Особливості спадкування в умовах воєнного стану

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 июл 2022
  • Більше інформації про послуги нашого Адвокатського бюро можна знайти за посиланням:
    jurprotect.com.ua/ua/
    Безкоштовні консультації по тел. 068-368-25-25
    Електронна пошта - office@jurprotect.com.ua
    В даному відео адвокат Тетяна Голиця розповідає про особливості спадкування в умовах воєнного стану, строки прийняття спадщини та що робити у разі відмови нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину.
    На час запису даного відео процедура спадкування в умовах воєнного стану була врегульована постановою КМУ від 28.02.2022 №164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» (зі змінами, внесеними згідно з постановами КМУ №209 від 06.03.2022 та №480 від 19.04.2022).
    Водночас на час виходу в ефір нашого відео КМУ шляхом прийняття постанови від 24 червня 2022 №719, яка набрала чинності 29.06.2022, були внесені зміни до постанови КМУ від 28.02.2022 №164 щодо процедури спадкування в умовах воєнного стану.
    Так, в редакції п. 3 постанови КМУ від 28.02.2022 №164 з 06.03.2022 до 29.06.2022 було установлено, що на час воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється.
    Це означало, що якщо особа померла, наприклад, 01.04.2022, то у її спадкоємців після припинення або скасування воєнного стану буде ще шість місяців для того аби подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
    Натомість з 29.06.2022 п. 3 постанови КМУ від 28.02.2022 №164 установлено, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці.
    Таким чином, станом на сьогодні, якщо керуватися зазначеною урядовою постановою, якщо особа померла, наприклад, 01.04.2022, то строк для прийняття спадщини закінчиться 01.02.2023, тобто через 10 місяців після смерті особи.
    У зв’язку з зазначеним, інформація, викладена у відео в блоці «строки для прийняття спадщини» дещо не відповідає чинним положенням законодавства, однак порушені у відео питання про суперечність норм законодавства щодо строку прийняття спадщини та строку видачі свідоцтва про право на спадщину є актуальними і на даний час. А відтак відео рекомендовано для перегляду.
    Так, у зв’язку з воєнними діями на території України й тимчасовою окупацією деяких її районів, коли багато наших громадян були змушені змінити своє місце проживання, право на прийняття спадщини здійснюється з урахуванням положень прийнятих у цих
    умовах документів.
    Друга особливість, на яку треба звернути увагу, реалізуючи право на спадкування, є зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій. Згідно з цими змінами, в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини, тобто місця проживання спадкодавця.
    Це означає, що після смерті особи спадкоємець має право звернутися з заявою про прийняття спадщини до нотаріуса не за останнім місцем проживання спадкодавця як це було до війни, а до будь-якого нотаріуса за місцем свого перебування.
    З переліком нотаріусів України, до яких можна звернутися в умовах воєнного стану з заявою про прийняття спадщини, можна ознайомитися за посиланням: notar.npu.ua/
    Наразі отримати свідоцтво про право на спадщину та оформити на себе право власності можливо лише в тому випадку, якщо строк на прийняття спадщини закінчився до дня набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України №209 від 06.03.2022, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №164 щодо призупинення на час воєнного стану перебігу строку для прийняття спадщини, тобто до 06.03.2022, та нотаріус має можливість виконати всі встановлені законом процедури в рамках відкритої спадкової справи.
    У разі відмови нотаріуса у видачі такого свідоцтва, спадкоємець може в судовому порядку просити суд визнати за ним право власності на спадкове майно або ж визнати відмову нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину протиправною та зобов’язати видати свідоцтво про право на спадщину.
    Отже, якщо нотаріус відмовляє вам у видачі свідоцтва про право на спадщину або вам потрібна допомога в супроводженні процедури оформлення своїх спадкових прав у позасудовому порядку, адвокати Адвокатського бюро Івана Хомича, маючи достатній досвід у веденні спадкових справ, з радістю допоможуть Вам вирішити питання у сфері спадкування.

Комментарии • 43

  • @roksolana7475
    @roksolana7475 8 месяцев назад +1

    Дякую!

  • @anastasiavladimirov8347
    @anastasiavladimirov8347 Год назад +1

    Дякую. Чудова дівчина, все чітко по полицях розклала

  • @anastasiavladimirov8347
    @anastasiavladimirov8347 Год назад +1

    Доброго дня. Якщо в квартирі, 4 кімнати, одна кімната ніби з браком (невдало проведені труби каналізації від сусідів, є підтікання до кімнати, згоду на це дав один співвласник квартири - спадкоємець, другий з цього приводу судиться, теж спадкоємець...багато нюансів описувати чому і що до чого). Померла власниця - співвласники квартири двоє дітей, невиділена частка померлої переходить порівну дітям. Чи можна якимось чином зробити так, щоби ця кімната з підтіканнями перейшла саме до того спадкоємця, який надав на це згоду? Яким чином взагалі ділиться приміщення на частки і як визначається, яка кому належить? Дякую (сподіваюся, що питання зрозуміло сформульовано)

  • @user-bx9oe7us3c
    @user-bx9oe7us3c Год назад

    Добрий день ❤Хочу спитати !
    Податки при спадкуванні куди сплачувати ?Отримала спадщину від рідного дяді …..
    Дякую за відповідь .

  • @user-nr6wu6yo2v
    @user-nr6wu6yo2v Год назад

    Вітаю!Як оформити присад.ділянку,під час. В.С?
    Як отримати військовослужбовцям земельну ділянку,гарантовану законом? Дякую!

  • @AaaBbb-eo2gt
    @AaaBbb-eo2gt Год назад +1

    Як все складно пояснено і які заплутані постанови прийняті аби ще більше людям голову задурити 🙀🤔

    • @AB_IvanaKhomycha
      @AB_IvanaKhomycha  Год назад

      Ми намагались максимально зрозуміло та доступно пояснити цю складну інформацію.

  • @user-py7wz3zy9v
    @user-py7wz3zy9v Год назад +1

    Добрий день. Пiдкажiть, будь ласка. Якшо людина померла 14.01.2022p, то чи можна зараз оформляти спадшину , враховуючи оновлену постанову 719 вiд 24.06.22 , шо можна оформляти строком до 4× місячів ? To доякого чи з якого терміну можнa? Заздалегідь дякую за відповідь .

    • @AB_IvanaKhomycha
      @AB_IvanaKhomycha  Год назад +2

      З 15.11.2022 можете вже оформляти спадщину.

  • @user-hy6hn2sn6y
    @user-hy6hn2sn6y Год назад

    Добрый день. Подскажите пожалуйста . Если человек умер на оккупированной территории, а наследник находится на подконтрольной, и не имеет документа из оккупированной территории о смерти родственника.. как тогда, На каком основании он может подать заявку у нотариуса о праве вступления наследства?

  • @user-nq2kp1dn4i
    @user-nq2kp1dn4i Год назад +1

    Підскажіть , будь ласка, як будти в такому випадку. Померла мама , заповіт був складений на нас двох з сестрою, яка є гражданкою Росії. Через дві неділі померає сестра в Росії. Як нам обяснив нотаріус частка сестри переходить її двом дітям, які є гражданами Росії. Пройшов рік , я плдала заяву після 6 місяців після смерті , а діти сестри нічого не роблять взагалі. Але прийняти спадок я не можу повноцінно , тому що ще є двоє інших спадкоємців, дітт сестри. Як мені поступити в дані ситуації, чому немає закону про прийнчття спадщини іноземцями , в даному випадку росіянами. Як мені получити спадок , як що вони на протязі уже року не приймають ніякого рішення.Дякую

    • @AB_IvanaKhomycha
      @AB_IvanaKhomycha  Год назад

      Для отримання консультації щодо даного питання зв'яжіться з нами за номером 0983682525

  • @mr.my.
    @mr.my. Год назад

    Підкажіть, будь-ласка, чи є обмеження термінів стосовно спадкування банківських рахунків спадкодавців з недоотриманою пенсією, іншими їх накопиченнями, попередніми пенсіями тощо? І чи є зараз обмеження в термінах по переоформленню нерухомого майна? Заяву про прийняття спадщини отримав ще у вересні 2021, також видали витяг зі спадкового реєстру, але ще не встиг отримати свідоцтво про спадщину - мати померла 08.09.21, а постанова, що призупиняє строки ж якраз 06.03.22? А ще нотаріус не відображається в реєстрі, на який Ви дали посилання, що це може означати?

  • @user-tl5wq5nx3m
    @user-tl5wq5nx3m Год назад +1

    Доброго дня!скажіть будь ласка ми з сестрою вступили в спадщину4.04.22р.Мама померла 30.12.21р.Можу я подати заяву на відмому спадщини на корість моєї сестри,чи не прошов термін подати заяви?.

    • @AB_IvanaKhomycha
      @AB_IvanaKhomycha  Год назад

      Так, можете. До 30.10.2022 можете таку заяву подати

  • @user-sw6go6mf9l
    @user-sw6go6mf9l Год назад +1

    Підскажіть будь ласка померла людина 18 листопада 21 р. Відкрила спадкову справу в нотаріуса в квітгі сказали будем готувати документи напротязі вже більше ніж 6 місяців а тобто до 8 серпня мій брат неподав на відкриття теж і відмову теж ненаписав а уже 18 серпгя через воєнний стан уже дали ніби дозвіл на отримання свідоцтва і сказали прийти ... підскажіть як буде ділитися і чи буде він(брат) мати право на кввртиру?

    • @user-sw6go6mf9l
      @user-sw6go6mf9l Год назад

      Він не був закордонном і був повідомленний що потрібно прийти і підтвердитись

  • @user-ug9tk8oq3m
    @user-ug9tk8oq3m Год назад +1

    Я живу одна, в мене один син, квартира у нас приватизована, в акті приватизації ми вписані обоє. Чи потрібно оформляти спадщину? Живе він окремо і не приписаний в даний час.

    • @AB_IvanaKhomycha
      @AB_IvanaKhomycha  Год назад

      1 питання
      Доброго дня, для того, щоб відповісти на Ваше питання, потрібно знати після смерті кого Ви плануєте оформляти спадщину.
      2 питання
      Видача свідоцтв про право на спадщину на банківські вклади, нерухоме майно та рухоме за умови своєчасного прийняття спадщини жодними строками не обмежена. Якщо Ваша мама померла 08.09.2021, то станом на сьогодні Ви вже можете звернутися до нотаріуса, в якого заведена спадкова справа, з заявою про видачу Вам свідоцтв про право на спадщину та за умови наявності у Вас всіх необхідних документів нотаріус зможе видати вам відповідні свідоцтва.
      3 питання
      Так, можете подати нотаріусу, в якого заведена спадкова справа, заяву на відмову від прийняття спадщини до 30.10.2022.

  • @marijashevchuk3841
    @marijashevchuk3841 Год назад +1

    Добрий день.Якщо на момент смерті батька моя дочка була неповнолітня,то їй потрібно подавати заяву до нотаріуса чи можна не подавати.Через 1.5 місяці після смерті вона стала повнолітня.Як правильно зробити?Дякую

    • @AB_IvanaKhomycha
      @AB_IvanaKhomycha  Год назад +1

      Ваша донька вважається такою, що прийняла спадщину, але їй краще подати заяву про прийняття спадщини, щоб нотаріус знала про неї та включила в коло спадкоємців

    • @marijashevchuk3841
      @marijashevchuk3841 Год назад +1

      @@AB_IvanaKhomycha Дуже дякую вам за відповідь.

  • @carlos642
    @carlos642 Год назад +1

    у мене минулого року в січні минулого року прийняли спадкову справу і вже оформили спадщину в реєстрі, в липні минулого року вже минуло 6 місяців, чи можете ви мені видати свідоцтво про право на спадщину? І ще питання, що я успадкував, банківські рахунки чи будинок чи 2 разом, чи потрібне свідоцтво про спадщину? чи на момент прийняття спадщини в документі вказано що саме успадковується?

    • @AB_IvanaKhomycha
      @AB_IvanaKhomycha  Год назад +1

      Для оформлення спадщини Вам потрібно звернутись до нотаріуса, який (яка) завів спадкову справу. У нас, в адвокатів, таких повноважень немає.

    • @carlos642
      @carlos642 Год назад

      @@AB_IvanaKhomycha Я вже зареєстрував свою спадкову справу, але я живу за кордоном, скільки ви стягуєте, щоб ви могли представляти мене і передати мені мою спадщину

    • @AB_IvanaKhomycha
      @AB_IvanaKhomycha  Год назад

      @@carlos642 Вартість наших послуг визначається індивідуально по кожній справі. Але в будь-якому випадку нам для оформлення на Вас спадщини потрібна буде довіреність, посвідчена у нотаріуса, апостильована та перекладена на українську мову. Нотаріус, у якого заведена спадкова справа, де знаходиться, у Києві?

  • @alisavetrova
    @alisavetrova 2 года назад +1

    Тобто як що строк для прийняття спадщини за заповітом закінчуеться 05.05.22. то ми не можемо на разі отримати спадкове майно ???

    • @AB_IvanaKhomycha
      @AB_IvanaKhomycha  2 года назад +1

      Так, наразі не можете, але зможете після 05.09.2022, якщо до цього часу не внесуть зміни в законодавство.

    • @alisavetrova
      @alisavetrova 2 года назад

      Дуже вдячна 😊

  • @vovatikkek
    @vovatikkek Год назад

    Доброго дня.
    Підскажіть будь ласка, Був будинок на батькові, батько помер у 1993 році, мавши спільних двох дітей! Мама не оформляла ніяких документів на будинок, після смерті! В 2012 році мама написала заповіт на сина (мого рідного брата), що заповідає належне їй право приватної власності житловий будинок. В 2013 році реєструє на себе будинок з повним правом власності 100%. В 2020 році мама померла. Брат в 2022 році подав на реєстрацію будинку, як спадчину тільки йому. В мене питаня, як мама могла оформити повністю на себе будинок, якщо після смерті батька тільки чотири шостих хати їй належить, або як вона взагалі без суду втративши час на спадщину змогла зареєструвати будинок на себе? Друге питаня, як буде діяти заповіт, якщо він складений за рік до оформлення права власності, тобто спочатку заповіт 2012 році, а реєстрація права власності в 2013 році! І третє питаня чи я маю право на якусь частину спадщини? Дякую!

  • @user-kb4hq6vl3r
    @user-kb4hq6vl3r Год назад

    Доброго дня а якщо моя бабця померла 20 червня 2022 року, то коли мені виходить строк, щоб переписати на себе спадщину. Бо я питалась у юриста вона мені сказала що має пройти 10 місяців.

    • @P_REM-hi1ut
      @P_REM-hi1ut Год назад

      мені відповіли теж саме через 10 місяців. Що робити Ви ще не знаєте?

  • @user-go8ru7cw6t
    @user-go8ru7cw6t 5 месяцев назад

    Як отримати компенсацію на зруйнований,не зареєстрований у держ.реєстрі,на стадії успадкування?

    • @AB_IvanaKhomycha
      @AB_IvanaKhomycha  5 месяцев назад

      Добрий день! Ви можете зв`язатись з нами за номером 063 588 25 25; 068 748 25 25 або написати нам на вайбер за посиланням tinyurl.com/7r9fucaz і наші спеціалісти Вас проконсультують, щодо Вашого запитання.

  • @user-rv9gi4ok7h
    @user-rv9gi4ok7h 2 года назад +1

    Добрый день. Такой вопрос... По наследству. В конце июня, дату не помню... 2022г.Минюст внёс уточнение по вопросу получения свидетельства о праве на наследство..... Что даже в условиях военного времени, время останавливается и тд и тп, вы тут в вашем видео и так все точно рассказали.... НО НЕ БОЛЕЕ ЧЕМ НА 4 МЕСЯЦА ДАЖЕ В УСЛОВИЯХ ВОЕННОГО ВРЕМЕНИ... Так или нет?

    • @AB_IvanaKhomycha
      @AB_IvanaKhomycha  Год назад

      Так, все вірно. На час запису даного відео процедура спадкування в умовах воєнного стану була врегульована постановою КМУ від 28.02.2022 №164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» (зі змінами, внесеними згідно з постановами КМУ №209 від 06.03.2022 та №480 від 19.04.2022).
      Водночас на час виходу в ефір нашого відео КМУ шляхом прийняття постанови від 24 червня 2022 №719, яка набрала чинності 29.06.2022, були внесені зміни до постанови КМУ від 28.02.2022 №164 щодо процедури спадкування в умовах воєнного стану.
      Більш детальніше про зміни, які були внесені, Ви можете прочитати в описанні до цього відео

  • @user-mz3hg5ir3s
    @user-mz3hg5ir3s Год назад

    Якщо ви такі розумні то чому ви не бачите диявола який в деталях :- кабінет міністрів України не е державним органом ,він зареєстрований як приватний орган бо мае код ЄДРПОУ,тому його постанови не мають юридичної сили,ви говорите про військовий стан! А ви бачили указ президента про введення цього стану - він не підписаний - президент не взяв відповідальність за свої злочинні дії,там стоїть печатка ,,офісу президента,, - ніде у конституції не згадується такий орган взагалі,там має стояти велика державна печатка с гербом України яка й досі не прийнята як символ держави Україна,взагалі символи України не прийняті як і кодекси України як і закон про громадянство,тобто він е але він не дійсний, отже ми не громадяни України а фіз.та юр. Особи - ємігранти ,тому нами і займається міграційна служба,яка теж е приватниками!!!

    • @vikrord463
      @vikrord463 10 месяцев назад +1

      Не слухайте збоченця чаплигу

  • @user-io5ek1pr4h
    @user-io5ek1pr4h Год назад

    4 марта погиб отец.До 10 месяцев вступил в наследство, могу ли изменить свое решение на
    отказ в пользу мамы?

    • @raisaunguryan804
      @raisaunguryan804 Год назад

      И у меня такой вопрос.
      Вы получили ответ каким-то образом?
      Подскажите пожалуйста.