Szereljünk fel egy feederbotot
HTML-код
- Опубликовано: 6 ноя 2024
- Ezt a videót akár az elsők között is elkészíthettem volna, de akkor úgy éreztem, hogy annyira egyértelmű dolog felszerelni egy horgászbotot, hogy talán ez senkit sem érdekelne. Aztán telt az idő és annyira sok ilyen irányú kérdést kaptam ebben a témában, hogy mégis megszületett ez a videó. A filmben bemutatom a kedvenc zsinórjaimat, kötéseimet, aprócikkeket, amit felhasználok a szerelék elkészítése során, és elmodom részletesen, hogy miért választottam éppen ezeket.
A vidóban látható termékek:
TOP MIX Arrow Flat method feeder kosár - L 60g:
www.maxfishing...
Carp Academy Forgóvédő ütköző 10db/cs:
www.maxfishing...
CARP ACADEMY GYORSCSATLAKOZÓ SZILIKONCSŐVEL 5+5DB L:
www.maxfishing...
PRESTON ACCU POWER ELŐKEZSINÓR 0,16mm:
www.maxfishing...
Tubertini TL-2 szakáll nélküli horog 14-es méret:
www.maxfishing...
TOP MIX Red Csalitüske Waftersekhez 7mm:
www.maxfishing...
Tatanka Evo Silver zsinór 150m 0,28mm 9,410 kg:
www.maxfishing...
Tubertini Gorilla Feeder 200m 0,20mm zsinór:
www.maxfishing...
Kedves Kornél!
Ismételten egy jól sikerült videót láthattam,melyből sokat tanúltam! Köszönöm Kornél!
Nagyon örülök, ha tetszett, köszönöm a megtekintést!
Két zsinór összekötésére én is ezt a csomót ismertem, mert ez volt benne a Horgaszismeretek kezdőknek és haladóknak c. könyvben. :)
Lehet, hogy én is ezért kezdtem ezt használni, de azóta tapasztalatból mondhatom, hogy bekem ez vált be a legjobban.
Szia! Nagyon nagyon szuper lett a videó. Próbáltam úgy nézni ezt mintha most látnék ilyet először. (35 éve horgászom)
Ezt minden kezdő horgásznak látnia kell. Végre valaki úgy magyarázza el a koteseket, hogy aki először lát ilyet az is azonnal meg tudja kötni. Csodálkoztam, hogy vajon mit lehet 1 óra hosszán keresztül magyarázni egy 5 perces műveleten. De a végére még keveseltem is az 1 órát. Gratulálok a legjobb videód lett.
Bevallom őszintén, hogy amikor megvágtam a videót, akkor nagyon szkeptikus voltam a hosszát illetően, azonban visszanézve úgy véltem, hogy leköti az embert a sok hasznos információ. Az az igazság, hogy ebben a filmben a több évtized horgászattal eltöltött munkája van benne, az a sok kis apró tapasztalat, amit az ember összegyűjtött az évek során és most átad. Ha valaki veszi a fáradtságot és megnézi, biztosan tud ellesni belőle. Örülök, ha tetszett! 😊
@@MaxFishingTV : Nagyon jó kis videó főleg a kezdők számára. Lehetne tovább vinni ezt a szálat, mármint a kezdőknek. Pl: milyen dobósúlyú bothoz milyen súlyú kosarat, vagy mekkora méretű horoghoz mekkora méretű csalit, vagy mikor mekkora horgot, vagy mikor milyen ízvilágú etetőanyagot, stb.
Ez egy nagyon hasznos videó lett!! Köszönöm szépen Kornél gratulálok további sok sikert kívánok!!
Köszönöm! 👍
Szia köszi szépen a tartalmas profi beszámolót gratulálok a videóhoz szuper lett!
Szia. Köszönöm!
Kitűnő videó. Üdvözletem Temerínből, Vajdaság.
Köszönöm! Üdv. 😊
Elég ügyetlen vagyok a kötözködéssel, két zsinór összekötését nagyon sokszor próbáltam, de soha nem jött össze. Most már viszont - hála neked - megy, köszönöm, Kornél.
Nagyon örülök neki! Üdv!
Ezt Miskolcról is jóvolt nézni Sensei Kornél!💯🐟
Köszönöm!
Nagyon hasznos jó kis videó!! Köszönöm!!
Köszönöm! 😉
Gratulálok. Hasznos kis videó lett.
Köszönöm!
Szia Kornél! Hiánypótló videó,köszönjük! Egyetlen dolgot említenék meg,az pedig a horogelőke előtti forgókapocs. Nekem ez így picit olyan sok..szerintem egyszerűbb egy Guru Speed Bead vagy akár a Gardner előke kapcsa. Nem kell rá az a gumi,amit te ráhúztál,hogy összefogja a gyors kapcsot,mivel ezeknél a gumiharang leér kb a gyors kapocs feléig,tehát az előke sehogy sem tud onnan kiakadni.Mondjuk a Gardner féle gumiharangja elég lágy anyagból van,ami itt nem igazán jó,mert előfordult,hogy a főzsinór csomója,amivel a forgókapcsot rögzítem,az a gumiharang lyukán átbújt,sőt,volt,hogy a forgó kapocs forgó része is beleszorult,de a Guru Speed Bead-nél ez nem fordul elő,mert ott a gumiharang sokkal erősebb anyagból van.
Anyagilag sokkal jobban jön ki. 1500Ft ot minimum megsporol 10 db esetén. Kosárból is gondolom ezért nem a Prestont használja ott is spórol 1db on legalább 500 Ft ot.
Szia. A Gurun túlvagyok már régen és nagyon nem vált be nekem. Sokszor elhagytam róla az előkét, egyszerűen leakadt róla. Az utolsó élményem vele amikor eltekerte egy ponty, ráemelek és semmi, kitekerve nem volt rajta az előkém. Jobban szeretem a bombabiztos dolgokat, azoknál nincs hibázási lehetőség.
Ez is egy fontos szempont! Jó meglátás!
Ez is egy fontos szempont! Jó meglátás!
Az az kis + gumi lesz sok???.....
Szia!Nagyon sokat segítettél!!!
Köszönöm! Nagyon boldoggá tesz, ha hasznosnak találtad.
Kedves Kornél! Nagyon tetszett és hasznos is számomra ez a videó IS! Köszönöm szépen! Hosszú előkés feederhez esetleg tervezel hasonlót videót?
Köszönöm szépen! Igen tervben van egy olyan videó is.
Szia Kornél! Tartalmas ,informatív volt a video megint!
Köszönöm!
Egyetlen észrevételem lenne . Amennyiben valaki fonott dobóelőkét használ annak a végére sokkal jobb palomar csomóval kötni szinte bármit az a csomó 98 %os tehát a legerősebb kötés fonottra.
Elképzelhető, hogy az jobb. Én nem bonyolítom túl ezeket a dolgokat, nekem így bevált és nem is agyalok rajta, hogy a másik talán jobb lehet e?!
@@MaxFishingTV Modjuk mint mondtad is , Te nem használsz fonott dobóelőkét.
Kedves Kornél! Ajánlom figyelmedbe a Shimano Technium zsinórokat. Ár érték arányban is verhetetlen
Kedves Kálmán! Nem használtam még azt a zsinórt, pedig valahol lapul is egy tekercs belőle Köszönöm a tippet.
"Megcsinálhattuk volna a videót a boltban is, de úgy túl száraz lett volna, ezért kijöttem ide a tóra" - HA. HA. HA. :)
😃
Szia! Gratulálok a videóhoz! A merítő típusát szeretném megkérdezni. Preston Latex Hair Mesh Landing Net 20?
Köszönöm előre is!
Szia! Köszönöm. Igen az a típus amit írtál, szerintem nagyon jó merítőfej!
Nagyon jó videó, köszönöm! Egy kérdésem lenne. Előketartóról azt hiszem még nem volt szó. Mit preferálsz? Hogyan érdemes? Melyiket hogyan érdemes (method, hosszúelőke, pontyos, stb.)? Vannak a gurigás megoldások (előke nem "deformálódik" el?), fix hosszúságúak (ha az előke nem pont olyan, akkor leesik, stb.).
Nagyon jó ötlet! Érdemes lehet erről is csinálni egy videót.
Szia Kornél!
Sokadjára is megnézve a videót, még egy kérdés merült fel bennem: mivel jobb a piros 7mm csalitüske, mint a sima (nem fine) 7mm-es? Árban a sima kedvezőbb, szinte teljesen a csaliban van, így a színnek nincs jelentősége
Köszönöm válaszod
Szia! A piros a színe mellett, -ami egyébként horgászat szempontjából mindegy- jóval könyebb, mint a hagyományos tüske, a fine ettől még könyebb, azonban annak olyan kicsi a szeme, hogy borzasztó nehéz vele bánni, illetve sokkal hamarabb elmarad róla a csali.
@@MaxFishingTV Köszönöm, így már érthető a választásod 🙂
Szia Kornél!
Ismét egy remek, oktató jellegű videó, grat hozzá!
A zsinórokról lenne kérdésem:
- a főzsinór választásnál a nyúlás miatt döntöttél a Gorilla mellett. Ha jól gondolom, egy zsinór akkor kezd el nyúlni, ha a rá ható erő elérte a szakítószilárdságát (lehet nem jól gondolom) Egy finom kapás esetén ez hogy következhet be?
Köszönöm
Szia!
Először is köszönöm az elismerő szavakat!
Ha a zsinór elérte a szakítószilárdságát, akkor már a szakadás következik szerintem, de nem szeretnék okoskodni, mert nem értek ennek a pontos hátteréhez, talán egy fizikus biztos pontosabban el tudná magyarázni. Nekem az a tapasztalatom, hogy főleg nagy távolságból egyszerűen elvesződik a kapás, mire a spicchez ér, de egy kevésbé nyúlékony zsinór ugyanezen a távon jobban jelez.
@@MaxFishingTV Nem vagyok ugyan fizikus, de középfokú ismereteimet felidézve nagyjából a következő történik (hátha kijavít az, akinek valójában meg kellett volna írni ezt a hozzászólást, de magától lusta volt 😄):
A zsinór minden terhelés hatására nyúlik valamennyit. Ennek a mértéke függ a zsinór anyagától (fajlagos), a szabadon lévő szakasz hosszától (fordított arány) és a rá ható erőtől (egyenes arány). Ez azt is eredményezi, hogy bizonyos hosszúságban az az erő, amit a halak pöccintgetése - ráncigálása képvisel, egész egyszerűen beleveszik a többi erőhatásba (hullámzás, szél, miegymás). A bot spiccén ugyanis nem csak a kapást, hanem a zsinórt a teljes kifeszített hosszában érő valamennyi erőhatás összegének eredményét láthatod. Továbbá a zsinór nyúlóssága változni fog annak függvényéban, hogy mekkora a már megtörtént nyúlás mértéke. A feszesebb zsinór ezért közvetít jobban rezgéseket: kevésbé képes további nyúlásra.
A finom kapások még a legvékonyabb zsinórok szakítószilárdságától is messze állnak, ezekkel inkább az történik, hogy a többi erőhatás keltette mozgás egyszerűen "elnyomja" őket. A vékonyabb zsinór, mindamellett, hogy kevésbé érzékelhető a beleúszó hal számára, általában jobban meg is feszül, hiszen egy-egy erőhatás nagyobb mértékben meríti ki a még meglévő "nyújthatóságát".
A szakítószilárdság az az erőhatás (a zsinórra akasztott súly által képviselt húzóerő a súly tömegében kifejezve), aminek hatására a zsinór már képtelen tovább nyúlni, és elszakad.
A z ideális zsinór ezek alapján elfogadható szakítószilárdság mellett alacsony nyúlási képességgel és minél vékonyabb átmérővel rendelkezik.
Szia Kornél tegnap átkötöttem a féder botjaimat és tényleg ez a tuti csomó hangtalanul siklanak ki
Szia! Nagyon örülök neki, ha bevált!
Szia Kornél!Milyen merítőfejet használsz?Esetleg egy linket tudsz küldeni róla?Előre is köszönöm 😊
Szia. Ez egy preston latex hairmesh merítőfej.
@@MaxFishingTV A legnagyobb méretet használod?
Hello. Nagyon tetszett a videó. A horogról lenne egy kérdésem: Mi a különbség a Tubertini TL2 és a Serie 805 között? Eddig a Tubertini serie 881 -et használtam/használom, amivel nagyon meg vagyok elégedve. A horogszabadítás könnyebbsége miatt keresek szakállnélküli horgot. Főleg mert Édesapám (78 múlt) a gyengülő látása miatt megküzd a jól akadt szakállas horoggal.
A TL szériás horgok elvileg tengeri horgászatra készültek, amiben különbözik, hogy más a bevonata. Hogy ez jobb e, az jó kérdés!
@@MaxFishingTV Köszönöm a választ.
Hello.Zsinórvég levágásra nem használtál még körömvágó csipeszt? Azzal teljesen le lehet vágni.
Szia. Régen sokszor, de elhagytam, aztán valahogy elfelejtődött, de jó, hogy emlékeztettél rá!
@@MaxFishingTV Szívesen,egy közös peca lesz 😉. Viszont korábban beszéltük,hogy a method szerelék esetén egyre inkább a kapocs kerül előtérbe a forgó helyett.Most látom ismét a forgó van a szerelékbe kötve.Mégsem vált be a kapocs?
Szia Kornél már 3 adszor nézem ezt a videót de még mindig van tanulni való
Szia! Nagyon szuper, ezek szerint nem hiábavaló a munkám! Köszönöm a megtekintéseket.
Szia! Egy bizonyos dolog mellett elmennek, az pedig a víznyomás. Például egy 5-8 méteres bányatóban nem ugyanúgy fog viselkedni a csali ,horog kombo mint egy méteres vízben. Egy 8mm és popup 5 méter mélyén már inkább waftersként viselkedik és egyáltalán nem lebeg. Tehát az akváriumi tesztekre nemsokat adok. Mit gondolsz erről?
Valóban igazad van a vízoszlop nyomásával kapcsolatban. Az akváriumi tesztekre adjál azért, de vedd figyelembe a meghorgászott víz mélységét, mert nemcsak a csali felhajtóereje módosul a meélyben, hanem a kosár is jóval hamarabb nyit a pelletszekek közé bepréselődő víz hatására! Ha ezt tudatosan kezeled, alkalmazod, akkor a siker sem fog elmaradni.
Kedves Kornél!
Nagyon hasznos tartalom, köszönet érte. Azt szeretném kérdezni, hogy miért vetetted el a fluorokarbon horogelőkét method szerelék esetén? A tatanka evo ott van a kezed ügyében, ugyanazon a méreten jóval nagyobb a szakítószilárdsága mint az accupower-nak. Biztosan van oka, kíváncsi lennék a döntés okaira. És még egy kérdés: a tatanka evo dunai hosszú horogelőkeként is rossz megoldás? Köszi: Zoli
Kedves Zoltán!
A fluorcarbon előke merevsége szerintem hátrányt jelent, mert oldódás közben biztosan kipattan a kosárból a felcsalizott horgunk. Az Evo Silvert még nem próbáltam horogelőkének, de ez egy nagyon jó ötlet!! Dunai hosszúelőkének biztosan jó lehet.
@@MaxFishingTV Köszi a választ. Én tévedésben voltam, a tatanka evo valóban nem fluorokarbon, csak fluoroline. Annyi csak a mentségem, hogy nálam még dobozban van, a téli időszakban tervezek hosszú előkéket kötni vele. De így lehet, hogy method előke is lesz belőle a videód szerint.
Na ez aztán tartalmas és nagyon útmutató volt tisztelettel Tibor
Köszönöm szépen!
Dobóelőkét kellett kötnöm, ezért elővettem ezt a videót. Nekem ez a blood zsinórösszekötő csomó nagyon olyan mintha 2 clinch csomót (a simát, nem a biztonságit) kötnénk egymással szembe.
Végül is tényleg olyan.
megyi a te rekordod mert nekem 23KG ÉS HARCSA
Nekem pontyból 20kg.
Èn vèkony fc vel kötöm
Köszönöm az infót!