Świetny film! Miło widziec kogos o tak odpowiedzialnym podejsciu i rzetelnej wiedzy, dbaniu o faktyczny dobrostan zwierzat, a nie tylko jak najszybciej rozmnozyc i sprzedac,
Trzeba o tym mówić, niestety często terrarysci mający niewiele zwierząt, napatrzą się na duże i upasione samice w hodowlach i dążą do tego aby ich PETY wyglądały podobnie. Druga sprawa, jest taka że większość tych upasionych samic w hodowlach też nie wygląda zdrowo. Myślę, że tego typu filmy, wpisy, vlogi czy podcasty będą zawsze potrzebne i im więcej osób będzie o tym mówić tym lepiej wyjdą na tym zwierzęta. Edukacja nowych osób ale i nie tylko nowych jest bardzo ważna, już nam szamek pokazał że, jeśli znani hodowcy z doświadczeniem się za to nie wezmą to znajdzie się jakiś idiota, który będzie sądził swoje farmazony. Film bardzo dobry🔥, ja dawno dawno temu nagrałem film o otyłości u zbozowek, co jakiś czas ktoś tam jednak zaglada
Super odcinek, po Twojej twarzy widać radość i dumę gdy opowiadasz o swoich fit-kluseczkach. U mnie właśnie po karmieniu, też staram się nie przekraczać poziomu10% masy węża.
Świetny materiał o tym, że pośpiech nie popłaca :D Niestety widzę po sobie, że według tego co mówiłeś to przesadzałam - ale człowiek uczy się całe życie, no cóż. Dzięki i do kolejnego materiału!
Super film! Mega dzięki za to :) Nasz nigdy nie nażarty Boa dusiciel "wymusza" na mnie karmienie i zastanawiałam się czy głodzę czy przekarmiam. Teraz nie mam wątpliwości, że wszystko jest ok :)
Wow, świetny odcinek. Wydaje mi się że raczej trendem jest chwalenie się ile to pyton nie waży w wieku roku/dwóch i jak to świetnie "rośnie", przez jakiś czas mocno martwiłem się o swojego rega przez to, a wychodzi na to że mam całkiem zdrową sztukę :)
Bardzo ciekawy film. Chyba zostane tu na dluzej. Tydzien temu odkupilismy 2,5 letnia dziewczynke. Byla karmiona raz w tygodniu srednim szczurem. Wazy 1.6 kg i widac, ze jest zbyt gruba. Na razie jest jeszcze niesmiala, ale chce ja w przyszlosci wyciagac dziennie na cwiczenia.
Tak z innej beczki- Dawid masz może jakiegoś żółwia ? Jeśki tak fajnie by było jakbyś nagrał jakiś film o żółwiach lądowych dla początkujących, podzielił się wiedzą jak zawsze w świetny merytoryczny sposób. Myślę że wiele osób byłoby zadowolonych takim filmikiem, pozdro
Bardzo merytoryczny odcinek i propsy za to bo nikt o takich rzeczach nie rozmawia i nie nagrywa. Ale mam pytanko bo kiedys w filmie odnosnie karmienia i głodówek była mowa o karmieniu maluchów i podrostków powiedzmy te 15% masy ciała, a przy doroslych samicach nie wazne ile wazy szczury koło 70g i tu mam pytanko w którym momencie juz nie patrzysz na wage i procenty tylko zatrzymujesz sie na jednym rozmiarze. Pytam bo to rzeczywiscie rezolutna technika. Pozdro
Część. To dosyć złożony temat. Każdego węża traktuje indywidualnie . Nawet 3-4 kg samice które nie mają głodówek dostają regularnie maks 100 g raz na 7 dni . Natomiast samice które miały głodówki itp muszą nadrobić straty co wiąże się z podaniem większej ilości gryzonia. Ja ogólnie preferuje podanie np dwóch szczurów 80 g niż jednego 160 g . W każdym razie każdy wąż powinien być traktowany indywidualnie i nie powinno się trzymać konkretnych schematów , to w końcu żywe organizmy i nawet w obrębie tego samego gatunku mogą mieć różne potrzeby. Myślę że zrobię o tym osobny odcinek.
Według mnie i tak lepiej posłuchać takich informacji ,ponieważ nie mowi przynudza a duża dawkę wiedzy można przyswoić a nie jak zauważyłem na innych kanałach ze się podniecać jak wąż je mysz i się podniecać jakie to fajne i go stresować tym ze się go wyciąga jak je i podziwiać po czym albo wymiotuje a potem płacz i różne dziwne historie. Ale tak to sposób prowadzenia kanału nie jest wcale zły ale za to treściwy. Oby tak dalej 👍
Jak zawsze świetny film! Wiem, że nie jesteś specjalistą jeśli chodzi o tygrysy, też trzymać się założenia, że posiłek ma mieć max 20% masy ciała węża? Jaka plus minus powinna być waga samicy po roku/dwóch latach? Swojego węża traktuję jako peta a nie na hodowle, ale tak jak mówiłeś chciałbym żeby cieszył się zdrowiem i długim życiem. Pozdrawiam!
Fajny odcinek ,bo rzeczywiście węże właściwe (zbożówki,węże amurskie ,lancetogłowy) często są przekarmiane a w efekcie otyłe. Rozbawiło mnie to to co pan powiedział o pytonach królewskich cytat ,,Ja pozostawiam to woli samicy czy ją dopuszczę czy nie'' rozumiem ,że pyta się pan samicy chcesz chłopa?.. a ona odpowiada ..chce ..potem pyta się pan samca... chcesz babę ,bo mam taką fajną samiczkę dla ciebie?... a on dopowiada ...no pewnie ,że chcę. Uśmiałem się , myślałem ,że pęknę ze śmiechu, ubaw po pachy.
Super materiał. Powiedz mi czy czy moja samica BC jest otyła: ma 6 lat, 260 cm i waży około 17-19 kg. Karmię ją średnio co 6 tygodni królikiem w przedziale 1-1.5kg
Nie jestem w stanie nic powiedzieć . Węża trzeba widzieć żeby ocenić jego stan i kondycję. Jak mówię w filmie nie ma tabelek i schematów , każde zwierzę trzeba traktować indywidualnie.
jaki jest prawidłowy miesięczny przyrost młodego regiusa? dokładniej mam samicę i w równy miesiąc przytyła 8g z 266g do 274g czy wszystko jest ok? podaje jej szczury o wadze ok 30g raz na tydzień
Co do dopuszczania samic faktycznie dopuściłem 4 letnią samice ważyła 2,2kg przed zniosem i złożyła mi 9 jajek w tym niestety jeden slug, a karmiłem praktycznie w identyczny sposób jak Pan
@@DawidLiptak nooo i też bardzo szybko wróciła do pobierania pokarmu bo większość spaliła z mięśni i też nie daje jej ogromnych posiłków bo szybko się otłuści pierwsze 4 posiłki to było masto 40g
Kurde mam pytanie teraz bo ja kupiłem swojego węża ok 8 miesięcy temu, teraz ma prawie 2 lata bez 3 miesięcy i waży na dzień dzisiejszy 800g. Nie za mało ?? Nie jest jakiś wychudzony czy coś. Teraz akurat obraził się na jedzenie ale co kilka dni patrzę czy odzyskał apetyt. Temperatura w terrarium raczej taka sama ale on i tak raz siedzi w strefie ciepłej raz w zimnej
Witam. Może Pan będzie w stanie pomóc. Mam młodego regiusa od ponad miesiąca. Około 200 g W stefie ciepłej 33 C w zimnej 24. Wężyk je tylko na lekkim pół przymusie. Jak włoży mu się szczurka do pyska to już wie co ma robić. Natomiast gdy podaje mu go tradycyjnie merdając mrożonką przed pyskiem to tylko ją śledzi jak by był nią zainteresowany ale nie chce atakować. U hodowcy wiem że węże jadły bo wysyłał mi filmiki z karmienia, służy radą nie olewa , Zaczyna mnie jednak martwic fakt, że podaje mu oseska szczurzego co tydzień, ale zawsze jest lekki pół przymus. Do tej pory przeszedł u mnie jedną wylinkę. Waga rośnie z miesiąca na miesiąc, ale to tylko dla tego ze jest na pół przymusie, Głodówka 2 -3 tyg nic nie daje. Zostawianie na noc karmówki w kryjówce w strefie ciepłej również nic nie daje. Dodam jeszcze że zrobił u mnie tylko jedno kupsko, ale od razu zasrał pół pudełka, Była nie proporcjonalnie duża do samego węża jeśli można tak to nazwać. Węża kontrolnie ważę raz w miesiącu. Nie wyciągam go z pojemnika po za wymianą ręczników papierowych i ważeniem. Ma pełny spokój i zero doglądania bez powodu od tak by sobie popatrzeć. Nie mam pomysłu co zrobić by jadł już sam. Pozdrawiam.
No i ja w swoich filmach staram się argumentować jakoś to co mówię , więc z szacunku jak już stawiasz taka dziwna tezę że samiec 700 gram i 2 lata jest za duży też byś podał jakiś argument. Ile powinien ważyć taki samiec w wieku 2 lat twoim zdaniem.
Bardzo dobry materiał, nie wiele osób porusza ten temat.
Świetny film! Miło widziec kogos o tak odpowiedzialnym podejsciu i rzetelnej wiedzy, dbaniu o faktyczny dobrostan zwierzat, a nie tylko jak najszybciej rozmnozyc i sprzedac,
Dziekuje
Trzeba o tym mówić, niestety często terrarysci mający niewiele zwierząt, napatrzą się na duże i upasione samice w hodowlach i dążą do tego aby ich PETY wyglądały podobnie.
Druga sprawa, jest taka że większość tych upasionych samic w hodowlach też nie wygląda zdrowo.
Myślę, że tego typu filmy, wpisy, vlogi czy podcasty będą zawsze potrzebne i im więcej osób będzie o tym mówić tym lepiej wyjdą na tym zwierzęta.
Edukacja nowych osób ale i nie tylko nowych jest bardzo ważna, już nam szamek pokazał że, jeśli znani hodowcy z doświadczeniem się za to nie wezmą to znajdzie się jakiś idiota, który będzie sądził swoje farmazony.
Film bardzo dobry🔥, ja dawno dawno temu nagrałem film o otyłości u zbozowek, co jakiś czas ktoś tam jednak zaglada
Mądrze! Oby jak najwięcej osób wzięło z tego materiału przykład!
Super odcinek, po Twojej twarzy widać radość i dumę gdy opowiadasz o swoich fit-kluseczkach. U mnie właśnie po karmieniu, też staram się nie przekraczać poziomu10% masy węża.
Świetny materiał o tym, że pośpiech nie popłaca :D Niestety widzę po sobie, że według tego co mówiłeś to przesadzałam - ale człowiek uczy się całe życie, no cóż. Dzięki i do kolejnego materiału!
Super odcinek. Nie mogę się doczekać odcinka o karmieniu "Pet" . Pozdrawiam
Super film! Mega dzięki za to :) Nasz nigdy nie nażarty Boa dusiciel "wymusza" na mnie karmienie i zastanawiałam się czy głodzę czy przekarmiam. Teraz nie mam wątpliwości, że wszystko jest ok :)
Świetny materiał. Dziękujemy Dawidzie!
Dzięki :)
Ufff ja mam 2 letnią samice i ma 760 gram. Bardzo się bałem że coś jest nie tak, ale jednak jest git. Dziękiii❤
Piękne węże. I ta samiczka w 18:25 minucie jakie ma cudne wzory serduszka ❤️
Wow, świetny odcinek. Wydaje mi się że raczej trendem jest chwalenie się ile to pyton nie waży w wieku roku/dwóch i jak to świetnie "rośnie", przez jakiś czas mocno martwiłem się o swojego rega przez to, a wychodzi na to że mam całkiem zdrową sztukę :)
Dzieki za film, karmilem moje weze co tydzien, i mialem wrazenie ze chyba przekarmialem, musze im diete wprowadzic
Dobry materiał, popularnie mówi się o tym że węże karmi się 15-20% ich masy ciała, niestety tak też robiłem. Teraz przejdę na 10-15max%. Dzięki 👍
swietny film pozdrawiam 👍👍👍
Dzięki, pozdrawiam
genialny film
super
Sami wężowi kulturyści klasa !
Przydatny film ! Może zrobisz film z rodzaju karmówki jakiej używasz u swoich węży ?
Fajny pomysł
Zajebisty material, konkretne info na podstawie doświadczenia. Dzieki tobie zupełnie inaczej podchodzę do tematu mojego pytonka
Bardzo ciekawy film. Chyba zostane tu na dluzej. Tydzien temu odkupilismy 2,5 letnia dziewczynke. Byla karmiona raz w tygodniu srednim szczurem. Wazy 1.6 kg i widac, ze jest zbyt gruba. Na razie jest jeszcze niesmiala, ale chce ja w przyszlosci wyciagac dziennie na cwiczenia.
Mega film
Dziekuje
Tak z innej beczki- Dawid masz może jakiegoś żółwia ? Jeśki tak fajnie by było jakbyś nagrał jakiś film o żółwiach lądowych dla początkujących, podzielił się wiedzą jak zawsze w świetny merytoryczny sposób. Myślę że wiele osób byłoby zadowolonych takim filmikiem, pozdro
Zrobiłaby Pan osobny film o hodowli węża ( boa tęczowy brazylijski )
🎉
Bardzo merytoryczny odcinek i propsy za to bo nikt o takich rzeczach nie rozmawia i nie nagrywa. Ale mam pytanko bo kiedys w filmie odnosnie karmienia i głodówek była mowa o karmieniu maluchów i podrostków powiedzmy te 15% masy ciała, a przy doroslych samicach nie wazne ile wazy szczury koło 70g i tu mam pytanko w którym momencie juz nie patrzysz na wage i procenty tylko zatrzymujesz sie na jednym rozmiarze. Pytam bo to rzeczywiscie rezolutna technika. Pozdro
Część. To dosyć złożony temat. Każdego węża traktuje indywidualnie . Nawet 3-4 kg samice które nie mają głodówek dostają regularnie maks 100 g raz na 7 dni . Natomiast samice które miały głodówki itp muszą nadrobić straty co wiąże się z podaniem większej ilości gryzonia. Ja ogólnie preferuje podanie np dwóch szczurów 80 g niż jednego 160 g . W każdym razie każdy wąż powinien być traktowany indywidualnie i nie powinno się trzymać konkretnych schematów , to w końcu żywe organizmy i nawet w obrębie tego samego gatunku mogą mieć różne potrzeby. Myślę że zrobię o tym osobny odcinek.
szkoda że ten kanał się nie wybije bo nie jest to forma rozrywkowa ale brakuje tak typowo merytorycznych treści
Według mnie i tak lepiej posłuchać takich informacji ,ponieważ nie mowi przynudza a duża dawkę wiedzy można przyswoić a nie jak zauważyłem na innych kanałach ze się podniecać jak wąż je mysz i się podniecać jakie to fajne i go stresować tym ze się go wyciąga jak je i podziwiać po czym albo wymiotuje a potem płacz i różne dziwne historie. Ale tak to sposób prowadzenia kanału nie jest wcale zły ale za to treściwy. Oby tak dalej 👍
Bo coś sadze ze to było by nie fajne jakby się jadło załóżmy kotleta a ktos obok będzie ci chciał go zabrać jak będziesz jeść.
Jak zawsze świetny film! Wiem, że nie jesteś specjalistą jeśli chodzi o tygrysy, też trzymać się założenia, że posiłek ma mieć max 20% masy ciała węża? Jaka plus minus powinna być waga samicy po roku/dwóch latach? Swojego węża traktuję jako peta a nie na hodowle, ale tak jak mówiłeś chciałbym żeby cieszył się zdrowiem i długim życiem. Pozdrawiam!
Fajny odcinek ,bo rzeczywiście węże właściwe (zbożówki,węże amurskie
,lancetogłowy) często są przekarmiane a w efekcie otyłe. Rozbawiło mnie to to co pan powiedział o pytonach królewskich cytat ,,Ja pozostawiam to woli samicy czy ją dopuszczę czy nie'' rozumiem ,że pyta się pan samicy chcesz chłopa?.. a ona odpowiada ..chce ..potem pyta się pan samca... chcesz babę ,bo mam taką fajną samiczkę dla ciebie?... a on dopowiada ...no pewnie ,że chcę. Uśmiałem się , myślałem ,że pęknę ze śmiechu, ubaw po pachy.
Super materiał. Powiedz mi czy czy moja samica BC jest otyła: ma 6 lat, 260 cm i waży około 17-19 kg. Karmię ją średnio co 6 tygodni królikiem w przedziale 1-1.5kg
Nie jestem w stanie nic powiedzieć . Węża trzeba widzieć żeby ocenić jego stan i kondycję. Jak mówię w filmie nie ma tabelek i schematów , każde zwierzę trzeba traktować indywidualnie.
@@DawidLiptak dzięki, a co myślisz o częstotliwości i wielkości pokarmu?
Nie jestem w stanie nic powiedzieć jak nie widzę węża. Wielkość i częstotliwość karmienia dopasowuje do kondycji węża.
jaki jest prawidłowy miesięczny przyrost młodego regiusa? dokładniej mam samicę i w równy miesiąc przytyła 8g z 266g do 274g czy wszystko jest ok? podaje jej szczury o wadze ok 30g raz na tydzień
To jak karmić regiusa samca peta który wazy 400g? Mogę raz na tydzień/10 dni takie 10/15% wagi? I zostawić takie karmienie? Czy może mniej %?
Witam , mam ok 4 miesięcznego węża i karmię go szczurem ok 35g raz w tygodniu , czy to odpowiednia ilość ?
Co do dopuszczania samic faktycznie dopuściłem 4 letnią samice ważyła 2,2kg przed zniosem i złożyła mi 9 jajek w tym niestety jeden slug, a karmiłem praktycznie w identyczny sposób jak Pan
No to idealny wynik , 2 letnia pewnie dała by ci 5 maks 6
@@DawidLiptak nooo i też bardzo szybko wróciła do pobierania pokarmu bo większość spaliła z mięśni i też nie daje jej ogromnych posiłków bo szybko się otłuści pierwsze 4 posiłki to było masto 40g
I tak trzymać, będziesz miał zniosy co rok i zdrowa samice.
@@DawidLiptak po pańskim filmie na pewno nie zmienię swojego podejścia 😁
Kurde mam pytanie teraz bo ja kupiłem swojego węża ok 8 miesięcy temu, teraz ma prawie 2 lata bez 3 miesięcy i waży na dzień dzisiejszy 800g. Nie za mało ?? Nie jest jakiś wychudzony czy coś. Teraz akurat obraził się na jedzenie ale co kilka dni patrzę czy odzyskał apetyt. Temperatura w terrarium raczej taka sama ale on i tak raz siedzi w strefie ciepłej raz w zimnej
zapomniałem napisać że to samiec/regius
Jak ma dwa lata i samca to idealna waga
I teraz zalecam go karmić skromniej ( do 10% wagi węża raz na 2 tygodnie )
Witam.
Może Pan będzie w stanie pomóc. Mam młodego regiusa od ponad miesiąca. Około 200 g W stefie ciepłej 33 C w zimnej 24.
Wężyk je tylko na lekkim pół przymusie. Jak włoży mu się szczurka do pyska to już wie co ma robić.
Natomiast gdy podaje mu go tradycyjnie merdając mrożonką przed pyskiem to tylko ją śledzi jak by był nią zainteresowany ale nie chce atakować.
U hodowcy wiem że węże jadły bo wysyłał mi filmiki z karmienia, służy radą nie olewa ,
Zaczyna mnie jednak martwic fakt, że podaje mu oseska szczurzego co tydzień, ale zawsze jest lekki pół przymus. Do tej pory przeszedł u mnie jedną wylinkę. Waga rośnie z miesiąca na miesiąc, ale to tylko dla tego ze jest na pół przymusie, Głodówka 2 -3 tyg nic nie daje. Zostawianie na noc karmówki w kryjówce w strefie ciepłej również nic nie daje.
Dodam jeszcze że zrobił u mnie tylko jedno kupsko, ale od razu zasrał pół pudełka, Była nie proporcjonalnie duża do samego węża jeśli można tak to nazwać.
Węża kontrolnie ważę raz w miesiącu.
Nie wyciągam go z pojemnika po za wymianą ręczników papierowych i ważeniem. Ma pełny spokój i zero doglądania bez powodu od tak by sobie popatrzeć.
Nie mam pomysłu co zrobić by jadł już sam.
Pozdrawiam.
Proszę dać mu spora warstwę podłoża zamiast ręczników , po kilku dniach podać ciepła mysz ( wysuszona ) , można pozostawic gryzonia na noc.
Ten samiec jesli to 2 latek to sporo za duży
2 letni samiec 700 gram twoim zdaniem jest sporo za duży !! Ciekawy wniosek.
No i ja w swoich filmach staram się argumentować jakoś to co mówię , więc z szacunku jak już stawiasz taka dziwna tezę że samiec 700 gram i 2 lata jest za duży też byś podał jakiś argument. Ile powinien ważyć taki samiec w wieku 2 lat twoim zdaniem.
🎉