TDR (2) - trójnik zwykły i dopasowany
HTML-код
- Опубликовано: 8 фев 2025
- Dalsza część wyjaśnień na temat TDR-u, czyli po polsku mówiąc reflektometrii czasowej, a dla niezorientowanych: chodzi o " radar " w kablu.
Przed obejrzeniem tego filmu zachęcam do obejrzenia filmu wcześniejszego, czyli wstępu do tematu TDR-a; tam wyjaśniam podstawy:
• TDR, czyli reflektomet...
Tym razem skupiam się na rzeczy, która wydaje się pozornie oczywista, ale wcale tak oczywista nie jest: jak stworzyć węzeł nadawczo-odbiorczy, w którym jest generator skoku jednostkowego, a także oscyloskop (czyli po ludzku mówiąc, jak połączyć te dwa urządzenia). Otóż wszystkie druty :) na niebie i na ziemi wskazują, że najlepszym rozwiązaniem jest użycie trójnika dopasowanego, a w ostateczności trójnika zwykłego.
Aleksander Burd
uwielbiam wpadać tu na wykłady
Technika impulsowa coraz bardziej mi się podoba , oczywiście proszę o więcej jak pozwoli czas .
16.6666 można uzyskać przez połączenie 3 rezystorów 50 ohm równoległe.
50ohm/3 - matematycznie tak, ale technicznie lepiej nie. Tak dużo oporków doda niepotrzebnie trochę pasożytów.
Coś strasznie buczy sądzę że to kilkaset Hz aż głowa mnie boli straszny dźwięk, jest do około 14minuty . Można sobie tego posłuchać doskonale od 9:33 do 9:40 jak jest brak mowy. Naprawdę sprawia ogromny dyskomfort że raczej tego nie wysłucham a szkoda bo niezwykle interesujące.
popraw korektorem graficznym, to jest tylko mowa wiec łatwo zminimalizować ten "przydźwięk"
@@andr27 jak bym mógł to bym tak zrobił :) no ale jakoś przeżyje.
Dzięki za informację i sorry, nie wiedziałem, że coś takiego się dzieje. Poszukam przyczyny, chociaż na razie nie mam pojęcia skąd to się mogło wziąć.