Pozdrawiam serdecznie i może napiszcie parę słów . Może macie Państwo jakieś pomysły na taki piec . Napiszcie jak ma wyglądać może jaki ma być kolor bo ja myślę że będzie czerwony . Pozdrawiam 👍😁 dzięki
mam piec tego typu i podobnej wielkości , jak chcesz podpatrzeć co i jak jest zrobione to daj znać, w tym zbiorniku powinna być rura zaizolowana -najlepiej chyba popiołem drzewnym. spaliny powinny iść rurą do góry w zbiorniku , w zbiorniku w dolnej części wyjście do komina, napiszę do Ciebie smsa, jak będziesz zainteresowany aby zobaczyć co i jak dawaj znać. Od ponad roku żyję bez rachunków :) da się. Pozdrowienia dla myślących
@@maciejbz749 To się niedługo skończy - Od ponad roku żyję bez rachunków - PIS wprowadzi, że każdy będzie musiał mieć CO podłączone do sieci miejskiej. Jeśli nie chcesz ogrzewać domu, CO to będziesz musiał kupować węgiel lub drewno z państwowych skupów.
Zaprawę z gipsu budowlanego połączoną (w kawałkach lub tłuczoną) z cegłą szamotową jako bufor ciepła. Blacha szybko się nagrzewa i jeszcze szybciej oddaje ciepło. Kołnierz z baniek od bojlerów. Super! Ja osobiście zrobiłbym (+ - 50cm h podstawy od powierzchni posadzki na , której będzie stać) dno płaskie na 3 lub 4 nóżkach z kieszenią na popiół (na zasadzie szuflady) + dolot powietrza dla lepszego dopalania spalin. Proszę Szanownego Pana. Pan żeś jest łebski " Hary " i aż Mnie biorą dziwy i nie dowiary, że się Pan prosi o rady. Wewnętrzny kanał zrobiłbym z cegły szamotowej tylko ten element zewnętrzny zostałby metalowy (podajnik) i część paleniska.
Robiłem taki piec 20 lat temu, do dziś z powodzeniem ogrzewa mój warsztat, ja gdybym otworzył dolot powietrza, a tworzy go 2 calowa rurka zakończona przysłoną to w dwie minuty cała dolna część popielnikowa jest czerwona od żaru- nigdy nie stosowałem węgla. Jeśli masz wyobraźnię (a sadzę że tak), nogi mojego piecyka są zrobione z pozostałości ogrodzenia kutego (też lubisz kowalstwo). Moje ogrodzenie składa się naprzemiennie z prętów na których osadzone sa dwa serduszka i jedno, co doskonale wypełnia przestrzeń przęsła. Serduszka osadzone są na skręcanych mechaniczne prętach w przekroju kwadratowych 10 x 10 mm a na końcu rozkucie w kształcie płomyka świecy. Czyli serce tworzą dwie S-ki lewa to klasyczne S, prawa to odbicie lustrzane (z asymetrycznymi brzuszkami , górny brzuszek większy dolny mniejszy) z identycznego pręta, mocno podwinięte i zakute na ostrze na końcach. Pręt na którym osadzone są te półserca jest j osią symetrii serduszka. Pręt jest naprzemiennie prosty i skręcany wokół osi . Po złożeniu S-ek z obu stron pręta zakute są ze sobą prętem okrągłym i na gorąco spłaszczonym w owal przypominającym jedno ogniwo łańcucha. Płot już ma 30 lat prezentuje się świetnie a właśnie takie 3 półserca rozstawione co 120 st wokół baniaka pieca, tworzą stylowe nóżki, dzięki czemu piec jest stabilny i nigdy nie wywróci się, co mogłoby stworzyć zagrożenie pożarowe. Jak zdejmujesz kopułę pieca należało zmierzyć temperaturę drewna na suficie, bo przykro by było, abyś tak doskonale wynegocjowane miejsce na warsztat puścił z dymem. Nie rób tego nigdy, gdy jesteś poza warsztatem. Dla porządku należało pokazać wylot z komina, bo ciąg może być taki, że mimo wszystko ten dym jest zawracany. Ja o tym wiem lecz inni nie muszą wiedzieć. W piecu zachodzi zjawisko pirolizy drewna i tak naprawdę tworzy się holtzgas (z niemiecka). Widzę, że przeżywasz te same rozterki co ja 40 lat temu, dziś zbliżam się do 70-tki. Pozdrawiam łapka w górę i masz suba.
Wigo, wężownice trzeba było zostawić w środku, byłby piec rakietowy do grzania CWU :) btw. z narzędzi do cięcia ja ostatnio poluje na tarcze do gumówki z Verto, tylko 125 mm jest coraz trudniej osiągalne :/ a tarcze niemal niezajeżdżalne, jedną sztuką idzie wyciąć więcej niż 3-ma marketówkami. Zamiat betonu do podstawy polecam zaprawe szamotową, to po wygaśnięciu pieca jeszcze długo będzie trzymać :)
Wężownice mogłeś zostawić, w lecie czy w zimie można fajnie wodę do basenu czy jakuzzi podgrzać bez roboty tylko rozpalić, w każdym razie nic straconego można jeszcze skonstruować coś takiego z tej wężownicy
Pomysly widze same sie rodza na zagospodarowanie odpadow 👍 Taka wezownice osadzic na piecu rakietowym ...wypelnic woda albo niech grzeje cieplym powietrzem inne pomieszczenia.
Może należało zostawić wężownicę i z tego dużego baniaka zrobić górę pieca? Podnośnik pieca rakietowego w sam raz zmieściłby się do środka wężownicy, jego temperatura oraz wracające z powrotem na dół do wyjścia kominowego spaliny, grzałyby wodę w wężownicy dla obiegu C.O. np. w dodatkowym buforze ciepła?
Cześć. Wężownicę można wykorzystać latem do grzania wody w basenie. Oczywiście najlepiej wykorzystać do tego "rakietę" ale nawet ognisko rozpalone na dennicy z wężownicą położoną wewnątrz ogrzeje wodę. Dziękuję za całą pracę, którą pokazujesz na kanale. Pozdrawiam!
Proponuję wymianę przyłbicy na taką z plexi. Miałem siatkową Stihla, kosiłem wysoką trawę kosą spalinową, dostałem w łeb, koło oka kamyczkiem, który przeszedł przez oczko tej siatki. A opiłki, iskierki są jeszcze mniejsze. Nie do końca jest to bezpieczne, lepsza pełna osłona.
Mój kocioł to jak taka rakieta dziś wjechały kostki z palet takie mocno zbite z trocin i 40 litrów zrębki wraz z igliwiem i komora z żarobetonu aż świeci myślę że około 1000 stopni płomień błękitno fioletowy. Wypełnij żarobetonem korundowym 10 kg 40 zł znajdziesz na necie bez problemu beton musi dojrzeć ja odkewam stoi 5 dni a potem te kształtki odlewy wygrzewam kilka dni żeby się hartowało aż jak pukam to odlew musi dzwonić i wtedy jest moc a beton to dobry akumulator ciepła
Bardzo dziękuję 👍czy możesz mi powiedzieć czy gdybym się zdecydował i odlał komin z betonu w kilku częściach to byłby lepszy materiał akumulacyjny niż cegła czerwona .
A dlaczego nie użyć perlitobetonu? Jest to izolator który zrobisz sam, czyli będzie dobrze odbijał ciepło pieca do góry przez co dół pieca nie będzie się grzał. Zamiast perlitu możesz użyć wermikulit ma jeszcze lepsze właściwości odporność na ciepło.
@@wigoserwistv7311 Proporcje są proste, na worek 125l perlitu 180(takie oznaczenie) lub w rozmiarze od 0-3mm to ważne idzie worek cementu. łatwo to sobie przeskalować. Fajnym pomysłem jest zalać całą dolną część palnika tym betonem izolującym wiesz mam na myśli to kolanko i trochę wyżej, podniesie to temperaturę spalin, przez co całość będzie się lepiej spalała. Warto pomyśleć o powietrzu wtórnym w podnośniku to da kopa i dopali resztki gazów. Wiem gdzie można kupić taniej prelit niż na allegro, bo tam oszaleli z cenami za worek. Tylko nie chciałbym robić krypto reklamy, więc musisz wyrazić zgodę czy mogę podać nazwę sklepu, sam zamawiałem dwa razy i mnie nie oszukali. Na allegro kosztuje duży worek 70 zł i więcej a tam mają po 46zł, no moim zdaniem to spora różnica. Oczywiście taki ogromny worek tobie nie jest potrzebny, są mniejsze, lecz z drugiej strony 46zł to nie majątek a możesz udoskonalić inne swoje piece. Perlit jest leciutki jak styropian, ważne jest aby był drobny jak wyżej napisałem rozmiar, taki najlepiej izoluje.
I całość takiego betonu nie może być płynna, wody dajesz tyle aby jakoś perlit połączył się z cementem im mniej tym lepiej. O to powinno być tak, gdy gotujesz ryż i go zlewasz, jest wilgotny lecz nie mokry, ale się ze sobą klei.
Witam. Po zakończeniu do tych 150zl dolicz po 20zł za roboczogodzinę. Albo po prostu napisz ile czasu ci zeszło z złożeniem. Pozdrawiam i glina była by spoko ale czas schnięcia to dramat zwłaszcza teraz...
Dodałem shorta z pracy nad moim piecykiem. Blok gliny i cegieł chyba 600kg może więcej. Rozgrzewa się 30minut na płaszczy 100⁰C oddaje ciepło przez 3 albo 4 godziny około 40°C na płaszczu. dokładnie jeszcze nie było czasu na sprawdzanie. Do tego płaszcz powietrza dorobiłem i tam też akumulacyjne bloczki z prasowanego aluminium, radiatorki 🍺🤫 ale na efekt końcowy i podsumowanie jeszcze z 2 tygodnie żebym to dokończył na na gotowca. Na razie luźne testy.
Ta komora na opał to jest za mała, ja mam taki piec i mam komore 25/30 zrobioną z blachy i jeden wsad wystarcza na 1h palenia, jak pan zrobi jeden taki mały profil 20/20 to trzrba będzie co 0.5h dokładać bo do pełna pan nie załaduje bo się będzie wieszać drewno
@@wigoserwistv7311 dodatkowo klapkę na wsad drewna mam podzielona na 1/4 i drugą 3/4 i wtedy jak chce mocno ogrzać i szybko to uchylam tylko tą klapkę 1/4 a klapka 3/4 jest zamknieta i ładnie zaciąga powietrze i dym się nie wydostaje z komory zgazowywującej, a tak jak się zrobi jedną dużą klape to przy otwieraniu zawsze puści dużego dyma
Od kilkunastu lat używam kotła zgazowującego drewno który ma dno wylane betonem ognioodpornym wytrzymującym spore temperatury. Wiem że można kupić taki beton gotowy w workach.
Ideal praktik 200 ja mam taką malutką na elektrodę na niej tez się uczę spawać Wlasnie przed chwilą skończyłem spawac nogi do pieca rakietowego po obejrzeniu tych filmików o wigusiu hah .
Proponuję poszperać na YT jak produkowane są filmy "make it" Jeśli lubisz gadać, to możesz spróbować zrobić coś pomiędzy. Robienie telenoweli z robienia pieca rakietowego, lub pokazywanie na jednym filmie de facto jedynie cięcia blach, to moim zdaniem nie jest coś w co powinieneś iść.
🚾Ponad 3 minuty jałowego pierdolenia a potem 2 cięcia i tyle - proponuję serię " jak zrobić piec rakietowy " rozłożyć na 15 odcinków , a jak kliknięcia najważniejsze
Chłopie jak Ci przeszkadza to "pierdolenie" to po co w ogóle oglądasz te filmy. Daj sobie spokój i się nie męcz. Nikt tu nikogo do oglądania nie zmusza
@@mir10010 Jeżeli jesteś rozczarowany, że cała budowa pieca od A do Z nie została zawarta w jednym filmie, to trzeba było to napisać w bardziej cywilizowany sposób. Używanie zwrotów typu "jałowe pierdolenie", czy też dogryzanie o klikalnosci brzmi jednak jak hejt, a nie konstruktywna krytyka, więc nie dziw się, że tak to odebrałem. Trzeba umieć dobierać słowa jeśli chcesz być odpowiednio zrozumiany.
@@wigoserwistv7311 w dole bojlera wytnij kwadrat. Z części góry pomniejszonej, xrób klapkę pod spodem do wycxyszczenia raz na 5 lat. Jako piec rakietowy pierwszy popiół spadnie wczesniej. Tam tylko drobiny. Kolejny pomysł to nie robić żadnej wyczystki tylo zdać się potem na odkurzacze do popiołu.Hóra oczywiscie płaska. A co do koloru to wyberz... ładny.🤣
Pozdrawiam serdecznie i może napiszcie parę słów . Może macie Państwo jakieś pomysły na taki piec . Napiszcie jak ma wyglądać może jaki ma być kolor bo ja myślę że będzie czerwony . Pozdrawiam 👍😁 dzięki
mam piec tego typu i podobnej wielkości , jak chcesz podpatrzeć co i jak jest zrobione to daj znać, w tym zbiorniku powinna być rura zaizolowana -najlepiej chyba popiołem drzewnym. spaliny powinny iść rurą do góry w zbiorniku , w zbiorniku w dolnej części wyjście do komina, napiszę do Ciebie smsa, jak będziesz zainteresowany aby zobaczyć co i jak dawaj znać. Od ponad roku żyję bez rachunków :) da się. Pozdrowienia dla myślących
@@maciejbz749 ja zaizolowałem keramzytem super się sprawdza i grosze kosztuje
@@maciejbz749 To się niedługo skończy - Od ponad roku żyję bez rachunków - PIS wprowadzi, że każdy będzie musiał mieć CO podłączone do sieci miejskiej. Jeśli nie chcesz ogrzewać domu, CO to będziesz musiał kupować węgiel lub drewno z państwowych skupów.
Czerwone auta jeżdżą szybciej a czerwony piec grzeje mocniej 😆😆😆
Wężownice można użyć do grzania wody basenie/saunie/bani w ogrodzie, w środku wężownicy robi się palenisko i można nagrzać wodę : )
Zaprawę z gipsu budowlanego połączoną (w kawałkach lub tłuczoną) z cegłą szamotową jako bufor ciepła.
Blacha szybko się nagrzewa i jeszcze szybciej oddaje ciepło.
Kołnierz z baniek od bojlerów. Super!
Ja osobiście zrobiłbym (+ - 50cm h podstawy od powierzchni posadzki na , której będzie stać) dno płaskie na 3 lub 4 nóżkach z kieszenią na popiół (na zasadzie szuflady) + dolot powietrza dla lepszego dopalania spalin.
Proszę Szanownego Pana.
Pan żeś jest łebski " Hary " i aż Mnie biorą dziwy i nie dowiary, że się Pan prosi o rady.
Wewnętrzny kanał zrobiłbym z cegły szamotowej tylko ten element zewnętrzny zostałby metalowy (podajnik) i część paleniska.
Dokładnie tak samo myślę
Robiłem taki piec 20 lat temu, do dziś z powodzeniem ogrzewa mój warsztat, ja gdybym otworzył dolot powietrza, a tworzy go 2 calowa rurka zakończona przysłoną to w dwie minuty cała dolna część popielnikowa jest czerwona od żaru- nigdy nie stosowałem węgla. Jeśli masz wyobraźnię (a sadzę że tak), nogi mojego piecyka są zrobione z pozostałości ogrodzenia kutego (też lubisz kowalstwo). Moje ogrodzenie składa się naprzemiennie z prętów na których osadzone sa dwa serduszka i jedno, co doskonale wypełnia przestrzeń przęsła. Serduszka osadzone są na skręcanych mechaniczne prętach w przekroju kwadratowych 10 x 10 mm a na końcu rozkucie w kształcie płomyka świecy. Czyli serce tworzą dwie S-ki lewa to klasyczne S, prawa to odbicie lustrzane (z asymetrycznymi brzuszkami , górny brzuszek większy dolny mniejszy) z identycznego pręta, mocno podwinięte i zakute na ostrze na końcach. Pręt na którym osadzone są te półserca jest j osią symetrii serduszka. Pręt jest naprzemiennie prosty i skręcany wokół osi . Po złożeniu S-ek z obu stron pręta zakute są ze sobą prętem okrągłym i na gorąco spłaszczonym w owal przypominającym jedno ogniwo łańcucha. Płot już ma 30 lat prezentuje się świetnie a właśnie takie 3 półserca rozstawione co 120 st wokół baniaka pieca, tworzą stylowe nóżki, dzięki czemu piec jest stabilny i nigdy nie wywróci się, co mogłoby stworzyć zagrożenie pożarowe. Jak zdejmujesz kopułę pieca należało zmierzyć temperaturę drewna na suficie, bo przykro by było, abyś tak doskonale wynegocjowane miejsce na warsztat puścił z dymem. Nie rób tego nigdy, gdy jesteś poza warsztatem. Dla porządku należało pokazać wylot z komina, bo ciąg może być taki, że mimo wszystko ten dym jest zawracany. Ja o tym wiem lecz inni nie muszą wiedzieć. W piecu zachodzi zjawisko pirolizy drewna i tak naprawdę tworzy się holtzgas (z niemiecka). Widzę, że przeżywasz te same rozterki co ja 40 lat temu, dziś zbliżam się do 70-tki. Pozdrawiam łapka w górę i masz suba.
Świetna robota. Niech Pan jeszcze skupi się na piecu rakietowym. Świetna sprawa.
D
Kurcze to jest rewelacja,a ta wężownica też jest genialny pomysł., Z niej można wyprowadzić do kaloryferów, czyli Centralne ogrzewanie.
Wigo, wężownice trzeba było zostawić w środku, byłby piec rakietowy do grzania CWU :) btw. z narzędzi do cięcia ja ostatnio poluje na tarcze do gumówki z Verto, tylko 125 mm jest coraz trudniej osiągalne :/ a tarcze niemal niezajeżdżalne, jedną sztuką idzie wyciąć więcej niż 3-ma marketówkami.
Zamiat betonu do podstawy polecam zaprawe szamotową, to po wygaśnięciu pieca jeszcze długo będzie trzymać :)
edit: jak nie beton to nawet glina dobrze akumuluje ciepło, jak w starych piecach kaflowych :)
Dzięki 😁 Pozdrawiam
Dno możesz wypełnić szamotem i gliną :) będzie trzymać temperaturę pozdrawiam
O tym samym pomyślałem, szamot utrzyma ciepło, Pozdrawiam
Dzięki 😁 Pozdrawiam
@@mirosawskalski2432 żarobeton jest lepszy
No tak własnie sobie tak zrobiłem
Kolejna przegroda do mojego DS już odlana stoi i czeka aż obecna się zmęczy i będzie czym ją zastąpić
Witam.
Zawsze można szamotu użyć.
Piękny materiał ogniotrwały, łatwy w użyciu, dobry na akumulację ciepła i całkiem zdrowy.
Pozdrawiam 🙂
Pan jest geniuszem👍
Wężownice możne posłużyć jako chłodnica do bimbru 😃
O tym samym pomyślałem od razu
@@rafalkarpinski3747 do destylacji bimberku lub śliwowicy najlepsza jest wężownica miedziana
@@hannaorgacka1207 wiem o tym. Kiedys znaleźliśmy dziadka stary sprzęt i wszystko prawie było z miedzi
Widzę że nie tylko mi to przyszło do głowy 😎😇😁😂
A mi przyszlo do glowy jako grzalka np do tego pieca na lato do basenu czy na zime do ruskiej bani 😉
Wężownice mogłeś zostawić, w lecie czy w zimie można fajnie wodę do basenu czy jakuzzi podgrzać bez roboty tylko rozpalić, w każdym razie nic straconego można jeszcze skonstruować coś takiego z tej wężownicy
zamiast betonu wypełnij gliną glina przyjmuje ciepło a potem długo oddaje pozdrawiam Piotr
Gratulacje 🤗świetne
pomysły 🤗
Pomysly widze same sie rodza na zagospodarowanie odpadow 👍
Taka wezownice osadzic na piecu rakietowym ...wypelnic woda albo niech grzeje cieplym powietrzem inne pomieszczenia.
Zgadzam się 👍😁
Lubię takie projekty. Pozdrawiam
tą spirale/wężownice mozna wykorzystać do zbudowania pieca do podgrzewania wody w basenie ogrodowym
Wejście, wstęp do odcinka mistrzostwo. Bardzo profesjonalny. Jestem pod wrażeniem rozwoju kanału.
Cześć, super informacje, fajny kanał, pozdrawiam.
Fajna seria się zaczyna ..superr
Może należało zostawić wężownicę i z tego dużego baniaka zrobić górę pieca? Podnośnik pieca rakietowego w sam raz zmieściłby się do środka wężownicy, jego temperatura oraz wracające z powrotem na dół do wyjścia kominowego spaliny, grzałyby wodę w wężownicy dla obiegu C.O. np. w dodatkowym buforze ciepła?
Dobry pomysł 👍
Cześć. Wężownicę można wykorzystać latem do grzania wody w basenie. Oczywiście najlepiej wykorzystać do tego "rakietę" ale nawet ognisko rozpalone na dennicy z wężownicą położoną wewnątrz ogrzeje wodę. Dziękuję za całą pracę, którą pokazujesz na kanale. Pozdrawiam!
Witam przyjacielu ale ty masz masę pomysłów trzymam kciuki za ich realizację pozdrawiam serdecznie 😀👍👍👍👍
Dzięki 😁 Pozdrawiam
dzięki Tobie, zmieniłem zdanie o poznaniakach ;) pozdrawiam
Siemanko, wężownice można zostawić i napędzać CWU albo kilka kaloryferów 🤔
Można 👍 zgadzam się będzie ale nie w samym piecu .
Pozdrawiam 👍 dla zasięgu
Ochrona wzroku jest, ale brak ochrony słuchu, oraz co bardzo ważne rąk, które są bardzo narażone przy takim cięciu.
Proponuję wymianę przyłbicy na taką z plexi. Miałem siatkową Stihla, kosiłem wysoką trawę kosą spalinową, dostałem w łeb, koło oka kamyczkiem, który przeszedł przez oczko tej siatki. A opiłki, iskierki są jeszcze mniejsze. Nie do końca jest to bezpieczne, lepsza pełna osłona.
Witam serdecznie z jakiej firmy jest ten zbiornik Mister
👍Świetna robota. Pozdrawiam bardzo serdecznie 👍
Dziękuję 😍
Ten izolowany termicznie podnośnik to ważny element - wyższa temperatura spalania, większa sprawność pieca
Witam wypełnić szamotem pozdrowionka
Witam. Według mnie przemyśl czy droby kamień nie będzie lepszy od betonu. Aby wypełnić dno.
Ten piec rakietowy z placu budowy jest zarombisty
Siema Wigo 👍zostawiam i oglądam, pozdrawiam serdecznie 🤜🤛👊👊👊
Witam to dlaczego zmieniasz, WIGUSIA na ten kominek jeżeli jest bardzo dobry pozdrowionka
Bo uwielbiam kominki i widok ognia . Jestem od tego uzależniony
Ja też lubię naturalne ognisko pozdrawiam
Wężownica mogłaby wodę gorącą podawać do kaloryferka 😀Pozdrawiam
Może 👍
Mój kocioł to jak taka rakieta dziś wjechały kostki z palet takie mocno zbite z trocin i 40 litrów zrębki wraz z igliwiem i komora z żarobetonu aż świeci myślę że około 1000 stopni płomień błękitno fioletowy. Wypełnij żarobetonem korundowym 10 kg 40 zł znajdziesz na necie bez problemu beton musi dojrzeć ja odkewam stoi 5 dni a potem te kształtki odlewy wygrzewam kilka dni żeby się hartowało aż jak pukam to odlew musi dzwonić i wtedy jest moc a beton to dobry akumulator ciepła
Bardzo dziękuję 👍czy możesz mi powiedzieć czy gdybym się zdecydował i odlał komin z betonu w kilku częściach to byłby lepszy materiał akumulacyjny niż cegła czerwona .
@@wigoserwistv7311 moim zdaniem tak tylko trzeba go stopniowo wyzarzyć no i ten beton tani nie jest 20 kg 75 zł
@@dawidus100 zwykły nie nadaje się ?
A dlaczego nie użyć perlitobetonu? Jest to izolator który zrobisz sam, czyli będzie dobrze odbijał ciepło pieca do góry przez co dół pieca nie będzie się grzał.
Zamiast perlitu możesz użyć wermikulit ma jeszcze lepsze właściwości odporność na ciepło.
Ok 😁 dzięki
@@wigoserwistv7311 Proporcje są proste, na worek 125l perlitu 180(takie oznaczenie) lub w rozmiarze od 0-3mm to ważne idzie worek cementu.
łatwo to sobie przeskalować.
Fajnym pomysłem jest zalać całą dolną część palnika tym betonem izolującym wiesz mam na myśli to kolanko i trochę wyżej, podniesie to temperaturę spalin, przez co całość będzie się lepiej spalała.
Warto pomyśleć o powietrzu wtórnym w podnośniku to da kopa i dopali resztki gazów.
Wiem gdzie można kupić taniej prelit niż na allegro, bo tam oszaleli z cenami za worek.
Tylko nie chciałbym robić krypto reklamy, więc musisz wyrazić zgodę czy mogę podać nazwę sklepu, sam zamawiałem dwa razy i mnie nie oszukali.
Na allegro kosztuje duży worek 70 zł i więcej a tam mają po 46zł, no moim zdaniem to spora różnica.
Oczywiście taki ogromny worek tobie nie jest potrzebny, są mniejsze, lecz z drugiej strony 46zł to nie majątek a możesz udoskonalić inne swoje piece.
Perlit jest leciutki jak styropian, ważne jest aby był drobny jak wyżej napisałem rozmiar, taki najlepiej izoluje.
I całość takiego betonu nie może być płynna, wody dajesz tyle aby jakoś perlit połączył się z cementem im mniej tym lepiej.
O to powinno być tak, gdy gotujesz ryż i go zlewasz, jest wilgotny lecz nie mokry, ale się ze sobą klei.
A czy ma sens wypełnienie nie betonem A piachem albo ziemią?
No właśnie się zastanawiam 🤔
A gdzie kubek z duralexu? :)
Pytanie do znawców. Czy zbiornik z ocynkowanej blachy nadaje się na piecyk rakietowy?
Dobre pytanie 🤔
@@wigoserwistv7311 nie nadaje się spalanie o cynku jest bardzo szkodliwe w trakcie spawania jak i już używania gotowego pieca trzeba się go pozbyć
Nie
Witam na dno zastosuj cegłe szamotowa na glinie wklejona .
Zanim obejrzę powiniem tylko że zrobiłem dwa ale coś mi chcą się rozbujać 😁🖐️
Ciekawe 🤔 dlaczego
Gałgan, może masz słaby ciąg kominowy 🤔
Chociaż Ty czyścisz 2 razy do roku 🤔
@@Fabi.... chodźi o piec rakietowy jeden przekombinowałem a drugi zrobiłem prostu, muszę je wyciągnąć i przepalić 😁🖐️
@@galgannium wyślij film do mnie wotsapie jestem ciekawy tych konstrukcji
@@galgannium Gałgan, wiem że chodzi o piec rakietowy, ale jak ciągu nie bedzie to nie bedzie rakiety 😅
Witam. Po zakończeniu do tych 150zl dolicz po 20zł za roboczogodzinę. Albo po prostu napisz ile czasu ci zeszło z złożeniem. Pozdrawiam i glina była by spoko ale czas schnięcia to dramat zwłaszcza teraz...
Dodałem shorta z pracy nad moim piecykiem. Blok gliny i cegieł chyba 600kg może więcej. Rozgrzewa się 30minut na płaszczy 100⁰C oddaje ciepło przez 3 albo 4 godziny około 40°C na płaszczu. dokładnie jeszcze nie było czasu na sprawdzanie. Do tego płaszcz powietrza dorobiłem i tam też akumulacyjne bloczki z prasowanego aluminium, radiatorki 🍺🤫 ale na efekt końcowy i podsumowanie jeszcze z 2 tygodnie żebym to dokończył na na gotowca. Na razie luźne testy.
A do tego wszystkiego Pan mnie zainspirował. Jak coś robię to dobrze albo wcale więc każdy mój projekt jest obmyślany jak tylko się da.
- wypełnić gliną szamotową, do nabycia w ciastoramie
Czy mozna u Pana kupić taki piec???
Niestety nie
Jeżeli dno zostanie tak jak jest to trzeba bedzie ciąc wielszy otwór zeby włożyć juz wyspawaną '' L'' a i bedzie ciezko to włożyć
Ta komora na opał to jest za mała, ja mam taki piec i mam komore 25/30 zrobioną z blachy i jeden wsad wystarcza na 1h palenia, jak pan zrobi jeden taki mały profil 20/20 to trzrba będzie co 0.5h dokładać bo do pełna pan nie załaduje bo się będzie wieszać drewno
Ciekawe 🤔 spostrzeżenie dzięki
@@wigoserwistv7311 dodatkowo klapkę na wsad drewna mam podzielona na 1/4 i drugą 3/4 i wtedy jak chce mocno ogrzać i szybko to uchylam tylko tą klapkę 1/4 a klapka 3/4 jest zamknieta i ładnie zaciąga powietrze i dym się nie wydostaje z komory zgazowywującej, a tak jak się zrobi jedną dużą klape to przy otwieraniu zawsze puści dużego dyma
Wypełnij perlitem z odrobiną gliny. Będziesz miał izolację ognioodporną.
Czy ten piecyk będzie do kupienia?
Zobaczymy jak wyjdzie 😁
Ja bym radził dno wypełnić materiałem stosowanym w piecach piekarniczych. Obrobić cegłę, lub płytę z magmy wulkanicznej.
Od kilkunastu lat używam kotła zgazowującego drewno który ma dno wylane betonem ognioodpornym wytrzymującym spore temperatury. Wiem że można kupić taki beton gotowy w workach.
Kup zaprawę szamotową
Kurczę aż żałuję że nie potrafię spawać :(
Czas kupic spawarkę i próbować :)
@@swiatekeltron polecasz jakąś dla kogoś totalnie zielonego?
Ideal praktik 200 ja mam taką malutką na elektrodę na niej tez się uczę spawać
Wlasnie przed chwilą skończyłem spawac nogi do pieca rakietowego po obejrzeniu tych filmików o wigusiu hah .
Wypełnienie wypadało by zrobić z szamotu ... Chyba
Widzę, że ktoś podpatrzył konstrukcje Wigo 2 i zrobił własną konstrukcje która wystawił na Allegro - Brykieciarka ręczna na lewarku samochodowym -
Szamotówka i glina.
Proponuję poszperać na YT jak produkowane są filmy "make it"
Jeśli lubisz gadać, to możesz spróbować zrobić coś pomiędzy.
Robienie telenoweli z robienia pieca rakietowego, lub pokazywanie na jednym filmie de facto jedynie cięcia blach, to moim zdaniem nie jest coś w co powinieneś iść.
Rozumiem 👍 pozdrawiam
🚾Ponad 3 minuty jałowego pierdolenia a potem 2 cięcia i tyle - proponuję serię " jak zrobić piec rakietowy " rozłożyć na 15 odcinków , a jak kliknięcia najważniejsze
Chłopie jak Ci przeszkadza to "pierdolenie" to po co w ogóle oglądasz te filmy. Daj sobie spokój i się nie męcz. Nikt tu nikogo do oglądania nie zmusza
@@Endrju870 "Andrzeju nie denerwuj się" -proponuję jeszcze raz przeczytać mój komentarz , być może wtedy zrozumiesz jego sens
@@mir10010 Jeżeli jesteś rozczarowany, że cała budowa pieca od A do Z nie została zawarta w jednym filmie, to trzeba było to napisać w bardziej cywilizowany sposób. Używanie zwrotów typu "jałowe pierdolenie", czy też dogryzanie o klikalnosci brzmi jednak jak hejt, a nie konstruktywna krytyka, więc nie dziw się, że tak to odebrałem. Trzeba umieć dobierać słowa jeśli chcesz być odpowiednio zrozumiany.
Tytuł sugeruje zbudowanie pieca rakietowego. Dużo gadania , a pieca nie ma. Czemu to ma służyć? Mocno naciągane.
Piaskiem zasyp dno aby było do równego. Bezie dodatkowy izolator z magazynem
A ta ką brykieciarke pan widział
ruclips.net/video/1_koXlFetHE/видео.html
Na wzgledach technicznych to ja sie nie znam wiec estetycznie plaskie dno :D
Nie wiem czy masz plan czy serio pytasz?
kolor? to może kobiet pytaj. nie wiem czy jednak serio. chyba masz plan..
@@tlumaczy1507 pytam bo jestem ciekawy
@@wigoserwistv7311 w dole bojlera wytnij kwadrat. Z części góry pomniejszonej, xrób klapkę pod spodem do wycxyszczenia raz na 5 lat. Jako piec rakietowy pierwszy popiół spadnie wczesniej. Tam tylko drobiny.
Kolejny pomysł to nie robić żadnej wyczystki tylo zdać się potem na odkurzacze do popiołu.Hóra oczywiscie płaska.
A co do koloru to wyberz... ładny.🤣
moze Pan napisać lub nagrać film jakich przekroi rur , profili i zbiornika użyć , rur wylotowych ?
Ok 👍