Вітаю! Сама найгірша робота та, що пов'язана з людьми, а також прохідна ☺️ Не можливо дебіт з кредитом підрахувати, від любимої справи. Одне діло йти на роботу як на каторгу, над головою постійно палка начальства,без запізнень, без хочу не хочу, болить щось чи ні, друга справа летіти на пасіку з нетерпінням, навіть з температурою під 40.Зовсім інші міряли. Це грошима неможливо виміряти. Суб'єктивна думка.
Бджолярство ---це місіонерство, найкраще з усіх занять,яке може життя запропонувати людині. Але не потрібно розраховувати на багатство, адже бджоли дадуть тобі змогу гарантовано їсти пісний борщ, а якщо хочеш з м'ясом, то займись чимось іншим.
Ситуація така,що будь чим займатись зараз не вигідно.Все дорого,а продати дешево.Пробували все .від баранів до бджіл...Нажаль чиновники підтримують лише Холдінги де тисячі гектарів і є чим платити хабарі....Посіяв .зібрав.продав.Повний екстенсив.Переробка навіть не вигідна....
На рахунок овець то не знаю чому вам було не вигідно,мій брат займався,то в нього було більше трьохсот голів,він точно не знав навіть бо не дуже порахуєш,та й ягнята то нові народжувалися то дорослих продавав,хотів дійти до пів тисячі голів але не судилося,прийшли орки і все забрали,(чеченці,дагестанці),продавав оптом по пів сотні на раз,тоді в нього були постійні клієнти Азербайджанці,випасати було де і пас він їх майже круглий рік бо зими зараз майже без снігу,ото такі справи.
Вітаю! Я завжди говорю - Якщо не виходить "цікавий" прибуток з будь-якого бізнесу на папері, то краще за нього не братись. А скільки ще "підводних" каменів можна не врахувати...? Хай щастить, та здійснюються всі мрії 🙏
Заведіть 10-15 шт, подивіться чи зможете реалізувати з під них продукцію.( Побудьте пасічником вихідного дня) Решту коштів пркладіть на депозит. А самі ідіть на роботу. Ось так рік проживіть, порахуйте, подумайте.
@@donnieliberty3213 якщо на роботу ходе то ніскільки,бо коло такої кількості щоб щось вродило на роботу ніколи буде ходити,то таке,не звертай уваги,то йому приснилось що має сто сімей
В практичній площині - це майже нереальний варіант, отак з нуля і відразу 100 вуликів. Єдине виключення - якийсь багатий бізнесмен або досить велика агрофірма хоче спробувати ще один вид діяльності....тоді все і відразу купується,наймаються люди і вперед...а там як карта ляже....
до витрат потрібно віднести і зарплату пасічника (без податків...поки що) і витрати на реалізацію, які можуть бути непередбачувано високі + ризики від можливих викликів долі.
Доброго дня. Якщо кожний рік потроху вложував у пасіку і довів за 100 плюс, плюс не погана пенсія і здоровя, або робота основна, то пасіка, хто там, що не говорив, це не поганий прибуток. Про себе відверто скажу, щоб не моя любима пасіка, то навіть не знаю як виживав би в нинішніх умовах.
Все це фігня.на даний час бджільницьтво в Україні не рентабелне .Засуха вже кожен рік .госпідари все травлять.ну і головне мед нічого не коштує.оптом даром віддаєш.на базарі будеш до білих метеликів баночками продавать.40 років стажу .
Виходить рентабельність наближається до 40-50 відсотків. А ми жаліємось, то те нам не так то інше. А, наприклад, рентабельність інвестицій комерційної нерухомості 15% вже вважається норм. Не така вже і "торба" займатись бджолами.
Грубі розрахунки дають грубі помилки! Реальна рентабельність, особливо за підсумками першого року, враховуючи незабезпеченість пасіки воском, не перевищить 15-20%. Треба врахувати також заробітню плату. Крім того 100 сімей на одному точку - це явно забагато - необхідно хоча б 2, краще 3, а це збільшує витрати в т.ч. на пальне.
@@Alex6Znn пальне, огорожа, сторож або відеонагляд. На основному точку приміщення для рамок, для відкачки, для зберігання меду, інвентаря, Кожен сезон на 100 вуликів треба 20-30 тисяч на цукор, 10-20 тисяч на відновлення пасіки (матки, пакети - або 30 тисяч на однокорпусні вулики для відводків та матковивідного інвентарю). Кожні 5 років або ремонтувать, або докуплять 5% вуликів, 100 % плівок-холстиків, 30% рамок, 100% підставок під вулии. А ше можливі хвороби, потрави, непогода, відвутність медоносів. За останні 7 років ціна меду в середньому 1.1₴. Було один рік 0.8₴, було один рік 1.7₴. Отож, думайТЕ 😁😁😁
Саша багато людей покидає бджільництво займаються ним тільки люди які дужелюблять бджоли ,які готові втрачати ,але займатись бджільництвом ,бо зай матись сільським господарством це постійно розорятись
@@MikloShkdну це можна зрозуміти якщо там мед на якому бджоли погано зимують , а якщо чисто із жадібності то це сумнівна затія , його викачай потім купи цукор розведи , закорми , є варіант що бджола зноситься трохи.
Слова великого бізнесмена Трампа я був декілька разів міліардером і падав декілка разів до банкроцтва, але продовжую займатися бізнесом и бути на плаву. Тож це потрібно любити, і цим жити, нездаватись, і бути наполегливим.
Ви ще не порахували бочки під мед. А вони не дешеві. Це тільки цифри, а бджоли це щось більше, поклик душі. Коли замазаний приходиш з пасіки все гуде, але на душі радісно.
Вітаю! Цим відео перелякали всіх людей😊. Перший рік дійсно вкладатися потрібно, но в подальші роки можна мати з 100 сімей нормально. Ви ще не сказали що людина яка розпочинає цю справу ще повинна щось розумітися на цьому, а якщо не має поняття то ще гірше може бути.
@@bdzhololifeта це одне з головнішого . якщо в голові все склалося і знаєш що куди . То із старих дошок що за хлівом можна вулика зробити і отримати багато меду . А якщо купуєш 100 сімей і починаєш вчитися то шанси на успіх мінімальні
У мене бакфаст вийшов з зими на три рамки,сім‘я просіла тому що пізно міняв матку з осені.На гніздо 8 рамок дадана дав пару сушнин а в основному вощина.На акацію меду невзяв з них взагалі,зате до соняшника відбудували 5 магазинів на 145 рамку голої вощини і залили медом,після того як викачав поставив магазин,вони залили його медом і пішли з ним в зиму.Чому давав одну вощину,бо перехожу на 145 систему а суши немає.
З вами не згоден. У мене в перший рік мого починання не було нічого,крім вулика,вощини та бджоло пакета на 4 рамки,на момент основного взятку(це сонях) в мене був повний вулик(28 рамок) це все на одній вощині
Це теорія і так воно не працює: 1.По 300 грн будуть різнокаліберні дрова 2.На роях зібрати продукцію майже не можливо 3.Впіймати 100 роїв ну дуже складно
@@bdzhololife чому все реально головне бажання. Вулики з очерету чи ППС лист 100гр. Роївні розмістити по всьому району . А гроші що зекономиш о це той перший мед із пакетів. Я особисто подібно робив нині пасіка 150 одиниць.
Всі ваші зусилля в один момент може перечеркнути госпідари.який потраве вам усе.хоч.і буде говорити .що він обробляє хімією безпечною для бджіл.Так що .хто хоче зробити на бджолах бізнез .навіть і не затівайте .прогорите 100 процентів.Вся біда в потравах .Купили вуликів .реманент .пакети.цукор .вощину і все даром буде .
Саме головне це медоносна база,якщо іі немає толку з тієї пасіки, а тепер про бізнес пару слів,бізнес як бізнес потрібно щов вклади відбивались 100%+ прибуток за рік, по вашим підрахункам це провальний бізнес,в Європі та Америці навіть не брались за такий бізнес який окупиться через 3-4 роки. Це якщо жити чисто рік з цієї пасіки.
Ви помиляєтеся, в Європі жоден бізнес не відбивається за один рік та ще й щоб прибуток був у перший рік. В Німеччині наприклад коли відкриваєш бізнес, то дають податкові канікули від 1 до 3- 5 років. Теж саме і по кредиту для бізнесу. То в Україні можливе таки, щоб бізнес за рік відбити ще й заробити, але це тільки для олігархів і депутатів можливе.
20 шт на 5 корпусів з урахуванням безперервного цвітіння в сезон. Ну і звісно погодні умови, так як я на заході в 23 році лило більше двох місяців не втигли принести пішов дощ неділю- півтори ну і так..... Так що з Вами цілком згідний що пан дечого не врахував. 23 для мене😢, якось так.
За радянськими нормативами капіталовкладення вважалися доцільними якщо термін окупності не перевищував пяти років. Відбити капіталовкладення за один рік це має бути дуже оригінальний (кримінальний) бізнес.
Купляти все для 100 сімей, та планувати качати 30 кг з сім'ї, це тільки реалізувати 50% чи 100% меду в роздріб. Інакше це повна утопія..... Інший варіант на опт 55-85кг в цьому діапазоні треба брати меду на зім. сім'ю. + Акація, липа роздріб. Все інше це торба фінансова😢
А навіщо робити це, навіщо 100 може краще зразу 1000 і не дати пасічникувати нікому в окрузі а все собі. Бджоли це ж для душі а не дійна корова що дае зразу гроші. Весь час тримаю 10 вуликів і більш мені не потрібно...
Рентабельність 100 вуликів буде лише в тому випадку якщо вони будуть працювати не на один вид меду, тай пасіка в 100 сімей не є промисловою , але затрати приблизно ж такі! Так як перші вкладення в інвентар вони будуть великі то покрити їх можна зробивши певний бізнес план з розрахунку на скільки ви маєте бажання та змогу розширитись в перспективі! Плюс якщо це основне місце роботи і ваш бізнес то явно розраховувати на окупність в перші три чотири роки без чіткого плану дій навряд чи зможете. Чому ж більші ділків починають , за купляють і по 1000 а воно не йде ! Тому чітке розуміння де і як , чіткий план що і куди і чітко кому і коли плюс сама праця наполеглива. І певна незалежність конкретної особи має право бути на пасіку в 100 вуликів
@@МыколаЧорнобай 68 сімей основної пасіки , плюс відводки в залежності від року, плюс окремо точок 12 сімей для виводу маток, все для напів автоматичного відкачування меду , правда це не основне місце роботи) а окрема додаткова галузь заробітку , надіюсь потребу в інформації закінчилась ? Ви б краще самі щось би діяльне написала , а не намагались когось і чогось образити чи принизити, доречі і якби навіть і не було пасіки то що поради вже немає права дати, чи в нас в країні всі пасічники професійно навчались чи мають диплом )) в даному своєму дописі нічого поганого не вбачаю як для автора відео , так для тих хто прочитає. А навпаки підтримав дискусію і висловив свою думку без критики чи претензії😉
Якщо руки ростуть з правильного місця + правильна система вуликів відповідно до медодайної бази - цю суму можна ділити на 2. Основна проблема - це постійні клієнти в роздріб меду, чи крем меду. А так то почавши з десяти сімей за три роки спокійно можна розігнати до ста і бути в плюсі..
Само выгодно продавать в розницу ,на рынке. Для этого достаточно 25-35 семей. Можно добавить пакетов в реализацию. А опт это таже робота только не на работодателя,а на перекупа
Ще в 90-их спіймав першого роя,в бджілах ні бум бум,давай вчитись,книжки різні,познайомився з дідусем,у нього 60 сімей,постійне місце в лісі де кожен рік стоїть,узяв він мене до себе учеником,разом їздемо на пасіку,все робимо разом. Все добре,все чудово. І ось на трасі починають в банках продавати мед. Питаю Егорович а чого ви не продаєте? Каже то бідняки продають за безцінь,у них 10-15 вуликів,мовляв їм зараз гроші треба. Що робить він спитаєте. Відкачаний мед а це десь 2.5 тони розливає в картоні коробки заслані плівкою, туди по ложці старого меду,питаю а це для чого? Каже щоб скоріш закришталився,мовляв якась реакція піде і він скоріш застигне. І ось вже сім'ї ідуть в зиму,холодає,на трасах вже ніхто ніякого меду не продає,а в нього починається інша робота. Критий базар,там своя точка,торгує дружина. Ящик на прилавок догори дригом,зняв коробок,плівку відгорнув і ріже медок покупцям кому скільки треба,мед різний,кому який.що не допродав коробком накрив і до наступного дня. І так осінь,зиму та весну і меда немає,і що цікаво по гарній ціні. Може в кому згодиться,може в кого тари немає,то ось вихід.
Це колись так було. На сьогоднішній день "бідняків" стільки розвелося, що не встигають розпродати мед і за рік, та спішать один поперед одного ціну збити.
Він не рахує для промислової пасіки, бо там же треба ще і зарплату нарахувати, а тут безкоштовна рабсила, тому і інвентар як найдешевший. І так уже на вулики стратився сердега занадто, то хочаб на медогонці з'економить.
Вітаю! Сама найгірша робота та, що пов'язана з людьми, а також прохідна ☺️ Не можливо дебіт з кредитом підрахувати, від любимої справи. Одне діло йти на роботу як на каторгу, над головою постійно палка начальства,без запізнень, без хочу не хочу, болить щось чи ні, друга справа летіти на пасіку з нетерпінням, навіть з температурою під 40.Зовсім інші міряли. Це грошима неможливо виміряти. Суб'єктивна думка.
Тут я погоджуюсь на 100%
Ви праві на сто відсотків!!! Я зараз працюю, але прагну дожити до того часу, коли вже не потрібно буде ходити до роботи.
Ваша правда.. здоров’я вам і мирного неба.. сам такий..🤝
Бджолярство ---це місіонерство, найкраще з усіх занять,яке може життя запропонувати людині. Але не потрібно розраховувати на багатство, адже бджоли дадуть тобі змогу гарантовано їсти пісний борщ, а якщо хочеш з м'ясом, то займись чимось іншим.
Ситуація така,що будь чим займатись зараз не вигідно.Все дорого,а продати дешево.Пробували все .від баранів до бджіл...Нажаль чиновники підтримують лише Холдінги де тисячі гектарів і є чим платити хабарі....Посіяв .зібрав.продав.Повний екстенсив.Переробка навіть не вигідна....
Чимось займатись потрібно
На рахунок овець то не знаю чому вам було не вигідно,мій брат займався,то в нього було більше трьохсот голів,він точно не знав навіть бо не дуже порахуєш,та й ягнята то нові народжувалися то дорослих продавав,хотів дійти до пів тисячі голів але не судилося,прийшли орки і все забрали,(чеченці,дагестанці),продавав оптом по пів сотні на раз,тоді в нього були постійні клієнти Азербайджанці,випасати було де і пас він їх майже круглий рік бо зими зараз майже без снігу,ото такі справи.
Вітаю! Я завжди говорю - Якщо не виходить "цікавий" прибуток з будь-якого бізнесу на папері, то краще за нього не братись. А скільки ще "підводних" каменів можна не врахувати...?
Хай щастить, та здійснюються всі мрії 🙏
Тут "каміння" на кожному кроці
Заведіть 10-15 шт, подивіться чи зможете реалізувати з під них продукцію.( Побудьте пасічником вихідного дня) Решту коштів пркладіть на депозит. А самі ідіть на роботу. Ось так рік проживіть, порахуйте, подумайте.
В Україні небезпечно ставити гроші на депозит, бо можна позбутися їх.
@@КоляТимошишин-ф3фВи праві... Але бджоли можуть загинути, і цей проект повністю прогорить... 😊
@@MykolaKyivUAпрогоріти можна в любому бізнесі. Від цього не застрахований ніхто. Але бджоли це не тільки бізнес а в першу чергу покликання .
А сколько семей приобретали Вы когда начали заниматься пчелами ?.
Я бджіл не купував, мені батько подарував 10 відводків на 3 рамки розплоду, а на слідуючий сезон ще 10
@@bdzhololife А зачем ты даешь совет на 100 семей .
У мене 100вуликів і це класно. Але якщо небуде основної роботи прожити нереально.
Скільки тонн меду буде зі 100 сімей?
То ти що трутнів тримаєш?
навіщо тримати 100 вуликів(можливо вони пусті) і ходити на роботу, або у вас 10 чоловік сімя, або у вас запроси, скільки ви з них викачуете?
@@donnieliberty3213 якщо на роботу ходе то ніскільки,бо коло такої кількості щоб щось вродило на роботу ніколи буде ходити,то таке,не звертай уваги,то йому приснилось що має сто сімей
@@donnieliberty3213 20 кг . з семьи и не больше
В практичній площині - це майже нереальний варіант, отак з нуля і відразу 100 вуликів. Єдине виключення - якийсь багатий бізнесмен або досить велика агрофірма хоче спробувати ще один вид діяльності....тоді все і відразу купується,наймаються люди і вперед...а там як карта ляже....
Погоджуюсь
Забувають що біля бджіл ще треба вміти ходити щоб був толк
до витрат потрібно віднести і зарплату пасічника (без податків...поки що) і витрати на реалізацію, які можуть бути непередбачувано високі + ризики від можливих викликів долі.
Згоден, все може піти не по-плану
Дохід з пасіки то і є зарплата. Це ж підприємницька діяльність. На власний ризик.
Доброго дня. Якщо кожний рік потроху вложував у пасіку і довів за 100 плюс, плюс не погана пенсія і здоровя, або робота основна, то пасіка, хто там, що не говорив, це не поганий прибуток. Про себе відверто скажу, щоб не моя любима пасіка, то навіть не знаю як виживав би в нинішніх умовах.
У кожного свій підхід, головне щоб подобалося те, чим займаєшся
Юра я не
погоджуюсь з вами. Пенсія і 100 вуликів це нереально, це факт.
Все це фігня.на даний час бджільницьтво в Україні не рентабелне .Засуха вже кожен рік .госпідари все травлять.ну і головне мед нічого не коштує.оптом даром віддаєш.на базарі будеш до білих метеликів баночками продавать.40 років стажу .
Виходить рентабельність наближається до 40-50 відсотків. А ми жаліємось, то те нам не так то інше. А, наприклад, рентабельність інвестицій комерційної нерухомості 15% вже вважається норм. Не така вже і "торба" займатись бджолами.
Просто люди хочуть все й відразу, а потрібно працювати
А ви попробуйте!!!!
За 7 років, ше в плюс не вийшов!!! Ше даже не весь інвентарь придбав..
Грубі розрахунки дають грубі помилки! Реальна рентабельність, особливо за підсумками першого року, враховуючи незабезпеченість пасіки воском, не перевищить 15-20%. Треба врахувати також заробітню плату. Крім того 100 сімей на одному точку - це явно забагато - необхідно хоча б 2, краще 3, а це збільшує витрати в т.ч. на пальне.
@@Alex6Znn пальне, огорожа, сторож або відеонагляд.
На основному точку приміщення для рамок, для відкачки, для зберігання меду, інвентаря,
Кожен сезон на 100 вуликів треба 20-30 тисяч на цукор, 10-20 тисяч на відновлення пасіки (матки, пакети - або 30 тисяч на однокорпусні вулики для відводків та матковивідного інвентарю).
Кожні 5 років або ремонтувать, або докуплять 5% вуликів, 100 % плівок-холстиків, 30% рамок, 100% підставок під вулии.
А ше можливі хвороби, потрави, непогода, відвутність медоносів.
За останні 7 років ціна меду в середньому 1.1₴. Було один рік 0.8₴, було один рік 1.7₴.
Отож, думайТЕ 😁😁😁
Саша багато людей покидає бджільництво займаються ним тільки люди які дужелюблять бджоли ,які готові втрачати ,але займатись бджільництвом ,бо зай матись сільським господарством це постійно розорятись
Згоден, своїми руками багато не заробиш
Пчелы некогда не будут затратой .
да гладко было на бумаге да забыли про овраги пчеловодство это лотерея
Цілком згоден, теорія і практика, різні речі
НЕ одного года проиграшного
Виключив, коли почув про тону цукру, я пасічник в четвертому поколінні 18 років пасічникую, жодного граму цукру.
А в мене знайомий пасічник викачує весь мед повністю і закормлює бджіл на зиму виключно сиропом
@@MikloShkd Знакомый это горе пасечник
@@амфора-ь7е залежить від регіону
@@MikloShkdну це можна зрозуміти якщо там мед на якому бджоли погано зимують , а якщо чисто із жадібності то це сумнівна затія , його викачай потім купи цукор розведи , закорми , є варіант що бджола зноситься трохи.
Слова великого бізнесмена Трампа я був декілька разів міліардером і падав декілка разів до банкроцтва, але продовжую займатися бізнесом и бути на плаву. Тож це потрібно любити, і цим жити, нездаватись, і бути наполегливим.
Гарні слова
@@НаталияИнджебели потрібно мати талант від Бога
Ви ще не порахували бочки під мед. А вони не дешеві.
Це тільки цифри, а бджоли це щось більше, поклик душі. Коли замазаний приходиш з пасіки все гуде, але на душі радісно.
Якщо щось не подобається, то краще не розпочинати
Я теж так думав, до поки не спробував, а зараз жалкую, що зайнявся бджолярством...
А что в Вас пошло не так ?
Скупий небуде тримати бджоли
Вітаю! Цим відео перелякали всіх людей😊. Перший рік дійсно вкладатися потрібно, но в подальші роки можна мати з 100 сімей нормально. Ви ще не сказали що людина яка розпочинає цю справу ще повинна щось розумітися на цьому, а якщо не має поняття то ще гірше може бути.
Про досвід наголосив
@@bdzhololifeта це одне з головнішого . якщо в голові все склалося і знаєш що куди . То із старих дошок що за хлівом можна вулика зробити і отримати багато меду . А якщо купуєш 100 сімей і починаєш вчитися то шанси на успіх мінімальні
16р вощини пакет не відтяне. Хоча б для старту по 4 сушки на вулик
Якщо балувати сиропом, то можуть відтягнути. Звичайно суш куди веселіше
У мене бакфаст вийшов з зими на три рамки,сім‘я просіла тому що пізно міняв матку з осені.На гніздо 8 рамок дадана дав пару сушнин а в основному вощина.На акацію меду невзяв з них взагалі,зате до соняшника відбудували 5 магазинів на 145 рамку голої вощини і залили медом,після того як викачав поставив магазин,вони залили його медом і пішли з ним в зиму.Чому давав одну вощину,бо перехожу на 145 систему а суши немає.
З вами не згоден. У мене в перший рік мого починання не було нічого,крім вулика,вощини та бджоло пакета на 4 рамки,на момент основного взятку(це сонях) в мене був повний вулик(28 рамок) це все на одній вощині
100 лежачків по 300 грн,50-60 рійниць,трішки рамок і вощини,і не потрібно ніяких пів мільйона.
Це теорія і так воно не працює:
1.По 300 грн будуть різнокаліберні дрова
2.На роях зібрати продукцію майже не можливо
3.Впіймати 100 роїв ну дуже складно
@@bdzhololife чому все реально головне бажання. Вулики з очерету чи ППС лист 100гр. Роївні розмістити по всьому району . А гроші що зекономиш о це той перший мед із пакетів. Я особисто подібно робив нині пасіка 150 одиниць.
Аналогічно, хочеш їсти, пішов порився в смітнику і наївся.
Бомж варіант. 😂
Всі ваші зусилля в один момент може перечеркнути госпідари.який потраве вам усе.хоч.і буде говорити .що він обробляє хімією безпечною для бджіл.Так що .хто хоче зробити на бджолах бізнез .навіть і не затівайте .прогорите 100 процентів.Вся біда в потравах .Купили вуликів .реманент .пакети.цукор .вощину і все даром буде .
Саме головне це медоносна база,якщо іі немає толку з тієї пасіки, а тепер про бізнес пару слів,бізнес як бізнес потрібно щов вклади відбивались 100%+ прибуток за рік, по вашим підрахункам це провальний бізнес,в Європі та Америці навіть не брались за такий бізнес який окупиться через 3-4 роки. Це якщо жити чисто рік з цієї пасіки.
Ви помиляєтеся, в Європі жоден бізнес не відбивається за один рік та ще й щоб прибуток був у перший рік. В Німеччині наприклад коли відкриваєш бізнес, то дають податкові канікули від 1 до 3- 5 років. Теж саме і по кредиту для бізнесу. То в Україні можливе таки, щоб бізнес за рік відбити ще й заробити, але це тільки для олігархів і депутатів можливе.
20 шт на 5 корпусів з урахуванням безперервного цвітіння в сезон. Ну і звісно погодні умови, так як я на заході в 23 році лило більше двох місяців не втигли принести пішов дощ неділю- півтори ну і так..... Так що з Вами цілком згідний що пан дечого не врахував. 23 для мене😢, якось так.
За радянськими нормативами капіталовкладення вважалися доцільними якщо термін окупності не перевищував пяти років. Відбити капіталовкладення за один рік це має бути дуже оригінальний (кримінальний) бізнес.
Купляти все для 100 сімей, та планувати качати 30 кг з сім'ї, це тільки реалізувати 50% чи 100% меду в роздріб. Інакше це повна утопія..... Інший варіант на опт 55-85кг в цьому діапазоні треба брати меду на зім. сім'ю. + Акація, липа роздріб. Все інше це торба фінансова😢
Згоден
а ще потрібно щоб ту вощину відтягнули , аце теж затрата часу
А навіщо робити це, навіщо 100 може краще зразу 1000 і не дати пасічникувати нікому в окрузі а все собі. Бджоли це ж для душі а не дійна корова що дае зразу гроші. Весь час тримаю 10 вуликів і більш мені не потрібно...
Бджоли для задоволення це чудово
Відбити пасіку за 2 роки ... Це в дуже ідеальних умовах. В реальності це займе років 5
100%
Один нюанс якщо купити всі рамки натягнуті бджолами то прибутку буде більше
Сподобалось відео)
Приємно, дякую
Респект
Так все вірно під лижачий камінь вода не тиче , на таку авантюру підпишіться тільки хто має невелику пасіку та має дещо 🤣
Привіт! Десь так +- получається..
Рентабельність 100 вуликів буде лише в тому випадку якщо вони будуть працювати не на один вид меду, тай пасіка в 100 сімей не є промисловою , але затрати приблизно ж такі! Так як перші вкладення в інвентар вони будуть великі то покрити їх можна зробивши певний бізнес план з розрахунку на скільки ви маєте бажання та змогу розширитись в перспективі! Плюс якщо це основне місце роботи і ваш бізнес то явно розраховувати на окупність в перші три чотири роки без чіткого плану дій навряд чи зможете. Чому ж більші ділків починають , за купляють і по 1000 а воно не йде ! Тому чітке розуміння де і як , чіткий план що і куди і чітко кому і коли плюс сама праця наполеглива. І певна незалежність конкретної особи має право бути на пасіку в 100 вуликів
А скільки сімей такий розум утримує чи лиш совети жирні давати
@@МыколаЧорнобай 68 сімей основної пасіки , плюс відводки в залежності від року, плюс окремо точок 12 сімей для виводу маток, все для напів автоматичного відкачування меду , правда це не основне місце роботи) а окрема додаткова галузь заробітку , надіюсь потребу в інформації закінчилась ? Ви б краще самі щось би діяльне написала , а не намагались когось і чогось образити чи принизити, доречі і якби навіть і не було пасіки то що поради вже немає права дати, чи в нас в країні всі пасічники професійно навчались чи мають диплом )) в даному своєму дописі нічого поганого не вбачаю як для автора відео , так для тих хто прочитає. А навпаки підтримав дискусію і висловив свою думку без критики чи претензії😉
А Ви займамаетесь бджолами, ? Чи так просто роліки знімайте щоб про щось поговорити
Вся інформація про моє бджільництво є на каналі, якщо цікаво полистайте
А у вас тільки вулики чи ви ще десь працюєте, ви живете тільки з вуликів з бджолами
@ВалерийКоханенко-л9ш Лише з бджіл
Я теж живу з бджіл але з вами не згоден , це раніше можно було жить а тепер ні
@ВалерийКоханенко-л9ш все залежить від того, як жити, можна прожити на 100000 грн, а можна і в міліон не вкластися
Фантастика
Друже, де ти є?))) Чого камера в поле дивиться, а тебе немає? ))
@@honeyshopua люблю побродити лісом
Якщо руки ростуть з правильного місця + правильна система вуликів відповідно до медодайної бази - цю суму можна ділити на 2.
Основна проблема - це постійні клієнти в роздріб меду, чи крем меду.
А так то почавши з десяти сімей за три роки спокійно можна розігнати до ста і бути в плюсі..
Згоден
Привет то на жизнь отложим 100 тысяч на 12 месяцев и кругом бегом пасека окупается за 4-5-или6 лет
ще ви забули додати тару під мед
Само выгодно продавать в розницу ,на рынке. Для этого достаточно 25-35 семей. Можно добавить пакетов в реализацию. А опт это таже робота только не на работодателя,а на перекупа
Багато продаси ?
І ще + треба як мінімум 100 тис .
А де зарплата пасічника.
Він працює на себе, то я в кінці й порахував
Со ста сiмэï трэба бiльшэ качать хоть и пакеты ищэ конэшно погода
Ще в 90-их спіймав першого роя,в бджілах ні бум бум,давай вчитись,книжки різні,познайомився з дідусем,у нього 60 сімей,постійне місце в лісі де кожен рік стоїть,узяв він мене до себе учеником,разом їздемо на пасіку,все робимо разом. Все добре,все чудово.
І ось на трасі починають в банках продавати мед. Питаю Егорович а чого ви не продаєте? Каже то бідняки продають за безцінь,у них 10-15 вуликів,мовляв їм зараз гроші треба. Що робить він спитаєте. Відкачаний мед а це десь 2.5 тони розливає в картоні коробки заслані плівкою, туди по ложці старого меду,питаю а це для чого? Каже щоб скоріш закришталився,мовляв якась реакція піде і він скоріш застигне.
І ось вже сім'ї ідуть в зиму,холодає,на трасах вже ніхто ніякого меду не продає,а в нього починається інша робота. Критий базар,там своя точка,торгує дружина. Ящик на прилавок догори дригом,зняв коробок,плівку відгорнув і ріже медок покупцям кому скільки треба,мед різний,кому який.що не допродав коробком накрив і до наступного дня. І так осінь,зиму та весну і меда немає,і що цікаво по гарній ціні. Може в кому згодиться,може в кого тари немає,то ось вихід.
Це колись так було. На сьогоднішній день "бідняків" стільки розвелося, що не встигають розпродати мед і за рік, та спішать один поперед одного ціну збити.
👍🍯🇺🇦🐝
А если прибавить тару?
На це я заклав +20%
Вітаю! Щось інвентар дуже дешевий для промислової пасіки, я би відразу заклав від 50 до 70 тис. грн.
Я рахую бюджетно
Він не рахує для промислової пасіки, бо там же треба ще і зарплату нарахувати, а тут безкоштовна рабсила, тому і інвентар як найдешевший. І так уже на вулики стратився сердега занадто, то хочаб на медогонці з'економить.
А лікування бджіл
100 бджолосімей сам не обробиш
@@Heshelbekelme чому?
Не врахували ще потрави
На такі речі я заклав 80 000
Бджоли закрити можна
Не пий багато,це шкідливо.
В точку😃
Збит на пилок э ?
Останні роки є
В селі сусіди заклюють, треба з села в степ
Та там уже немає кому клювати
Із сусідами ділитись треба...😅
В першу чергу, поряд потрібно мати медоносну базу, а потім бджоли.
Я скажу за себе.., якщо вже є діюча пасіка, то наприклад з весни вложиш гривню, до осені буде десять.., і це при гарних медоносах.
@Alexsander-cr7te досвід вирішує все
+витрати на посів медоносів.
Це вже розкіш
Кожен рахує своє.
Була акацыя ну Гады попылялы и шо теперь робыть
Вона швидко відростає
У нас липи років80 мали, знищили... На дрова😮
Комунальники отг
😢😢😢
Вяжи дроту бий цвяхи