Insulating the attic with foam. Don't make my mistakes!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 23 дек 2024

Комментарии • 1,1 тыс.

  • @DomZa100
    @DomZa100  Год назад +8

    Odkrywamy deskowanie po 2 latach. Trzeba było wybrać wełnę?! ruclips.net/video/b18E3jtCgS8/видео.html

    • @sylwesterkuznia6171
      @sylwesterkuznia6171 Год назад +1

      Witam. Czy w zachodniopomorskim gdzieś można spotkać wykonawcę tej firmy ? Koszalin

    • @DomZa100
      @DomZa100  Год назад +1

      @@sylwesterkuznia6171 Najlepiej wejść na stronę producenta i znaleźć autoryzowanego wykonawce. Pozwoliłem sobie to zrobić i jest jeden wykonawca: BUT-WIT tel: 727 942 404. Miejscowość: Mścice

    • @janpis1091
      @janpis1091 10 месяцев назад

      ​@@sylwesterkuznia6171ppp

  • @lotnylotny671
    @lotnylotny671 11 месяцев назад +3

    Dzięki za ten film. Sam nie jestem wyznawcą ani pianki, ani wełny, ale tym filmem sporo mi wytłumaczyłeś.

  • @MS-ug3gm
    @MS-ug3gm 3 года назад +28

    Robota super precyzyjna pomijając argumentację i mój stosunek do materiału jakim jest piana robota bardzo estetyczna.

  • @mareczuncio
    @mareczuncio 3 года назад +62

    no nareszcie ktoś wytłumaczył temat tak po ludzku. Bardzo dobry materiał. Dzięki!!!

    • @tomaszk2452
      @tomaszk2452 Год назад +2

      Przecież to marketing, nic tu nie jest wytłumaczone. Czytaj komentarz powyżej.

  • @reni7494
    @reni7494 3 года назад +19

    Dziękuję Ci za ten film. Otworzyłeś moją głowę na tenat ocieplenia poddasza pianą i sprawiłeś, że moja świadomość w tym temacie wzrosła.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór.

  • @AgeDee34
    @AgeDee34 2 года назад +7

    Zapłaciłeś prawie tyle samo co za wełnę ale robota zrobiona w jeden dzień i płuca czyste.
    Dobra robota.
    Jak będę budował to też wezmę pianę

    • @Goscgosc19
      @Goscgosc19 Год назад +3

      Czyste płuca 🤣🤣 A śmierdzi pozniej przez rok chemia na poddaszu 😂😂

    • @AgeDee34
      @AgeDee34 Год назад

      @@Goscgosc19 lepiej niech śmierdzi niż mieć raka płuc od tych drobinek

    • @Fenr1r90
      @Fenr1r90 Год назад +3

      @@Goscgosc19 A masz poddasze ocieplone pianą? Bo ja od paru miesięcy mam, niczym nie zostało ocieplenie przykryte, a wietrzenie drugiego dnia po robocie już nie było potrzebne. Nie powielaj zatem głupot gdzieś wyczytanych.

    • @raduss0505
      @raduss0505 Год назад +4

      ​@@Goscgosc19
      Przecież z takiej pianki sa produkowane zabawki,materace,poduszki,meble itp z ktorymi mamy kontakt codziennie. Wiec?

  • @andrzejwisnieski3422
    @andrzejwisnieski3422 3 года назад +102

    Ja po pracy w latach 90 przy ocieplaniu obory watą szklaną, pracowałem bez maski dostałem zapalenia płuc myślałem że wypluje płuca. Dziś mam 62 lata a skutki tego cały czas moje miechy odczuwają. Tak jest zabezpieczenie dróg oddechowych jest bardzo ważne!

    • @phar592
      @phar592 3 года назад +6

      Wtedy była wata szklana zupełnie innej jakości niż dziś.

    • @andrzejwisnieski3422
      @andrzejwisnieski3422 3 года назад +35

      @@phar592 Nie mniej miechy trzeba chronić, na starość wszystko wychodzi a skutki brawurowego nie szanowania zdrowia w młodości na stare lata potrafią dokuczyć i to mocno! Pozdrawiam!

    • @przeterminowany
      @przeterminowany 2 года назад +3

      Mam 60 lat, 35 lat pracy przy wełnie mineralnej, spirometria jak u młodzieniaszka pomimo 43 lat palenia. Rowerem 200 km, żaden problem.

    • @andrzejwisnieski3422
      @andrzejwisnieski3422 2 года назад

      @@przeterminowany No to gratuluję zdrowia ja przy wełnie dyszę się mam uczulenie!

    • @przeterminowany
      @przeterminowany 2 года назад

      @@andrzejwisnieski3422

  • @MrSzpinak007
    @MrSzpinak007 Год назад +4

    nie spodziewalem sie ze zobacze do konca tak dlugi film - dobre gadanie i milo sie patrzy na robote

  • @tomaszhamuda8043
    @tomaszhamuda8043 2 года назад +3

    Wszystkie komentarze są super. Przeczytałem i szanuję większą lub mniejszą merytoryczność poniższych. Sam dołożyłem też swoje pięć groszy. Zastanawia mnie jedno. Po co adoptować poddasza i skosy,: mało miejsca, niskie ścianki kolankowe, kiepsko ustawne pomieszczenia. Takie atrakcje to u pana Bacy w Zakopanem a nie w domach do codziennego łatwego użytku. Po kilku latach okaże się i tak że ratolośle zwiały z domu tylko kurz się zbiera w pokojach na poddaszu. Łatwiej zbudować parterowy dom ...... a i po schodach nie ma co biegać.

    • @DomZa100
      @DomZa100  2 года назад +2

      Człowiek przed rozpoczęciem budowy domu jest przekonany że nie popełni żadnego błędu. Po rozpoczęciu budowy wpada na kolejne "genialne" pomysły które rodzą się w trakcie budowy. Zagospodarowanie poddasza może uznać właśnie za takie pomysł "mniejsze zło". Z jednej pozytywnej strony medalu poddasze + dach jest całe solidnie doszczelnione i nie ma elementu którego niepotrzebnie trzeba ogrzewać, są dwa pokoje + korytarz z antresolą, ale po drugiej negatywnej stronie medalu jest ilość pieniędzy i czasu poświęcona szykowanie góry zamiast skupiać się na dole. Wysokość pomieszczeń nie jest zbyt wysoka, bo raptem 245cm a ścianki kolankowe 100cm. Czy było warto? Na dzień dzisiejszy odpowiem że TAK, ale proszę mi wierzyć żeby były takie dni że uważałem że "gra niewarta świeczki".
      Obecnie poddasze wygląda zupełnie inaczej... może sobie Pan zobaczyć w nowszych nagraniach.

    • @tomaszhamuda8043
      @tomaszhamuda8043 2 года назад

      @@DomZa100 Cieszę się że zadowolenie zagościło w domu.Mie ma większego znaczenia czy na parterze czy na poddaszu.Grunt że dobrze się mieszka. pozdrawiam.

    • @DomZa100
      @DomZa100  2 года назад

      @@tomaszhamuda8043 Dziękuje. "Mieszka"to stanowczo za dużo powiedziane, bo plan aby się wprowadzić jest zaplanowany na koniec lata 2023:-)

    • @tomaszhamuda8043
      @tomaszhamuda8043 2 года назад

      @@DomZa100 UPS wyszedłem przed szereg. Mi udało się zamieszkać od wbicia łopaty do wkręcenia ostatniej żarówki w ciągu roku. Czasami coś skomentuje brnąć prze czeluście YouTuba . Życzę powodzenia.

    • @matxweb
      @matxweb Год назад

      @@tomaszhamuda8043 Mi się udało w kilka miesiecy :) W pażdzierniku zaczeli kłaś fundament a 1 czerwcu wprowadzaliśmy się :) Dom z Płyt keramzytobeton firma ABAKON Bielsko Biała. Nie wbijałem nawet przysłowiowego gwożdzia. Wybrałem, dozorowałem, zapłaciłem, odebrałem i zamieszkałem. Okolice Żywca. Macie nerwy i cierpliwość, bawić się w drobiazgowe wyliczanie, samobudowanie .... tak jakbyśmy żyli po 100 czy 200 lat . Jak będą sie tak na ukrainie i w chinach bawić możecie nie zdązyć aby te domy skończyć

  • @tusaeu1714
    @tusaeu1714 3 года назад +14

    Świetny materiał w zasadzie jeden z lepszych na YT jakie przeglądnąłem odnośnie piany, ja osobiście wybrałem wełnę sam robiłem kaszlu bez maski było sporo, miesiąc dramatu, był to błąd, po paru latach mieszkania niestety mimo, ze sam robiłem wełnę bardzo bardzo dokładnie to jest pare dni w roku w zimowe mroźne wietrzne wieczory, że wychładzanie czuć, mimo dobrej wełnach dobrej folii, drugi raz nie zdecydowałbym się na wełnę, dom moj ma co prawda juz 8 lat, ale jest mega ciepły jak na tamte czasy i zużycie energii na ogrzanie dorównuje obecnym standardom, jednak z jedną rzeczą uważam, że popełnisz błąd, w tak super ciepłym szczelnym domu jedna rzecz mi extremalnie przeszkadzała, jako że żona nie lubi okien otwierać to po prostu często duchota brak tlenu mi doskwierała mimo wentyalcji grawitacyjnej słabo działącej, bo wymaga nawietrzaków w oknach a nie wszędzie miałem, ostatecznie po 6 latach życia wystarczyła mi jedna wizyta i kolegi turbulencja.pl któy ma rekuperację decyzja była szybka koszt spore ponad 30k demolki troszkę, żyjcie w moim domku zwyczajnie stało się o wiele bardzo przyjemniejsze, zimowe wieczory dają efekt taki jak by latem mieć otwarte okno, jako automatyk mam cały smart dom super bajery kina atomosty 7.2.4 rzutniki itp :) i inne cuda automatyki powiadomień, ale najlepsza inwestycja to była rekuperacją teraz po prostu wstaje rano na równe nogi wyspany wypoczęty, a te 6 lat to był porównując do tego co jest teraz to był po prostu dramat.. pozdrawiam i radzę przemyśleć jak to jest dom na całe życie a nie na sprzedaż. Ludzie często nie zdają sobie sprawy dlaczego w sezonie grzewczym niekomfortowo się czują, nie wiedzą, że główną przyczyną jest brak tlenu, wentulacja grawitacyjna jak nawet ktoś ma prawidłową a takij nie ma nikt, daje duży dyskonfort buchającego powiewu chłodem, w rekupracji wpada nam do pomieszczeń świeże, natelnione powietrze i to ogrzane pomijam tu fakt odzysku ciepła ktory też istanieje i tak rekalmują gównie rekuperację, dla mnie najważniejszy jest komfort życia, snu a jest naprawde mega mega róznica, co mogę stwierdzić po paru latach życia w tym domu.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Dziękuje za komentarz. Ja będę miał dodatkową wentylację grawitacyjną, którą pokażę jak tylko dokończę.

    • @matt635d8
      @matt635d8 3 года назад +1

      Wiadoma sprawa . Ja robię generalny remont domu z 1993 roku budowanego z bloczków betonowych podwójne ściany z 100 mm izolacja pomiędzy . Do tego 10ka styropian na zewnątrz , okna 3 szyby docieplenie stropu oraz właśnie piana na poddasze . Cześć poddasza będzie obita płytami gk i tam będzie grzejnik oraz wentylacja . Calutki dom bedize miał rekuperacje o wydajności do 450m gdzie jego powierzchnia mieszkalna to 110 metrów . Rekuperacja przy takiej izolacji oraz pakietach 3 szybowych to nieodzowna sprawa.
      Ps jak masz dolby atmos to wyłączaj polski język na canal plus i HBO wtedy :) dopiero jest realny dźwięk bez lektora .

  • @leszekroszkowski9026
    @leszekroszkowski9026 3 года назад +18

    Rzeczowo i konkretnie. Słuchałem i oglądałem z zaciekawieniem. Bardzo przydatny film.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +1

      Dziękuje za pozytywny odbiór.

  • @pablotorente
    @pablotorente 3 года назад +9

    jestem tutaj przez przypadek ale filmik obejrzalem z ciekawoscia i wiele mnie nauczyl ,WIELKI LIKE dla Ciebie i oby tak dalej.

  • @gregkrupinski8094
    @gregkrupinski8094 10 месяцев назад

    Rzetelnie, cierpliwie i konkretnie - dziękuję za ten materiał i pozdrawiam! ;)

  • @krzysztofgocek9663
    @krzysztofgocek9663 2 года назад +6

    Robota piękna. Szacun.
    Tyle, że ja nigdy nie natryskiwał był drewna na poddaszu palnym tworzywem.

    • @marcinwisniewski2
      @marcinwisniewski2 Год назад +3

      Dlatego pewnie natryskują niepalne "tworzywo"...

    • @Cesarzowa1
      @Cesarzowa1 Год назад +1

      Naturalnie ze to się nie pali chłopie 😅

  • @wujaszekBUCH
    @wujaszekBUCH 2 года назад +1

    piekna sprawa! miałem ten sam produkt! Ta piana daje rade! po za tym ten sam problem ze szczeliną i brakiem czasu na te przygotowania do Wełny... 25-28cm Piany na poddaszu użytkowym a nieużytkowe 18cm tyle co krokwie. Testy i wszystkie Certyfikaty otrzymałem po robocie. W 2019r. zapłaciłem za samą pianę ok 12.5k z aplikacją ( nie licze stelaży ani Gk) całość zamknąłem w ok. 22-23k. dodatkowo otrzymałem możliwość sprawdzenia Kamerą Termowizyjną w cenie, już po aplikacji piany. Nie chce reklamować firmy choć pewnie firma by nie miała nic przeciwko ale chętnie podam numer kontaktowy lub nazwe firmy w Pomorskim. Firma jest z Olsztyna! pozdrawiam i polecam!

    • @wujaszekBUCH
      @wujaszekBUCH 2 года назад

      Ps. podam prywatnie zainteresowanym ludziom. Mnie też przestrzegali posiadacze wełny, i przeciwnicy piany, że ludziom po zabudowie GK nawet śmierdzi pianą w środku itp itd. w przypadku tej piany to dokładnie tak jak pan mówił, nie ma tego smrodu... ja też wietrzyłem dom 2 dni po. Po za tym nie każdy może kupić taką pianę nie posiadając certyfikatu od Producenta tej piany! Firma która u mnie aplikowała Pianę pokazała mi swoje certyfikaty itp. no i obudowanie okien, zawsze drażliwy temat a chłopaki odwalili kawał dobrej roboty.
      Bardzo fajny Film! przypomniał mi się fajny etap na budowie domu :) jeden z przyjemniejszych i chyba najszybszych z tego typu robót!
      Pozdrawiam!

  • @jarosawbudzudziek2142
    @jarosawbudzudziek2142 2 года назад +3

    Warto wysłuchać reportaż film, warto obejrzeć. Super.

  • @ewakarnecka206
    @ewakarnecka206 3 года назад +4

    Dziękuję, za ciekawe rzeczy o tej pianie i poświęcony czas zainteresowanym

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór.

  • @radek7918
    @radek7918 3 года назад +15

    Dzięki za wyczerpujące jak dla mnie informacje.Czym więcej człowiek Zagłębia się w temat piana- wełna tym większego kręćka w głowie może dostać Wszystko ma swoje wady i zalety.Podstawowa kwestia -wszyscy chcą sprzedać swój produkt, zachwalają go i niestety nie mamy pewności czy technologie z ostatnich 20-stu lat spełnią nasze oczekiwania w trakcie użytkowania.Jedno jest pewne terazw czasach powszechnej globalizacji .Tylko Idiota sprzedaje to co się nie psuje ponieważ inwestując w technologię i produkcję musiałby swój biznes zamknąć z powodu braku popytu na swój towar.

  • @filipem6417
    @filipem6417 Год назад +1

    Cześć Kolego.
    Fajny materiał nagrałeś. Ja również nie brałem wełny mineralnej pod uwagę. Właśnie przed chwilą odjechała ode mnie ekipa od pianowania poddasza. Miałem 4 lukarny, więc kolejna komplikacja na drodze do zamknięcia wełną.
    Może λ nie oszukasz, ale należy tu wziąć pod uwagę też, oprócz "braku warunków labolatoryjnych", także mostki termiczne występujące przy ocieplaniu wełną mineralną. Wiejący zimny wiatr, dopiero otwiera oczy tym, którzy zdecydowali się na wełnę.

  • @boguslawgorski4696
    @boguslawgorski4696 3 года назад +2

    Bardzo duzo sie dowiedzialem z tego filmu.Napewno w przyszlosci bede budowal dom w Polsce wiec z przyjemnoscia zkorzystam z Twojego doswiadczenia.
    Dziekuje ! Boguslaw

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór.

  • @mkserwis8667
    @mkserwis8667 3 года назад +32

    Jak dla mnie wykonanie jest perfekcyjnie. Jestem instalatorem klimatyzacji i wiele pian na strychach i poddaszach widziałem ale powiem że wykonanie na tym filmie jest o niebo lepsze niż gdziekolwiek widziałem. Zastanawiam się tylko czy ta pianka rzeczywiście jest na tyle oddychająca że nie dojdzie w długim okresie czasu do gnicia więźby dachowej.🧐

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +5

      Dziękuje za pozytywny odbiór. Gdyby nadal szukał Pan odpowiedzi na pytanie, zapraszam do przejrzenia: www.icynene.pl/2019/09/05/pelne-deskowanie-i-papa/

    • @jordascheR
      @jordascheR 3 года назад +2

      Nie, niedojdzie i tu jest ogromny plus piany nad wełną. W USA dają gwarancje nawet do 50 lat.

    • @Smokee00
      @Smokee00 3 года назад +7

      Mam u siebie pianę od wielu lat i po tak długim czasie nic złego się z nią nie dzieje. Wygląda jak na drugi dzień po pryskaniu. Gdybym miał to robić ponownie to tylko piana, żadna wełna

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +2

      @@Smokee00 Może Pan napisać coś więcej: Jakiego producenta piana? Grubość? Czym ogrzewany dom? Dziękuje

    • @Smokee00
      @Smokee00 3 года назад +2

      @@DomZa100 Grubość warstwy piany to ok.25cm poddasze+strop. Producenta nie pamiętam bo to było wiele lat temu.Dom ogrzewany pompą ciepła przy ogrzewaniu podłogowym

  • @marselss
    @marselss 3 года назад +10

    Elegancko, dzieki temu filmowi juz umowilesm sie z regionalnym przedstawicielem Icynene ..dziękuje kolego za ten film.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +2

      Dziękuję za pozytywny odbiór.

  • @wojciechmarzeda6452
    @wojciechmarzeda6452 3 года назад +3

    Dziękuję za porównanie zalet i wad łącznie z kosztami docieplenia poddasza wełną a pianą. Bardzo ďługo rozważałem jaką metodę wybrać. Jednak docieplenie tą pianą będzie najlepszą decyzją. Pozdrawiam

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór.

  • @zbyszekl3814
    @zbyszekl3814 2 года назад +6

    Robota super zrobiona. Też mnie czeka ocieplenie poddasza ale nie widziałem żeby ktoś robił tak dokładnie.

  • @evander1621
    @evander1621 Год назад +1

    aktaualnie zastanawiam sie nad odbyciem szkolenia i zajmowanie sie wlasnie ociepleniami piana .troche sie juz tu dowiedzialem super Film pozdrawiam

  • @miszagryczuk1504
    @miszagryczuk1504 3 года назад +8

    Fajne przedstawienie tematu izolacji pianą pur 👍 Osobiście też przez to przechodziłem i wielu pianosceptyków twierdziło że to nie oddycha, a że się pali a że wełna sprawdzona itd. Ja akurat zastosowałem pianę purios FR 20 cm i szczerze każdemu polecam taki rodzaj ocieplenia poddasza. Ciepło w zimie, latem chłodno i cichutko i nic sie z tym nie dzieje. ☺️👍

    • @mirosawkuczkowski7210
      @mirosawkuczkowski7210 3 года назад +1

      Dokładnie i nie dajcie się naciągać na pianę nie ma jak poddasze ociepla się watą a do tego zastosować dodatkowo tynk gliniany i nie tylko poddasze ale i cały dom ponadto mamy korzyści w wyciszeniu mieszkania latem przyjemne chłodne mieszkanie a zimą ciepło

  • @filipem6417
    @filipem6417 Год назад +2

    Dziękuję za ciekawy materiał. Niebawem będę ocieplać poddasze u siebie. Wełny nawet nie brałem pod uwagę. Tylko piana. Także że względu na szczelność.
    Na profile pójdzie jeszcze dedykowana srebrna folia ekranująca. I płyty rigips.
    Pozdrawiam. Niech Wam się dobrze mieszka.

  • @maczator134
    @maczator134 3 года назад +5

    Bardzo rzeczowe przedstawienie informacji o pianie. Chyba pomogłeś wszystkim którzy stoją przed wyborem czy chcą dobrze i ciepło czy tylko tanio. Pozdrawiam. Świetny materiał

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +1

      Dziękuje za pozytywny odbiór:-)

  • @m00zix
    @m00zix 3 года назад +1

    Bardzo przydal mi sie twoj film. Dzieki

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór

  • @sokolek4605
    @sokolek4605 3 года назад +13

    Powiem szczerze, że profesjonalnie podszedłeś do tematu. Powinno się ten film pokazywać każdemu kto będzie ocieplał poddasze. Mnóstwo informacji. Świetne zestawienie kosztów. 👍👌
    Brakowało mi tu jednak testu palności piany.
    Jak na ten sposób patrzą ubezpieczyciele.
    No i kwestia cięcia tej piany. Bo zauważyłem przy obróbce okien, że przykładana była płyta, co by nie wypchnęło piany, a potem widać, od 42:00, że jednak jest przycięta. Czy cięta piana nie zaczyna chłonąć wilgoci. Wiem, że przy oknach jest ciężko nie docinać.
    Czy aby nie zrobił się z tego termos? 😉
    Czy przy położeniu płyt GK należy dać folię paroszczelną czy paroprzepuszczalną?

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +5

      Test palności robiłem we własnym zakresie, bo miał z pół worka zcinek / resztek piany PUR i pianki montażowej. Obydwie piany się palą, jednak pianę PUR trzeba dość długo traktować ogniem aby się zapaliła, zaś montażowa zapala się po sekundzie. Myślę, że może nagram taki test porównawczy bo wiadomo moje gadanie a film to co innego.
      Folię paroizolacyjną będę dawał po całości. Według producenta ta piana nie wymaga stosowania folii, a jeśli już to tylko w pomieszczeniach typu łazienka.
      Piana przy oknie była cięta. Cięta piana nie ma wpływu na jej właściwości.
      Dom ubezpieczony został przed pianowaniem, teraz muszę zrobić aktualizacje bo wartość domu wzrosła:-)

    • @sokolek4605
      @sokolek4605 3 года назад +1

      @@DomZa100 No to czekam na próbę ognia😜

  • @smok4925
    @smok4925 11 месяцев назад

    Fajny mateiał. Dzięki.
    Łapka leci 👍

  • @ThenewmanX1
    @ThenewmanX1 3 года назад +12

    Piekna robota !

  • @katarzynab844
    @katarzynab844 3 года назад +2

    Bardzo dziekuje za poswiecenie swego prywatnego czasu na nakrecenie tego filmiku. Jakis czas temu przegladalam internet w poszukiwaniu informacji na temat tej pianki. Im wiecej czytalam na jej temat (plusy i minusy) coraz wiekszy galimatias w glowie mialam. Dzis przypadkowo trafilam na Pana film. Obejrzalam go za jednym zamachem, bo jest niezwykle ciekawa narracja. Prosty i zrozumialy przekaz, a co najwazniejsze - bez " zbednej kwiecistej gadki" zadecydowal, iz jestem zdecydowana w przyszlosci na skorzystanie z firmy Pana Lukasza (zaznaczam, ze jestem NIEZWYKLE NIEZDECYDOWANA OSOBĄ...) Chcialabym ocieplic nia poddasze w domu z lat 90 tych. Do dzisiejszego dnia niestety poddasze jest niewykonczone, nim najwiecej ciepla ucieka.
    Jestem ze Śląska i ciekawi mnie fakt czy firma Ecospec przyjechalaby do mnie? 😯

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór. Proszę się kontaktować z Panem Łukaszem, bo ja niestety nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na Pana pytanie.

    • @katarzynab844
      @katarzynab844 3 года назад +1

      @@DomZa100
      Taka malutka uwaga ☺ jestem Kasia ☺ wiec plec damska ☺
      Z jakiego Pan jest wojewodztwa i miasta?. Mieszkam na Slasku k/ Gliwic.
      Mam juz dosc ogladania filmow z budowlanki (akurat skonczylam ogladac Panski film z cieplego montazu okien i parapetow) 😃😃

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      @@katarzynab844 Przepraszam Panią za "Pana". Ja z woj. Mazowieckiego i okolice Wawy.

    • @katarzynab844
      @katarzynab844 3 года назад

      @@DomZa100
      Przeprosiny przyjete ☺
      Powaznie piszac nic sie nie stalo. Milego wieczoru ☺☺☺

  • @zbyszekl3814
    @zbyszekl3814 2 года назад +5

    Filmik super i w końcu ktoś wie co mówi.

  • @sylwiaplaszczyk144
    @sylwiaplaszczyk144 Год назад +1

    Dziękuję za tak dobry , profesjonalny film 👍

    • @DomZa100
      @DomZa100  Год назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór.

  • @srebrnylis3731
    @srebrnylis3731 2 года назад +3

    Super film. Sąsiad ocieplił dach jakąś pianą bez ocieplenia ścian (stary dom) i teraz ma wszędzie grzyb na ścianach i wilgoć.

    • @DomZa100
      @DomZa100  2 года назад +2

      To nie jest wina piany, a raczej przedostającej się wilgoci przez ściany, przez co ta nie ma już ujścia przez dach i problem gotowy. Doszczelnić, ocieplić i osuszyć ściany i będzie ok. Pamiętać również proszę o porobieniu otworów wentylacyjnych między pomieszczeniami lub pozostawieniu szczelin wentylacyjnych w progu każdego pomieszczenia (pomijając wiatrołap).

  • @AdamGoab
    @AdamGoab Месяц назад

    Parę merytorycznych uwag do autora filmu skoro tu już trafiłem przypadkiem :)
    Ja się cieszę akurat, że autor potrafi wyliczyć wsp. U dla samego materiału izolacyjnego(Tego większość inwestorów nie potrafi zrobić), proponuję jeszcze zgłębić wiedzę i wyliczyć dla całej przegrody bo to istotne. Do tego co najważniejsze sprawdzić możliwość wykroplenia pary wodnej wewnątrz przegrody (Zgodnie z normą), oczywiście dla poprawnych warunków brzegowych. Przypuszczam że po tym jednym dość prostym rachunku matematycznym już padł by wybór na odpowiedni materiał izolacyjny i byłoby po temacie.
    Mi śmiać się chce jak inwestorzy dokonują wyboru nie umiejąc kompletnie porównać istotnych właściwości dwóch konkurencyjnych materiałów i dopasować tych właściwości do przypadku z którym mają do czynienia. Nie potrafią bo nie znają Fizyki Budowli, Norm, nie czytają atestów i certyfikatów i często nie potrafią wykonać prostego rachunku matematycznego z jakimś wzorem. Może trzeba zwrócić się do kogoś, kto jednak na tym się zna (Tutaj uwaga: Przeważnie nie jest to właściciel Firmy wykonawczej na budowie :) Może prędzej w kwestiach praktycznych, ale na pewno nie w kwestiach Fizyki Budowli.
    Nie ma sensu zadawać pytania czy pianka jest zdrowa, należy sprawdzić czy dany materiał ma stosowne atesty i certyfikaty i jest dopuszczony do stosowania w budownictwie i to zamyka temat. Każdy materiał dopuszczony do stosowania w budownictwie jest odpowiednio przebadany również pod kątem szkodliwości dla zdrowia. W warunkach domowych nie da się sprawdzić czy nie wydziela szkodliwych substancji.

  • @TRACHRYCH
    @TRACHRYCH 2 года назад +5

    37min 23sek “Czy pianę można natryskiwać bezpośrednio na deski……i czy trzeba zastosować szczelinę wentylacyjną?....można ją natryskiwać bezpośrednio na deski….otrzymałem odpowiedź następującą:
    A po co Panu ta szczelina?
    -Wiadomo, po to aby dach mógł oddychać.
    -Ale przecież ma Pan położoną papę i już sama papa sprawia, że dach jest zamknięty.
    Ta odpowiedź utwierdziła mnie, że ten gość ma naprawdę racje. “
    No niestety nie ma racji, bo nie wie w ogóle jak powinna działać szczelina wentylacyjna. Jeżeli aplikujesz pianę otwartokomórkową, czyli przepuszcza parę wodną tak jak wełna. Więc z jednej strony masz folię paroizolacyjną później pianę otwarto komórkową i znów deski i papę,, które robią jako paroizolacja. Czyli robisz z tego “ wilgotną kanapkę” Folia działa jako opóźniacz pary. Zawsze przez folię część pary się przedostanie do przegrody nawet, jak zrobisz to naj szczelniej, jak się da. Poprawną formą będzie zrobienie szczeliny wentylacyjnej z membrany i zapewnienie przepływu powietrza w tej szczelinie. Czyli wlot w okapie dachu i wylot w kalenicy. Tak poprawnie wykonana szczelina będzie odprowadzać tą resztkę pary wodnej, która się tam dostanie. Tam musi być ruch powietrza. Robiąc szczelinę bez wlotu i wylotu tak naprawdę jej nie robimy. Podsumowując strzeliłeś sobie tą pianą bez poprawnej szczeliny w kolano. I będziesz miał taki efekt, który obserwowałeś i mówiłeś o nim cytuję poniżej.
    38min 52sek "Czy membrana jest lepsza niż deskowanie i papa. …...nie raz widziałem na własne oczy poddasze z gołą membraną nie zabudowaną poddaszem. I na tej membranie widziałem skropliny lub ta membrana po prostu była mokra, a dach podobno był szczelny. Więc nie chciał bym aby ta woda z membrany opierała się o moją wełnę lub pianę. "
    Te skropliny, to nie był wynik nieszczelnego dachu. To był wynik punktu rosy i słabej wentylacji. Jeżeli mamy membranę i nieocieplone poddasze to ciepłe powietrze z wewnątrz ( jeżeli grzeje się w zimie w środku) spotyka się z zimnym i wykrapla się woda właśnie na tej membranie. To widziałeś. Jeżeli ułożymy poprawnie wełnę i szczelną paroizolację, to tego zjawiska już nie będzie.
    Pozdrawiam :)

  • @sledziuYT
    @sledziuYT 5 месяцев назад

    Właśnie takiego filmu szukałem. Dzięki 🤜🤛

    • @DomZa100
      @DomZa100  4 месяца назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór

  • @janusztysler4124
    @janusztysler4124 3 года назад +3

    Wyglada estetycznie pozdrawiam serdecznie

  • @slawekkubiak1
    @slawekkubiak1 Год назад

    Cześć - obejrzałem cały materiał i zgadzam się z Tobą, że wełna nigdy nie dorówna szczelnością pianie, ale robi się termos - bezwględnie konieczna rekuperacja, dlatego imho powinieneś doliczyć koszt rekuperacji przy ociepleniu poddasza pianą - jako konieczność. Druga kwestia to dobór piany - tak jak mówiłeś, jeżeli ktoś wybierze dobry produkt i trafi na solidną firmę - ma szczęście i warto dopłacić za lepszą pianę. Reszta musi zdać się na fachowców lub flachowców zależy kto na co trafi. Ja ociepliłem poddasze wełną, dach niedeskowany ale z najdroższą na tamten czas mambraną paroprzepuszczalną. Do tego wełna z lambdą 33 - poddasze jako schowek, nie ogrzewane i jest ciepło - na pewno nie zimno. Latem jest delikatnie cieplej, ale nie gorąco. Materiał fajnie przygotowany - pozdrawiam.

    • @sebek6543210
      @sebek6543210 11 месяцев назад

      Moim zdaniem w dzisiejszych czasach jedynie w modyfikowanym domu można się zastanawiać, czy zostawić wentylację grawitacyjną. Przy nowych domach najlepiej od razu iść w wentylację z rekuperacją. Oszczędzamy na kominach, bo są zbędne. Dodatkowo niektóre okna mogą być prostrze i nie wymagać funkcji otwierania.

  • @marcinratajczak8757
    @marcinratajczak8757 3 года назад +3

    Wreszcie rzetelny film dzięki super po filmie widać profesjonalizm firmy fajnie pozdrawiam

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór.

  • @krzysjurek8361
    @krzysjurek8361 10 месяцев назад

    Przyjemnie sie to ogląda zrobiłem watą na krzyż pierwsza w krokwie druga warstwa w poprzek 7lat temu dzisiaj była by piana

  • @sergeykorostelev9818
    @sergeykorostelev9818 3 года назад +17

    Привет соседи! Хороший выбор и хорошая работа. Моя фирма с 2014 года работает ICYNENE в Калининграде. Время показывает, что это хорошая технология и хороший утеплитель.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +3

      RUS: Спасибо за информацию. К сожалению, многие пенопласты в Польше имеют низкое качество и повторяется стереотипное представление о том, что если с крышей после нанесения пены случится что-то негативное, то это, скорее всего, произойдет с каждой пеной. Я думаю, что пена - это не то же самое, что пена. В настоящее время в Польше самая дорогая пена - это ициненовая пена, но, на мой взгляд, стоит платить больше и хорошо спать.
      PL: Dziękuje za informacje. Niestety w Polsce spora ilość pian jest słabej jakości i powielane jest stereotypowe myślenie że jeśli komuś coś się negatywnego dzieje z dachem po aplikacji piany to zapewne tak się będzie działo z każdą pianą. Uważam, że piana pianie nierówna. Aktualnie w Polsce piana Icynene to najdroższa piana, ale moim zdaniem warto dopłacić więcej i spać spokojnie.

    • @jedrek4444
      @jedrek4444 3 года назад +1

      Witaj kolego, a jeżeli będzie taka potrzeba to w Olsztynie też dasz radę coś zrobić?

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +1

      @@jedrek4444 Proszę kontaktować się z Panem Łukaszem - tel widoczny w 1:30.

  • @T.Colin.
    @T.Colin. 8 месяцев назад

    Świetny materiał. 👍👍👍

  • @robertponikowski78
    @robertponikowski78 3 года назад +4

    Wygląda to profesjonalnie 👍

  • @krystianbednarczyk9478
    @krystianbednarczyk9478 2 года назад

    Bardzo dobrze, i lektor choć nie profesjonalny, to idealnie tłumaczy. To się ceni.

    • @DomZa100
      @DomZa100  2 года назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór.

  • @rado1593
    @rado1593 2 года назад +10

    Aplikując w ten sposób pianę masz na stówę małe puste miejsca na styku krokwi z deskowaniem, w których mogą pojawiać się skropliny. Aplikacja najpierw wzdłuż krokwi w 100% eliminuje to zjawisko. Efekt końcowy ładny. Pozdrawiam

  • @jacekejsmont
    @jacekejsmont 8 месяцев назад

    Dobry film dokumentalny

  • @kaen7125
    @kaen7125 3 года назад +7

    Dużo informacji i dobrze że jesteś zadowolony ale ja osobiście nie zaryzykowalbym pokrycia pianą mojego dachu który kosztował 90k bo nie mógłbym spać spokojnie, jak dla mnie nie ma bata że od strony desek to nie trzyma wilgoci, i te wszystkie otwarte komórki czy zamknięte to już pomijam bo każdy będzie wciskał swoje.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +3

      Ma Pan rację z tym "wciskaniem informacji" bo tak jest niestety wszędzie. Ja zaryzykowałem z pianą i będę bacznie monitorował stan tego poddasza.

    • @jordascheR
      @jordascheR 3 года назад +1

      @@DomZa100 Będziesz zadowolony gwarantuje i odczujesz to na oszczędnościach ogrzewania. Dzisiaj drogo, ale w latach ogrzewania oszczędności i co najważniejsze to w lecie izolacja przed słońcem. A okna dachowe koniecznie z roletami zewnętrznymi. Nie wielu wie że po 10 latach każda wełna kurczy się.... Pozdrawiam

    • @elzbietalach2534
      @elzbietalach2534 3 года назад

      U mnie polozona icynene 2 lata trysniete na membrane juz. Zadnych zmian nie widze nie mam okien dachowych na poddaszu cicho i chlodno w upalne dni tyle moge powiedziec jeszcze raz bym to polozyl brat byl sceptycznie nastawiony do tego ale jak zobaczyl efekt to powiedzial ze córce dom tez ociepli piana

    • @lucynatomasik6659
      @lucynatomasik6659 11 месяцев назад

  • @matxweb
    @matxweb Год назад

    SUPER, Dziękuje :)

  • @maratonczyk5105
    @maratonczyk5105 3 года назад +16

    Mnie to jeszcze zastanawia jak wygląda więźba po 10,15,20,25 latach ?
    Podpytywał Pan wykonawcę czy np. jest w stanie wskazać inwestycje która wykonywał 5 lat temu albo jeszcze dalej o ile funkcjonował na rynku ?
    By zadzwonić, podjechać, sprawdzić itd.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +5

      Wiem tylko że na "X" lat od kiedy Pan Łukasz robi natrysk piany nie miał reklamacji że coś się działo z deskami. Mówił że miał przypadek że klient coś przeciekało, ale okazało się że była to wina pokrycia i po naprawie pokrycia wierzchniego, piana wyschła w tym miejscu i tyle.
      Wątpię aby którykolwiek klient wyraził zgodę aby ktoś oby zwiedzał jego poddasze, ale mogę zapytać. Osobiście od siebie mogę dodać że jeśli cokolwiek będzie działo się z pianą na moim poddaszu, to się tym podzielę - bez tuszowania.

    • @exor2k
      @exor2k 3 года назад +12

      A jak sobie wyobrażasz sprawdzać stan więźby u obcych ludzi? Wbijesz komuś na chatę i poprujesz karton gipsy?

    • @maratonczyk5105
      @maratonczyk5105 3 года назад +1

      @@exor2k już bez skrajności, nie chodzi o wchodzenie komuś na strych czy poddasze. Głównie chodziło mi o rozmowę z takim inwestorem.
      Wydaje mi się, że taka osoba więcej powie po x latach niż wykonawca. Być może inwestor coś zauważył, być może był zmuszony zerwać dach a być może jest zadowolony. Poza tym nie każdy robi zabudowę płytami stryszek na jętkach itp.

    • @exor2k
      @exor2k 3 года назад +4

      @@maratonczyk5105 Od 2 lat mam pianę na dachu. Nie jest to zabudowane KG na razie. Nie widać krokwi, nie widać desek. Tylko piana wszędzie. Nie wiem co miałbym zaobserwować aby powiedzieć: "tak, piana jest do bani, zrobiłem błąd". Położono 20cm ICYNENE LD-C-50 H2Foam. W 8godz zostało to położone i można było zamieszkać bez obawy, że ciepło będzie przez dach uciekać. Pozdro.

    • @maratonczyk5105
      @maratonczyk5105 3 года назад +3

      @@exor2k spoko, ja też jestem za tym rozwiązaniem. Na chwilę obecną minusem dla mnie jest łatwopalność.

  • @sawomir4791
    @sawomir4791 11 месяцев назад +1

    Czy pianka jest palną? najważniejsze? Czy mozna ją zastosować do budynków ZL V?

    • @DomZa100
      @DomZa100  11 месяцев назад

      Klasa palności E - to samo co styropian. Niestety nie potrafię udzielić odpowiedzi na drugie pytanie.

  • @krzciuk1973
    @krzciuk1973 3 года назад +4

    Czy piana zabezpiecza przed przeciekiem dachu? Jezeli tak to nie bedziemy wiedzieć ze nam dach przecieka a przy tym zacznie nam gnic dach. Ciekawe jak wygląda wymiana deskowania czy krokwi po takim pianowaniu. Pozdrawiam.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +3

      Piana raczej nie służy do zaklejania dziur w dachu, ale jak każdy materiał który "zapycha" szczeliny, piana także jeszcze doszczelni, ale jest to piana otwartokomórkowa więc woda zawsze znajdzie wyjście i przeciek będzie widoczny. Ewentualna wymiana poszycia dachu w sensie desek, będzie możliwa od strony zewnętrznej gdyż obejdzie się bez dewastacji ocieplenia.
      Od nośnie samych przecieków to uważam że większy problem jest je wykryć mając ocieplone poddasze wełną. Dlaczego? Zdaję sobie sprawę że wełnę można zdjąć, ale często jest tak że przesączanie wody/ wilgoci pojawia w różnych miejscach na raz, i mając wełnę, człowiek zaczyna wtedy zastanawiać się czy to wina dziury w dachu czy brak wentylacji wełny czy błędne rozłożenie wełny?
      U mnie dach z samą papą stał ponad rok i zero przecieków, i teraz po pianowaniu jak zobaczę że gdzieś mi się coś sączy to od razu będę wiedział że to nie wina piany, a dziury w dachu.

  • @dariuszsoja1576
    @dariuszsoja1576 3 года назад +1

    Ciekawy materiał. Pozdrawiam

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór.

  • @Tommy-pl7us
    @Tommy-pl7us 3 года назад +6

    Obejrzałem cały film ale nie zwróciłem uwagi na metraż poddasza mógłbyś powiedzieć ile tam wyszło metrów? Pozdrawiam super film!

  • @iwannamynickagain
    @iwannamynickagain 2 года назад +1

    17:32 ...zapłaciłem dokładnie! ... fielnaście tysięcy więcej... Konkretna przebitka. :D

  • @krystiansikora9783
    @krystiansikora9783 3 года назад +8

    U mnie było czterech szefów firm miałem cztery wyceny mówili ze mają amerykanskie piany a to gówno prawda większość ma piany Czeskie, dowiedziałem sie o firmie z Raciborza przyjechało szefostwo cena dogadana wykonane zostałobw 2012roku i do dziś jest tak ja zrobili nic sie z tym nie dzieje ocieplenie jak termos jestem zadowolony.

  • @redhrabias964
    @redhrabias964 2 года назад

    Super dzięki

  • @ukaszzab5350
    @ukaszzab5350 3 года назад +22

    Kolejna sprawa, kolega mierzy wilgotność i ma ustawioną grupę gatunku drzewa na "1", czy twój dach jest z kokosu, hebanu albo orzecha brazylijskiego ? Zapraszam do zapoznania się z instrukcją miernika BENETECH GM 610

  • @lukw3007
    @lukw3007 2 года назад

    Nic dodać nic ująć

  • @tommilewandowski6141
    @tommilewandowski6141 3 года назад +6

    Super film i konkretne informacje.
    Patrząc jednak na wysokość poddasza, czy tam będzie powierzchnia na codzień użytkowa? Trochę nisko. A jeśli to będzie tylko schowek na wędkę i choinkę to nie szkoda kasy na takie drogie wykończenia?

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +3

      Do kleszczy mam z tego co pamiętam 250-255cm. Minus podłoga - styropian 5cm + 5cm wylewka. Minus płyta z wieszakiem kolejne 5cm. Zostaje 235-240cm - co prawda nie będzie to hper wysokie pomieszczenie, ale bez poczucia klaustrofobii. Od skosów mam zamiar odsunąć się ścianą kolankową jakieś 150-200cm, ale będą w nich raczej montowane szafki żeby wykorzystać przestrzeń.

  • @SOMEONE-ME
    @SOMEONE-ME 2 года назад +1

    A jak to się ma do wdmuchiwanej wełny drzewnej, coś jak ma STEICO?

  • @velementtomasz5728
    @velementtomasz5728 3 года назад +3

    Energooszczędność nie jest w nieskończoność proporcjonalna do grubości izolacji. Przyrost korzyści dla Standardowych dociepleń pow 12 cm nie jest już tak duży jak do 12 cm . Oczywiście opłaca się dać 20 cm na ściany czy 25 czy 30 na dachy, Ale jak ktoś myśli że da 50 cm i będzie dwa razy lepiej to jest w błędzie

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +1

      Bardzo słuszna uwaga. Jest granica w grubości izolacji której nie warto przekraczać, bo koszt użytego materiału po prostu może się nie zwrócić. Z drugiej strony, jeśli kogoś stać, to może szaleć...

    • @Konrad162
      @Konrad162 2 года назад

      na ściany powyżej 8 cm też traci się sens ekonomiczny. ja mam 5 cm jakbym teraz dawał dał bym 10... ale nie zmienia to faktu że w domu cieplutko. Liczy się szczelność domu a nie sama izolacja

  • @ksf5382
    @ksf5382 Год назад

    Petarda wideo.

  • @TV1Peter
    @TV1Peter 3 года назад +3

    A jeszcze jedno. Czy kalkulowałeś lub rozważałeś jeszcze płyty PIR?

    • @robertwadoowski5200
      @robertwadoowski5200 3 года назад

      Chyba w płytach ważne jest by była choć mała szczelina przy krokwi by nie butwiała. Tę szczelinę można wypełnić np pianką montażową otwartokomórkową oddychającą, ale położenie tych płyt w narożnikach czterospadowego dachu to wyzwanie

  • @SQsieben
    @SQsieben 3 года назад

    Swietny material bez zbednych frazesow, porownanie kosztow tradycja v nowosc kwintesencja bez owijania - poniewaz jestesmy konserwatywni jesli chodzi o budowe domow zawsze w nas bedzie niepewnosc czy zrobilismy dobra inwestycje sam przymierzam sie do piany i to juz ktorys rok z kolei mialem w reku taka piane po klku latach polozona w salonie sprzedawcy i wyglada ok cena za ta piane normalna: 3zl za cm grubosci na m2 - u mnie kierownik budowy sam polecal chodzi o mostki cieplne i powszechna w tej chwili fuszerke na budowach . Pozdrawiam

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór.

    • @grzes13ful
      @grzes13ful 2 года назад +1

      Piane też można spierdzielić jak wszystko inne.

  • @michasiokowski1685
    @michasiokowski1685 3 года назад +4

    Fajna reklama 👍👍👍👍

  • @boguslawjurecki5468
    @boguslawjurecki5468 2 года назад

    super nareszcie wiem o co chodzi dzięki

    • @DomZa100
      @DomZa100  2 года назад

      Dziękuje za pozytywny odbiór.

  • @janwicher7837
    @janwicher7837 3 года назад +4

    a co z uciekaniem ciepła przez okna? jaki one mają współczynnik?

    • @andre81111
      @andre81111 3 года назад

      30cm piany, a okna pewnie 0,9 :)

  • @zbyszekl3814
    @zbyszekl3814 2 года назад +1

    Jak zapali się panu dach to temperatura jest taka że wełna też ulega nadpaleniu, a poza tym jakie to ma znaczenie w czasie pożaru potem i tak wszystko jest do wywalenia

  • @damianpierzchalski3757
    @damianpierzchalski3757 3 года назад +9

    Mam 25 cm na poddaszu piany otwartokomórkowej 8 lat i ostatnio montowali mi okna połaciowe ( będą pokoje ), więźba zdrowa, nie było żadnej pleśni. Nie wiem skąd te informacje ludzie mają.
    A co do palności, jeszcze nie widziałem płonącego domu w którym dach ocalał bo był ocieplony wełną.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Może Pan podać więcej informacji: Jakiej firmy piana? Jaki model? Dach pokryty papą? Jaką? Dziękuje.

    • @damianpierzchalski3757
      @damianpierzchalski3757 3 года назад

      Polichem piana, a dach kryty blachą i membrana. Bez desek

    • @marcindobija740
      @marcindobija740 3 года назад

      @@damianpierzchalski3757 To piana trzyma sie czego? Membrany ?

    • @damianpierzchalski3757
      @damianpierzchalski3757 3 года назад

      @@marcindobija740 tak membrany.

    • @jjot63
      @jjot63 3 года назад

      @@damianpierzchalski3757 Mam ten sam układ co Pan, tzn.: blacha i membrana bez deskowania i zamierzam zastosować pianę. Czy na coś powinienem zwrócić szczególną uwagę? Jakie są Pana sugestie po tych prawie 10 latach użytkowania piany w tym układzie?

  • @piotrkozowski8331
    @piotrkozowski8331 3 года назад

    Bardzo fajnie to odpowiedziałeś , właśnie staje przed wyborem ,piana czy welna

  • @przemekg8910
    @przemekg8910 3 года назад +3

    4:19 widać że nie pokrywasz całej przestrzeni pianą, nie spryskujesz połączenia dachu i krokwi. Dobre miejsce dla mostków termicznych.

    • @gieheha
      @gieheha 2 года назад

      No jak przecież zawsze zostawia to na koniec i wprowadza przyciągając z dołu do góry.

  • @piru82
    @piru82 2 года назад

    Czy dajesz przed płytami gk folie paroszczelną? Pozdrawiam

    • @DomZa100
      @DomZa100  2 года назад +1

      Tak, dałem - z resztą widać żółtą folie na filmie przygotowaną do zachowania ciągłości izolacji, ale drugi raz gdybym zdecydował się na pianę Icynene V8 to bym już nie dawał. Nie chodzi o koszt, bo folia to koszt wręcz znikomy przy całej inwestycji ocieplania.

    • @piru82
      @piru82 2 года назад

      @@DomZa100 to czemu drugi raz byś nie dawał? Mam już mały mętlik w głowie

    • @DomZa100
      @DomZa100  2 года назад +2

      @@piru82 Napiszę może w ten sposób. Każdy producent piany PUR zaleca aby natrysk piany był najlepiej jako etap końcowy po mokrych pracach, typu tynki, posadzki itd. To że piana oddycha zdążyłem się przekonać na własnym poddaszu. Ja miałem natrysk robiony okresie zimowym, gdzie nie można było uchylać okien itd. więc całą pozostałą wilgoć zaczęła wyciągać piana. Nie było to opłytowane ani ofoliowane więc nie widać tego było gołym okiem ani dotykając piany. Przyszło wczesne lato, zacząłem foliować, obskoczyłem całe poddasze folią i zauważyłem pod folią drobinki rosy. To nie była woda, ale takie gdzieniegdzie drobinki kropli. Folia został ponacinana wzdłużnie i wszystko po 3 dniach zniknęło. Dlatego napisałem że drugi raz bym nie foliował albo foliowałbym dopiero po jakiś kilku miesiącach od natrysku, a ja zacząłem kolejny etap niemal po kilku dniach od natrysku. Mój błąd. Nie foliowałbym także z powodu aby piana mogła oddychać i wymieniać powietrze z ogrzewanym pomieszczeniem. Wiem że to przeczy wszystkiemu co mówią inni, ale ta piana ma specjalną cechę która odróżnia nią od innych - znikoma chłonność wody. I nawet pozostawiając otwory wentylacyjne - można zobaczyć o co chodzi w filmie z płytowania poddasza - wiem że ta piana jest bezpieczna, ale też wiem że dzięki tym otworom jest duży ruch powietrza. Dodatkowo mam stelaż krzyżowy więc płyta nie opiera się bezpośrednio o piane, a tam jest szczelina z jakieś 3-4cm więc ruch powietrza jest jeszcze większy. Niebawem minie 2 lata od zakończenia pianowania - nic się z tym nie dzieje, co więcej ludzie latami mają niezakryte poddasza po pianowaniu i jest ok.
      Przez otwory wentylacyjne mogę dodatkowo cały czas monitorować stan piany - jej wilgotność.
      Co więcej, noszę się z zamiarem zrobienia pół metrowej dziury w warstwie ocieplenia i sprawdzenia deskowania. Myślę, że taki materiał zainteresowałby sporą część osób - podobnie jak zrobił to Pan Dominik S., tylko na innej pianie i nie wiadomo na ile to było wyreżyserowane.

    • @DomZa100
      @DomZa100  2 года назад +1

      @@piru82 Czy drugi raz bym zdecydował się na pianę PUR tej firmy? Zdecydowanie tak.

    • @piru82
      @piru82 2 года назад

      @@DomZa100 dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Ja pianę kładłem kilka dni temu i za tydzień ruszam z zabudową i teraz wnioskując pana odpowiedź to tylko w łazience dam folię. W pokojach raczej nie będę kładł. Swoją drogą myślałem że proces schnięcia piany to max 4 dni. Pozdrawiam

  • @radroz6003
    @radroz6003 3 года назад +4

    jest Pan sprytnym marketingowcem.., gratuluje :)
    Pan Łukasz.., tjaaa :)
    ale ja takie innowacyjne podejście szanuję , a film, niesie ze sobą kilka cennych rad.
    Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +5

      Nie wiem co mam Panu odpisać... bo ja nie wiem na prawdę dlaczego Pan uważa że to ja czyli "inwestor" jestem "wykonawcą". Co ciekawe jest Pan jak na razie drugą osobą, która tak uważa... Pierwszej osobie odpisać, coś w stylu, że jeśli ja też jestem "Panem Łukaszem" to jakim cudem i po co nagrywam swoją całą budowę od 2018r.?

    • @Micha-hw9ob
      @Micha-hw9ob 3 года назад

      @@DomZa100 obejrzałem do końca z zaciekawieniem i naprawdę rzetelną robota oraz rzetelną reklama wykonany za co i tak powinieneś dostać extra rabat od wykonawcy to tak wg. mnie .

  • @canvaskedesign
    @canvaskedesign 5 месяцев назад

    Świetny film. Chciałem zapytać, gdzie wynająłeś/kupiłeś agregat do piany? I jakie są to koszta? Wszystkiego dobrego.

    • @DomZa100
      @DomZa100  4 месяца назад

      Żadnego agregatu nie wynajmowałem. Usługę wykonała wynajęta ekipa.

  • @bartomiejmrozik9574
    @bartomiejmrozik9574 3 года назад +5

    Ja nie mam z tym problemu jeśli coś jest drogie o ile jest należycie wykonane ;)

  • @BeastSpiders
    @BeastSpiders 3 года назад

    Witam, u mnie też jest piana icynene na 25cm od stropu do jętek, strych niezamieszkały nad jętkami piana równo z krokwiami. Reszta dachu 25cm piany z przykryciem krokwi - pod wieszaki zaaplikowana piana. Potem jak było poddasze wykańczane to 20+10 isover poszło na płasko miedzy same jętki (sam sufit). Dach dwuspadowy z dachówki ceramicznej coramic, folie obie wyższej klasy, wewnętrzna srebrna, okna 4 od południa 2 od polnocy 3szybowe roto.. i obecnie mam gorąc na poddaszu ze nie mozna wytrzymać. Jak wchodzę na poddasze w domu mojej siostry która wybudowała się 50m za moim domem.. ma przyjemny chłód na poddaszu wełna 30cm. Skąd taka różnica? :( Miało być tak super z pianką a póki co to słabiej to wygląda u mnie. Aha, na początku od ekipy słyszałem o tym że większość robi 20cm... Dobrze że kazałem zrobić z przykryciem krokwi w części mieszkalnej. Jeszcze jak na tą zimę będzie ogrzewanie to może pokuszę się o termowizję.. bo coś mi tu nie pasuje. Na zewnątrz ścian mam 20cm grafit styro frez austrotherm, laczenia pianowane... Powinno być lux przynajmniej na papierze a tym czasem mam saunę u góry.. ale fakt izolacja akustyczna super... wziąłem drogi wariant piany i póki co jestem zawiedziony poddaszem... 😞 ciekawe czy tak to jest z piany czy moze źle położona albo z mkeszanką coś nie tak..? Już sam nie wiem bo tak strasznie chwalą na necie tą całą piankę..

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      To ciekawe co Pan piszę bo ja mam samą pianę i jest przyjemnie chłodno iż na zewnątrz +30°C. Jak ostatnio było +34°C to najwyższą temp. na poddaszu miałem dotychczas 23°C. Robi cieplej jak np. otworze okna dachowe, to wtedy temp. potrafi wzrosnąć nawet o +3°C. Wiem z doświadczenia, że jak jest skwarka na zewnątrz i mam czarny dach, to lepiej nie otwierać okien. Okna Velux 3-szyby PCV (nie drewno powlekane).
      A na dole mam 20°C bez klimatyzacji - to dopiero jest super, w takie upały. Nikt nie chce z tego domu wychodzić:-)

    • @BeastSpiders
      @BeastSpiders 3 года назад

      @@DomZa100 jeszcze cicho liczę że może póki co mam instalacje od rekuperacji bez urządzenia... Może na strychu rury dostają ciepło i ono ucieka do części mieszkalnej poddasza rurami gdzie kiedyś będą anemostaty... No chyba że to wina okien bo siostra ma chyba 1 okno na południe a ja 4.. trochę się załamałem przy obecnie panujących upałach mam piekarnik na górze, na parterze w miarę przyjemnie i chłodno a okna zamknięte żeby jeszcze więcej gorąca nie wleciało

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      @@BeastSpiders U mnie 6 okien i cały dzień wpadała słońce, piana + zwykła folia żółta 0,2mm + płyta G-K i jest super, ale przed pianą na moim poddaszu był po prostu piekarnik! Wystarczyło wejść na 5min i z człowieka się lało.
      Ma Pan dach deskowany + papa? Czy membrana? Może tu należy szukać przyczyny? Albo coś niedostatecznie albo niepoprawnie wykonane ocieplenie?
      Czy ocieplenie wełną robił Pan sam? Wydział Pan jak wyglądało pianowanie i wełna przed zasłonięciem folią?

    • @BeastSpiders
      @BeastSpiders 3 года назад

      @@DomZa100 wełnę robiła znajoma ekipa i napewno dobrze położona itp ale to tylko na jętkach jest wełna, pomiędzy pokojami u góry a strychem, całe skosy mam zrobione pianką. Tak widziałem piankę po aplikacji fajnie to się prezentowało. Pod dachówka niestety nie mam deskowania (dziś bym je zrobił) tylko folia, potem pianka, potem srebrne ekrany (ponoć jakieś lepsze) potem Osb+gk. Drewno strugane suszone komorowo

    • @tomaszhamuda8043
      @tomaszhamuda8043 2 года назад

      Urok mieszkalnych poddaszy..... w lecie ciepło w zimę zimno....

  • @bartomiejwitczak6318
    @bartomiejwitczak6318 3 года назад +22

    A co jest złego, że przyjeżdża przedstawiciel handlowy. Duże profesjonalne firmy mają handlowców, ekipy natryskowe itd. Handlowiec jest od kontaktu z klientem, sprayer od wykonania natrysku.

    • @matxweb
      @matxweb Год назад

      handlowiec jest od wciskania kitu. tak było, jest i będzie. zaś miejsce wykonywania pracy za 20-30 tys zł powinien oglądac fachowiec i tylk oz nim powinien rozmawiać inwestor. Z handlowcem czyli akwizytorem nie ma o czym rozmawiać, nie znająsie na niczym dlaczego? bo to nie ich praca .Oni wcisnać i sprzedać za wszelka cene .Dzisiaj skarpetki, jutro garnki, pojutrze odkurzacze a za tydzień piane. Reasumująć nei ma nic złego w tym że przyjeżdża handlowiec, złe w tym jest to że marnujemy wtedy swój własny CZAS

  • @sztukawogrodzie9796
    @sztukawogrodzie9796 2 года назад

    Profesjonalnie podjęty temat. Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. Albo płacisz albo płaczesz.

  • @The4BaBy
    @The4BaBy 3 года назад +3

    A czemu nie np ta piana w wersji LitePlus? Generalnie spoko wyglada to bardzo dobrze. Ja jednak zastosowałbym szczelinę dylatacyjną pomiedzy pianą a deskami.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +1

      Podobno lepiej się nią "cieniuje".

    • @marcingrecki5878
      @marcingrecki5878 3 года назад +2

      Szczerze mówiąc to skoro jest papa na dachu oraz pełne deskowanie to również wolałbym zrobić szczelinę wentylacyjną pomiędzy deskowaniem a ociepleniem. Nie wiem, być może się nie znam, ale przeczytałem wiele poradników. U mnie również jest papa oraz pełne deskowanie. I kiedy przyznaje nie zrobiłem szczeliny między wełną a deskowaniem to para wodna skraplała się na wełnę a deskowanie zrobiło się mokre. Musiałem wymieniać wełnę i oczywiście zostawiłem szczelinę wentylacyjną. Pozdrawiam

    • @marcing27
      @marcing27 2 года назад +1

      W jaki sposób tą szczeline dylatacyjną można zrobić? Między deską a pianą?

    • @The4BaBy
      @The4BaBy 2 года назад

      @@marcing27 można np nabić wąskie deseczki/listwy wzdłuż krokwi do deskowania, i rozciągnąć mambrane na tych listwach. Odpowiednio naciągnięta pozwoli zapewnić wystarczające wentylowanie przestrzeni pomiędzy deskami i membraną

  • @bogusawwojtas6960
    @bogusawwojtas6960 3 года назад +1

    Dobry konkretny materiał - przydatny dla wielu jak sądze Mam za to inną uwagę - nie rozumiem PO CO docieplać aż tak mocno poddasze ? No chyba że ma Pan 6-8 osobową - ale w Polsce generalnie buduje się za duże domy a zamieszkane ( całorocznie ) poddasze tylko powieksza taką zbędną przestrzeń. Wydaje mi się że poddasze spokojnie mozna zagospodarować tak aby był używalny przez 4/5 roku - a w najzimniejszych i najgorętszych ( w sumie to 3-4 tyg w roku ! ) pozostawić go nie zamieszkany - pewna elastyczność i urozmaicenie w życiu jest wskazany :)

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Głównym powodem inwestowania w wysokiej klasy ocieplenie (nie tylko poddasza) jest tylko moja ciekawość. Chcę się przekonać na własnej skórze czy na prawdę warto wydawać takie pieniądze na izolację - mam na tu na myśli czy przełoży się to koszty ogrzewania. O wszystkim będę mówi bez ogródek. Dom mam zamiar ogrzewać pelletem. Trwa odwieczna walka porównać co wybrać i co jest tańsze gaz czy pellet? Będzie materiał w którym to także postaram wytłumaczyć ludzkim językiem.

  • @krzysieklambert9617
    @krzysieklambert9617 Год назад +5

    W dziwnych czasach żyjemy kiedy ludzie pracujący mający swoje firmy, swoich przedstawicieli co pozyskują klimatów są ciągle krytykowani. jeśli człowiek chce pracować i cos robi więcej w swoim życiu niż branie socialu i picie piwa powinien być szanowany bo robi cos więcej niż nic. Nie każdy lubi wstawać rano zapierdalać latami by kupić jakiś sprzęt i rozkręcić firmę. Trochę nie w tym kierunku szukajmy winnego. Wady ma ten co coś robi lecz nie myli się ten co nic nie robi

  • @baldontheworld7965
    @baldontheworld7965 3 года назад +2

    U mnie welna skalna firmy na R. 15+10 cm, lambda 0,35, calosc 40 pln/m2. Powierzchnia 260 m2, do tego ekipa (nie mam czasu na robienie zabudowy i ocieplenia samodzielnie), 90 pln/m2 w tym obrobka 11 okien (dach 2xkoperta z przewyzszeniem), foliowanie, stelaz co 40 cm, karton gips, tasmy slizgowe i przygotowanie pod gladzie. Calosc skonczona tydzien temu. Dach mam wylacznie z samym foliowaniem wiec piany nie bralem pod uwage.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +1

      Czyli wyszło to Pana 90zł + 40zł = 130zł za m2? U mnie za samą robotę jeśli chodzi o ocieplenie poddasza wełną ekipy krzyczą za stelaż + wełna 2x15cm + płyta + gips = 80-85zł zł za m2 (robocizna). Swoją drogą nigdy nie zrozumiem fenomenu taśm ślizgowych? Przecież to jest taka "lipa". Co inne papierowe taśmy narożne to co innego... to jest rozwiązanie na patencie. Wiadomo pod tym też gips strzeli, ale przynajmniej nie będzie widać:-)

    • @baldontheworld7965
      @baldontheworld7965 3 года назад +1

      @@DomZa100 Robocizna 90 pln/m2 (calosc obrobek, montaz welny,folii, wieszakow, plyt, laczenie plyt tasmami,krycie polaczen i wkretow-calosc przygotowana pod gladz) stelaz co 40 cm. Welny innej nie bralem pod uwage bo nie oddczuje roznicy 6% miedzy lambda 33 a 35. Welna skalna po policzonym OZC 25 cm jest w sam raz na moje potrzeby, do tego plyty o wiekszej gestosci tzw akustystyczne, w sumie prawie 13kgm2 robi swoje. Kazde laczenie z murem profila podklejone epdm. Co do samej membrany, mam divo.... S (nie chce robic reklamy) ponoc najlepsza na rynku i mam jedno miejsce gdzie po zimie woda pod nia zamarzala bo nie odparowala, natomiast tak daje rade.

    • @cremedelacreme5089
      @cremedelacreme5089 2 года назад

      W jakich okolicach takie ceny ?

    • @baldontheworld7965
      @baldontheworld7965 2 года назад

      @@cremedelacreme5089 9 km od Kielc, ekipy z Kielc

    • @matxweb
      @matxweb Год назад

      no i ?? zabrakło morału ? samo chwalenie się nie wystarcza

  • @mm-np9lt
    @mm-np9lt 3 года назад +15

    Rozne teorie na ten temat, w kazdym razie w Stanach robia to od lat 80tych i wiele firm zdrapywalo te izolacje do zera na wlasny koszt. Natomiast jesli chodzi o UK, to mozna cos takiego zrobic, ale budynku sie nie sprzeda bo nie przejdzie od kontroli w trakcie sprzedazy. Slyszalem o budynkach, ktore mialy tego typu rozwiazanie - natrysnieta piane bezposrednio na drewniana konstrukcje i by sprzedac dom wlasciciel musial dach rozbierac i skrobac wszystko do zera. Piana otwarto-komorkowa oddycha, a co z tym idzie pochlania wilgoc. Nie mozna porownac Polski z UK bo tam jest duzo wieksza wilgotnosc powietrza jednak trzeba miec to na uwadze, ze jednak w innych krajach z jakiegos powodu ten system jest niedopuszczony.

    • @pawelnoskowicz8759
      @pawelnoskowicz8759 3 года назад +1

      Zgadza się. W UK piana nie przejdzie i to powinien być wyznacznik do stosowania piany również w Polsce. Wilgotność powietrza na wyspach to nie jedyny powód dla którego nie stosuje się tego rozwiązania. Obecnie buduję dom dla siebie (bardzo solidnie pod każdym względem - nie pierwsza inwestycja) i nigdy w życiu nie zdecydowałbym się na pianę. Nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie decydują się w dalszym ciągu na to rozwiązanie (pewnie chodzi niski koszt), które nie sprawdziło się w praktyce. Widziałem całe mnóstwo przegniłych / z grzybem więźb dachowych właśnie pod pianą.

  • @MAIK_45C
    @MAIK_45C 11 месяцев назад

    Ekstra materiał

  • @robertgazda8484
    @robertgazda8484 3 года назад +4

    Pianka Icynene powinno nakładać się w jednej warstwie w innym przypadku miedzy warstwami robią się pęcherze ;) Miałbym jeszcze kilka uwag ale nie chcę być toksyczny.

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +3

      Naniesienie jednej warstwy o grubości 30cm byłoby raczej niemożliwe. Ja słyszałem że tą pianę powinno nanosić się w max. 2 natryskach. Ale, słyszałem też te uwagi dotyczą modelu V6. Model V8 daje się łatwiej "cieniować" i dlatego też zalecany jest do grubszych warstw.
      Od nośnie toksyczności, śmiało, to publiczne forum, więc każdy ma prawo do wyrażenia swoich uwag:-)

    • @golodupow
      @golodupow 3 года назад

      @@DomZa100 z tego co pamiętam dystrybutor Icynene mówił nam, iż ta piana musi być nanoszona na jedną warstwę, gdyż warstwa do warstwy ma słabą przyczepność. I dlatego tak ważne są umiejętności aplikatora by nauczył się nanosić odpowiednią ilość materiału na jedną warstwę dostosowaną do grubości.

    • @tomaszswiniarski64
      @tomaszswiniarski64 3 года назад

      @@golodupow tez obiło mi się o uszy o słabej adhezji jak się psika drugą warstwę dlatego ja mam trochę obiekcji do tej piany.

  • @TheApokalipsa88
    @TheApokalipsa88 3 года назад +1

    Podoba mi się to

  • @cssc16
    @cssc16 3 года назад +7

    Duży błąd w wykonaniu stelażu pod płytę, nie kręci się wkrętów(pchełek) tam gdzie kręcona ma być płyta g-k.
    Powoduje to pękanie kartonu. Co do piany - największą wadą jest to że rozprzestrzenia ogień. Proszę popytać ubezpieczycieli czy wypłacą odszkodowanie w razie pożaru?

    • @arkadiuszpatos6941
      @arkadiuszpatos6941 2 года назад

      To chyba nie próbowałaś nigdy podpalić kawałka pianki icynene....to bys tak nie gadał

    • @waldekbazan
      @waldekbazan 2 года назад

      Pianka icynene jest samogasnaca. A do tego naprawdę opiera się ogniowi.

  • @Jp-vc8bc
    @Jp-vc8bc 3 года назад +2

    Bardzo pomocny materiał ,widać dużo pracy i czasu Pana to kosztowało.Czy można pianę zostawić na strychu niesłoniętą czy lepiej zakryć paroizolacją jeśli się nie płytuje ?

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      Znam przypadki że ludzie nie osłaniają pian niczym i nic się nie dzieje. Żadna piana nie lubi bezpośredniego wystawienia na promienie słoneczne UV, gdyż wtedy ciemnieje, natomiast jest to tylko powierzchowne. Dla bezpieczeństwa i świętego spokoju, lepiej przykryć pianę folią, bo koszt jest znikomy. Ja swoje poddasze będę przykrywał folią, a płytę mam zamiar przykręcać w późniejszym terminie...

    • @Jp-vc8bc
      @Jp-vc8bc 3 года назад

      @@DomZa100 bardzo dziękuję za odpowiedź

  • @janwicher7837
    @janwicher7837 3 года назад +6

    dyfuzja - weź rurkę fi32 i dmuchnij w pianę a w wełnę i zobacz gdzie łatwiej ma powietrze do przenikania? Przy lesie kuna w pianę nie włazi a w wełnie harcuje :)

    • @SonixPoland
      @SonixPoland 3 года назад +9

      Za to myszy harcujące w pianie już widziałem :)

  • @Dziursen
    @Dziursen 2 года назад

    Witam mam pytanie czy trzeba dawać folię paroizolacyjną na stelażu pod płytę?

    • @DomZa100
      @DomZa100  2 года назад

      Wszystko zależy od producenta piany, jednak większość producentów zaleca stosowanie foli paroizolacyjnej. Po natrysku piany PUR sugeruje odczekać min. miesiąc przed pokryciem jej folią i płytą - niech dobrze wyschnie. Druga podpowiedź, pianę PUR najlepiej nanosić po wszystkich "mokrych pracach" typu wylewkach, tynkach itd.

  • @simsim3405
    @simsim3405 3 года назад +8

    Ja bym się odniósł do lambdy i ceny. Porównałes na filmie pianę o współczynniku 37 to porównaj cenowo wełnę o tym samym współczynniku a nie 32. Oczywiście przewagą piany będzie dogłębniejsze uszczelnienie to jest zaletą ale czy wełna 32 czy 37 uszczelnimy tak samo. A chodzi mi o to że M2 wełny 37 liczac w grubości 30 cm to koszy ok 25 PLN . Bynajmniej mnie tyle to wyniosło . Dlatego chciałem zwrócić na kwoty jakie podajesz, czy do końca tak jest ? ...
    Film merytoryczny jak najbardziej pod wzg właściwości wyborów i przekonań ale pod względem porównania cen ... Mnie nie przekonuje.
    Pozdrawiam
    Ps zgadzam się wełna w czasie montażu to syf...

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад +2

      Wełna 2x15cm 037 cenowo wychodzi 30-33zł - powiedzmy 30zł za m2. Ja podałem swoje założenia, i przy moich założeniach finalnie finansowo wychodziłoby tak jak podałem. Ja osobiście u siebie nigdy bym nie dał wełny na poddasze o lambdzie wyższej niż 033 bo bym sobie później tego nie wybaczył gdybym miał większe rachunki za ogrzewanie przez to. Bo chciałem zaoszczędzić 20-25zł na wełnie na m2. Ja wiem że to sporo, ale tak jak mówiłem w filmie na izolacji nie mam zamiaru oszczędzać. Czy to wszystko ma sens, czyli cieple montaże, brama 60mm, drzwi termo, dobra piana i styropian, okażę się jak się wprowadzę. Dom mam zamiar ogrzewać pelletem.

  • @sawek4240
    @sawek4240 3 года назад +2

    Sam mam pianę ale na membranie,mam nadzieję że ta decha nie zgnije zamknięta miedzy pianką a papą pozdrawiam

  • @danielnowak7285
    @danielnowak7285 3 года назад +17

    Dobra reklama firmy Icynene :) wpisuje się dokładnie w strategie firmy w Polsce Czechach i na Słowacji

  • @MrRobus66
    @MrRobus66 Год назад

    U mnie robił się mostek termiczny, zimne punkty na termowizjerze i oczywiście w tym miejscu przemarzanie i pleśń, a ściana robiła się mokra i zwiększała się wilgotność. Wywaliłem z poddasza wełnę i dociepliłem pianą, tak jak na tym filmie. Wypowiem się jak minie jakiś czas.

    • @DomZa100
      @DomZa100  Год назад

      Jaką pianę Pan wybrał? Grubość?

  • @MS-ug3gm
    @MS-ug3gm 3 года назад +9

    31:30 błagam...

  • @MonTom-xc5cn
    @MonTom-xc5cn Год назад

    Witam. Wykonawca dal ci gwarancje na aplikacje piany na deskowanie pokryte papa czy zrobiles to na swoje ryzyko?

    • @DomZa100
      @DomZa100  Год назад +1

      Rozmawialiśmy tylko o gwarancji niezmienności skuteczności izolacji przez min. 25lat.

  • @DomZa100
    @DomZa100  3 года назад +4

    Informacja od Pana Łukasza: "Z mojej strony co wyłapałem to na pewno nazwa maszyny do piany do natrysku sie nie zgadza to jest hydrauliczna maszyna PMC amerykańska.
    I podgrzewaną ciecz nie wyrzuca powietrze tylko cieć jest wyrzucana na zasadzie hydrodynamiki czyli składniki są tłoczone pod ciśnieniem a powietrze tylko jest jako napęd dla pistoletu i sprężone powietrze czyści komorę mieszania wraz z dyszą."
    Mój błąd, wynikający z mojej niewiedzy. Przepraszam.
    www.icynene.pl/2019/09/05/pelne-deskowanie-i-papa/

    • @blablable333
      @blablable333 3 года назад

      Co za różnica jaką maszyna robi dla inwestora to i łopatą może zakładać oby było ciepło i tanio A ciepło i tanio to tylko wełną o lambda 032-033 A nie pianka co ma 037 tyle to mają słabe wełny co nawet na poddasze nie są przewidziane do domów pasywnych

    • @DomZa100
      @DomZa100  3 года назад

      @@blablable333 Informacja od Pana Łukasza: "Dobra maszyna to stabilność dawkowania komponentów co wpływa na jakość piany. Wydajność niezawodność stabilność ciśnień i temperatur.
      "

    • @kaziuuuuu7653
      @kaziuuuuu7653 3 года назад

      @@DomZa100 Najważniejsza jest równowaga ciśnień na obu komponentach a by dozowanie było 1:1 co zapewniają czyste filtry i dysza w pistolecie.