zCast: Cselekvő remény, egy ígéretes módszer a klímaszorongás és -válság kezelésére

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 7 янв 2025

Комментарии • 4

  • @BBA963yt
    @BBA963yt 4 дня назад +2

    Szemléletváltásra lenne szükség de nagyon gyorsan. Az elitnek nyilván nem érdeke a rendszer megváltoztatása, de a középosztály sem szívesen mondana le a kényelméről.
    Még ha lenne is ilyen irány a döntéshozók részéről, akkor is az egyszerű választó tiltakozna a leginkább, hogy mi az hogy ne vegyen új tévét, SUV-ot és okostelefont, mi az, hogy ne pazarolja a benzint vagy a gázt, mi az hogy ne utazzon fapadossal ide-oda, Balira, mert neki mindez JÁR.
    Tehát a fogyasztás csökkentését nehéz népszerűsíteni, mert erre csak a társadalom töredéke vevő, akik rendelkeznek az ehhez szükséges tudatossággal, önreflexióval.
    Közben az látszik, ha ránézünk Ukrajnára vagy a Közel-Keletre, hogy az emberiség még mindig nem képes a konfliktusait békés úton rendezni. Ez nem sok jót vetít előre, mert ha romlik az életszínvonal, akkor azonnal kiéleződnek a politikai, vallási, etnikai, egyéb konfliktusok, és jön az erőszak.

  • @researchesmy5255
    @researchesmy5255 Месяц назад +5

    Nem ismertem Takács-Sánta Andrást és gondolatait, törekvéseit, de nagyon tetszik ez az irány. A mélyalkalmazkodás csoportot követem és tudom, hogy András nem föltétlen nézi jó szemmel őket, de szerintem arra jó a mozgalom, hogy sokkolja az embereket és kimozdítsa őket a fogyasztói birkaságból. Persze, ha nem figyelnek akkor letargiába is taszíthatja őket, de remélhetőleg csak átmenetileg és onnan tovább lépnek az András által felvázolt irányba. Mert tényleg sok olyan dolgot tehetünk, aminek akkor is számos pozitív hatása van, ha mégsem jön el a MadMax világ

    • @marianna6115
      @marianna6115 Месяц назад +3

      Teljesen egyetértek azzal, amit mondasz. Amúgy végighallgatva Andrást, igazából Strumpf-Bíró Balázsnak is ilyen szempontból ugyanezek a gondolatai vannak, és hangsúlyozza a minőségi, együtt töltött időt, szóval az értékrend szerintem sokkal inkább azonos, mint nem. A mélyalkalmazkodás alapelvei szeretet, együttérzés, meg a 4R koncepció szerintem nagyon fontosak és semmi baj velük. Annyi a különbség, hogy utóbbi szerint az összeomlás elkerülhetetlen, de ha ezt a nézetet/tényt leszámítjuk a cél ugyanaz, hogy lehető, legkevésbé legrosszabb legyen az eredmény. Ki kell rakni a forgatókönyveket, hogy 1.5 fok, (amit elértünk sajnos), 2, 3, 4…. stb. mit jelent, mivel jár ránk, az élővilágra nézve, ebben Balázzsal egyetértek, hogy hiába szörnyű (nekem is iszonyatos szorongást okoz), de beszélni kell róla. Mondjuk szerintem az elején jogos kritika volt feléjük, hogy lement az infó, és akkor az érzés jogos volt, hogy akkor ennyi volt a történet, és most mit csináljak, de szerintem vették is a lapot, mert elmondják egy nagyon esélyes forgatókönyv és több van, plusz az emberi kapcsolatokat hangsúlyozza. Nyilván ezzel valaki hamis nyugalomba ne ringassa szerintem magát, mert megszívjuk, csak a kérdés az, hogy mennyire.
      Amúgy volt egy vitája Balázzsal az Ökopolisz Alapítványnál, ott annyira feszült volt és ellenséges, Balázs meg tök normálisan viselkedett. Szóval lehet, hogy itt benne van egy kis féltékenység, hogy ő egy évtizede csinálja ezt és kutyát sem érdekelte annyira eddig, míg a mélyalkalmazkodás 2-3 év alatt ,,robbant be” a semmiből. Ezek azok a dolgok, amiket szerintem el kell engedni, mert nem viszik előrébb a párbeszédet.

    • @researchesmy5255
      @researchesmy5255 Месяц назад

      @@marianna6115 igen, a kommentem után én is megnéztem azt az ökopoliszos beszélgetést és tényleg Balázs volt a nyugisabb, szerencsére nem volt túl nagy konfliktus.