АНТИГЕНИ / АНТИТІЛА

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 фев 2022
  • ПАТОФІЗІОЛОГІЯ
    Частина - 9
    #БіологіяUA #ФІЗІОЛОГІЯ #НМУ
    Антиге́н - речовина, здебільш органічного походження, що має ознаки генетичної відмінності і при введенні в організм викликає специфічний імунний ефект. Імунна система розпізнає цю речовину як чужорідну і виробляє антитіла для боротьби із нею. В класичній імунології до антигенів відносять віруси, бактерії, мікроскопічні гриби, цілі клітини тваринного походження.
    Антигенам притаманна імуногенність - здатність викликати імунну відповідь, а також специфічність, яка характеризує специфічну взаємодію їх з продуктами імунної відповіді (антитілами, сенсибілізованими лімфоцитами). Молекула антигена несе детермінантну групу - ділянку молекули антигена, яка «розпізнається» антигензв'язуючим центром В-лімфоцитів і антитілами. В молекулі антигена, як правило, міститься декілька різних за будовою детермінантних груп, кожна з яких може повторюватись кілька разів.
    Зазвичай антигени містять у собі протеїни, що розташовані на поверхні бактерій, вірусів і гранул пилка. Протеїни несумісних груп крові чи тканин також поводяться як антигени, що треба враховувати при переливанні крові і пересадці органів.
    Антитіла́, або імуноглобулі́ни (Ig), також рідше протитіла[джерело?] - білкові сполуки, які організм хребетних тварин виробляє у відповідь на антигени, чужорідні речовини, що потрапляють до крові, лімфи або тканин організму, з метою знищити або нейтралізувати потенційно небезпечні з них - бактерії, віруси, отрути та деякі інші речовини. Імуноглобуліни містяться в сироватці крові і утворюють групу близьких за структурою глікопротеїдів.
    Наші телеграм канали:
    Біологія UA t.me/joinchat/AAAAAFa7GD7rkdz...
    МОРФОЛОГІЯ UA t.me/joinchat/AAAAAFdwTP1NCf4...
    Наші інстаграм канали:
    Instagram - biology_ua ( / biology_ua )
    Instagram - Morphology_UA ( morphology_ua?i... )

Комментарии •