Solinteg hibrid inverterek telepítése és beüzemelése

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 окт 2024
  • Puskás Dániel, a Tiszta Energiák Kft. szerviztechnikusa bemutatja a Solinteg hibrid inverterek telepítését és beüzemelését.

Комментарии • 2

  • @ZSIFKO83
    @ZSIFKO83 5 месяцев назад

    Csak szigetüzemben képes működni az inverter folyamatosan?

    • @TisztaEnergiak2009
      @TisztaEnergiak2009  4 месяца назад

      Nem. A Solinteg berendezései vezetékes hálózatra csatlakozó és visszatápláló inverterek. A hibrid kialakítás arra utal, hogy az inverter kiszolgálja a háztartási fogyasztókat, a fölös energiával pedig tölti az akkumulátort, amit a napsütéses időszakon kívül lehet saját felhasználásra elfogyasztani. Magyarországon ez a működési modell az elterjedtebb, a klasszikus szigetüzem (pl. vezetékes hálózat nélküli tanya) meglehetősen ritka.
      Hibrid inverterek esetében a folyamatos üzem alatt általában azt értjük, hogy a napelemes rendszer áramszünet alatt is biztosítja az energiát a háztartási fogyasztók részére. Ehhez az szükséges, hogy a rendszerhez legyen akkumulátor is csatlakoztatva. Emellett a Solinteg inverter rendelkezik egy úgynevezett backup, azaz szünetmentes üzemmóddal. Ehhez egy külön kiépített áramkör kell, amire a védett fogyasztók (pl. riasztó, garázskapu, fagyasztóláda, számítógép, wifi router, stb.) rá vannak csatlakoztatva. A Solinteg inverter áramszünet esetén képes 10 msec alatt átkapcsolni backup üzemmódra, így biztosítva az eszközök megszakításmentes működését, az akkumulátorban tárolt energia (hazánkban jellemzően 10kWh) erejéig.
      A Solinteg tudja kezelni a szó hagyományos értelmében vett szigetüzemű műödést is, amikor a háztartásba nincs vezetékes áram bevezetve. Itt a folyamatos működéshez, pl. télen vagy hosszabb napsütés nélküli időszakok esetén, szükséges dízel generátor csatlakoztatása. 25kW fölött a Solinteg inverterei tartalmazzák a dízelgenerátor automatikus indításához és hálózati csatlakoztatásához szükséges funkciókat is.