Krzysztof Szlapa & Kamil Myszkowski - Obrazy metafor

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 июл 2024
  • Po raz pierwszy na LIVE z Andrzejem Grudniem zaprosiliśmy dwóch artystów. Jak sami o sobie mówią, stanowią team twórczy, dlatego LIVE nie mogły odbyć się indywidualnie. Z Krzysztofem Szlapą i Kamilem Myszkowskim porozmawiamy o drodze do wspólnych działań, przenikaniu się inspiracjami i twórczym dopasowaniu. A może to dwóch indywidualistów, którzy prezentując razem prace konfrontują swoje postawy artystyczne?
    Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Doktor nauk humanistycznych z zakresu nauk o kulturze. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach, a także jako edukator fotografii współpracując z różnymi instytucjami. Uczestniczy w działaniach Grupy 999 oraz okazjonalnego Kolektywu Twórczego „Peryferia”. Jest autorem wystaw i pokazów indywidualnych oraz uczestnikiem ekspozycji zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu, Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku i kolekcjach prywatnych.
    Krzysztof Szlapa urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor dwunastu wystaw indywidualnych i uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski (w latach 2016 - 2023 pełnił funkcję sekretarza zarządu, od roku 2023 w komisji kwalifikacyjnej). W latach 2014 - 2022 współkurator w fotograficznej Galerii Pustej cd. w Jaworznie, w latach 2014 - 2019 kurator galerii sztuki Za Szybą w Katowicach (łącznie kurator ponad 150 wystaw fotograficznych). Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w roku 2017 (projekt Widziadła dotyczący konurbacji górnośląskiej). Stypendysta Narodowego Centrum Kultury z programu Młoda Polska w roku 2023 (projekt Kraina dotyczący województwa podkarpackiego). Laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej za najlepszą wystawę indywidualną w 2013 roku. Autor prezentacji podczas IV i VI Festiwalu Fotografii Analogowej 2018 i 2020 oraz Śląskiego Maratonu Fotograficznego 2017. Wykładowca kursów fotograficznych ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Śląskiego. Prowadzący masterclass w Muzeum Śląskim w ramach projektu ‚‚Miasto w procesie”. Redaktor corocznych katalogów fotograficznych Galerii Pustej cd. W latach 2014 - 2022. Autor albumów „W zasięgu wzroku” 2017 (wydawnictwo grupakulturalna.pl) oraz „Przemiany” 2021 (wydawca ZPAF OŚ). Zaangażowany uczestnik fotograficznych grup twórczych: Szkoła Widzenia, czesko-polska Grupa 999, śląska Grupa FOTOGRAFY. Inicjator wielu wydarzeń kulturalnych upowszechniających fotografię artystyczną takich jak: wernisaże wystaw, warsztaty oraz spotkania autorskie we współpracy z różnymi instytucjami m. in. BWA Katowice, Muzeum Historii Katowic, Śląski Festiwal Nauki UŚ. Mieszka w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego.

Комментарии • 1

  • @geo2theo
    @geo2theo 22 дня назад

    Okropny pogłos, co się stało? Trudno słuchać