Test kluczy płasko-oczkowych 2/2 [CWS T-1]

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 янв 2025

Комментарии • 230

  • @spierdlajify
    @spierdlajify 8 лет назад +7

    ogrom pracy włożyliście w to, dzięki za test, zawsze stojąc w sklepie stałem przed wyborem który wybrać, a że Kuźnia znajduje się niedaleko i pracują w niej ludzie z mojej okolicy wybór jest już prosty, pozdro! :)

  • @brudneuszykatiuszy4750
    @brudneuszykatiuszy4750 8 лет назад +11

    Dzięki za ten test! Wszystkich mówiących "to bez sensu bo..." zachęcam do wykonania podobnych badań według ich kryteriów. Z drugiej strony trudno nie zgodzić się, że dałoby się to zrobić inaczej, ale przecież każdy uczy się na błędach. Pozdrawiam i czekam na więcej takich materiałów!

  • @piotrkrzyzanowski1874
    @piotrkrzyzanowski1874 3 года назад +1

    Film znalazłem dziś ponieważ jestem przed zakupem dużego kompletu do swojego gospodarstwa.bardzo uprzejmie dziękuję.film niezwykle pouczający.i przydatny.

  • @haczyk84
    @haczyk84 7 лет назад +20

    Dobry film z męczenia płaskich trzynastek ;)

  • @LichuniU
    @LichuniU 8 лет назад +7

    Witam, test bardzo fajny, pomocny ;)
    Nie mniej jednak mam dwie uwagi:
    Pierwsza to właśnie wspomniany już przez kogoś brak testu przeskoku na oczkach, np wkręcone gdzieś na stałe 13 śrub np. 12,9 (żeby nie było że po poprzednim kluczu śruba się lekko wyrobiła i następny klucz przeskoczył) i wtedy dokręcanie ich na maxa kluczem dynamometrycznym aż oczko przeskoczy/pęknie...
    A druga to te pękające na pół klucze - wydaje mi się że kruchość to nie wada, bo taki klucz może być po prostu twardszy i za to bardziej odporny na przeskok, czyli jak wygląda korelacja przeskoku (podatność na rozciąganie, elastyczność) do kruchości (moment pęknięcia), poza tym siła podczas pracy przykładana jest w drugiej płaszczyźnie i moim zdaniem właśnie tak powinny być testowane... Jeśli źle się wyraziłem to chodzi mi o to że może nie warto było przyznawać oceny za złamany na pół klucz, gdyż może jest za to bardzo twardy i przy tym bardziej kruchy, a przy normalnej pracy klucza nie używa się w tej płaszczyźnie więc ciężko by było go tak złamać przy odkręcaniu/dokręcaniu (używając normalnie nie zamiast łomu czy wytrychu do podważania czegoś :P )
    Pozdrawiam :)

  • @therednask
    @therednask 2 года назад

    Jestem tu znowu , i znowu oglądam bo znowu muszę kupić klucze :) . Ale tym razem słucham o kryteriach które są pomocne przy ocenie klucza .

  • @tomaszduszynski6091
    @tomaszduszynski6091 2 года назад +1

    Zgrany z Was duet. Przyjemnie mi się Was oglądało 🎉

  • @fragles231
    @fragles231 7 лет назад +1

    Lubie oglądać takie testy są napewno bardziej wiarygodne niż w tv 👍😉

  • @MotoZagwozdki
    @MotoZagwozdki  8 лет назад +38

    FAQ - WARTO PRZECZYTAĆ!!!
    --- Dlaczego nie przetestowaliście kluczy firmy X, Y, Z ?
    + Aby przetestować wszystkie klucze dostępne na rynku potrzebne by było parędziesiąt sztuk kluczy. A i tak znalazło by się parę kluczy o których nie mieliśmy pojęcia. Jeśli przetestowalibyśmy klucz firmy X, ale pominęlibyśmy klucz firmy Y to ktoś by napisał "Dlaczego nie przetestowaliście klucza firmy Y" - i na odwrót.
    --- Dlaczego przetestowaliście tylko klucze z niskiej półki?
    + Przetestowaliśmy klucze zarówno z niskiej półki i jak i tej uważanej za średnią. Klucze z wysokiej półki kosztują po nawet kilkadziesiąt złotych za sztukę. Raz - przeciętnemu Kowalskiemu nie zależy na nich, bo są drogie, czasem ciężko dostępne i po prostu ich nie kupi. Bardziej skusi się na te za mniej niż 20 zł.
    Dwa - klucze w większości kupowaliśmy za własne pieniądze. Nie widzimy zbytnio powodu dlaczego mielibyśmy kupować klucze za paręset złotych skoro nie zwróciłaby się nam ta kwota, a klucze i tak były by do wyrzucenia. Z testu wyszło, że nawet klucze z niskiej półki cenowej mają podobne właściwości jak te ze średniej.
    --- Test przeprowadziliście w niemiarodajny sposób/powinniście to zrobić inaczej/ itp.
    + Zdarzają się osoby które zarzucają nam nierzetelność. Jest to test warsztatowy - nie fabryczny. I jak każdy test obarczony jest pewną niedoskonałością. Spróbujcie jednak poszukać w internecie taki podobny, NIEZALEŻNY test kluczy
    płaskich/płasko-oczkowych/nasadowych (bo to, jak ktoś pokazuję z czego się składa zestaw kluczy - się nie liczy). Nie znalazłeś? A to dlatego, że taki test jest BARDZO TRUDNO przeprowadzić. My się podjęliśmy tej próby, bez jakiegoś większego wsparcia finansowego. Trzeba zadbać o to aby:
    - Test był wykonany rzetelnie, niezależnie, miarodajnie
    - Konkurencje było kilka i zostały przeprowadzone w poprawny sposób - tak aby mówiły nam coś o danym kluczu. Np. mieliśmy pomysł przewiercać klucze, ale uznaliśmy że ten test by nam nic nie dał. A i był trudny do przeprowadzenia w miarodajny sposób.
    - Test był zrealizowany w przystępnej jakości, w ciekawy sposób pokazany i dobrze zmontowany.
    - Trzeba uważać na MASĘ drobnostek i błędów, które można popełnić w czasie testowania. My się staraliśmy ich w jak największym stopniu uniknąć. Niestety NIE DA SIĘ wszystkiego dopilnować i przewidzieć.- Stworzyć tabele, opisy, wykresy tak, aby wszystko wyglądało przejrzyście i czytelnie.
    --- Dlaczego film jest taki długi?
    + Staraliśmy się jak najbardziej skrócić film, tak aby nie zaburzyć porządku. Ktoś napisał komentarz: „Ponad 20 minut filmu, a wystarczyłoby kilka zdań opisu i tabelka...”. Bez sensu. Jeśli zrobilibyśmy film 3 minutowy w którym omawiamy test, część osób zarzuciłaby nam „skąd mamy wiedzieć, że klucze były testowane w dobry sposób?” lub inny podobne pytania. Kluczy były sporo, więc trzeba było to pokazać.
    --- Dlaczego klucz nr X zajął tylko/aż miejsce Y ?
    + Zauważcie, że w większości przypadków, klucze mają dość podobną ilość punktów. W całkowitej punktacji różnią się np. 3 punktami, ale wciąż są to nie wielkie wartości. Dlatego np. klucze z miejscem 5 i 9 - są porównywalne.
    --- Jakiej marki jest kluczy nr 14?
    + Nie istnieje taki klucz (przynajmniej my o tym nie wiemy). To NIESTETY to tylko montaż albo AŻ. Ale może kiedyś opracują taki klucz ;)
    W miarę upływu czasu, będziemy tutaj aktualizować odpowiedzi na najczęstsze pytania.

    • @piotrmlocek1
      @piotrmlocek1 8 лет назад +5

      Ja mam pytanie, może głupie ale zadam :) zauważyłem że klucz numer 3 zajął dalekie miejsce, ponieważ popękał połamał się. Nie czytałem jeszcze tabelki, ale wydawało mi się zawsze że narzędzie zahartowane (w domyśle twardsze, odporniejsze na ścieranie i długotrwałą pracę) będzie oczywiście bardziej kruche. Uważam że przy takich przeciążeniach jak pokazaliście na filmie, śruba już dawno by się poddała, bądź została zerwana, bądź starła by sie jej główka. czy osobiście uważacie to za wadę ? pytam o subiektywne odczucia. Osobiście wolał bym ten niż klucz który zgięliście w sprężynkę

    • @WojtekHroboni
      @WojtekHroboni 8 лет назад +2

      Pamiętaj, że to nie koniecznie zahartowanie a możliwa wada materiału w postaci zbyt dużej zawartości węgla(po procesach hutniczych), która zwłaszcza przy obciążeniach rozciągających (zginanie, skręcanie) znacząco wpływa na kruchość. Tj klucz ten przy obciązeniach zbliżonych lub nawet mniejszych niż inny poddany temu samemu testowi uległ zniszczeniu w dość niebezpieczny dla użytkownika sposób.

    • @dziemian1987
      @dziemian1987 8 лет назад

      grubo musisz być bardzo młody tez dawno myślałem zero jedynkowo, kmin dalej

    • @MateuszRozynekVideo
      @MateuszRozynekVideo 8 лет назад +1

      brakowało jeszcze jednej znanej firmy Topex

    • @klejnos94
      @klejnos94 8 лет назад +4

      Mateusz Rozynek taa i coval blabla jest jeszcze wiele marek ale film uważam za rzetelny

  • @jarekfogt3260
    @jarekfogt3260 5 лет назад +1

    Dzięki! Bardzo przydatny test, fajnie opracowany. Super robota :)

  • @leszekzet6911
    @leszekzet6911 8 лет назад +16

    5:29 Klucz numer 14. Które miejsce zajął? Kluczy było 13.

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  8 лет назад +7

      Racja - kluczy było 13. Musimy niestety Was zawieść, bo taki klucz nie istnieje. To NIESTETY tylko montaż albo AŻ. Ale może kiedyś opracują taki klucz ;)

    • @leszekzet6911
      @leszekzet6911 8 лет назад +4

      Dzięki za odpowiedz. Szacunek .Pozdrawiam.Edytuje. Mam Chińskie klucze nasadowe -komplet 8-24 wajcha przedłużka z lat 80 przeszły katusze ,i służą mi dzisiaj, Niesamowita jakość.
      Kiedyś usłyszałem że przy obecnej technologii można wyprodukować samochód który będzie służyć człowiekowi całe życie i tak jest , ale po co przecież można sprzedać w tym czasie 5-10 samochodów.

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  8 лет назад +1

      Zgadzam się - Tak niestety wygląda dzisiaj produkcja.

  • @DawidDomian
    @DawidDomian 6 лет назад +17

    Gdzie Klucz Yato kosztuje 4 zł??

  • @danielhaker
    @danielhaker 5 лет назад +22

    Podobno najlepszą marką jest CHROME VANADIUM ;) ;)

    • @nomtbg
      @nomtbg 5 лет назад

      Są też klucze S2, podobno lepsze od ChV 😀

    • @lukasznitwer2476
      @lukasznitwer2476 4 года назад

      Drop forget najlepsze

  • @radekzmazur3389
    @radekzmazur3389 5 лет назад +4

    Halo a gdzie jakas tabela z częśćiowymi wynikami w danej kategorii ?

  • @michajanikowski6653
    @michajanikowski6653 5 лет назад +4

    Ciekawy test, proponuję zrobić kolejny z kluczami marki jonnesway , king tony, proxxon, Honiton , Facom, Proline, Gedore. Test pokazałby który klucz zasługuje na miano najlepszego. Byłby to ciekawy pokaz.

  • @piotrciach1126
    @piotrciach1126 8 лет назад +2

    Test super.
    Ta część drastyczna czyli siła a wytrzymałość pokazały do którego klucza można podejść z tzw rurką jako przedłużka zwiększającą siłę, bez stresu o życie :) Co do sił skrętnych, ścierających i innych niby fakt, ze takich nikt nie będzie stosował ale różnie to bywa na warsztacie, a co do odporności na ścieranie (klucz nie zawsze jest tak ładnie powieszony na ścianie, czasem leżą wszystkie hurtowo w torbie - usługa u klienta) to też daje pogląd na wytrzymałość klucza i jego długowieczność :)

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  8 лет назад

      Dzięki za komentarz, fajnie że są jeszcze ludzie którzy docenią poświęcony czas i wkład w pracę :)

    • @JacaBroda
      @JacaBroda 7 лет назад

      Piotr Ciach do trzynastki z przedłużką.... nie
      przesadzaj

  • @erd3458
    @erd3458 5 лет назад +1

    Aż specjalnie zajrzałem do tabeli wyników.
    Otóż testy skręcania i zginania są bez sensu bo te klucze nie są do tego projektowane i nikt ich tak nie używa , a to fałszuje wyniki.
    Najważniejsze to różnica wymiaru po przeskoczeniu i moment przeskoczenia. Dokładność wymiarów spada na 2gi plan bo śruby też nie są dokładne i to o wiele bardziej niż te klucze.
    Wnioski jakie można wyciągnąć to ,że z testowanych kluczy najlepiej wypada neo.

  • @Myciedachów
    @Myciedachów 2 года назад +2

    Warto kupować Polskie produkty a jak widać, klucz Kuźnia zajął 2 miejsce i jest produkowany w Polsce🇵🇱💪

  • @derenb81
    @derenb81 7 лет назад +2

    Dla mnie ma znaczenie jakość chromu. Czy odpryskujw czy łuszczycy się i jak reaguje na uderzenia młotkiem.

  • @kamilovvsky4798
    @kamilovvsky4798 2 года назад

    Fajny test. A humorystyczne wstawki też.

  • @Broadsmile1987
    @Broadsmile1987 8 лет назад +11

    Czy zamiast badać w jakim stopniu klucz się odkształci po zgięciu (pomijając, że jest zginany na innej płaszczyźnie niż ta, w której pracuje), nie powinno się badać przy jakiej sile się odkształci np. o 2 mm? Pękanie klucza to jedno i faktycznie może to być niebezpieczne, ale gdy mowa o zniekształceniu, to mając wygięty klucz raczej nie interesuje mnie czy jest wygięty o 4 cm czy o 3 cm - tak czy siak jest uszkodzony i nie nadaje się do użytkowania. Interesowałoby mnie raczej jaką siłę może wytrzymać przed uszkodzeniem.

  • @BOLCZIANOPL
    @BOLCZIANOPL 8 лет назад +4

    kawał dobrej roboty najlepszy test jaki widziałem :)

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  8 лет назад +2

      Dziękujemy - fajnie, że test się podoba :D Trochę pracy przy tym było (jeden z większych filmów na kanale przy którym spędziło się dużo czasu, ale było warto).

  • @mikoajpiaskorski7857
    @mikoajpiaskorski7857 4 года назад +2

    Dobra robota. 👍

  • @blase1101
    @blase1101 7 лет назад +2

    Wyniki polrywają się z moimi doświadczeniami. Kuźnia jednak ma dosyć surowo wyglądające klucze z dziobami i wżerami ale bardzo dobrej jakości. Stanley- zależy z jakich fabryk bo część ma słabszą jakość. W przypadku chińskich „wynalazków” problemem jest rozrzut jakościowy nie dający gwarancji, że „ciang mang” który tu by wypadł dobrze, zakupiony za trzy miesiące w sklepie budowlanym będzie nadal tak samo dobry.

  • @daniell.8797
    @daniell.8797 8 лет назад +12

    Świetny test! Łapka w górę. Może rozważycie zrobienie takiego testu z imbusami? :)

  • @vetisem8146
    @vetisem8146 7 лет назад +1

    Dzięki! Bardzo Fajnie zrobiony test .Ja biorac pod uwageże Kuźnia jest Polska firmà to wybieram Kuźnię .Piszę Tutaj żeby przypomnieć ż jest coś takiego jak patriotyzm zakupowy a my o Tim zapominamy a wrecz nie wiemy ktōre firmy należy wspierač.Na przykład dam to że Orlen w Niemczech miał mono pod görke bo Polski I musiał wrecz znieniac nazwè.Pozdrawiam

  • @shogunlechuza6650
    @shogunlechuza6650 7 лет назад +4

    Szkoda że nie uwzględniliście w teście kluczy Jonnesway, nie są drogie a ciekawi mnie czy są faktycznie dobre czy przereklamowane.

  • @annagrochowska1416
    @annagrochowska1416 8 лет назад +5

    Siemka tu sprzedawca kluczy firmy Yato 4 miejsce to niezły wynik testowales wersje warsztatowa spróbuj teraz naszą wersje przemysłowa będzie 1 miejsce. Mamy 2 wersje kluczy w sprzedazy

  • @PokazujeiObjasniam
    @PokazujeiObjasniam 7 лет назад +3

    Takich testów nam trzeba! Szkoda że wcześniej nie widziałem. Miałem w rękach takiego właśnie eksplodującego gnojka i 20 cm raną nadgarstka. Vorel i Drop Forged won ze sklepów!!

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  7 лет назад

      No i to jest właśnie to, klucz ci może pęknąć i potem same problemy :/

    • @PokazujeiObjasniam
      @PokazujeiObjasniam 7 лет назад

      CWS T-1 Po 3 miesiącach jeszcze blizna ibb.co/m4kYDk

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  7 лет назад

      Czy ten klucz ma jeszcze coś napisane na odwrocie? Bo jeśli nie, to wtedy ten klucz jest niewiadomego pochodzenia (chiński?), gdyż "Drop Forged" oznacza po prostu technikę wytwarzania klucza :P

    • @PokazujeiObjasniam
      @PokazujeiObjasniam 7 лет назад +1

      CWS T-1 Tylko 'Drop Forget'. To był taki fajny prezent... Pracowałem w pomarańczowym i zielonym markecie budowlanym. Teraz już nie sprzedają markowych. Wszystko china tylko w różnej cenie. Marki jak Neo, Topex, Lux, Vorel to wymysł importerów. Ta sama fabryka inne drzwi :(

  • @facho2407
    @facho2407 8 лет назад +2

    Dobra robota Panowie

  • @Sevent7
    @Sevent7 6 лет назад +5

    to teraz nasadkowe może? :d

  • @wojtek8100
    @wojtek8100 4 года назад +5

    Ja do Vorela bym nie podchodził nawet, gdyby był zamknięty w walizce pancernej, a wy stoicie przy nim obok prasy. Szacun, to już jest hardcore 😁

  • @nomtbg
    @nomtbg 5 лет назад

    Ja mam komplet z Neo z Biedronki i jak dla amatora wystarczy. Wymieniałem sworznie wahacza, końcówki drążków, pompę wody i wiele innych części w samochodzie i nic się nie stało. Wszystko trzeba używać z głową. 😉

  • @841106noel
    @841106noel 7 лет назад +1

    Jeżeli brać wyniki testów które w codziennym użytkowaniu mają znaczenie i porównać do ceny to wygrywa kuźnia. Mam w swoich zasobach jeden klucz tej firmy i nigdy nie zawiódł. Idzie do najcięższej roboty.

    • @sebastianabc5896
      @sebastianabc5896 7 лет назад +1

      ''Mam w swoich zasobach jeden klucz tej firmy i nigdy nie zawiódł. Idzie do najcięższej roboty.'' To prawie jak Polak za granicą.

  • @tomaszjan8598
    @tomaszjan8598 8 лет назад

    Dobry test, łapka w górę. Jednak w mojej praktyce, ( mam NSU 251, Junaka, Syrenę) najlepiej oceniam marką Gedore, potem Everest, King Tony, Kuźnia wygląda przetopornie, ale również u mnie w czołówce- wg mnie to najtańszy dobry klucz jaki można kupić, najlepszy stosunek jakość/cena.

  • @Viverius
    @Viverius 5 лет назад +4

    Strona po zmianie nie zawiera wspomnianej tabelki. Czy jest szansa podlinkować ją w opisie filmu ?

    • @MartinXCV
      @MartinXCV 5 лет назад

      Podpinam się

    • @gdosiu
      @gdosiu 4 года назад

      web.archive.org/web/20160924202924/cwst1.pl/index.php?t=16

  • @mikkei3532
    @mikkei3532 7 лет назад +4

    yato sa naprawde spoko - wytrzymuja sporo ponad domowe majsterkowanie - na male pieniądze

    • @Marcin_Kostrzewa
      @Marcin_Kostrzewa 4 года назад

      Jedna wada. Rdzewieja od samego patrzenia na nie

    • @grzegorzjarzab8029
      @grzegorzjarzab8029 3 года назад

      yato to szmelc, komplet kluczy nasadowych za 450 zeta u mnie w warsztacie nie wytrzymał pół roku i wszystko popękane i pourywane. Polecam klucze Kuznia ,są nie do zdarcia ,mam kilka sztuk którymi ciągne przez rurę i sa jak nowe .

  • @wiciekus
    @wiciekus 3 года назад +1

    Swietny test. Właśnie stoje przed zakupem zestawu, ale od 2016r przybyło producentow
    Dacie rade zrobić jeszcze raz z nowymi markami??

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  3 года назад +1

      Dzięki!
      Trochę wątpię, gdyż kosztuje to trochę pracy, a inne firmy kluczy to już jest półka wyżej - a więc i ktoś musi za to zapłacić.

  • @zimnydran6156
    @zimnydran6156 7 лет назад +1

    A ja mam pytanie. Który z kluczy wygiął się, lub złamał podczas próby odkręcania, przy największym oporze? Ten klucz wygrał.
    Z punktu widzenia użytkownika i zapieczonej śruby, nie jest istotne, czy klucz jest odporny na zginanie "na płask", nie jest istotne jak się go ściera na szlifierce, czy jak się go skręca. Nie interesuje mnie również ocena JAKOŚĆ CENA.
    Ja wiem, że za jeden klucz STANLEYA, kupię 4 YATO, ale kiedy śruba mi się zapiecze, to ja połamie, lub powyginam nawet 20 kluczy YATO i wreszcie braknie kluczy w magazynie. Wolałbym jeden za 50 zł, niż 10 po 5 zł.
    Mógłbym stwierdzić, że w waszej punktacji wygrał klucz STANLEYA, ale pewności nie mam. Skąd mam wiedzieć, czy STANLEJ tej przewagi nie zdobył w testach skręcania, wyginania i szlifowania, czyli w czymś, co mnie kompletnie nie interesuje. Nie interesuje mnie też, czy klucz, po przeskoczeniu wrócił do swojego położenia. Jeśli powrót do położenia ma być kryterium, to wygrywają wszystkie klucze z gumy. Każdy przeskoczy i każdy wróci na swoje położenie, tylko czy coś nim odkręcimy ?
    Reasumując. Pochwalam pomysł testowania. Pochwalam wykonaną pracę i zapał, szkoda tylko, że napracowaliście się niepotrzebnie. Po co klucze ważyć?? Waga mogłaby wykluczyć narzędzie, ale tylko wtedy, gdyby któryś z nich był za ciężki, aby go udźwignąć.
    Naprawdę wystarczyło nałożyć klucz na ten imbus, założyć dynamometr i sprawdzić przy jakiej sile przeskoczy, lub pęknie. Nie ma znaczenia, czy klucz się łamie, czy przeskakuje, bo i tak uniemożliwia odkręcanie, prawda? Następnie założyć go na imbus oczkiem i powtórzyć pomiary. That's all folks :)
    Jednak powtarzam. Szacunek za wykonaną pracę.

  • @Turbospermiator
    @Turbospermiator 8 лет назад

    Świetny i ciekawy materiał, jak zawsze.

  • @bulwa23
    @bulwa23 8 лет назад +1

    Przy wyginaniu klucza o 90 stopni, czy pod naciskiem prasy do pewnego ugięcia kilka kluczy pękło. Wiem, że jest to niebezpieczne, ale klucze powinny być twarde. Przy jakich wartościach pękały te klucze? Wolał bym aby klucz pękł przy 150 Nm niż się ukręcił przy 75. Zresztą nie spotkałem się aby tak wyginać klucz. Bo i po co. Można by zrobić próby udarności bo te są ciekawe, a czasem wali się w klucze młotkiem to przydały by się te próby. Tyle, że do nich trzeba specjalny sprzęt.

  • @adixiorpompka3223
    @adixiorpompka3223 7 лет назад +1

    Zabrakło mi tutaj kluczy Coval . wykonanie + trwałość no i cena też nie jest wygórowana

  • @TheKilcio
    @TheKilcio 7 лет назад +3

    Bardzo dobry test, który potwierdził moja osobistą opinię co do bardzo dobrej jakości polskich narzędzi Kuźni. A Ci co twierdzą, że tak klucze nie są obciążane to chyba nigdy kluczami nie pracowali i każde auto daja mechanikowi do naprawy. Łapka w górę :)

    • @grzegorzjarzab8029
      @grzegorzjarzab8029 3 года назад

      potwierdzam , przerobiłem wszystkie marki i Kuznia zdecydowanie wygrywa , na pierwszym miejscu gedore ale komplet płaskooczkowych kosztuje 1200zł , za Kuznię zapłacicie 250 za tali sam zestaw a jakość ta sama. doceniajmy że mamy dobrą fabrykę która robi dobre narzędzia

  • @techporady7297
    @techporady7297 8 лет назад +13

    Przyznam że przejrzałem pobieżnie film, ale od razu nasuwa mi się jedno - po co testować klucze płasko-oczkowe skręcając je czy zginając?? Oczywistym jest że klucza nie używa się w ten sposób, dlatego też jest zaprojektowany w taki sposób aby zapewnić sztywność na zginanie ale w innym kierunku.
    Nie jest to też w żadnym stopniu wiarygodny test materiału z jakiego jest wykonany klucz.
    Nie widzę też testu klucza w warunkach pracy - czyli obciążonego jak np. przy odkręcaniu. Dlaczego?

    • @dawidkrzyzanek5879
      @dawidkrzyzanek5879 8 лет назад

      Zgadam się z Tobą

    • @FcParyja
      @FcParyja 8 лет назад +6

      TechPorady,
      Jedynie test na przeskakiwanie był praktyczny i nawet fajnie zrealizowany.
      Ale i tak testu na szlifowanie nikt nie pobiję :P Ja często chodzę w rękawiczkach z papieru ściernego i teraz wiem jaki klucz wybrać :D

    • @chudy150
      @chudy150 7 лет назад

      TechPorady - jak zakładasz rurkę na klucz, to też się skręca i wygina na wszystkie strony. Zaprzyj się i niech klucz pęknie. To ja już wolę jak się skręci. Przynajmniej łapy całe lub głowa. Jak się przewrócisz.

    • @krzysiek8903
      @krzysiek8903 7 лет назад +2

      Pomiot Szatana otóż podczas szlifowania kilka ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Długość, kolor i sposób rozpryskiwania się iskier jest zależny od składu stali. Ale to jest temat dla rekinów inżynierii materiałowej :-)

    • @piotrk-ski3547
      @piotrk-ski3547 6 лет назад +1

      masz zdzecydowanie racje.Klucze powinny byc wyginane w kierunkach ich pracy ,a nie jak pokazane na filmie.Wogole te testy to jakas lipa

  • @krzysztofgubanski4823
    @krzysztofgubanski4823 7 лет назад +2

    Dzięki za interesujący test. A wszyscy pseudo krytycy niech sami zrobią lepszy test.

  • @stefanbatory9956
    @stefanbatory9956 8 лет назад +2

    I tak najlepszymi kluczami są stare poczciwe z WZM takie pamiętające jeszcze głęboką komune ;) Mam takie małe pytanie po co szlifowaliście klucze w części 1 z tego co wiem to klucze są do śrub i tym podobnych a nie do znęcania się szlifierką

    • @piotrmlocek1
      @piotrmlocek1 8 лет назад

      To taki przyspieszony test na zużycie. wiadomo że klucz odkręcający śrubę jest poddany tarciu. tutaj sprawdzali to na szybko - im więcej zeszlifowanego materiału przy podobnych warunkach, tym klucz szybciej się zużyje

    • @stu.artystow4435
      @stu.artystow4435 8 лет назад

      Lepiej jak by je w prasę wsadzić na sztorc, kiedyś trafiła mi Chińszczyzna która wyginała się w rękach. A klucz który pękł to był ten najtwardszy i prawdopodobnie długo nie uległ by odkształceniu.

  • @KGzRoztocza
    @KGzRoztocza 5 лет назад

    Ja jakieś 10 lat temu kupiłem klucze dedry na sztuki od 6 do 30mm i jeszcze żaden się nie uszkodził,także nie dam złego słowa powiedzieć o tych kluczach...

  • @daku7262
    @daku7262 8 лет назад +8

    A GDZIE KLUCZE COVAL?

    • @drefss9354
      @drefss9354 7 лет назад

      lepszych nie ma :D

    • @Atetus94
      @Atetus94 6 лет назад +1

      Ciekawe te klucze Covala - gwarancja dożywotnia a za zestaw mniej niż 70zł gdzie Proxxona średniej jakości 150zł.
      Skąd ta różnica? Ona naprawdę są dobre? Korci mnie kupić zestaw na próbę

    • @pitrolny8193
      @pitrolny8193 6 лет назад +3

      @@Atetus94 ja mam z covala klucze z 6 lat i zadają egzamin A używam ich w ciężkich warunkach

    • @Atetus94
      @Atetus94 6 лет назад

      @@pitrolny8193 jak będę brał jakiś komplet to spróbuję

    • @nomtbg
      @nomtbg 5 лет назад

      A wysłałeś im do testu? 😉

  • @MrPsychopeace
    @MrPsychopeace 7 лет назад +1

    jak czytam komentarze to nasuwa mi się jeden wniosek... ludzie nie znają pojęcia zmęczenia materiału. jeżeli klucz przeskakuje przy większej sile znaczy to tyle że dłużej można go używać, klucz który pękną do trwałych nie należy.

  • @Bercik_the_official
    @Bercik_the_official 7 лет назад +1

    Zajebisty poradnik

  • @spierdlajify
    @spierdlajify 7 лет назад +1

    dobra robota, pozdro! :)

  • @Daroufo
    @Daroufo 8 лет назад +1

    Świetny test! Kawał dobrej roboty odwaliliście! Tego właśnie mi brakowało w "internetach" - konkretnego testu zwykłych kluczy bez faworyzowania firmy X,Y,Z, bez gadania "te są świetne bo je mam i się sprawdzają". Czy w przyszłości będą inne tego typu testy narzędzi np. grzechotek, kluczy nasadowych?

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  8 лет назад

      Dzięki za komentarz! Jasne, planujemy robić kolejne testy (widzimy, że jest popyt na to) :)

  • @PaBLOWU88
    @PaBLOWU88 7 лет назад +2

    w praktyce klucz 11 bedzie najlepszy i najtanszy przy jonneswayu i lepszych firmach za dużą kasę. dedra spokojnie wytrzyma sile reki w najgorszych warunkach dokrecania na serwisie przez okolo 15 - 20 lat. predzej sie wytrze na nich logo niz je zajezdzicie przy autach. nikt nie kreci az klucz sie tak gnie zeby doszlo do pekniecia. to glupota. i pamietajcie patrzy sie na to czy klucz sie zuzywa po latach i wyciera czy koroduje i sie wykrzywia na stale juz przy lekkich obciazeniach. taki test to dla pasjonata od metali teoretyka z pod tablicy, a nie mechanika, praktyka ktory pracuje z kluczami.tak sie sklada ze pracuje z kluczami z kazdej z tych firm i niestety test po prostu malo praktyczny... klucz dedra w tych kluczach jest za grosze i bije yato na warsztacie. nikt kluczy nie skreca. lepiej jak strzeli i sie ulamie niz sie zmieli. do testu dodalbym jeszcze klucze honiton i jobi profi ta sama jakość najwiecej wytrzymują z tych tańszych poza super drogimi markowymi z wyższej półki. dedra starczy dla kazdego. nie ma opcji ich zajezdzić. nie wzorujcie sie testami. to zupelnie inaczej wyglada w czasie pracy przez np 10-15 lat. lepiej jak klucz peka przy mega obciazeniu niz sie skrzywi lub zetnie po kilku zmielonych srubach. nikt plaską 13 nie dokreca takimi silami... glupota i czysta teoria. a ten klucz kuznia to najgorsze dziadostwo odlewy jak zabawki z chin. nie da sie odkrecac tym.

  • @97nuk
    @97nuk 8 лет назад +3

    A firma coval ? Ja mam od 3 lat klucze płasko- oczkowe jestem mega zadowolony.

  • @jaoming90
    @jaoming90 7 лет назад +5

    Spoko test i rozumiem ograniczenia i wybór tylko budżetowych firm. Ale dajcie namiar gdzie kupię 13 YATO za 4zł to jadą tam jutro z przyczepą 🙂

    • @sebastianabc5896
      @sebastianabc5896 7 лет назад

      No kupujesz jakiś randomowy klucz i bawisz się z nabijakiem :D (Powodzenia stary).

  • @tommtom1741
    @tommtom1741 7 лет назад +3

    1:00 ale się przyjebał w palca :))

  • @Thundi
    @Thundi 8 лет назад +12

    Test dziwny. Może i przetestowaliście te klucze a z waszego testu dla normalnego użytkownika wynika niewiele. Dlaczego? kilka z tych testów jest przeprowadzanych zupełnie bez sensu bo klucze nie są podawane takim obciążeniom jak w tych testach i tak błędy są tu: test 2 Ścieranie - zużycie klucza występuje w środku szczęk więc po co ścieraliście bok klucza? do tego wasz test zakładał że mniejsza szerokość szlifu jest lepsza jednak zupełnie nie bierzecie pod uwagę zaokrąglenia w miejscu tarcia które to ma ogromne znaczenie. Test numer 3. Skręcanie. Takie obciążenie w użytkowaniu klucza nie występuje więc producent może specjalnie nie przejmować się jakością klucza w takim punkcie co nie jest wadą. Test numer 4. Ugięcie takie siły również na klucz nie działają. Podsumowanie jest bolesne ale może nauczycie się czegoś. Pamiętajcie w dzisiejszych czasach stosuje się hartowanie powierzchniowe więc jeden kawałek metalu w różnych miejscach może się inaczej ścierać. Narzędzia ale nie tylko bo maszyny czy budynki projektuje się tak by wytrzymywały najwięcej tam gdzie są narażone na obciążenia/zużycie często zostawiając osłabione (koszt produkcji ale i na przykład redukcja wagi) z stron gdzie zagrożenia nie ma (zagrożenia obciążeniem również)

    • @olekklimek5357
      @olekklimek5357 7 лет назад +1

      zgodze sie z toba ale czy te klucze sa chartowane tylko w wybranych miejscach ? Mi sie wydaje ze nie jak juz to cale
      Test na skrecanie i zginanie pikazuje jak pracuje material z którego jest wykonany a dla tego w tych plaszczyxnach bo ciezko by bylo w innej plaszczyznie go zginac te testy bardziej pokazuja jakie sa z jakiego materialu wykonane

    • @pawebogusz8753
      @pawebogusz8753 6 лет назад

      Nie zgadzam się, bardzo profesjonalny test. hartowanie powierzchniowe powoduje utworzenie strefy przejściowej w której temperatura jest zbyt niska aby utworzyć austenit i zahartować obszar ale jest zbyt wysoka aby nie dopuścić do rekrystalizacji. Rezultat jest taki że mamy wtedy powierzchnię o ogromnej twardości i wytrzymałości, trochę głębiej miękkie ciasto z dużą skłonnością do pękania zmęczeniowego a jeszcze głębiej wytrzymały materiał z dobrą udarnością. I taka struktura na przekroju klucza raczej nie jest zbyt dobra. A testy pokazały który klucz wykonany jest z bardzo twardego i wytrzymałego materiału, który posiada udarność wyższą prawdopodobnie niż te miękkie klucze. Klucz taki nadaje się do odkręcania śrub przy pomocy młotka i jest bezpiecznym narzędziem jak coś się zapiecze itp. Ktoś kto ma podstawową widzę z metaloznawstwa jest w stanie wyciągnąć ogromną ilość informacji odnośnie materiału z jakich są zrobione klucze. I nowoczesne metody obróbki metalu sprowadzają się do łączenia umocnienia obróbki plastycznej i cieplnej. Umożliwia to tworzenie produktów utwardzonych na wskroś, których drobnoziarnista mikrostruktura pozwala na lepsze wykorzystanie wiązań miedzy atomami.

    • @Keradxxz
      @Keradxxz 5 лет назад

      Dokładnie, test typowego janusza... aż ciśnienie podnosi jak się widzi takich "znaffców"

  • @Wiesaw-ui1nm
    @Wiesaw-ui1nm 8 лет назад +2

    Dzięki za test

  • @odzkierol8594
    @odzkierol8594 8 лет назад +1

    Szkoda że nie było kluczy typu : Coval,Black,Proxon,Proline.

  • @goralkillerxd3459
    @goralkillerxd3459 5 лет назад

    Gdzie jest klucz o nr 14 się pytam

  • @sawek4130
    @sawek4130 5 лет назад +4

    Super - dla laika i nie tylko. Owszem można się przyczepiać do sposobów pomiarów itd itp. Tylko, że Panowie laboratorium nie mają a i tak dość rzetelnie postarali się pokazać jak zachowuje się materiał z którego zrobiono klucze. RAZ no może trzy:) razy kupiłem tanie marketowe klucze - bo dużo i tanio w zestawie a przecież w domu nie będę nimi czołgów skręcał. I co ? przy skręcaniu prostego regału stalowego śrubami m8 klucze w połowie pracy zaczęły się rozłazić na przynajmniej 1 rozmiar większe. I jak tu skończyć pracę? Sprawę uratował stary NORMALNY klucz kosztujący ok 10 zł ( chyba mniej dałem za cały ten zestaw w markecie) i dla kontry mały klucz nastawny.
    Nie warto kupować dziadostwa. Do domu nie ma sensu brać sprzętu profesjonalnego bo to strata pieniędzy. Ale na marketówki Drop force, tesco itp (do samych sklepów nic nie mam ;)) warto odpuścić bo to strata pieniędzy, czasu, nerwów.
    Chyba że w markecie jest promocja na zestaw markowej firmy to wtedy ok.
    Dzięki za test:)

    • @annnnna.
      @annnnna. 4 года назад

      Powiem Ci tak , miałem sytuację ze potrzebowałem zestawu kluczy na szybko w jakims tam etui , kupiłem najtanszy zestaw 109 elementów za 89zł w czarnej walizce . Uwierz mi że rozebrałem tym na złom trzy samochody do gołego . i uszkodziły mi się dwie nasadki 13 i 15 (1/2 ) z tego wzgledu że dobrze łba sruby nie oczyściłem i nie dobiłem młotkiem i klucz udarowy zrobił swoje . aaaa i jeszcze nasadka 10mm na 1/4 cala ale fakt zrobiłem ramie . Dalej się ten zestaw wala juz się wymieszał ale grzechotka z tego zestawu jest ciorana juz 5 lat ... i daje radę . Więc wszystko zalezy co robimy i jak . Możesz mieć narzędzie z Gedore czy Facoma i źle założysz , pod kątem i objedziesz i tyle z tego będzie . A odnośnie narzędzi - to prawie czołgi naprawiam masowo podobnie , albo i wiecej bo pojazdy gąsienicowe do 140 ton

  • @kizynr20
    @kizynr20 8 лет назад +5

    szkoda ze niema covala ciekawe ile p by miały

  • @stancart9504
    @stancart9504 6 лет назад

    Z jakiej firmy był klucz nr14, który jak Rocky wygrał test nacisku i wrócił do pierwotnego kształtu? Na końcu brakuje go na tabeli wyników!

  • @kot1021
    @kot1021 6 лет назад +1

    Ciekawe jak po skręceniu o 90 stopni w kolejnych testach klucze są dalej bez skręcenia:P:P:P Coś tu nie tak

  • @BsB702
    @BsB702 8 лет назад

    Nie rozumiem testu, który polegał na pomierzeniu szerokości szczęk. Po pierwsze to wymiar klucza ma się mieścić w pewnych granicach narzucanych przez producenta jak i normy, i jeżeli spełnia to kryterium, to jest prawidłowo wykonany (pod względem wymiarów). Po drugie, śruby tez posiadają odchyłki wykonania. Klucz 13 mm nie będzie chciał współpracować ze śrubą o łbie 13,1 mm, dlatego musi być większy (pasowania). Co do testu na zginanie... klucz nie pracuje na zginanie w badanej płaszczyźnie. A tak poza tym test ciekawy. Pozdrawiam

  • @annnnna.
    @annnnna. 4 года назад +2

    test dobry na pewno w cholere obiektywny niż w porówaniu do Łysego . Sata tak paskudnie wypadła aż nie mogłem w to uwierzyć

  • @unitra
    @unitra 7 лет назад +1

    Moim zdaniem wygrał klucz nr 3. Im twardszy klucz tym bardziej "kruchy". Mocny klucz na nakrętce nie powinien się rozginać jak widać na filmie także giętkość i sprężystość klucza to negatywne cechy. W naturalnych warunkach nigdy by nie pękł ani nie przeskoczył na nakrętce. I lepiej przekazuje energie np przy stukaniu młotkiem żeby rozruszać śrubę, kiepskie klucze sprężynują. Mimo wszystko film całkiem fajny i rzetelny, przede wszystkim sprawia wrażenie że nie jest przepłacony przez producenta któregoś klucza. Pozdrawiam

  • @mikolaj1484
    @mikolaj1484 7 лет назад

    jeszcze dochodzi opcja gwarancji. szkoda że nie było honiton i King toony

  • @MultiKomentator
    @MultiKomentator 7 лет назад +1

    Klucze made in Taiwan to optymalny zakup - Toptul, Jonnesway, Honiton, Asta

  • @juniord.8522
    @juniord.8522 7 лет назад

    A co z kluczem nr. 14 ?

  • @frutifruti5300
    @frutifruti5300 8 лет назад

    Co do testu... Kilka testów na wygięcie jest poza płaszczyzną typową dla klucza, np skręcanie w świderek.
    I dziwię się że vorel niby tak pękał, gdyż mam sporo tych kluczy i żaden mi nie pękł w przeciwieństwie do innych które się wyginały.

  • @balonikwielki6072
    @balonikwielki6072 7 лет назад

    a ten klucz nr 14 co to jest?

  • @shiroikuma770
    @shiroikuma770 7 лет назад

    Jeśli cena klucza alternatywnego to ok 85% lub więcej, to można wziąć to pod uwagę, ale jak będzie kosztował z 10% ceny klucza lepszego... Nie kupujemy tandety. Chyba, że musimy na działce przekręcić śruby w ogrodzeniu, a klucz zostawiamy w altance dla "sąsiada" to wtedy bierzemy najtańszy. Lub nr 13, niech mu się... Znaczy się, niech ma za kare:-P

  • @damiansacharczuk8428
    @damiansacharczuk8428 5 лет назад +2

    Najlepsze to są te stare klucze z PRL lub ZSRR np od stara lub kamaza

    • @Marcin_Kostrzewa
      @Marcin_Kostrzewa 4 года назад +1

      No. Od kamaza i stara bardzo sie przydaja przy wymianie egr 😂

  • @arturczelalski2985
    @arturczelalski2985 8 лет назад

    świetny materiał . Może zrobicie test nasadek ?
    pozdrawiam

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  8 лет назад +1

      Hmmm myślę, że z nasadkami mogłyby być problemy z różnością konkurencji. Zresztą w internecie są już takie testy. No, ale jeśli znalazł by się sponsor... :)
      Pozdrawiamy!

    • @jarosawracz8525
      @jarosawracz8525 4 года назад

      Jestem w stanie zrobić zrzutkę na takie testy!

  • @mechest1
    @mechest1 7 лет назад

    a gdzie klucz numer 14 w końcowym porównaniu ??????????

    • @OZU363
      @OZU363 7 лет назад +1

      Dobry żartowniś z niego, też przez chwile pomyślałem gdzie klucz nr.14, a oni przecież 13 kluczy testowali XD.

  • @radekzmazur3389
    @radekzmazur3389 3 года назад

    Tabeli z wynikami nie ma? Po co ukrywanie marek pod numerami?

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  3 года назад

      Klucze są pod numerami, aby nikt nie zarzucił że podczas testu kierujemy się daną firmą.
      Tabelę co w tym momencie dostępne tutaj:
      web.archive.org/web/20160924202924/cwst1.pl/index.php?t=16

    • @radekzmazur3389
      @radekzmazur3389 3 года назад

      @@MotoZagwozdki test kluczy mi sie nie podoba. Po co jakies gięcie boczne w kierunkach w których klucz nigdy nie pracuje :)?

  • @jankalenica2597
    @jankalenica2597 5 лет назад +1

    Śmieszny filmik, ale całkiem przydatny. Niestety pała za prezentację wyników (tabelarycznych) - zupełna amatorka, a przecież był to najłatwiejszy element całego przedsięwzięcia. Po kiego grzyba prezentujecie wyniki tabelaryczne skoro potrzebuję narratora, żeby to zinterpretować (brak nazw, opisu tabeli).

  • @bezendu90
    @bezendu90 7 лет назад

    A gdzie pokazanie klucza nr 14 jaka firma nikt nie zauwazyl ze go nie pokazali a testowali

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  7 лет назад +1

      Polecam przeczytać przypięty komentarz.

  • @ddylak
    @ddylak 8 лет назад +7

    Bardzo fajny test.
    Szkoda tylko tych głupich wstawek. Ani nie są śmieszne, ani potrzebne.

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  8 лет назад +2

      Dzięki! Jednym się po podoba, drugim nie.

    • @chickenkrem
      @chickenkrem 8 лет назад +2

      Drewniak jesteś i buc to cie nie bawi

    • @ddylak
      @ddylak 8 лет назад

      +Chickenkrem Chickenkrem od buców możesz sobie wyzywać najbliższych.
      Po prostu nie jest śmieszne.

    • @tpalarczyk
      @tpalarczyk 8 лет назад +1

      Mi tam pasuje forma wykorzystana przez autorów. Wiesz zawsze możesz napisać przy teście kluczy, że wstawki Ci się nie podobały, ale wiedz, że jeszcze się taki nie urodził co wszystkim dogodził a w swojej dziedzinie chłopaki mają wiedzę i ją przekazują za darmo. Dla niektórych nawet i na wesoło ;)

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  8 лет назад +2

      O to, to, to. Dzisiaj też doszliśmy do zdania, że nie da się wszystkim dogodzić. Jeśli zrobiłbyś coś według życzenia OSOBY 1, to OSOBA 2 by Ci to wytknęła - i na odwrót :)

  • @mr.pomidorek7574
    @mr.pomidorek7574 4 года назад +1

    Zajebiste

  • @robroy48
    @robroy48 4 года назад

    Klucz nr.6 nazwałbym najbezpieczniejszym kluczem

  • @letko
    @letko Месяц назад

    Szkoda tylko że nie ma Wurtha albo Kintonów

  • @KrystianDEPL
    @KrystianDEPL 8 лет назад +2

    HAZET brakuje koledzy

  • @zombiak1616
    @zombiak1616 7 лет назад +2

    nr 6 to tzw "gniotsa nie łamiotsa"

  • @artsyp8104
    @artsyp8104 7 лет назад

    A klucz nr 14 to jaka marka?

  • @KukosEQ
    @KukosEQ 4 года назад

    Jaki sens mają pierwsze dwa testy? Co za bzdura żeby w ten sposób testować klucz, który przenosić obciążenia w innej płaszczyźnie.

  • @spierdlajify
    @spierdlajify 8 лет назад +3

    mam pomysł prześlijcie mi płaczki te klucze których brakuje ja dla was je przetestuję xD

  • @tarczyn1990
    @tarczyn1990 7 лет назад +2

    Test przeprowadzony bardzo profesjonalnie...

    • @michadom.6194
      @michadom.6194 7 лет назад

      Prawie. przydały by się wskazania manometrów. W takim wypadku trzeba zaufać testerom.

  • @Toolboxpl
    @Toolboxpl 8 лет назад

    test naprawdę fajny ale nagroda cena względem jakości przyznany z sufitu, chyba że ma się rabaty rzędu 50% to może i tak
    www.ceneo.pl/1916716
    po 4 zł tych kluczy to chętnie wezmę nawet hurtem:)
    Co do reszty filmiku kawał dobrej roboty

    • @MotoZagwozdki
      @MotoZagwozdki  8 лет назад

      Otóż niestety nie. Link, który podałeś tyczy się klucza YATO YT-0013. My natomiast testowaliśmy klucz YATO YT-00557 - informacje te można znaleźć w tabeli na naszej stronie internetowej :)
      www.ceneo.pl/30915788

  • @magicmike294
    @magicmike294 7 лет назад +1

    panowie... po co to? bez sensu, co ten test ma udowodnic? jak juz chcieliscie zrobic prawidlowy test to powinniscie zalozyc klucz na srube i przykladac taka sile jaka czlowiek jest zdolny wygenerowac reka, Drugi test to obciazyc je dotad az sie nie rozegnie/zlamie, potem zmierzyc sily i gotowe, dwa pomiary i wszystko i na temat!
    jestem mechanikiem od 11 lat i tak naprawde nic sie nie dowiedzialem z tych pseudo testow!
    jak dla mnie to szkoda waszego czasu... wezcie sie do normalnej roboty bo testow to wy nie umiecie przeprowadzac.

  • @Poul2B
    @Poul2B 3 года назад +1

    Test jak za starych dobrych czasów.
    A nie jak teraz aby coś sprzedać.

  • @andreasspringer1
    @andreasspringer1 5 лет назад +2

    Sata gwarancja dożywotnia ;)

    • @MartinXCV
      @MartinXCV 5 лет назад

      Ciekawe co obejmuje

    • @wojtek8100
      @wojtek8100 4 года назад

      Coval też ma gwarancję dożywotnią, a firma się zawija 😁 nie zmienia to jednak faktu, że mają bardzo dobre narzędzia do amatorskich prac. SATA póki co jeszcze istnieje i robi dobre narzędzia.

  • @zibi457
    @zibi457 5 лет назад +1

    Fajny test. :)

  • @Adnemso
    @Adnemso 6 лет назад +2

    3:55 dziadek ma krótkie włosy, a później znowu długie :D

  • @pioteroski
    @pioteroski 8 лет назад +4

    a gdzie:
    Gedore
    Honiton
    Jonnesway
    BAHCO
    BETA
    ?

    • @spierdlajify
      @spierdlajify 8 лет назад +2

      w dupie trolla :)

    • @gacooh
      @gacooh 7 лет назад

      Taaaa kto by niszczył celowo takie klucze za grubsze pieniądze?! Nie ten poziom kanału panie.

    • @tomaszkowalski1710
      @tomaszkowalski1710 7 лет назад

      Dedra to kwas. Bahco są super używam ich codziennie podobnie Honiton i Jonnesway. Czasami warto dołożyć do zestawu trochę kasy i ma się coś co będzie na dłuuuugo. Posiadam duży zestaw płaski - oczko Kuźni. Klucze są spoko ale "chrom" pęka przy główkach i może skaleczyć palec bo robią się zadry. Ale wystarczy lekko przetrzeć papierem i jest ok. Kuźnia wystarczy do większości prac. Wiadomo jak ktoś pisał. Nikt na płaskie 14 rury zakładać nie będzie bo lepiej mieć końcówki nasadowe 3/4 i dobrą lagę.

  • @theagroteam7213
    @theagroteam7213 5 лет назад +4

    SATA daleko ,myślałem że będzie wyżej

    • @MartinXCV
      @MartinXCV 5 лет назад +1

      Też tak myślałem, ale i tak je kupię. Nie ma drugich takich płasko-oczkowych z grzechotką. Przynajmniej nie w normalnych cenach..

    • @igorgoza8582
      @igorgoza8582 4 года назад

      Niewem jak,ale nie może być sata takim szajsem..
      Sata lepsza od Stanleja,co dziwne to tutaj Stanley lepszy...

  • @TranzystorTV
    @TranzystorTV 8 лет назад +11

    Ten "test" jest bez sensu. Pomijając fakt, że nie mamy takiej siły w rękach,to w ten sposób tego typu klucze nie są używane. Używa się ich w innych płaszczyznach i nie z taką siłą jak tu przedstawiona.Oczywiście sprawdzić można co się stanie, jak się je odpowiednio wygnie, ale to tylko zaspokojenie ciekawości- co jeśli?. Do praktyki w ogóle nie przydatne. No chyba, że ktoś lubi skręcać klucze w osi, w której nie są przystosowane do pracy- oczywiście pomijając fakt, że w tej osi klucze te są bezużyteczne.

    • @Sznaps20
      @Sznaps20 8 лет назад +1

      Dokładnie, szkoda tylko kluczy.

    • @andrzej445
      @andrzej445 8 лет назад +5

      czasem trzeba użyć przedłużki i co wtedy jak pęknie? Oby tylko się rozsypał i spadł na podłogę

    • @dawidgoynski4874
      @dawidgoynski4874 7 лет назад

      No jednak śmiem się z Tobą nie dokońca zgodzić gdyż często się zdaża użycie klucza z takimi siłami np przedłużając go etc. Jedyne co to prawda że ta siła skrętna w osi pionowej jest mierzona zbędnie bo zanim uzyjemy takiej siły jak na filmie to klucz omknie sie z 15 razy;)

    • @gacooh
      @gacooh 7 лет назад

      Miałem właśnie o tym pisać. Klucze płaskie są używane w jednej płaszczyźnie. Nikt nie wali młotkiem w klucz w poprzek jeśli chce odkręcić śrubę. Dlatego klucze płaskie wyglądają jak wyglądają.

  • @kamilturczyn3193
    @kamilturczyn3193 4 года назад +1

    Brał bym kuźnię albo Yato