Omicron 246i - jak si český výrobce poradil s nařízením EU?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 фев 2023
  • Nař. komise EU 2019/1784
    eur-lex.europa.eu/legal-conte...
    Jen pro upřesnění, EU nezakazuje výrobu traf, ale svářečka jako celek by musela mít účinnost 85% nebo víc, což v praxi nejde splnit :)
    Zadejte kód KILLEROZ v košíku při objednávce nad 20Eur na www.solik.sk a získejte 7% slevu na celý nákup
    / discord
    FAQ:
    Odizolovávací kleště: bit.ly/3gDWMyb
    Vidlice 230V - ABL Sursum Elamid
    Killerozi s čím pájíš?
    bit.ly/2r6GGZ9
    bit.ly/35qbYsM
    Killerozi, co to máš za mikroskop?
    www.banggood.com/custlink/vGG...
    Killerozi doporučíš nějaký multimetr do 500?
    www.banggood.com/custlink/GD3...
    www.banggood.com/custlink/DvD...
    Čím lisuji dutinky:
    www.banggood.com/custlink/3Kv...
    Odzkoušené kleště na elektroniku:
    www.banggood.com/custlink/GD3...
    / killeroz

Комментарии • 221

  • @Killeroz
    @Killeroz  Год назад +19

    HLASUJTE ZDE, DÍKY strawpoll.com/polls/w4nWrWG0xyA

    • @Jerry_9997
      @Jerry_9997 Год назад +3

      Tak to vypadá půl napůl. 😂 Asi se nezúčastním, nebylo by to férové, nejsem uživatel ani servisní technik svářeček.

    • @matusekpetr7806
      @matusekpetr7806 Год назад

      Nejde hlasovat -
      You (or someone in your Wi-Fi/network) have voted on this poll.

    • @matusekpetr7806
      @matusekpetr7806 Год назад +13

      Jinak za mě přepínač, z minimálně 2 důvodů: a) hned vidím polohu co mám nastavenou , nešmrdlám v tlustejch rukavicích knoflem na polohu jakou chci b) nikdo ani já sám si to neůmyslně drbnutím nenastaví jinam, přepínač prostě drží polohu.

    • @Jerry_9997
      @Jerry_9997 Год назад

      @@matusekpetr7806 Jestli to je nějaký hacking a stalking, tak máš co zlepšovat, stránku jsem otevřel, ale místo hlasování jsem si rozkliknul výsledky.

    • @pavelboucek9304
      @pavelboucek9304 Год назад +2

      @@Jerry_9997 Třeba to bude jako v prezidentských volbách... chce to čas, než se dostaví výsledky z Prahy a Brna. :D

  • @petermurcek8973
    @petermurcek8973 Год назад +29

    Nech spravia obe varianty,a zákazník nech si sám vyberie ktora mu vyhovuje, 100 ľudí 100chutí. Ale veľmi sa mi páči ze sa konečne niekto pýta na to co ľudia chcú👍

    • @richard.20000
      @richard.20000 Год назад +10

      Hergot, dejte tam externě připojitelný panel s displayem a encoderem, pro ty co chtějí detailní nastavení všech funkcí invertoru (burn back, rampa náběhu a doběhu, nastavení tlumivky, přepínání paměti, nastavení pulzu, dvojtého pulzu, pulzní režim u invertoru je jen otázka SW řídicího MCU, takže mi neříkejte že to ta mašina nemůže umět). Otázka jednoho konektoru za 20,-Kč a máte retro robustní šasi pro průmysl, ale zároveň jednoduše upgradovatelné pro high-tech.
      Hlavně je otravné se pořád hrbit u nastavování, takže bych uvítal aby konečně nějakého výrobce napadlo aby ten dispaly byl výklopný do stran a směrem vzhůru, jako u kvalitních foťáků. Ne vždy může mít svářeč vozík čelem k sobě. Sci-fi ve které ani nedoufám by byl ten samý panel, ale odnímatelný s magnety, takže by šel umístit kamkoliv do zorného pole svařečova (moduly s čipem ESP32, který má Wifi a Bluetooth komunikaci stojí 50,-Kč).
      Nebo udělejte Android aplikaci ať si každý na telefonu nebo tabletu provede nastavení tam. Pořádnej tablet stejně bude na ovládání a ergonomii 100x lepší jak ten nejlepší dotykový display od Esabu. Sranda je že existují industriální tablety s uchycením pomocí magnetů, takže by stačilo jen rebrandovat.
      Taky by bylo dobré aby někoho konečně napadlo dát aktuální hodnoty napětí a proudu při svařování do kukly jako HUD. Na svářečce jsou mi tyto hodnody uplně k ničemu když se nemohu na dispaly během svařování dívat. Kukla by taky měla mít vestavěný měřák IR teploty aby svařeč nemusel sundávat rukavice pro měření předehřevu ručním IR teploměrem. Kukla s termokamerou by taky nebyla odvěci, ale je mi jasné že je to příliš velké sci-fi. To dřív budou prodávat svářečky predátoři, než to napadne někoho z lidské rasy, idkyž termokamera dnes stojí cca 5000,-Kč.

  • @samozemla
    @samozemla Год назад +16

    Super video, super zváračka, vyzerá to že vývojári sa veľmi pekne popasovali so zákazom výroby trafo zváračiek, že dokázali skonštruovať úplne nový stroj, pričom si stále zachoval svoj pôvodný vzhľad aj funkčnosť, jednoduché ovládanie... Klobúk dole. V ankete zahlasované- za pôvodný prepínač ktorému nič nechýba, myslím si že potenciometer nie je potrebný. Sám vlastním Omicron OMI 206 (trafo), už tretím rokom, kúpená ako náhrada za profi zváračku od konkurencie, ktorá išla po 30 rokoch služby na dôchodok 😁. Pre Omicron som sa rozhodol práve aj vďaka recenziám od Killeroza, a som za to nesmierne rád. Lepšie som sa ani rozhodnúť nemohol, to čo ponúka táto zváračka, za túto "smiešnu" cenu, nedokážu ponúknuť ani zváračky o niekoľko tisíc drahšie... Je s ňou radosť robiť. Naviac sa mi páči že konštruktéri od Omicronu sa stále snažia o vylepšenia, a berú si rady od ľudí ktorí ich produkty využívajú v praxi. Za to veľká vďaka, a určite si ešte v budúcnosti nejaký stroj od Omicronu kúpim.

  •  Год назад +2

    Hezké, krása nádhera, kdybych na to měl tak si to koupim, to je uplně reklamní video, že nejsem moc svářeč ale teď bych to chtěl mít doma, no jdu dál svařovat parksidem

  • @kk97115
    @kk97115 Год назад +20

    Já bych volil spíš přepínač. Ke každé pozici si najde člověk ideální posuv a je to. Podle mě je v tom ta jednoduchost ovládání pro každého.

  • @voltmerak5721
    @voltmerak5721 Год назад

    super video hodně jsem se dozveděl

  • @martinpaulovic1110
    @martinpaulovic1110 Год назад +7

    Krasna masina, výrobca zasluzi pochvalu. Mne sa najviac paci to okienko aby bolo vidiet kolko je este dratu :D

  • @pavelpospi
    @pavelpospi Год назад +9

    Jako fakt koncert... krásná mašina a ten vnitřek je nádhera. Nestyděl bych si jí otevřenou postavit do obýváku😁

    • @bedaberanek4114
      @bedaberanek4114 Год назад

      V tom za chvilku nevidíš nic.v práci je máme a okynko je malé.ale stejně většinou ty dvířka upadnou

  • @daliborhalouzka4363
    @daliborhalouzka4363 Год назад +20

    Pro signalizaci stavu zapnutí by stačilo osadit indikaci přehřátí dvoubarevnou LEDku - když je vše v pořádku, svítí zeleně, při přehřátí oranžově/červeně. Prostě při zapnutí bude vždy něco svítit 🙂

    • @petr3052
      @petr3052 Год назад +2

      To je na prd...na to si pak člověk zvykne, že to svítí a barvu nevnímá...
      Takže buď dvě led a nebo když už se na ten panel stejně musím podívat jestli něco svítí... Tak si prostě všimnu toho zapnutého otočného vypínače. Kolíbka by byla na prd ale ten otočný je vidět opravdu na dálku. aspoň za mě. A proto si myslím, že tam ta zelená led je zbytečná. Odhadoval bych, že to výrobce vidí podobně a proto tam není 🙂

    • @Thales_WH
      @Thales_WH Год назад

      @@petr3052 Mně přijde Daliborovo řešení rozumné.

    • @ajty4987
      @ajty4987 Год назад +1

      @@petr3052 Pokud by tam měla být indikace přehřátí pomocí LED, tak jsem pro blikání LED při přehřátí - a jinou barvou = črv!

  • @vari4152
    @vari4152 Год назад +1

    Krasa

  • @raptorsk1
    @raptorsk1 Год назад +1

    Krasa.vidiet,ze vyrobca vie co robi.

  • @startrask6769
    @startrask6769 Год назад

    takže bomba mám veľmi rád keď sa vychytávajú všetky chyby.....ja mam invertor s potenciometrom a musím hľadať kde to zvára dobre, ale keď máš prepínač tak máš len 10 možností a inde ťa nepustí...takže by som spravil synergiu na týchto bodoch, aby na každom zvárala prefektne samozrejme plus nastavenie rozmedzia posunu drátu na určitej odbočke respektíve bode napätia a máš mechanickú invertorovú synergiu:) a čo my chýba je sáčky na prepínačoch, je oddelená tá časť od chladiacej ale aj tak....inak super krásna robota

  • @MikiCZEch
    @MikiCZEch Год назад +6

    Hlasuji určitě pro kvalitní potenciometr.
    Každopádně spousta svářečů mají návyk na přepínače odboček i když ti co zkusili regulaci potenciometrem, většinou u ní zůstanou, že si mohou jeměji doladit napětí na oblouku.
    Když přihlédnu k použitému přepínači, tak jsem zvědav na životnost.
    Ze zkušenosti mechanicky/elektricky vydržely 10-15let u froniusu kde byly na snímání polohy klasického vačkového přepínače.
    Tady čekám, že bude nižší životnost. Ovládací šipka kterou svářeč přepíná v lepším případě v rukavicích, je (zdá se) osazena přímo na plastové ose přepínače.
    Pokud někteří "hrubší" svářeči osičku nezlomí, očekávám lehce vyšší mechanické opotřebení kde by mohl při slušném i častém používání vydržet dlouhá léta.
    Na štěstí se nejedná o drahý díl jako je vačkový přepínač.
    Co se týká vylepšení, žádná svářečka není a nemůže být 100% dokonalá pro každého svářeče.
    Osobně navrhuji použití kvalitnějších kladek (staré dříve vyráběné cementované kladky stačily s dvoukladkovým podavačem a měli větší sílu než dnešní čtyřkladky).
    Uvítal bych panelový voltmetr. (Ampérmetr nebo rychlost posuvu není až takový přínos u napěťového zdroje).
    Určitě doplnit zmiňovanou kontrolku zapnutí, pokud nebude varianta s voltmetrem který může tuto funkci suplovat.
    Co se týká závad, tak osobně "předpokládám", že svářeči co nebudou pravidelně vyfoukávat budou mít níže odhadované závady.
    1.) hromadění prachu na pouzdrech usměrňovačů (mezi usměrňovačem a deskou pokud není zalepeno) a následné zahoření prachu.
    2.)výstupy/vstupy +-565 DC (červené/modré vodiče) veškeré horizontálně umístěné spoje po nahromadění dostatku prachu a dostatečně dlouhé době očekávám zahoření prachu.
    Celkově se mi konstrukce velmi líbí a chválím konstruktéry jak se s tím popraly a co vše vylepšili "DOBRÁ PRÁCE KONSTRUKTÉŘI".
    Za mě, za tuhle cenu výborná mašina a to jsem ji ještě neměl v ruce (těším se na ní 🤩).
    Co se týká ukončení klasických kransformátorů takto surovou cestou s tím rozhodně nesouhlasím. Měla zůstat možnost volby.
    Časem by invertory byly většinovými svařovacími zdroji ale né všude je invetor to nejlepší nebo nejodolnější řešení. Škoda 😭😭😭

    • @DreitTheDarkDragon
      @DreitTheDarkDragon Год назад

      Možná by nebyla špatná svorkovnice na desce, kam by si kutil moh kdykoli snadno dopojit vlastní 0-10V voltmetr pokud na něm trvá. Stejně tak další voltmetr pro zobrazení proudu a obojí by mohlo mít historii, aby to po zhasnutí hned nepadlo na nulu ale ukazovalo poslední stav. I když teda nesvářím, tak netuším jak moc jsou ty čísla potřeba :)

    • @MikiCZEch
      @MikiCZEch Год назад

      ​@@DreitTheDarkDragon Modul AV meteru omicronu má, ale pro lidi co to nevyžadují to zvedne cenu. Samotný voltmetr není až tak drahý. A 10V by nestačilo. Běžně se pohybuje 17-30V MIG, ideálně 0.8 cc 18V - 21V

    • @DreitTheDarkDragon
      @DreitTheDarkDragon Год назад

      @@MikiCZEch To jsem netušil, takže nějaká příprava je.
      Těma 0-10V jsem myslel standardní rozsah, hádám že na to půjdou měřáky sehnat běžně. "Jen" by bylo potřeba vyměnit si stupnici :)

  • @Mateselektro
    @Mateselektro Год назад +11

    Mohli by tam dát přepínač i potenciometr a dalo by se mezi nimi vybírat. Killerozi jsi neskutečný borec a díky tobě jsem si taky založil youtube kanál.

    • @brkoviny
      @brkoviny Год назад +1

      Předem uvádím, že nesvařuji, ale asi bych si uměl představit přepínač a potenciometr na jemno, který by vykryl stav mezi stupni, kdyby byl někdo takový fajnšmekr, že by mu to nestačilo. U audia jsou dnes docela běžné "digitální potenciometry", nebo jak ten bazmek nazvat, a vyloženě mě štve, když jeden stav je moc tichý a další už moc hlasitý. Zejména v nižších výkonech. Když už to řve, tak to tomu logaritmickému uchu je celkem jedno.

    • @pavelboucek9304
      @pavelboucek9304 Год назад +7

      No, ono není vždycky dobré se rozhodnout pro kompromis... takovej kočkopes to jen prodraží a zkomplikuje výrobu a ovládání.... jestli něco patří k trafosvářečkám, tak je to jednoduchý ovládání. ;)

    • @Jajamilan
      @Jajamilan Год назад

      @@pavelboucek9304 Já jako laik absolutní nesvářeč, tak s tímto absolutně souhlasím. Př. člověk neznalý tak se mu bude těžko vysvětlovat nějaké nuance, prostě ti výrobci nejsou hloupí a dodají jednoduchou tabulku osvědčeného nastavení pro určitou práci, viz. Kileroz nastaví automaticky, samozřejmě ručně, 4 - 4 kde ví, že se stím pracuje velmi dobře. Takže i doprovodná tabulka bude jednodušší.
      Ale nebráním se aby výrobce udělal variantu B s potenciometrem pro mistry, ovšem i oni bych řekl že je pro ně jednodušší ovládat jemě pouze jeden prvek, protože si umí poradit jak s danou hodnotou pracovat.
      To je opravdu pohled laika který nesvářel a to nikdy.

    • @borecnakonec7734
      @borecnakonec7734 Год назад

      @@brkovinypresne tak prepínač a posuv drôtu len na doladenie v strede nula s tým že môžeš pridať ubrať podľa svojej chuti už to len doladiť

  • @PavelVitek5654
    @PavelVitek5654 5 месяцев назад

    Moc hezky, mám migatronic 185 MXE a má regulaci drátu i na hořáku,což je fakt vynikající a regulaci proudu cvakáním.Druhý stroj je právé Omicron OMI 165 a obé 1A.

  • @milankaffka4743
    @milankaffka4743 Год назад

    Nic méne.... aký to robí Tesla efekt pri zváraní na konci. 2x som si to pustil,super.palec hore

  • @user-rp6un1tw6y
    @user-rp6un1tw6y Год назад +1

    Dobrý den, mám klasickou 246 a velká spokojenost. Měj jsem jen příhodu s řetízkem zajištění lahve - jednou jsem potřeboval svařovat před dílnou a po přejetí prahu se řetízek nějak záhadně vyháknul. Druhý den při pojíždění po dílně se 20kg lahev CO2 svalila na zem. Kromě díry v dlažbě a ohnutému manometru redukčního ventilu se nic nestalo :D Kdyby se ulomil ventil na lahvi tak bych asi trošku zamrznul :) Doporučuji řetízek u těchto svářeček zajistit šroubem

  • @pavolsokol8091
    @pavolsokol8091 Год назад +1

    To je super masina👍

  • @antonan49
    @antonan49 Год назад +2

    Velmi povedená, jako majitel klasické OMI 206 bych volil přepinač. Ale napadlo mě že by výrobce mohl udělat tři stupně výbavy. Nejnižší by byl v téhle konfiguraci, přepinač. Střední výbava by měla potenciometr a digi. voltmetr a ampérmetr. A nejvyšší výbava by měla tředa enkodér a synergii. Nebo výměnný ovl. panel. Udělat Analogový, Digitální a Synergický. Aby si mohl zákazník vybrat co mu pasuje.

  • @tygrikslan
    @tygrikslan Год назад +1

    Přijde mi, že opuštění od trafa této svářečce zatraceně hodně prospělo. Vypadá to na moc pěkný a velmi promyšlený stroj.

  • @peterlesnicky9449
    @peterlesnicky9449 5 месяцев назад

    Mám túto zváračku a vyhovuje mi ten prepínač. Je presnejšie doladiť rýchlosť posuvu drôtu, ako dolaďovať ampére.

  • @ra20z
    @ra20z Год назад +2

    Firmám se asi vrátí náklady na pořízení invertorů vs spotřeba energie, ale na to domácí žvýkání a spolehlivý provoz po desetiletí je to nesmysl zakazovat výrobu trafosfářeček.

  • @jirkamaisner77
    @jirkamaisner77 Год назад

    Mám 246D určitě přepínač potenciometr je moc citlivý,líbí se mi jak konečně vyřešili -- už se nebude lámat kabel v plastu

  • @jirilamac5999
    @jirilamac5999 Год назад +2

    Každý bude upřednostňovat to na co je zvyklý, nebo čeho je příznivcem. Nejsem svářeč, ale mně osobně přijde, že plynulá regulace nabízí více možností. Každopádně by si obě varianty našli své příznivce. Také by asi záleželo na způsobu využití svářečky.

  • @r.p.4032
    @r.p.4032 Год назад

    Omicron super super stroje, ja som mal 13 rokov Omi 205 neskutocny stroj, zarobil fakt prachy. teraz mam Omi 336 silny stroj, na hrube materialy parada. Skokova regulacia a doladit drat tzv. na ucho a ide to jak omega... Omicron ma fakt super podavace, mohutne kladky....

  • @standasmolka4879
    @standasmolka4879 Год назад

    Ahoj,mam omi 204, me teda vyhovuje puvodni pevny prepinac ,kdy cvakam po cislech. A potenciometr posuvu dratu mam tak lehky,ze staci zavadit monterkama a drat leti jak z praku. Kdyby to slo trochu vic ztuha,bylo by to fajn. Ale ja jsem s Omi veeelmi spokojeny. A urcite vratit kontrolku zapnuteho stavu.A tato masinka se mi libi moc. A super video,diky ;)

    • @ajty4987
      @ajty4987 Год назад +1

      Zkus dát pod knoflík toho poťáku tenkou podložku z filcu. Ale je potřeba, aby byl ten knoflík jištěný červíkem, aby sám po hřídelce necoural!

    • @standasmolka4879
      @standasmolka4879 Год назад

      @@ajty4987 Diky za tip 👍😉

  • @Pidas352
    @Pidas352 Год назад +2

    Ahoj, zde upřesním mé hlasování.
    Viděl bych to asi takhle:
    Preferuju přepínač pokud to bude jak to je teď.
    Pokud bych to měl chtít s potenciometrem, musel by tam být navíc i display s hodnotou nastavených Ampér, jinak potenciometr určitě ne.
    Když vezmu v úvahu potenciometr+display vs pčepínač, je mi ceklem jedno jaké bude provedeni.

  • @zaverecnynavrh1047
    @zaverecnynavrh1047 Год назад +4

    Je opravdu velmi pěkná a skutečně moderní. Kdybych neměl mou starou ČS trafosvářečku s výkonem 1000A, a mé staré ČS triodynové soustrojí s výkonem taktéž 1000A, už bych o ní uvažoval.

    • @digitalscale76
      @digitalscale76 Год назад

      co z vykonu ked to pozvara 2x horsie

    • @peterpeter377
      @peterpeter377 Год назад +1

      To by ma zaujímalo čo zváraš na 1000 A 😂👍

  • @tomasjanik6540
    @tomasjanik6540 Год назад +2

    Já bych se přiklonil k přepínači. Člověk si líp zvykne a zapamatuje a doladí si to posuvem. Ale kdybych ji stavěl já tak udělám sinergiji bez displaye. Nebo jen segmentový. S korekčními potenciometry.

  • @petrnovacek4284
    @petrnovacek4284 Год назад +3

    Vyhradil bych jednu pozici přepínače na "FINE" a pak by platila hodnota z potenciometru.

  • @pavelboucek9304
    @pavelboucek9304 Год назад +6

    Popasovali se s tím slušně. Jen jím nezávidím, že v týhle blbý době, kdy chybí snad úplně všechny součástky musí začít vyrábět invertory. :( Jinak si tady odložím pár myšlenek.
    Kvůli spolehlivosti bych tam nechal ten přepínač s rezistory... poťák je sice levnější ale časem by šel dokopru... navíc lidi měli rádi jednoduchost ovládání trafa. ;)
    1. Nezaznamenal jsem vstupní pojistky, ale mám obavu, že budou zapájené přímo na DPS, jako SMD součástka někde u těch vstupních odrušováků... Na tohle si dejte v Omicronu bacha, páč většina pojistek se vevnitř při pájení v reflow peci rozpustí a můžou potom odcházet (ideálně volte takové, co ten pojistný drátek mají zahnutý a ne jen pájený).
    2. Jinak bych osobně ten vstupní comon mode filtr zvolil dvoustupňový, páč lépe potlačí EMC a podle toho co vím výjde levnějí použít dvě menší tlumivky za sebou, než jednu velkou.
    3. Trochu se divím, že tam není žádnej softstart, ale je fakt, že ty trafosvářečky musely mít větší proudový nárazy.
    4. Ty tři můstky by měli mít větší vůli v otvoru, aby se daly v případě potřeby vyměnit. Osobně bych se nebál použít raději jeden šestipulzní usměrňovač (třeba SEMIKRON SK55D16), ale samozřejmě by to znamenalo velký změny v celkovým zapojení...
    5. Ten filtrovací kondenzátor je dost hustej. Asi to bude nějakej svitkovej impulzní kondenzátor na zakázku a jako takovej bude asi dost drahej. Jde to vyřešit i tak, že máte na vstupu klasickej elektrolyt, za ním tlumivku, která potlačuje impulzní proudy a teprve za ní nějakej impulzní kond, kterej nemusí mít tak vysokou kapacitu. Celkově by to mělo vyjít levněji a jde to všechno nacpat na DPS. Ale pokud se vám tenhle zalíbil, tak bych alespoň lakoval ty šrouby, aby se nepovolovaly a neoxidovaly, páč by to tu svářečku mohlo časem odprásknout. ;)
    Jinak jsem nezaznamenal výstupní usměrňovací diody, ty jsou dole na tom spodním chladiči?

  • @mariansnek2490
    @mariansnek2490 Год назад

    U elektro-aut cez repro dohrávajú zvuk motoru. V ďalších verziách bude doplnené o repro simulujúce brum 3f trafa. 🙂

  • @LubosGarage
    @LubosGarage Год назад +11

    Budou se dát svářečky s trafem ještě nějaký ten pátek dát koupit než se vyprodají skladové zásoby? Si poslední roky připadám že jen sháním do zásoby věci co EU zakazuje :D jako třeba olovnatý cín.

    • @ajty4987
      @ajty4987 Год назад

      Vydrž, ono se to brzo posere a celá EU půjde do kopru.

  • @milanzizka4636
    @milanzizka4636 Год назад +1

    Nařízení EK má snahu šetřit drahou měď, kterou přesunou do elektromobilty a taky trochu i křemíkovou ocel?

  • @BordersBrothersCZ
    @BordersBrothersCZ Год назад

    Takhle to vypadá jako úžasně vychytaná svářečka ale nedovedu si představit s tím svařit v práci pořád. Maj i nějakou mašinu pro stálý provoz?

  • @ahoyi530
    @ahoyi530 Год назад +4

    S návštěvou jste se shodli, že pohřbení klasických traf je chyba. Dodám jen: kéž by jediná 🙂

  • @danosaly435
    @danosaly435 Год назад +1

    Prepínač rozsahu napätia by som určite volil plynulý potenciometer ale s vonkajšej strany by som nechal ten istý gombík ako je aj so stupnicou aby sa hneď vedelo čo tam je ale dalo by sa plynule regulovať .Zváram s odbočkovou trafozváračkou doma aj v robote ale často sa stáva že by som potreboval hodnotu medzi odbočkami ,a myslím si že keď sa už vylepšuje aj toto by bol posun dopredu a zároveň by ostala zachovaná jednoduchosť ovládania.

  • @amigator7789
    @amigator7789 Год назад +14

    Ja jsem normalne jak v Jirikove videni. Nejaky vyrobce konecne pochopil co je to uzivatelska zpetna vazba, reaguje na podnety od nejznamejsiho pestitele tlumivek v CR a dokonce chteji znat nazor zakazniku na funkce budoucich modelu... co se to sakra deje, snim ci bdim?? :-)

    • @mirozbiro2198
      @mirozbiro2198 Год назад +1

      To není jen tak nějaký výrobce -To je gamasvar Třebíč - kvalita z Vysočiny

  • @PB-zc2rh
    @PB-zc2rh Год назад +2

    Prima video, nechápu proč zakazují trafo. Ale ti k--ti z Bruselu nám ještě ukážou RVHP hadr. Tak to můžu být rád za to že dvě trafa mám doma a doku nezruším dílnu mít budu.
    Jsem pro přepínač v provozu mne to dává smysl větší než potenciometr, ale hlasovat tu budou spíš hobíci a koukatelé youtubu. Dík za video, mají to krásně uspořádané, jen nechápu tu signálku že to je pod proudem. Ta tam prostě chybí.

    • @SuperBalgos
      @SuperBalgos Год назад

      Evropská unie se do deseti let sama sežere za živa .

  • @curbescurbes7849
    @curbescurbes7849 Год назад +1

    a ci ten invertor vydrzi v spinavom prpstredi ako trafak alebo to trafi slak?

  • @peterpolak5415
    @peterpolak5415 Год назад +2

    Podľa mňa by to malo ostať v pôvodnom vyhotovení akurát tú kontrolku zapnuté ho stavu tam dorobiť.a ešte taká úvaha že urobiť tam reguláciu tlmivky a keby jej dali ešte pulz tak to nemá chybu.omicronaci by mali zareagovať na konkurenciu toť môj názor.

  • @milanzizka4636
    @milanzizka4636 Год назад +1

    Pokud vedou k prodavači více jak 2 dráty, předpokládám PWM regulaci se zpětnou vazbou. V tělese motoru může být třeba optický snímač otáček.

    • @DreitTheDarkDragon
      @DreitTheDarkDragon Год назад

      Záleží co přesně to umí, na zpětnovazební regulaci rychlosti by to chtělo snímat rychlost drátu před nebo za podavačem (nebo mezi kladkama), aby snímal jen rychlost drátu. Ale možná prostě vědí jak se chová DC motor (napětí, proud) když je to přes čáru a naučili svářečku jak mu má správně naložit aby to dohnal. Přecejen u krokových motorů se dá přeskočení kroku taky poznat moderním driverem podle toho, že to kopne nějakou špičku zpátky. U stejnosměrných motorů s komutátorem jsem kdysi viděl článek o tom, že díky jiskření se dají s nějakou přesností přímo měřit otáčky motoru a použít to jako zpětná vazba.

  • @luboszama
    @luboszama Год назад +1

    Škoda, že jsem si kvůli jištění nemohl pořídit Omicrona. Mě se prostě celkově líbí i designem.

  • @jansmatlak6777
    @jansmatlak6777 Год назад +4

    Asi jsem dost ,,staromódní " ale já zatím pořád vařím elektrodami a už dost lidí změnilo názor že sváry ,, céočkem " jsou podstatně hezčí a hladší . Je jasné že pod 1 mm už bych měl problémy a také nemohu elektrodou udělat bez přerušení třeba třicet centimetrů a musím oklepat strusku ale při dobře rozlitém sváru bazickou elektrodou struska spadne skoro sama . K těm hladkým a dobře rozlitým svárům bez zápalů nejvíc přispívá ta už zmíněná tlumivka která z relativně levného invertoru ASIST udělá skoro triodynku . Navíc na dvoře kde často fouká vítr , když svařuji na různých zemědělských nebo lesáckých strojích ,tam by byly s ochrannou atmosférou problémy . Také ta moje úprava s dálkovým ovládáním tam kde se rozlézá trhlina která se nedá sklepat ale je malá na vyvložkování , tam bych byl bez toho jako bez ruky . V jedné ruce kleště , v druhé regulaci aby mi svářečka ,, poslouchala " a dělám si během vaření proud ,, na míru " .

    • @jansmatlak6777
      @jansmatlak6777 Год назад

      Ještě bych doplnil že když si ve výkrmně v Bruselu ( jak být slušný ) vyplachují ústa úsporami , největší podvod na této planetě válečný letní čas který už propálil miliardy megawatt jim nevadí . Holt jim elektrárenské společnosti z vydělaných peněz trošku usypou , jen se o tom nedomlouvají telefonem a nenosí to v krabici od vína .

    • @digitalscale76
      @digitalscale76 Год назад

      MIG je lepší vo všetkom. Je však drahší.

    • @jansmatlak6777
      @jansmatlak6777 2 месяца назад

      @@digitalscale76 Samozřejmě má své jasné výhody ale ve venkovním prostředí kde fouká vítr jsou problémy . Buď musíte místo sváru pokud je to možné něčím krýt před větrem nebo velkým fukem obětovat obrovskou spotřebu plynu .

    • @digitalscale76
      @digitalscale76 2 месяца назад

      @@jansmatlak6777 trubičkovy drôt, dual shield. Podvodné zvaranie a miesta kde nemožno postaviť stan sú jediné kde elektróda vyhráva. Inak všetko mig tig.

  • @mrstanley1
    @mrstanley1 Год назад +1

    Podla mna, ten skokovity prepinac napatia je teraz lepsi, pretoze potenciomentrom je to o pozerani, ale skoky aj bez pozretia skratka pocut. Podavac je uz profi(su este lepsie, ale drahsie), niet co riesit. Indikator zapnutia LED, by mohol byt vpredu. Vyrobok to kvalitativne posunie. My ked sme navrhovali potenciometre, pouzili sme lepsie cudliky, ktore vidiet z predu aj z boku, kde je prave otoceny.

  • @voda1580
    @voda1580 Год назад +2

    Svařuji jen příležitostně, ale podle mě by měla mít obojí přepínačem si nastavím a potíkem doladím když bych potřeboval

  • @abraxasivo
    @abraxasivo Год назад

    Napadlo ma, čo keď to nie je odbočkovy prepinač, alebo iba potenciometer s desiatimi stupňami areátacie ?
    Stačilo by odtiahnuť aretačnú guličku a z prepínača sa stane plynulá regulácia.

  • @iliadril
    @iliadril Год назад +2

    Upřímně... každý je už na něco zvyklý a podle toho taky bude hlasovat. Já bych uvítal ale možnost vybrat si před koupí asi třeba takhle: 246i na klasický přepínač a potom 246ip s plynulým potenciometrem.

  • @michaljanota6085
    @michaljanota6085 Год назад +1

    XX roku jsme zvykli na prepinac. Za me, jsem pro prepinac. Rychlejsi, pohodlnejsi...

  • @Shawi78
    @Shawi78 Год назад

    Svařoval jsem na nějaké ESABce a tam byl vedle ještě menší přepínač, pěti stupňový, a tam si člověk doladil svár úplně na krásu. Ale jestli přepínač nebo potík s LCD, to je už otázka peněz. Zvyknout se dá na oboje.

  • @abraxasivo
    @abraxasivo Год назад

    Prečo EÚ zakázala trafák zváračky ?
    No preto, lebo jej už úplne jexe. Asi to bude niečo také, ako zákaz olova v cíne letovacej pajky.
    Veľka bedňa, preto sa dala pekne a efektívne umiestniť elektronika invertora.

  • @trhni-si
    @trhni-si Год назад +1

    Ještě jeden postřeh. Co se týče tzv. zákazu výroby trafosvářeček. Za 1). Žádný vyslovený zákaz výroby trafosvářeček není. Existuje jen doporučení. Za 2). Požadavek na poskytování doplňujících informací (množství spotřeby plynu, drátu, el. energie, popřípadě obalené elektrody) je za mne v pořádku. Alespoň si mohu jako spotřebitel vybrat nejen dle výkonu a barvy kapoty. Doporučení omezit používání obalovaných elektrod je čistě ekologické, protože ostatní druhy svařování ( tedy v ochranné atmosféře inertního plynu) jsou mnohem ekologičtější a eu tvrdí i ekonomičtější. Za 3).Doporučení a další kecy o reciklovatelnosti, demontáži, strategických materiálech atd. nás pro tento případ vcelku nemusí zajímat. Myslím si, že kecy o "zákazu" šíří sami výrobci, protože je mnohem levnější sekat tištěné spoje a invektory než trafa. Obavy renomovaných značek jsou zřejmé. V dnešní době se drtivá většina desek vyrábí v asii a rozdíly v kvalitě se značně zmenšily. I asijskému výrobci elektroniky došlo, že není potřeba dělat dvojí kvalitu. V tom množství vyrobených milionů kusů je mnohem levnější dělat jednu kvalitu, a to tu lepší, neboť je její využití (prodej) rozsáhlejší. Tudíž i odpadní značky začínají být plněny stejnými komponenty co značky renomované.

    • @pavelsvoboda-rw7ob
      @pavelsvoboda-rw7ob Год назад

      Máte pravdu že EU nezakazuje svářečky s 50Hz trafem , ale nařizuje účinnost stroje 85% nebo vyšší a to s klasickým trafem s usměrňovačem lze těžko dosáhnout. Že odpadní značky začínají být plněny stejnými komponenty co značky renomované si nemyslím, spíš používají o něco lepší padělky značkových součástek.

    • @trhni-si
      @trhni-si Год назад

      @@pavelsvoboda-rw7ob Dobrý den. Dovolím si nesouhlasit. Eu nenařizuje, nýbrž doporučuje účinnost atd. Stojím si za tím, že ty řeči o nářízeních a zákazech šíří výrobci jen z ekonomických důvodů.

  • @janjakubik6066
    @janjakubik6066 Год назад

    Olda se lepšíš v tom svařování. Jsi lepší a lepší.🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Vypadá moc pěkně . Oldříchu potřeboval bych tve číslo na mobil potřebuji se tě na něco optat děkuji. Co máš firemní číslo

  • @jarjan13
    @jarjan13 5 месяцев назад

    Nech žijú zlaté české ručičky a hlavičky. Ukážka českej konštrukčnej školy, jak hovorím: dokáže upliesť z hovna bič. Vážme si tvorivých ľudí, je to naše najväčšie bohatstvo.

  • @Endurory
    @Endurory Год назад

    Za seba radšej potenciometer mam Omi 176 LS a som s tým nadmieru spokojný citlivejšie nastavenie na tenký materiál

  • @jakub83967
    @jakub83967 Год назад +1

    za mě je to fuk jestli přepínač nebo potenciometr, ale hádám že když na tom omikron postaví reklamu něco jako "mederní uvnitř, ale zvenku pořád stejná" zákazníky najdou - přece jen tohle je celkem originální řešení a vetšina výrobců přejde na poteciometr.

  • @pavelmasek1741
    @pavelmasek1741 Год назад

    Jako zábranu proti vytržení kabelu dávám už řadu let za průchodku šroubovací hadicovou sponu . Všude - zástrčky, kabely k vlekům, přívodní šňůry.... Je to osvědčené

  • @jirikovarik2309
    @jirikovarik2309 Год назад +1

    Záleží jaká bude cena a spolehlivost . Jinak je to asi jedno:-)

  • @stanislavkasman1134
    @stanislavkasman1134 5 месяцев назад

    Ako domacemu zvaracovi sa mi lahsie nastavuje zvaracka ,ked ma skokovu regulaciu,mam trafo, 246 D ,jednokladka,zvaram 0,8 aj 1 drot,max spokojnost,vie to nastavit aj male dieta.

  • @pitrs130
    @pitrs130 Год назад

    Ahoj, já mám doma OMInu 1950ls pfc a jsem spokojen.
    K tomu přepínači, pokud tam není displej nechal bych prepínač, respektive potenciometr na tom skokovým ovládání, pokud by tam byl displej s napětím tak bych zvolil samotný potenciometr.

    • @lukasvolek3063
      @lukasvolek3063 5 месяцев назад +1

      Mám stejný stroj a i názor.

  • @vitezslavkopecny7562
    @vitezslavkopecny7562 Год назад

    cca cena?prodejní?

  • @jaroslavpribula5393
    @jaroslavpribula5393 Год назад

    Aky bol dôvod restrikcie EU voči transformatorovym zvaračkam ?

  • @ZdenekHavir
    @ZdenekHavir Год назад

    Tak jestli to chápu správně, nařízení vzniklo kvůli tomu, že trafo svářečka má o dvacet procent nižší účinnost a tedy v rámci efektivity a tedy i ekologie to dává celkem smysl. Samozřejmě problém by byl pokud trafo svářečky mají nějakou vlastnost která se nedá nahradit moderní svářečkou

    • @SuperBalgos
      @SuperBalgos Год назад

      Spíš jde o tu jednoduchost a dlouhou výdrž trafo je téměř nezničitelný oproti mosfetum.

    • @SkookumChoocher
      @SkookumChoocher Год назад +1

      Mají takovou vlastnost - spolehlivost. Invertorové svářečky už se vyrábí hodně dlouho na to aby si každý mohl vybrat co, mu lépe vyhovuje. Je úplná kravina všem něco nutit jenom protože si myslím, že tak to je správně. Ale v tom je EU už zběhlá.

  • @tomasmatal2564
    @tomasmatal2564 Год назад +2

    anketa je 50 / 50 :D to asi tomu výrobci moc nepomůže takovej výsledek ankety :D

    • @Jerry_9997
      @Jerry_9997 Год назад +1

      Třeba jo, zjistí, tak či tak se všem nezavděčíme. A třeba tam právě kvůli tomu implementují obě možnosti.

  • @tomassvachula2012
    @tomassvachula2012 Год назад +6

    Ahoj Killerozi, mam takový možná hloupý dotaz. V nějakém starším videu jsi říkal, pokud si to dobře pamatuji, že v nějaké firmě s obráběcími stroji jste vyměnily trafo svářečku za novou inventorovou a po nějaké době jim odešla deska a po výměně za nějaký čas odešla i ta druhá a pak jste zjistili že to dělají ty obráběcí stroje asi velký nárazový odběr těch mašin tomu inventoru nedělal dobře a odpálila se deska. Není možné, že při zákazu prodeje trafo svářeček, tak v takových to firmách po koupi inventoru naroste poruchovost desek?

    • @Killeroz
      @Killeroz  Год назад +4

      Ano, nebýt trafo svářečky tak bych tenkrát ten problém nevyřešil.

    • @WMP200007
      @WMP200007 Год назад

      Podobny problem jsem zazil když HF tig likvidoval ridici jednoty Alfa-in nak na bezicim pase.

  • @dracek772
    @dracek772 Год назад

    Ani jedno z ankety. Dal bych možnost ať si tam každej vymění přepínač jakej chce.

  • @radekclaru7688
    @radekclaru7688 9 месяцев назад

    Nechal bych to jak to je, to tlačítko pro zapnutí je dobrý nápad.

  • @riderstodvadsatsest
    @riderstodvadsatsest Год назад

    Jednoznačne POTENCIOMETER a hlavne k nemu pridať DISPLAY , ktorý zobrazí nastavenú hodnotu.

  • @JanMoravec69
    @JanMoravec69 Год назад

    Prostě ten zvuk je jiný, ale paráda

  • @vojtac7623
    @vojtac7623 Год назад

    u té regulace napětí by bylo dobré kdyby tam byl potenciometr ale na číslech by zacvaknul a člověk by cítil že tam má třeba 3 a kdyby chtěl přidat tak akorát pootočí třeba do půlky

  • @jozefmedvedz7758
    @jozefmedvedz7758 Год назад +1

    Ale ked je to uz invertor v takej vacsej bedni tak mohli to spojit aj na elektrodu :-)

  • @jindrichlakomy4781
    @jindrichlakomy4781 Год назад +1

    Pro svařovacího laika je přepínač lepší. Přijdeš ke svářečce, vidíš nastavení a asi víš co čekat. Potenciometr je zavádějící a nutí tě zbytečne experimentovat....
    P.S. v autech taky převažuje nastavení ventilátoru větrání v pevných úrovních - vím, že je kvůli jednodusší konstrukci motoru ventilátoru a spínání, ale toto nastavování je efektivnější....

    • @DreitTheDarkDragon
      @DreitTheDarkDragon Год назад +1

      Zrovna v autě bych ocenil plynulou regulaci :D Ne abych za jízdy ladil poťákem co potřebuju, ale abych měl třeba pět stupňů a sám si zvolil jako moc to má na kterym foukat. Čtyřku prakticky nikdy nepoužiju a spíš bych ocenil něco mezi dvojkou a trojkou.

  • @ladislavrimal2849
    @ladislavrimal2849 Год назад

    jsem pro plynulou regulaci ale nechal bych stupnici v původním designu plus jemnou stupnici mezi čísly

  • @Mokry2
    @Mokry2 Год назад

    Já upřímně nevím, Kdybych měl znovu kupovat novou mašinu od Omicronu, proč brát 246i když mohu vzít o pár korun dražší a to 2550LS (která je sice digital ale umí i Synergii) V čem je obyč. invertor manuál jiný než třeba ta zmíněná 2550Ls (nebudou tak stejná střeva ?) Mě přijde jak kdyby vzaly 2055LS a odstranily Synergii a daly manuální ovládání - ale třeba se pletu. Jinak sám vlastním Omi196LS PFC a naprostá spokojenost. Bydlím kousek od Třebíče, takže případný servis u ruky a komunikace na jedničku ! Ale super že Omi jde s dobou a trhem !

  • @borecnakonec7734
    @borecnakonec7734 Год назад

    Ja by som poprosil nejaké video v spolupráci s nejakým zváračom na trubičkový drôt áno je to zatracovaný spôsob zvárania ale verím že veľa ľuďom by to pomohlo predsalen parkside a iné stroje bez plynu by s tým mohli behať krásne

  • @Martin92313
    @Martin92313 Год назад +1

    Dalo by sa to vyriešiť potenciometrom , a v ovládacom gombíku by bola strunka s guličkou ktorá by tlačila do čelného panela v ktorom by boli jamky , každá jamka by bola jedna odbočka . Vtedy by sa to tvárilo ako odbočkova regulácia . Keby sa strunka s guličkou vybrala už by to bola plynulá regulácia... Plne prispôsobitelne .

  • @janparanic6823
    @janparanic6823 7 месяцев назад

    Ja by som nechal skokovy prepínač nestáva sa potom že si náhodne zmenite nastavenia.

  • @borecnakonec7734
    @borecnakonec7734 Год назад

    Čo sa týka toho prepínača tak môže byť klikací tak ako je teraz s tým že tá korekcia posuvu by mohla byť štýlom potenciometra (asi ten čo je vpravo) kde nula by bola v strede a máš možnosť ísť doprava doľava (mám nejaké promile ale verím že je to dosť zrozumiteľné ) inak si myslím že very gúd stroj s tým že je to invertor plus spomínaná tlmivka navyše tá signalizácia je fakt fail nejaké to svetielko že to je zapnuté

  • @martinkonsel3621
    @martinkonsel3621 Год назад

    Ahoj, ano origo hadička je nic moc ale mám ji už 4 roky a zatím úplně bez problémů.

  • @majkyrs5448
    @majkyrs5448 Год назад

    Ted mi ke konci videa doslo, nemel by byt na civce spise pravy zavit? Aby se pri odvijeni civky matice dotahovala....?

  • @123Majdzi
    @123Majdzi Год назад

    Som elektrikar silnoprudar zvarat neviem, cize neviem ci prepinac alebo potenciometer

    • @digitalscale76
      @digitalscale76 Год назад

      Tiež elektrikár a zvárač kombinátor. Lepší je jednoznačne potenciometer. V kombinácií s displejom.

  • @Maxik_Bartos
    @Maxik_Bartos 5 месяцев назад

    Mám 2x různé svářečky od firmy Omicron a jsou to kvalitní výrobky. Mohu doporučit.

  • @frantisekrozerval6520
    @frantisekrozerval6520 Год назад +1

    Na Wlsp 315 to nemá

  • @biggeorge191
    @biggeorge191 Год назад

    Commission Regulation (EU) 2019/1784 of 1 October 2019 laying down ecodesign requirements for welding equipment pursuant to Directive 2009/125/EC of the European Parliament and of the Council (Text with EEA relevance)

  • @michaelseidl4296
    @michaelseidl4296 Год назад

    Zdravím Killerozi, rád podporuji české výrobce , nebyl by to velký přepych pro amatéry a příležitostné svařovaní, rozhodne chci ale CO2, poraďte prosím, dík Michael

    • @digitalscale76
      @digitalscale76 Год назад +1

      co2 zváračky neexistujú, myslíš asi MIG/MAG. Aj tam sa ti oplatí 100% Argón.

    • @michaelseidl4296
      @michaelseidl4296 Год назад

      @@digitalscale76 Ok díky jakou tedy Mig s Argonem by jsi mi doporučil ? Díky M

    • @digitalscale76
      @digitalscale76 Год назад +1

      @@michaelseidl4296 Dobre, pre hobby a amatérske zváranie je to v podstate jedno. Nemám veľký prehľad o zváračkách, ktoré by sa hodili práve tebe. Aký máš rozpočet? Dbaj aj na to, že ti bude treba hadice, pištol, ventily, drôt a spotrebák + krycí plyn...

    • @michaelseidl4296
      @michaelseidl4296 Год назад

      @@digitalscale76 přemýšlím to ještě , myslel jsem tak do 10 tisíc díky moc

  • @jozefmalina8930
    @jozefmalina8930 Год назад +1

    Ahoj. Tak by mohli udělat dvě varianty s přepínačem a nebo s potenciometr a zákazník by si pak vybral variantu jakou chce.

  • @torpesmith2393
    @torpesmith2393 Год назад

    206 TOP

  • @holubrider
    @holubrider Год назад

    Já mám rád přepinač přesně tak jak to je.

  • @janmertl2333
    @janmertl2333 Год назад

    Cus možná sem debil ale to by tam nešel dat potík s lehce aretovanými pozicemi odpovidaíicími pozicim přepínace ale i možností nechat mezi a ať si to každej používá jak chce ?

  • @jirkaAs
    @jirkaAs Год назад

    Ahoj, popravdě teď zvažuji koupi nové svářečky. Omicron vypadá jako zajímavá volba. A teď budu asi za hnidopicha. Ale pokud vidím na zařízení čínskou verzi loga CE, pak mě napadá, jak moc je výrobek opravdu z tohoto kontinentu? Možná jen video (a všechny fotky na internetu) zkresluje, ale pochybnost tu již je. Vím, že to není dotaz úplně na Tebe, ale kdybys náhodou o tom něco věděl...

  • @jaroslavstropnicky4218
    @jaroslavstropnicky4218 Год назад

    Obojí řešení má něco do sebe, za mě bude lepší plynulá regulace výkonu a nebyl by od věci displej který ukáže hodnotu nastavenýho "proudu"

  • @torpesmith2393
    @torpesmith2393 Год назад

    Mimochodom je to stará 206 trafí.😂

  • @Jerry_9997
    @Jerry_9997 Год назад

    A levý závit je lepší?

    • @pavelboucek9304
      @pavelboucek9304 Год назад

      Když se cívka otáčí po směru tak může klasickej závit povolovat. Ten levej se tím samozřejmě utahuje. ;)

    • @ZdenekHavir
      @ZdenekHavir Год назад

      cívka se točí po směru hodinových ručiček, tak se může stát, že se pravý závit povolí

    • @jaroslavstropnicky4218
      @jaroslavstropnicky4218 Год назад

      nehrozí povolení cívky drátu

  • @vlastimilkralik4523
    @vlastimilkralik4523 Год назад

    Kurňa keď už je to invertor mohli ju spraviť o polovinu užší a prirobiť nejaký odkladací držak na horák a zemák lebo furt sa to vešia kade tade cez zváračku. A filter by to chcelo na sací otvor. 🙂

    • @DreitTheDarkDragon
      @DreitTheDarkDragon Год назад

      Zase by se to takhle mohlo dobře servisovat, když to není všechno namačkaný na sobě :)

  • @whitedragon6456
    @whitedragon6456 Год назад

    Jsem bohužel prakticky zaměřený člověk, takže v rychlosti - ano u vypínače bych dal kontrolku signalizující zapnutý stav, "kloboučky" potenciometrů jsou řešeny velmi nešťastně - hrozně špatně je vidět nastavení hodnot ( to jako vážně žlutá šipka ukazují na žlutý obdélník? ), šiklo by se udělat luminiscenční ukazatele a i čísla na stupnicích jelikož spousty svářeček jsou někde v koutě v temným místě a z dálky se špatně odčítají aktuálně nastavené hodnoty............ Sváření zdar 🙃

  • @martinleska4292
    @martinleska4292 Год назад +4

    Ten prepinac je na plosaku, ma okolo seba klasicke rezistory a je pripojeny tromi vodicmi - teda je zapojeny aj tak pravdepodobne ako potenciometer. Je tam ako retro ale ucel splni a hlavne tie nastavenia sa daju pamatat - presne tak ako si hovoril 4/4 a zarucene funguje. Cim viac ma clovek na vyber tym viac spekuluje. EU svojimi nariadeniami akurat vyraba problemy, vytahuje peniaze a mala by sa sustredit akurat na odchod svojej diktatury ho haja. 705 poslancov, ktorych pomaly nikto ani nepozna a predpokladam ze polka z nich je v europarlamente len preto aby sa ich doma zbavili rozhoduju o vysoko odbornych veciach v podstate bez dozoru a pritom vlastne nikto z nich nie je odbornik dokopy na nic. Najhorsie je ze nevydavaju odporucania ale nepriestrelne podmienky a nikomu nedavaju na vyber bez ohladu na to ci je to pre niekoho vyhodne alebo nie a kazdemu potrebuju vnutit svoju pravdu. Invertor ma svoje nespochybnitelne vyhody, no aj nevyhody - zivotnost trafa pri sporadickom pouzivani je podstatne viac ako 20 rokov pri neporovnatelne lepsej opravitelnosti, no pre invertor uz nie, lebo vsetky komponenty su citlive a presne vyladene. Ak niekto chce kupit zvaracku do garaze "na furt" tak bude musiet hladat uz len bazarovky. Mnohe trafa sa pouzivali aj na firmach 15+ rokov bez servisu teplo/mraz, no to vydrzi maloktory invertor.

    • @Arousek
      @Arousek Год назад

      Akorát takhle EU nefunguje. Správu EU řídí 4 hlavní orgány. V procesu tvorby právních předpisů hrají různou úlohu Evropský parlament, Evropská rada, Rada Evropské unie, Evropská komise. Evropský parlament je tvořen 751 poslanci a mají výbory dle resortů, kam dochází i odborná veřejnost. Evropská rada jsou premiéři členských zemí, ti žádné předpisy nepřijímají, ale řeší spíš obecné směřování a smlouvy EU. Rada Evropské unie jsou ministři členských zemí, přijímá rozhodnutí o evropských právních předpisech společně s Evropským parlamentem. Nakonec Evropská komise je hlavním výkonným orgánem EU. Každý komisař spravuje jeden nebo několik resortů (generálních ředitelství). Generální ředitelství jsou odborné úřady, z nichž každý má na starosti jednu z oblastí, do kterých zasahují unijní politiky (např. energie, životní prostředí, daně a cla, výzkum). Ředitelství zaměstnávají úředníky, překladatele, tlumočníky, ale též odborníky, kteří zajišťují odborné posudky a analýzy legislativních návrhů, které se Komise chystá předložit.
      Není to sice nejdokonalejší systém, ale hovořit o neodbornosti je úplný prstocuc.

    • @pavelboucek9304
      @pavelboucek9304 Год назад +5

      Nelze než souhlasit. Trafa sice žerou víc, ale vsadím se, že jejich výroba je pro ekosystém mnohem menší zátěž, než výroba invertoru... a když si k tomu uvědomíte, jak dlouho může přežít takový invertor oproti trafu, tak je to s tou ekologií na vážkách... no a pokud se budeme bavit o vlivu na rozvodnou síť, tak problémy s indukční zátěží se jenom zaměnili za kapacitní a jako bonus tu máme ještě vyšší EMC...

    • @milanzizka4636
      @milanzizka4636 Год назад

      Dobrý postřeh, technické řešení jednoduché. Pocit přepínače asi čistě kvůli obsluze a zvyklosti ovládání.

    • @milanzizka4636
      @milanzizka4636 Год назад +1

      Těch 705 ozdob jen poslouchá EK.

    • @SkookumChoocher
      @SkookumChoocher Год назад

      @@pavelboucek9304 Jde o to jestli teď ty invertory nebudou muset mít povinně i PFC.

  • @petrfiser9178
    @petrfiser9178 Год назад

    Dobrý den přeji ,do budoucna to vidím rychle odejít z EU ,a bude klid na zemi .

  • @Sparcly
    @Sparcly Год назад

    nezrusili pre eauta ?? lebo do zvaraciek ide vela medi ? len taka uvaha :D

  • @spiderx01
    @spiderx01 Год назад

    Proč může být špatné, že nebudou trafosvářečky?(nejsem svěřeč)

    • @DreitTheDarkDragon
      @DreitTheDarkDragon Год назад +1

      Trafo je prostě tupá hmota a nechá si líbit strašně moc. Oproti tomu invertor sice má snad ve všem lepší parametry, ale reálně se najdou speciální situace, kdy ho trafosvářečka předčí. Transformátor můžu násobně přetížit a nějakou vteřinu to vydrží i když bude bručet, invertor zableskne, zasmrdí a skončil :)
      Jak tu někdo navíc zmiňoval, Killeroz kdysi v nějaký firmě několikrát řešil problémy s invertorama, když tam dali trafosvářečku tak problémy zmizely.

  • @vaclavkares3722
    @vaclavkares3722 Год назад

    Budou taky v roce 2035 svářečky na baterky?

    • @Gatling1861
      @Gatling1861 Год назад +1

      Jestli Fronius AccuPocket 150 apod. nezakážou, tak určitě ano 😁