Mnie też teraz takie płyty czekają, mam nadzieję że pójdzie nam równie sprawnie, jak wam. Super elegancko i profesjonalnie wykonana robota, pozdrawiam !!
Bo tacy ludzie traktują pracę jak hobby. I widać jak kanał się rozwija. Ja tez traktuje remonty hobbystycznie i z miła chęcią się uczę bo w tym zawodzie nie pracuje.
Po pierwsze przyssawek nie możesz odkładać gumą do dołu, bo łatwo ją uszkodzić. Wystarczy malutki uszczerbek i będzie tracić próżnię, cylinderek będzie wracał. Woda nie uszczelnia, należy ją usunąć, bo przy ciężkich elementach potrafi się ślizgać. Ja pracuję co prawda przy szybach, gdzie często taka przyssawka musi dzwigać ponad 100 kg tylko w pionie i dają radę. Pozdrawiam, ciekawe filmiki.
Mam małą sugestię. Kliny poziomująca należy wciskać w stronę wcześniej położonej płyty, w ten sposób nie będą rozsuwać spoiny. Przy połączeniu płyt z dnia poprzedniego, przy klinach, świeża strona może mieć skłonności do "zatapiania", więc nie używać zbyt silnego klinowania, a wręcz usunąć kliny najszybciej jak to możliwe, po wstępnej fazie wiązania.
Odnośnie przyssawek to: zmniejszając ciśnienie obniżamy temperaturę wrzenia wody (dokładnie to robi przyssawka). Odpowiednio niskie ciśnienie jest wstanie doprowadzić do wrzenia zimną wodę (kawitacja / superkawitacja) Zjawisko kawitacji świetnie można zaobserwować na śrubie okrętu. Bąble powietrza, które się tam pojawiają, to jest właśnie wrząca woda. więcej można zobaczyć tutaj : ruclips.net/video/HHN5Y0sVq7A/видео.html ruclips.net/video/ON_irzFAU9c/видео.html Temperatura wrzenia wody pod ciśnieniem 1 atm: 99,97 °C (nie jak większość ludzi twierdzi 100°C) Więc czym większe ciśnienie przyssawka wytwarza (czym jest lepsza) tym prędzej doprowadzi wodę do parowania i w efekcie w przyssawce zaczyna wzrastać ciśnienie powodując wyrównanie ciśnienia do ciśnienia atmosferycznego, co natomiast powoduje "puszczenie" przyssawki. Lepiej w takiej sytuacji posmarować same krawędzie przyssawki, tylko nie wodą a np. olejem czy wazeliną techniczną.
@@pawemusia2493 Prawdopodobnie panuje w nich większe ciśnienie. www.bryk.pl/wypracowania/fizyka/procesy-termodynamiczne/13093-zmiany-temperatury-topnienia-i-wrzenia-ze-zmiana-cisnienia.html
Panie Radku proszę nie opowiadać banialuk z youtuba. Poziom nieuctwa w dzisiejszych czasach jest przerażający. Wystarczy łyknąć podstaw fizyki i wszystko jest wtedy jasne i przejrzyste. Proszę sobie wyliczyć, jak niskie musiałoby być ciśnienie, aby doprowadzić do wrzenia wodę przy choćby 30 stopniach C. Wrzeniu towarzyszy zmiana stanu skupienia z ciekłej w gazową. To, co pojawia się przy śrubach okrętowych to nie wrzenie wody, tylko tzw. gazowanie. Rozpuszczone w wodzie powietrze, podczas wymuszonej przed śrubą okrętową zmianę ciśnienia na niższe, tworzy "chmurę" gazową, którą możemy również zaobserwować podczas odkręcenia butelki z wodą gazowaną. Normalnie w butelce z wodą gazowaną panuje nadciśnienie, przez co możemy rozpuścić w wodzie dużo większą ilość CO2. Gdy zostawimy butelkę otwartą, po jakimś czasie, w wodzie pozostanie tylko standardowa ilość gazu, a "gazowanie" ustaje. Poddając tę samą butelkę z wodą, działaniu pompy próżniowej, zaobserwujemy ponownie szybkie " gazowanie" wody. Z przyssawkami i wodą możemy sobie poradzić w prosty sposób. Zwilżamy wodą przyssawkę, zakładamy, po kilkunastu sekundach luzujemy i zaciskamy ponownie. Jeśli przyssawka dalej puszcza, oznacza to, że musimy przestać kupować tanie gówno marki topex i zainwestować choćby w festoola lub hilti.
Panowie, to też tak nie do końca.. To, co się dzieje na wirnikach, zaworach, etc.. to zjawisko kawitacji. W przypadku wirników w okolicach powierzchni łopatek w umiejscowiony jest punkt "vena contracta", czyli przestrzeń, gdzie ciśnienie medium spada do najmniejszego poziomu. Jeżeli w punkcie vena contracta ciśnienie spadnie poniżej prężności par danego medium, to medium te nam odparowuje. Kawitacja pojawia się wtedy, gdy ciśnienie w tym obszarze, wraz z parami, powraca powyżej ciśnienia par - następuje wtedy zjawisko implozji pęcherzyków par, które emitują energię o konkretnym wektorze - energia, która powoduje erozję na powierzchniach wirników, zawieradeł, etc.. Dla wody ciśnienie par w temp 30C to ok 4kPa - nic trudnego do osiągnięcia. Polecam zabawę ze strzykawką i uwięzioną w niej wodą - po zassaniu woda nam będzie wrzeć. Argument o odparowywaniu wody spod przyssaw, jak dla mnie, ma sens - również i uwalnianie uwięzionego gazu. Inne zjawisko fizyczne - efekt zbliżony.
Właśnie szacunek dla ludzi pracy to cecha zanikająca a w czegolnie gdy klient kupi kupę i oczekuje z tego żeby było złoto nie polecam płytek 60 cm na 60 z Castorama ech to była dla mnie katorga
1. Pan tutaj ma bardzo dobrze zrobiona wylewke rowna jak widac na filmie czy grzebien ladnie ulozony. Przedewszystkim ma tez puste pomieszczenia bez zbednych budowlanych smieci czy innego rodzaju materialu. Metry same sie ukladaja.
Z tego co kiedyś czytałem dylatacja w wylewce powinna być przeniesiona na kafle czyli być w tym samym miejscu na płytkach co w wylewce np. za pomocą Listwy dylatacyjnej z PCV albo sznura dylatacyjnego i silikonu.wiem nie wyglada to najlepiej bo wszyscy chcą mieć małe fugi a dylatacja musi mieć conajmniej 8 mm a nawet 10mm przy podłogowce a fugi przy takim formacie 120x120 i przy podlogowce conajmniej 5 mm Wiec trudno zadowolić inwestorów ,albo „pięknie” albo technicznie nienagannie,bo jak potem zacznie pękać bo jedna strefa grzeje a inna jest zimna i robią się naprężenia które są przenoszone na płytki i mogą pękać.A dylatacje w wylewce wypełnia się zazwyczaj żywica z utwardzaczem.
08:03 - "plan jest taki że wali... (my) ...ekhm ;) ...kładziemy sobie tutaj następne płyteczki, ciach ciach ciach." ;D Jak dla mnie to chyba lepiej brzmiałaby pierwsza dokończona wersja :D
w instrukcji obsługi przyssawek wurth wyrażnie jest napisane stosować na suche i odtłuszczone powierzchnie wiem bo sam zbiłem szybę koszt 9000 EUR pozdrawiam dobry materiał
Dobra robota. 😉 A co do przyssawek. Przyczyną odpuszczenia może być pozostałość szlamu. Osobiście też wolę na potrójnych przyssawkach. Mniejsze ryzyko odpuszczenia. Nawet jeśli puszcza jedna pozostałe dwie trzymają. W przeciwieństwie do pojedynczej.
tak woda uszczelnia ale przyssawki z pomka są wieksze i maja wiecej pustej przestrzeni w sobie , a woda przy niskim cisnieniu szybciej odparowjue - co to znaczy - to znaczy ze para wodna zajmuje duzo wiecej objetoscie niz woda z ktorej ta para powstała i jezeli uzywasz jej na mokrej powierzchni to wypompujesz tylko powietrze a woda ktora została pod przyssawka po chwili zamieni sie w pare ktora zwieszy swoja objetosc a co za tym idzie zmniejszy sie podcicnienie. jezeli chodzi o zaciagane przyssawki to pradopodobnie podczas jej ustawinia/dociskania zanim ja zaciagniesz to wyciszniej spod niej wiekszosc wody i moze nie jest jej tam na tyle duzo zeby przyssawka sie zluzowala. ja tez uzywam maszyny na mokro ale po przecieciu ustawiam plytki zeby obciekly a jak mam sie do niej przyssac to przelatuje ja szmatka kontrolnie. A chyba najwazniejsze u mnie na maszynie zawsze lezy sciągaczka do wody- taka jak do mycia szyb i zanim sciagne płytke to sciagam z niej wodę do maszyny i góra płytki jest praktycznie sucha
Śliska powierzchnia.... Woda uszczelni ci ale jeżeli przysswwki masz na grubej gumie... Próżniowe z reguły maja ciężkie brzegi i dlatego na mokrym nie trzymają. Robota igła. Pozdro
Para wodna kondensuje pod zapiętą przyssawką. Woda oddziela gumę od porcelany i bęc. Nauczony doświadczeniem,jak twoje, przyssawki zapinam tuż przed transportem. Kaflę potrzaskałem gdy ssawka założona była na czas cięcia i jeszcze trochę.
Krzysiu, sam sobie odpowiedziales na pytanie dlaczego puscily przyssawki. Po pierwsze mokre Po drugie po to sa te czerwone linie - jak sie pojawia to nalezy ponownie odciagnac powietrze i nadal trzymaja.
identyczny system poziomowania (równania) jak Raimondi ma Kubala, nawet chyba od nich skopiowali.. polecam, pieniądze zostaną w Polsce a nie we Włoszech, jeśli chodzi o przyssawki to używam podwójnych Rubi z zaciskami, te z pompką mają średnicę 200 i nie pomagają w razie awarii przy wąskich prostokątach
Fajne materiały,dużo się można nauczyć i fajne niektóre life haki :) ,pamiętaj żeby wyłączyć muzę ,radio gdy nagrywasz,prawa autorskie i takie duperele,pozdrawiam.
Dokładnie! płytka musi być czysta i w miare możliwości sucha. Rozumiem ,że woda jest od piły więc wystarczy przejechać zwykła ściągaczka do wody i bedzie dobrze. Dodatkowo sokera (przyssawkę) trzymajcie w taki sposób aby kciuk był na tym dzyndzlu :) Raz ,że nie ma możliwości przypadkowo wcisnąć ten drugi przycisk od puszczenia ssawki a dwa jak będzie puszczać to poczujecie to, i zawsze można szybko kciukiem podpompować. Pozdrawiam mega fajny film.
ha przebilem sie przez wszystkie komentarze, nie powiem czasem bylo grubo, jak zawsze super filmik, moim skromnym zdaniem przyssawka puscila z powodu wody, inna sprawa ze polecam zapinac przyssawke tuz przed transportem , i suportowac plytke podczas transportu, wystarczy niewielka ilosc zabrudzen , wody itd i moze puscic, plytka to nie szyba ! co do gluchych plytek to moim zdaniem niema opcji przy metodzie kombinowanej a te filmiki instruktazowe to niech sobie w .......wsadza.. zeby plytka byla glucha trzeba popelnic blad kardynalny ...inn sprawa wez przesuwaj a potem czysc fugi lol... powodzenia ekipie !!
Są przyssawki do powierzchni gładkich i do chropowatych te Wurtha są chyba do chropowatych No i jak kolega wcześniej napisał do powierzchni suchej i odtłuszczonej.
Widzę że zaślepka od geberitu robi z pojemnik na krzyżyki, hehe, też do tego używam, ale równie świetnie się sprawdza przy malowaniu kątów pędzlem, dobrze leży w dłoni, pozdro i szacunek, miło popatrzeć
10:49 jak się o przyssawki nie dba... to co się dziwić! Mają takie fajne walizki a Ty rzucasz je byle gdzie i uszczelką do dołu. Przyssawki są firmy "Veribor" (Najlepszy producent przyssawek jaki znam) która współpracuje z Würth.
Świetna robota i to nie tylko na tym filmie ale podpytam jeszcze jaka tarcza na szlifierce widzę ze czyste cięcie bez porównania z moim dexterem z leroya 😅
Jak tych przyssawek nie używasz to zrób test i pomocz szybę przyssij oraz na suchą szybę i sprawdź po kilku dniach czy nie odpadną. Siła która wywiera na powierzchnię gumy łatwiej ślizga się gdy jest woda dlatego wydaje mi się ze gdy jej zabraknie po prostu dostaje szczelności i wtedy puszcza. Pewnie też zależy od jakości gumy zastosowanej do przyssawek, instrukcja jeszcze wchodzi w grę :D
Krzysiek, po co ja oglądam te Twoje filmy jak widzę, że prawdziwi fachowcy są w komentarzach ;) ? A tak na serio to sam wykańczam sobie dom i sporo fachowej wiedzy można z Twoich filmów wyciągnąć i zrobić coś samemu jak się nie ma dwóch lewych rąk i trochę pokory. Mam pytanko techniczne tylko - widzę, że układasz na klej Geoflex Ultra. Też taki kupiłem i na razie ćwiczę sobie na płytkach 30x30 na ścianach w garażu, ale planuję niedługo wziąć się za łazienkę. Dobrze się na nim pracuje tylko czy ten klej sprawdzi się też do płytek 19x120 na podłogówce? Z tego co wyczytałem to chyba jest ok, ale wolałbym się upewnić jeśli możesz.
Hej! Pytanko grzebień 10mm i 6mm płytka 6mm powiedz proszę ile wychodzi docelowa wysokość od posadzki po ułożeniu płytki to znaczy po ścisku kleju w takiej kombinacji Pozdrawiam wszystkiego dobrego
Dzisiaj oglądałem jakiś filmik z płytkami. NIe taki format ale też duże. I tam został on zbluzgany z powodu tego, że nie ruszał przód, tył płytkami tylko dobijał młotkiem. W komentarzach mówili że one odpadną, przez to, że klej nie został rozprowadzony. Na filmiku widziałem (tak myślę ), że wy smarowaliście i podłożę i płytki. Czy to sprawdza się? Chyba, że coś ja źle widziałem w filmiku. Chciałbym się dowiedzieć, bo widzę, że znasz się na pracy, po komentarzach również widać, a ciekawi mnie to. Pozdrawiam
Nakładanie kleju na powierzchnie posadzki i płytki, nazywamy metodą "kombinowaną", przy dużych formatach jest to przymus. Przy mniejszych formatach,nie jest to błędem, rozprowadzić klej na płytce "na ostro" i na posadce grzebień.Technika "dobijania" płytki zależy od konsystencji kleju, jak i jego jakości. Na dużych formatach można po prostu chodzic po płytkach zaczynając od środka w celu wyeliminowania pustek powietrznych.Odpowiadając na pytanie , czy smarowanie klejem płytki i podłogi sie sprawdza , odpowiem : Zdecydowanie TAK !
Nie kładź nigdy przyssawek na gumie, przyssawek się nie moczy słabiej trzymają ogólnie powierzchnia musi być czysta żeby przyssawka dobrze trzymała, przyssawka po czasie puszcza czy to jest próżniowa czy normalna, a firma veribor dobra firma przyssawek nie wiem czy nie najlepsza pozdrawiam
Mam taką prostą piłę wodną i za każdym razem jak tnę gresy, to mi strzela (losowo) w którąś stronę. Próbowałem już docinać z oby stron, z jednej strony... za każdym razem końcówka odpryska na bok :-/ Macie może jakieś patenty na to? Tematem zajmuję się typowo hobbystycznie, no ale głupio tak marnować płytki 😞
Na jaki klej kleisz s1 czy s2? Widzę że, przenosisz dylatacje na fugę. Czy będziesz po linii dylatacji pomiędzy polami robił fugę elastyczną? I jakiej szerokości robisz fugę nad dylatacją na łączeniu pól?
14:02 - dlaczego od tej strony wkładaliście kliny - nie powinno być od strony 'nowej' płytki wciskane? (klin dociąga wtedy do tej wcześniej klejonej płytki...)
Pękły nam 3 płytki na podłodze w formacie 120x120, te które by cięte w L przy narożnikach, co mogło być przyczyną? Podłoga ma 2 tygodnie.. Bardzo proszę o odpowiedź.
Puszczam tak kontrolnie. Na silikonie ktory tam widzisz mam narysowaną linie poziomu czasami mozna dobić płytkę kilka mm lob wyciągnąć do gory. W ten sposób sobie to kontroluje.
Czeka mnie to samo! Już widzę ze muszę wziąć jakiegoś kolegę bo samemu będzie ciężko.. 80x80 jest ciężko. Powiedz jaki krzyżyk włożyłeś? Jest podłogówkę?
Witam serdecznie pytanie mam jakiej firmy sa te potrojne przyssawki bo jutro klade podobne albo identyczne plytki ale mi przyssawki nie trzymaja ze sredniej polki. Bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam oczywiscie lapka w gore🙂
Mnie też teraz takie płyty czekają, mam nadzieję że pójdzie nam równie sprawnie, jak wam.
Super elegancko i profesjonalnie wykonana robota, pozdrawiam !!
Rewelacyjny sposób na poziom laser włączony cały czas i tubka silikonu z kreska. Super zastosuje ten sposób Dzięki
Fachowa robota! Dzięki za podzielenie się wiedzą!
Robisz robote ziomal! Zawsze warto poszerzac wiedze z Twoimi filmami.
Na fachową robotę to i miło popatrzeć :-)
Dziękuję bardzo Miło się Was ogląda . Wszystkiego dobrego i zdrowia Wam życzę. SŁAWA ! ! !
Pozdrawiam w imieniu całej ekipy. 🍺
8:07 Wali......kladziemy sobie kolejne ;p dobra robota fajnie wyjaśnione !!
Kozak 😀😀 zawsze gdy mam doczynienia z czymś nowym to muszę Cię zobaczyć na YT
Czesto ludzie na YT jak pokazuja to wiedza co robia, szczegolnie gosciu co ma 9k subow :-) Super, darmowa reklama, szkoda ze nie z mojego rejonu.
Super robota, aż miło popatrzeć. Pozdrawiam.
Dobra robota. Kolega jest szczery i to ważne. Praca prima sort.
Każda nowa płytka to nowa piosenka w radiu :D
super wskazowki,przyda sie napewno.
gosciu widac ze jestes fachowiec a nie jakis janusz, takich ludzi mlodych i z taka wiedza to ze swieca szukac !!!
Bo tacy ludzie traktują pracę jak hobby. I widać jak kanał się rozwija. Ja tez traktuje remonty hobbystycznie i z miła chęcią się uczę bo w tym zawodzie nie pracuje.
kapelusz na podłogę... wszystkiego najlepszego...kapa do poda...pozdrav iz Hrvatske
Po pierwsze przyssawek nie możesz odkładać gumą do dołu, bo łatwo ją uszkodzić. Wystarczy malutki uszczerbek i będzie tracić próżnię, cylinderek będzie wracał. Woda nie uszczelnia, należy ją usunąć, bo przy ciężkich elementach potrafi się ślizgać. Ja pracuję co prawda przy szybach, gdzie często taka przyssawka musi dzwigać ponad 100 kg tylko w pionie i dają radę. Pozdrawiam, ciekawe filmiki.
Mam małą sugestię. Kliny poziomująca należy wciskać w stronę wcześniej położonej płyty, w ten sposób nie będą rozsuwać spoiny. Przy połączeniu płyt z dnia poprzedniego, przy klinach, świeża strona może mieć skłonności do "zatapiania", więc nie używać zbyt silnego klinowania, a wręcz usunąć kliny najszybciej jak to możliwe, po wstępnej fazie wiązania.
Jak te dystanse się wyjmuje ?
@@kiziormizior ruclips.net/video/uhDBgjBJEjY/видео.html od 1 minuty
Bardzo dokladnie tlumaczysz
Wyłacz radio jak nagrywasz bo moga Ci ściągnać film YT pozdrawaim dobra robota !
1:05 chyba że jest ogrzewanie podłogowe:).
Dobra robota, pozdrawiam.
Ja wypełniałem żywica i kwarcem, pod podłogę lvt
@@pszemeccienkievic394 chodzi mi o cięcie nowej dylatacji. Taki delikatny sarkazm, bo widać że wykonawca ma głowę na karku
Fajny kanał można się coś nauczyć!
Odnośnie przyssawek to: zmniejszając ciśnienie obniżamy temperaturę wrzenia wody (dokładnie to robi przyssawka). Odpowiednio niskie ciśnienie jest wstanie doprowadzić do wrzenia zimną wodę (kawitacja / superkawitacja) Zjawisko kawitacji świetnie można zaobserwować na śrubie okrętu. Bąble powietrza, które się tam pojawiają, to jest właśnie wrząca woda.
więcej można zobaczyć tutaj : ruclips.net/video/HHN5Y0sVq7A/видео.html
ruclips.net/video/ON_irzFAU9c/видео.html
Temperatura wrzenia wody pod ciśnieniem 1 atm: 99,97 °C (nie jak większość ludzi twierdzi 100°C)
Więc czym większe ciśnienie przyssawka wytwarza (czym jest lepsza) tym prędzej doprowadzi wodę do parowania i w efekcie w przyssawce zaczyna wzrastać ciśnienie powodując wyrównanie ciśnienia do ciśnienia atmosferycznego, co natomiast powoduje "puszczenie" przyssawki. Lepiej w takiej sytuacji posmarować same krawędzie przyssawki, tylko nie wodą a np. olejem czy wazeliną techniczną.
Pozostaje do wyjaśnienia kwestia czemu podobne zjawisko nie zachodzi na drugich przyssawkach.
@@pawemusia2493 Prawdopodobnie panuje w nich większe ciśnienie.
www.bryk.pl/wypracowania/fizyka/procesy-termodynamiczne/13093-zmiany-temperatury-topnienia-i-wrzenia-ze-zmiana-cisnienia.html
Dziękuję bardzo Mądrego to warto posłuchać Fajna odpowiedz . Wszystkiego dobrego życzę i zdrowia.
Panie Radku proszę nie opowiadać banialuk z youtuba. Poziom nieuctwa w dzisiejszych czasach jest przerażający. Wystarczy łyknąć podstaw fizyki i wszystko jest wtedy jasne i przejrzyste. Proszę sobie wyliczyć, jak niskie musiałoby być ciśnienie, aby doprowadzić do wrzenia wodę przy choćby 30 stopniach C. Wrzeniu towarzyszy zmiana stanu skupienia z ciekłej w gazową. To, co pojawia się przy śrubach okrętowych to nie wrzenie wody, tylko tzw. gazowanie. Rozpuszczone w wodzie powietrze, podczas wymuszonej przed śrubą okrętową zmianę ciśnienia na niższe, tworzy "chmurę" gazową, którą możemy również zaobserwować podczas odkręcenia butelki z wodą gazowaną. Normalnie w butelce z wodą gazowaną panuje nadciśnienie, przez co możemy rozpuścić w wodzie dużo większą ilość CO2. Gdy zostawimy butelkę otwartą, po jakimś czasie, w wodzie pozostanie tylko standardowa ilość gazu, a "gazowanie" ustaje. Poddając tę samą butelkę z wodą, działaniu pompy próżniowej, zaobserwujemy ponownie szybkie " gazowanie" wody. Z przyssawkami i wodą możemy sobie poradzić w prosty sposób. Zwilżamy wodą przyssawkę, zakładamy, po kilkunastu sekundach luzujemy i zaciskamy ponownie. Jeśli przyssawka dalej puszcza, oznacza to, że musimy przestać kupować tanie gówno marki topex i zainwestować choćby w festoola lub hilti.
Panowie, to też tak nie do końca.. To, co się dzieje na wirnikach, zaworach, etc.. to zjawisko kawitacji. W przypadku wirników w okolicach powierzchni łopatek w umiejscowiony jest punkt "vena contracta", czyli przestrzeń, gdzie ciśnienie medium spada do najmniejszego poziomu. Jeżeli w punkcie vena contracta ciśnienie spadnie poniżej prężności par danego medium, to medium te nam odparowuje. Kawitacja pojawia się wtedy, gdy ciśnienie w tym obszarze, wraz z parami, powraca powyżej ciśnienia par - następuje wtedy zjawisko implozji pęcherzyków par, które emitują energię o konkretnym wektorze - energia, która powoduje erozję na powierzchniach wirników, zawieradeł, etc.. Dla wody ciśnienie par w temp 30C to ok 4kPa - nic trudnego do osiągnięcia. Polecam zabawę ze strzykawką i uwięzioną w niej wodą - po zassaniu woda nam będzie wrzeć. Argument o odparowywaniu wody spod przyssaw, jak dla mnie, ma sens - również i uwalnianie uwięzionego gazu. Inne zjawisko fizyczne - efekt zbliżony.
ilu tu mędrców....po każdym...nawet za największe pieniądze można poprawiać i wytykać błędy....ludzie...trochę szacunku do czyjejś pracy....
Właśnie szacunek dla ludzi pracy to cecha zanikająca a w czegolnie gdy klient kupi kupę i oczekuje z tego żeby było złoto nie polecam płytek 60 cm na 60 z Castorama ech to była dla mnie katorga
Miałem zrobiony projket z Castoramy ale czytając komentarze zdecydowałem sie kupić dobre firmowe rzeczy. Cena podobna w sumie
właśnie kładłem płytki o takich rozmiarach w Amsterdamie...pierwszy raz taki format i sam...
1. Pan tutaj ma bardzo dobrze zrobiona wylewke rowna jak widac na filmie czy grzebien ladnie ulozony. Przedewszystkim ma tez puste pomieszczenia bez zbednych budowlanych smieci czy innego rodzaju materialu. Metry same sie ukladaja.
No widać żeś fachowiec . Powodzenia
Z tego co kiedyś czytałem dylatacja w wylewce powinna być przeniesiona na kafle czyli być w tym samym miejscu na płytkach co w wylewce np. za pomocą Listwy dylatacyjnej z PCV albo sznura dylatacyjnego i silikonu.wiem nie wyglada to najlepiej bo wszyscy chcą mieć małe fugi a dylatacja musi mieć conajmniej 8 mm a nawet 10mm przy podłogowce a fugi przy takim formacie 120x120 i przy podlogowce conajmniej 5 mm
Wiec trudno zadowolić inwestorów ,albo „pięknie” albo technicznie nienagannie,bo jak potem zacznie pękać bo jedna strefa grzeje a inna jest zimna i robią się naprężenia które są przenoszone na płytki i mogą pękać.A dylatacje w wylewce wypełnia się zazwyczaj żywica z utwardzaczem.
swietny plan i jego egzekucja
Wielki szacun dla ciebie widać że jesteś fachura że czysto dokładnie a po za tym nie boisz się uczyć januszy fachu przez youtuba pozdro
08:03 - "plan jest taki że wali... (my) ...ekhm ;) ...kładziemy sobie tutaj następne płyteczki, ciach ciach ciach." ;D Jak dla mnie to chyba lepiej brzmiałaby pierwsza dokończona wersja :D
Świetny materiał daje suba dzięki pozdro
w instrukcji obsługi przyssawek wurth wyrażnie jest napisane stosować na suche i odtłuszczone powierzchnie wiem bo sam zbiłem szybę koszt 9000 EUR pozdrawiam dobry materiał
Przysawka z manometrem lepsza kontrola👍
Świetna robota😊
I to są metry👍
ładnie chłopaki brawo.:) więcej filmów
Trafiłem narescie na konkretny kanał konkretnego fachowca
Dzięki :)
Dobra robota!!!
Dobra robota. 😉 A co do przyssawek. Przyczyną odpuszczenia może być pozostałość szlamu. Osobiście też wolę na potrójnych przyssawkach. Mniejsze ryzyko odpuszczenia. Nawet jeśli puszcza jedna pozostałe dwie trzymają. W przeciwieństwie do pojedynczej.
tak woda uszczelnia ale przyssawki z pomka są wieksze i maja wiecej pustej przestrzeni w sobie , a woda przy niskim cisnieniu szybciej odparowjue - co to znaczy - to znaczy ze para wodna zajmuje duzo wiecej objetoscie niz woda z ktorej ta para powstała i jezeli uzywasz jej na mokrej powierzchni to wypompujesz tylko powietrze a woda ktora została pod przyssawka po chwili zamieni sie w pare ktora zwieszy swoja objetosc a co za tym idzie zmniejszy sie podcicnienie. jezeli chodzi o zaciagane przyssawki to pradopodobnie podczas jej ustawinia/dociskania zanim ja zaciagniesz to wyciszniej spod niej wiekszosc wody i moze nie jest jej tam na tyle duzo zeby przyssawka sie zluzowala. ja tez uzywam maszyny na mokro ale po przecieciu ustawiam plytki zeby obciekly a jak mam sie do niej przyssac to przelatuje ja szmatka kontrolnie. A chyba najwazniejsze u mnie na maszynie zawsze lezy sciągaczka do wody- taka jak do mycia szyb i zanim sciagne płytke to sciagam z niej wodę do maszyny i góra płytki jest praktycznie sucha
jak poszło zwolnione tempo po uderzeniach młotkiem przy oknie to już myślałem że płytka poszła :D się je**** xDD
Hehe ja również miałem takie odczucie- "uszy nadal słuchały"- a "oczy już szukały" w którym miejscu" 😁😉🤐
Śliska powierzchnia.... Woda uszczelni ci ale jeżeli przysswwki masz na grubej gumie... Próżniowe z reguły maja ciężkie brzegi i dlatego na mokrym nie trzymają. Robota igła. Pozdro
Wystarczy dłużej pompować mam takie i sprawdzają się w każdych warunkach pozdrawiam
Może się zdarzyć taka która jest wadliwa i tez puszczają
Para wodna kondensuje pod zapiętą przyssawką. Woda oddziela gumę od porcelany i bęc. Nauczony doświadczeniem,jak twoje, przyssawki zapinam tuż przed transportem. Kaflę potrzaskałem gdy ssawka założona była na czas cięcia i jeszcze trochę.
Super odcinek :)
Dobra robota, a przyssawki tylko potrójne jak jeden puści są jeszcze dwa zawsze bezpieczniej.
Krzysiu, sam sobie odpowiedziales na pytanie dlaczego puscily przyssawki.
Po pierwsze mokre
Po drugie po to sa te czerwone linie - jak sie pojawia to nalezy ponownie odciagnac powietrze i nadal trzymaja.
identyczny system poziomowania (równania) jak Raimondi ma Kubala, nawet chyba od nich skopiowali.. polecam, pieniądze zostaną w Polsce a nie we Włoszech, jeśli chodzi o przyssawki to używam podwójnych Rubi z zaciskami, te z pompką mają średnicę 200 i nie pomagają w razie awarii przy wąskich prostokątach
gres świetna sprawa! my remontujemy 100 letni dom, i chcemy w łazience położyć ;) pozdrawiamy i zapraszamy do nas zobaczyć remont ;)
Fajne materiały,dużo się można nauczyć i fajne niektóre life haki :) ,pamiętaj żeby wyłączyć muzę ,radio gdy nagrywasz,prawa autorskie i takie duperele,pozdrawiam.
No Panowie ja takie płytki a nawet 150x150 układam sam.
Ale łapka -dobry film.
Chwała, ale na starość się zemści
@@sebastianhejheja9613 Nie trzeba czekać .Już są efekty.Powoli odkładam takie zlecenia.
Świetna robota
dobra robota .pozdrawiam
ekstra materiał pozdrawiam
Kup przyssawki z manometrem aby być na bieżąco z ciśnieniem w przyssawce wtedy zobaczysz że zaczyna puszczać
Przyssawki trzeba co ok 4-5min poprawić (przyssac jeszcze raz) ponieważ tracą po tym czasie przyczepność, pozdrawiam
Witam! Ciekawy film .
Wybrój Adiam, osobiście polecam.
na zakurzonych i na mocno mokrych zawsze puszczaja przetrzyj zawsze miejsce lekko gdzie je mocujesz
Dokładnie! płytka musi być czysta i w miare możliwości sucha. Rozumiem ,że woda jest od piły więc wystarczy przejechać zwykła ściągaczka do wody i bedzie dobrze. Dodatkowo sokera (przyssawkę) trzymajcie w taki sposób aby kciuk był na tym dzyndzlu :) Raz ,że nie ma możliwości przypadkowo wcisnąć ten drugi przycisk od puszczenia ssawki a dwa jak będzie puszczać to poczujecie to, i zawsze można szybko kciukiem podpompować. Pozdrawiam mega fajny film.
Obejrzałem do końca ;) organizujesz jakieś szkolenia? Albo możesz coś polecic ?
ha przebilem sie przez wszystkie komentarze, nie powiem czasem bylo grubo, jak zawsze super filmik, moim skromnym zdaniem przyssawka puscila z powodu wody, inna sprawa ze polecam zapinac przyssawke tuz przed transportem , i suportowac plytke podczas transportu, wystarczy niewielka ilosc zabrudzen , wody itd i moze puscic, plytka to nie szyba !
co do gluchych plytek to moim zdaniem niema opcji przy metodzie kombinowanej a te filmiki instruktazowe to niech sobie w .......wsadza.. zeby plytka byla glucha trzeba popelnic blad kardynalny ...inn sprawa wez przesuwaj a potem czysc fugi lol... powodzenia ekipie !!
Są przyssawki do powierzchni gładkich i do chropowatych te Wurtha są chyba do chropowatych
No i jak kolega wcześniej napisał do powierzchni suchej i odtłuszczonej.
Widzę że zaślepka od geberitu robi z pojemnik na krzyżyki, hehe, też do tego używam, ale równie świetnie się sprawdza przy malowaniu kątów pędzlem, dobrze leży w dłoni, pozdro i szacunek, miło popatrzeć
10:49 jak się o przyssawki nie dba... to co się dziwić! Mają takie fajne walizki a Ty rzucasz je byle gdzie i uszczelką do dołu. Przyssawki są firmy "Veribor" (Najlepszy producent przyssawek jaki znam) która współpracuje z Würth.
Wlasnie skuwam swiezo polozone plytki 120 na 120 tez z Tubadzina bo plytkarz skopal wszystko co sie dalo:( szacun dla Was!!!
Moje narazie się trzymają :) :p
Jaka była zastosowana fuga ? i jaką byś polecił do płytek 160x80 cm na podłogówce?
Jak dla Mnie czad👍
7:21 ... miedzy ścianami, na ściany poźniej gładzie, to jaka odległosć płytek od ścian bez zgladzi?
a dlaczego kladziesz na grzebieniu 10 mm a nie na przyklad 7mm ? sugerujesz sie oknem na taras?
kolego plytka musi byc sucha i odpylona bo to sa przysawki do witryn szyb a płytke przetrzyj papierem toaletowym i powinno byc ok
Świetna robota i to nie tylko na tym filmie ale podpytam jeszcze jaka tarcza na szlifierce widzę ze czyste cięcie bez porównania z moim dexterem z leroya 😅
Chyba Rubi to jest
remont4you.pl dzięki za szybka odpowiedz czekam na więcej filmów 🤞💪
@@remont4you niezła robota szacun. A jak można położyć na wylewce 8-10mm różnicy. Jeśli możesz?
Jak tych przyssawek nie używasz to zrób test i pomocz szybę przyssij oraz na suchą szybę i sprawdź po kilku dniach czy nie odpadną. Siła która wywiera na powierzchnię gumy łatwiej ślizga się gdy jest woda dlatego wydaje mi się ze gdy jej zabraknie po prostu dostaje szczelności i wtedy puszcza. Pewnie też zależy od jakości gumy zastosowanej do przyssawek, instrukcja jeszcze wchodzi w grę :D
wszystko ladnie fajnie ale dlaczego macie klej przy scianie na 0 ?
Krzysiek, po co ja oglądam te Twoje filmy jak widzę, że prawdziwi fachowcy są w komentarzach ;) ?
A tak na serio to sam wykańczam sobie dom i sporo fachowej wiedzy można z Twoich filmów wyciągnąć i zrobić coś samemu jak się nie ma dwóch lewych rąk i trochę pokory.
Mam pytanko techniczne tylko - widzę, że układasz na klej Geoflex Ultra. Też taki kupiłem i na razie ćwiczę sobie na płytkach 30x30 na ścianach w garażu, ale planuję niedługo wziąć się za łazienkę. Dobrze się na nim pracuje tylko czy ten klej sprawdzi się też do płytek 19x120 na podłogówce? Z tego co wyczytałem to chyba jest ok, ale wolałbym się upewnić jeśli możesz.
Jaka marka i model pily do ciecia na mokro glazury ? Zrobisz kiedys odcinek jakiego sprzetu urzywasz, tarcz, koronek uzywasz ?
Super.
A czemu na 10?
Na duże 12 nie lepiej?
szacun tez jestem glazurnikiem i wiem jak plecy i kolana bola
Ooo widzę sąsiad na Piątkowisku koło Pabianic pracuje...pozdrawiamy😃
Pozdrawiam również
Chyba jedne z bardziej przejebanych płytek do układania :D
Mondrego to fajnie posłuchac bardzo male i ciasne pomieszczenia
po co sie robi okragle naciecia w naroznikach "elek" ? zeby zminimalizowac ryzyko pekniecia?
Nie no TAK kultura TAK ok TAK fajnie TAK
nie widzę abyś mocno dobijał lub używał przyssawki wibrującej - skąd pewność że klej dobrze rozłożony i powietrze wypchnięte?
Hej! Pytanko grzebień 10mm i 6mm płytka 6mm powiedz proszę ile wychodzi docelowa wysokość od posadzki po ułożeniu płytki to znaczy po ścisku kleju w takiej kombinacji Pozdrawiam wszystkiego dobrego
Przy formacie 120x120 jaką szerokość fugi zastosowaliście? Wydaje mi się ze nie ma wzmianki na ten temat lub nie mogę się doszukać 🙂
Dzisiaj oglądałem jakiś filmik z płytkami. NIe taki format ale też duże. I tam został on zbluzgany z powodu tego, że nie ruszał przód, tył płytkami tylko dobijał młotkiem. W komentarzach mówili że one odpadną, przez to, że klej nie został rozprowadzony. Na filmiku widziałem (tak myślę ), że wy smarowaliście i podłożę i płytki. Czy to sprawdza się? Chyba, że coś ja źle widziałem w filmiku. Chciałbym się dowiedzieć, bo widzę, że znasz się na pracy, po komentarzach również widać, a ciekawi mnie to. Pozdrawiam
Nakładanie kleju na powierzchnie posadzki i płytki, nazywamy metodą "kombinowaną", przy dużych formatach jest to przymus. Przy mniejszych formatach,nie jest to błędem, rozprowadzić klej na płytce "na ostro" i na posadce grzebień.Technika "dobijania" płytki zależy od konsystencji kleju, jak i jego jakości. Na dużych formatach można po prostu chodzic po płytkach zaczynając od środka w celu wyeliminowania pustek powietrznych.Odpowiadając na pytanie , czy smarowanie klejem płytki i podłogi sie sprawdza , odpowiem : Zdecydowanie TAK !
Nie kładź nigdy przyssawek na gumie, przyssawek się nie moczy słabiej trzymają ogólnie powierzchnia musi być czysta żeby przyssawka dobrze trzymała, przyssawka po czasie puszcza czy to jest próżniowa czy normalna, a firma veribor dobra firma przyssawek nie wiem czy nie najlepsza pozdrawiam
Mam taką prostą piłę wodną i za każdym razem jak tnę gresy, to mi strzela (losowo) w którąś stronę. Próbowałem już docinać z oby stron, z jednej strony... za każdym razem końcówka odpryska na bok :-/ Macie może jakieś patenty na to? Tematem zajmuję się typowo hobbystycznie, no ale głupio tak marnować płytki 😞
68 w górę i subskrypcja również
Na jaki klej kleisz s1 czy s2? Widzę że, przenosisz dylatacje na fugę. Czy będziesz po linii dylatacji pomiędzy polami robił fugę elastyczną? I jakiej szerokości robisz fugę nad dylatacją na łączeniu pól?
Szerokość 3 mm. Teoretycznie trzeba dawać fugę elestyczną.
A czy nie powinno sie dawac maty kompensacyjne pod tak duzy format plytek?
Czy robisz spadek (lub czy się robi) od okna stronę pomieszczenia na ostatniej płytce?
Świetny filmik
14:02 - dlaczego od tej strony wkładaliście kliny - nie powinno być od strony 'nowej' płytki wciskane? (klin dociąga wtedy do tej wcześniej klejonej płytki...)
dobra uwaga :)
Lecimy
Na jaki grzebień robisz podłogi i ściany jak są równe? Ja mam większość format 60x60 i 30x60
Pękły nam 3 płytki na podłodze w formacie 120x120, te które by cięte w L przy narożnikach, co mogło być przyczyną? Podłoga ma 2 tygodnie.. Bardzo proszę o odpowiedź.
Witam mam pytanko widziałem że dodajecie krzyżyki dlaczego jak są kliny ? Pozdrawiam Piotr
W jakim celu ten laser 360 masz włączony? Dobra robota daje suba
Puszczam tak kontrolnie. Na silikonie ktory tam widzisz mam narysowaną linie poziomu czasami mozna dobić płytkę kilka mm lob wyciągnąć do gory. W ten sposób sobie to kontroluje.
Czeka mnie to samo! Już widzę ze muszę wziąć jakiegoś kolegę bo samemu będzie ciężko.. 80x80 jest ciężko. Powiedz jaki krzyżyk włożyłeś? Jest podłogówkę?
3mm
Witam serdecznie pytanie mam jakiej firmy sa te potrojne przyssawki bo jutro klade podobne albo identyczne plytki ale mi przyssawki nie trzymaja ze sredniej polki. Bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam oczywiscie lapka w gore🙂
Nie pamietam niestety