Dla osób, które również zastanawiają się nad założeniem takiego wspomagania: 1.Jeśli chodzi mój zestaw z siłownikiem poprzecznym. Nie ma problemu z używaniem amortyzacji osi (odchylenia zbieżności są znikome). 2.Nieświadomy zmniejszenia promienia skrętu założyłem dedykowany siłownik 2x100mm. Od osób które wypowiedziały się w komentarzach wiem, że gdybym kupił siłownik 2x125mm (dedykowany w sieci do 80tki) miałbym promień zawracania identyczny jak z serwem. 3. Mocowanie do skrzyni, które ja wykonałem (wg instrukcji) jest niestety złym rozwiązaniem, ponieważ kabina zetora zamocowana na gumach potrafi znacznie odchylać się na nierównościach względem skrzyni co wywołuje naprężenia pomiędzy orbitrolem a drążkiem kierownicy. Możliwe, że będę to przerabiał - jeszcze zobaczę. 4. Ogólnie orbitrol wspomaga naprawdę pięknie. Tata, który twierdził, że kręcenie gałką (kiedy mieliśmy jeszcze serwo) nie ma sensu bo ciężko, o 180 stopni zmienił zdanie. Praca z ładowaczem stała się komfortowa i na tym polu naprawdę czuć różnicę. 5. Zestaw założyłem niedawno i nie miałem jeszcze okazji testować podczas dłuższej pracy, dlatego jeśli dojdę do jakichś nowych wniosków, które warto byłoby Wam przekazać na pewno tutaj wrócę i dopiszę :) Pozdrawiam!
W czym jest problem gdy jak jadę w transporcie to ciężko mi opanować kierownice a na wolnych obrotach ciężko się kręci, wspomnę że zestaw bez pompy z Agricola . Wina starej pompy czy słaby orbitrol ? Pozdrawiam
@@mateuszcelinski3611 Pompa nie jest winna. Przy wspomaganiu wzdłużnym nie możesz mieć żadnych luzów na osi ani zwrotnicach, nawet niewielkie powodują pływanie traktora. Ten siłownik wzdłużny w połączeniu z niskiej jakości orbitrolem z zestawu też dokłada swoje, taki urok nic z tym nie zrobisz, przerabiałem już to. Mam poprzeczny i jest trochę lepiej.
Zobaczymy jak zostanie amortyzacja i siłownik poprzeczny jak będą wyglądać nowe opony po zmianie. Nie chcę być złym prorokiem ale wydaje mi się że będzie drzeć opony.
@@focusrs25300 przód po regeneracji więc zostaje ten nieszczęsny orbitrol 😔 dodam jeszcze że jeśli mam obciążniki na przodzie czyli ok 300kg to już jest lepiej .
Mam tak samo w 7045, na obrotach około 700-800 w górę kręci się lekko, poniżej już jest ciężej, aczkolwiek obroty minimalne dla tego silnika to coś właśnie około 800, sam niżej nie schodzę i nie widzę problemu. Do tego z załadowanym turem na postoju już bywa różnie, o ile z drobnymi korektami nie ma problemu, to większy skręt nie jest możliwy, musi choć trochę się toczyć. Z tego co wiem to wszystkie zetory z tym śmiesznym serwo tak mają, u mnie działa jeszcze całkiem sprawnie :)
Kilka lat temu jak zakładaliśmy wspomaganie, to mówili że do resorowanych półosi nie zakłada się siłownika poprzecznego, bo zmienia się zbieżność, a teraz coraz częściej widzę że ludzie zakładają poprzeczny do resorowanych półosi.
może się poświęce kiedyś i zmierze jaka jest zmiana zbieżności podczas przysiadania sprężyn. Obciąże ładowacz i sprawdze w dwóch skrajnych pozycjach. Z tym że drążki patrzą lekko w górę więc w pierwszej fazie podczas przysiadania ciągnika zrobią się bardziej zbieżne a jak miną kąt prosty z wąsem zwrotnicy będą dążyć ku rozbieżności więc ogólnie będzie to bardzo mała różnica w skrajnych położeniach ;) a może nawet to samo :)
Orbitrol to orbitrol jakby te serwa były takie cudowne to by je montowali dalej a 72 to była ostatnia seria z serwem,ja miałem problem bo urywalo mi wąs pod obciążeniem przy turze a teraz jest spokój na orbitrolu dobra robota pozdrawiam.
Serwa sa dobre dopoki ktos swoich łap nie pchal do silownika i poknocil tam w srodku, wtedy to wgl juz nie bedzie chodzic, bo malo ktory Jansuz to poskalda zeby to chodizlo tak jak powinno
Jeszcze w latach 90' do nowszej serii 33-73, jeżeli ktoś zamówił sobie z resorowanymi półosiami zetora, to dostawał go z serwem. Orbitrol miały te ze sztywną osią.
@@marcin20pln żeby jeszcze ktoś poskladal tak jak było ze wszystkimi częściami to jeszcze coś z tego zrobisz, ja teraz robię zetora 7011 krajowego w skrzyni brakuje wszystkich podkładek dystansowych, mechanizm roznicowy na 4 nitach obspawany i pęknięty no cuda ludzie robią 😂😂
Dokładnie takie samo wspomaganie mam założone w swoim zetorku również nowa pompa i ten sam problem na wolnych obrotach, A znów w t25 wspomaganie z tej samej firmy pompa nsz16 i tur z przodu z widłą obornika zęby kute 880mm i niema żadnego problemu
@@RolnikPracuje właśnie nie ponieważ pompa od t25 ma wydajność jakieś 16l A ta od zetora jakieś 25 myślę że po prostu różnica jest w obciążeniu przedniej osi szerokości ogumienia i wydajności pompy na jałowych obrotach, można byłoby to pomiezyc jakie pompy dają ciśnie przy takich samych jałowych obrotach. Dość ciekawy eksperyment by wyszedł
Po prostu pompa przy tych obrotach silnika ma za małą wydajność i pomoże tylko wymiana pompy na jakąś wydajniejszą co n nie jest takie proste ale da się to zrobić. Pozdrawiam!
@@agromechanikapawe3978 Dlaczego? Jeśli ciśnienie oleju nie spada poniżej 1,2-1 bar przy 700-800 obr na rozgrzanym silniku to nie ma się czego obawiać.
@@mariuszmz2507 A nie spada ?? To raz a dwa . Gdzie jest czujnik ciśnienia oleju ? Na początku układu gdzie ciśnienie jest największe. Prawda ?? Co dzieje się z wałem korbowym wówczas tylko sam diabeł wie .
@@RolnikPracuje Tu masz racje, ale np można dołożyć pompę napędzaną z koła pasowego z T25 nsz16 i wtedy kierownica chodzi jak ta lala przy 800 obr, tylko że to wymaga dodatkowych przeróbek.
Jak ciagnik wychodzil z fabryki to serwo tez dzialalo plynnie. Wiec moze test i recenzja takiego orbitrolu miala by sens po kilku latach? Wtedy sie okaze jaki ten zestaw trwaly i bezproblemowy.
Ja nie zakładałem ale kupiłem starego Forda z orbitrolm i turem i pod obciążeniem600kg w zasadzie nie czuć różnicy jedynie gdy olej jest zimny to działa trochę ospale ale to pewnie pompa słaba . Kiedy już się przyzwyczaiłem do lekkości prowadzenia to wsiadając do 40ki to czasami nie daje rady cofnąć bo brak siły w rękach.
Powiem tak dwa miesiące temu zamontowałem do swojego zetka takie wspomaganie z Agricoli i nie jest ono do końca dopracowane błędem jest mocowanie wspornika i orbitrola do skrzyni,ponieważ kabina pracuje ja na węże hydrauliczne dałem dodatkową gumę żeby się nie przecierały żeby założyć osłony to trzeba trochę nażeźbić się z tym wspornikiem,moja opinia jak to w słynnym filmie było "Pare niedociągnięć jest"Pozdrawiam
@@Rames. no widzisz ale myślałem że to wspomaganie jest super dopóki wziołem się za montaż a tak poza tym to nie było w ofercie agricoli z kolumną pod kierownicą no i przewody też dłuższe by musiały być żeby bez żeźby to poskładać.Jednym słowem sprzedają niedopracowane żeczy
@@FRooll2 Ja kilka lat temu zamawiałem, to pisałem do nich żeby mi nie dawali tych blach do montażu na skrzyni, tylko od razu mi przysłali z tą kolumną pod kierownice. Szkoda tylko że musiałem za to dopłacać. O przewodach nic im nie wspominałem, więc nie wiem czy dali dłuższe, czy są te same co do przykręcenia na skrzyni.
ja też brałem te wspomaganie z agricoli, przy zamówieniu wziąłem kolumnę dzielona co według ich jest do 7245( przy tym rozwiązaniu nie trzeba demontować kolumny), węże dłuższe od razu z marszu, problemy? Śruby za krótkie do osi przedniej, przydałyby się nakrętki m10 na 14 klucz, bo zamontować ten orbitrol to niech ich krew zaleje, w ogóle brakowało kliku rzeczy do hydrauliki ( przyłącza), podkładek nawet stożkowych nie dali do blach wspornika siłownika, niech sprawdza co sprzedają bo tragedia, kręci się tak samo jak na filmie .
Dobra robota 👍. Przekonałeś mnie ze warto zainwestować w orbitrol. Ale mam kilka pytań.Czy sprzedawany przez Agricole kompletny siłownik z drążkami o skoku 125 będzie na pewno pasować, chodzi mi w szczególności o to czy drążki mają takie same wymiary jak w zestawie z siłownikiem dedykowanym o skoku 100 sprzedawanym do zetora.Teraz pytanie, jakie musiałbym zastosować mocowanie do tego siłownika od c385 czy te dedykowane do zetora czy te z kompletu od c385 bo ze zdjęć wynika że obydwa różnią się od siebie nie mówiąc już o różnicy w wymiarach siłowników.
Jaką masz sprężarke bo ja mam 50 2 tłokową i ten sam klucz yato czy jakoś tak a ta sprężarke jrst na sprzedaż 800 zł czy nie wie pan czy ktoś by chciał taką sprężarke??
Ja mam 5211 i siłownik z lewej strony skręca mega mocno w sensie zwrotnice ale jak dłużej pojezdze to nie jest tak płynnie tak jakby sie zacinal ale lepiej niż było bez wspomagania
@@robertlewy3813 60 jest na bazie Zetora 4011 czyli lata 70 i do serii 52, 62, 72 to przepaść. Wiem, bo mieliśmy 60 z roku 80 i zmieniliśmy na 5211 z roku 87. A przepaść to mało powiedziane.
Witam z dobrego serca podpowiadam że sprawdź sobie ciśnienie w układzie, ja założyłem i nie sprawdziłem tego i po pewnym czasie (około 2 miesięcy) pompa wypluła uszczelniacz. Więc sprawdź bo będzie awaria w najmniej odpowiednim momencie. Pozdrawiam i jak możesz to odpisz czy miałem rację
Witam co możesz powiedzieć o tym orbitrolu po pewnym czasie użytkowania sam zastanawiam się nad kupnem do 7245 i nie wiem z jaki zestaw wybrać z siłownikiem wzdłużnym jest tańszy o 6 stówek nie wiem z czego to wynika dzwoniłem do firmy ale strasznie słabo zorientowani i w sumie nic się nie dowiedziałem byłbym wdzięczny za opinie ,ps.super filmik jak zwykle.
Niestety ja w Mtz82 też z kulisami miałem problem ale ściągacz kupiłem bo moim zdaniem walenie młotkiem nie ma sensu ponieważ mój ciągnik pracuje w turze i na dodatek kulis jest osadzony na śrubie storzkowej i taki filmy się ceni
Miałem ten sam problem z serwem a nawet bardziej bo potrafilo samo skręcić i jak przerobilem na orbitrol jest o niebo lepiej tyle ze zrobilem tańszym kosztem sam po dorabiałem uchwyty i td . Pozdr
A nie urywa przegubow? Bo pod onciazeniem takim bigbagiem tak krecic to duze sily dzilaja. Ze zwyklym wspomaganiem to idzie wyczuc to sktecanie a czy z orbitrolem tez?
@@Investczer z orbitrolem tym bardziej wy czujesz niż na serwie jak do tura jak przerabiasz na orbitrol to proponował bym założyć siłownik taki co z dwóch stron wychodzi taki typowy od sterowania co występowały np w 5320
Nie spytałeś przed zakupem pompy jaką ma wydajność? Ja tam się nie znam za bardzo, ale wydaje mi się, że przy pompie jest to jedna z ważniejszych informacji.
@@RolnikPracuje Jest jeszcze opcja żeby za pompą założyć akumulator hydrauliczny który podczas jazdy na wyższych obrotach zostanie napełniony olejem i potem na niskich obrotach będzie zapas oleju pod ciśnieniem Nigdy czegoś takiego nie widziałem, ale skoro jest taka potrzeba i nie ma innej pompy to można trochę pokombinować. Pozdrawiam :D
@@rafapasza3852 standardowo były setki, ale ten orbitrol pewnie białoruski za 250zł, danfos oryginalny kosztuje coś koło 800zł, może być i w tym problem
Najładniejszy i najbardziej wyposażony zetor w Polsce chyba taka maszynka do marzenie każdego rolnika :) Ps.Skoro Zetorem ma już prawie wszytko to może teraz czas na c330?
Zetor nie ma jeszcze najważniejszego! Klimatyzacji :) Kurde tak nie mam kiedy rozgrzebywać tego tematu... A mam już część podzespołów układu. Tzn mam wszystko, ale problem z wymiarami skraplacza. Temat bedzie na pewno poruszony w kolejnych filmach ;)
Jeszcze musimy wyciąć dystans bo uderzeją o zwrotnice. A znajoma firma ploter z plazmą zawiesiła w pracy bo wirus :/ Felga ostrówek niestety pasuje bez kombinacji tylko odwrotnie co nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na za duze odsadzenie od osi oraz brak sfazowania centrującego w otworach na szpilki z odpowiedniej strony.
Te wspomagania mają to do siebie że na wolnych obrotach wolniej kręci,a na wyższych normalnie , mam to samo w C 330 ale z obciążonym turem daje mega radę. Pozdrawiam
Mogłeś kupić wspomaganie z takim uchwytem allegro.pl/oferta/kolumna-kierownicy-zetor-7245-wspomaganie-orbitrol-7379075746 , na tym co masz to skrzynia biegów jest nieruchoma a kabina pracuje i niszczy orbitrol
Masz rację, że rozwiązanie montazu do skrzyni nie jest zbyt dobre dla orbittola. Odeszła tez jedna guma amortyzująca przechyły. Zobaczymy w praktyce ;)
Czesi do resorowanych półosi, montowali jeszcze serwo w latach 90'. Jak chciałem montować poprzeczny kilka lat temu, to często spotykałem opinie, że będą problemy ze zbieżnością. Teraz widzę, że coraz częściej ludzie zakładają poprzeczny bez względu na rodzaj półosi. Więc jeżeli z tą zbieżnością to mit, to drugi raz wybrałbym z poprzecznym. Ale wzdłużny nie jest zły, jeżeli chodzi o ciągnik bez ładowacza.
Każdy zetorek którym jezdziłem tak ma że na wolnych obrotach wolno się skręca , nawet zetor 3320 na nauce jazdy który praktycznie nie miał przebiegu tak miał tak już po prostu jest na orbitrolu
@@RolnikPracuje Układ wspomagania sterowany orbitrolem działa lekko w każdym zakresie obrotów silnika,problem w Zetorze jest napęd z wałka rozrządu pompy wspomagania a więc dwa razy mniejszy niż silnika.Też mam Zetora i znam ten problem a zestawy do Ursusa z napędem od wału z przodu działają lekko na wolnych obrotach
Super modyfikacja która naprawdę poprawi komfort pracy z ładowaczem. Podobny problem występuje u nas w Zetorze właśnie na obciążonym ładowaczu praktycznie traci się wspomaganie, a drugim zapadające się koła w miękkim terenie. Widać na drugim planie że w planach jest u Ciebie montaż szerokich kół. Mógłbyś napisać jaki rozmiar zakupiłeś opon ? Zetor pierwsza klasa, choćby wczoraj z taśmy zjechał, mega zadbany i to się ceni :) Pozdrawiamy.
Felgi ostrówek 15.3 i a opona najlepiej wyglądająca moim zdaniem 11,5/80 - 15.3. Mieści się pod oryginalny błotnik. Problem tylko z osadzeniem felgi w odpowiedniej odległości od piasty żeby rantem nie uderzała o zwrotnicę. Będę organizował dystans wycięty plazmą, który przyspawam do felgi. Problem w tym, że zakład w którym wycinam zwykle takie rzeczy (do ładowacza mi dużo elementów wycieli wg projektu) stoi - nie pracują... COVID... 99,9 osób przechodzących na balonówki zakłada tę felgę odwrotnie co powoduje, że felga odstaje za mocno oraz nie jest centrowana i trzymana odpowiednio przez śruby, ponieważ otwory z sfazowaniem zostają od drugiej strony :/ Ja tak nie założę ;) Jak pospawam wsio to lakier kość słoniowa ZETOR i będzie naprawde fajnie wyglądać :)
@@RolnikPracuje Dzięki za tak szybką odpowiedź :) O jaką grubość dystansu się rozchodzi aby było bezpiecznie? Na jaka szerokość masz teraz rozstawione koła ? Pozdrawiam.
nie jestem przekonany do tego rozwiązania i ładowacza. Często jest tak, że chcemy skręcić prawie nie jadąc i wtedy elektryczny silnik wykręca nam ślimaka i całą przekładnie aż sinieje... (po czasie na pewno zostajemy z wyrobioną przekładnią i wszelkimi po drodze końcówkami drążków. Rozważam t wspomaganie eleketryczne, ale do c330, który z ładowaczem nie pracuje ;)
U mnie prajuje w c 360 elektryczne już rok czasu i mam go z przednim napendem od robura na kołach 20. I z ładowaczem. To czy przy pracy z ładowaczem czy w orce z balastem na ładowaczu. To spisuje się bez zarzutów
Pewnie pompa wspomagania nsz. Na niej podobno jest elegancko nawet na małych. A oryginał zetorowski i zamienniki niestety są daleko w tyle z wydatkiem l/min...
Nie próbujecie wstawić pompy wspomagania z wyższego modelu Zetora? Na pewno będą konieczne przeróbki. Natomiast efekt może być warty zachodu. Spróbuj poszukać na necie jak ludzie to montują.
niestety tak, siłownik 2x100 który sprzedają w zestawie do 7211 jest za krótki. Powienien być taki jaki proponują do 80tki 2x125 - jeden z komentujących napisał, że właśnie z takim siłownikiem uzyskujemy taki skręt jak na serwie.
@@RolnikPracuje Powiem szczerze że pytałem z ciekawości bo do swojego 3p założyłem wspomaganie z siłownikiem dwustronnego działania zakładany na przednią belkę z tyłu i też u mnie jest skręt mniejszy jak bez wspomagania . Wniosek z tego że chyba każde nie fabryczne wspomaganie jest niedopracowane.
Też miałem ten sam problem w c330, ogólnie jestem zawiedziony bo za tą cene człowiek spodziewa sie lepszego dopasowania. Ja z mnieszym kątem skretu poradziłem Sobie poprzez skrócenie wasów zwrotnicy
@@marcin20pln nowy sworzeń, końcówki (uszczelnienia trzymają) i spokojnie można zakłądać. Tak jak widziałeś bez ładowacza działa całkiem sprawnie. Więc po zlikwidowaniu luzów na pewno będzie można lepiej wyregulować. Wezme za to symboliczne pieniądze a komuś może się przydać i będzie zadowolony.
Mocowanie tego orbitrola na stałe do skrzyni gdzie kabina na poduszkach pracuje to wielki błąd. W C-330 czy C-360 to tak jak kabina na sztywno siedzi z korpusem. Nie zakładaj obudowy i przejedź sie po dobrych nierównościach i zobacz co tam sie bedzie działo :D :D :D . Zobasz na tym filmiku z linka poniżej 0:40 tak powinno sie robic :) ruclips.net/video/4wVzDzxWesc/видео.html
Popatrzę bez osłony co tam się robi jeszcze raz. Drążek jednak jest przez oryginalną gumę więc nie powinno być najgorzej. Wiadomo, że o niebo lepiej byłoby zamocować do mocowania kokpitu taj jak Ty to zrobiłeś. Jeszcze zobaczę :) Dzięki za komentarz :)
Chodzi ci o fabryczne stare wspomaganie?Przekładnia kierownicza połączona jest wąsem, z siłownikiem serwomechanizmu w którym jest rozdzielacz. Kręcisz kierownicą, wąs rusza rozdzielaczem w siłowniku i jest wspomaganie.
@@nikodemtraktorzysta5821 dokładnie to na zasadzie układu nadąznego tj. Skręt kierownicy powoduje zmianę położenia suwaka hydraulicznego czyli rozdzielacza i np skręt w prawo daje do przodu w lewo do tyłu co powoduje podaniem ciśnienia na siłownik który jest mechanicznie połączony z suwakiem chcąc go wypośrodkować
@@RolnikPracujewiększy orbitrol zmniejszy ilość obrotów koła kierownicy potrzebnych do pełnego skrętu ale mała wydajność pompy zwiększy jeszcze odczuwalny opór na kierownicy.
Dla osób, które również zastanawiają się nad założeniem takiego wspomagania:
1.Jeśli chodzi mój zestaw z siłownikiem poprzecznym. Nie ma problemu z używaniem amortyzacji osi (odchylenia zbieżności są znikome).
2.Nieświadomy zmniejszenia promienia skrętu założyłem dedykowany siłownik 2x100mm. Od osób które wypowiedziały się w komentarzach wiem, że gdybym kupił siłownik 2x125mm (dedykowany w sieci do 80tki) miałbym promień zawracania identyczny jak z serwem.
3. Mocowanie do skrzyni, które ja wykonałem (wg instrukcji) jest niestety złym rozwiązaniem, ponieważ kabina zetora zamocowana na gumach potrafi znacznie odchylać się na nierównościach względem skrzyni co wywołuje naprężenia pomiędzy orbitrolem a drążkiem kierownicy. Możliwe, że będę to przerabiał - jeszcze zobaczę.
4. Ogólnie orbitrol wspomaga naprawdę pięknie. Tata, który twierdził, że kręcenie gałką (kiedy mieliśmy jeszcze serwo) nie ma sensu bo ciężko, o 180 stopni zmienił zdanie. Praca z ładowaczem stała się komfortowa i na tym polu naprawdę czuć różnicę.
5. Zestaw założyłem niedawno i nie miałem jeszcze okazji testować podczas dłuższej pracy, dlatego jeśli dojdę do jakichś nowych wniosków, które warto byłoby Wam przekazać na pewno tutaj wrócę i dopiszę :) Pozdrawiam!
Witam mam pytanie czy nie chcecie sprzedać starego wspomagania. Jestem zainteresowany tel 697620898
W czym jest problem gdy jak jadę w transporcie to ciężko mi opanować kierownice a na wolnych obrotach ciężko się kręci, wspomnę że zestaw bez pompy z Agricola . Wina starej pompy czy słaby orbitrol ? Pozdrawiam
@@mateuszcelinski3611 Pompa nie jest winna. Przy wspomaganiu wzdłużnym nie możesz mieć żadnych luzów na osi ani zwrotnicach, nawet niewielkie powodują pływanie traktora. Ten siłownik wzdłużny w połączeniu z niskiej jakości orbitrolem z zestawu też dokłada swoje, taki urok nic z tym nie zrobisz, przerabiałem już to. Mam poprzeczny i jest trochę lepiej.
Zobaczymy jak zostanie amortyzacja i siłownik poprzeczny jak będą wyglądać nowe opony po zmianie. Nie chcę być złym prorokiem ale wydaje mi się że będzie drzeć opony.
@@focusrs25300 przód po regeneracji więc zostaje ten nieszczęsny orbitrol 😔 dodam jeszcze że jeśli mam obciążniki na przodzie czyli ok 300kg to już jest lepiej .
Zetor jak marzenie,wygląda jakby dopiero co wyjechał z montowni.Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia 😄👍.
Również pozdrawiam i wzajemnie odporności ! ;)
Świetna wspólna praca Ojca i Syna! , pozdrawiam serdecznie
Stały skład od lat :) Pozdrawiam!
@@RolnikPracuje możesz mi powiedzieć gdzie kupiłeś ta wspomaganie do zetor bo też chce kupić?
@@grzegorzciso6495 sklepdlarolnika.pl
Mam tak samo w 7045, na obrotach około 700-800 w górę kręci się lekko, poniżej już jest ciężej, aczkolwiek obroty minimalne dla tego silnika to coś właśnie około 800, sam niżej nie schodzę i nie widzę problemu. Do tego z załadowanym turem na postoju już bywa różnie, o ile z drobnymi korektami nie ma problemu, to większy skręt nie jest możliwy, musi choć trochę się toczyć. Z tego co wiem to wszystkie zetory z tym śmiesznym serwo tak mają, u mnie działa jeszcze całkiem sprawnie :)
No to teraz będzie śmigał😉
Dobra trza dalej oglądać
Kilka lat temu jak zakładaliśmy wspomaganie, to mówili że do resorowanych półosi nie zakłada się siłownika poprzecznego, bo zmienia się zbieżność, a teraz coraz częściej widzę że ludzie zakładają poprzeczny do resorowanych półosi.
może się poświęce kiedyś i zmierze jaka jest zmiana zbieżności podczas przysiadania sprężyn. Obciąże ładowacz i sprawdze w dwóch skrajnych pozycjach. Z tym że drążki patrzą lekko w górę więc w pierwszej fazie podczas przysiadania ciągnika zrobią się bardziej zbieżne a jak miną kąt prosty z wąsem zwrotnicy będą dążyć ku rozbieżności więc ogólnie będzie to bardzo mała różnica w skrajnych położeniach ;) a może nawet to samo :)
0:18 z przyzwyczajenia zamknąłem oczy🤣
Haha
ja też haha
Też założyłem, idealnie chodzi. Pozdrawiam! :)
Orbitrol to orbitrol jakby te serwa były takie cudowne to by je montowali dalej a 72 to była ostatnia seria z serwem,ja miałem problem bo urywalo mi wąs pod obciążeniem przy turze a teraz jest spokój na orbitrolu dobra robota pozdrawiam.
Serwa sa dobre dopoki ktos swoich łap nie pchal do silownika i poknocil tam w srodku, wtedy to wgl juz nie bedzie chodzic, bo malo ktory Jansuz to poskalda zeby to chodizlo tak jak powinno
Jeszcze w latach 90' do nowszej serii 33-73, jeżeli ktoś zamówił sobie z resorowanymi półosiami zetora, to dostawał go z serwem. Orbitrol miały te ze sztywną osią.
@@Rames. Tak do 95 jeszcze były na miękkiej osi z serwem
@@marcin20pln żeby jeszcze ktoś poskladal tak jak było ze wszystkimi częściami to jeszcze coś z tego zrobisz, ja teraz robię zetora 7011 krajowego w skrzyni brakuje wszystkich podkładek dystansowych, mechanizm roznicowy na 4 nitach obspawany i pęknięty no cuda ludzie robią 😂😂
Jak dobrze że mam wspomaganie elektryczne i działa nawet bez zapalania ciągnika.
Zdrowych Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!!!!
Dziękuję i wzajemnie :)
Witam w jakim ciągniku masz elektryka i jak to się sprawuje myślę nad takim do zetora 7011
Dokładnie takie samo wspomaganie mam założone w swoim zetorku również nowa pompa i ten sam problem na wolnych obrotach, A znów w t25 wspomaganie z tej samej firmy pompa nsz16 i tur z przodu z widłą obornika zęby kute 880mm i niema żadnego problemu
Wydajniejsza pompa
@@RolnikPracuje właśnie nie ponieważ pompa od t25 ma wydajność jakieś 16l A ta od zetora jakieś 25 myślę że po prostu różnica jest w obciążeniu przedniej osi szerokości ogumienia i wydajności pompy na jałowych obrotach, można byłoby to pomiezyc jakie pompy dają ciśnie przy takich samych jałowych obrotach. Dość ciekawy eksperyment by wyszedł
Po prostu pompa przy tych obrotach silnika ma za małą wydajność i pomoże tylko wymiana pompy na jakąś wydajniejszą co n nie jest takie proste ale da się to zrobić. Pozdrawiam!
właśnie problem tkwi w tym, że nie produkują wydajniejszej od 25l/min ... do tego modelu ciagnika. Pozdrawiam!
Praca silnika na obrotach po niżej 800 to pewne jak w banku zaciernie silnika .
@@agromechanikapawe3978 Dlaczego? Jeśli ciśnienie oleju nie spada poniżej 1,2-1 bar przy 700-800 obr na rozgrzanym silniku to nie ma się czego obawiać.
@@mariuszmz2507 A nie spada ?? To raz a dwa . Gdzie jest czujnik ciśnienia oleju ? Na początku układu gdzie ciśnienie jest największe. Prawda ?? Co dzieje się z wałem korbowym wówczas tylko sam diabeł wie .
@@RolnikPracuje Tu masz racje, ale np można dołożyć pompę napędzaną z koła pasowego z T25 nsz16 i wtedy kierownica chodzi jak ta lala przy 800 obr, tylko że to wymaga dodatkowych przeróbek.
Jak ciagnik wychodzil z fabryki to serwo tez dzialalo plynnie. Wiec moze test i recenzja takiego orbitrolu miala by sens po kilku latach? Wtedy sie okaze jaki ten zestaw trwaly i bezproblemowy.
Ja nie zakładałem ale kupiłem starego Forda z orbitrolm i turem i pod obciążeniem600kg w zasadzie nie czuć różnicy jedynie gdy olej jest zimny to działa trochę ospale ale to pewnie pompa słaba . Kiedy już się przyzwyczaiłem do lekkości prowadzenia to wsiadając do 40ki to czasami nie daje rady cofnąć bo brak siły w rękach.
Jak oceniasz wspomagania teraz po czasie? Sam się zastanawiam nad założeniem tego.
Super spomaganie
Powiem tak dwa miesiące temu zamontowałem do swojego zetka takie wspomaganie z Agricoli i nie jest ono do końca dopracowane błędem jest mocowanie wspornika i orbitrola do skrzyni,ponieważ kabina pracuje ja na węże hydrauliczne dałem dodatkową gumę żeby się nie przecierały żeby założyć osłony to trzeba trochę nażeźbić się z tym wspornikiem,moja opinia jak to w słynnym filmie było "Pare niedociągnięć jest"Pozdrawiam
dokładnie ja montowałem 2 tygodnie temu i również uważam że jest pare rzeczy do poprawy ;)
Lepiej dopłacić i wziąć kolumnę pod orbitrol pod kierownicą. Ja ma węże puszczone przez dziurę zrobioną w "półce" pod kokpitem.
@@Rames. no widzisz ale myślałem że to wspomaganie jest super dopóki wziołem się za montaż a tak poza tym to nie było w ofercie agricoli z kolumną pod kierownicą no i przewody też dłuższe by musiały być żeby bez żeźby to poskładać.Jednym słowem sprzedają niedopracowane żeczy
@@FRooll2 Ja kilka lat temu zamawiałem, to pisałem do nich żeby mi nie dawali tych blach do montażu na skrzyni, tylko od razu mi przysłali z tą kolumną pod kierownice. Szkoda tylko że musiałem za to dopłacać. O przewodach nic im nie wspominałem, więc nie wiem czy dali dłuższe, czy są te same co do przykręcenia na skrzyni.
ja też brałem te wspomaganie z agricoli, przy zamówieniu wziąłem kolumnę dzielona co według ich jest do 7245( przy tym rozwiązaniu nie trzeba demontować kolumny), węże dłuższe od razu z marszu, problemy? Śruby za krótkie do osi przedniej, przydałyby się nakrętki m10 na 14 klucz, bo zamontować ten orbitrol to niech ich krew zaleje, w ogóle brakowało kliku rzeczy do hydrauliki ( przyłącza), podkładek nawet stożkowych nie dali do blach wspornika siłownika, niech sprawdza co sprzedają bo tragedia, kręci się tak samo jak na filmie .
Super filmy.. ale polecam odkładać narzędzia i elementy w czyste miejsce.. nie na piasek... Bo to trochę boli:)
Dobra robota 👍. Przekonałeś mnie ze warto zainwestować w orbitrol. Ale mam kilka pytań.Czy sprzedawany przez Agricole kompletny siłownik z drążkami o skoku 125 będzie na pewno pasować, chodzi mi w szczególności o to czy drążki mają takie same wymiary jak w zestawie z siłownikiem dedykowanym o skoku 100 sprzedawanym do zetora.Teraz pytanie, jakie musiałbym zastosować mocowanie do tego siłownika od c385 czy te dedykowane do zetora czy te z kompletu od c385 bo ze zdjęć wynika że obydwa różnią się od siebie nie mówiąc już o różnicy w wymiarach siłowników.
Bajeczka..Pięknie...Łapka w górę...pozdrawiam serdecznie...
Również pozdrawiam najserdeczniej ;)
Gdzie podłączyć węże przy orbitolu?
Jaką masz sprężarke bo ja mam 50 2 tłokową i ten sam klucz yato czy jakoś tak a ta sprężarke jrst na sprzedaż 800 zł czy nie wie pan czy ktoś by chciał taką sprężarke??
Ja mam 5211 i siłownik z lewej strony skręca mega mocno w sensie zwrotnice ale jak dłużej pojezdze to nie jest tak płynnie tak jakby sie zacinal ale lepiej niż było bez wspomagania
Siema z jakiego źródła kupiłeś to wspomaganie ???
Rok temu pisałem że na zimnym słabo działa orbitrol ale już mam przyczynę. Wystarczyło zmienić filtr hydrauliki i teraz na zimnym nie ma problemu.
jaką specyfikacje miała ta pompa wydajność i czy wymieniałeś ją jeszcze raz później
Pamiętam takiego 7211 w 1987 roku...To był" Mercedes" w tamtym czasie,dwóch gospodarzy nowe sztuki kupili wtedy w parafii!
To było naprawdę COŚ
do dziś zetor z seri 52,62,72.. jest i tak Mercedesem w porównaniu do c-360,Wiem coś o tym bo dwie 60 miałem
@@FRooll2 najbliżej zbliżono do 60 to 3320 95 r nie ma startu z 60
@@robertlewy3813 60 jest na bazie Zetora 4011 czyli lata 70 i do serii 52, 62, 72 to przepaść. Wiem, bo mieliśmy 60 z roku 80 i zmieniliśmy na 5211 z roku 87. A przepaść to mało powiedziane.
@@tombien bardziej chodziło mi o ilość koni ale oczywiście masz rację 60 to kopia zetora 4011
Witam z dobrego serca podpowiadam że sprawdź sobie ciśnienie w układzie, ja założyłem i nie sprawdziłem tego i po pewnym czasie (około 2 miesięcy) pompa wypluła uszczelniacz. Więc sprawdź bo będzie awaria w najmniej odpowiednim momencie. Pozdrawiam i jak możesz to odpisz czy miałem rację
jaki orbirol miałeś w zestawie? 100tke?
Jeżeli mogę spytać ile już macie tego Zatora 7211
świetny film))
Witam..czy oryginalny zawór przelewowy zostaje czy wyrzucamy i przelew z orbitrola będzie ?
Witam co możesz powiedzieć o tym orbitrolu po pewnym czasie użytkowania sam zastanawiam się nad kupnem do 7245 i nie wiem z jaki zestaw wybrać z siłownikiem wzdłużnym jest tańszy o 6 stówek nie wiem z czego to wynika dzwoniłem do firmy ale strasznie słabo zorientowani i w sumie nic się nie dowiedziałem byłbym wdzięczny za opinie ,ps.super filmik jak zwykle.
Do zetorów z napędem to tylko z poprzecznym siłownikiem w miejsce amortyzatora skrętnego.
@@Rames. i taki właśnie założyłem i jest git
Chciałbym mieć takiego ładnego zetora 😀🤩Pozdrawiam
świetny film a zetorex to MOC
Jaki RAL błotniki i maska ?😀
Niestety ja w Mtz82 też z kulisami miałem problem ale ściągacz kupiłem bo moim zdaniem walenie młotkiem nie ma sensu ponieważ mój ciągnik pracuje w turze i na dodatek kulis jest osadzony na śrubie storzkowej i taki filmy się ceni
ściągacz dobra rzecz, lecz też nie wszedzie nim dojdziesz. Pozdrawiam
Jakiej firmy jest to wspomaganie na orbitrol
Miałem ten sam problem z serwem a nawet bardziej bo potrafilo samo skręcić i jak przerobilem na orbitrol jest o niebo lepiej tyle ze zrobilem tańszym kosztem sam po dorabiałem uchwyty i td . Pozdr
A nie urywa przegubow? Bo pod onciazeniem takim bigbagiem tak krecic to duze sily dzilaja. Ze zwyklym wspomaganiem to idzie wyczuc to sktecanie a czy z orbitrolem tez?
@@Investczer z orbitrolem tym bardziej wy czujesz niż na serwie jak do tura jak przerabiasz na orbitrol to proponował bym założyć siłownik taki co z dwóch stron wychodzi taki typowy od sterowania co występowały np w 5320
10:58 a nie kolumną kierowniczą
mozesz podać link z ogłoszeniem do tego zestawu?
Nie spytałeś przed zakupem pompy jaką ma wydajność?
Ja tam się nie znam za bardzo, ale wydaje mi się, że przy pompie jest to jedna z ważniejszych informacji.
25l / min innej nie kupisz. Do podnośnika są wzmacniane, tutaj niestety nie...
@@RolnikPracuje Jest jeszcze opcja żeby za pompą założyć akumulator hydrauliczny który podczas jazdy na wyższych obrotach zostanie napełniony olejem i potem na niskich obrotach będzie zapas oleju pod ciśnieniem
Nigdy czegoś takiego nie widziałem, ale skoro jest taka potrzeba i nie ma innej pompy to można trochę pokombinować.
Pozdrawiam :D
@@RolnikPracuje a to może nie wina pompy tylko orbitrola jest może za duży
@@rafapasza3852 standardowo były setki, ale ten orbitrol pewnie białoruski za 250zł, danfos oryginalny kosztuje coś koło 800zł, może być i w tym problem
@@jakpo2384 to teraz dałeś do myślenia :O Hmm ktoś jest w stanie potwierdzić, że miałoby to sens z czytających komentarz???
Najładniejszy i najbardziej wyposażony zetor w Polsce chyba taka maszynka do marzenie każdego rolnika :)
Ps.Skoro Zetorem ma już prawie wszytko to może teraz czas na c330?
Zetor nie ma jeszcze najważniejszego! Klimatyzacji :) Kurde tak nie mam kiedy rozgrzebywać tego tematu... A mam już część podzespołów układu. Tzn mam wszystko, ale problem z wymiarami skraplacza. Temat bedzie na pewno poruszony w kolejnych filmach ;)
Tombien ma też ładnego zetora, ale 5211
Orbitrol danfoss i zmiana kolumny wtedy nie ma potrzeby montażu orbitrola na skrzyni
Pierdzielenia z tym jest sporo ale warto
Jaki koszt takiego zestawu ?
Widzę że balonówki na przednie koła założyliście , fajny film pozdrawiam :)
Jeszcze musimy wyciąć dystans bo uderzeją o zwrotnice. A znajoma firma ploter z plazmą zawiesiła w pracy bo wirus :/ Felga ostrówek niestety pasuje bez kombinacji tylko odwrotnie co nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na za duze odsadzenie od osi oraz brak sfazowania centrującego w otworach na szpilki z odpowiedniej strony.
Widzę że teraz masz wspomaganie tak jak w moim 5320.
Te wspomagania mają to do siebie że na wolnych obrotach wolniej kręci,a na wyższych normalnie , mam to samo w C 330 ale z obciążonym turem daje mega radę. Pozdrawiam
Właśnie tak jest u siebie będę przerabiał żeby napęd pompy szedł z od przodu z wiskozy tam są dużo szybsze obroty i wtedy chodzi lux
Możesz mi podać stronę gdzie kupiłeś wspomagania do zetora bo też chce zmienić na orbitrol
Witam gdzie kupimy taki zestaw do 721.
Gdzieś ta nutę już słyszałem!
Ja mam od oryginału wspomaganie i się zepsuneło i muszę mowę kupić
Mam pytanie też mam takie wspomaganie i jak jadę szosa to muszę cały czas kontrowac w lewo i non stop się kręci kierownicą. Jaka moze byc przyczyna?
Rozwiązałeś problem?
Jaka przyczyna była?
Wiem data ale prosiłbym o odpowiedz. Jak przeprowadziłeś płukanie układu wspomagania
Mogłeś kupić wspomaganie z takim uchwytem allegro.pl/oferta/kolumna-kierownicy-zetor-7245-wspomaganie-orbitrol-7379075746 , na tym co masz to skrzynia biegów jest nieruchoma a kabina pracuje i niszczy orbitrol
Masz rację, że rozwiązanie montazu do skrzyni nie jest zbyt dobre dla orbittola. Odeszła tez jedna guma amortyzująca przechyły. Zobaczymy w praktyce ;)
Nieźle podrożała, kilka lat temu dopłacałem chyba 70 zł do zestawu wspomagania, za tą kolumnę.
Witam. Dziś kupiłem zestaw wspomagania do Zetora 7711 z siłownikiem o skoku 2x125mm. Podzielę się jak mi to pracuję.
Dałeś radę to założyć? 2x125 ma szerszy cylinder, inne mocowania, poza tym szerokość minimalna drążkami jest za szeroka, żeby zmieścić między koła...
Witam. Możesz napisać jak wyszedł montaż tego 2x125 ? Pozdrawiam.
Mocowanie na orbitrol z Zetora 5320
Też się zastanawiam nad orbitrolem, tylko które wspomagania są lepsze z siłownikiem poprzecznym czy wzdłużnym?
Czesi do resorowanych półosi, montowali jeszcze serwo w latach 90'. Jak chciałem montować poprzeczny kilka lat temu, to często spotykałem opinie, że będą problemy ze zbieżnością. Teraz widzę, że coraz częściej ludzie zakładają poprzeczny bez względu na rodzaj półosi. Więc jeżeli z tą zbieżnością to mit, to drugi raz wybrałbym z poprzecznym. Ale wzdłużny nie jest zły, jeżeli chodzi o ciągnik bez ładowacza.
@@Rames. a jak z promieniem skrętu? Zostaje taki sam jak z serwem?
@@Tobiasz_Slusarczyk Z promienień według mnie jest bez zmian, przynajmniej nic się nie zacina i jest dużo lżej.
@@Rames. Dzięki za rady 😁 Pozdrawiam! I Wesołych Świąt Wielkanocnych!
@@Tobiasz_Slusarczyk Dzięki, tobie również :)
7.10 czyżbyś miał zakładać kierownice na GPS ?
Każdy zetorek którym jezdziłem tak ma że na wolnych obrotach wolno się skręca , nawet zetor 3320 na nauce jazdy który praktycznie nie miał przebiegu tak miał tak już po prostu jest na orbitrolu
Niestety tak to wygląda.
@@RolnikPracuje Układ wspomagania sterowany orbitrolem działa lekko w każdym zakresie obrotów silnika,problem w Zetorze jest napęd z wałka rozrządu pompy wspomagania a więc dwa razy mniejszy niż silnika.Też mam Zetora i znam ten problem a zestawy do Ursusa z napędem od wału z przodu działają lekko na wolnych obrotach
Masz w planach zakupić wiekszy ciągnik z napędem pewnie jakiegoś zachodniej produkcji ?
Super modyfikacja która naprawdę poprawi komfort pracy z ładowaczem. Podobny problem występuje u nas w Zetorze właśnie na obciążonym ładowaczu praktycznie traci się wspomaganie, a drugim zapadające się koła w miękkim terenie. Widać na drugim planie że w planach jest u Ciebie montaż szerokich kół. Mógłbyś napisać jaki rozmiar zakupiłeś opon ?
Zetor pierwsza klasa, choćby wczoraj z taśmy zjechał, mega zadbany i to się ceni :)
Pozdrawiamy.
Felgi ostrówek 15.3 i a opona najlepiej wyglądająca moim zdaniem 11,5/80 - 15.3. Mieści się pod oryginalny błotnik. Problem tylko z osadzeniem felgi w odpowiedniej odległości od piasty żeby rantem nie uderzała o zwrotnicę. Będę organizował dystans wycięty plazmą, który przyspawam do felgi. Problem w tym, że zakład w którym wycinam zwykle takie rzeczy (do ładowacza mi dużo elementów wycieli wg projektu) stoi - nie pracują... COVID... 99,9 osób przechodzących na balonówki zakłada tę felgę odwrotnie co powoduje, że felga odstaje za mocno oraz nie jest centrowana i trzymana odpowiednio przez śruby, ponieważ otwory z sfazowaniem zostają od drugiej strony :/ Ja tak nie założę ;) Jak pospawam wsio to lakier kość słoniowa ZETOR i będzie naprawde fajnie wyglądać :)
@@RolnikPracuje Dzięki za tak szybką odpowiedź :) O jaką grubość dystansu się rozchodzi aby było bezpiecznie? Na jaka szerokość masz teraz rozstawione koła ?
Pozdrawiam.
Jeżeli chodzi o takie naklejki to wd40 fajnie rozpuszcza
dobrze wiedzieć ;)
to jest wina orbitloru
Na naklejki w nieodpowiednich miejscach WD40. Lekko nawilżyć i wszystko schodzi
ja mam dwa Zetory jeden to 7245 z turem i drugi Zetor 5211 tyle że Zetor 7245 ma wspomaganie na orbitrol Zetor 5211 ma wspomaganie
A co w przypadku zmiany rozstawu kół? Czy producent przewiduje różnej długości drążki?
Ja rozstawu nie zmieniam dlatego nie zagłębiałem sie ten temat. Mam znajomego ktory zmienia i dorobił sobie długie drążki we własnym zakresie.
Czesc
Dzień dobry. Ile kosztuje taki komplet spomagania, I gdzie można kupić?
Agricola.pl
Przeguby wybija się uderzając w obudowe przy jednoczesnym podważaniu go, tak na przyszłość :)
Samemu nie jest łatwo podwazać i uderzać ;) Ale oczywiście jest to lepsza opcja ;)
Powiem ci że ze zlamanym palcem dałem radę :D
@@RolnikPracuje jesli jest mozliwosc tylko ze lekko!!! (2cm) za koncowke drazka podniesc lewarkiem i uderzyc w obudowe. Mi sie to sprawdza. Pozdrawiam
@@skiperkowalski4422 Wiadomo jak jest. Jak nie idzie tak to sie kombinuje siakk :) My Rolnicy czyli również miedzy innymi mechanicy wiemy jak jest ;)
@@RolnikPracuje dokladnie! Trzeba sobie jakos radzic. Pozdrawiam
jaką masz pompe wspomagania?
bo te pompy to 25l mają to nie myslałes założyc orbitrola 160?
jeśli sie myle to napiszcie bo predkośc obrotu kierownicą zależy od orbitrola bo co chodzi o pompe to masz wydajną jak na ten orbitrol
Nie opłaca się. Załóż elektryczne tak jak do c 360. Tańsze i u mnie działa już rok bez luzuw i zastrzeżeń. Pozdro.
nie jestem przekonany do tego rozwiązania i ładowacza. Często jest tak, że chcemy skręcić prawie nie jadąc i wtedy elektryczny silnik wykręca nam ślimaka i całą przekładnie aż sinieje... (po czasie na pewno zostajemy z wyrobioną przekładnią i wszelkimi po drodze końcówkami drążków. Rozważam t wspomaganie eleketryczne, ale do c330, który z ładowaczem nie pracuje ;)
U mnie prajuje w c 360 elektryczne już rok czasu i mam go z przednim napendem od robura na kołach 20. I z ładowaczem. To czy przy pracy z ładowaczem czy w orce z balastem na ładowaczu. To spisuje się bez zarzutów
@@michamatoch8737 witam sam kupiłeś na szrocie takie wspomaganie, jeśli tak to od jakiego auta
w 60 tce też zakładaliśmy ale tam nawet na niskich obrotach lekko kręci
Pewnie pompa wspomagania nsz. Na niej podobno jest elegancko nawet na małych. A oryginał zetorowski i zamienniki niestety są daleko w tyle z wydatkiem l/min...
@@RolnikPracuje jakaś ukraińska to jest
Nie próbujecie wstawić pompy wspomagania z wyższego modelu Zetora? Na pewno będą konieczne przeróbki. Natomiast efekt może być warty zachodu. Spróbuj poszukać na necie jak ludzie to montują.
Na razie nie ma na to czasu. Ogarniemy kukurydze to mozliwe, ze wroce do tematu ;)
Witam czy na tym wspomaganiu zmienił się promień skrętu? Pozdrawiam .
niestety tak, siłownik 2x100 który sprzedają w zestawie do 7211 jest za krótki. Powienien być taki jaki proponują do 80tki 2x125 - jeden z komentujących napisał, że właśnie z takim siłownikiem uzyskujemy taki skręt jak na serwie.
@@RolnikPracuje Powiem szczerze że pytałem z ciekawości bo do swojego 3p założyłem wspomaganie z siłownikiem dwustronnego działania zakładany na przednią belkę z tyłu i też u mnie jest skręt mniejszy jak bez wspomagania . Wniosek z tego że chyba każde nie fabryczne wspomaganie jest niedopracowane.
Też miałem ten sam problem w c330, ogólnie jestem zawiedziony bo za tą cene człowiek spodziewa sie lepszego dopasowania. Ja z mnieszym kątem skretu poradziłem Sobie poprzez skrócenie wasów zwrotnicy
W moim case international 844 s wspomagania niema znaczy jest ale tak żenująco chodzi że chyba bedzie trza pompe zmienić☹️
siema a masz na tej głównej pompie wyjścia na orbitrol? czy załozyłeś dodatkowa pompe
Mam pytanie czemu akurat tur w zetorze a nie w c 330? :D
Inny komfort pracy
Żadnego filmu z remontu przyczepy nie będzie? 🤔
Mam tak gdzies porozrzucane materiały, że szoook. Zbiorę do "kupy" i bede rzeźbił :)
Fajnie by było 😅
Ile macie ha?
Zetorek to jak z fabryki wygląda😃
Pozdrawiam i wesołych świąt.
Zetor pracuje na około 15ha III klasy ziemi ;) Pozdrawiam i wzajemnie wesołych !
Poczekaj do lata to zobaczysz jakie opory będzą na orbitrolu
Bedzie gorzej na rozgrzanym oleju?
@@RolnikPracuje ja mam w c330 orbitrol inna rozgrzanym jes gorzej
Że nieda się szybko kręcić to wina orbitrola za mała przepustowość a pompa jest dobra ja też tak miałem
Jestes pewien? Moj jest 100cm3 na obrót a Ty jaki zalozyłes, ze jest teraz dobrze?
160 tyle że chodzony przy kombajnie chodził
Ale śmiesznie mówicie, tak zaciągacie 😂
Wyślesz mi osłone gumowa tego silownika bo u siebie nie mam a Tobie sie juz nie przyda :D?
cały zestaw będzie na sprzedanie :)
@@RolnikPracuje Chcesz sprzedac caly zestaw z luzami i zle wyregulowanym zle dzialacym silownikiem. No to pozdro
@@marcin20pln nowy sworzeń, końcówki (uszczelnienia trzymają) i spokojnie można zakłądać. Tak jak widziałeś bez ładowacza działa całkiem sprawnie. Więc po zlikwidowaniu luzów na pewno będzie można lepiej wyregulować. Wezme za to symboliczne pieniądze a komuś może się przydać i będzie zadowolony.
Jakiej firmy jest ten orbitrol?
Hydrolider 100
Mocowanie tego orbitrola na stałe do skrzyni gdzie kabina na poduszkach pracuje to wielki błąd. W C-330 czy C-360 to tak jak kabina na sztywno siedzi z korpusem. Nie zakładaj obudowy i przejedź sie po dobrych nierównościach i zobacz co tam sie bedzie działo :D :D :D . Zobasz na tym filmiku z linka poniżej 0:40 tak powinno sie robic :)
ruclips.net/video/4wVzDzxWesc/видео.html
Popatrzę bez osłony co tam się robi jeszcze raz. Drążek jednak jest przez oryginalną gumę więc nie powinno być najgorzej. Wiadomo, że o niebo lepiej byłoby zamocować do mocowania kokpitu taj jak Ty to zrobiłeś. Jeszcze zobaczę :) Dzięki za komentarz :)
@@RolnikPracuje No i sam widzisz jak ktoś to zaprojektował ??? nie miał chyba pojęcia co robi ...
witam, jaki olej
Boxol
Duzo czesci zostalo z zestawu?
Sporo :P
A jak działa to serwo, ktoś chciałby wytłumaczyć? ;)
Chodzi ci o fabryczne stare wspomaganie?Przekładnia kierownicza połączona jest wąsem, z siłownikiem serwomechanizmu w którym jest rozdzielacz. Kręcisz kierownicą, wąs rusza rozdzielaczem w siłowniku i jest wspomaganie.
@@Rames. dzięki
@@nikodemtraktorzysta5821 dokładnie to na zasadzie układu nadąznego tj. Skręt kierownicy powoduje zmianę położenia suwaka hydraulicznego czyli rozdzielacza i np skręt w prawo daje do przodu w lewo do tyłu co powoduje podaniem ciśnienia na siłownik który jest mechanicznie połączony z suwakiem chcąc go wypośrodkować
Młotek o młotek lepiej nie udeżaj. Materiał może oderwać się z któregoś i zrobić krzywdę... ja już się nauczyłem
Tak samo z mesla każą opiłowywać jak się sklepie łepek, bo może odbić. Znam to z opowieści.
Mało wydajna pompa
Jedyny minus orbitrola, to trzeba się nakręcić, a na tym starym jest jeden obrót i pełny skręt.
To jest 100cm3 na obrot ale można założyć większy i wtedy bedzie odpowiadał bardziej oryginalnej ilosci obrotow.
@@RolnikPracujewiększy orbitrol zmniejszy ilość obrotów koła kierownicy potrzebnych do pełnego skrętu ale mała wydajność pompy zwiększy jeszcze odczuwalny opór na kierownicy.
na wolnych obrotach tak jest i nic z tym nie zrobisz
Jak będę wstawiał klime i zostanie mi miejsce na ogarnięcie napędu innej / zewntetrznej pompy wspomagania to bedzie działać jak trzeba :)
Orbitrol szanuje
Ten stary serwomechanizm to jakieś nieporozumienie a wyjac to pod ta kabiną to jak juz sam widzisz brak słów
Do końca walczył by zostać przy ciągniku 🤣 Pozdrawiam!
Opłaca się za Zetora 7211 dać 35 tyś
Adam jelonka z tego nie zrobisz
Zaraz zaraz a zetek nie ma w standardzie wspomagania.
A bo pewnie jest serwo?
Młody Rolnik xd ma
@@CiapekOfficial tak
Kup pompe wzmacnianą
Proszę cię zmień ten wentylator aż mnie w oczy kuje pozdrawiam i życzę dużo deszczu
Zmieniony :)
Wszystko fajnie ale za krotko
A mi sie wydawało, że film wyszedł za długi ;) Pozdrawiam
@@RolnikPracuje nie nie za długi
7211