Обрізка та формування технічних сортів винограду.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 дек 2024
  • В цьому відео я покажу декілька способів обрізки та штамбового формування технічних сортів винограду.

Комментарии • 47

  • @ЮркоСухинюк
    @ЮркоСухинюк 5 дней назад +4

    Доброго дня Олександр. Поставив вподобайку вашому відео і підписався аби підтримати український контент.
    Це є ваші кущі і ви вправі робити та експериментувати з ними що хочете. Ваша обрізка на ріжки підходить лише для тих сортів котрі плодоносять з першої бруньки , а всі решта це є ризик.
    Обрізка на одну лозину це ви побачили у швейцарів, німців, французів та італійців можливо вона підійде для півдня України бо в моїх наприклад умовах де багато вологи з роками кущі розростаються та потребують більшої площі для плодоношення. Вони хочуть на арку або формування корейсько - китайського КОРДОН.
    Є сорти винограду котрі плодоносять добре на 2 метрах в ширину це Фронтінь"як Грі -38*С , а ось Маркет -38*С вже ні він плодоносить слабо й жирує, а коли йому продовжити рукава чи пустити на арку то врожаю буде багато.
    Цитринний Магарачинський в мене теж дуже довго не міг стартанути й лише на четвертий рік пішов й почав навіть жирувати на декількох лозах й я йому в цьому році дам додатковий довгий рукав, вино з нього смакота ще та.
    Є в мене ще Мускат Блау цей дійсно може рости на 2 метри в ширину має помірну силу росту й я ще посадив два кущі попробую сформувати кордоном. ruclips.net/video/ZKlTqM4LORU/видео.html
    Росте кущ в одному місці , а рукав для плодоношення протягується далеко й без врожаю не залиться ніхто.
    Якщо хочете не вкривати то й садити потрібно не вкривні але смакові якості не у всіх однакові.
    Киця в вас молода постаріє буде спокійніша! Нехай щастить! 🐱🍇
    Ось іще відео про кордон ruclips.net/video/TDNuj_w91lg/видео.html

    • @Виноград_сад_відпочинок
      @Виноград_сад_відпочинок  5 дней назад +2

      @@ЮркоСухинюк дякую за загорнутий коментар. Іще більше дякую за те що ділитеся власним досвідом. Я от експериментую. І на третій рік вже роблю якісь попередні висновки. А от до вагомих висновків ще далеко. Та я маю щось схоже на план. Якщо будуть проблеми із "жируванням" лози в деяких кущах і вони мені будуть подобатися, а сусідні, наприклад, не сподобаються - то я просто відбракую і видалю те що мені не підходить. Тим самим вивільню місце для улюбленого куща. Як от наприклад вже зараз бачу що Ла Кресент "жирує" трохи, а він і смачний, і достигає найпершим - що досить добре для центральної України. А по сусідству з ним росте Гвієне Каберне, який лози і непогані жене, але гронки малесенькі має іще й цукру набирає найменше. Мерло має випади по бруньках - поганенько зимує. Як і Ркацителі. Ну, як я вже написав вище - висновки зарано робити. Можна поки розтягти Ла Кресент на зміщену зону плодоношення, а за Каберне поспостерігати. Але якщо років за 2-3 з набором багаторічної деревини, чи потужним розвитком кореневої системи Гвієне Каберне мене буде влаштовувати - то я банально додам ще одну площину до діючої шпалери, може звисаючий приріст, може каліфорнійська шпалера... Є багато думок. Поки роблю як простіше і спостерігаю)
      Щиро дякую Вам за увагу до нашого каналу і контенту! Буду жити - буду вчитися! І буду вдячний за зауваження і коментарі в подальшому! Успіхів у всьому Вам на добро!
      Іду на Ваш канал)

    • @ЮркоСухинюк
      @ЮркоСухинюк 5 дней назад

      @@Виноград_сад_відпочинок Дякую! успіхів Вам! 🍇💛💙

  • @ОксанаМазур-у3ц
    @ОксанаМазур-у3ц 7 дней назад +1

    Цікаво, передивилась, дякую. Деякі виноградарі рекомендують неукривні сорти обрізати в кінці зими, на початку весни, бо видно, які лози не пережили зиму. В мене на Хмельниччині якогось року змерзла Лідія! Я свій Юпітер вкриваю, хоча він зимостійкий. Вкрила і сплю спокійно ;-)

    • @Виноград_сад_відпочинок
      @Виноград_сад_відпочинок  7 дней назад +1

      @@ОксанаМазур-у3ц я після цьогорічних зворотних заморозків почав менше переживати за виноград. Відпереживав мабуть) Але дійсно краще б обрізати на ріжки в лютому-березні. Я декілька кущів залишив необрізаними саме для цього. Подивлюся на плюси-мінуси. Дякую за приділену увагу) Ви, до речі, перша попередньо незнайома мені людина що залишила коментар під нашим відео) Дякую)🌹- це Вам)

    • @ОксанаМазур-у3ц
      @ОксанаМазур-у3ц 5 дней назад

      @@Виноград_сад_відпочинок Дякую за гарний відгук. Років 5 я фанатка винограду. Виноградник в мене ще невеликий, деякі сорти тільки ростуть, але радість від перших ягід, від того, що я вже щось вмію, що це дуже цікаво. Переглядаю ролики багатьох виноградарів, вчусь. Вашому каналу бажаю успішного розвитку!

    • @Виноград_сад_відпочинок
      @Виноград_сад_відпочинок  5 дней назад

      @@ОксанаМазур-у3ц дуже дякую за побажання! І за те що ділитеся емоціями від улюбленої справи)❤️
      Я четвертий рік, як закохався у виноград. І у все що з нього можна виготовляти. Але перше що приносить радість це коли він починає квітнути і пахнути. Друге - перші ягоди які починають фарбуватися. І третє - гарний урожай яким смакують рідні, друзі та знайомі)
      Бажаю і Вам усього найкращого. Здоров'я, добра, достатку і перемоги!

    • @ОксанаМазур-у3ц
      @ОксанаМазур-у3ц 5 дней назад

      @@Виноград_сад_відпочинок А коли мільдью, оідіум, альтернаріоз, антракноз? В мене вже все це було, бо Хмельниччина - не виноградний край. Хоча на півдні нашої області результати у людей кращі. Поділіться своєю схемою обробок

    • @Виноград_сад_відпочинок
      @Виноград_сад_відпочинок  5 дней назад

      @@ОксанаМазур-у3ц Я роблю 4-5 профілактичних обробки.
      1. По 5-7 великому листу Ридоміл Голд і 30 в;
      2. Перед цвітінням Шавіт і Топаз;
      3. Після цвітіння Бродвей (колись дружина купила принесла);
      4. Перед змиканням грон Світч (тільки зона грон, але гарно обробляю);
      5. Цю обробку роблю не завжди. Але коли роблю останню обробку роблю не пізніше 6 липня. Це Шавіт і Топаз. Щоб у гарний рік 6 серпня пробувати перші майже зрілі ягоди на свій День народження.
      А ще минулого року купив Калію Йодид щоб придушувати оїдіум в кінці серпня. Там кажуть практично без терміну очікування. Але Слава Богу минуло - тож ще не користувався.
      Практично щороку так роблю. Та з поправкою на погодні умови і розвиток грибкових на кущах. От цього року у мене все чудово було, крім зворотніх заморозків. А от мого друга минули заморозки зате обробляв разів 7 виноградник. Мільдью та оїдіум в кінці липня почали душити йому виноград. Ми живемо 3 км один від одного і така різниця.
      Ну без обробок, нажаль, ніяк. Тож бажано не пропускати їх і купувати препарати у перевірених продавців.

  • @Vynohrad24
    @Vynohrad24 6 дней назад

    Лайк і підписка 👍

  • @ОлександрВиноградов77

    На Ркацителі б було доречено лишити по 1 сучку заміщення з кожної сторони.У вас там були для цього гарні пагіни.

    • @Виноград_сад_відпочинок
      @Виноград_сад_відпочинок  4 дня назад

      @@ОлександрВиноградов77
      Може й таке. Але я не дуже люблю сучки заміщення. У мене, чомусь, на сучка ростуть надпотужні пагони. При тому що я залишаю на них урожай. Але далі лоза плодоношення має слабенькі пагони. Там де сучків не лишав - рівномірно пагони розвиваються. Ну таке у мене на столових сортах і г.ф. Конкретно на Аркадії, Сюзанні, Надії Ранній. Хоча на останній це не так сильно було виражено, але на сучках затовсті пагони виходять. Можливо на технічних сортах не так працює. Але на столових сучки заміщення мені не подобаються. Залишаю їх у крайньому випадку.
      Але дякую за пораду. Колись спробую, якщо не виходитиме з першого разу кордон сформування.

  • @Dmytro_Dziuba
    @Dmytro_Dziuba 4 дня назад

    Доброго дня! В якому регіоні Ви проживаєте? Я теж третій рік займаюсь створенням виноградника, тому цікавить шлях новачка!

    • @Виноград_сад_відпочинок
      @Виноград_сад_відпочинок  4 дня назад

      @@Dmytro_Dziuba
      Доброго дня.
      Я живу в Полтавській області, м. Глобине.
      Пишіть - питайте. Що знаю - підкажу.

    • @Dmytro_Dziuba
      @Dmytro_Dziuba 4 дня назад

      @Виноград_сад_відпочинок Я в Київській області. У нас холодніше. Вирощую вже 5 років Лівадійський Чорний не вкриваючи - витримує зими 100%. І вино з нього виходить дуже смачне!

    • @Виноград_сад_відпочинок
      @Виноград_сад_відпочинок  4 дня назад

      @@Dmytro_Dziuba
      Хотілося б знати ще на початку які будуть подобатися сорти винограду і їх саджати. Але нажаль у моїй місцевості це не популярне заняття серед населення. Тим більше те що стосується технічних сортів. От я висадив ряд із 9 різних сортів. Але зараз би максимум три різних садив би в такий ряд. А то і два. Та хіба ж знаєш що сподобається?! Тепер думаю що садити в другий ряд. Цитронний Магарача хвалять, та я ще не пробував, Совіньє Грі - така ж історія та в принципі як і з Лівадійським чорним...
      А які Ви ще сорти вирощуєте? І яка у Вас схема посадки?

    • @ОлександрВиноградов77
      @ОлександрВиноградов77 4 дня назад

      @@Виноград_сад_відпочинок Цитроний досаджуйте однозначно .Лівадійський - на любителя ,сухе вино так собі .Лівадійський цікавий для солодких та десертних вин.

    • @Dmytro_Dziuba
      @Dmytro_Dziuba 4 дня назад

      @@Виноград_сад_відпочинок у мене з технарів є Лівадійський Чорний, Ліон Мійо, Красень. Посадив їх в один ряд через 3 метри. А ще замовив лозу Альмінського. Теж перевіряю. Є ще столові: Юпітер, Полуничний, Лівія, Спартанець, Спонсор, Ромбік, Преображення, Чарлі, Ювілей Новочеркаська, Цимус. А Лівадійський Чорний в цьому році посадив 10 кущів. Повністю зробив ставку на нього. Рекомендую!

  • @ArtemBurya
    @ArtemBurya 7 дней назад

    Терміново потрібні мікрофон і вітрозахист для нього, бо вітер сильно заважає