Jak tak oparłeś drabinę o ściane to aż mnie ciarki przeszły, zrobiłem tak raz, drabina odjechała, kolanem urwałem umywalkę, wężyki się rozerwały. Leżałem na podłodze z tą drabiną, a woda na mnie się lała :/. Mam traumę żeby tak wchodzić na drabinę :)
Nie zgodzę się z tym że zawsze musi być ten metr do znacznika. Zawsze w domach ustalam wysokość miski WC, baterii ściennych z inwestorami. A dlaczego? Dlatego że poprzedni klienci mieli 208 i 197 cm wzrostu a obecni tak 150 cm więc ani jednym ani drugim przy standardowym montażu nie byłoby wygodnie 😉
W Skandynawi przepisy mówią że otwór kontrolny powinien znajdować się powyżej wysokości gotowej posadzki w łazience, lub montaż stelaża odbywa po gotowej hydroizolacji łazienki i położeniu posadzki ze spadkiem w kierunku studzienki odpływowej.Stosuje się również stelaże z workiem foliowym otaczającym cały zbiornik i odpływem wtedy izolacje stelaża wykonujemy po jego zabudowie
Zauważyłem pewną niejasność. Na podłodze dojdzie wysokość płytki z klejem (około 1,5cm) i wtedy za zabudową "jeśli" zacznie przeciekać to woda pokaże się dopiero jak osiągnie poziom powyżej tej płytki. A w Skandynawii jak dobrze pamiętam to wyrównują w miejscu za zabudową poziom jakąś zaprawą, albo montują płytki na podłodze jeszcze przed zabudowaniem stelaża.
Dokładnie tak. Czy to ma sens, nie wiem, bo nawet jak się ta woda nabierze i wypłynie dopiero pozniej co z tego, hydroizolacja powinna tam to zatrzymać. Chociaż chyba najsensowniejsze i tak jest stosowanie Geberit z osłoną w postaci worka, który wodę z awarii kieruje gdzie należy.
Dawal plyty na silikonie, wszystko kleil ;) jezeli sie tam woda pokaze to zacznie przeciekac w miejscu gdzie jest odplyw od samej miski ;) bo plyta wodoszczelna jeszcze uszczelniona na laczeniach wiec podnoszenie o 1.5 cm i tak nic nie da ;)
@@panbekon1470 fsktycznie jest teraz spojrzalem jeszcze raz. Jezeli to rewizja na wylewanie ewentualnych przeciekow to tez bez sensu bo zostanie zastawiona plytkami ;). Moze Krzych wyjasni czemu to tak a nie inaczej.
Super! Remontuję właśnie łazienkę i właśnie zastanawiałem się co zrobić z faktem, że wszystko może paść / rozciec się i w każdym przypadku lepiej lub gorzej zadziała hydroizolacja, a jak walnie zabudowana spłuczka to kaszana na całego + kaszana u sąsiadów z dołu :)
W stelażu wężyk elastyczny jest w zbiorniku więc jego uszkodzenie nie spowoduje zalania. Pęknięcie zbiornika lub uszkodzenie rurki jest bardzo mało prawdopodobne. Zrobienie hydroizolacji spowoduje, że prawdopodobieństwo takiego zdarzenia spadnie do zera. Bardzo dobra robota, serdecznie pozdrawiam.
Przerabiałem kiedys to u Siebie, i teraz wszedzie daje hydroizolacje. zakupilem markowy lecz trefny zestaw geberit i po czasie okazalo sie ze z laczen zbiornika na wode Cieklo , przez okolo 3 msc. sasiadowi zalalem cala lazienke wiec koniec koncow podwojna robota mnie czekala
Wszystko się zgadza Krzysiek z tą Norwegia, również pracuję tutaj już wiele lat i mają takie rozwiązania ze względu na to, że wszystkie ściany są z płyt gk. Nie raz widziałem, już gotowe "kołnierze" na zestawy podtynkowe zdaje się, że marki TECE, nawet jak coś się wydarzy ze zbiornikiem to wszystko zostaje właśnie w ww kołnierzu. Tak czy siak robota jak zawsze TOP!
W Szwecji też robilem coś takiego w2004 roku tylko w srodku trzeba zrobić spadki w kierunku tej rurki i zagumowac całość i wtedy będzie prawidlowo pozdrawiam
A ja się zastanawiam jak to jest, że płyt gipsowych nie można kleić na ścianę i obciążać ich płytkami, bo to jest nie zgodne z technologia, a płyty budowlane kleisz na jakiś klejo-uszczelniacz i raczej będziesz je obciążał płytkami , czy to aby na pewno jest zgodne z technologią?
Lubię oglądać Twoje filmiki zawsze coś ciekawego można się dowiedzieć ;) ale odnośnie 1m z tym bym negocjował ponieważ w większości moich inwestycji robię u starszych ludzi i po konsultacjach oczywiście z inwestorami podnoszę stelaż celowo wyżej niż znacznik 1m ponieważ później w użytkowaniu starszym ludziom łatwiej się siada i wstaje z wyższego wc (oczywiście w granicach rozsądku) ;)
Jeżeli wyciek będzie ze zbiornika przez pęknięcie to woda napływającą z wodociągu będzie cały czas napływać zawór nie odbije i będzie słychać szum wody filmik spoko pozdrawiam
Hydroizolacja za stelażem wc ograniczy szkody u sąsiadów w blokach. Może dla niektórych to dziwne, że należy szanować sąsiadów. Przekonywać nie ma sensu. Pozdrawiam serdecznie Twórcę kanału!
jezeli przy pionie tylko do 10 cm jest powiedzmy szczelne gdzie bandaz jest to bezsensu temat :) zacznie powiedzmy z rurki w strone kanalizacji tryskac woda i cala robota ze tak powiem na marne :) trzeba bylo juz ponad wysokosc zabudowy geberitu to wyciagnac zeby mozna bylo powidziec ze hydro za stelazem jest git
W Szwecji jak nie ma hydroizolacji w łazience to ubezpieczalnia nie wypłaci odszkodowania. Na hydroizolację osoba musi mieć uprawnienia. Gwarancja dla inwestora.
W Skandynawii hydroizolacja jest normą jeśli zaczynasz jaką pracę podpisujesz umowę to musisz mieć ubezpieczenie do odpowiedniej kwoty. Po skończonej pracy przychodzić inspektor który spisuje protokół i wydaje ocenę.
Woda w podstawowych warunkach ma trzy stany przeistoczeń i jest uchwytna za gacie, jak duchy.. Panowie wymienili mi piona na nowy plastikowy, a wyciek był na kolanku nie na gwincie, tylko na naciągniętej powierzchni litej naciągniętego kolanka podczas wyginania jego w fabryce.. Sąsiada przestało zalewać, bo zakręcony był zawór gałązki.. ;) no w rozjazdach byłem.. Musiałem sam znaleźć, a na słuch się odbyło :) i oprócz pionu do oprawki były na poziomie gałązki pod płytkami.. Na szczęście płytki miałem na karton gipsach na piankach .. Rozbiórka i poskładanie odbyło się z nożem do cięcia tapet.. Nie kładę sobie płytek na ściany bezpośrednio, bo trzeba potem przy zmianie gustu i awariach kilofa. A tak raz że cieplej, bo co jak co, ale przewodność termiczna płytki do ściany jest taka, że potem łazienka to najzimniejsze pomieszczenie i trza z niego szybko umykać po się zamoczeniu i remonty z menażeriami zastosowania lekkiego, mało chałaśliwego i można w niedziele po obiedzie, gdy leci dobranocka.. Bo teraz to na styropianach i klejenie na siatce do zatapiania..
Ciekawi mnie ILE klienta by kosztowało wykonanie przez Pana tylko i wyłącznie usługi którą widzimy na filmiku tj, wykonanie hydroizilacji, przyklejenie płyt ultrament wraz z zabudowaniem stelaża do stanu takiego by móc położyć na nim płytki. Hydroizolacja w dwóch warstwach powiedzmy że jednego dnia da się zrobić bez problemu ( oczywiście przestrzegając zaleceń producenta odnośnie czasu schnięcia warst i kiedy nakładać kolejną) , czyli jednego dnia wykona Pan hydroizolacje. I nie wiem czy zdąży Pan cokolwiek więcej zrobić tj na przykład zamocowac stelaż, czyli montaż stelaża następnego dnia, montuje Pan, przykleja te płyty na jakiś tam klej i musi poczekać aż klej zwiąże żeby do stabilnego podłoża (konstrukcji) przykleić kolejne płyty. No i też po tym należało by poczekać czy to na pewno się trzyma bo na przykład ja jako inwestor nie puścił bym Pana ze zlecenia (nie zapłacił bym) jakby to wszystko było tak na świeżo poklejone i Pan by mi powiedział że jest ok i "jutro" można na tym układać płytki. Więc się pytam,w sumie to powtarzam pytanie: ile by ta usługa u Pana kosztowała zakładając że tym fantastycznym zaprezentowanym przez Pana sposobem trzeba by liczyć 2-3 dni by to zrobić na tzw gotowo czyli przygotowane do kładzenia płytek.
Dodał bym jeszcze że co raz częściej się zdarza, że instaluje się w takiej zabudowie czujnik alarmowy, który odcina wodę. Nie konieczność, ale ciekawa opcja.
Nie powinno się posadzki łączyć z kanalizacją bo będze przenosić dzwięki. Powinno sie zawsze owinąć styki z ścianą, posadzką itp. Np taśmą" misselfix". Pozdrawiam
Myślę, że nie ma co porównywać Skandynawii do Polski, bo tam buduje się z drewna i płyty gk, a u nas ze zbrojonego betonu... W Skandynawii jak się coś rozszczelni, to spustoszenie idzie od pierwszego dnia, a u nas co najwyżej beton się wzmacnia😉
A jeśli chodzi o kwestie wytrzymałościowe, to nie którzy stosują betonowanie stelaża za zabudowa sugerując się tym że podobno wtedy użytkując muszle po dłuższym czasie stelaż nie pracuje aż tak i zmniejsza ryzyko pęknięcia płytki. Co o tym sądzisz? W austrii gdzie pracuje coś takiego przełożony kazał wykonywać.. Szczególnie jeśli była łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych
Ja tak zabudowuje stelaze w Norwegi 12lat na kleju w tubie tec7 i już nic nie kręce żdnych srubek to już nie puśći, hydroizolacja musi być za stelażem i dziurka w płytce obowiązkowo, żeby to było szczelne na 100 procent stelaż montujemy po wylewkach a nie przed jak to się robi w Polsce.
@@adams7042 ja u siebie mam ogrzewanie 25cm od sciany a nóżki są chyba na 18cm, w skandynawi masz dotkowe uchwyty do montarzu w scianie na dole stelarza , moze da się dokupić też u nas
@@roq7767 robota dewelopera więc nie mam pojęcia gdzie są rurki z podłogówką. Nie chcę ryzykować. Poszukam tych uchwytów do ściany. Myślałem też żeby jakąś cegłę włożyć między stelaż a ścianę.
Ostatnio sprzedawca mi powiedział, że jak się wkręci wkreta do stelaża to traci się gwarancję. Tak samo jak jest stelaż, za daleko odsunięty od ściany.
Stelaże w zestawie mają blachowkręty aby przymocować do nich zabudowę. Jest też to w instrukcji. Albo sprzedawca niedokształcony, albo stelaż był nietypowy.
A co się stanie jak założysz miskę? Ta płyta jest na tyle sztywna, że nie będzie się uginać przy połączeniu z podłogą? Ostatnio widziałem jak podwójna płyta gk się tak uginała, że silikon się oderwał.
Dobrze tu kolega pisze, że miska opiera się na stelażu. Widocznie w opisanym przypadku między stelażem a płytą g-k był odstęp (płyta nie nie przylegała do stelaża).
Widocznie stelaż był zamontowany na kołkach szybkiego montażu. (Hydraulicy czasami tak robią, bo czas to pieniądz) A wtedy cały stelaż potrafi się przesunąć. A co do tych płyt to nie wiem czy są wystarczająco twarde, ale faktycznie w Skandynawii na nich się robi.
A jak w sposób prawidłowy przymocować do ściany z GK podwujnie plytowanej stelaż WC? kolki Knauf hartman dadzą radę utrzymać? Ściana przygotowana przez dewelopera, pozdrawiam.
@@piotrrachwalski6813 żeby było widać ewentualny wyciek , slikon będzie blokował wyciek wody , a wiadomo , jak jest usterka , to najważniejszy jest czas reakcji ☺️
ogładałem kilka filmów instruktazowych geberita i wszędzie znacznik 1m jest liczony od posadzki a nie od płytek na posadzce. Możesz rozwiać moje wątpliwości i potwierdzić?
Ostatnio myślałem, żeby zrobić pod geberitem spadek w stronę łazienki i ogólnie dać nieco wyżej żeby już po położeniu płytek woda się zbierała tylko od razu wypływała przez otwór kontrolny.
Ja bym zamontował dodatkowo pompę uruchamianą pływakiem, do tego czujnik wody/zalania podłączony do centralki alarmowej, no i obowiązkowo kamerka (jakaś mała wifi), a dla pewności kupiłbym abonament w firmie ochroniarskiej (poprzez połączenie z centralką alarmową).
Metoda dobra, kiedyś takie coś pokazał #MarioBudowlaniec i też wyszło to ok. Ja się tylko zastanawiam czy do środka koło rury (nie przy gebericie) nie warto było by psiknąć pianki niskoprężnej - wypełniła by było szczelnie i lepiej powiązała ... takie luźne gdybanie. Ja osobiście chyba bym poszedł w karton i zabudował do samej góry robiąc przy okazji kilka półek, w łazience tego nigdy nie brakuje ... chyba że się jest kawalerem bez dzieci 🙂
Jak tak oparłeś drabinę o ściane to aż mnie ciarki przeszły, zrobiłem tak raz, drabina odjechała, kolanem urwałem umywalkę, wężyki się rozerwały. Leżałem na podłodze z tą drabiną, a woda na mnie się lała :/. Mam traumę żeby tak wchodzić na drabinę :)
Nie zgodzę się z tym że zawsze musi być ten metr do znacznika. Zawsze w domach ustalam wysokość miski WC, baterii ściennych z inwestorami. A dlaczego? Dlatego że poprzedni klienci mieli 208 i 197 cm wzrostu a obecni tak 150 cm więc ani jednym ani drugim przy standardowym montażu nie byłoby wygodnie 😉
I to mądre..ja mam tak standardowo że muszę mieć podest mały żeby komfortowo siedzieć..
Druga rzecz to to, że różne miski zakładając na ten sam stelaż wyjdą na różnej wysokości. Wiem bo doświadczyłem.
W Skandynawi przepisy mówią że otwór kontrolny powinien znajdować się powyżej wysokości gotowej posadzki w łazience, lub montaż stelaża odbywa po gotowej hydroizolacji łazienki i położeniu posadzki ze spadkiem w kierunku studzienki odpływowej.Stosuje się również stelaże z workiem foliowym otaczającym cały zbiornik i odpływem wtedy izolacje stelaża wykonujemy po jego zabudowie
Zauważyłem pewną niejasność. Na podłodze dojdzie wysokość płytki z klejem (około 1,5cm) i wtedy za zabudową "jeśli" zacznie przeciekać to woda pokaże się dopiero jak osiągnie poziom powyżej tej płytki. A w Skandynawii jak dobrze pamiętam to wyrównują w miejscu za zabudową poziom jakąś zaprawą, albo montują płytki na podłodze jeszcze przed zabudowaniem stelaża.
I tak prawidłowo wypadalo by to zrobić
Dokładnie tak. Czy to ma sens, nie wiem, bo nawet jak się ta woda nabierze i wypłynie dopiero pozniej co z tego, hydroizolacja powinna tam to zatrzymać. Chociaż chyba najsensowniejsze i tak jest stosowanie Geberit z osłoną w postaci worka, który wodę z awarii kieruje gdzie należy.
Dawal plyty na silikonie, wszystko kleil ;) jezeli sie tam woda pokaze to zacznie przeciekac w miejscu gdzie jest odplyw od samej miski ;) bo plyta wodoszczelna jeszcze uszczelniona na laczeniach wiec podnoszenie o 1.5 cm i tak nic nie da ;)
@@Granderek na dole była wycięta dziura jak dobrze widziałem
@@panbekon1470 fsktycznie jest teraz spojrzalem jeszcze raz. Jezeli to rewizja na wylewanie ewentualnych przeciekow to tez bez sensu bo zostanie zastawiona plytkami ;). Moze Krzych wyjasni czemu to tak a nie inaczej.
Super! Remontuję właśnie łazienkę i właśnie zastanawiałem się co zrobić z faktem, że wszystko może paść / rozciec się i w każdym przypadku lepiej lub gorzej zadziała hydroizolacja, a jak walnie zabudowana spłuczka to kaszana na całego + kaszana u sąsiadów z dołu :)
Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie technologiczne!
W stelażu wężyk elastyczny jest w zbiorniku więc jego uszkodzenie nie spowoduje zalania. Pęknięcie zbiornika lub uszkodzenie rurki jest bardzo mało prawdopodobne. Zrobienie hydroizolacji spowoduje, że prawdopodobieństwo takiego zdarzenia spadnie do zera. Bardzo dobra robota, serdecznie pozdrawiam.
Przerabiałem kiedys to u Siebie, i teraz wszedzie daje hydroizolacje. zakupilem markowy lecz trefny zestaw geberit i po czasie okazalo sie ze z laczen zbiornika na wode Cieklo , przez okolo 3 msc. sasiadowi zalalem cala lazienke wiec koniec koncow podwojna robota mnie czekala
12:18 gniazdko przy kiblu, podstawa kazdego inwestora!
Zrobiłem tym systemem już trzy zabudowy i jako amator potwierdzam,
Robota idzie sprawnie a docinanie płyt to czysta przyjemność 👍👍👍
Super technologia
Jestem jak najbardziej za takim wykomaniem, szybciej i łatwiej.
Wszystko się zgadza Krzysiek z tą Norwegia, również pracuję tutaj już wiele lat i mają takie rozwiązania ze względu na to, że wszystkie ściany są z płyt gk. Nie raz widziałem, już gotowe "kołnierze" na zestawy podtynkowe zdaje się, że marki TECE, nawet jak coś się wydarzy ze zbiornikiem to wszystko zostaje właśnie w ww kołnierzu. Tak czy siak robota jak zawsze TOP!
brawo Krzysiu masz racje.... to ma sens, polejcie mu...
Podoba się, jest wodoodporne i bezkurzowy montaż 👍
W Szwecji też robilem coś takiego w2004 roku tylko w srodku trzeba zrobić spadki w kierunku tej rurki i zagumowac całość i wtedy będzie prawidlowo pozdrawiam
A ja się zastanawiam jak to jest, że płyt gipsowych nie można kleić na ścianę i obciążać ich płytkami, bo to jest nie zgodne z technologia, a płyty budowlane kleisz na jakiś klejo-uszczelniacz i raczej będziesz je obciążał płytkami , czy to aby na pewno jest zgodne z technologią?
Dowiercał je przecież ....
Lubię oglądać Twoje filmiki zawsze coś ciekawego można się dowiedzieć ;) ale odnośnie 1m z tym bym negocjował ponieważ w większości moich inwestycji robię u starszych ludzi i po konsultacjach oczywiście z inwestorami podnoszę stelaż celowo wyżej niż znacznik 1m ponieważ później w użytkowaniu starszym ludziom łatwiej się siada i wstaje z wyższego wc (oczywiście w granicach rozsądku) ;)
Zgadza się .
Pracuje w Danii i stelaż podtynkowy bez wykonanej hydroizolacji w przestrzeni jego zabudowy nie przechodzi tutaj .
„wiadomo, Jak człowiek jest aktywny zawodowo i aktywny intelektualnie No to sie rozwija „ 😂😂
Jeżeli wyciek będzie ze zbiornika przez pęknięcie to woda napływającą z wodociągu będzie cały czas napływać zawór nie odbije i będzie słychać szum wody filmik spoko pozdrawiam
Super filmik ✌️👷♂️pozdrawiam
Elegancko cały dzień z stelażem w standardowy sposób montaż 2/3h
Hydroizolacja za stelażem wc ograniczy szkody u sąsiadów w blokach. Może dla niektórych to dziwne, że należy szanować sąsiadów. Przekonywać nie ma sensu.
Pozdrawiam serdecznie Twórcę kanału!
Czekam na następny film. Miszczostwo!
Fajnie ze pokazales ten przeciek,steptycy moze sie przekonają ze warto to zrobic za zabudową tez.
Ten przeciek to akurat była raczej symulacja, bo widać że wszystko tam wykonywane było jeszcze nowe i nie skończone.
@@panbekon1470 Domyśliłem się że to na potrzeby filmu .Pozdrawiam
Hydroizolacja ? Panie kiedyś tego nie było :D
Hej
Ja pracujé w szwecji od 20 lat,hydroizolacja to podstawa od conajmniej początku lat 90tych,
Jeśli mieszkasz w bloku to w razie wycieku szybko poinformuje Cie sąsiad:p
jezeli przy pionie tylko do 10 cm jest powiedzmy szczelne gdzie bandaz jest to bezsensu temat :) zacznie powiedzmy z rurki w strone kanalizacji tryskac woda i cala robota ze tak powiem na marne :) trzeba bylo juz ponad wysokosc zabudowy geberitu to wyciagnac zeby mozna bylo powidziec ze hydro za stelazem jest git
Prawdopodobienstwo że cos będzie przeciekać 1 procent czyli pitolenie o Szopenie. Ale szacun za pomysł
Ja zawsze pełna profeska 👍💪
Spoko rozwiązanie w razie awarii.
Dobra robota Krzysztof
Super wykonanie, tak samo zrobię u siebie 2 stelaże bo mam trochę awersję do profili😅
W Szwecji jak nie ma hydroizolacji w łazience to ubezpieczalnia nie wypłaci odszkodowania. Na hydroizolację osoba musi mieć uprawnienia. Gwarancja dla inwestora.
W Skandynawii hydroizolacja jest normą jeśli zaczynasz jaką pracę podpisujesz umowę to musisz mieć ubezpieczenie do odpowiedniej kwoty. Po skończonej pracy przychodzić inspektor który spisuje protokół i wydaje ocenę.
Ja bym prosił o film na temat syfonów przy niskich brodzikach.
Woda w podstawowych warunkach ma trzy stany przeistoczeń i jest uchwytna za gacie, jak duchy.. Panowie wymienili mi piona na nowy plastikowy, a wyciek był na kolanku nie na gwincie, tylko na naciągniętej powierzchni litej naciągniętego kolanka podczas wyginania jego w fabryce.. Sąsiada przestało zalewać, bo zakręcony był zawór gałązki.. ;) no w rozjazdach byłem.. Musiałem sam znaleźć, a na słuch się odbyło :) i oprócz pionu do oprawki były na poziomie gałązki pod płytkami.. Na szczęście płytki miałem na karton gipsach na piankach .. Rozbiórka i poskładanie odbyło się z nożem do cięcia tapet.. Nie kładę sobie płytek na ściany bezpośrednio, bo trzeba potem przy zmianie gustu i awariach kilofa. A tak raz że cieplej, bo co jak co, ale przewodność termiczna płytki do ściany jest taka, że potem łazienka to najzimniejsze pomieszczenie i trza z niego szybko umykać po się zamoczeniu i remonty z menażeriami zastosowania lekkiego, mało chałaśliwego i można w niedziele po obiedzie, gdy leci dobranocka.. Bo teraz to na styropianach i klejenie na siatce do zatapiania..
Ciekawi mnie ILE klienta by kosztowało wykonanie przez Pana tylko i wyłącznie usługi którą widzimy na filmiku tj, wykonanie hydroizilacji, przyklejenie płyt ultrament wraz z zabudowaniem stelaża do stanu takiego by móc położyć na nim płytki.
Hydroizolacja w dwóch warstwach powiedzmy że jednego dnia da się zrobić bez problemu ( oczywiście przestrzegając zaleceń producenta odnośnie czasu schnięcia warst i kiedy nakładać kolejną) , czyli jednego dnia wykona Pan hydroizolacje.
I nie wiem czy zdąży Pan cokolwiek więcej zrobić tj na przykład zamocowac stelaż, czyli montaż stelaża następnego dnia, montuje Pan, przykleja te płyty na jakiś tam klej i musi poczekać aż klej zwiąże żeby do stabilnego podłoża (konstrukcji) przykleić kolejne płyty. No i też po tym należało by poczekać czy to na pewno się trzyma bo na przykład ja jako inwestor nie puścił bym Pana ze zlecenia (nie zapłacił bym) jakby to wszystko było tak na świeżo poklejone i Pan by mi powiedział że jest ok i "jutro" można na tym układać płytki.
Więc się pytam,w sumie to powtarzam pytanie: ile by ta usługa u Pana kosztowała zakładając że tym fantastycznym zaprezentowanym przez Pana sposobem trzeba by liczyć 2-3 dni by to zrobić na tzw gotowo czyli przygotowane do kładzenia płytek.
Dodał bym jeszcze że co raz częściej się zdarza, że instaluje się w takiej zabudowie czujnik alarmowy, który odcina wodę. Nie konieczność, ale ciekawa opcja.
Dziękujemy.
Jak zawsze zajebiście i pancernie ! :)
ale majster sztuczki czarodziejskie tutaj pokazuje, aż mam ochotę zmienić sobie kibel na chacie:D
W miejscu gdzie przykrecana jest płyta do muru hydro nie zdaje takiego egzaminu za stelażem
Następuje przerwa w izolacji wodoszczelnej
A gdzie izolacja na rurze dlaczego ją zalałeś betonem bez izolacji???
Płyty spoko, ale cena tych podkładek, przynajmniej w marketech to nieporozumienie...
Nie powinno się posadzki łączyć z kanalizacją bo będze przenosić dzwięki. Powinno sie zawsze owinąć styki z ścianą, posadzką itp. Np taśmą" misselfix". Pozdrawiam
Witam serdecznie mam pytanie czy można wylac wylewka samopoziomująca na wylewka samopoziomująca.
Usiadłem wygodnie nie powiem na czym 😂. Co by tu napisać🤔. No z której strony by nie spojrzeć to naciagasz klientów 😂
W bloku tak ale domki w Skandynawii są głównie drewniane więc izolacja ma większe uzasadnienie
No i jeszcze jeden detal. Na dole, pomiędzy nogami potrzebny jest profil, który usztywnia płytę czołową. Bez tego elementu z czasem będzie problem.
Elegancko Krzychu,
Malkontentów nie pozdrawiamy :D
Myślę, że nie ma co porównywać Skandynawii do Polski, bo tam buduje się z drewna i płyty gk, a u nas ze zbrojonego betonu... W Skandynawii jak się coś rozszczelni, to spustoszenie idzie od pierwszego dnia, a u nas co najwyżej beton się wzmacnia😉
Zawsze klejisz płyty do geberitu. Czy tylko przy płytach ultramet czy i przy płytach gipsowych .
A jeśli chodzi o kwestie wytrzymałościowe, to nie którzy stosują betonowanie stelaża za zabudowa sugerując się tym że podobno wtedy użytkując muszle po dłuższym czasie stelaż nie pracuje aż tak i zmniejsza ryzyko pęknięcia płytki. Co o tym sądzisz? W austrii gdzie pracuje coś takiego przełożony kazał wykonywać.. Szczególnie jeśli była łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych
Mniej więcej do poziomu mocowania miski
Ja tak zabudowuje stelaze w Norwegi 12lat na kleju w tubie tec7 i już nic nie kręce żdnych srubek to już nie puśći, hydroizolacja musi być za stelażem i dziurka w płytce obowiązkowo, żeby to było szczelne na 100 procent stelaż montujemy po wylewkach a nie przed jak to się robi w Polsce.
A jak zamontować ataki stelaż na posadzce pod którą jest ogrzewanie podłogowe? Można jakoś inaczej przymocować nóżki?
@@adams7042 ja u siebie mam ogrzewanie 25cm od sciany a nóżki są chyba na 18cm, w skandynawi masz dotkowe uchwyty do montarzu w scianie na dole stelarza , moze da się dokupić też u nas
@@roq7767 robota dewelopera więc nie mam pojęcia gdzie są rurki z podłogówką. Nie chcę ryzykować.
Poszukam tych uchwytów do ściany. Myślałem też żeby jakąś cegłę włożyć między stelaż a ścianę.
Adam S mi teraz gościu robil łazienke pracował lata w Norwegi i oni jak było podłogowe to na jakiś klej mocowali stelaż do wylewki.
@@adams7042 jeśli ogrzewanie już działa, można go poszukać kamerą termo
22:25 co to za kanapka na nadprożu??
Czekać na wersję geberits z mini odpływem liniowym żeby w razie usterki nie trzeba nic rozbierać i naprawiać 😊
Ostatnio sprzedawca mi powiedział, że jak się wkręci wkreta do stelaża to traci się gwarancję. Tak samo jak jest stelaż, za daleko odsunięty od ściany.
Stelaże w zestawie mają blachowkręty aby przymocować do nich zabudowę. Jest też to w instrukcji. Albo sprzedawca niedokształcony, albo stelaż był nietypowy.
Zakładaj sobie mocny worek foliowy przezroczysty przy cięciu rur, nawet 50l można chapnac na raz...
Przegrody budowlane się izoluje. Janusz będzie zadowolony.
A co się stanie jak założysz miskę? Ta płyta jest na tyle sztywna, że nie będzie się uginać przy połączeniu z podłogą? Ostatnio widziałem jak podwójna płyta gk się tak uginała, że silikon się oderwał.
Miska opiera się na stelażu przecież.
Dobrze tu kolega pisze, że miska opiera się na stelażu. Widocznie w opisanym przypadku między stelażem a płytą g-k był odstęp (płyta nie nie przylegała do stelaża).
Widocznie stelaż był zamontowany na kołkach szybkiego montażu. (Hydraulicy czasami tak robią, bo czas to pieniądz) A wtedy cały stelaż potrafi się przesunąć.
A co do tych płyt to nie wiem czy są wystarczająco twarde, ale faktycznie w Skandynawii na nich się robi.
jak to łatwo wszystko wygląda jak fachura robi :)
A jak w sposób prawidłowy przymocować do ściany z GK podwujnie plytowanej stelaż WC? kolki Knauf hartman dadzą radę utrzymać? Ściana przygotowana przez dewelopera, pozdrawiam.
Pan Krzych jak zawsze na poziomie z filmami 👍
Super robota
Sąsiad z dołu będzie szybszy
Możesz powiedzieć coś więcej o tym otworze kontrolnym ?
Pytanie za $ po co to gniazdko na wysokości kibla ?
Już pomijam normy elektryczne...
Pamiętaj , żeby nie slikonować geberitu , tak samo jak ja nie slikonuje nigdy brodzików z zewnątrz , bo od środka to wiadoma sprawa
z ciekawości: dlaczego się nie silikonuje z zewnątrz brodzików?
@@piotrrachwalski6813 żeby było widać ewentualny wyciek , slikon będzie blokował wyciek wody , a wiadomo , jak jest usterka , to najważniejszy jest czas reakcji ☺️
Krzyśku pokaż prosze na koniec jak wygląda ten otwór kontrolny w gebericie, jakiej jest wielkości po położeniu płytek :)
Przecież jest pokazany fragment na którym woda wycieka spod geberitu 🙂
Ma to sens, jakbym montował geberita to tylko z hydroizolazją. Pozdrawiam.
Dobra robota :)
Pierwsza klasa👍
Grubo poszedłeś. Ja do ściany kleje na pianę z pistoletu- szybciej a później siatka elewacyjna w narożach - szybciej 😁😁😁bez zbędnych wkrętów
Jakaś nowa koszulka! Ciekawe to rozwiązanie.
Panie Krzysiu czy mozna podbic dzwiek w nastepnych wideo ? Dzieki
Witam
Dlaczego robisz otwór kontorolny? Czemu on ma służyć.
ogładałem kilka filmów instruktazowych geberita i wszędzie znacznik 1m jest liczony od posadzki a nie od płytek na posadzce. Możesz rozwiać moje wątpliwości i potwierdzić?
Jaka hydroizolacyjne tu użyłeś jaka firma ?
Czy taka płyta dobrze wygłusza piony kanalizacyjne ?
Zdecydowanie lepiej niż płyta gk ;)
Po co hydro? moim zdaniem hydro tylko w prysznicu gdzie jest woda realnie reszta brak sensu bo jak coś cieknie to pod hydro więc mało pomoze
Jest naprawdę gitara, ale ja jeszcze wyciszam pion...pozdrowki
Taka mała uwaga te żółte kółka to na odwrót montujemy 😊
Z lektorem to jak by majster siedział obok..😂
Witam %) nie zauważyłem wygłuszenie (wełny) rury 100, mam pytanie jak się na to zapatrujesz? POZDRAWIAM i super kontent hak zwykle :)
Może to tylko odpowietrzenie kanalizacji.
Ale szumic może? Co nie :)
Hejka . Jakiej grubości te płyty budowlane ? Pozdro
A i w około rury wełnę akustyczną zawsze daje....
typowy polski wykonawca: zadzwońcie po hydraulika który w 1 GODZINĘ wykona połączenia i zapłaćcie mu DNIÓWKĘ. No. Janusze, wszędzie janusze.
Krzychu, ile kosztuje u Ciebie taka zabudowa stelaża?
A ja robię w miarę możliwości rewizję wielkości puszki elektrycznej
Oj oj oj... mój stelaż ma całkowitą wysokość 0,91m... - gdzie cecha 1 m ? :)P
Według mnie ta hydroizolacja to już jest duża przesada, nie potrzebne w ogóle
Poza tym łazienka jest cała "gumowana".
Ostatnio myślałem, żeby zrobić pod geberitem spadek w stronę łazienki i ogólnie dać nieco wyżej żeby już po położeniu płytek woda się zbierała tylko od razu wypływała przez otwór kontrolny.
Ja bym zamontował dodatkowo pompę uruchamianą pływakiem, do tego czujnik wody/zalania podłączony do centralki alarmowej, no i obowiązkowo kamerka (jakaś mała wifi), a dla pewności kupiłbym abonament w firmie ochroniarskiej (poprzez połączenie z centralką alarmową).
tak czy siak wszysto trzeba rozbić
Metoda dobra, kiedyś takie coś pokazał #MarioBudowlaniec i też wyszło to ok. Ja się tylko zastanawiam czy do środka koło rury (nie przy gebericie) nie warto było by psiknąć pianki niskoprężnej - wypełniła by było szczelnie i lepiej powiązała ... takie luźne gdybanie.
Ja osobiście chyba bym poszedł w karton i zabudował do samej góry robiąc przy okazji kilka półek, w łazience tego nigdy nie brakuje ... chyba że się jest kawalerem bez dzieci 🙂
Nie powinno się stawiać na wylewce stelarza
Co za brednie
Jak coś sypnie za stelażem to żadna hydro nie pomoże remont w całym mieszkaniu / domu
Czy zgodnie ze sztuką stelza nie stawiamy na jastrychu