AT-M600 3D nyomtató építése. A tálcafűtés

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 окт 2024

Комментарии • 25

  • @Snowman6017
    @Snowman6017 2 года назад +2

    Szia Atilla a szilártestrelé teljesen jó nekem is az van hő biztosítékkal és fi relével.
    Mondjuk nem baj ha egy jó minőségű SSR (fi) relé van benne nekem kimondottan fűtés kapcsolásra tervezett van benne nem olcsó £140+ de a ház tűznél olcsóbb.
    Tedd PID tuningra és akkor nem rángatja a hálózatot.
    Mint mindig nagyon precíz munka. Gratula. Alig várom az első nyomtatást.

  • @HunTomiBp
    @HunTomiBp 2 года назад +2

    Na a végére értem. Remélem nem kötekedésnek veszed a tanácsom!
    Király lett a videó, mint mindig! Köszi, hogy ezzel töltöd az időd és az energiád, hogy minőségi tartalmat gyárts nekünk!
    Písz!
    Tamás, Stockholmból

    • @ATLAB
      @ATLAB  2 года назад +2

      Szia! Nem, persze. Sokszor használok fel az adott tanácsokból, ötletekből.

  • @HunTomiBp
    @HunTomiBp 2 года назад +1

    Még csak a videó elejénél járok, de én mindenképp minden fűtőpanellel külön is kötnék sorba egy hőbiztositékot... Árban filléres tétel, viszont jelentősen növeli a biztonságot. Az Szilárdtest relében a félvezető (általában triak) zárlatra éghet, aztán ég az egész fészered is...
    Ez persza csak egy vélemény.

  • @HunTomiBp
    @HunTomiBp 2 года назад +1

    Most néztem tovább... az hogy az egyik kivezetés a házra van kötve, ne zavarjon, tedd dupla zsugorcsőbe (természetesen ne melegítsd rá :) ), a tálcába egy 2,5-ös furat, 3-as menet bele és egy lemezzel szorítsd oda... ha pár fokkal késöbb old le is jobb mintha benne sincs a rendszerben.

    • @HunTomiBp
      @HunTomiBp 2 года назад

      vicces, hogy fél perccel késöbb részben ugyan azt csinálod, amit javasoltam. (((Én mondjuk a zsugorcsövet nem melegítettem volna rá, nem szoktam)))

  • @Dreamerhu77
    @Dreamerhu77 2 года назад +2

    A hőbiztit nem szokták forrasztani, hanem préseléssel csatlakoztatják a vezetékhez (én például érvéghüvelyt használok). Bocsánat a további kötekedésért, de a hőbiztosíték vezetékének nem lett volna vélszerű hőálló szilikon szigetelésű vezetéket használni?

  • @makoscsik
    @makoscsik 2 года назад

    Hullámréteg papír légréses hőszigetelésnek? Ekkora nagy tálcán az alulemezt földelni kell? Kondenzátor hatás? Itt a váltóáram átmegy szigetelésen keresztül a lemezre? Úgy működik mint egy kondenzátor. No nagyon nem ráz, nem csap agyon, de a fáziskereső világít. És "kicsit csí nem csípós, te méleted".😃

    • @ATLAB
      @ATLAB  2 года назад

      Az egész gép földelve lesz, a tálca is, ez nem is kérdés. De egyébként az alutálcán üveglap lesz, szóval nagyon nem tesz taperolva közvetlenül.
      A parafás hőszigetelés már bizonyított, több gépen is, szóval maradok ennél. Régebben én is használtam hullámkartont, még hungarocellt is, meg egyéb hőszigetelő anyagokat is próbáltam már. A parafa elfogadható szigetelést nyújt, meg van belőle, ezért van az rajta.

    • @roguesquadron909
      @roguesquadron909 2 года назад

      @@ATLAB Köszönöm a választ. Nekem nincs parafám azért kérdeztem kartonpapíros szigeteléssel mi a tapasztalatod, ha van? Nem teljesen rá tenném kis légréssel, hasonlóan, mint te a parafát. A hungarocell szerintem nem bírná a hőt, a papír jobban. 50x50es tálca lenne. és 4x 24 voltos fűtéssel. Külön 24 voltos biztonsági trafóról. azért mert én 12/24Voltos fútőt tudtam beszerezni 4db-ot. Kihagynám az alulapot, csak nem tudom az üveget menyire lehet fúrni. Mondjuk annak az a hátránya nem tudom levenni külön tisztítani, vagy ha a tárgy nagyon ráragad gond lehet. Lehet, hogy mégis lesz alulap, azon gondolkozom.

    • @roguesquadron909
      @roguesquadron909 2 года назад

      Tervbe van még 2 12Voltos savas akku áramszünet esetére ezért a fűtést a 24voltos ágban kéne szabályoznom. Erre van 4db gyári optocsatolós fetes panelem. Gondolkoztam azon, lehetne osztani a fűtést 4 részre ha kisebbet nyomtatok nem fűteném az egész tálcát. Csak akkor hogyan vetemedne a tálca? Meg van kisebb nyomtatóm. Szóval az valószínűleg nem lesz, esetleg csak opcionálisan.

    • @ATLAB
      @ATLAB  2 года назад

      @@roguesquadron909 Jó a hullámkarton is, de le kell zárni az oldalát, hogy a levegő benne maradjon a hullámok között. A hungarocell is bírja, annyira nem melegszik fel a tálca. Az alulapot nem szabad kihagyni. Az üvegnek nem valami jó a hővezetése, egyenetlen lesz a hőeloszlás a felületén. Lesz ahol nagyon meleg lesz, lesz olyan rész ahol pedig hideg lesz. Az alu ezért kell elsősorban. Továbbá az üveglap megsérülhet nyomtatás közben, pl. a petg simán kiszakít belőle darabokat. Ha az üvegre van ragasztva minden, meg szerelve, akkor elég problémás a cseréje.

  • @makoscsik
    @makoscsik 2 года назад

    Azért egy szünetmentes táp is elkelne 24 órás nyomtatásnál...

    • @ATLAB
      @ATLAB  2 года назад

      Elkelne, meg valószínűleg lesz is, de a tálcafűtés 1400W. Elég borsos egy olyan szünetmentes, ami ezt elviseli.

  • @tivadarodonvikkala8971
    @tivadarodonvikkala8971 2 года назад

    Rájöttem, hogy a főcím olyan Deltás

  • @CNCVelMart
    @CNCVelMart Год назад

    Szia!
    Engen az érdekelne, hogy milyen Filament anyag marad meg úgy az üvegen illetve melyik kontakt anyag lehet erre a megfelelőbb, hogy ha az üveg lehűlt, akkor is csak erőszakosan mechanikus leválasztással jöjjön le a nyomat. Viszont ahol az üvegre nem szeretnék nyomtatni, ott el lehessen távolítani a kontakt anyagot. Sajnos a maszkolás az nem igen járható út.. Mivel 2 szakaszos nyomtatásról van szó, az első szakasz után lenne az a kontakt anyag eltávolítása az első szakasz nyomata körül, külső és belső területein, ahol nem kell a nyomtatónak nyomtatnia, mert az első szakaszon már nyomtatott oda ahová később még kell, és csak felfelé építkezik... illetve befelé de oda nem kell támaszték anyag.
    Vagyis azt szeretném, másokkal vagyis a 3D nyomtatás üvegre nyomtatás bevált módszerrelével ellentétben, hogy üvegről ne essen le a nyomtatott minta az üveg lehűlése után se, és milyen nyomtatószál választása lenne erre megfelelőbb?
    Az egész projekt becsléssel kb. 4 méter nyomtatószál alapanyagot igényelne, ami tartalmazza a nyomtató szál nyomtatási beállítási teszteket is.
    Az üveg területek a legtöbb 80x80mm méretűek, amin belül kis nyomtatás kell, illetve 2, ettől jelentősen nagyobb vagyis 2x 250x150mm ezeken viszont "sok" anyag lenne nyomtatva. De mind, inkább olyan pozíció jelző és táv tartó nyomtatok.

    • @ATLAB
      @ATLAB  Год назад +1

      Szia! Nos, erre a legmegfelelőbb anyag a semmi. Azaz a szimpla üveg, megfelelően letisztítva, zsírtalanítva. Pl. mosogatószerrel lemosni az üveget. PETG -vel nyomtatva, megfelelően szintezve nemes egyszerűséggel beépül az üvegbe. Sok esetben még az üveget is képes kiszakítani, ha túl mélyen lett szintezve. Lehűlés esetén sem dobja le az üveg a nyomtatványt.

    • @CNCVelMart
      @CNCVelMart Год назад

      @@ATLAB
      Köszönöm a gyors választ. És ez akkor a legjobb is, mert nincs utó munka.. ASA-ra gondoltam valamilyen okból, hogy az jó anyag lehetne. De ezek szerint jobb lehet a palack adott esetben akár ingyen van. Az ASA-ból meg kb.4 mert beszerezni nem igen tudnék, csak teli tekercset, ami csak ez miatt a projekt miatt let volna beszerezve, túl drága volna.

  • @donkazoltan2647
    @donkazoltan2647 2 года назад

    hello Attila a fűtött lapokat hol lehet beszerezni?

    • @ATLAB
      @ATLAB  2 года назад +1

      Aliexpress. Így keresd: Silicone heating pad heater 300mmx400mm

    • @donkazoltan2647
      @donkazoltan2647 2 года назад

      @@ATLAB Köszi

  • @RudiCsaba
    @RudiCsaba 2 года назад

    Szia Attila nem ezzel a videóval kapcsolatban írok. Skr 1.3 alapból hibát ír ki mi lehet a baj?

    • @ATLAB
      @ATLAB  2 года назад +1

      Szia! Bocsi, de ennyi infóból hogyan tudjak mondani bármi érdemlegeset? Max annyit, hogy valami nem jó.

    • @RudiCsaba
      @RudiCsaba 2 года назад

      @@ATLAB tudok küldeni fotot