Північно-Броварський - історія, архітектура, сьогодення.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 янв 2025

Комментарии • 580

  • @STEPANETS
    @STEPANETS  6 месяцев назад +27

    Збір та передзамовлення на видання «Енциклопедія Київських Річок»
    🔗Посилання на банку
    send.monobank.ua/jar/6vy42a8xpD
    💳Номер картки банки
    5375 4112 2020 2795

    • @nans851
      @nans851 Месяц назад

      Який неприємний цей адольфович. @Stepanets , Не беріть в таких сумнівних типовків інтерв'ю - перекреслює все гарне враження від відео

  • @koss7910
    @koss7910 6 месяцев назад +62

    На 18:51 показали мурал з хлопцями і я подумав, невже Кирило не розкаже про них 😢 але ж звісно пам'ять про друзів та приятелів повинна жити в наших серцях. Щоразу коли з дитиною проходжу за дитячим світом поруч з цими навіки молодими хлопчаками - мурахи по шкірі. Дякую за черговий крутезний випуск. Слава Україні! Смерть ворогам!

  • @NinafromKyiv
    @NinafromKyiv 5 месяцев назад +25

    Дякую
    Моя мама була начальником кондитерського цеху дитячого кафе (єдиного дитячого кафе) « Солодкоїжка». І вона є автором одноіменнного тістечка «Солодкоїжка»

  • @user-ornotuser-asho
    @user-ornotuser-asho 6 месяцев назад +49

    Дякую велике. Дуже неочікувано, увімкнув Ютуб, побачив що вийшло ваше відео, дивлюсь всі серії. Особливо приємно бачити Лівий берег. Народився і виріс тут. 42 роки життя пройшло тут. Це відео особливо затронуло за душу. Зараз я далеко, але сьогодні згадав усе життя. Я мешкав і на Космічній, у бабусі, потім на Юності з жінкою. На Бойченка, жили і я з батьками і батьки моєї мами. Жив і на Малишка і вчився у тій школі, що дядько сказав, 250-якась там), 258. Відчинилася у 86. У 87 я пішов в 1 клас у ній. Була нова, дуже гарна. Але розсипатися почала вже через кілька років). Жінка вчилася у 204, батьки в 183, в одному класі) Три школи було рядом. Ну і є) Про 500 веселих тільки додам ще, я чудово пам'ятаю, коли цей будинок перетворився на привид. Це було дійсно щось жахливе. Бо його евакуювали майже миттєво. І так, основною тоді версією на вулиці ходило, що це була ртуть. Чому і як, я не знаю. Але квартири стояли як в Чорнобилі, майже цілі. Було багато речей. Іграшок, сантехніка, посуд і до речі рами стояли в кожному вікні). Спочатку там були сторожі, але ми все одно туди пробиралися. Це було щось неймовірне, ходити по тому будинку, доречі з тих пір я закохався в тематику "заброшок". Цей запах, ні з чим не зплутати. До сих пір я не знаю чому його так швидко звільнили. На початку 90 його розграбили повністю. Ось тоді вже і познімали все. І рами також. Все тягнули на ринок. Верхні поверхи згоріли, там жили якісь безхатьки.
    Знаю кожен камінь цього масиву. Якщо будуть якись питання, з радістю відповім. Дякую велике, ще раз, за це відео. Все життя перед очима...

    • @vdympshnychnyi8931
      @vdympshnychnyi8931 6 месяцев назад +6

      Виріс на Дарницькому бульварі, ще пам'ятаю коли мій будинок був 4, а потім став 15 по Дарницькому бульварі, чудовий огляд

    • @ДмитрийОпенгейм
      @ДмитрийОпенгейм 6 месяцев назад +6

      Дякуемо ! «Ленин,партія,народ,мир,труд,май».Такі назви домівок по в. Малишко.

    • @koss7910
      @koss7910 6 месяцев назад

      @@ДмитрийОпенгейм мір, труд, май
      Радость чєрєз край 🤕

    • @ЛиляКомо
      @ЛиляКомо 5 месяцев назад

      я в 2000 році пішла в перший клас до 258 школи і жила на космічній)

  • @Vasyl_Ivanovych
    @Vasyl_Ivanovych 6 месяцев назад +53

    Щира подяка за Вашу роботу.
    Ви - талановита людина, надзвичайно закохана в наше Місто.
    Дякую Вам.

  • @AnnaAnna-sy6pl
    @AnnaAnna-sy6pl Месяц назад +1

    Дякую пане Кириле за цікаву розпоаідь. Живу на Воскресенці і часто проїзджаю трамваєм буля Броварськогт проспекту. Пам"ятаю кемпінг, їхавши в метро кожного тижня по роботі мої очі завжди натикалися на цей кемпінг і круглий дім, де жила наша голова цехкому.

  • @Наталія-г1т5ч
    @Наталія-г1т5ч 6 месяцев назад +17

    Дякую Вам, Кириле, за розповідь. Це навіяло спогади про молоді роки, коли я разом з однокурсниками 2 роки (1976-1978 рр) жила в 12 поверховому гуртожитку на Жмаченка,26. Ми були першими мешканцями, заповненими були тільки 2-й і 7-й поверхи: на 7 - жили ми, а на 2- міліціонери, на першому - чергувала група міліції цілодобово. Криміногенна ситуація була жахлива. З гуртожитку до зупинки трамваю ми ходили в оточенні міліціонерів (попереду і позаду хлопці в формі). Після занять ми збирались групами на зупинці і нас супроводжували через ліс в гуртожиток міліціонери. Якщо хтось затримувався в місті (театр, концерт чи поїздка до батьків...) дзвонили і міліціонери йшли за ними через ліс. Щодня і щоночі в лісі щось коїлось - то труп знаходили, то якась стрілянина, а особливо нас студентів допікали неадеквати, що бігали по лісу без спіднього одягу в одному плащі на голе тіло , ховались за деревами, щоб вибігти біля стежки і продемонструвати ...Страх заходити в ліс залишився на все життя. Ще раз дякую Вам за чудову роботу.

  • @DobriyDen4ik
    @DobriyDen4ik 6 месяцев назад +62

    У "Сладкоєжку" ходили в дитинстві як на свято...там усіляки механізовані персонажі казок були...реально для мене як дитини це було щось неймовірне - просто прийти туди і подивитись на персонажів казок, що рухаються

    • @tymchenkonadezhda
      @tymchenkonadezhda 6 месяцев назад +10

      Там на вході був Кіт у чоботях 😍

    • @mylana4972
      @mylana4972 6 месяцев назад +2

      Аніматроніки, як у FNAF?

    • @VIP-ng3cq
      @VIP-ng3cq 6 месяцев назад +2

      Ооооо таааак ❤❤❤

    • @kavajno
      @kavajno 6 месяцев назад +5

      Там ще бібліотека була рядом дитяча

    • @izverginya135
      @izverginya135 5 месяцев назад +4

      Найяскравіші спогади з дитинства, збиті вершки із курагою!!! :)

  • @tasya_kyiv
    @tasya_kyiv 5 месяцев назад +9

    Клас. Мій рідний район. Правда діти кінця 80-х ніколи його не називали Північно-Броварським, Комсомольським чи Сєверним. Дарниця і все) Дуже дякую за згадку кемпінгу і Солодкоїжки, за світлину танцмайданчика в парку Перемога. І за Світлячок. Я чомусь обожнювала цей магазин. А ще біля Світлячка був гастроном, де якийсь талановитий художник зробив на стіні всередині барельєф замку. І все мені хотілося стати маленькою-маленькою, аби погуляти ним.

    • @АллаЛевченко-э3ж
      @АллаЛевченко-э3ж 5 месяцев назад +2

      Стосовно "замку". Схоже про нього не згадали. В народі той гастрономчик на Бойченка називали "ТАЛІН", бо то зображення всередині при вході, нагадувало то місто

    • @taniastar4937
      @taniastar4937 5 месяцев назад +1

      Діти кінця 80-х теж, він якийсь без назви, бо Комсомольсьй назва теж не прижилася,може тільки самі старші так називали, Північний чи тим більше Північно-Броварський теж.

  • @ЯнаБезверха-р6п
    @ЯнаБезверха-р6п 6 месяцев назад +19

    Колись жила на Шаллєт,дуже подобалося.До метро 15 хв.пішки,парк,дит.садочки,школи,тепер і льодовий стадіон,ринок,супермаркети все є.

  • @oksanayasmo3031
    @oksanayasmo3031 5 месяцев назад +8

    Який же Ви молодчина! Дуже цікаво і пізнавально. Я ніби повернулась в дитинство!!! Я з 1973 року живу в цьому мікрорайоні, і дуже люблю його, вважаю найкращим в усьому Києві!
    Дуже дякую Вам за Вашу роботу, удачі Вам!!!
    Що стосується "сладклежки", то я живу у дворі цього кафе. І у нас завжди у дворі стояв невимовний запах свіжоспечених тістечок(їх виготовляли прямо на кухні, в кафе). Ми, діти, заглядали у відчинені вікна кухні, і кондитерки, що випікали ці всі смаколики дуже часто пригощали нас ними😊(безкоштовно!!!). Це було щастя!!! Особливо мені подобалися "лебеді", я здається й досі не їла смачніших😊😊😊

  • @Andrii1973
    @Andrii1973 6 месяцев назад +21

    Дякую автору за працю.

    • @STEPANETS
      @STEPANETS  6 месяцев назад +4

      Дякую Вам за увагу!

  • @svetlanahylun
    @svetlanahylun 6 месяцев назад +19

    Доброго вечора,Кириле. Дякую за роботу,за історію,яку потрібно і нам самим знати,і зберегти для наших потомків.

  • @Hochol-UA
    @Hochol-UA 6 месяцев назад +12

    Штрикаю - " вподолайку", як завжди і дякую за відео ! Як завжди цікаво і інформативно .

  • @Oleksandr_Shkolnyi
    @Oleksandr_Shkolnyi 6 месяцев назад +12

    Жив на Космічній 8а у гуртожитку Драгоманова з 1991 по 1996 рік. Добре пам'ятаю і Казбек поруч общагою, і бандюків, що постійно тусувалися там і в самій общазі. Пентагону не пчм'ятаю, але навіщо те хімволокно, коли стільки дівчат навчається в педагогічному? Звісно, досить часто дивився кіно в Алмазі та Ровеснику. До речі, на другому поверсі комплексу Ровесника було шикарне кафе Плай із карпатською кухнею. Лампочки в Світлячку і консервовану квасолю в овочевому на Бойченка в голодні 90-ті теж купував. До речі, біля того овочевого на вихідних завжди був невеликий стихійний ринок, де можна було задешево затаритись сільгосп продукцією. Дякую за випуск, згадав молодість!

  • @sergeykirov80
    @sergeykirov80 6 месяцев назад +34

    Попасть в Сладкоежку - это был праздник !!! Запах кофе, вкус желе и шариков пломбира не забуду никогда...
    Спасибо за меню !!!

    • @disa7075
      @disa7075 6 месяцев назад +3

      а ми там уроки у дев'ятому класі прогулювали.))

    • @BigSergey
      @BigSergey 6 месяцев назад +3

      @@sergeykirov80 на самом деле в самом начале кафе было более менее потом испоганили ,ходил каждый день почти туда ,жил рядом на Малышко в зеленке

    • @sergeykirov80
      @sergeykirov80 6 месяцев назад +2

      @@BigSergey Ничего плохого сказать не могу - даже в конце 80 меня там все устраивало)

    • @NinafromKyiv
      @NinafromKyiv 5 месяцев назад +4

      Моя мама була начальником кондитерського цеху дитячого ( єдиного в Києві) кафе « Солодкоіжка»

    • @iua2370
      @iua2370 5 месяцев назад +1

      А для меня "Сладкоежка" - пирожные "Лебеди" (по сути - на базе эклера с шеей лебедя и головой), "Пенёчки кофейные" - нигде таких вкусных больше не ела, мороженое, лимонад. Праздник!!!)))
      Но что-то ещё было, не помню пока, что. Смутно как-то из детской памяти.
      Приятно было, что для детей.
      Это не то чувство, когда сейчас для детей всякие заведения с аниматорами в ТРЦ. Развлекатели за деньги, нишу свою нашли.
      Тогда было по-настоящему.

  • @ОльгаПолторак-р5ц
    @ОльгаПолторак-р5ц 5 месяцев назад +8

    Моя ріднесенька Дарниця!!! Моє дитинство 🥹 Немає місця кращого на планеті, ніж місце твого безтурботного дитинства ❤

  • @ТатьянаЗуева-ж2э
    @ТатьянаЗуева-ж2э 6 месяцев назад +11

    Сладкоєжка єдине дитяче кафе з мого дитинства❤ обожнювала його

  • @AlexMorn
    @AlexMorn 6 месяцев назад +8

    Дякую за відео про мій масивчик!) Дерева вирубають і знищують мозаїки недосвідчені і недорозвинуті люди жадні до грошей, дякую, що згадали цей момент біля метро! Там ще була історія з мером і сквером-стадіончиком , який в результаті було створено громадою масиву!

  • @AIDeeplook
    @AIDeeplook 6 месяцев назад +8

    Дякую, що зняли передачу про Северно-Броварський масив. Та ще й запросили Адольфовича!)

  • @ЛюдмилаКалиновская-ю1с
    @ЛюдмилаКалиновская-ю1с 6 месяцев назад +8

    Кириле,ти знаєш такі подробиці,що диву даєшся.Життя прожила майже поряд і не знала про них.Звичайно,добре пам'ятаю "сладкоєжку",кінотеатр"Алмаз","Ровесник".
    Подяка тобі за твою працю і знання.Ти найкращий!👍👏❤

  • @wiktorolssonski5447
    @wiktorolssonski5447 6 месяцев назад +12

    Як же ж класно жити у Києві ❤
    Чи повернемось ми…

  • @heraldfromkyiv
    @heraldfromkyiv 5 месяцев назад +5

    Улюблений блогер продовжує радувати надзвичайно цікавими відео! Дякую, пане Кирило!

    • @STEPANETS
      @STEPANETS  5 месяцев назад +1

      Дякую за комплімент 😍😍

  • @DobriyDen4ik
    @DobriyDen4ik 6 месяцев назад +12

    Шикарний контент! Лісовий усе ближче, чекаю)) Наснаги!

    • @ЛиляКомо
      @ЛиляКомо 5 месяцев назад

      і я про лісовий хочу .

  • @vikaviktoria9797
    @vikaviktoria9797 6 месяцев назад +14

    Дякую за вашу працю пане Степанець! кафе ''Сладкоежка'' були смачні тістечка ''Лебедь'' і молочний коктель

  • @kanapis4323
    @kanapis4323 6 месяцев назад +22

    На рахунок артилерійського полегону. В частині лісу, який залишився біля вулиці Шалетт, були великі воронки від розривів снарядів і їх було багато. Ми в дитинстві думали, що це відлуння 2-ї світової, але виявилось, що це був полігон. Дякую тобі, Степанець!

    • @ВикторЧумаченко-э4ш
      @ВикторЧумаченко-э4ш 6 месяцев назад +2

      Что-то не помню больших воронок в леску около Лучевой. Хотя на Лучевой с 1964года.

    • @ВикторЧумаченко-э4ш
      @ВикторЧумаченко-э4ш 6 месяцев назад +3

      А полигон был на Вышедубичанской.

    • @kanapis4323
      @kanapis4323 6 месяцев назад +3

      @@ВикторЧумаченко-э4швидать плохо с памятью

  • @БогданБортновский-я4ь
    @БогданБортновский-я4ь 6 месяцев назад +10

    Дякую, Кириле)
    З 90х до 2007 прожив на Малишко, і гуляв всюди де і твоя камера знімала. Поностальгірував трошки👍👍👍

  • @Микола-г3о
    @Микола-г3о 6 месяцев назад +15

    Ще про людей "полукружки". В цьому будинку проживав мій колега, телеоператор з Хрещатику, 26 Юра Коляда. Він був серед тих перших телевізійників хто "проклав стежку" в квітні-травні 1986 року до зони ЧАЕС.

  • @Svitoy.
    @Svitoy. 6 месяцев назад +10

    Ваша праця Супер!
    Жмаченка була домом близько 6 років( 2007-2013).
    Про Обухів, край Андрія Самійловича, чекаємо вашу роботу)
    Нехай квітне Україномовний RUclips!

  • @liudmylamedvedieva
    @liudmylamedvedieva 2 месяца назад

    Дуже'пізновальний' етер😊🎉❤

  • @user-s4k3pv2l
    @user-s4k3pv2l 5 месяцев назад +1

    Люблю твої історії!!!!Дякую!!!Та ще не коментуєш політику!!!Дуже цікаве все!!!!💪💪💪💪🤝🤝🤝🤝🤝

  • @user-og6yt5qc7p
    @user-og6yt5qc7p 5 месяцев назад +3

    ПАне Кирило дякую Вам за вашу невтомну працю. Щиро дякую Вам за рекламу книги ,,Вікторі -парк,,.Прочитав ї на одному подиху і немовби знову опинився У 1984 році Хоч сам я тоді жив на Березняках і був на кілька років молодшим за героїв твору,але манера написання і київська атмосфера тих часів то справжній драйв.Велика Вам Подяка що хоч і на деякий час ч зміг знову стати хлопцем з тих вже далеких часів!

  • @natashakarpenyuk9831
    @natashakarpenyuk9831 6 месяцев назад +13

    Щиро дякую Вам за чудовий і дуже цікавий ефір 👍✋️😊❤️✊🇺🇦

  • @Fishaua
    @Fishaua 6 месяцев назад +8

    Солодкоїжка!!!!!! місце, де колись не склалось святккування мого дня народження. чи то 6-7-8 років)) і так, назви метро "Піонерська" та "Комсомольська" до "Чернігівської" та "Лісової"! не пам'ятаю в якому порядку))) Дякую за матеріал!

    • @iua2370
      @iua2370 5 месяцев назад

      После Дарницы - Комсомольская, потом - Пионерская.

    • @MeowLaura
      @MeowLaura Месяц назад

      У мене мама і дядько досі кажуть «Зʼїжджу на «Піонерську».

  • @playinreality
    @playinreality 6 месяцев назад +6

    Степанець - молодець))) Ти пробуджуєшь у людях душевні почуття через занурення у минуле з його "людьским". Вибач, що колись зробив тобі зауваження про твій вибір щодо стану свідомості. Це не моя справа. Але те, що й як ти робишь - це душевно й правильно!

  • @БогданБортновский-я4ь
    @БогданБортновский-я4ь 6 месяцев назад +18

    На Вовчій гірці було аж 4 гірки зимових, з яких ми катались.
    Перша вздовж Броварського (полога), друга в сторону лавочок йшла в напрямку Дарниці, і третя і четверта була на стороні Малишка. Одна на корти (крута), і сама екстримальна прямо на Малишка виходила ще і з трампліном) іноді прям на проїжджу частину вдавалось дострибнути😂😂😂

    • @disa7075
      @disa7075 6 месяцев назад +2

      підлітки призначали побачення на вовчій гірці.

    • @SergiiL1985
      @SergiiL1985 6 месяцев назад +7

      Саме так, також там катався в дитинстві. А в перервах між катаннями топали грітись і їсти солодощі в Солодкоїжку. Класні були часи і місця, зараз того духу вже нема.

    • @Валерій-е2ш
      @Валерій-е2ш 5 месяцев назад +1

      Прямо на дорогу была горка одна .

  • @МаксимМаксюхин
    @МаксимМаксюхин 6 месяцев назад +6

    Неймовірний випуск, щире дякую за таку фундаментальну і при цьому цікаву роботу! Чекаю коли вийде відео про Пріорку, дуже цікаво почути історію і неочевидні факти про цей район

  • @ВладиславК-я1в
    @ВладиславК-я1в 5 месяцев назад +7

    Мозайки унікальні і частина історії, звичайно треба не закривати термоізоляцією, а зберігати і популяризувати як Ви і робите.

  • @AlexandrVovk
    @AlexandrVovk 6 месяцев назад +8

    Дуже дякую за відео про рідний район, в якому живу вже 45 років. Окрема подяка за меню "Солодкоїжки" - читаючи назви тістечок - згадав іх смак !. Наш район найкращий - був і залишається ! Ще раз дякую. Доречі - пано "Таллін" було в універсам-і на вулиці Бойченка 7 (тепер Солов`яненка) . Нажаль повністю знищене десь в 90-х після реконструкції магазину :(

    • @АлександрГончар-ц3ъ
      @АлександрГончар-ц3ъ 6 месяцев назад +1

      Народное название "Старый" гастроном, слева зарядка сифонов газ вода. Пивная Казбек, называлась Вербичка.

    • @dmitry_ya
      @dmitry_ya 2 месяца назад +1

      ​@@АлександрГончар-ц3ъ Праворуч від "Старого" була молочна кухня.

  • @ЛюдмилаМайборода-и7ы
    @ЛюдмилаМайборода-и7ы 6 месяцев назад +11

    Щиро дякую за цікаві розповів. Чекаю Ваші випуски, з задоволенням слухаю.

  • @НадіяБКСл3т
    @НадіяБКСл3т 6 месяцев назад +13

    Дякую Вам за надзвичайні програми -екскурсії

  • @marta1267
    @marta1267 5 месяцев назад +2

    Дякую за серйозну краєзнавчу роботу. Цікаво! З 1971 до початку 90-х проживала по вул. Малишка,29. З кваритири вибігала з 5 хв. до початку кіносеансу у Ровеснику. Дякую, нагадали приємні спогади.

  • @uPRAVdom84
    @uPRAVdom84 6 месяцев назад +16

    "Підтримувати треба Українську Літературу!"🔝

  • @ЄвгенійКуцевол
    @ЄвгенійКуцевол 5 месяцев назад

    Дива та й годі. Дякую Вам, пане Кириле, за все, що Ви робите. Вчора тільки подивився фільм про Микільську Борщагівку, де прожив з малечку понад 20 років, як сьогодні побачив фільм про Північно-Броварський масив де ще прожив 25 років.

    • @STEPANETS
      @STEPANETS  5 месяцев назад +1

      Чудово як склалося ❤️❤️😍

  • @СветланаБражник-ч4э
    @СветланаБражник-ч4э 5 месяцев назад

    Дуже вам дякую за цікаву інформацію про цей район де поряд я живу.Цікаво було слухати,згадувати своє дитинство,молодість,я навіть відклала всі свої справи і неможливо було відірватися від телевізора.Дякую вам за вашу працю,хай збуваються всі ваші бажання та втілення.Ви робите добру справу.😊

  • @ВитяВ-ю5я
    @ВитяВ-ю5я 6 месяцев назад +6

    ВЕЛИКЕ ДЯКУЮ !❤. ВІТАННЯ З ХАРКОВА 💛💙

  • @sergeys452
    @sergeys452 6 месяцев назад +28

    Не згадав про одну з основних особливостей експериментальності. Це напевно єдиний район в Києві побудований з нетранзитним обмеженням вулиць. Всі вулиці нашого району не межують з іншими, вони строго наші. Він побудований осторонь дорожних магістралей (пр.Визволителей, Братиславська, пр.Броварський). Тобто пів лівого берега щодня їздять повз, але не через нас. Сюди можна приїхати лише спеціально.

    • @SoccerSorcerer
      @SoccerSorcerer 6 месяцев назад +5

      Справді, цікава деталь, але це не стовідстоково так. Вулиця Юності та частина Дарницького бульвару цілком собі транзитні, в тому сенсі, що ними проходить доволі популярна маршрутка номер 7 (405) між Троєщиною та метро "Дарниця".

    • @alexanderivanov3533
      @alexanderivanov3533 6 месяцев назад +3

      саме так, важливе уточнення. Хоча зараз стільки автівок у громадян що навіть коли місцеві зранку виїздять то навіть на Шалетт іноді спостерігаю затори

    • @koss7910
      @koss7910 6 месяцев назад +4

      @@SoccerSorcerer ну маршрутки 544 та 405 то щоб хоч якось дістатися цього "острова". При чому жодної зупинки на малишка, бульварі чи юності не побудовано. А основні магістралі ідуть по суті паралельно за межами масиву. Так що все по ділу

    • @SoccerSorcerer
      @SoccerSorcerer 6 месяцев назад +2

      @@koss7910 зупинок нема, але ж для маршруток це не перешкода 🙂 Неодноразово бачив, як "сімка" зупинялася "біля білого дому"

    • @ВолодимирДавиденко-о2р
      @ВолодимирДавиденко-о2р 5 месяцев назад

      @@SoccerSorcerer 7 та 544 - це нові, а 215 до Луеачарського ще з 70-х років була. Тільки у війну закрилась.

  • @alexbuger827
    @alexbuger827 6 месяцев назад +6

    Дякую за Вашу роботу! Дуже цікаве та повчальне відео.

  • @SergiiL1985
    @SergiiL1985 6 месяцев назад +4

    Дякую за ролик! Яшин - динамівець, але московський. Єдиний російський гравець в історії футболу, якого в світі вважають видатним, та який отримав Золотий М'яч.

  • @ТалалайЯбывдулович
    @ТалалайЯбывдулович 5 месяцев назад

    Дякую за класний матеріал, дуже пізнавально. Сам виріс на Микільскій слобітці, 3 роки тому переїхав на Північно-броварський, тепер чекаю відео про Микільську слобідку!

  • @Iridessaish
    @Iridessaish 6 месяцев назад +24

    Обов'язково треба зберегти ці мозаїки. І ви про це розказуєте. А ще я б хотіла щоб у школах про це розказували дітям вчителі по малюванню, щоб діти знали історію пам"ятників культури свого мікрорайону. Але то мабудь мрії. Вони не знають ні художників ні скульпторів ні чого і так і живуть всоє життя.

    • @Fishaua
      @Fishaua 6 месяцев назад +6

      Абсолютно! Багато київських мозаїк - неймовірні!)) А мрії здійснюють практики! ;)

  • @ГаннаПетькун
    @ГаннаПетькун 5 месяцев назад +6

    Дякую за це відео🔥
    Мій тато заїхав на вул. Солов’яненка (Бойченка) у 1965 році і дійсно, через дорогу від дому ( там, де зараз бювет, він разом з дідусем збирали гриби), на Юності треба було здавати макулатуру щоб дотримати талончик на книжки, які потім можна було придбати в будівлі «Світлячок», жіночий гуртожиток був поруч, на вулиці Космічній. І так, за розповідями тата там був дурдом 😂 однокласник тата так і одружився)))
    Щодо того, що там жили переважно «алкоголіки» як сказав пан в інтерв’ю шалено не погоджуюсь. Наприклад на вулиці Мілютенка (за ляльковим) є будинок, куди заселяли професорів, наукових співробітників інституту зоології імені Шмальгаузена. Моя хрещена( теж з 65 року мешканка вул. Солов’яненка) згадувала як побувала в гостях одного з професорів. Які були у них книги, малюнки і тд. Та і в нашій маленькій п’ятиповерхівці 70% були євреї. Я ще з дитинства пам’ятаю цей «будинковий затишок».
    Хоч вже і не мешкаю там, але назавжди цей район залишиться моїм 💓 дякую за відео!!!

  • @else202
    @else202 6 месяцев назад +3

    Дякую за відео, пане Кириле! Знайомі й дорогі з дитинства місця. Маленьке уточнення: готель "Братислава" ще перед початком війни отримав 4 зірки

    • @STEPANETS
      @STEPANETS  6 месяцев назад

      Дякую вам за перегляд й за доповнення ❤️

  • @AlexStavr-cl8lh
    @AlexStavr-cl8lh 6 месяцев назад +2

    Дякую!
    Як і інші роліки дуже цікаво.
    Після ваших екскурсій по іншому дивися на знайомі місця.

  • @JenyaM1
    @JenyaM1 6 месяцев назад +4

    Ааа! Відео про район мого самого раннього дитинства! Дякую)))

  • @sergeygarbuzenko8693
    @sergeygarbuzenko8693 5 месяцев назад +1

    Дякую за цікаву історію свого мікрорайону.

  • @Svennssonn
    @Svennssonn 6 месяцев назад +7

    Чудовий сюжет, дуже дякую!

  • @АннаЩукина-ш9ъ
    @АннаЩукина-ш9ъ 6 месяцев назад +5

    Дякую ❤ ще трошки і буде Лісовий масив🎉

    • @koss7910
      @koss7910 6 месяцев назад +2

      Саме так. Через підземний перехід і нове відео 🎉

  • @ЮрійС-м8в
    @ЮрійС-м8в 6 месяцев назад +5

    Дякую, дуже цікава та змістовна екскурсія!

  • @ТетянаГринчук-б7я
    @ТетянаГринчук-б7я 6 месяцев назад +4

    Дякую,Степанець.Знову не перевешено!!!
    Якщо Воскресеночка це моє дитинство,моє життя,то Дарниця-моя робота.Скільки пішки пройдено по тих вулицях на роботу і з роботи,особливо з початку короновірусу😂.А "Солодкоїжка"то nostalgic по дитинству.❤

  • @allazaychenko6107
    @allazaychenko6107 6 месяцев назад +11

    Дякую за дуже цікаву розповідь про мій рідний масив ! А ще Ви не згадали, що за кафе «Сладкоежка» на трьох шістнадцятиповерхівках були величезні написи - «Мир», «Труд» и «Май». Так ось, колись я жила у будинку з написом «Мир». І коли до мене приїздили в гості мої подруги-однокурсниці і запитували як знайти мій будинок, то я їм говорила, що я живу в «Мире», це будинок під номером 21.

    • @Oleksandr_Shkolnyi
      @Oleksandr_Shkolnyi 6 месяцев назад +3

      А поруч на Малишка були ще 3 будинки з написами Ленін, Партія, Народ. Моя кума в дитинстві жила саме в Народі :))

    • @ИгорьРоманчук-д5э
      @ИгорьРоманчук-д5э 5 месяцев назад

      "Мир","Труд"и"Счастье".Малышко25-"Счастье".

  • @s_michàlych
    @s_michàlych 6 месяцев назад +16

    Я до цієї пори ходжу і дивлюся у вікна свого 1К класу у 204 школі. ( це був 1976 рік якщо не помиляюся)
    Я з тих хто перший заселився у Напівкруглий будинок, відразу після його побудови....
    Більш затишного подвір`я ніж там, я не бачив ніде...
    Воно й зараз залишається таким...
    Ще й досі стоіть бесідка , яку ставив мій батько з дядею Славою Бахановим...
    Намагаюся бувати там часто - це місце дає мені якусь внутрішню рівновагу
    Взагалі дім був доволі новаторським по тому часі багато в чому...
    На місці Братислави був маленький овочеви магазин)))
    І сквер був чудовий - через нього в 204 школу було йти приємно, і після посидіти на лавочці (так, зараз там якась, прости Господи, наче шматок лайна, стоянка).
    Коли ще не було Дитячого світу, совміновьких будинків, був шматок чудового соснового лісу, не було отієї всієї срані біля метро, то теж було досить непогано - сосни, доріжка з плитами що веде до входу/виходу...
    Про гуртожиток знаю тільки на Пожарського - на Бойченко не знаю
    Так...все змінюється... і чомусь не на краще...

    • @Валерій-е2ш
      @Валерій-е2ш 5 месяцев назад +1

      Да точно ,на месте Братиславы ,был маленький овощной

    • @ВолодимирДавиденко-о2р
      @ВолодимирДавиденко-о2р 5 месяцев назад +1

      @@Валерій-е2ш Не на місці Братиславі, а на в'їзді во двір Круглого дому зі Жмаченка

    • @Валерій-е2ш
      @Валерій-е2ш 5 месяцев назад +1

      @@ВолодимирДавиденко-о2р Точно, вспомнил .Примерно где Высотка стоит рядом

    • @СергійМихайленко-ж8т
      @СергійМихайленко-ж8т 5 месяцев назад

      @@Валерій-е2ш Гастроном памятаю

    • @Валерій-е2ш
      @Валерій-е2ш 5 месяцев назад

      @@s_michàlych А где сейчас конечная маршруток 7 и 544.Была конечная автобуса 79. Он шёл на Лесной массив

  • @olegmiroshnichenko5146
    @olegmiroshnichenko5146 6 месяцев назад +8

    Масив на якому пройшла вся молодість і живуть кращі друзі.

    • @AAAA-ny5rl
      @AAAA-ny5rl 5 месяцев назад

      Там одні підари залишились

  • @Светлана-к6х4д
    @Светлана-к6х4д 5 месяцев назад

    Вітаю Кирило.Ти як завжди на висоті,дуже якісні відео,притому всі без винятку.За це відео особливо дякую.Мій рідний масив,мешкали з 1970р по 1995рр,це моє дитинство і молодість,ходила в 183шк.,до сих пір люблю свій масив,дякую тобі,що подарував приємні спогади,дуже гарну справу робиш❤🎉Успіхів тобі Кирило і міцного здоров'я ,також твоїй родині,мира ідобра.БУДЬТЕ ВСІ ЩАСЛИВІ І ЗДОРОВІ😊😊❤🎉

  • @alexk8996
    @alexk8996 6 месяцев назад +6

    Дякую друже! Це мій рідний район. Одна з шкіл 183, вона й досі працює)))

    • @ВолодимирДавиденко-о2р
      @ВолодимирДавиденко-о2р 5 месяцев назад

      Чому б їй не працювати - всі школи працюють.

    • @iua2370
      @iua2370 5 месяцев назад

      И 204, и 258 школы тоже работают. С экспериментами всякими (204 - спортивная, вроде, младшую школу под частный лицей отделили и т.п.), но в строю.

  • @ilyashevchenko556
    @ilyashevchenko556 6 месяцев назад +5

    Друже дякую, дай боже здоровья!

  • @ОлександраОлександрівна-е3ы

    Дякую! Дякую! Дякую! Дуже цікаве,дуже пізнавальне і дуже ностальгічне!До сліз! Степанці ви , як завжди Молодці!

  • @tanjafrei7182
    @tanjafrei7182 5 месяцев назад +1

    Дякую 🙏 за екскурсію👍 ностальгія тотальна🔥💞.. що до гуртожитку по вул. Бойченка: мабуть мали на увазі гуртожиток ПедІнституту - знатний був і доречі ще існує💪

  • @СергійОвдієнко-я6с
    @СергійОвдієнко-я6с 6 месяцев назад +5

    Дякуємо!!!

  • @Distortion8812
    @Distortion8812 6 месяцев назад +10

    Дякую! Про рідну солому ще зробіть будь ласка ❤❤❤

    • @STEPANETS
      @STEPANETS  6 месяцев назад +3

      Зробимо обовʼязково)

  • @gmannikonov4250
    @gmannikonov4250 29 дней назад

    З днем народження!!! Будь моцний!)))

  • @ВячеславБородавка-в6й
    @ВячеславБородавка-в6й 6 месяцев назад +7

    Я з воскресенки, тож на тому відео я не залишив коментар, бо уточнював інформацію )
    Так от на вулиці Райдужній 21 на 4 поверсі жив актор який грав у фільмі "У бій ідуть одні старі" Віктор Мірошниченко. Він грав майора, командира полка.
    Інформація від Бабусі, вона одна з перших хто замислилася у цей будинок )

  • @kerya1807
    @kerya1807 3 месяца назад

    Народився і жив на Бойченка. Приємно бачити рідний масив у відео

  • @ОлександрТертичний
    @ОлександрТертичний 6 месяцев назад +7

    Якісний та цікавий контент

  • @SS-fl7ds
    @SS-fl7ds 5 месяцев назад

    Дякую за цікавий екскурс! Довго дивилась, бо часто перемикала назад) Неймовірно цікаві історії.

  • @ЯрикСус
    @ЯрикСус 6 месяцев назад +8

    вау - це я вчасно!!! Бвлуєте нас!!!

    • @STEPANETS
      @STEPANETS  6 месяцев назад +2

      Намагаємось)

  • @ДмитрийБаронов-й7ь
    @ДмитрийБаронов-й7ь 6 месяцев назад +2

    Щиро дякую Вам за черговий дуже цікавий ефір. Я знаю Пентагон на Печерську на Лесі 28.

  • @yurgengal
    @yurgengal 5 месяцев назад

    Гарний контент, приємно дивитись 👍

  • @kanapis4323
    @kanapis4323 6 месяцев назад +12

    Гуртожиток від Хімволокно дійсно був, але це поряд з вул. Бойченко, зараз це Міропільська 15а. Жили там не тільки жінки, а скоріше молоді дівчата, бо на заводі вони складали переважну частину робітників, жили там і чоловіки.

  • @JenyaM1
    @JenyaM1 6 месяцев назад +17

    В "Солодкоїжці" кожні 15 хвилин відчинялись дверцята в таких собі "пілонах" (на фото один з таких підсвічений бірюзовим світлом посередині, а дверці по краях). І там казкові персонажі виконували нехитрий танок по кругу. Щось на зразок того, що зараз можна побачити в магазинах "Рошен". Ох, як же мені в ті 5 років хотілося помацати руками їх - скла там не було. Так що мам і офіціанток ці сеанси 4 рази на годину напружували. Саме там я полюбив тістечка "пеньок" та морозиво в кульках, посипане шоколадом. Доречі, там то шоколад на морозиві був справжній - не те що зар...Ой не те, що в навколишніх магазинах. Тоді шоколад хрін де можна було дістати, тільки якісь всраті "солодкі плитки", які їсти було неможливо, це я памятаю))

    • @BigSergey
      @BigSergey 6 месяцев назад

      @@JenyaM1 hernya bula ti lyalki ih zlamali teg,sovok kafe dityache bulo

  • @Andrii_Stadnyk
    @Andrii_Stadnyk 6 месяцев назад +2

    Все супер, подяка за, як завжди унікальний контент. Єдине що на мою суб'єктивну думку запрошувати на зйомку людей, які не можуть втриматися від лайки на 5 хвилин - лише додає ложку дьогтю, а по суті нічого цікавого не розповів по темі.

  • @antonhajdyk9163
    @antonhajdyk9163 6 месяцев назад +1

    Як завжди супер!!!
    + за кримінальний Київ!

  • @mcdocmcdoc1835
    @mcdocmcdoc1835 6 месяцев назад +1

    Друже, чекаю історичний екскурс про Оболонь, про кафе Крим, про всі видатні соціальні споруди цього магічного і видатного району, де пройшло моє дитинство, і де живу до сьогоднішнього дня. Дякую тобі за ці екскурси, що занурюють мене в дитинство. Розумію, що Оболонь ти залишив на останок, на, так би мовити, десерт, але все ж, чекаємо, любимо, сподіваємось. Ти найкращий дослідник Києва сьогодення! Дивимось тебе, як мої діти 8 років, так і колеги 55 років. Творчого тобі натхнення і всіляких гараздів, друже!

  • @_LVS
    @_LVS 6 месяцев назад +4

    Класне відео, впододолайка автору👌

  • @greendragon800
    @greendragon800 6 месяцев назад +2

    Обов'язково всі МОЗАЇКИ треба зберігати!!!

  • @Tunik423
    @Tunik423 5 месяцев назад

    Район(масив )моєї молодості! Дякую за відео . Ностальгія…

  • @Roxy.life2
    @Roxy.life2 2 месяца назад

    Доброго дня, проживаю в полукруглому домі з 1976 року. Уточнення - збирали макулатури та ходили у гості до Кузнечіка, він проживав у 10 підʼїзді а на в 4

  • @leonidrikhter1278
    @leonidrikhter1278 3 месяца назад

    Дякую!

  • @ДанаЩербак
    @ДанаЩербак 9 дней назад

    Ще у 2005 десь, працював у парку Перемоги каток Крижинка. Ходила з сестрою і мамою вчитись кататись на ковзанах там. А мама з сестрою згадували як сестра в дитинстві ходила туди вчитись кататись на ковзанах теж. Там був гурток фігурного катання)

  • @ievgenrogachevskyi8911
    @ievgenrogachevskyi8911 6 месяцев назад +6

    Мій. Територію між кемпінгом та Вовчою гіркою ми називали "лісок" і грали там у футбол між собою, дім на дім та іноді - проти кемпінговських. Я ніде не міг знайти фото шістнадцяти-поверхівок із літерами на дахах- "лєнін партія народ" та "мір труд щастьє", а тут побачив їх на фотках Дитячого світу ))) - мене, до речі засипало піском на його будівництві ))) - років з 10 його будували. Я згодом зрозумів, звідки моя любов до монументальних мозаїк - з рідної вулиці- одна на спортзалі, друга на бібліотеці.

  • @sergeykravtsov6174
    @sergeykravtsov6174 5 месяцев назад

    ДЯКУЮ ДУЖЕ!❤

  • @telef5133
    @telef5133 4 месяца назад

    Дякую дуууже цікаво 🧚‍♀️⚘️
    💙💛🌍🌏🌎💃

  • @kanapis4323
    @kanapis4323 6 месяцев назад +10

    500 веселих відсилили бо через весь будинок посеред будинку була тріщина, в яку руку можно було всунути, будинок розламувався навпіл. Після відселення та нагляду кілька років, та вирішення що тріщіна не розростається, були добудованя по краям будинку додаткові частини, які збільшили площу будинку та надала змогу зробити великі та комфортні квартири. Один з інженерів проекту придбав там собі помешкання

  • @taigasopka7971
    @taigasopka7971 5 месяцев назад

    Дуже дякую 🎉

  • @greendragon800
    @greendragon800 6 месяцев назад

    Дякую за працю)) Ще не дивився, але впевнений відео цікаве!! Тим паче рідні місця, недалеко живу)))

  • @annklimovich87
    @annklimovich87 6 месяцев назад

    Так підняв настрій, це не передати ❤
    Дуже цікаве і інформативне відео!
    Чекаємо тепер про Лісовий масив 😺

  • @alexk8996
    @alexk8996 6 месяцев назад +10

    СЛАДКОЕЖКА - це основне що було для дітей в той час!
    Вони ніколи це не спотворять! Пірожене піньочок і т. д.
    А ось в РОВЕСНИКУ були перші кінстрічки Кін-Конг і т.д.

  • @SerKol-n1e
    @SerKol-n1e 6 месяцев назад

    Як завжди цікаво💪🏿

  • @ДенисИванов-л8н
    @ДенисИванов-л8н 6 месяцев назад +9

    Сначала лайк. Потом просмотр)

    • @STEPANETS
      @STEPANETS  6 месяцев назад +4

      Це правильний підхід до справи ❤❤❤

  • @МгЛеново-п6л
    @МгЛеново-п6л 6 месяцев назад +2

    Дякую за відео