Jaką tarczę diamentową wybrać do ciecia gresu ? 👀Test Adiam Fliese Music 👀

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 окт 2019
  • Często się zastanawiamy co to jest Tarcza diamentowa?
    Profesjonalna tarcza diamentowa do cięcia gresu, glazury i terakoty o wysokich parametrach technicznych. Wąski segment o zmiennym przekroju zapewnia bardzo dużą szybkość cięcia i czysty rzaz nawet w najtwardszych materiałach o znacznej grubości, dzięki m.in. zmniejszonemu tarciu bocznemu (redukuje opór i pozwala na zachowanie optymalnej prędkości obrotowej). Dodatkowym atutem tarczy FLIESE MUSIC jest warstwowy,klejony, wyciszony i wzmocniony dysk. Profesjonalne narzędzie do wszelkiego rodzaju prac glazurniczych.
    Często się zastanawiamy co to jest Tarcza diamentowa? - jak wybrać? Jaka najlepsza?Podczas cięcia i szlifowania zróżnicowanych materiałów niezwykle istotną kwestią jest dobór odpowiedniej tarczy tnącej. Na rynku znajduje się mnóstwo jej rodzajów, dlatego w pewnych warunkach może okazać się to dosyć trudne. Z łatwością można jednak wywnioskować, iż najwyższą jakością wyróżnia się tarcza diamentowa. Wspomnieć należy przede wszystkim o tym, iż jest ona niezwykle wytrzymała. Nie ulega stępieniu tak szybko, jak pozostałe produkty, może pracować z różnymi prędkościami cięcia i z całym spektrum tworzyw, różniących się między sobą grubością i twardością. Nie oznacza to jednak, że wszystkie tarcze diamentowe są takie same. Wręcz przeciwnie. Każdy profil pracy, każde urządzenie i każdy materiał wymaga użycia specjalnych produktów, dostosowanych do konkretnych zadań. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, by dokonać właściwego wyboru?
    Co to jest tarcza diamentowa?Na samym początku warto jednak pokrótce wyjaśnić, o czym rozmawiamy. Nazwa „tarcza diamentowa” nie oznacza bowiem, iż narzędzie to zostało wyprodukowane z diamentów, nic z tych rzeczy. Korpus tarczy najczęściej wykonywany jest ze stali bądź ze stopu metali lekkich. Jego krawędzie zostają pokryte specjalnym proszkiem syntetycznego diamentu, który następnie jest wtapiany w spoiwie metalowym.
    Kolejny etap związany jest z przylutowaniem bądź zgrzaniem do powierzchni tarczy wspomnianej mieszanki diamentowej. Dzięki temu zostaje ona na stałe zespolona z tarczą, a sam produkt zyskuje wytrzymałość i odpowiednie właściwości ścierania. W wyniku pierwszego procesu powstają tak zwane tarcze lutowane, drugi zaś dotyczy tarcz laserowych. Na ostateczną ostrość produktu wpływ ma także odpowiednie ułożenie proszka - jeżeli dysponujemy tarczą z bieżnią ciągłą, zostaje on położony na całej powierzchni krawędzi, jeżeli mamy do czynienia z ostrzami występującymi w tak zwanych segmentach, diament pojawia się tylko w tych wyznaczonych miejscach.
    Co tnie tarcza diamentowa?
    W sieci bardzo często można spotkać się z pytaniem, czy tarczą diamentową można ciąć metal. Odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Co więcej, na rynku spotkać możemy się z tarczami o niezwykle szerokim zastosowaniu, które, poza metalem, są w stanie przeciąć i oszlifować między innymi takie tworzywa jak: ceramika,gres,beton,kamień,szkło,klinkier,glazura,tworzywa sztuczne,stal nierdzewna,metal,aluminium,asfalt, a nawet drewno
    Jak więc widać, zastosowanie tarcz diamentowych jest niezwykle szerokie. Oczywiście poszczególne parametry produktów sprawiają, że mogą być one używane wyłącznie do wybranych tworzyw. Podkreślić należy przy tym, że na rynku istnieją także tarcze uniwersalne, które stosuje się najczęściej wtedy, gdy w jednym czasie tniemy zróżnicowane materiały. Dzięki tarczom uniwersalnym nie musimy co chwilę wymieniać ostrzy. Mimo wszystko, produkty te charakteryzują się zmniejszoną jakością cięcia oraz nieco gorszą wytrzymałością.
    Jaka tarcza diamentowa?
    Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, musimy zwrócić uwagę na fakt, iż na rynku spotkać można mnóstwo rodzajów tarcz diamentowych. Podstawowy ich podział prezentuje się następująco:tarcza diamentowa z bieżnią ciągłą - nie posiada ona żadnych „ząbków”, toteż warstwa diamentowa nakładana jest w sposób ciągły. Sprawia to, że idealnie sprawdza się przede wszystkim podczas pracy z materiałami twardymi, ale jednocześnie kruchymi. Jest to więc tarcza diamentowa do gresu, glazury oraz niektórych odmian kamienia polowego. Tarcza diamentowa segmentowa bez szczelin (tzw. turbo) - w tym przypadku ostrza zamocowane są w segmentach, co zdecydowanie zmienia zastosowanie samej tarczy. Przede wszystkim będzie to więc tarcza diamentowa do betonu, ale również wszelkiego rodzaju cegieł oraz klinkieru. Ponadto może poradzić sobie z materiałami kruchymi, dlatego często określana jest mianem uniwersalnej. Tarcza diamentowa segmentowa ze szczelinami - poza wspomnianymi segmentami, do czynienia mamy ze specjalnymi szczelinami, które między innymi sprawiają, że cięcie jest stabilniejsze. Temperatury generowane podczas pracy podlegają natomiast redukcji. Wszystko to sprawia, że będzie to tarcza diamentowa do lekkiego betonu, miękkich cegieł i dachówek.
    tarczediamentoweblog.pl/
    adiam.eu/
  • НаукаНаука

Комментарии • 8

  • @istools5044
    @istools5044 4 года назад +1

    Polecam , super tarcza do gresów !!!

  • @marcinzielinski9855
    @marcinzielinski9855 4 года назад

    👍

  • @MultiEski
    @MultiEski 4 года назад +1

    I to jest ladne ciecie , a nie to gowno co kupilem z marketu :)

    • @adiamspzo.o.tarczeiwiertad2943
      @adiamspzo.o.tarczeiwiertad2943  4 года назад

      😀👉

    • @Dzabbar.mOTOtaras
      @Dzabbar.mOTOtaras 3 года назад

      A co kupiłeś z marketu?
      Pozdrawiam

    • @MultiEski
      @MultiEski 3 года назад

      @@Dzabbar.mOTOtaras mac allister ,wodna , do tego zmienilem tarcze za cene prawie tej maszyny i dalej lipa , szkoda kasy i plytek.

    • @qlimax8112
      @qlimax8112 3 года назад +1

      @@MultiEski mam też z Castoramy Erbauera jakiegoś i lipa totalna

    • @maciek600r
      @maciek600r 3 года назад +2

      @@MultiEski ja mam tę maszynkę, kupiłem używana i trzeba ją wyregulować przed użyciem, pozbierałem od znajomych resztki płytek po remontach i regulowałem - przestawiałem podziałkę o którą opiera się płytki, górną szynę, silnik w mocowaniu i da się ciąć ale zewsze trzeba narysować pisakiem linię i trzymać płytkę ręką. To nie są maszyny klasy rubi czy battipav tu nie przystwisz płytki i utniesz od oka