Математика дуже потрібна дизайнерам - Ірина Єгорченко

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 май 2024
  • Ірина Єгорченко, старша наукова співробітниця Інституту математики НАН України, кандидатка фізико-математичних наук, розповіла в етері Громадського радіо про важливість популяризації математики у різних сферах життя. А також прокоментувала сучасний стан освіти.
    Ведуча - Ліза Цареградська.
    Ще більше якісного контенту читайте на ресурсах ГР:
    ◾ facebook: / hromadske.radio
    ◾ twitter: HromadskeRadio?t=...
    ◾ youtube: / @hromadske_radio
    ◾ instagram: / hromadske_radio
    ◾ telegram: t.me/HromadskeRadioNews

Комментарии • 15

  • @natfisher3386
    @natfisher3386 10 дней назад +3

    Цікаво (ба навіть іронічно) вийшло, коли інтерв'юерка доволі поверхово оцінює навчання історії як "кожен може прочитати параграф і зазубрити", а потім пані Ірина говорить про те, що досі немає спеціалістів (очевидно, істориків), які могли б зробити детальний аналіз про спадщину щодо фізико-математичних наук. ))
    Власне, і математика, і історія потребують наполегливості, таланту і роботи мозку. Це якщо хочеш бути хорошим фахівцем.
    Якщо суто за темою розмови: не можу уявити, як люди обходяться у житті без принаймні середнього рівня опанування шкільного курсу математики. Хто ті батьки, які щиро вірять, що можна повністю ігнорувати математику?!

  • @user-gd9ov2dc3t
    @user-gd9ov2dc3t 10 дней назад +1

    Дякую. Тверезий погляд на майже мертву освіту.

  • @annamanko4846
    @annamanko4846 11 дней назад +4

    Дякую за обговорення!
    Пані Ірина влучно згадала дискредитацію вчителів журналістами і радіо як підтвердження вибрало клікбейтний заголовок: "Багато вчителів погано ставляться до дуже розумних дітей"?:)
    Дуже шкода. Проблему дискримінації обдарованих дітей не висвітлено, але зате додано контекст, що серед таких вчителів розумним дітям не вижити! (бо ж більшість батьків вважають своїх дітей дуже розумними :)

  • @l2323l
    @l2323l 11 дней назад

    Дякую за інтерв'ю. Освіта дітей це завжди актуально.

  • @user-is6vp9dd5q
    @user-is6vp9dd5q 11 дней назад +1

    Чудове інтерв'ю!

  • @antonsolomko
    @antonsolomko 11 дней назад +2

    Можна послатися на "принцип Улама" (на ім'я відомого польсько-американського математика Станіслава Улама), згідно з яким "математик зробить це краще", маючи на увазі, що якщо двом людям дати завдання, з яким жоден з них не знайомий, і один з них є математиком, то математик краще впорається з завданням.

  • @annabarabanna7668
    @annabarabanna7668 8 дней назад

    Дякую!

  • @johan_johansson_
    @johan_johansson_ 13 дней назад +1

    Гарна розмова 💐💐

  • @user-rp7ip1xu1j
    @user-rp7ip1xu1j 10 дней назад +1

    Так, розумних дітей треба підтримувати - і інклюзивними програмами та підручниками, і інклюзивними класами.
    З деяких дисциплін щось намагаються зробити в плані підручників (напр., з біології є рівень стандарту, а є рівень "профільний")...

  • @l2323l
    @l2323l 11 дней назад +1

    Дуже маленьке інтерв'ю. Тема нерозкрита.

  • @nadiyarybakova6601
    @nadiyarybakova6601 13 дней назад +2

    Доброго вечора. Дивно що журналістка наводить приклад: "історію, наприклад завчив і все". Вибачте за мою думку, але недолугий підхід(і приклад). А ще, нетреба казати що один предмет краще за інший. Це вже має відійти у минуле. Тому, розмова може і гарна, але...

    • @antonsolomko
      @antonsolomko 11 дней назад +3

      Поглджуюсь. Історія, коли її нормально викладають, сприяє розвитку логічного мислення не менше за математику.

    • @Tory369
      @Tory369 9 дней назад

      @@antonsolomko О, мені також різонуло вухо. Який примітивний погляд на вивчення історії! А потім ми говоримо, наші люди не вміють критично мислити.Так історія - це ж найперший шкільний предмет, який весь націлений на розвиток критичного мислення. Ну, як так?! Ну, хто ж так навчає наших журналістів?!

  • @smartcat555
    @smartcat555 10 дней назад +1

    Проблема нелюбові до "сильно розумних" полягає в тому, що сильно розумні поводять себе хамсько і зверхньо навіть по відношенню до вчителів. При чому у більшості випадків - він має якісь там успіхи у чомусь одному (наприклад математиці) але вимагає, щоб йому ставили "віддмінно" з інших предметів, які він не вчить. Тобто він тільки потенційно розумний, але оцінки ставлять за роботу а не за потенцію.

  • @RR____
    @RR____ 11 дней назад

    Ведучій для повноти образу не вистачає клоунського носу. Не уявляю, як респонденту вдається зберігати серйозний тон розмови, дивлячись і слухаючи це. Що ж до пані Єгорченко, то пригадую, як вона розповідала про те, що гуманітарні дисципліни зайві у сфері наукового знання. З огляду на це, адекватних аргументів щодо потреби вивчати математику (а вона справді існує!) від неї не чекаю.