POMIAR SYGNAŁÓW W INSTALACJI TV-SAT - część 3 - sygnał DVB-T2.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 окт 2024

Комментарии • 16

  • @MRSerwis
    @MRSerwis 3 года назад +10

    Dodałbym jeszcze dwie bardzo ważne rzeczy o których nikt nie wspomina: że poziom sygnału (PWR) i MER zależą też od pola antenowego jakie występuje w danym miejscu, gdzie jest zamontowana antena oraz zakłóceń zewnętrznych wcinających się w dane pasmo. Jeżeli w danym miejscu będzie kiepskie pole antenowe, to żadna antena nie da sobie z tym rady i nie pomoże żaden wzmacniacz. Takie moje przemyślenia :-) (bynajmniej tak jest w Poznaniu) ps. ten miernik testowałem niedawno

    • @adamgrzybowski5056
      @adamgrzybowski5056 3 года назад +1

      Witam. A. czy możesz się podzielić przemyśleniami na temat tego miernika?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis 3 года назад +3

      @@adamgrzybowski5056 Będzie z tego testu dłuuuugi odcinek na moim kanale, razem z porównaniami z miernikiem Digitsat TM610 i testem 4 anten naziemnych w kiepskim polu antenowym (Mux8) i porównaniem. Myśle, że w następny weekend wszystko zmontuje.

    • @adamgrzybowski5056
      @adamgrzybowski5056 3 года назад +1

      @@MRSerwis W takim razie czekam. Posiadam taki miernik, ale używam go okazjonalnie bo zawodowa bardziej siedzę w tematyce SSP, DSO, SKD, SSWiN i CCTV. Czasami się jakąś antenę ustawi i póki co nikt nic nie reklamował 😁. A chciałbym poznać opinie człowieka który w tym temacie siedzi bardziej ode mnie👍

    • @jaco9375
      @jaco9375 3 года назад +1

      M.R. Serwis, zakłócenia zewnętrzne o których piszesz to może być np. pompa ciepła znajdująca się 2m. pod anteną? U mnie właśnie gdy pompa się uruchamia to jakość jednego kanału spada z 95 do 17% . Czy takim miernikiem będę w stanie precyzyjnie ustawić antenę i wyeliminować ten problem? Czy nie zostaje mi nic innego jak zmienić lokalizacje anteny ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis 3 года назад

      @@jaco9375 Raczej to drugie :-)

  • @Antenyinstalatorsattv
    @Antenyinstalatorsattv 2 года назад +1

    Bardzo Super filmik pozdrawiam

  • @InstalatorTVK
    @InstalatorTVK 2 года назад

    Ciekaw jestem jak długo trzyma bateria. Wiadomo duży wyświetlacz pochłania najwięcej prądu a pojemność Aku jedyne 2600mAh

  • @CZAKGamesDIY
    @CZAKGamesDIY 2 года назад

    W jakiej odległości nadajnik ??
    jaka to antena ?

    • @dipolnet
      @dipolnet  2 года назад

      11,8 km w linii prostej od nadajnika Chorągwica, antena: www.dipol.com.pl/a1911.htm

  • @11111olo
    @11111olo 3 года назад +1

    Witać że ta antenka jest mocno NIEKIERUNKOWA bo byle jak obrócona odpiera bardzo podobnie. Takie filmy nie mają żadnego sensu!

    • @dipolnet
      @dipolnet  2 года назад +6

      Pomiar sygnału DVB-T2 był przeprowadzony w niewielkiej odległości z nadajnika wysokiej mocy. Gęsta zabudowa powoduje,
      że sygnał jest odbierany prawie z każdego kierunku. Wykorzystanie miernika do pomiaru sygnału DVB-T2 umożliwia precyzyjne
      ustawienie anteny, tak aby zapewnić bezproblemowy odbiór programów naziemnej telewizji cyfrowej.

    • @dipolnet
      @dipolnet  2 года назад

      @SPORT is a life lesson To jest zależne od lokalizacji. Trzeba sprawdzić jakie muxy nadają na jakich kanałach. W poniższym artykule znajdzie Pan odpowiednie tabelki dla swojej lokalizacji: www.dipol.com.pl/bib07.htm

    • @dipolnet
      @dipolnet  2 года назад

      @SPORT is a life lesson a do czego podłączył Pan ten miernik, bezpośrednio do anteny, do gniazdka ?