Roubování melounů a okurek - poslední krok, teď se ukáže.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 сен 2024
  • Odkaz na slevu e-shop Hnojík:
    hnojik.cz/ref/2/
    Slevový kód na 30%: zahradavemeste
    Odkaz na skupinu na Facebooku:
    m.facebook.com...

Комментарии • 20

  • @radkakobesova7279
    @radkakobesova7279 Год назад

    Určitě se vám povede většina .Já koupila 4melouny neroubované .Jedny v Olbramovicích a další dva v horních dunajovicích .Jinak tam maj velmi nízké cenny a krásné sazenice .Rostou krásně .Ale mám furt doma .Ven dám tak za týden .Mějte hezké dny .A víc času na zahrádku🙂🌻🌺🌹

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  Год назад

      Děkuji, snad to bude brzy lepší. Koukal jsem na tehu a v zahradnictví na ceny roubovaných sazenic a pohybují se od 100 do 130 kč, což je dost. Bauhaus dokonce 269 kč. Radši to budu zkoušet každý rok sám a věřím, že to časem vypiluju.

  • @radimmanak4388
    @radimmanak4388 Год назад

    zdravím pěkna pracé, jen bych se chtěl zeptat jestli miváte problemy na melounech se mšicemi je ted poprvé sadím melouny přemyšlim že udělám preventivní zásah, rouboval sem si sám a už sem vysadil ven krasné 50cm rostlinky tak bych byl rad aby je nic neobtěžovalo a krásně rostly.

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  Год назад +1

      Málokdy se mi na melounech něco usadí. Mají tuhé listy, tak je to moc neláká. Problém mívám se slymáky a to velkej. Jak dám meloun do kompostu, tak to musím hlídat a sypat granule, než zesílí.

  • @zvolda5998
    @zvolda5998 6 месяцев назад

    Zdravím všechny melounáře.Melouny pěstuji na Vysočině /600m.nm/ již 20 let.Posledních 7let si je i roubuji sám v množství 50-60ks.Jako podnož používám tykev 🎃a způsob roubování pouze do rozštěpu po vyříznutí středu mezi děložními lístky tykve.Je to nejjednodušší způsob.Po naroubování uzavřu rostlinu v květináči igelitovým sáčkem a dám na okenní parapet na světlo na cca 14 dní.Procento úspěšnosti mám 95%.Nejdříve vysévám semínka melounu / letos 3.3 / a o 10 dní později semínka tykve.To z důvodu,aby byl meloun před roubováním silnější.Sázím 4-5 odrůd,ale velmi nám chutná odrůda Janosik,která není červená,ale žlutá.Přeji hodně úspěchů.

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  6 месяцев назад

      Děkuji, letos určitě budu zkoušet víc technik, protože se mi kopulace neosvědčila. Díky za tip a radu.

    • @mafino99
      @mafino99 5 месяцев назад +1

      @@zahradavemesteRoubovanie medzi delozne listky alebo aj hole insertion je sice najjednoduchsia metoda, ale narocna na proces hojenia a najdlhšie sa caka ci sa melon chyti alebo nie. Pri tomto sposobe musi byt zabezpecena vysoka vlhkost (v podstate ako u všetkych ostatnych metodach), ale zaroven aj pomerne vysoka teplota - niektore zdroje uvadzaju teplotu az okolo 28 - 30 stupnov. Tato metoda sa vola aj japonska metoda. Na zahenie alebo zrastenie sa pouzivaju profesionali specialne tzv. ozdravne propagatory - healing chambers. Skusal som tuto metodu ale bez uspechu - z 20 rastlin neostala ani jedna - niektore odisli uz po 5 dnoch, najdlhšie sa mi drzali rastliny cca 14 dni a uz som mal pocit ze melon ide a je to zrastene a ako som to vybral z bedni kde sa to zrastalo a znizila sa vzdusna vlhkost tak to jedneho dna zvadlo a odisli aj tie. Asi najlepsia pre domace roubovani je metoda "jazyckova" ako je na videu. Este celkom dobre skusenosti su s metodou na jeden delozny listok - je pomerne jednoducha aj ked tiez sa dlho caka na vysledok - je potrebne zacat skor ale oproti japonskej metode nevyzaduje sa prilis vysoka teplota - staci bez na teplota okolo 22 stupnov.

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  5 месяцев назад

      @mafino99 Děkuji, letos to budu zase zkoušet, tak uvidím, jak to půjde. Asi zkusím kromě kopulace i do rozštěpu, třeba to půjde.

    • @boriskoboris2178
      @boriskoboris2178 4 месяца назад

      Pěkně Vás zdravím zahrado a přeji úspěšné zítřky 😊 a @mafino99 velice děkuji za vysvětlení mých neúspěchů letošního roubovani do rozstěpu...30 sazenic, cukrove i normální melouny,F1 i neF1 , tykve 3 druhý, dodržení snad vsech podminek k úspěchu ...marné 0-3 týdny, odešly postupně všechny (nejdyl vydržely cukrové ...no nic, zkouším zitra narychlo novou varku na jazýček a vůbec se s tím nemíním piplat 😅 ....Vám zahrado, děkuji za inspirativní, koukatelný prima kanál ❤😊

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  4 месяца назад +1

      Díky, o to víc mě mrzí, že jsem nenatáčel letos. Moje zkušenost je asi taková, že jako podnož nedám dopustit na Sprinter F1 a tento funguje jak u kopulace, tak rozštěpu.
      Co mi přijde nejdůležitější a letos jsem se o tom přesvědčil je teplo, světlo a slušná vlhkost. Rouboval jsem oběma způsoby, řezy dělal velmi dlouhé, více než 5mm, podnož vysetá v rašelinovém sadbovači a rouby v substrátu v bedýnce, odkud jsem si je vytahoval. Po naroubování jsem kořeny roubu jen nechal vedle, nikam nesázel. Naskládal jsem naroubované do boxu, zavřel a svítil 14 hodin. Po 14 dnech jsem bez obav odstřihl vrcholy tykve a kořeny roubů a box nechal na cca. 1cm větrat, za týden už odkryl a nechal tak. Úspěšnost okurek 95%, melounů cca. 70%. Příští rok určitě natočím.

  • @martindudek3417
    @martindudek3417 Год назад

    Zdravím, nevíte proč meloun po cc měsíci po odstřihnutí kořene začne žloutnout ? Může to být že má málo sluníčka?

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  Год назад

      Většinou odejde, když mu uhnijí kořeny, taky může mít málo živin nebo třeba moc nízká teplota. Hoďte nějaké fotky do skupiny na FB a mrkneme na to třeba podle fotek. Pokud je srůst v pořádku, tak by se to stát nemělo.

  • @Pavlina-hp2wz
    @Pavlina-hp2wz 4 месяца назад

    Mám substrát od pana Lebiše a smutnice ani jedna.

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  4 месяца назад +1

      Ony ty profi substráty opravdu stojí za ty peníze, taky je mám rád. Je více výrobců, kteří umí kvalitní profi substráty, ale Florcom je výborný. Ještě se dá koupit větší balení 250l, ale špatně se s tím balíkem manipuluje.

  • @MarttiHerer
    @MarttiHerer Год назад

    K čomu je prospešné toto robiť ?

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  Год назад +1

      Vysvětluji to v prvním videu o roubování. Tykve jsou odolné k fusariové hnilobě, mají mnohem větší kořenový systém a taky lépe snáší změny teplot. To jsou asi ty nejzákladnější důvody.

  • @ruzapackan3205
    @ruzapackan3205 6 месяцев назад

    Kdy roubovat okurky

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  6 месяцев назад

      Pokud máte doma dostatek místa, můžete se na to vrhnout klidně hned. Nejdříve zasít okurky, za 10 dní podnože a pak už jen roubovat.

  • @mariebezecna2068
    @mariebezecna2068 Год назад

    Zkuste skorici , trošku dat na hlínu

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  Год назад

      Skořici jsem zkoušel a pomůže jen na chvíli. Za pár týdnů jsem měl ty potvory zpět. Nechápu, kde se pořád berou.