Elkészült a napelempark - Mikrosilver ötlete

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 авг 2024
  • ‪@Mikrosilver‬ látogatása során beszélgettünk arról, hogy miként lenne jó a napelemeket elhelyeznem. ‪@chrisp4028‬ videójában látható volt, hogy egy napelem a névleges teljesítménye felett is tud teljesíteni. Így valami jó ötletre volt szükség. Emellett a tartószerkezet rögzítése is elkészült.
    Kezdő szigetüzemű napelem használók csoportja
    www.facebook.c...
    #napelem #szigetüzem

Комментарии • 79

  • @Xhunter24
    @Xhunter24 9 месяцев назад +1

    Üdv. Nem akarok kötekedni, de eleve könnyű a szerkezet, nagy a felülete. Nem tudom mennyire szélvédett a hely, de én aggódnék amiatt, hogy nincs lerögzítve. Azokat a kis pálcikákat egy nagyobb vihar egy pillanat altt kirántja. Ne legyen igazam, de jobb félni, mint megijedni, és kár lenne a befektetett összegért és időért is.

    • @MagadUram
      @MagadUram  9 месяцев назад +1

      Köszönöm az aggódást. Ha a videó dátumát megnézed relatív régi. Azóta is ott állnak a panelek (picit már elforgatva az első sor). Természetesen kapott némi támasztást, de eddig meg sem moccantak. Nem annyira könnyű ám ez, mint amilyennek látszik. 😁De egyébként ezen a területen még akkor sincs túl nagy szél, ha egyébként máshol már fákat borogat. Maga az egész település elhelyezkedése ilyen.

  • @tuci81
    @tuci81 Год назад +5

    Király, ez már termelni fog rendesen, én is valami hasonló állványt akarok fabrikálni.Viszont nem szabad lebecsülni a viharos szél erejét, ekkora felületet hatalmas erővel tud megrángatni. Én mindenképpen raknék még a talp hátsó részére valami nagyobb súlyt, beton nehezéket, legalább 200-300 kilónyit soronként. Ha vannak beton oszlopok akkor azt könnyen rá lehet kötözni végig hosszába.

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +2

      Én már bízok a rendszerben elég far nehéz, rögzítve is van és mind az 5 táblát kell ily módon együtt borítani. Kissé szélárnyékban is vannak. Más bajok is lesznek, ha ez borulni fog. 😊

  • @chrisp4028
    @chrisp4028 Год назад +2

    Szia!
    A föld kábelt az aljára kötve, rövidebb kábel elég és ugyan olyan jó!
    A panel sorok alatt leütsz egy rézcyövet vagy horganyzott csövet és ott helyben tudod földelni a kereteket!
    (Nálam még nincsen földelve! :D )
    Nagyon tetszik ahogy megoldottad a keret megépítését!
    Jó ez a cövekkell rögzítés is!
    Tetszik a szögbeállítás a paneloknál, télen is jól termelnek majd! Hó nem rakódik a panelra az biztos, ha csak nem lesz több méter hó, de akkor is a hó ról visszaverödő fény is javítja a téli teljesítmény!
    Köszönöm az említést és szép napot!

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +1

      Ez a földelés hosszú sztori. 😊 😂 Sok érdekesség volt, amit egyeztettem Mikrosilverrel. Végül oka volt hogy így döntöttem. Mikrosilver meg tudja adni az elérésem, ha érdekelnek részletek. Elég kalandos. 😊

    • @chrisp4028
      @chrisp4028 Год назад

      @@MagadUram Oksa!
      Mindennek oka van, de sokszor nem tudjuk a hátterét, így van ez az elektronikával is!
      Hiszek neked, csak észrevétel volt!

    • @koborkutya7338
      @koborkutya7338 Год назад +1

      ez a földelés téma bonyecebb tud lenni, mint elsőre látszik. Általánosságban nem jó, ha egy rendszer egynél több helyen van földelve. Ez annyira igaz, hogy a profi hibrid inverterekben földelésváltó relé is van (ha van szigetüzemű földelés, akkor a hálózatra kapcsoláskor átállnak a hálózatira).

    • @chrisp4028
      @chrisp4028 Год назад

      @@koborkutya7338 Szia!
      Ez igaz, mert ahogy 15cm-el arréb leszúrsz egy földelést, már különbözhet a pontenciál, mint a lépés fesznél!
      Ezért a tökéletes a Feredej kalicka, amihez fel kell túrni a talajt alatta, leszúrni egy szondát, ehhel egy nagy racsot lefektettni és rákötni a szondára, ami mélyebbre megy, ezután erre a rácsra, bárhol csatlakozva ugyan azt a pontenciált kapod mindenhol rajta...
      Emellett, amit a nagy trafó rendszereknel csinálnak/elektromos elosztó pomtokon egy varosban, ugyan ez, csak a kerittést is magasra építik, ennek a felső része rács szarkezetü fém/acél!
      Ezt össze kötik a talajban levő rács/szonda földeléssel és kapnal egy hatalmas feredély kalitkát, ami felül nyitott!
      Ezzel a térben száguldozó elektronokat levezetil föld potenciálra, ami csak viszonylagos nulla pont, mert mindíg van alacsonyabb töltöttség!
      Így a levegöben levő rádióhullámoktol elkezdeve mindent lehúz a körülötte levő térböl "x" távolságig, ezzel csökkentve a villám veszélyt is!
      Kérlek szóljatok hozzá ha valamit rosszúl tanultam meg!
      Szép napot!

  • @pgggabesz
    @pgggabesz Год назад +2

    Szia ne legyen igazam de szerintem ez a tartó ud30 profilbol egy komolyabb őszi téli szélben egy fok ősszerogyni mint a ropi :/ amugy király a rendszer :)

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад

      Miért is?

    • @pgggabesz
      @pgggabesz Год назад

      @@MagadUram többek közt van szarazépítő végzettségem és tudom mit bír el az egymásba fordított UD profil… azért, de nem kötekedni akartam és nem is rossz szándékkal írtam!

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад

      Azért ezt én terhelgettem előtte és stabil volt, jól bírta. Nyomó feszültség nincs rajta sehol, így kicsi az esélye, hogy megroppanjon. A napelem az nem súly, 25kg az egész.

    • @kamarton
      @kamarton Год назад +2

      Majd az első komolyabb szélnél kiderül, én soványnak érzem a szerkezetet, de tény hogy elhejezéséből adódóan talán nem kap alá olyan mértékben a szél.

    • @MagadUram
      @MagadUram  11 месяцев назад

      ​@@kamartonTöbb mint egy éve stabilan tart.

  • @bandinemes9547
    @bandinemes9547 7 месяцев назад

    Láttam a kampóidat amit levertél, ugye nem gondolod hogy azok megvédik a széltől. Betontuskó és ahhoz kösd ki drótkötéllel ha nem akarod darabokban látni őket! A SZÉL NAGY ÚR!

    • @MagadUram
      @MagadUram  7 месяцев назад

      Szépen állnak azóta, meg sem mozdultak. Persze van még némi súly is.

  • @ldsman1global587
    @ldsman1global587 Год назад +6

    Az a vaskampó, amilyen könnyen lement, pont olyan könnyen is fog feljönni...

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад

      Jó nehezen ment le. 😊

    • @bucbuc472
      @bucbuc472 11 месяцев назад

      @@MagadUramEgy komolyabb vihar viszi az egészet. Ezek hatalmas felületek.
      Már írták neked, hogy súlyozd le rendesen, mert ha ez összejön már hiába lesz sírás.

    • @MagadUram
      @MagadUram  11 месяцев назад

      @@bucbuc472 Túl vagyok a komolyabb viharokon. Meg sem mozdult semmi. Több mint egy éve áll. Van kiegészítő súly is, de a nagy 80-90km/h szélben sem volt szerepe. Nem nyílt terepen van.

  • @laszlor.746
    @laszlor.746 Год назад +5

    A kismacsek elvitte a show-t, nem tudtam az adatokra koncentrálni! :-)

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +3

      Tudnék róla mesélni, lépni nem lehet tőle, folyamatosan ott segített. 😁

  •  Год назад +2

    Nagyon szép kis napelem park! Gratlulálok! Mikor is nem vagy otthon? Bérelnék egy utánfutót. ;) :)

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +2

      Jövő hét szombaton van valami őstermelői buli. Na akkor nem vagyok. 🤣😂

    • @tomika2700
      @tomika2700 10 месяцев назад

      😁@@MagadUram

  • @mikloskalman2841
    @mikloskalman2841 Год назад

    Üdvözlöm, ismét a segitcségét kérném a napelem vázat szeretném leföldelni ön milyen kábelt ajáll milyen méretet. A földelésem úgy 15méterre van a napelem váztol. Elöre is köszönöm válaszát. Üdvözlettel Miklós

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад

      Azt szokták mondani, hogy földeléshez legalább 10-es kábel kell. Na én ezt nem tartom. 6-os vezetékem volt, azzal földeltem. Az meg, hogy hova van kötve az édes mindegy. Én levertem egy földszondát a napelem közelében, arra vannak rákötve a napelemek.

  • @GKrisz-hun1
    @GKrisz-hun1 Год назад

    Szia Magad uram! Én gyakorlatilag ugyanezeket az eszközöket nézegetem, mint ami neked van. Easun Igrid-SV-IV- 5,6kW + 450W Canadai, és a kb. szinte légvonalban 40 méter. (Az inverter olcsóbb helyeken most nincs.)
    A canadian 450W-nál Impp kb.10,96A. Én is 2 sztringet tervezek kicsit eltérő tájolással. Nem létezik az az állapot, amikor a 2 sztring esetleg a (450W/napelem) nagyon maxon vagy felette működik (mint ChrisP-nél a 650W-ból lett kb. 820w, ez itt 126%) és a 2 × 10,96A × 126% = 27,62A (elméletben). Az inverter meg 1 bemenetű 27A-rel. Mennyi lehet a maximális túllépés? Mi történik, ha mondjuk 30A-t vagy többet kap az inverter?
    Mivel te tesztelted a "30m" vezetéket, ezért kérdezem, hogy mi lenne, ha a 40m mondjuk 2×25mm2 alumínium kábel lenne? Vagy volna-e jobb, de megfizethető ötleted?
    Más. Nézegettem a bifaciál paneleket is. Vannak, amik elméletben képesek a + 25-30% teljesítmény növekedésre. (pl. Egy 445W-os panelből ki tudhat jönni 556W. Viszont az Impp itt 13,5A, alapban 10,8A) (25A biztosíték kell neki) Ehhez a plusz teljesítményhez kellenek bizonyos visszaverődési feltételek... Csak elméletben gondolkozom, hogy párhuzamosítva bevállalható-e?
    Köszi.

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +1

      Szia. Valami miatt visszatartotta a YT megjegyzésed, ezért csak most válaszolok.
      Nos azt már tapasztaltam két panel párhuzamosítása esetén, hogy bejött 26 amper, erről talán volt szó egy korábbi videóban, de az egy PWM vezérlő volt.
      A mostani felállásban 20A-nél több még nem jött be, de ahhoz, hogy ennyi jöjjön, rendesen le kell terhelni az invertert is. Ha tartod a 80%-os szabályt, vagyis tartósan ennél több terhelést nem raksz a rendszerre (beleértve az akku töltését is), akkor 20A fölé kis eséllyel fog menni a bejövő áram, vagy csak kicsit haladja meg. Egyébként meg 25A-rel védem a bejövő ágat, a rendszernek is van némi (általam nem ismert) tűrése az biztos. A 40 méter azért az szép távolság, de 16-os kábel is elég lehet. Erre vannak mindenféle online számítási lehetőségek.

    • @GKrisz-hun1
      @GKrisz-hun1 Год назад

      @@MagadUram Szia! Nagyon köszönöm a válaszod! Ezt most jó, hogy leírtad, mert nem is jutott eszembe, hogy a max amper max terhelésnél érvényes. Na meg, hogy nem 30 hanem 25A biztosíték...

    • @GKrisz-hun1
      @GKrisz-hun1 Год назад

      Szia! Nézgelődtem a napelemek között és találtam egy ilyet:
      Gyártó DAH Solar 460Wp napelem panel DHT-M60X10/FS FULL SCREEN Black Mono; Maximális teljesítmény Pmax 460; Méret 1903*1134*32mm; Cellák száma 180; Hatásfok 21,32; Üresjárati feszültség Voc 62,4; Rövidzárlati áram Isc 9,31; Munkaponti működési feszültség Vmpp 52,8; Munkaponti működési áramerősség Impp 8,71. Kb.: 93-95.000,-Ft. (ha minden igaz)
      Terv: 1×8db vagy 2×4db Easun Igrid-SV-IV- 5,6kW inverterrel (ha a canadian nem jön össze)
      Szerinted jó lehet ez a PV? Elvileg kínai vagy inkább a canadian (ennek még nem tudok árat) vagy Risen Energy RSM144-7-450M Mono 450w (kb. 100eFt.) Nem tudok olcsóbb forrást sajna. Melyik lehet a legjobb döntés?

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад

      Jófogáson lehet találni olyat, aminek jó ára van és jó is. Pl ez is. www.jofogas.hu/pest/Napelem_tabla_panel_cella_400W_Risen_RSM40_8_400M__fekete_uj__130061942.htm
      Tanya Csenöl is ezt vette meg legutóbb.

    • @GKrisz-hun1
      @GKrisz-hun1 Год назад

      @@MagadUram Köszi! Szétnézek ott. :)

  • @mtamas8160
    @mtamas8160 Год назад +1

    Gratulálok sok ampert és wattot kívánok mindörökké ámen. Napelem telepítés előtt vagyok 10.6 kw rendszer bruttó 4.600.000 Ft földre telepítve . Hogyan lehet engedélyek nélkül napelemeket telepíteni, hogy a szolgáltató ne büntessen meg ? Nem szigetüzemre gondolok

    • @Vaszilij80Szopjlejev
      @Vaszilij80Szopjlejev Год назад

      Mi közük hozzá? 😁

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +3

      Ha nem szigetüzemre gondolsz, akkor úgy, hogy nem kötöd be, csak dísznek használod. 😊Minden más engedély köteles.
      A szigetüzem az egyetlen megoldás, amit használni is lehet engedély nélkül. Azt viszont (ezért szigetüzem) úgy, hogy nincs kapcsolat a hálózattal, külön solar vételezési pontokat építesz ki.

    • @palkoltai2211
      @palkoltai2211 Год назад

      Ezt nem lehet kihozni a feléből??
      Ha csak panel árat nézünk és invertert!?
      Miért áfássak ezek még!!?

    • @mtamas8160
      @mtamas8160 Год назад +2

      Üdv risen solar 405 wp mono felcellas titans 26 db bruttó 2.123.000 Ft Huawei 10 ktl-m1 sun2000 850.000 ft földre tartoszerkezet 970.000 Ft kábelek tűzvédelmi kapcsoló szerelési anyagok 240.000 Ft munkadíj 350.000 ft engedély 38.000 ft

  • @zsoltstenczel6955
    @zsoltstenczel6955 Год назад

    Hello szuper a redszered ,tulajdon képen kell sziget üzembe valami engedély vagy sem ??

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +1

      Jelenleg, minden híresztelés ellenére, nem kell.

  • @istvanpaulo614
    @istvanpaulo614 Год назад

    Üdv.Szeretnék kérni egy kis segítsége ha tudsz persze. Easun Power 3000W 220VAC Solar Inverter 102VDC 3KVA Pure Sine Wave MPPT 40A Solar Charger Controller 50HZ 60HZ Hybrid Inverter ezt a típusú invertert venném (bár nem igazán értem amppt és a pwm közötti külömbséget) tehát ehez az inverterhez,milyen és mennyi napelemet kellene vennem?további mit kell még vegyek,hogy egy üzemelő rendszerem legyen?ha tudsz konkrét dolgot írj,mert sok helyen kérdeztem és ahol néha kaptam választ ott is csak körbemagyarázták a semmit. :) vezeték,csarlakozók ok gondolom valamiféle kismegszakító stb.. haxtudnél valami kézenfoghatót megköszönöm.

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад

      Az MPPT drágább, de jobb megoldás és elmondható, hogy legtöbbször az a jobb választás. A PWM az olcsóbb, de néha lehet az is igazán jó választás. Sok dologtól függ. Itt olvashatsz róla egy keveset: panelectron-shop.hu/spg/435895/MPPT-vs-PWM-napelemes-szabalyozo Ebben a videóban meg nézni tudod a bemutatást: ruclips.net/video/k798-OaEEZM/видео.html
      Az inverterednek van három fő paramétere a napelem oldalon. Maximális napelem teljesítmény, maximális áram, maximális feszültség. A napelemen pedig van egy Pmax, Voc és Isc érték, ami a max teljesímény, a terheletlen feszültség és a rövidzárlati áram. A Pmax értékeket simán összeadod, abból kijön napelem táblák össz teljesíménye. A sorba kötött napelemeknél a feszültség, a párhuzamosan kötöttnél az áram értéke nő. Tehát ha van 10db napelem, ami 5W-os, a Voc=10V a Isc=2A. Ha ezekbőb 5-5db van sorba kötve és ez a két 5-ös pakk (ezt hívják stringnek) párhuzamosan, akkor az össz érték a teljesítés elméleti felső határa 10*5W = 50 W. A maximális feszültség az 5*10V = 50V és a maximális áram meg 2*2A = 4A. Az eggy jótanács, hogy az inverternél feltüntetett maximumr értékekre, hanem inkább annak 80%-ra kell belőni a napelemeket.
      Szóval megnézed az invertered leírását és abban ott vannak, hogy mi a három maximális érték. Egyiket sem szabad túllépni, így annak megfelelően lehet játszani a napelem táblák kiválasztásával. Itt nincs jó válasz, hogy hány darab kell, mert a napelemek paraméterei határozzák meg, hogy éppen mennyit lehet használni belőlük, hogy ne lépd túl a korlátokat.
      A napelem és akku oldalon kizárólag egyenáramú (DC) olvadó biztosítékot szabad használni. Ezek mérete szintén meg van adva az inverter leírásában. Váltakozó áramú (AC) biztosítékot nem szabad használni. Egy kivétel van, ha a gyári katalógusban fel van tüntetve, hogy arra is alkalmas.
      Ha bizonytalan vagy, akkor inkább olvass még utána, nézz meg sok megoldást, beszélj olyan szakemberekkel, akik értenek az egyenáramú rendszerekhez. Sok villanyszerelő nem ért ezekhez, aki korrekt az be is vallja. Nem ciki, hiszen ők váltakozó feszültségű megoldásokra szakosodtak.
      Egy biztos, a napelemről nagy feszültség és áram tud lejönni. Nem megfelelő eszközökkel csúnya tüzet lehet generálni vele (a heggesztés is egyenárammal történik). Szóval ez nem játék, ha nem értesz hozzá, akkor inkább kérd szakember segítségét.

  • @flourlouis5009
    @flourlouis5009 Год назад

    jo lett a video,jo lett volna látni a kötést a dobozba ahol a stringek egyesulnek,hogyan oldottad meg?Esetleg egy fotot nem dobnál ,hogy a dobozba hogyan egyesuted?

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +1

      Semmi extra, egy sorkapocsba vannak bekötve.

  • @zoltanpetercsiki1407
    @zoltanpetercsiki1407 Год назад

    Lenne nekem 2 db fontos kérdésem amiben segítségre szorulok :) Na jó sok mindenben szorulok én segítségre de most így hirtelen...Van nekem 18 db panelom 240 wattos poli.De lenne még nekem 225 wattos is pár darab.Szeretnék 2 stringet csinálni és ellátni DC-vel egy 5.5 Kw-os kék fehér mikrosilver első verziós invertert.Földi telepítés lenne ahogyan nálad is.1-es számú kérdés.Hogyan kellene a stringekben elhelyezni a kisebb teljesítményű panelokat? Az eltérés kicsi ami a teljesítményt illeti de van-e esetleg befolyása a string teljesítményére ha pl stringenként van 9 db 24ö-es panel plusz 2 db 225-ös? A második kérdésem az lenne hogy van nekem 4-es szolárkábelom amivel elvezetném a DC-t az inverterhez.Ez kb 15 M távolság lenne.Jó lesz a 4-es kábel vagy 6-os kellene mindenképpen.számításaim szerint 420 V lesz aminek el kellene ezen a távon jutni az inverterhez.Nagyon hálás lennék a jótanácsért.

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад

      Fontos dolog, tanácsokat nem adok, mert nem vagyok a kérdés szakértője. Ahogy másoktól hallom nem szerencsés a paneleket keverni. Ha nem azonos a paraméterük (feszültség, áram) lerontják egymást. A kábel esetén sokat teszteltem, erről van szó az egyik videóban. Ugyanis az egyenáramnál nagyok a veszteségek. Ezért én 16-os (nem solar) kábelt használok, védőcsőben. Ez viszont húzós áron van. ~70e Ft volt nyáron 2x30 méter. De azt is figyelembe vettem milyen áramok jöhetnek be, mert nálam párhuzamosan van két sztring. Amiről már tesztek során bejött 26A is, ami "csupán" 5-6 Amperrel több, mint ami adatlap alapján várható. De ez normális, ha az idő hűvösebb, mint 25 fok, amin a paneleket tesztelik. A 6-os kábel 25A-ig használható szabvány szerint.

  • @Vaszilij80Szopjlejev
    @Vaszilij80Szopjlejev Год назад

    Jobban néz ki, mint a Lidl-s fólia sátor 😉🙂

  • @blizardo13
    @blizardo13 Год назад

    Nem lett volna érdemes úgy elhelyezni, hogy egy tároló is legyen egyben?

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +1

      Az inverter, amit használok az beltéri. 10+ méterre van légvonalban. Jó lett volna, de nem tudtam megoldani.

  • @erikazambo470
    @erikazambo470 Год назад

    Energia tárolás?Kondenzátorok!Gyertek rá ,hogy mivel lehet összekötni,a meglévő akukkal! pont ma hallottam,egy falnyi, kondenzátorral,működik a napelem!Valahol!

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад

      Hol láttál ilyet? Érdekelne, érdekes kísérlet.

    • @erikazambo470
      @erikazambo470 Год назад

      @@MagadUram Én nem láttam, csak a barátom!Lefényképezte,csak telón ,beszéltünk.Kapott is kölcsönbe!Nem kísérlet működik!Egy házat visz!Tegnap elment a barátom olaszba,nem tudom ,mikor jön!Akkor fogunk találkozni.Akkor fogom látni,a kondi akku pakkot!DE álítólag 5000 dollár!Nem tudom ,még a teljesítményét se,csak,sebtében ,beszéltünk!

  • @chrisp4028
    @chrisp4028 Год назад +2

    Későbbi videómban elmomdom, de kelet és nyugat nem a legjobb!
    Maximális termeléshez haszáldki a panelok nyitásszögét és ha pl van 2stringed, akkor érdemes délkeletre és délnyugatra hangolni, így maximalizálhatod az egyenletes termelést!
    Amennyiben van harmadik string, akkor azt délre!
    Ez egy optimális beállítás ha pl reggel felhős és este tiszta vagy fordítba, esetleg kombinálódik!
    Szurkolok!

    • @Sanyi1978
      @Sanyi1978 Год назад +1

      Jól mondja!

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +2

      Egyről beszélünk, csak hülyén fogalmaztam. A keleties lenne a dél-kelet, a nyugatias pedig a dél-nyugat. 😊

  • @fonix68
    @fonix68 8 месяцев назад

    A rögzítő kampókat 45 fokban célszerű leverni. Úgy a szél nem tudja kihúzni.

    • @MagadUram
      @MagadUram  8 месяцев назад

      Meg van néhány beton kocka odakötve. Most már jó ideje úgy van, meg sem mozdulnak, szóval jelentem, stabil a megoldás. 😉

    • @fonix68
      @fonix68 8 месяцев назад

      @@MagadUram nálad még ok, mert egy fal van még ott, mellette, de próbálnad errefelé ,ahol 130 km/h szél is van. Tegnapelőtt több eves tujákat kapott ki a szél tövestöl a haveromnál. Azért írtam, hogy általanosságban jobb ferdén leverni a cöveket, tippként a követőknek,

  • @tamasalfoldi7706
    @tamasalfoldi7706 Год назад +1

    Azok a kampok rögzitèsek kevesek.

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад

      Az kiegészítő volt és már bizonyított.

  • @istvan3146
    @istvan3146 Год назад

    Hogyan párhuzamosítottad a két sztringet?

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад

      Simán egy sorkapocsba érkeznek a 6-os solar kábelek és onnan jön a házba egy 16-os kábelen.

    • @istvan3146
      @istvan3146 Год назад

      @@MagadUram Nézted már, hogy milyen áramok folynak, ha az egyik string jobban termel, mint a másik? Ha az elmenő vezeték árama nagyobb, mint az erősebben termelő tábláé, akkor jön be valami a gyengébb stringből is. Ha nem, akkor még a soros dióda is jobb, de akkor garantáltan elveszik a gyengébb string teljesítménye. Az igazi két inverter lenne, főleg, ha a 230-as kimenetüket össze tudnák szinkronizálni. Vagy dolgozhatnának közös akkupakkra, ahogy Mikrosilver mutatta. ruclips.net/video/vQ9vNPiHEkA/видео.html

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +1

      Napelemeket még csak-csak mérünk házi műszerrel, de stringeket már nem. De mivel volt, hogy 19.8A jött be 3500+ Watt az már annyira nem érdekel, hogy egy stirngről jön, vagy többről. 😉 Mert ha egyről jön be, akkor a 450W-os napelemről lejött 700W, ha meg többről, akkor meg úgy is jó. 😉

    • @istvan3146
      @istvan3146 Год назад

      @@MagadUram Ha többször fogysz ilyesmivel foglalkozni, akkor érdemes beszerezned egy lakatfogós DC árammérő műszert: www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&SearchText=dc+amper+meter+clamp

    • @MagadUram
      @MagadUram  Год назад +1

      Az van, de az inverter is mutatja, elég pontosan.

  • @hatenkimaslenne
    @hatenkimaslenne 8 месяцев назад

    Nem tartom jó ötletnek, hogy az egyik stringet keletre, a másikat nyugatra forgatod be. Akkor tényleg egymásra dolgoznak. Javaslom, hogy mindkettőt domborítsd meg inkább. A szélső táblákat 20 fokkal, a második, és negyedik táblákat pedig 10 fokkal fordítsd be. Így egyformán termelnek, és a napi csúcsot lejjebb viszi, de időben kitolja.

    • @MagadUram
      @MagadUram  8 месяцев назад +1

      Tökéletesen működik így és a napi csúcsot leviszi és időben kitolja. A gyakorlat már igazolta az elméletet.