9:35 Nie trzeba tam nic wybijać. Wystarczy odkręcić korek wlewu oleju i tam przesunąć. W tym przypadku została 2 więc trzeba przesunąć wodzik w stronę silnika i gotowe.
Bardzo fajnie, że taki program powstał, miejmy nadzieje, że ludzie się czegos nauczą dzięki temu. Ale mam pytanie, czy jest sens się pchac w pszenice na tak zaniedbanej działce?
@@szoko12 no ale jednak żyto jest uprawą bardzo łatwą. Żyto urośnie na najgorszym piasku i na bardzo zakwaszonej ziemi. Ja sam mam ze 3 hektary 6 klasy ziemi tylko że ma właściwe ph i wszystkie skladniki w normie. To jak posieje tam żyto głównie na słome na ziarnie mi tak nie zależy to żyto ma ze 150 cm a wydajność z hektara to jakieś 4 tony. Oczywiście bez oprysku na grzyba, chwasty i bez skracania. Jest nawóz dolistny, saletrzak, i 2x saletra. I pod korzen polifoska 150kg/ha. Także przy ich ziemi szkoda siać tam żyto.
Właśnie 1200 wapna teraz 1200 na wiosnę i juz 1000 zł na z samo wapno czy te pole da od razu półtora tony więcej jako rekompensatę za zastosowane wapno a gdzie reszta. ....jedyne rozwiązanie. plony do zwazenia na wagę u Kuli i prawda wyjdzie na jaw
Agnieszka Chw chyba właśnie ta satysfakcja i duma z rozwoju gospodarstwa napędza to wszystko jeszcze bardziej... bo zmiany widać z roku na rok coraz bardziej 👌👌
Agnieszka Chw oby, oby bo planów jest jeszcze wiele... oby wystarczyło sił i zapału do pracy, i tak jak mówiliśmy w naszej prezentacji półfinalistów uda się stworzyć coś wielkiego 💪💪
Super odcinek ! Czekam na kolejny. A powieddzcie mi, jak będzie stosowane to wapno na wiosnę u braci??? Np granulowany WAPMAG rozsiany przed wegetacją? Pozdrawiam serdecznie
Sory za spóźnienie bardzo dobry film wyniki analizy gleby jak u mnie czyli marne . Mam pytanie jak takie słabe wyniki to czy nie lepiej nawozy na orkę przed siew a nie 20 cm głębiej zanim korzonki sięgną to pszenica zżółknie i padnie. a wapno Oxyfertil 75/25 pyliste lepsze nisz kreda.
Da rade doprowadzic w dwa lata u mnie na jednym kawalku poszlo 20 ton na ha wapna tlenkowego i na drugi rok powtorka ale juz mniej i z 4,5 zrobilo sie 7
Oczywiście rejestracja wozu z Sępólna kr. Odnośnie kukurydzy to bez zbędnych kosztów zebrałem 10 ton z hektara .W tak suchy rok ,jak obecny to sam jestem zaskoczony takim plonem . Odnośnie uprawy pszenicy u braci .Kto wymyślił taki plan działania ,jaki podziwiam i inni telewidzowie ? Od początku lecicie w koszta ostro .Będzie kiepski wynik po żniwach ekonomiczny . Faktem jest ,że doświadczenie w uprawie pszenicy mam małe ,lecz na takiej zaniedbanej ziemi ,to bez zastanowienia zasiał bym żyto hybrydowe ,lub pszenżyto odmianę np Meloman .
Tak sobie chodzę po podwórku i myślę program powinien nazywac się biznes - agro rewolucję dlaczego?........ np siew rzepaku każdy wie ze wymagania rzepaku są wielkie skąd zatem wziąść kasę na 500 kg polifoski jeżeli była susza plony były mizerne no i nic nie zarobilismy każdy wie ze trzeba sypać ale " za co" pytam w imieniu siebie i innych może w programie wapno środki i nawozy były zafundowane? Ogolnie Fajny pomysł
lolo 666 Pokażemy, że opłaca się inwestować i zwiększać potencjał plonotwórczy własnych stanowisk. To inwestycja długoterminowa, ale opłacalna i to udowodnimy. Oglądaj cały sezon, bo na prawdę warto :)
lolo 666 tak jak odpowiedział Agrorewolucje rolnictwo to inwestycja długoterminowa. Tu nie może być tak, że jednego roku dasz tyle i tyle, a drugiego 50% mniej bo to wszystko się zemści w przyszłości. Co do braku pieniędzy to niestety, ale trzeba brać ten margines na suszę czy inne wariacje pogodowe i np. jak w przyszłym roku będziesz mieć plony rekordowe, a więc i zyski (o ile ceny mocno nie poszybują w dół) to trzeba liczyć się z tym, że za 2 lata może być susza i trochę kasy trzeba zostawić "na przyszłość". Rolnictwo jest jak każdy inny biznes - trzeba myśleć długoterminowo!
Mam pytanie odnośnie środka Bactim słoma czy stosowany był bezpośrednio po rozsianiu wapna czy po kilku dniach a może przed wapnem gdyż w filmie jest podane że 4 tygodnie przed siewem pszenicy tak samo jak wapno, więc myślę że to ważna kwestia dla osób które chciały by ten środek zastosować, bo właśnie wapnujemy najczęściej na ściernisko. Oraz czemu u braci nie zastosowany był nawóz NPK czyli również magnez skoro jego zawartość była również średnia jak potasu?
Krystian Bactim Słoma stosujemy razem z wapnowaniem kredą, przed talerzowaniem. Czy zostanie zastosowany przed wysiewem kredy czy po nie ma znaczenia, najważniejsze aby był zastosowany przed wymieszaniem z glebą. U Braci stosowaliśmy Bactim Słoma zaraz po zastosowaniu wapna i od razu było wymieszanie z wierzchnią warstwą gleby.
@@Agrorewolucje Dzięki za odpowiedź na pierwsze pytanie czy możesz odpowiedziec na drugie czyli czemu u braci nie zastosowany był nawóz NPK czyli również magnez skoro jego zawartość była również średnia jak potasu?
AgroFiR Wszystko jest podane w odcinku na planszy podsumowującej. Ceny rynkowe produktów możecie sprawdzić u najbliższych dystrybutorów, mogą się one nieco różnić w zależności od punktu handlowego.
@@Agrorewolucje dzięki za odpowiedź:) Nie jest to tani zabieg ale ciekawy. Fajnie ze pomagacie ale jest to trudne w małych gospodarstwach. Największy problem: tanio wyprodukować i dobrze sprzedać. Tanio wyprodukować przy takim nawożeniu i zabiegach się nie da i dobrze zarobic sprzedając od razu po zbiorze też się nie da. Fajnie jakbyście pokazali te GR za 5 lat bo wtedy było by najlepiej pokazane postępy i kto jak wyciągnął wnioski z waszych cennych uwag. Niestety bez wapnowania, dobrego nawożenia i zabiegów chemicznych nie da się funkcjonować w dzisiejszych czasach i zarabiać na sprzęt, wiaty/magazyny, a bez magazynów ciężko jest dobrze sprzedać.
Tak zniszczanego Fergusona to ciężko znaleźć. Większość lamp wytrzaskana, kabina w opłakalnym stanie, no i super siedzenie.... Jak nie dbają o tak prosty sprzęt to w polu tym bardziej!!!
Lepszy taki zniszczony z wyglądu, a ze zdrowym silnikiem niż odwrotnie. Oczywiście nie wiem jak jest z tym egzemplarzem, ale w Polsce ostatnio na to moda, że ciągnik ledwo jedzie, ale błyszczeć musi. Nie tędy droga
Błędne myślenie. U mnie motor zdrowy a i wygląd w dobrym stanie. Skoro nie dbają o podzespoły zapewniające bezpieczeństwo to i reszta na pewno jedzie do póki jedzie. Ale skoro Ty uważasz że nie tędy droga bo jeździ bez połowy świateł to pozdrawiam. A przegląd zrobiony u Staszka w drugiej wsi za opłate + 0,7 l. Więcej nie odpisuje bo nie warto. Pozdrawiam!
@@mateuusz1991 A w ogóle przeczytałeś ZE ZROZUMIENIEM to co napisałem? Raczej nie. Następnym razem wytrzyj pianę z pyska, potem jeszcze raz przeczytaj co ktoś napisał i wtedy możesz odpisać
W sumie pytanie z innej beczki mam, zawsze mi mówiono że nie wolno stosować w jednym roku wapna i obornika bo nie. A nikt dokładnie nie umiał wytłumaczyć , nawet w szkole. Na żywo widziałem że rolnicy w jednym roku podawali i jakoś na polu nic się nie działo więc stąd pytanie czy można czy nie i dlaczego .;)
O ile wykształcenie Technik Rolnik wystarczy to Ja odpowiem. Ogólnie można i nie można zależnie od rodzaju wapna i czasu. Powiem tak po żniwach przyjmijmy początkiem lipca na rżysko dajesz wapno pospolite (wolno działające), uprawka by te wapno wymieszać z glebą i dopiero jesienią możesz siać oziminy najlepiej mało wymagające. Opisałem ogólnikowo. Pozdrawiam
AgroMatix Nie powinno łączyć się tych zabiegów z uwagi na azot, który jest zawarty w oborniku. Wapń może bowiem reagować z azotem i uwalniać amoniak, a to nie jest wskazane. W pierwszej kolejności wapno, i wymieszanie z glebą.
Zgadza się, dużo zależy od wody, ale wysokie plony zależą też od innych czynników :) Na nich się skupimy przy prowadzeniu plantacji Jarka. Nawet stres suszy można w pewnym stopniu ograniczyć.
no ok jestem ciekawy :) napisałem tak bo ten rok pokazał co potrafi niestety, myślę że dobrze opiekuję sie kukurydzą ale pomimo barku wody plony spadły na poziom 7-8t/ha gdzie nie pamiętam bym miał niżej niż 10t/ha kiedyś. może u mnie też by sie przydały agrorewolucje :)
Jarek Gąsiecki niestety to pożyczony sprzęt, ale tak jak mówisz mały, zgrabny i mocny 👍 u nas dopiero w przyszłym roku są plany na zakup ciągnika z turem... niestety nie da się kupić wszystkiego na raz... Pozdrawiam 👍
Fosfor niski potas sredni. Czemu akurat taki nawoz który ma mało fosforu a aż tyle potasu? Nie mozna teraz dac część potasu a uzupełnić go na wiosnę? A teraz skupić się na fosforze? Bo jest bardzo nisko i nawożenie fosforem też bardzo niskie.. Czemu tak?
Nie budujemy w tej chwili zasobności w fosfor, ponieważ nie mamy uregulowanego pH, więc w pierwszej kolejności musimy podnieść pH, aby zwiększyć dostępność fosforu w glebie. Po uregulowaniu możemy zająć się budowaniem zasobności.
Dopowiem o ile mogę iż przy niskim pH (kwaśna gleba) następuje takie zjawisko jak blokowanie fosforu (roślina nie może go pobrać) chociaż to nie reguła bo spotkałem się z tym iż przy niskich temperaturach jest to samo, tegoroczna susza dała podobne objawy. Pozdrawiam
Oo dzięki za szczegółową odpowiedź. Chociaż spotkalem się z nawozem w specjalnej technologi. Jest pobierany w glebach kwaśnych jak i w glebach zasadowych. Jestem w trakcie testowania takich nawozów, wyniki doświadczeń poddawanych od firmy są dość interesujace.
@@stif9430 Czemu tak uważasz że to marketing? Tak trochę bezpodstawnie to brzmi.. dużo produktów testowalem i wiele się potwierdziło co mowili doradcy.
nie chcę chejtować,ale intermag hmmmm,masz z grzesiek z tego co nieco ,pewne żeczy sie sprawdzają jak u mnie,ale nie pakietowo,a to testuje z 10 lat :P,pozdro
Po co udawać kogoś kim się nie jest?? Przynajmniej mamy tutaj prawdziwa wieś Chociaż fakt o porządek w obejsciu każdy powinien zadbać i to dla własnego bezpieczeństwa a nie dla widzów ;)
MafiaRoli pytanie przy jakiej prognozie pogodny. Jeśli przyjdzie ochłodzenie i niska temperatura ma go uspać to nie ma sensu. Jeśli byłoby ciepło i wilgotno to jest. Trzeba to wszystko wziąć pod uwagę przy decyzji
@@Agrorewolucje no wlasnie do 19 października była nie słychanie piękna pogoda tak sie przedłużyła jesień że rzepak szedł do góry w oczach teraz ma juź wysokość od 27 do max 35 cm i już go wstrzymywałem ale on i tak rósł nie słychanie w góre i tylko czekałem aż w nocy byl by jakis przymrozek to by go troche wstrzymało a teraz już pogoda wacha sie w przedziale 5-10 stopni . Przez długą jesień strzelil w góre szyjka jest ok 1cm nad ziemią i zaczełą już mu brakować z pewnością azotu i może jakiegoś fosforu przebarwienia fioletowe . No i chyba trzeba będzie go zostawić żeby pogoda dała mu siąść na zime co nie Panie Grześku🤔 Ps. Bardzo fajnie że zaczeliście Państwo przygode na YT a zwłaszcza że stworzyliście akcje agro rewolucje z pewnością pomożecie rolnikom przy słabszych plantacjach😊😊 Bardzo fajnie się Panią Anie i Pana Grześka ogląda na ekranach ☺ Życzę dalszych sukcesów pociech szczęścia i przede wszystkim zdrowia😊😊😊 Dziękuję za wszystko❤😉😏
11:13 Do pana w strasznie podartej kurtce: Praca na gospodarstwie to nie rewia mody, jasne, ale w kulisach Agrorewolucji nawet Twoje krowy brodzą w błocie, aż się ciśnie na usta, że jaki pan, taki kram. Chopie, ogarnij się! Bez urazy i pozdrawiam.
siewy rozpoczęte 15 września planuje zakończyć w najbliższą sobote :) Puki co posiane 11 odmian planuje posiac jeszcze jedną Woj. Lubelskie mieszkam kilkanaście kilometrów od Braci :D
9:35 Nie trzeba tam nic wybijać. Wystarczy odkręcić korek wlewu oleju i tam przesunąć. W tym przypadku została 2 więc trzeba przesunąć wodzik w stronę silnika i gotowe.
potwierdzam:)
Tak zgadzam sie. Nie tak trudno odkleszczyc . i traktor tez bardzo dobry ale to moje zdanie .
Wielkie brawa za to co robicie!
Brawo 👍👍
Bardzo fajnie, że taki program powstał, miejmy nadzieje, że ludzie się czegos nauczą dzięki temu.
Ale mam pytanie, czy jest sens się pchac w pszenice na tak zaniedbanej działce?
Zgadzam się. Ja na początek dałbym tam pszenżyto. Mniejsze wymagania a większe plonowanie.
dokladnie 1 rok pszenzyto a nawet jak uregolowany odczyn a podloze kiepskie to lpeije pszenzyto bo w razie suszy cos sie zbierze :D
Na takim pH żyto hybrydowe czy pszenżyto bez problemu przy ich połowie nakładu wyda 7 t. Ale jak mówi jak się zadba to będzie na lata..
@@szoko12 no ale jednak żyto jest uprawą bardzo łatwą.
Żyto urośnie na najgorszym piasku i na bardzo zakwaszonej ziemi.
Ja sam mam ze 3 hektary 6 klasy ziemi tylko że ma właściwe ph i wszystkie skladniki w normie. To jak posieje tam żyto głównie na słome na ziarnie mi tak nie zależy to żyto ma ze 150 cm a wydajność z hektara to jakieś 4 tony. Oczywiście bez oprysku na grzyba, chwasty i bez skracania. Jest nawóz dolistny, saletrzak, i 2x saletra. I pod korzen polifoska 150kg/ha. Także przy ich ziemi szkoda siać tam żyto.
Właśnie 1200 wapna teraz 1200 na wiosnę i juz 1000 zł na z samo wapno czy te pole da od razu półtora tony więcej jako rekompensatę za zastosowane wapno a gdzie reszta. ....jedyne rozwiązanie. plony do zwazenia na wagę u Kuli i prawda wyjdzie na jaw
Bardzo sympatyczni blizniacy.Trzymam kciuki za ich jaknajlepsze plony
Super chłopaki! Tak trzymać 😉 pozdrawiam 😘
Nie będziemy tak trzymać... będziemy się starać jeszcze bardziej :D
@@pawemegies4607 Szacunek Panowie za prace i wysiłek😉 Satysfakcja gwarantowana😉
Agnieszka Chw chyba właśnie ta satysfakcja i duma z rozwoju gospodarstwa napędza to wszystko jeszcze bardziej... bo zmiany widać z roku na rok coraz bardziej 👌👌
@@pawemegies4607 Powodzenia na dalszy rozwój 😉 oby z roku na rok było tylko coraz lepiej😊
Agnieszka Chw oby, oby bo planów jest jeszcze wiele... oby wystarczyło sił i zapału do pracy, i tak jak mówiliśmy w naszej prezentacji półfinalistów uda się stworzyć coś wielkiego 💪💪
No i fajnie 😃
Super odcinek ! Czekam na kolejny.
A powieddzcie mi, jak będzie stosowane to wapno na wiosnę u braci??? Np granulowany WAPMAG rozsiany przed wegetacją?
Pozdrawiam serdecznie
Tacy fajni panowie i single. Ajjj 😊
ciekawy odcinek :)
Sory za spóźnienie bardzo dobry film wyniki analizy gleby jak u mnie czyli marne . Mam pytanie jak takie słabe wyniki to czy nie lepiej nawozy na orkę przed siew a nie 20 cm głębiej zanim korzonki sięgną to pszenica zżółknie i padnie. a wapno Oxyfertil 75/25 pyliste lepsze nisz kreda.
Hondia dobra odmiana pszenicy ładnie planuje.Ja siałem pszenicę koło 15 września woj lubelskie pozdrawiam
Miejmy nadzieję że i u nas się też sprawdzi :)
@@pawemegies4607 ok
Zdecydowanie u mnie lepsza ostroga od hondi
Tu odmiany dobierali eksperci wiec my nie mieliśmy nic do gadania 😉
U mnie też ostroga wypadła lepiej od hondi w tym roku. Ale hondie tez zasialismy. Również lubelskie.
Podoba mi się podejście. Same konkrety bez zbędnego nabijania czasu.
Btw jaka dawka kredy wiosną by nie uszkodzić roslin ?
kurde Grzesiu, myśałem że tacy rolnicy dawno powymierali, a tu masz, życzę im powodzenia ,ale przy pomocy taty z wiedzą z prl. to wiele nie zdziałają.
Od wojny wapna niedawali
Da rade doprowadzic w dwa lata u mnie na jednym kawalku poszlo 20 ton na ha wapna tlenkowego i na drugi rok powtorka ale juz mniej i z 4,5 zrobilo sie 7
Ja z chęcią bym posłuchał o przejściu na VAT. Pozdrawiam
vat jak inwestujesz piekna sprawa przy produkcji roslinnej
Perqins Będzie w odcinku ten temat poruszony dokładniej więc bądź z Nami :)
@@Agrorewolucje w takim razie czekam 😉
U mnie kukurydza sypała średnio 12 t ,ale w niektórych miejscach to nawet 15.Pszenice siałem od 24 do 26 września
Oczywiście rejestracja wozu z Sępólna kr.
Odnośnie kukurydzy to bez zbędnych kosztów zebrałem 10 ton z hektara .W tak suchy rok ,jak obecny to sam jestem zaskoczony takim plonem .
Odnośnie uprawy pszenicy u braci .Kto wymyślił taki plan działania ,jaki podziwiam i inni telewidzowie ?
Od początku lecicie w koszta ostro .Będzie kiepski wynik po żniwach ekonomiczny .
Faktem jest ,że doświadczenie w uprawie pszenicy mam małe ,lecz na takiej zaniedbanej ziemi ,to bez zastanowienia zasiał bym żyto hybrydowe ,lub pszenżyto odmianę np Meloman .
Mam pytanie gdzie najlepiej kupić materiał siewny?link do strony mile widziany😁
Tak sobie chodzę po podwórku i myślę program powinien nazywac się biznes - agro rewolucję dlaczego?........ np siew rzepaku każdy wie ze wymagania rzepaku są wielkie skąd zatem wziąść kasę na 500 kg polifoski jeżeli była susza plony były mizerne no i nic nie zarobilismy każdy wie ze trzeba sypać ale " za co" pytam w imieniu siebie i innych może w programie wapno środki i nawozy były zafundowane? Ogolnie Fajny pomysł
lolo 666 Pokażemy, że opłaca się inwestować i zwiększać potencjał plonotwórczy własnych stanowisk. To inwestycja długoterminowa, ale opłacalna i to udowodnimy. Oglądaj cały sezon, bo na prawdę warto :)
lolo 666 tak jak odpowiedział Agrorewolucje rolnictwo to inwestycja długoterminowa. Tu nie może być tak, że jednego roku dasz tyle i tyle, a drugiego 50% mniej bo to wszystko się zemści w przyszłości. Co do braku pieniędzy to niestety, ale trzeba brać ten margines na suszę czy inne wariacje pogodowe i np. jak w przyszłym roku będziesz mieć plony rekordowe, a więc i zyski (o ile ceny mocno nie poszybują w dół) to trzeba liczyć się z tym, że za 2 lata może być susza i trochę kasy trzeba zostawić "na przyszłość". Rolnictwo jest jak każdy inny biznes - trzeba myśleć długoterminowo!
Widać, że ziarno dobrze zaprawione 😉
Mam pytanie odnośnie środka Bactim słoma czy stosowany był bezpośrednio po rozsianiu wapna czy po kilku dniach a może przed wapnem gdyż w filmie jest podane że 4 tygodnie przed siewem pszenicy tak samo jak wapno, więc myślę że to ważna kwestia dla osób które chciały by ten środek zastosować, bo właśnie wapnujemy najczęściej na ściernisko. Oraz czemu u braci nie zastosowany był nawóz NPK czyli również magnez skoro jego zawartość była również średnia jak potasu?
Krystian Bactim Słoma stosujemy razem z wapnowaniem kredą, przed talerzowaniem. Czy zostanie zastosowany przed wysiewem kredy czy po nie ma znaczenia, najważniejsze aby był zastosowany przed wymieszaniem z glebą. U Braci stosowaliśmy Bactim Słoma zaraz po zastosowaniu wapna i od razu było wymieszanie z wierzchnią warstwą gleby.
@@Agrorewolucje Dzięki za odpowiedź na pierwsze pytanie czy możesz odpowiedziec na drugie czyli czemu u braci nie zastosowany był nawóz NPK czyli również magnez skoro jego zawartość była również średnia jak potasu?
Nie prawda na Podlasiu w mojej okolicy nikt nie sieje pszenicy ważniejsza jest kukurydza
Dokładnie 😀
Zależy z jakiej okolicy jesteś, Ja okolice Wysokiego Mazowieckiego i praktycznie co drugi gospodarz sieje pszenicę na handel, qq również
@@stif9430 a w mojej okolicy same 6 i 5 klasa
Mam pytanie czy będzie jeszcze kiedyś podobna akcja bo chętnie bym zapisał moje gospodarstwo
Tomi3603p Prosimy śledzić Nasz kanał na YT i FB :)
U mnie siew pszenicy był 24-28 września. województwo mazowieckie, odmiany Delawar, Arkadia i Euclide.
Moglibyście podać koszt zabiegu w rzepaku u p. Szwajcy
Przyłączam się do pytania
AgroFiR Wszystko jest podane w odcinku na planszy podsumowującej. Ceny rynkowe produktów możecie sprawdzić u najbliższych dystrybutorów, mogą się one nieco różnić w zależności od punktu handlowego.
@@Agrorewolucje chodziło o przybliżony koszt na h bo to wyglądało na całkiem ciekawy zestaw
@@Agrorewolucje dzięki za odpowiedź:) Nie jest to tani zabieg ale ciekawy. Fajnie ze pomagacie ale jest to trudne w małych gospodarstwach. Największy problem: tanio wyprodukować i dobrze sprzedać. Tanio wyprodukować przy takim nawożeniu i zabiegach się nie da i dobrze zarobic sprzedając od razu po zbiorze też się nie da. Fajnie jakbyście pokazali te GR za 5 lat bo wtedy było by najlepiej pokazane postępy i kto jak wyciągnął wnioski z waszych cennych uwag. Niestety bez wapnowania, dobrego nawożenia i zabiegów chemicznych nie da się funkcjonować w dzisiejszych czasach i zarabiać na sprzęt, wiaty/magazyny, a bez magazynów ciężko jest dobrze sprzedać.
Tak zniszczanego Fergusona to ciężko znaleźć. Większość lamp wytrzaskana, kabina w opłakalnym stanie, no i super siedzenie.... Jak nie dbają o tak prosty sprzęt to w polu tym bardziej!!!
Lepszy taki zniszczony z wyglądu, a ze zdrowym silnikiem niż odwrotnie. Oczywiście nie wiem jak jest z tym egzemplarzem, ale w Polsce ostatnio na to moda, że ciągnik ledwo jedzie, ale błyszczeć musi. Nie tędy droga
Błędne myślenie. U mnie motor zdrowy a i wygląd w dobrym stanie. Skoro nie dbają o podzespoły zapewniające bezpieczeństwo to i reszta na pewno jedzie do póki jedzie. Ale skoro Ty uważasz że nie tędy droga bo jeździ bez połowy świateł to pozdrawiam. A przegląd zrobiony u Staszka w drugiej wsi za opłate + 0,7 l. Więcej nie odpisuje bo nie warto. Pozdrawiam!
@@mateuusz1991 A w ogóle przeczytałeś ZE ZROZUMIENIEM to co napisałem? Raczej nie. Następnym razem wytrzyj pianę z pyska, potem jeszcze raz przeczytaj co ktoś napisał i wtedy możesz odpisać
W sumie pytanie z innej beczki mam, zawsze mi mówiono że nie wolno stosować w jednym roku wapna i obornika bo nie. A nikt dokładnie nie umiał wytłumaczyć , nawet w szkole. Na żywo widziałem że rolnicy w jednym roku podawali i jakoś na polu nic się nie działo więc stąd pytanie czy można czy nie i dlaczego .;)
O ile wykształcenie Technik Rolnik wystarczy to Ja odpowiem. Ogólnie można i nie można zależnie od rodzaju wapna i czasu. Powiem tak po żniwach przyjmijmy początkiem lipca na rżysko dajesz wapno pospolite (wolno działające), uprawka by te wapno wymieszać z glebą i dopiero jesienią możesz siać oziminy najlepiej mało wymagające. Opisałem ogólnikowo. Pozdrawiam
AgroMatix Nie powinno łączyć się tych zabiegów z uwagi na azot, który jest zawarty w oborniku. Wapń może bowiem reagować z azotem i uwalniać amoniak, a to nie jest wskazane. W pierwszej kolejności wapno, i wymieszanie z glebą.
Tak u nas nie siejemy z powodu takiego że żyto nie chce rosnąć nawet sory klasy 6
Jak mieżyć ph gleby profesjonalnym sposobem?
Do laboratorium trzeba wysłać próbki. Jak chcesz profesjonalnie to innego sposobu nie ma ;) koszty nie są jakieś znowu wielkie
Jest mój sąsiad sieje Żyto od 30lat czasem zdarzy się co kilka lat jęczmień ale pszenicy nie pamiętam od 20lat. ps. ma 9ha:)
żyto po życie przez całe życie.
ale z kukurydzą to nie wiem czy da radę coś zaradzić :) to przede wszystkim zalezy od wody :)
Zgadza się, dużo zależy od wody, ale wysokie plony zależą też od innych czynników :) Na nich się skupimy przy prowadzeniu plantacji Jarka. Nawet stres suszy można w pewnym stopniu ograniczyć.
u mnie w tym roku mimo suszy odmiany Syngenty plonowały średnio 12.5 t/ha ;)
Chemicznie tam doprawi to zobaczysz co się podzieje :D
no ok jestem ciekawy :) napisałem tak bo ten rok pokazał co potrafi niestety, myślę że dobrze opiekuję sie kukurydzą ale pomimo barku wody plony spadły na poziom 7-8t/ha gdzie nie pamiętam bym miał niżej niż 10t/ha kiedyś. może u mnie też by sie przydały agrorewolucje :)
@JURA Cycling jakie odmiany miałeś? Talisman?
Ejże a gdzie odcinek #2? To ten na kanale Bardowscy? Bo ja biedna się zgubiłam. Pozdrawiam 😊
Martusza i tyle Na naszym kanale :) Rzepak #2 zapraszamy do oglądania.
ruclips.net/video/t-ZNDwpik7A/видео.html
Jabłka po 10groszy to mamy WRESZCIE czas coś obejrzeć hahaha 😂
ja nie uprawiam pszenicy bo na naszych ziemiach słabo rośnie
Dlaczego nie stosuje sie fosforu z wapnem i z czym jeszcze go nie stosowac
bracia mają fajnego New Hollanda hehe całkiem fajny ten New Hollandzik malutki zgrabny ale pewnie mocny
Jarek Gąsiecki niestety to pożyczony sprzęt, ale tak jak mówisz mały, zgrabny i mocny 👍 u nas dopiero w przyszłym roku są plany na zakup ciągnika z turem... niestety nie da się kupić wszystkiego na raz... Pozdrawiam 👍
Cała prawda o braciach 😋
Dokładnie :) Ale myślimy, że jeszcze nie raz nas zaskoczycie :)
Postaramy się 😋
Piotr Mełgieś V. V
jaką wy macie suszę jak osiągacie takie plony kukurydzy !polesie lubelskie zbiera 1,5 tony z hektara . od kwietnia u nas nie padał deszcz
Czasu to już nie ma
Kreda z ciecha nazwa powerup tez sieje to wapno ladnie sie rozpuszcza w wodzie robilem test
Fosfor niski potas sredni. Czemu akurat taki nawoz który ma mało fosforu a aż tyle potasu? Nie mozna teraz dac część potasu a uzupełnić go na wiosnę? A teraz skupić się na fosforze? Bo jest bardzo nisko i nawożenie fosforem też bardzo niskie.. Czemu tak?
Nie budujemy w tej chwili zasobności w fosfor, ponieważ nie mamy uregulowanego pH, więc w pierwszej kolejności musimy podnieść pH, aby zwiększyć dostępność fosforu w glebie. Po uregulowaniu możemy zająć się budowaniem zasobności.
Dopowiem o ile mogę iż przy niskim pH (kwaśna gleba) następuje takie zjawisko jak blokowanie fosforu (roślina nie może go pobrać) chociaż to nie reguła bo spotkałem się z tym iż przy niskich temperaturach jest to samo, tegoroczna susza dała podobne objawy. Pozdrawiam
Oo dzięki za szczegółową odpowiedź. Chociaż spotkalem się z nawozem w specjalnej technologi. Jest pobierany w glebach kwaśnych jak i w glebach zasadowych. Jestem w trakcie testowania takich nawozów, wyniki doświadczeń poddawanych od firmy są dość interesujace.
@@lazik11441 aha, no sam jestem tego ciekaw ( jaka nazwa nawozu bądź firmy?), Tylko na ostrożnie bo jak wiesz dane firmowe to marketing a nie fakty
@@stif9430 Czemu tak uważasz że to marketing? Tak trochę bezpodstawnie to brzmi.. dużo produktów testowalem i wiele się potwierdziło co mowili doradcy.
nie chcę chejtować,ale intermag hmmmm,masz z grzesiek z tego co nieco ,pewne żeczy sie sprawdzają jak u mnie,ale nie pakietowo,a to testuje z 10 lat :P,pozdro
Grześ, to nie za dużo tyle kredy na raz ?? Czytałem że jednorazowo stosuje się do 1 tony max na hektar ciężkiej gleby. Jak to jest naprawdę? ?☺
Krzysztof doktor P U Braci trzeba interwencyjnie podnieść pH. Dobór dawki uzależniony jest od indywidualnych cech i potrzeb stanowiska.
jak już się pchają na ekran to mogliby sobie chociaż porządek w obejściu zrobić, nie mówię już o maszynach.
Po co udawać kogoś kim się nie jest?? Przynajmniej mamy tutaj prawdziwa wieś
Chociaż fakt o porządek w obejsciu każdy powinien zadbać i to dla własnego bezpieczeństwa a nie dla widzów ;)
Ja nigdy pszenicy nie sialem, tylko kukurydza na ziarno :)
To zasiej pszenicę na glebie klasy 6
Ja nie sialem bo dziki zyc nie dają
Jedną wyskiałem 18.09 drugą 29.09 Pomorze środkowe do morza 40km
Muj wujek nigdy nie sial pszenicy
skracenie przy siedmiu liściach? chyba już drugie robiliście, czy to pierwsze spóźnione?
Adam Waks Pierwsze skracanie 5-7 liści. W terminie :) Szyjka nisko jest ok.
@@Agrorewolucje Panie Grzesiu a jest sens wjechać jeszcze przy stanie 8-9 liści w rzepak przy wysokim stanie nad powierzchnią ziemi szyjki 🤔
MafiaRoli pytanie przy jakiej prognozie pogodny. Jeśli przyjdzie ochłodzenie i niska temperatura ma go uspać to nie ma sensu. Jeśli byłoby ciepło i wilgotno to jest. Trzeba to wszystko wziąć pod uwagę przy decyzji
@@Agrorewolucje no wlasnie do 19 października była nie słychanie piękna pogoda tak sie przedłużyła jesień że rzepak szedł do góry w oczach teraz ma juź wysokość od 27 do max 35 cm i już go wstrzymywałem ale on i tak rósł nie słychanie w góre i tylko czekałem aż w nocy byl by jakis przymrozek to by go troche wstrzymało a teraz już pogoda wacha sie w przedziale 5-10 stopni .
Przez długą jesień strzelil w góre szyjka jest ok 1cm nad ziemią i zaczełą już mu brakować z pewnością azotu i może jakiegoś fosforu przebarwienia fioletowe . No i chyba trzeba będzie go zostawić żeby pogoda dała mu siąść na zime co nie Panie Grześku🤔
Ps. Bardzo fajnie że zaczeliście Państwo przygode na YT a zwłaszcza że stworzyliście akcje agro rewolucje z pewnością pomożecie rolnikom przy słabszych plantacjach😊😊
Bardzo fajnie się Panią Anie i Pana Grześka ogląda na ekranach ☺
Życzę dalszych sukcesów pociech szczęścia i przede wszystkim zdrowia😊😊😊 Dziękuję za wszystko❤😉😏
11:13 Do pana w strasznie podartej kurtce: Praca na gospodarstwie to nie rewia mody, jasne, ale w kulisach Agrorewolucji nawet Twoje krowy brodzą w błocie, aż się ciśnie na usta, że jaki pan, taki kram. Chopie, ogarnij się! Bez urazy i pozdrawiam.
jaki oni się ośmieszają w tych strojach podczas dodawania środków do opryskiwacza żenada pryskają w maskach kosmici
Pierwszy
Dajcie Nam znać w komentarzach kiedy sialiście pszenice u Was ? Tylko prosimy dopisać województwo :)
21-25 września. południe wlkp:)
a w jakiej fazie teraz jest, ile liści ?
od 9 do 15 września, śląskie
siewy rozpoczęte 15 września planuje zakończyć w najbliższą sobote :) Puki co posiane 11 odmian planuje posiac jeszcze jedną Woj. Lubelskie mieszkam kilkanaście kilometrów od Braci :D
Tatra02 masz chyba spory areał :) fajnie, pogoda sprzyja, ale ma się ochłodzić lada dzień