie instrukcję serwisową, w której nadzwyczaj precyzyjnie opisano jak poskładać do kupy rozebrane urządzenie szczególną uwagę zwracając na ułożenie kabelków co mnie zaniepokoiło. Walkmana rozebrałem, oczyściłem zapyziałe miedziane pola kontaktowe łaczące w czterech rogach płytkę elektroniki z metalową obudową. Po złożeniu szumy już nigdy się nie pojawiły, więc prawdopodobnie na skutek niekontaktów i specyficznego ułożenia kabelków coś się wzbudzało dając szumy. Ciekawe czy nowy Sony A306 cierpi na podobną dolegliwość.
Michał, jaki smartfon poleciłbyś pod kątem jakości odtwarzanej muzyki. Kiedyś to były LG serii V, ale coś bardziej aktualnego? Któryś ASUS? Byłoby idealnie gdyby dał radę porządniejszym słuchawkom na kablu3
no dobra, ale czemu w 0:48 omawiajac historie walkmana pojawia sie discman? To jednak odrebne urzadzenie, a nazwa "discman" jest odrebną nazwą zastrzezoną przez Sony (jak rowniez nazwa "walkman"). Miedzy innymi z tego tez wzgledu Sony oficjalnie nie nazywalo discmanów walkmanami.
Najlepsza była Nokia 5310 XpressMusic z 2007 roku! Znalzłem taką ostatnio na dnie szuflady. JezusMaria ona jest wielkości 1/4 dzisiejszego smartfona :-)
Z każdego telefonu można zrobić przyzwoite hi-fi za pomocą małego DAC'a. Od lat używam Audioquest Dragonfly (black, red). Najlepiej działa z apką na androida za 25 zeta USB Audio Player PRO. Pliki FLAC grają świetnie. Do tego najlepiej jakieś B&W PX7 S2 lub wyżej.
Od wieeeelu wielu lat używam FiiO X5. Taki odtwarzacz plików. Żadne tam steamingi. Interfejs (sterowanie) tragiczne ale dźwięk zadowalający. Na zamkniętych przewoźnych słuchawkach jak najbardziej OK. Czasami wykorzystuję go jako przewoźnego DAC-a. Laptop + X5 i mam znośny dźwięk na słuchawkach. Najnowsze wersje tego typu urządzeń mają o wiele większe możliwości, ale wspólnym mianownikiem jest jakość dźwięku. To co daje Sony wyróżnia się głównie stosunkiem możliwości do ceny. Niestety wyróżnia się na minus.
Kilka lat temu kupiłem FiiO M5. Wszystko było piękne aż w pewnym momencie za każdym razem podczas ładowania zaczął się wyłączać. Aktualizacja nic nie dała i kostka ostatecznie poszła do pudełka i na szafę. Wyleczyłem się z mp3.
Za 2k z małym kawałkiem można chyba wyjąć pierwszą wersję Astella SR25 … ale tam , to stareńki Android, wyświetlacz mały i mono, więc się pewnie do niczego nie nadaje. 😁😁
Po tylu latach dowiedziałem się, że na ytb nie da się dołączać fotek w komentarzach 😮 Chciałem się pochwalić, że mam. A tak trzeba mi wierzyć na słowo. W każdym razie, Panie, weź Pan se kup FiiO BTR5 za parę stuwek. Podłącza się do telefonu, umi wincyj niż ten Sony dziwak, a wyjścia napędza moje DT 990 (też miałem się zdjęciem pochwalić, że mam 😅 ) bez problemu 😉
Można to podsumować w taki sposób: to taki konkurent iPoda, tyle że z Androidem, i tyle że pod każdym względem gorszy. Nie kupiłbym, nawet nie chciał bym dostać za darmo. A iPoda kiedyś miałem i nawet dobrze mi się go używało.
Gwoli ścisłości, moc ww. urządzenia tak niska, to nie wina SONY, tylko UE, która wymusza na producentach ograniczenie mocy urządzeń. DAP na rynek azjatycki ma o wiele większą moc (stąd też polecam zamawiać). Producenci używają Androida dlatego, iż pozwala w wielu przypadkach obejść to ograniczenie (tryb programisty, np. w urządzeniach Fiio). Dap, to nie smartfon, dapa używa się głównie do słuchania muzyki na sluchawkach na kablu. Wybacz, ale mówienie nt. muzyki na sluchawkach BT jest śmieszne, bo jakość dźwięku jest determinowana jedynie użytym kodekiem. Producenci również używają starszych procesorów, które mają de facto jedynie umożliwić słuchanie muzyki, jednak nie zużywać przy tym zbyt dużej ilości ogniwa akumulatorowego. Po co większa moc obliczeniowa procesora, jak masz jedynie słuchać muzyki? Następnym razem zalecam porównać dźwięk na sluchawkach z wyższej półki na kablu, potem dopiero robić podsumowanie. Minąłeś się z powołaniem Walkmana.
Starszy procesor to duzo starszy proces produkcyjny i znacznie większa prądożernosc, ten argument nie ma sensu :) i mowilem, że nie mam nic przeciwko Androidowi, ale wiele innych urządzeń z których korzystałem ukrywało go w taki sposób, że używanie ich było przyjemnością. Te kodeki obsługuje bardzo niewiele telefonów więc to cenna informacja ;) a Sony ma jeszcze jakieś sprytne algorytmy poprawy jakości. Pozdrawiam!
@@MichaPisarskiTech To swoją drogą. Akurat Sony dało ciała z tym procesorem, tu się zgodzę. Rzeczywiście wstyd, aby przy tej cenie, walkman miał zacinki w trakcie słuchania streamingu :D Niestety, DAPy to niszowe urządzenia audiofilskie, więc płacimy dodatkowy „podatek”. Dodam jedynie, że nadal uważam, iż te urządzenia powinny się skupić jedynie na muzyce, bez zbędnych dodatków smartfonowych. :) Pozdrawiam, Michale!
Pierwsze skojarzenie jak zobaczyłem ten sprzęt, że to jak jakaś xperia mojej żony z przed 10 lat :D Chyba nie ma co dodawać, bo to jak kopanie leżącego.
No widzisz, a ja 2 tygodnie temu kupiłem A100 za 600zl i gdybym wiedział jak bardzo duża jest różnica w jakości dźwięku vs iPhone to od razu kupiłbym A300.
Jak słyszałem, że taki Walkman ma się pojawić to naprawdę byłem zainteresowany. Jednak wpierw twój short a teraz pełen materiał to zawód, smutek i dramat jakby nie patrzeć co to Sony odwaliło.
05:18 Ja tak mam z graniem na Xboxie SX u mnie w piwnicy w "gaming roomie" Jakoś 10- 15 minut od włączenia mam taką półsekundową "dziurę" w dźwięku. Nie wiem, dlaczego, czy to soundbar, czy co... mam go podłączonego przez rozdzielacz hdmi na hdmi optical i jacka więc... no mniejsza z tym, ale chodzi o to, że gram na konsoli, dopiero jakoś 30 minut po włączeniu , a nóż, żeby nie zaistniała ta półsekundowa przerwa w dźwięku😆 Problemy 1go świata😛
Ja coś podobnego mam z PlayStation - po paru/nastu minutach od uruchomienia 1 jedyny raz na parę sekund mam czarny ekran (niedogadywanie się z tv?) - więc zawsze odpalam wcześniej i gram w jakąś minigierkę, zanim zacznę coś konkretnego, żeby mieć to z głowy :P
Noo to nieźle, też Mam taki z dawnych czasów w 100% sprawny gdzieś leży i zbiera kurz walkman Sony na kasety i to taki niezły model (WM-EX501 i to nawet w oryginalnym pudełku) bo metalowy w kolorze biało-srebrnym... Też muszę chyba sprzedać, albo jak jeszcze cena wzrośnie za kilka lat
kurde przed tym materiałem sądziłem, że to jest totalnie bez sensu urządzenie i o dziwo mimo tego "hejtu" jakoś teraz czuję potrzebę posiadania takiego ;d
Pamiętam gdy brało się do pociągu walkmana i 4 kasety. Ale wtedy w 1996 by to jedyny sposób żeby zabrać ze sobą ulubioną muzykę. Większoość ludzi słucha muzyki rozrywkowej i bawienie się w audiofili na listach przebojów jest bez sensu. Wystarczą pliki z małą stratą na kompresji i dobre słuchawki za kilkaset zł. Już przerabiałem w swoim życiu DAC-ki, wzmaki lampowe etc. A i tak w domu mam zestaw za cenę iphona pro 15 a gra wystarczająco dobrze jak dla miłośnika rocka.
Jakim sposobem jakość dźwięku może być lepsza niż ze smartfona na słuchawkach bluetooth z tego Walkmana? Skoro dźwięk przez bluetooth jest przecież wysyłany cyfrowo. Chodzi o jakiś zaawansowany equalizer?
@@dariuszsnarski8640 dokładnie, topowy kodek LDAC jest częścią AOSP od czasu Androida 8. I generalnie według mojej wiedzy przy cyfrowym przekazywaniu dźwięku (bt) urządzenie źródłowe nie ma żadnego znaczenia, kwestia kodeku, ewentualnie wersji bluetooth, co przy nowych smartfonach jest mocno zunifikowane. Natomiast to słuchawki przetwarzają sygnał cyfrowy na analogowy, więc jakość dźwięku powinna zależeć tylko od używanych słuchawek (chyba że w grę wchodzi jakiś ostry postprocessing na urządzeniu źródłowym).
W HiBy którego posiadam przy połączeniu BT mam informacje, że używa takiego a nie innego kodeka dźwięku dla tego polaczenia, w S23 próżno tego szukać. Mam też wrażenie, że Hiby gra lepiej ze słuchawkami B&o od wspomnianego samsunga. Ja podejrzewam, że różnice wynikają z niekompatybilności tych urządzeń i jest duża szansa że Samsung nie gra w HD.
Ja człowiek z filtrami na fazie w gniazdku czuję się ubodzony. hahah :D Leż ruterku, leż, nie płacz... albo chociaż nie szum na sygnale. :D Ale tak jak ktoś dzisiaj chce jakość z napisem "man" to hifiman.
Ja nie rozumiem czemu Sony nie wypuszcza telefonów z serii walkman, ja miałem tych telefonów kilka i były wspaniałe, ale to byly jeszcze sony ericssony z serii W np W810i
Sony miało świetne serie telefonów. Często ich telefon w rozsądnej cenie miał wszystkie "bajery", które występowały pojedynczo w droższych telefonach konkurencji. Jedyną wadą było, że od czasu do czasu się wieszały, ale przy cenie w porównaniu do konkurencji, można było to znieść.
@@Durzy007 zależy które... Miałem xperie T, z2, z5 i teraz xz3 i żadna się nie wieszała nawet przy zapchanej pamięci.. Xz3 zaczęła mi się zamulać od czasu do czasu ale tylko wtedy gdy zacząłem ja aktualizować.... 🤔
@@Piotrek4500 ale ty mówisz o jakichś nowych telefonach! Ja mówię o czasach kiedy najpierw nazywały się Sony, a później Sony Ericsson, a później znowu zabrali nazwę Ericsson. Mówię o tak wspaniałych konstrukcjach jak np. C702.
@@Piotrek4500 ja miałem jakieś różne K, których nie pamiętam C702, X10 Mini, SP. Lubiłem je, miały wiele świetnych rozwiązań, ale co jakiś czas trzeba było je zresetować...
Są lepsze tego typu zabawki i w dość podobnej kasie. Tu nie jest ważny android i inne takie pierdolety. Ważna jest jakość dźwięku. Sprawdziłeś to cudo jak sobie radzi np z plikami DSD?
@@piotrmiazek4559 hi-res audio to nie tylko dsd. Nawet jakość cd jest hi-res :) dsd nie zaoferuje Ci lepszej jakości dźwięku ponad jakość płyty cd, ponieważ biologicznie nie będziesz w stanie tej różnicy usłyszeć - dsd się bardziej sprawdza przy tworzeniu i masteringu utworów, nie do słuchania.
@@ArturKwaszyn no popatrz a definicja mówi co innego "Hi-Res Audio to ogólne określenie wszystkich formatów bezstratnego zapisu dźwięku, które mają większą częstotliwość próbkowania i rozdzielczość niż format stosowany na płytach CD (44,1 kHz, 16 bit)" Różnicę słychać płyty w formacie DSD można kupić, Tidal oferuje pakiet master gdzie masz 24bit/96kHz, a różnicę słychać tylko nie na sprzęcie z marketu. NIe trzeba wydawać milionów wystarczy dobrej jakości źródło i słuchawki.
@@piotrmiazek4559 mój błąd:) ale różnicy z dsd nie słychać - miałem dobre słuchawki, miałem fantastyczne źródło (sony zx507), testy a/b pokazały mi, że różnica w odbiorze jest na poziomie błędu statystycznego. Każdy widzi i słyszy to, co chce. Jak chcesz uważać, że jest różnica, to będziesz tak myśleć:)
urządzenie które łączy się ze słuchawkami bluetooth ma znaczenie? myślałem że to tylko sygnał cyfrowy a słuchawki mają własnego DAC'a chętnie się dowiem jak to działa jeśli ktoś wie
Sam mam model NW-A45, i bardzo go sobie cenię, poza tym że działa jako DAP, to jeszcze może być DAC-iem na USB, albo odbiornikiem Bluetooth, ale seria A100 i inne działające na Androidzie (A30, 40 i 50 działają na sofcie Sony) nie mają dla mnie żadnego sensu. Zdublowany telefon, który ma podobną żywość baterii do smartfona
walkman sony zawsze promował małe słuchawki - jak sama nazwa wskazuje sprzęt zminiaturyzowany EDC dla ludzi przemieszczających się szybko w miastach , to po pierwsze. Po drugie to nie jest streamer tylko odtwarzacz plików- które masz fizycznie - po to jest ta karta pamięci. Więc kupujesz bardzo dobre małe słuchawki douszne, kupujesz muzykę w flac lub dsd, kupujesz karty pamięci i tworzysz własne zasoby muzyki.
Mój stary tel sprzed 6 lat prawie za 250zl nowy, ma możliwość na pewno odtwarzania muzyki przez dziesiątki godzin (oczywiście nie mój, bo mój jest zepsuty) ale nowe tak.
Sprzęt z obsługą wysokiej jakości kodeków i jakieś magiczne sztuczki sony w oprogramowaniu, po części widoczne na przebitkach. Chyba że pytasz o charakter samego dźwięku - to trudniej mi wytłumaczyć, ale jestem pewien, że każdy usłyszy, a nie tylko jakiś audioświr
@@MrValgard Sony robi własne kostki do Walkmanów, musiałbyś go rozebrać żeby zobaczyć co to jest, ale oni na 100% nie używają komercyjnie dostępnych rozwiązań jak fiio czy shanling
A powiedz tymi przyciskami na boku da się sterować bez patrzenia co się wciska? Bo to byłoby na plus w świecie wszystkiego dotykowego. Co do super dźwięku to muszą oni stosować jakieś triki equalizera, dźwięk przestrzenny itp bo też nie ma racjonalnego wytłumaczenia na to. Tylko ewentualnie subiektywne odczucia dzięki takim zabiegom. Jeśli masz dobre słuchawki to dobra muzyka będzie na byle czym praktycznie. Takie są fakty, sory.
@@xXTommyXxwiem co mówię. O ile nie będzie to jakiś totalny szajs to w praktyce wystarczy mieć dobre słuchawki i każdy telefon będzie dawał dobry dźwięk.
@@kvassincpowiedziałem że praktycznie na byle czym. Czyli biorąc jakikolwiek telefon powiedzmy Samsunga dźwięk na dobrych słuchawkach będzie bardzo dobry. Gdyby tak nie było i różnica byłaby zauważalna to nie uważasz że Spotify i inne serwisy oferowałyby swoje odtwarzacze? Najwyraźniej skoro tak nie jest to znaczy że dobra jakość źródła , smartfon i dobre słuchawki to wszystko co wystarczy do pełnej jakości dźwięku.
Sony miało udany sprzęt, jak discmany odchodziły powoli do lamusa, a iPod był naprawdę (na ówczesne czasy). To około roku 2007 za jakieś 500pln kupiłem Sony Walkman NW-HD3 20GB. byl on mniejszy i lżejszy niż iPod 20GB o dużo niższej cenie juz wspominałem. I samo urządzenie było moim zdaniem świetne, ALE oprogramowanie SonicStage było tragiczne. Sam po dzis dzień używam obecnie to chyba juz retro iPod 120GB i 160GB i oba służą mi dobrze mimo wieku.
@@MichaPisarskiTech oj nie... Ja właśnie kończę pracę... więc dzień jak codzień czy to piątek czy niedziela. Dasz radę wierzę w Ciebie że akurat ten poniedziałek będzie dobry ^^
chociaż ma dedykowany DAC? Bo nic o tym nie mówisz... Ale z tego co słyszę to wolałbym ostatni flagowiec LG kupić który ma dedykowany DAC i przynajmniej tak nie muli i ma więcej pamięci żeby wgrać sobie muzykę :D
Problem z LG będzie taki że zaraz nie będziesz mógł zainstalować aplikacji do streamingu (w sumie nie wiem jakie teraz maja wymagania), a w tym Walkmanie to możesz sobie włożyć kartę SD i już dużo miejsca na muzykę masz.
@@cobratom666 przecież ostatnie telefony od LG dalej dostają aktualizację androida. Zresztą mam już prawie 5 lat swój telefon na którym mam androida 10 i jakoś dalej wszystkie apki śmigają. Zresztą jeśli ktoś jest maniakiem dobrej jakości muzyki pewnie wgrywa na takie urządzenia FLAC a nie jakiś śmieszny streaming muzyki [;
Hmmm ale ty wiesz, że na słuchawkach bluetooth nie testowałeś walkmana tylko słuchawki i to one działały super? Co najwyżej przekonałeś się jak działa ldac czy aptx hd (snap 630 nie obsługuje lossless)? Choć nawet i nie to bo Apple Music zdaję się wyłącza lossless jak masz słuchawki na bt. Przynajmniej na iPhone - na androidzie może być inaczej. Do słuchawek bezprzewodowych dźwięk jest przesyłany w formie cyfrowej i co najwyżej korekcja i jakieś sztuczki w postaci diraca czy podobne coś mogą poprawić ale głównie zniekształcą :D
Producenci robią różne rzeczy z softem, a urządzenia wspierają różne kodeki :) testuje rocznie ze 25 smartfonow ze sluchawkami bt i uwierz, grają inaczej
@@MichaPisarskiTech Klasyczny przykład złudzenia w stylu "jest dedykowane i drogie to musi być lepsze". Z technicznego punktu widzenia to niemożliwe ponieważ aby producenci mogli robić "różne rzeczy z softem" to słuchawki musiały by to wspierać. Jedyne co to mogą trochę przefiltrować dźwięk w spektrum częstotliwości i zasymulować przestrzenność. Jedne i drugie tak naprawdę jest zniekształceniem oryginalnej ścieżki dźwiękowej co niektórym może się podobać jak nienaturalne kolorki na zdjęciach. Oprócz tego przy stratnej kompresji mogą próbować odtworzyć utracone/zniekształcone informacje ale sam stwierdziłeś, że kiepskie źródła się nie poprawiają :P Pozostają kodeki ale one są wspierane również na telefonach i tu specyfikacja kompresji i dekompresji jest jedna, a nawet układy sprzętowe są te same :D Cóż, efekt placebo. Mam w domu z czterdzieści par słuchawek zarówno BT jak i kablowych oraz różne źródła dźwięku i sam się na uleganiu czemuś takiemu złapałem :)
Dla Ciebie Walkman to pewnie wszystko co tylko odtwarza muzykę, najprawdopodobniej na każde sportowe buty mówisz adidasy.Nie jestem audiofilem ale potrafię usłyszeć różnicę między wypasionym smartfonem a dap'em z średniej półki. Jak się słucha na słuchawkach dołączonych do tel i się podoba, to faktycznie nie ma co sobie głowy zawracać.A w temacie dapów to Sony raczej nie jest wyznacznikiem jakości.
Ty ... ale jak ten sprzęt może produkować lepszy dźwięk na słuchawkach Bluetooth .... bo ja chyba czegoś nie rozumiem. Dźwięk do słuchawek wysyłany jest przecież cyfrowo i to słuchawki mają konwerter cyfra analog który jest odpowiedzialny za jakość dźwięku ... :/
@@MichaPisarskiTech Audiofilski sprzęt nie powinien nic przetwarzać tylko wysyłać do odbiornika sygnał ze źródła ... Co do kodeków to nie sądzę żeby to gówienko korzystało z czegoś więcej niż normalny Android. Szczególnie po tym co o nim opowiedziałeś :P
I nikt mnie nie przekona, że takie drogie jak cholera cuś jest lepsze od porządnego smartfona z przejściówką jacka albo zestawem BT i pamięcią 128GB lub więcej, do tego takie Spotify i Poweramp Korektor, który poprawia brzmienie z między innymi Spotify. Ten Korektor poprawia doznania muzyczne o dwie-trzy klasy - nie umiem już słuchać muzyki bez niego. Oczywiście jest też odtwarzacz Poweramp do słuchania utworów z pamięci, nie streamingu. Nie stworzono od 10 lat lepszego oprogramowania na androida. Używam go od 2013 na wszystkich swoich smartfonach od pierwszego Galaxy Ace II aż po dziś dzień.
Dzięki za pomoc, spróbuję z Powerampem!! Polecam Ci Amazon Music, muzyka cd i flac, mam sub rodzinną 5 kont za 6 euro i chyba nawet nie weryfikują adresów, naprawdę warto spróbować ! Pozdrawiam
@@maciejgajdzinski7933 bardzo dobre jest to, że część telefonów nie obsługuje ulepszania dźwięku na BT w ogóle, albo słabo. Poweramp Korektor już tak. U mnie sprawdził się korektor w kształcie uśmiechu i lekkie podbicie basów i sopranów. Można sobie ustawić by korektor pamiętał konkretne urządzenia i miał dla nich wybrane korektory, na przykład inne dla słuchawek nausznych i inne dla dousznych lub głośniku. Pozdrawiam, A z Amazonem spróbuję
Dziękuję Ci serdecznie przyjacielu !! Może kiedyś napiszę moje spostrzeżenia dotyczące używania takiego właśnie korektora zamiast systemowego ! Mój korektor sys działa na bluetooth i może oznaczać to że może montują dacki bluetooth?? Jakość muzyki po bluetooth zbliża się już do tej po kablu, mówię na tych samych słuchawkach, jednak na kablu minimalnie lepsza, jakby dynamika. Pozdrawiam Cię !!
Może chociaż na emulator retro konsol się nada? Jest chyba mocniejszy niż RaspberryPi, to taki Super Mario będzie śmigać. Ile kosztuje? Aha, to ja jednak dorzucę parę groszy i będę miał PS5.
no i może tylko ja mam 2m i łapy jak łopaty ale strasznie upierdliwy jest ekran wielkości 1,5 kciuka katorga ale japończyki mają małe łapki więc nic się w tym nie zmieni
Audiofile,ehh kocham. Ja już na grupach nie pytam o słuchawki do 300 bo usłyszę o byciu cebulakiem i że poniżej 1000 i bezprzewodowe to wgl jak tak można słuchać
Jara cię dostawanie lajków za kłamstwa? Jestem na kilku największych grupach audiofilów i NIGDY NIKT w ten sposób nie odpisuje. Operujesz stereotypami o audiofilach, nie mówisz prawdy.
Czyli przynajmniej jakością dźwięku się broni, ale jak na sprzęt za 2k nie ma sensu. To już lepiej dopłacić i kupić jakiegoś flagowego smartfona z Sony (dlatego że bronią się jednak tą jakością dźwięku i jako jedne z nielicznych smartfonów na rynku mają wciąż audio jacka i slot na karty pamięci). xd Pamięci wbudowanej też pożałowali, masakra.
Uwaga! Tak, oczywiście, że po BT idzie sygnał cyfrowy, ale za sprawą różnych sztuczek związanych z audio w oprogramowaniu i obsługi konkretnych kodeków, nawet każdy telefon gra trochę inaczej :) Testuję ich każdego roku minimum ze 25, na każdym słucham muzyki i serio słychać różnice :) Walkman ma akurat te swoje usprawnienia - przynajmniej po części - na wierzchu. Na przebitkach widać różne ustawienia i ulepszenia audio.
Niech robią nową wersje Ps Vity a nie taką lipę :)
Tam nie ma żadnych sztuczek tylko trochę bardziej rozbudowane filtry częstotliwościowe i prosty procesor sygnałowy (prymitywny jak porównać z Qualcommowymi) wspierający DSEE Ultimate (poprawianie mocno skompresowanych plików), który zresztą jest również w serii słuchawek WH-1000XM (dokładnie ten sam). Do tego mocno podstawowy zestaw kodeków w postaci LDAC i AptxHD (to chyba wszystko wspiera z telefonów powyżej 2k). Jedynie wsparcie dla DSD (jakby to jakieś słuchawki BT wspierały ;) i Reality 360 ;] oraz syfiastego MQA (to też musi coś wspierać).
Nic co by dawało jakąś przewagę jeśli się pogrzebie w lepszych smartfonach z Androidem. Tak swoją drogą to zarówno soft jak i procesor sygnałowy jest kiepściutki. Większość to tor analogowy w słuchawkach, siła sugestii i może trochę popracowali nad profilami korektora i pogłosu.
Testować urządzenia audio powinien ktoś, kto zna się na jakości odtwarzanego audio i wie co to scena muzyczna. Inaczej to jest słabe, w sprzęcie audio testuje się jakość odtwarzanej muzyki, nie ekranik !
1. Wszystkie słuchawki bluetooth mają w sobie dac, który odpowiada za przetworzenie sygnału z cyfrowy na analogowy. Jeżeli więc porównujesz słuchawki BT grane z Samsunga (codec LDAC) kontra te same słuchawki grane z Walkmana (codec LDAC), to dźwięk będziesz miał taki sam (wyłączając różne "polepszacze" dźwięku typu dolby, korektory itp.). No więc zakup walkmana, aby używać go ze słuchawkami BT mija się moim zdaniem z celem (no chyba, że masz iPhone, który obsługuje jedynie biedny codec AAC).
2. Ten mały walkman jest raczej przeznaczony do słuchawek dokanałowych, o małej impedancji i wysokiej skuteczności, więc masz rację, że "duże" i bardziej wymagające prądowo słuchawki nie będą z nim grały dobrze.
3. Z tą niską pojemnością pamięci wewnętrznej masz rację, ale powinieneś dodać, że walkman ma slot na karty sd ;)
4. Zgadza się, że na rynku odtwarzaczy plików w bezstratnej jakości są znacznie lepsze opcje do wyboru :D
Pozdro!
No, ten Walkman ma jakieś sprytne softowe systemy polepszania audio :) jeśli nie powiedzalem o microsd to przepraszam - musiało mi się zgubić w montażu, bo mam w scenariuszu :)
Co nie zmienia faktu, że to urządzenie broni się jedynie... jakością dźwięku na słuchawkach o niskiej impedancji.
Trochę biednie jak na wykastrowane urządzenie, przeznaczone do konkretnego celu.
Sony mogło zrobić spoko urządzenie ale zdecydowali, że wolą dotrzeć do tych max 11 klientów na świecie którzy to kupią xD
Nie prawda że dźwięk taki sam na tych samych słuchawkach a różnych telefonach! Inny charakter dźwięku, na samsungu inaczej niż na motoroli, tu basowo tu sopranowo, na słuchawkach bluetooth!! Musi być jakiś dac lub sterownik bluetooth na telefonach ponieważ po zmianie korektora słychać różnicę! Ale jednak sygnatura tych samych słuchawek na różnych telefonach podobna, słuchawki po prostu zostają sobą. Pozdrawiam
@@maciejgajdzinski7933 kłamstwo, kompletnie anytnaukowy statement.
Może się nie znam, ale wg mnie taka "MP3ka" (bo chyba temu właśnie bliżej do takiej MP3ki czy ipoda, niż walkmena) miałaby sens po kilku zmianach.
Wersja "bieda edition" czyli taka MP3 z funkcją bluetooth i WiFi, aby muzykę odtwarzało jak telefon za tysiaka, ale sam odtwarzacz kosztował z 300zł.
Wersja "de lux", gdzie już serio idziemy w audiofanatyzm i tam wszystko powinno być tip-top, a z gniazda mini jack powinna iść taka moc, żeby uszy rozrywało XD. Wtedy mogłoby to sobie 2 klocki kosztować.
Znowu wersja bieda ediotion nie ma za bardzo sensu, bo po co komuś urządzenie, które zrobi to samo co telefon?
Świetny materiał - bardzo poprawia nastrój z rana (uśmiałem się i to mocno)🤣🤣
ludzie będą to kupować tylko po to, żeby odpalić dooma
Jak to hula na Androidzie to easy
I by go ukończyć na Nightmare
to nikomu nie zaimponuje xD dooma już odpalono nawet na teście ciążowym xD
Hahaha true😊
Za taką recenzję dziękuję bardzo i szanuję Cię jeszcze bardziej :)
Sony, podobnie jak Lg, idzie swoją własną drogą. Oby tylko nie skończyło jak Lg.
Ja już od dawna (jakoś tak od dekady) mam na pieńku z Sony i obiecałem sobie, że nie kupię już nigdy ich produktu. Generalnie nie miałbym absolutnie żadnego powodu żeby obejrzeć filmik o Walkmanie, gdyby nie tytuł. Zachęciłeś mnie i nie żałuję. Aż milej się na serduszku zrobiło od tej porażki 😊
Mój kolega chciał kupić, bo gdzieś reklamę widział, podeślę Mu Twój filmik, żeby się 2 razy zastanowił. Dzięki!
Dzięki takiemu zrąbanemu przez Sony urządzeniu zarobiłeś ode mnie suba, lajka i komentarz - nie wnoszący do tego filmu nic szczególnego - z resztą tak samo, jak pojawienie się Walkmana w takiej konfiguracji
Kupiłem podobnego walkmana Sony 15 lat temu. Miał malutki ekranik bez Androida i kosztował przynajmniej 5 x mniej niż ten prezentowany w filmie. Ale zepsuł się po 2 latach używania. Tak jak laptop Sony Vaio który padł po pół roku używania. I telefon Sony Experia, któremu odkleił się ekran po dwóch latach używania. Generalnie Sony jest dla mnie najbardziej zawodną marką jaką kiedykolwiek używałem bez podziału na kategorie.
To miałeś pecha , moja Xperia xz p działa już 5lat a z innymi sprzętami nie mam problemu . Chyba że to ja mam szczęście 😆
No to pewnie masz na myśli NW-HD3 tez taki miałem służył mi ponad 3 lata a potem jeszcze pare jak nim kogoś obdarowałem. Problemem tego urządzenia było to ze oprogramowanie do zarządzania muzyka było tragiczne.
Ja mam jakiegoś walkmana chyba z 13 lat? Działa w nim wszystko, tylko wyświetlacz się trochę zaczął sypać i bateria krócej trzyma
@@kvassinc to masz mega farta 😎
@@Gianluca_B zalezy od sprzetu. jesli chodzi o przenosne mp3 playery to mam 2 ipody - jeden ma z 14 lat drugi z 11 oba dzialaja.
jasne takie rzeczy jak sluchawki wymienialem wielokrotnie bo ale sam sprzet dziala.
Miałem kilkanaście lat temu podobny telefon Sony Xperia mini. Powrócił 😉😁
Takie rzeczy kupuje 100% osób z 6% społeczności fanatyków muzyki xD, ale już całkiem serio to sony w innej gęstości zaczyna żyć.
Miałem a raczej nadal mam NWZ-A818 z tym że akumulator już ledwo zipie i starcza na jakieś 35 minut.
W czasach kiedy go kupiłem czyli jakieś 15 a może i więcej lat temu już nie pamiętam.
To odtwarzacz wymiatał jakością odtwarzanego dźwięku.
Dźwięk był REWELACYJNY.
Odtwarzacz był maleńki przez co bardzo wygodny i super prosty w obsłudze a bateria trzymała długo.
Nie był tani oj nie był.
O ile dobrze pamiętam dałem za niego zdaje się coś około 700zł co było wtedy naprawdę bardzo dużą sumą.
Jak tak sobie myślę to było to wtedy bardziej zaporową sumą niż dzisiaj te 1899zł.
Tyle tylko że wtedy to miało cholera sens bo smartfony wtedy tak naprawdę dopiero raczkowały i pozostawiały wiele do życzenia a jeśli chodzi właśnie dźwięk to była to istna porażka.
A ich cena no cóż oscylowała w granicach 2000 właśnie jak teraz ten Walkman z tym że mówię o topowych smartfonach które grały i tak dużo dużo dużo gorzej niżeli ten mój Walkman NWZ-A818.
Natomiast dziś różnica w dźwięku nadal jest ale nie jest to już przepaść jak te 15 lat temu.
A do tego noszenie po kieszeniach dwóch dużych urządzeń jest bez sensu bo smartfon robi dziś wszystko naprawdę dobrze pod warunkiem że nie jest Xperią 🤣🤪
No chyba że ktoś nadal nie używa smartfona.
Gdyby to było mniejsze i kosztowało mniej i miało opcję dzwonienia to na rower albo do biegania byłoby super sprawą.
A tak no to wyprodukowali bo wyprodukowali ale kupi to kilka osób a przynajmniej za tę cenę.
Bo jak cena spadnie szybko do powiedzmy tych 300zł w wyniku całkowitego braku zainteresowania to sam chętnie tego Walkmana kupię.
Bo bądź co bądź dźwięk ma jednak lepszy niż smartfony i słuchanie z niego muzyki to czysta przyjemność.
Więc klientów drogie Sony mieć na to będziecie tylko obniżcie cenę o te 85% i przynajmniej we mnie macie klienta 😀
mialem taki sam... oj to byłbsztos
!!!!
Miałem przez chwile wcześniejszy, tańszy, model Sony NW-A105. Wybrałem go ze względu na klawisze wygodnie ułożone na dłuższym boku, umożliwiające wygodne manipulowanie "w ciemno" - istotne dla mnie podczas słuchania audiobooków w nocy. Walkman działał świetnie ale gdy skończyła się gwarancja to zaczęly pojawiać się losowo szumy zamiast muzyki. Znalazłem na necie instrukcję serwisową, w której nadzwyczaj precyzyjnie opisano jak poskładać do kupy rozebrane urządzenie szczególną uwagę zwracając na ułożenie kabelków co mnie zaniepokoiło. Walkmana rozebrałem, oczyściłem zapyziałe miedziane pola kontaktowe łaczące w czterech rogach płytkę elektroniki z metalową obudową. Po złożeniu szumy już nigdy się nie pojawiły, więc prawdopodobnie na skutek niekontaktów i specyficznego ułożenia kabelków coś się wzbudzało dając szumy. Ciekawe czy nowy Sony A306 cierpi na podobną dolegliwość.
Michał, jaki smartfon poleciłbyś pod kątem jakości odtwarzanej muzyki. Kiedyś to były LG serii V, ale coś bardziej aktualnego? Któryś ASUS? Byłoby idealnie gdyby dał radę porządniejszym słuchawkom na kablu3
No, asusy rog phone są super, ale wygląd i cena nie każdemu przypasują :)
@@MichaPisarskiTech A zeszłoroczny Zenfone 9 ? Jest duża różnica do rog phone?
@@michap.8289 nie chce nakłamać, ale z tego co pamiętam to nie i różnica tylko w gorszych głośnikach ;)
@@MichaPisarskiTech To super, bo głównie chodzi mi o odbiór na słuchawkach po kablu. Dzięki wielkie!
Może mało aktualne ale HTC z serii U.
U11, U12, U12+ z oryginalnymi sluchawkami Usonic, jak dla mnie rewelacja, polecam :)
szczera recka, takiego lubię :)
Wystarczy wyłączyć zbędne apki w ustawieniach😊 Fakt nie jest idealny, ale jakość dźwięku zadowala
Gratuluje poczucia hooomoru .. mamy podobne xD
no dobra, ale czemu w 0:48 omawiajac historie walkmana pojawia sie discman? To jednak odrebne urzadzenie, a nazwa "discman" jest odrebną nazwą zastrzezoną przez Sony (jak rowniez nazwa "walkman"). Miedzy innymi z tego tez wzgledu Sony oficjalnie nie nazywalo discmanów walkmanami.
To trzeba pytać Sony, to ich film z okazji jubileuszu walkmana
Najlepsza była Nokia 5310 XpressMusic z 2007 roku! Znalzłem taką ostatnio na dnie szuflady. JezusMaria ona jest wielkości 1/4 dzisiejszego smartfona :-)
O, jak już masz pewne doświadczenie z Walkmanem od Sony, to fajnie byłoby sprawdzić inne odtwarzacz Hi-Res Audio, Fiio, albo Shanling.
Z każdego telefonu można zrobić przyzwoite hi-fi za pomocą małego DAC'a. Od lat używam Audioquest Dragonfly (black, red). Najlepiej działa z apką na androida za 25 zeta USB Audio Player PRO. Pliki FLAC grają świetnie. Do tego najlepiej jakieś B&W PX7 S2 lub wyżej.
Świetny materiał...preorder złożony;)
Ciekawe czy Walkman pojawi się w nadchodzących Strażnikach Galaktyki i czy Peter Quill przeżyje spotkanie z zabójczym odtwarzaczem muzyki na androdzie
Kiedy powrócą czasy Sonyericcson?
U mnie było tak ;)
Walkman - kaseta
Discman - płyta
Szacun za Them Crooked Vultures 😉
Nadal czekam na drugi album 😭
@@MichaPisarskiTech JPJ ma 100lat, bez szans
Od wieeeelu wielu lat używam FiiO X5. Taki odtwarzacz plików. Żadne tam steamingi. Interfejs (sterowanie) tragiczne ale dźwięk zadowalający. Na zamkniętych przewoźnych słuchawkach jak najbardziej OK. Czasami wykorzystuję go jako przewoźnego DAC-a. Laptop + X5 i mam znośny dźwięk na słuchawkach.
Najnowsze wersje tego typu urządzeń mają o wiele większe możliwości, ale wspólnym mianownikiem jest jakość dźwięku. To co daje Sony wyróżnia się głównie stosunkiem możliwości do ceny. Niestety wyróżnia się na minus.
Kilka lat temu kupiłem FiiO M5. Wszystko było piękne aż w pewnym momencie za każdym razem podczas ładowania zaczął się wyłączać. Aktualizacja nic nie dała i kostka ostatecznie poszła do pudełka i na szafę. Wyleczyłem się z mp3.
Stareńki LG G6 z quad dac po podłączeniu przez Jacka 3,5mm do zestawu Arcam z Tidala zargal na równi z DacMagic 100. Sprawdzone osobiscie 😊
Patrząc na cenę i ten odtwarzacz sony zdecydowanie lepiej wybrać np Hiby R5 Saber albo M3x od Shanlinga
Co do głośności tego Sony. Niestety w EU i Ameryce są jakieś dziwne przepisy i wersja na Azję ma 5x więcej mocy chociaż w środku są identyczne rzeczy
Za 2k z małym kawałkiem można chyba wyjąć pierwszą wersję Astella SR25 … ale tam , to stareńki Android, wyświetlacz mały i mono, więc się pewnie do niczego nie nadaje. 😁😁
A to słyszałem, że jest volume cap na Europe
Dołożyłbym Shanlinga M3 Ultra, świetny sprzęt.
@@MichaPisarskiTech Tak, niby tak jest, ale mam dwa DAPy - jeden Fiio i jeden Astell, czyli oba z też z Azji i tam tego problemu nie widać.
Często malujesz ściany?
Sony niech zrobi następce WT19i . To był zajebisty telefonik. W czym to coś jest lepsze od mojego Poco X3 z słuchawkami WH-1000XM3 z LDAC ?
Po tylu latach dowiedziałem się, że na ytb nie da się dołączać fotek w komentarzach 😮
Chciałem się pochwalić, że mam. A tak trzeba mi wierzyć na słowo.
W każdym razie, Panie, weź Pan se kup FiiO BTR5 za parę stuwek. Podłącza się do telefonu, umi wincyj niż ten Sony dziwak, a wyjścia napędza moje DT 990 (też miałem się zdjęciem pochwalić, że mam 😅 ) bez problemu 😉
Może sprawdzę :)
Można to podsumować w taki sposób: to taki konkurent iPoda, tyle że z Androidem, i tyle że pod każdym względem gorszy. Nie kupiłbym, nawet nie chciał bym dostać za darmo. A iPoda kiedyś miałem i nawet dobrze mi się go używało.
Fiio albo ibasso polecam dla audiofilii i dużo tańsze
Wow nie spodziewałem się, że będzie aż tak źle. Wypuszczając to coś do sprzedaży musieli mieć nietęgie miny
Gwoli ścisłości, moc ww. urządzenia tak niska, to nie wina SONY, tylko UE, która wymusza na producentach ograniczenie mocy urządzeń. DAP na rynek azjatycki ma o wiele większą moc (stąd też polecam zamawiać). Producenci używają Androida dlatego, iż pozwala w wielu przypadkach obejść to ograniczenie (tryb programisty, np. w urządzeniach Fiio). Dap, to nie smartfon, dapa używa się głównie do słuchania muzyki na sluchawkach na kablu. Wybacz, ale mówienie nt. muzyki na sluchawkach BT jest śmieszne, bo jakość dźwięku jest determinowana jedynie użytym kodekiem. Producenci również używają starszych procesorów, które mają de facto jedynie umożliwić słuchanie muzyki, jednak nie zużywać przy tym zbyt dużej ilości ogniwa akumulatorowego. Po co większa moc obliczeniowa procesora, jak masz jedynie słuchać muzyki? Następnym razem zalecam porównać dźwięk na sluchawkach z wyższej półki na kablu, potem dopiero robić podsumowanie. Minąłeś się z powołaniem Walkmana.
Starszy procesor to duzo starszy proces produkcyjny i znacznie większa prądożernosc, ten argument nie ma sensu :) i mowilem, że nie mam nic przeciwko Androidowi, ale wiele innych urządzeń z których korzystałem ukrywało go w taki sposób, że używanie ich było przyjemnością.
Te kodeki obsługuje bardzo niewiele telefonów więc to cenna informacja ;) a Sony ma jeszcze jakieś sprytne algorytmy poprawy jakości.
Pozdrawiam!
@@MichaPisarskiTech To swoją drogą. Akurat Sony dało ciała z tym procesorem, tu się zgodzę. Rzeczywiście wstyd, aby przy tej cenie, walkman miał zacinki w trakcie słuchania streamingu :D Niestety, DAPy to niszowe urządzenia audiofilskie, więc płacimy dodatkowy „podatek”. Dodam jedynie, że nadal uważam, iż te urządzenia powinny się skupić jedynie na muzyce, bez zbędnych dodatków smartfonowych. :) Pozdrawiam, Michale!
@@BLCKNDWTHN też bym wolal jakiś inny soft, ale z serwisami streamingowymi nadal :) pozdrawiam!
@@BLCKNDWTHN tu jest chyba jakiś problem z softem. Te Walkmany nigdy nie były przerażająco szybkie, ale żeby aż tak, to nigdy nie widziałem
To może teraz nagrasz topke walkmanów jakie polecasz i jakie są godne uwagi i zakupu
Czyli klasyk: miało być dobrze, a wyszło jak zawsze.
Pierwsze skojarzenie jak zobaczyłem ten sprzęt, że to jak jakaś xperia mojej żony z przed 10 lat :D Chyba nie ma co dodawać, bo to jak kopanie leżącego.
Z Sony od dawna dzieje się rzecz, ano taka - doić doić, ludzie największe.... kupią, i tak i tak .
Pozdrawiam wszystkich
no to w końcu jaki odtwarzacz mp3/4 na słuchawki bezprzewodowe?skoro nie sony to co?
No widzisz, a ja 2 tygodnie temu kupiłem A100 za 600zl i gdybym wiedział jak bardzo duża jest różnica w jakości dźwięku vs iPhone to od razu kupiłbym A300.
Jak słyszałem, że taki Walkman ma się pojawić to naprawdę byłem zainteresowany. Jednak wpierw twój short a teraz pełen materiał to zawód, smutek i dramat jakby nie patrzeć co to Sony odwaliło.
Ja slyszalem wlasnie o nowym walkmanie sony gdzies w zeszlym roku wlasnie
05:18 Ja tak mam z graniem na Xboxie SX u mnie w piwnicy w "gaming roomie" Jakoś 10- 15 minut od włączenia mam taką półsekundową "dziurę" w dźwięku. Nie wiem, dlaczego, czy to soundbar, czy co... mam go podłączonego przez rozdzielacz hdmi na hdmi optical i jacka więc... no mniejsza z tym, ale chodzi o to, że gram na konsoli, dopiero jakoś 30 minut po włączeniu , a nóż, żeby nie zaistniała ta półsekundowa przerwa w dźwięku😆
Problemy 1go świata😛
Ja coś podobnego mam z PlayStation - po paru/nastu minutach od uruchomienia 1 jedyny raz na parę sekund mam czarny ekran (niedogadywanie się z tv?) - więc zawsze odpalam wcześniej i gram w jakąś minigierkę, zanim zacznę coś konkretnego, żeby mieć to z głowy :P
O proszę, nowe MP4 =]
Ja w zeszłym roku sprzedałem dwa Walkmany Sony na kasety w bardzo dobrym stanie z oryginalnymi słuchawkami za pięćset złotych sztuka. .
Noo to nieźle, też Mam taki z dawnych czasów w 100% sprawny gdzieś leży i zbiera kurz walkman Sony na kasety i to taki niezły model (WM-EX501 i to nawet w oryginalnym pudełku) bo metalowy w kolorze biało-srebrnym...
Też muszę chyba sprzedać, albo jak jeszcze cena wzrośnie za kilka lat
Za taką kwotę biorę pięć!
Walkman, mam nadal Sony na kasety. Bajka, ale teraz wydawać taki drogi... po co...🤔. Dobry materiał.
kurde przed tym materiałem sądziłem, że to jest totalnie bez sensu urządzenie i o dziwo mimo tego "hejtu" jakoś teraz czuję potrzebę posiadania takiego ;d
Pamiętam gdy brało się do pociągu walkmana i 4 kasety. Ale wtedy w 1996 by to jedyny sposób żeby zabrać ze sobą ulubioną muzykę. Większoość ludzi słucha muzyki rozrywkowej i bawienie się w audiofili na listach przebojów jest bez sensu. Wystarczą pliki z małą stratą na kompresji i dobre słuchawki za kilkaset zł. Już przerabiałem w swoim życiu DAC-ki, wzmaki lampowe etc. A i tak w domu mam zestaw za cenę iphona pro 15 a gra wystarczająco dobrze jak dla miłośnika rocka.
Jakim sposobem jakość dźwięku może być lepsza niż ze smartfona na słuchawkach bluetooth z tego Walkmana? Skoro dźwięk przez bluetooth jest przecież wysyłany cyfrowo. Chodzi o jakiś zaawansowany equalizer?
Obsługa kodeków, które wspiera tylko parę najdroższych smartfonow plus oprogramowanie od Sony
A cóż to za kodeki? Jeśli masz na myśli LDAC, to obsługuje go mój Oppo za 600 zł.
@@dariuszsnarski8640 dokładnie, topowy kodek LDAC jest częścią AOSP od czasu Androida 8. I generalnie według mojej wiedzy przy cyfrowym przekazywaniu dźwięku (bt) urządzenie źródłowe nie ma żadnego znaczenia, kwestia kodeku, ewentualnie wersji bluetooth, co przy nowych smartfonach jest mocno zunifikowane. Natomiast to słuchawki przetwarzają sygnał cyfrowy na analogowy, więc jakość dźwięku powinna zależeć tylko od używanych słuchawek (chyba że w grę wchodzi jakiś ostry postprocessing na urządzeniu źródłowym).
W HiBy którego posiadam przy połączeniu BT mam informacje, że używa takiego a nie innego kodeka dźwięku dla tego polaczenia, w S23 próżno tego szukać. Mam też wrażenie, że Hiby gra lepiej ze słuchawkami B&o od wspomnianego samsunga. Ja podejrzewam, że różnice wynikają z niekompatybilności tych urządzeń i jest duża szansa że Samsung nie gra w HD.
Ja człowiek z filtrami na fazie w gniazdku czuję się ubodzony. hahah :D Leż ruterku, leż, nie płacz... albo chociaż nie szum na sygnale. :D
Ale tak jak ktoś dzisiaj chce jakość z napisem "man" to hifiman.
Ja nie rozumiem czemu Sony nie wypuszcza telefonów z serii walkman, ja miałem tych telefonów kilka i były wspaniałe, ale to byly jeszcze sony ericssony z serii W np W810i
Sony miało świetne serie telefonów. Często ich telefon w rozsądnej cenie miał wszystkie "bajery", które występowały pojedynczo w droższych telefonach konkurencji. Jedyną wadą było, że od czasu do czasu się wieszały, ale przy cenie w porównaniu do konkurencji, można było to znieść.
@@Durzy007 zależy które... Miałem xperie T, z2, z5 i teraz xz3 i żadna się nie wieszała nawet przy zapchanej pamięci.. Xz3 zaczęła mi się zamulać od czasu do czasu ale tylko wtedy gdy zacząłem ja aktualizować.... 🤔
@@Piotrek4500 ale ty mówisz o jakichś nowych telefonach! Ja mówię o czasach kiedy najpierw nazywały się Sony, a później Sony Ericsson, a później znowu zabrali nazwę Ericsson. Mówię o tak wspaniałych konstrukcjach jak np. C702.
@@Durzy007 ja miałem dużo SE, w200i, w810, w995 itd... Wszystkie śmigały a często gęsto grzebałem im w sofcie i wrzucalem motywy flash np
@@Piotrek4500 ja miałem jakieś różne K, których nie pamiętam C702, X10 Mini, SP. Lubiłem je, miały wiele świetnych rozwiązań, ale co jakiś czas trzeba było je zresetować...
Są lepsze tego typu zabawki i w dość podobnej kasie. Tu nie jest ważny android i inne takie pierdolety. Ważna jest jakość dźwięku. Sprawdziłeś to cudo jak sobie radzi np z plikami DSD?
Nie jest ważny android, ale ważne żeby np. nie przerywało piosenek w połowie :)
Muzykę wgrana do pamięci słuchałem z flaców
No ta ale to urządzenie to raczej pod DSD 24bit Hi-res audio. Zdekodowanie takiego 1~3Gb DSD to spory problem dla sprzętu
@@piotrmiazek4559 hi-res audio to nie tylko dsd. Nawet jakość cd jest hi-res :) dsd nie zaoferuje Ci lepszej jakości dźwięku ponad jakość płyty cd, ponieważ biologicznie nie będziesz w stanie tej różnicy usłyszeć - dsd się bardziej sprawdza przy tworzeniu i masteringu utworów, nie do słuchania.
@@ArturKwaszyn no popatrz a definicja mówi co innego "Hi-Res Audio to ogólne określenie wszystkich formatów bezstratnego zapisu dźwięku, które mają większą częstotliwość próbkowania i rozdzielczość niż format stosowany na płytach CD (44,1 kHz, 16 bit)" Różnicę słychać płyty w formacie DSD można kupić, Tidal oferuje pakiet master gdzie masz 24bit/96kHz, a różnicę słychać tylko nie na sprzęcie z marketu. NIe trzeba wydawać milionów wystarczy dobrej jakości źródło i słuchawki.
@@piotrmiazek4559 mój błąd:) ale różnicy z dsd nie słychać - miałem dobre słuchawki, miałem fantastyczne źródło (sony zx507), testy a/b pokazały mi, że różnica w odbiorze jest na poziomie błędu statystycznego. Każdy widzi i słyszy to, co chce. Jak chcesz uważać, że jest różnica, to będziesz tak myśleć:)
urządzenie które łączy się ze słuchawkami bluetooth ma znaczenie?
myślałem że to tylko sygnał cyfrowy a słuchawki mają własnego DAC'a
chętnie się dowiem jak to działa jeśli ktoś wie
Ma znaczenie, zdecydowana większość smartfonow nie obsługuje kodeków, które pozwalają na przesyłanie dźwięku w najwyższej jakości
Sam mam model NW-A45, i bardzo go sobie cenię, poza tym że działa jako DAP, to jeszcze może być DAC-iem na USB, albo odbiornikiem Bluetooth, ale seria A100 i inne działające na Androidzie (A30, 40 i 50 działają na sofcie Sony) nie mają dla mnie żadnego sensu.
Zdublowany telefon, który ma podobną żywość baterii do smartfona
CD walkmany Sony wymiatają 😊
jaki tam jest DAC ???
Mam i dalej używam Sony Walkmana na kasety i drugi Minidisc :D
Minidiski były ekstra
do jakiegos smartfona rodem z 2016 roku dopasowali daca, klepneli soft i elo, 2000 zlotych sie nalezy piekny kawalerze
Miło by było jakby Sony posypało głowę popiołem ale nie oszukujmy się... To jest Sony.
oglądając ten film zmęczył mnie ten Walkman
walkman sony zawsze promował małe słuchawki - jak sama nazwa wskazuje sprzęt zminiaturyzowany EDC dla ludzi przemieszczających się szybko w miastach , to po pierwsze. Po drugie to nie jest streamer tylko odtwarzacz plików- które masz fizycznie - po to jest ta karta pamięci. Więc kupujesz bardzo dobre małe słuchawki douszne, kupujesz muzykę w flac lub dsd, kupujesz karty pamięci i tworzysz własne zasoby muzyki.
Mój stary tel sprzed 6 lat prawie za 250zl nowy, ma możliwość na pewno odtwarzania muzyki przez dziesiątki godzin (oczywiście nie mój, bo mój jest zepsuty) ale nowe tak.
W sumie to za grosze można dorwać starego Sony Ericssona ale z tych ostatnich więc i z bluetoothem. Karta pamięci i walkman jak znalazł ;)
Walkman to była kiedyś aplikacja odtwarzacza mp3 na telefonach Sony.
A jeszcze wcześniej i oryginalnie walkman to walkman a nie aplikacja
Pamiętam modele telefonu Sony Ericson Walkman😂
W przypadku sprzętu nie należy kierować się sentymentami i nostalgią. Współcześnie pewne marki niestety powinno się omijać z daleka.
Ja tam dalej w 2024 korzystam z walkmana. Po prostu lubię fizyczne nośniki a do warzywniaka trzeba iść
Ja sie pytam, co sprawia ze “muzyka z niego brzmi cudownie”?
Sprzęt z obsługą wysokiej jakości kodeków i jakieś magiczne sztuczki sony w oprogramowaniu, po części widoczne na przebitkach. Chyba że pytasz o charakter samego dźwięku - to trudniej mi wytłumaczyć, ale jestem pewien, że każdy usłyszy, a nie tylko jakiś audioświr
mogli by się pochwalić jaki DAC tam siedzi jak swego czasu Mi Mix się chwalił, a na stronce tylko 'wysokiej jakości komponenty' xD
@@MichaPisarskiTech gdyby tylko ta muzyka się jeszcze nie "zawieszała" podczas słuchania 😜
@@MrValgard Sony robi własne kostki do Walkmanów, musiałbyś go rozebrać żeby zobaczyć co to jest, ale oni na 100% nie używają komercyjnie dostępnych rozwiązań jak fiio czy shanling
@@ArturKwaszyn dzięki za info, myślałem że składak dostępnych na rynku podzespołów
Tzw co? W tej cenie dostaniesz DAC z odtwarzaczem audio..
Może wyszedł jakiś nowy walkman na betamaxy
A powiedz tymi przyciskami na boku da się sterować bez patrzenia co się wciska? Bo to byłoby na plus w świecie wszystkiego dotykowego. Co do super dźwięku to muszą oni stosować jakieś triki equalizera, dźwięk przestrzenny itp bo też nie ma racjonalnego wytłumaczenia na to. Tylko ewentualnie subiektywne odczucia dzięki takim zabiegom. Jeśli masz dobre słuchawki to dobra muzyka będzie na byle czym praktycznie. Takie są fakty, sory.
Mając dobre słuchawki muzyka będzie dobra na byle czym? O paje xD
Komentarz typu nie znam się wgl ale się wypowiem
@@xXTommyXxwiem co mówię. O ile nie będzie to jakiś totalny szajs to w praktyce wystarczy mieć dobre słuchawki i każdy telefon będzie dawał dobry dźwięk.
@@kvassincpowiedziałem że praktycznie na byle czym. Czyli biorąc jakikolwiek telefon powiedzmy Samsunga dźwięk na dobrych słuchawkach będzie bardzo dobry. Gdyby tak nie było i różnica byłaby zauważalna to nie uważasz że Spotify i inne serwisy oferowałyby swoje odtwarzacze? Najwyraźniej skoro tak nie jest to znaczy że dobra jakość źródła , smartfon i dobre słuchawki to wszystko co wystarczy do pełnej jakości dźwięku.
Można sterować bez patrzenia, przyciski mają wyżłobione znaki play czy pause.
Sony miało udany sprzęt, jak discmany odchodziły powoli do lamusa, a iPod był naprawdę (na ówczesne czasy). To około roku 2007 za jakieś 500pln kupiłem Sony Walkman NW-HD3 20GB. byl on mniejszy i lżejszy niż iPod 20GB o dużo niższej cenie juz wspominałem. I samo urządzenie było moim zdaniem świetne, ALE oprogramowanie SonicStage było tragiczne.
Sam po dzis dzień używam obecnie to chyba juz retro iPod 120GB i 160GB i oba służą mi dobrze mimo wieku.
Cześć Michał jak się masz?
Niedziela już i humor trochę popsuty xd
@@MichaPisarskiTech oj nie... Ja właśnie kończę pracę... więc dzień jak codzień czy to piątek czy niedziela. Dasz radę wierzę w Ciebie że akurat ten poniedziałek będzie dobry ^^
Jest pełno innych DAPów, ale oczywiście NOWY walkman, MP3trójka na artkułach i youtube się pojawia. To są DAPy i są od dawna. Co w tym nowego?
Że jest gówniany za tyle forsy.
chociaż ma dedykowany DAC? Bo nic o tym nie mówisz... Ale z tego co słyszę to wolałbym ostatni flagowiec LG kupić który ma dedykowany DAC i przynajmniej tak nie muli i ma więcej pamięci żeby wgrać sobie muzykę :D
Problem z LG będzie taki że zaraz nie będziesz mógł zainstalować aplikacji do streamingu (w sumie nie wiem jakie teraz maja wymagania), a w tym Walkmanie to możesz sobie włożyć kartę SD i już dużo miejsca na muzykę masz.
@@cobratom666 przecież ostatnie telefony od LG dalej dostają aktualizację androida. Zresztą mam już prawie 5 lat swój telefon na którym mam androida 10 i jakoś dalej wszystkie apki śmigają. Zresztą jeśli ktoś jest maniakiem dobrej jakości muzyki pewnie wgrywa na takie urządzenia FLAC a nie jakiś śmieszny streaming muzyki [;
Wszystko prawie ma własny dac. Inaczej urządzenie nie mogłoby odtwarzać muzyki.
@@dorlas00 Tidal oferuje streaming w jakości 24bit/96kHz a to wyższa jakość od FLAC
1:47 - toż to Genesis i Phil Collins ;]
Wygląda to tak jakby Sony znalazło kontenery ze starymi wyświetlaczami od jakiegoś k700 i postanowiło to spieniężyć 😂
Wszystkie domyślne aplikacje można schować, kolo.
Hmmm ale ty wiesz, że na słuchawkach bluetooth nie testowałeś walkmana tylko słuchawki i to one działały super? Co najwyżej przekonałeś się jak działa ldac czy aptx hd (snap 630 nie obsługuje lossless)? Choć nawet i nie to bo Apple Music zdaję się wyłącza lossless jak masz słuchawki na bt. Przynajmniej na iPhone - na androidzie może być inaczej. Do słuchawek bezprzewodowych dźwięk jest przesyłany w formie cyfrowej i co najwyżej korekcja i jakieś sztuczki w postaci diraca czy podobne coś mogą poprawić ale głównie zniekształcą :D
Producenci robią różne rzeczy z softem, a urządzenia wspierają różne kodeki :) testuje rocznie ze 25 smartfonow ze sluchawkami bt i uwierz, grają inaczej
@@MichaPisarskiTech Klasyczny przykład złudzenia w stylu "jest dedykowane i drogie to musi być lepsze". Z technicznego punktu widzenia to niemożliwe ponieważ aby producenci mogli robić "różne rzeczy z softem" to słuchawki musiały by to wspierać. Jedyne co to mogą trochę przefiltrować dźwięk w spektrum częstotliwości i zasymulować przestrzenność. Jedne i drugie tak naprawdę jest zniekształceniem oryginalnej ścieżki dźwiękowej co niektórym może się podobać jak nienaturalne kolorki na zdjęciach. Oprócz tego przy stratnej kompresji mogą próbować odtworzyć utracone/zniekształcone informacje ale sam stwierdziłeś, że kiepskie źródła się nie poprawiają :P Pozostają kodeki ale one są wspierane również na telefonach i tu specyfikacja kompresji i dekompresji jest jedna, a nawet układy sprzętowe są te same :D
Cóż, efekt placebo. Mam w domu z czterdzieści par słuchawek zarówno BT jak i kablowych oraz różne źródła dźwięku i sam się na uleganiu czemuś takiemu złapałem :)
Dla Ciebie Walkman to pewnie wszystko co tylko odtwarza muzykę, najprawdopodobniej na każde sportowe buty mówisz adidasy.Nie jestem audiofilem ale potrafię usłyszeć różnicę między wypasionym smartfonem a dap'em z średniej półki. Jak się słucha na słuchawkach dołączonych do tel i się podoba, to faktycznie nie ma co sobie głowy zawracać.A w temacie dapów to Sony raczej nie jest wyznacznikiem jakości.
nie wiem czy oglądałeś ten film, ale jeśli tak, to raczej go nie zrozumiałeś
Ty ... ale jak ten sprzęt może produkować lepszy dźwięk na słuchawkach Bluetooth .... bo ja chyba czegoś nie rozumiem. Dźwięk do słuchawek wysyłany jest przecież cyfrowo i to słuchawki mają konwerter cyfra analog który jest odpowiedzialny za jakość dźwięku ... :/
Kodeki i softowe przetwarzanie audio. Smartfony też grają po bt różnie
@@MichaPisarskiTech Audiofilski sprzęt nie powinien nic przetwarzać tylko wysyłać do odbiornika sygnał ze źródła ... Co do kodeków to nie sądzę żeby to gówienko korzystało z czegoś więcej niż normalny Android. Szczególnie po tym co o nim opowiedziałeś :P
mobile vikings ma esim ?
Nie ma :(
@@MichaPisarskiTech mega szkoda
Grałem na tym w Kurkę Wodną z GBA, bo muzyka nie chciała grać.
I nikt mnie nie przekona, że takie drogie jak cholera cuś jest lepsze od porządnego smartfona z przejściówką jacka albo zestawem BT i pamięcią 128GB lub więcej, do tego takie Spotify i Poweramp Korektor, który poprawia brzmienie z między innymi Spotify. Ten Korektor poprawia doznania muzyczne o dwie-trzy klasy - nie umiem już słuchać muzyki bez niego. Oczywiście jest też odtwarzacz Poweramp do słuchania utworów z pamięci, nie streamingu. Nie stworzono od 10 lat lepszego oprogramowania na androida. Używam go od 2013 na wszystkich swoich smartfonach od pierwszego Galaxy Ace II aż po dziś dzień.
Dzięki za pomoc, spróbuję z Powerampem!! Polecam Ci Amazon Music, muzyka cd i flac, mam sub rodzinną 5 kont za 6 euro i chyba nawet nie weryfikują adresów, naprawdę warto spróbować ! Pozdrawiam
@@maciejgajdzinski7933 bardzo dobre jest to, że część telefonów nie obsługuje ulepszania dźwięku na BT w ogóle, albo słabo. Poweramp Korektor już tak. U mnie sprawdził się korektor w kształcie uśmiechu i lekkie podbicie basów i sopranów. Można sobie ustawić by korektor pamiętał konkretne urządzenia i miał dla nich wybrane korektory, na przykład inne dla słuchawek nausznych i inne dla dousznych lub głośniku. Pozdrawiam, A z Amazonem spróbuję
Dziękuję Ci serdecznie przyjacielu !!
Może kiedyś napiszę moje spostrzeżenia dotyczące używania takiego właśnie korektora zamiast systemowego ! Mój korektor sys działa na bluetooth i może oznaczać to że może montują dacki bluetooth?? Jakość muzyki po bluetooth zbliża się już do tej po kablu, mówię na tych samych słuchawkach, jednak na kablu minimalnie lepsza, jakby dynamika. Pozdrawiam Cię !!
Zdziwiłbym się jakby Sony w ogóle zrobiło jakiś dobry sprzęt 😃
Ja mam telefon za 700 zł z 3 calowym wyświetlaczem 6 GB ram i 8 rdzeniowym procesorem, jackiem 3,5 mm i nie ma przycinek zauważalnych mocno.
Może chociaż na emulator retro konsol się nada? Jest chyba mocniejszy niż RaspberryPi, to taki Super Mario będzie śmigać. Ile kosztuje? Aha, to ja jednak dorzucę parę groszy i będę miał PS5.
Szkoda... Miałem nadzieję że zachowają jakość jak za dawnych lat np jak w W800i 🙂 Przynajmniej dobrze wiedzieć żeby nie kupować.
dlatego polecam odtwarzacze audio FiiO
czyli od nw a105 nic się nie zmieniło żaden z minusów nie poprawiony chyba że bateria
no i może tylko ja mam 2m i łapy jak łopaty ale strasznie upierdliwy jest ekran wielkości 1,5 kciuka katorga ale japończyki mają małe łapki więc nic się w tym nie zmieni
Serio, kto to kupuje?
Jaka szkoda. 😢
Audiofile,ehh kocham. Ja już na grupach nie pytam o słuchawki do 300 bo usłyszę o byciu cebulakiem i że poniżej 1000 i bezprzewodowe to wgl jak tak można słuchać
Odpisuj tym audiofilom, że uznajesz tylko słuchawki SENNHEISER Orpheus HE-1 (cena chyba 250 000 zł). Samochód mam tańszy 😂
Jeszcze powiedz im, że switch kupiłeś żeby dźwięk nie psuł, to w to uwierzą xD
Jara cię dostawanie lajków za kłamstwa? Jestem na kilku największych grupach audiofilów i NIGDY NIKT w ten sposób nie odpisuje. Operujesz stereotypami o audiofilach, nie mówisz prawdy.
@@ArturKwaszyn przepraszam panie Arturze, zreflektuję się
@@orion_212 no nie, wątpię, że się zreflektujesz. Tacy ludzie mówią, że to nie ich ręka gdy się ich przyłapie na przysłowiowym kłamstwie.
Skoro duże słuchawki mają problem, to IEMy się nadadzą, do walkmana :p
Czyli przynajmniej jakością dźwięku się broni, ale jak na sprzęt za 2k nie ma sensu. To już lepiej dopłacić i kupić jakiegoś flagowego smartfona z Sony (dlatego że bronią się jednak tą jakością dźwięku i jako jedne z nielicznych smartfonów na rynku mają wciąż audio jacka i slot na karty pamięci). xd Pamięci wbudowanej też pożałowali, masakra.
Czekam na test Fiio M17
mialem kiedys mp4 sony nie dosc ze kosztowala az 550 zl to nie miala polskiego menu