Лиска і Водяна курочка

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 авг 2024
  • ЦЕ ВІДЕО З 3-Х ЛОКАЦІЙ.
    ЛИСКА. ЧОМУ ЦЮ ПТИЦЮ НАЗИВАЮТЬ «ВОДЯНИЙ КУРКОЮ»?
    Це відео з трьох локацій, про птахів, котрих багато людей путають, це Лиска і Водяна Курочка. Вони справді дуже схожі, і належать до ряду, журавлеподібніх, Родини: пастушкових.
    Почну з Лиски. Зараз Ви слікуете за подружньою парою птахів з диточками на річці Хорол у Українському місті Миргороді.
    Ли'ска (лат. Fulica atra) широко поширена на великій території Євразії, Північної Африки, Південної Америки та Австралії. Ії добре пізнавати по білому дзьобу і білій шкірястій блясі на лобі.
    А ви подивіться на неї. Якщо лиска стоїть на березі, вона зовсім не нагадує водоплавну птицю. Дзьоб гострий, як у ворони, лапи без мембран, літає неохоче, від небезпеки тіка, а не відліта.
    Голос теж несхожий на качине крякання.
    Зате в своїй рідній стихії, тихих, порослих очеретом заплавах, ці пташки, розміром з невелику качку, спритно плавають, пірнають, і в разі небезпеки можуть проплисти під водою значну відстань, кажуть, до 40 метрів, думаю, що перебільшують.
    Як тільки не називають цю птицю: ...
    «Чиновник» з-за білою бляхи на лобі, що нагадує кокарду і чорний, акуратний «костюмчик».
    «Водяна ворона» через схожість з вороною сіро-чорним кольором оперення і формою дзьоба і голови.
    «Чорна гагара», тому що по звичках нагадує птахів сімейства і навіть в польоті «сутулиться», нагина голову вниз, як гагара.
    «Пастушка», так як птах відноситься до родини пастушкових.
    Цікаве анатомічна будова, ноги у лиски відсунуті далеко назад, теж знайшло відображення в не зовсім пристойному назві «Жопоножка».
    Але найчастіше, в наших місцях називають її «водяною курочкою» і не переймаються, хоча це не правильно. Якщо люди не уявляють для птахів небезпеки на протязі довгого часу, птахи легко підпускають до себе і навіть приручаються брати корм з рук!
    Лиска проводить багато часу у воді, харчуючись водоростями з водної поверхні.
    Зараз лиски ремонтують свое гніздо.
    З моменту відклидання яєць і до закінчення турботи про пташенят птахи намагаються вести себе максимально тихо та таємно, щоб не привертати уваги хижих птахів або ссавців, здатних знищити їх гніздування. Головні вороги лисок - ондатра, пернаті хижаки, безпритульні собаки і, звичайно, чоловік. Гнізда лиска будує в очеретах, дістатися до них можна лише вплав чи по повітрю.
    Конструкцію гнізда обов’язково зміцнюють до дна, або на заростях, щоб його випадково не віднесло течією. Діаметр гнізда легко може досягати 40 см, а його висота 20 см.
    З-за дуже агресивного настрою по відношенню до інших птахів в період гніздування, сім’ї лисух розташовуються так, щоб між гніздами було як мінімум 30 метрів.
    Різні віди лисок зустрічаються по всій земній кулі. Пояснюється це поганою здатністю орієнтуватися, і високою плодючість цього класу птахів. Так, зустрівши місце зі сприятливими умовами, птахи зазвичай не летять далі, а залишаються на новому місці на довгий час. Останнім часом все більше лисок не відлетають зимою з незамерзаючих водойм середньої смуги, особливо в містах, де люди їх дбайливо підгодовують всю зиму.
    Будучи всеїдними, влітку лиски живляться молодими пагонами очерету та інших водних рослин, водоростями й травою, урізноманітнюючи своє меню комахами, личинками, слимаками, пуголовками й приспаною рибою. Взимку їх рятують від голоду подачки людей і харчові покидьки, а в тепліших краях - зелень.
    У всіх лисок надклювье заходить на голову, утворюючи щось на зразок бляхи. У європейських лисок вона біла, у інших видів колір варіюється. Пташенята лиски відрізняються помаранчевим забарвленням голови. Біла бляха з'являється у них з віком.
    Лиски чудово плавають і спритно бігають по суходолу. Перебуваючи на плаву, вони ритмічно кивають головами, а щоб пірнути, трохи піднімаються над водою. Після завершення гніздового сезону лиски знаходять собі захищені місця, де у них відбувається масова линька
    Бачимо Курочку Водяну, латиною Gallinula chloropus на відміну від лисок, водяні курочки більшу частину часу проводять на суші. На лобі є червона пляма, що є шкірою, яка виглядає ніби продовженням дзьоба. Ноги адаптовані для пересування грузькими берегами - довгі і сильні, з подовженими пальцями і злегка вигнутими пазурами, перетинки між пальцями майже повністю відсутні.
    Птах злітає без розбігу, летає швидко. Приземляється майже вертикально. На більшій частині ареалу водяні курочки ведуть осілий спосіб життя.
    Водяна курка - зазвичай мовчазний птах, проте здатен видавати ряд гучних і різких звуків.
    Дякую всім, що дивились.
    Поширюйте український контент.
    Буду вдячний за вподобайки і коментарі.
    Слава Україні!!!
    Слава Зброїним Силам України!!!

Комментарии • 14

  • @rynakuzminska6830
    @rynakuzminska6830 Год назад +2

    Дуже люблю цих водяних птахів. В Польщі їх теж багато. Дякую про цікаву розповідь!

  • @user-bu2cp7zu5b
    @user-bu2cp7zu5b Год назад +1

    💙💛

  • @ph13sw
    @ph13sw Год назад +1

    👍

    • @AlexanderYablonskyy
      @AlexanderYablonskyy  Год назад +1

      Ці птахи такі маленькі, але у боротьбі за місце і при захисти пташенят, дуже агресивні і не поступлеві

  • @user-bu2cp7zu5b
    @user-bu2cp7zu5b Год назад

    Дякую🙂, тепер знаю цих птахів🙂

  • @igorserbai2684
    @igorserbai2684 7 месяцев назад +1

    Дуже цікаво і пізнавально. Заблукала одна така до нас на подвір'я. От тепер думаєм що робити з нею.

    • @AlexanderYablonskyy
      @AlexanderYablonskyy  7 месяцев назад

      Хай живе. Дякую за допис і подобайку

  • @smertmoskalyam777
    @smertmoskalyam777 28 дней назад

    На ставку в Сумах живуть лиски та дикі качки. Як завелась три роки тому лиска, водяна курочка більше не селиться, а раніше кожного року прилітали.

    • @AlexanderYablonskyy
      @AlexanderYablonskyy  28 дней назад

      Може ставок маленькій і курочки знайшли інший. Взагалі курочки часто збиваються з курсу і залітають дуже далеко.

    • @smertmoskalyam777
      @smertmoskalyam777 27 дней назад

      @@AlexanderYablonskyy ставок 20 метрів на 250.

    • @AlexanderYablonskyy
      @AlexanderYablonskyy  27 дней назад

      @@smertmoskalyam777 може не вистачило місця для гніздування

  • @1Twitch_UA
    @1Twitch_UA 2 месяца назад +1

    Бачив сьогодні таку лиску, вона прибилась до каченят і вже два дні відгоняє від них мама качку. Вона тіки підпливає лиска відразу розженається за нею та гоне ії, а та боїться і тікає.