Кременчуцьке море виносило кістки людей. Як плани Радянського Союзу затопили села

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 фев 2025

Комментарии • 114

  • @alladaskal8854
    @alladaskal8854 Месяц назад +23

    Мої батьки жили в Крилові. Мама у місті,тато у приміському селі. На момент затоплення тато був солдатом- строковиком. Його найбільший сум був за старою хатою,з якої пішов у армію,та так і не побачив більше ніколи... Дуже полюбляв рибалити,мабуть подумки повертався до тієї хати,дивлячись на водосховище. Родини переїхали у Світловодськ. Хату батьки будували самостійно,довго, допомагали родичі та сусіди.Виплати були,але такі мізерні,що доводилось будувати з зарплатні. Тривало будівництво майже 3 роки.
    Батьків вже давно немає, ми вже майже старі,а море є. Ми любили бігати влітку купатись. Для мене й досі море- то щось рідне...❤

  • @АнтонЛысенко-р8ы
    @АнтонЛысенко-р8ы Месяц назад +43

    Зробіть випуск про Деївську свалку міста Кремемчук. Це катастрофа нашого сьогодення!!!

    • @alexbel6108
      @alexbel6108 29 дней назад +2

      катастрофа не в свалке, а количестве мусовра успешно продуцируемом людьми.

    • @zinazet
      @zinazet 29 дней назад

      ​@@alexbel6108якби не зажерливість міських чиновників,то сміття б там вже не було.

    • @ДімаКрамаренко-ы6у
      @ДімаКрамаренко-ы6у 26 дней назад

      @@АнтонЛысенко-р8ы сівалка це іще квіточки, а от завод чистих металів що біля Павлівки і його розорені сховища відходів, ото вже маленький Чорнобиль, але як завжди усім по одному місцю.

  • @dyhwolka
    @dyhwolka Месяц назад +23

    Дякую за фільм про наше місто

    • @zmist.poltava
      @zmist.poltava  Месяц назад

      Будемо раді бачити вас нашим постійним глядачем)

  • @angellineangelline9969
    @angellineangelline9969 Месяц назад +27

    Дякую, що досліджуєте наші краї та їх історію

    • @zmist.poltava
      @zmist.poltava  Месяц назад +1

      Будемо раді бачити вас нашою постійною глядачкою!)

  • @yurchenko_marina
    @yurchenko_marina Месяц назад +37

    У Градіжську колись був піонер лагер " Чайка". В дитинстві я там була три тури, і пам'таю ті пляжі і гори білі глиняні, а ще кістки які знаходили. Чутки були, що й гроби хтось бачив. То ми боялися на пляж ходити. Під цими водами колись було село моєї бабусі.

    • @zmist.poltava
      @zmist.poltava  Месяц назад +2

      Бабуся ділилася своїми спогадами про село?

    • @dyhwolka
      @dyhwolka Месяц назад +7

      Цей лагер біля Світловодська, за лісозаводом, там ще багато турбаз, зараз усі закинуті. Міста там чудові

    • @alladaskal8854
      @alladaskal8854 Месяц назад +7

      Табір " Чайка" був у Світловодську. З нашого міста не всі діти могли туди потрапити. Лише діти працівників з деяких підприємств. Мої батьки працювали в Рибколгоспі м.Світловодськ,то потрапити в "Чайку" було нездійсненою мрією...Казали,там було добре!
      Це моя Батьківщина, хоч я останні роки живу дуже далеко від України.❤❤❤

    • @AospExtendet
      @AospExtendet Месяц назад +6

      Київ на кладовищах теж стоїть, чогось це нікого не турбує. Бо мабуть вже й родичі тих людей які там поховані теж під землею

    • @vladimirvlasov5576
      @vladimirvlasov5576 Месяц назад

      Таки Московіти з комуняками, були справжніми дикунами, і людиноненависники...

  • @svetaruda1473
    @svetaruda1473 Месяц назад +15

    Дякую Вам за чудову..корисну інформацію.🇺🇦🇺🇦🇺🇦🙏

  • @jokerdc7315
    @jokerdc7315 Месяц назад +3

    Дуже цікаве відео! Дякую за такий пласт інформації, це дуже важливо для майбутніх поколінь

  • @oleglisnyak9304
    @oleglisnyak9304 Месяц назад +20

    Ніхто з сучасної молоді не пам'ятає села полтавщини в яких вечорами миготіли каганці і гасові лампи.А ці часи гарно пам'ятаю,коли вчили уроки при гасовій лампі,а потім з початку 60 почали електрофікацію наших сел.Кого вже підключили нам,дітворі інтересно було подивитись як світить лампочка.В сільському господарстві ручну працю замінили електродвигуни.Так що закінчуйте тут співать нову пісню про кістки і села.Подивіться краще що твориться з сучасними селами ,на вулицях де колись вирувало життя зараз бігають дикі звірі,де не видно жодної корівки,пасовища попереорювали,повикорчовували сади.Бариги дорвалися до змлі і зібраний врожай геть увесь вивозять за кордон.

  • @ВікторМілай
    @ВікторМілай Месяц назад +6

    В районі Вітівської риббригади вода розмивала кладовище. З обрива стирчали домовини по берегу валялись людські кістки, напів стлілі ікони. За будівництво кримгес мій дід отримав грамоту і годинник "молния"

  • @Катрін-у3м
    @Катрін-у3м Месяц назад +2

    💔 дуже шкода наших земляків!
    Що пережили люди…
    Дякуємо за інформацію про наше місто.

  • @ДімаКрамаренко-ы6у
    @ДімаКрамаренко-ы6у Месяц назад +14

    Мій батько будував цю ГЕС, і багато його друзів після армії, до її появи села білецьківської ср кожну весну затоплювало і люди від дому додому плавали на лодках, Кременчук також був під підтопленням поки ненасипали східну і західну дамбу

    • @zmist.poltava
      @zmist.poltava  Месяц назад

      Ваш батько розповідав вам про ті часи?

    • @ДімаКрамаренко-ы6у
      @ДімаКрамаренко-ы6у Месяц назад +3

      Так розповідав, його товариш працював разом із ним і навчався в інституті можливо, неточна назва, гідробуд чи гідроелектробуд, то він будучи студентом писав контрольні ізрозрахунками, про те що від крюківського мосту до світловодська повинна була пройти тролейбусана лінія, по західній дамбі, а далі біля с. Чечелеве, ст. Білецьківка, біля цих сіл проходила високовольтна леп опори якої частково збереглися в дач. Кооп. Чумаки, с чечелеве, у80ті після будівництва прямої дороги на Світловодськ, повз с. Білецьківка, вирішили що тролейбусна лінія не вигідна, бо пустили автобусне сполучення, леп стала як запасна біля неї проходить основна леп, запасну у 90ті розібрали. Батько розказував що ГЕС відкривав Хрущов, і йому дуже запам'яталося що була тільки одна машина охорони.

    • @zmist.poltava
      @zmist.poltava  Месяц назад +1

      Дякуємо, що поділилися спогадами)

  • @iryna0878
    @iryna0878 Месяц назад +35

    Шановні коментатори! Не Градіжськ і не Градижськ. Селище зветься Градизьк!

  • @_inrad_
    @_inrad_ Месяц назад +4

    Гірко подумати, що відчували люди, дивлячись як вода прибуває і затоплює рідні місця💔

    • @НинаДибривная-м9т
      @НинаДибривная-м9т Месяц назад +2

      Деякі люди навіть сходили з розуму. Не хотіли виїзжати зі своєї хати, не вірили. що затоплять поки вода не стала прибувати, то по них сільська рада присилала машину і примусово вивозила на нове місце проживання. Мені було 3 місяці коли ми переїхали у недобудовану хату з протікаючою кришею. Зі спогадів рідних я розуміла, що це була величезна трагедія для людей, що століттями проживали на цій території.

  • @ИринаПавлова-с4ю
    @ИринаПавлова-с4ю Месяц назад +6

    Мій батько додав собі один рік щоб поїхати на будівництво Кременчуцької ГЕС,заливав так звані "бики". Там і познайомився з мамою. Розповідали що спочатку майже не було будівель ,окрім одного гуртожитку( де зараз Світловодський коледж). Тому жили в армійських палатках. А переселенці з Новогергіївська розбирали свої хати та перевозили до Кремгеса( перша назва Світловодська,далі ,після відвідування Хрущовим ГЕС,місто перейменували на Хрущов)...І досі на берег виносить скло( не всі будинки розібрали в Новогергіївську). Так і нагадує вода про зруйновані села. ...Чудове місто було Світловодськ. Яке,дякуючи деяким правителям, руйнується 😢

  • @oksanakryshchuk4627
    @oksanakryshchuk4627 Месяц назад +1

    Моя бабуся з переселенців.Нещодавно їй виповнилось 96років!А вона кожного разу розповідає нам про те колишнє життя.Скільки болю в її спогадах!Вона все пам'ятає,вона не забула!Навіть оті жахи розповідала,коли могили розкопували ,та труни рідних перевозили, разом ховали на новому місці,в братській могилі.

  • @Vitwarznyuk
    @Vitwarznyuk 13 дней назад

    Кременчуцьке водосховище це головне місце де утворюється цвітіння води.В кінці літа вода була такою що в ній нічого не було видно, зелена і смердюча.Це я пишу про час,після побудови КремГЕС, початок 60-х- 70-х років. До початку заповнення водосховища вода в Дніпрі,біля Крюкова була такою чистою,що ми діти,по 8-9 років пили цю воду без будь яких упереджень.Ще закарбувалось у пам'яті така картина: стояв біля берега покинутий буксирний пароплав,і ми діти стрибали з нього у воду.На дні лежала радянська, дрібна,"срібна" монета, десь на двометровій глибині. В сонячний,як завжди влітку день, вона яскраво блищала. Водилася різна риба ,яка потім зникла(морена,чехоня,йорж,угорь...) Ця ГЕС нанесла великої шкоди довкіллю, які не співзмірні з вигодами від неї.Водосховище потрібно спустити зовсім ,або до необхідного рівня що забезпечувало б відновленню природного середовища.Не бачив ніде на мапі в розвинених суспільствах і відповідних природних умовах, таких потворних споруд.

  • @kkirmen
    @kkirmen 29 дней назад

    Дуже цікаво , дякуємо

  • @GennadiyBurda
    @GennadiyBurda Месяц назад +2

    Вы расскажите как выпиливают акацию на дрова вдоль водохранилища. А её не просто так садили. Ветрозащита, медонос.

  • @GennadiyBurda
    @GennadiyBurda Месяц назад +2

    Комсомольский ГОК на месте 10-тка сёл. Вот вам ещё тема.

  • @НаталіяНаталья
    @НаталіяНаталья Месяц назад +1

    Моя мама жила в селі Клочково Кіровоградської області.Їх також виселили в село Кам'яні Потоки.Багато сімей тоді переїхали саме в це село.Розповідала,що розбирали кладовища і перезахоронювали.Мій дідусь тільки побудував там новий дім,як прийшлось виїзджати і будувати все заново.

  • @Allesli
    @Allesli Месяц назад +1

    З недогарок до кременчука через Михайленки - 4 з половиною години пішки... мати носила молоко на продаж в Кременчук. Якою ціною все воно далося... Господи, помилуй!

  • @ТатьянаЛашко-н4м
    @ТатьянаЛашко-н4м Месяц назад +12

    Пані ведуча, розпитуйте старих людей вони ще живі, їм 76 років, а ви розмовляєте з молодими вони ще тоді не народилися, дуже обідно що вони можуть знати?!

    • @zmist.poltava
      @zmist.poltava  Месяц назад +2

      Добрий день. У відео є спогади трьох колишніх жителів затоплених сіл, яким понад 80 років. На 3:37 з'являється перший спікер.

    • @ебалвасвсехврот-я1ъ
      @ебалвасвсехврот-я1ъ Месяц назад

      В Светловодске есть женщ на 80 лет, она много знает

  • @direktor0990
    @direktor0990 Месяц назад +13

    Так, давайте зруйнуемо це водосховище. І тоді буде пооблема з водою, як це сталося після зруйнування Кахавського водосховища. Не достатьньо питної води, для поливу зовсім немає на Херсонський обл. Давайте так зробемо і в Полтавській обл.

    • @user-Ivan.3.7.3
      @user-Ivan.3.7.3 Месяц назад +6

      Я так бачу ви зовсім не розумієте що кажете і про що у цьому фільмі йдеться!? чи ви не чули що було затоплено 80000 гектарів чорнозему! Щоб що ? Щоб поливати поля глини де ніколи нічого не вродить? Зрошення можна булоб влаштувати і без водосховища! Прокопати канали і все було б у всіх але ж ні знищити що там потім щось наліпити і щоб ще ціле сторічча очі вилазили від того іншим!А скільки видів риби зникло у дніпрі назавжди? Розумні люди ніколи не будуть нищити за ради якоїсь маячні! всі водосховища це дурість! Тисячі голів худоби випасались на тих лугах а тепер що? Пустеля! людей переселили у місця де у принципі жити не можна!

    • @direktor0990
      @direktor0990 Месяц назад +3

      @user-Ivan.3.7.3 А ви спитайте тих, хто зараз залежав від Каховського водосховища, як без питної, та без поливу з сухими каналами. Хочете на собі попробувать ? Вам мало війни, то ви зараз піднімаєте це питаннЯ? Щось тут русньой смердить...

    • @АлексСом-ь8з
      @АлексСом-ь8з Месяц назад

      ​@@user-Ivan.3.7.3і чия твою мать була б ця земля??

    • @zinazet
      @zinazet 29 дней назад +1

      ​@direktoтобі що - ще раз написати? Почитай перший комент, може дійде. І війну не приплітай сюди. r0990

  • @Олег-у8ъ9я
    @Олег-у8ъ9я Месяц назад +3

    Дали по 4 тис.даже за фруктові дерева виплачували.Що заплатили людям,у яких будинки зруйновані війною?????????

  • @VitalyKr
    @VitalyKr Месяц назад +2

    Начебто вже давно союзу нема, а завідувач кафедри боїться лишнє слово сказати

    • @zinazet
      @zinazet 29 дней назад +1

      Та воно по методичці радянській чеше. Гидко дивитися.

  • @SvitlanaVotyntseva
    @SvitlanaVotyntseva Месяц назад +5

    Я народилася в Кременчуці мої батькі строїли це місто та станцію.татотпомер від туберкульозу в 50 років

  • @25biggun
    @25biggun Месяц назад +10

    Боже це треш просто! Таке враження що автори їхали з Київа до Полтави та підзняли матеріал по ходу. Настільки поверхневого та непрфесійного погляду я ще не бачив. Переїдьте на іншу сторону дніпра через дамбу. Че ж недалеко. Половина міста будувало цю гес а половина жителі Нвогеоргієвська - жителі цілого міста що було затоплено. Сотні ще живих свідків, людей що стояли на пагорбах і дивились як топлять їхнє місто. Дитино іди з профессії! Цей матеріал зроблений на колінці аби відчепились - як то кажуть "срала-мазала". Настільки чутлива тема для тих хто тут живе і так недбало знято. З вашого відео складається враження що постраждало декілька сіл всього (хоч ви і називаєте цифри). Стільки матеріалів на цю тему, стільки живих свідкив а ви зняли ОЦЕ? Як не було часу вивчати то нахіба ви бралися за цю тему??

    • @zmist.poltava
      @zmist.poltava  Месяц назад

      чому ви не вважаєте, що розкриті історії - важливі? Чому згадані вами жителі інших сіл важливіші за наших героїв?

    • @25biggun
      @25biggun Месяц назад +2

      @zmist.poltava ви взагалі не розкрили тему. Справа не в тому хто важливіше. Ви не намагались розібратись в цій історії. Взяли перших на кого натрапили. Взяли спогади як вони ходили у клуб. Нащось поїхали в Полтаву в архів де вам дали якусь загальну статистику (що можна було взяти просто в мережі).Ви блогери а не журналісти. Нахватали поверхах, зліпили з того що було на поверхні. Я не хочу з вами сперечатись. Нехай вас вчать професії ваш керівник чи хто там у вас. Але відео гімно. Не беріться за великі теми. Знімайте про котиків.

  • @ВасяШвец-о9у
    @ВасяШвец-о9у Месяц назад +1

    Жив в Світловодську з 1980 1985 чудове місто, яхт-клуб Хто пам'ятає засновника Осадчий А.С.мій дядько, дякую за відео.

  • @andreyostashko
    @andreyostashko Месяц назад +5

    Якби ми не руйнували природу, і не змінювали сьогодення, так би і жили в печерах

    • @oksanakryshchuk4627
      @oksanakryshchuk4627 Месяц назад

      @@andreyostashko водосховище не оправдало себе!затоплені величезні родючі території,вирубані гектари старовинних лісів,зруйновані людські долі.А електростанція продукує невелику кількість енергії.Нині набагато потужніші побудовані електростанції за новими технологіями.А вода "цвіте".це справжнє екологічне лихо!Адже до тієї клятої дамби були гарні угіддя,лісові озера,так званні плавні.моя бабуся розповідала про озеро з піщаним дном , прозорою водою за городами.,а перед двором річка,з джерелом на березі.Я в дитинстві застала болото,та замулену річку.А нині,навіть цього немає!Порушений кругообіг дощових хмар.так,біля водойми йдуть грозові дощі влітку,а деякі села завжди з посухою!

    • @zinazet
      @zinazet 29 дней назад +1

      В печері - краще.

  • @anya190
    @anya190 Месяц назад +1

    171 000 людей мусили бути переселені! Жах!

  • @zinazet
    @zinazet 29 дней назад +1

    КремГЕС побудували з-за таких причин: знищити історію України, відволікти людей від повалення радвлади і для підтримки (ПІДТРИМКИ, бля, а не постачання) напруги у країнах СЕВ.

    • @Vash_Kep
      @Vash_Kep 28 дней назад

      шизофреник)

  • @АлексейПономаренко-ф2и

    Росія плювала на Україну. Робила шо хотіла. В людей навіть не думали нічого питать.

  • @КонстантинПаливо
    @КонстантинПаливо Месяц назад +2

    гірко дивитись

  • @олегбархота
    @олегбархота Месяц назад +1

    И ни слова о затопленном городе Новогеоргиевск.

  • @GennadiyBurda
    @GennadiyBurda Месяц назад +1

    А вообще стоило бы почитать Фёдора Трофимовича Моргуна. Он немало интересного написал.

    • @zinazet
      @zinazet 29 дней назад +1

      Не сміши.

  • @core93
    @core93 Месяц назад +1

    Остерігаються лрвити рибу? Не смішіть)

  • @ВалентинаЧорна-ф5б
    @ВалентинаЧорна-ф5б Месяц назад +7

    Мій батько гоаорив,що був чоловік звали його Самус😊, так він говорив, що буде вода, відгори до гори, а потім будуть коники стрибати, це Градижська, та Новогіоргієвська гора.

    • @zmist.poltava
      @zmist.poltava  Месяц назад

      Хто такий Самус?)

    • @АннаБублик-й3щ
      @АннаБублик-й3щ Месяц назад

      Це був старий дідусь який передбачав майбутнє.Все що він говорив здійснилось,мені бабуся розповідала.​@@zmist.poltava

    • @ВасяЛиненко-в6й
      @ВасяЛиненко-в6й Месяц назад

      ​@@zmist.poltavaна скільки мені відомо Самусь був відомою людиною в Придніпров'ї і його знали як ґіпнотизера. І чи це ім' я чи прізвище невідомо, але жив у той час коли будувалася церква у Новогеоргіївську Тим він і запам'ятався людям, що будівельникам радив робити її не дуже міцною щоб онукам легше було її п розбирати, бо прийде час і між горою Московською(Градізькою) і горою Городиською все буде залите водою. За таке пророцтво його відправили в м. Олександрія у в' язницю з якої він у той же день утік. 😊 Бажаю усім дочекатися нашої перемоги.

    • @oksanakryshchuk4627
      @oksanakryshchuk4627 Месяц назад +4

      Про Самуся теж чула.Говорять ,що він напророкував долю браїлівської церкви.Яка стояла в однойменному селі неподалік водосховища.Під час служби він просто взяв і "в...ся"на її сходах всі були від цього шоковані.А він сказав ,що це останні служби у цьому храмі.Що вона буде зруйнована ,а потім буде відбудовуватись.Але не встигне, настане "кінець світу".Так і сталося спочатку колгоспний склад,потім пожежа.Знайшлись, люди,громада,які майже відбудували.Навіть служби почали правити.Але так все і не закінчено.

  • @НінаКостюк-ж6ы
    @НінаКостюк-ж6ы Месяц назад +4

    Людей тримали в бідноті їх не питали просто жах

    • @Валерий-р3ъ7б
      @Валерий-р3ъ7б Месяц назад +2

      А зараз у вас що про щось питають? Пенсіонерів взагалі заганяють в злидні!

  • @Олег-у8ъ9я
    @Олег-у8ъ9я Месяц назад +1

    Одні кричать ГЕС погано,другіАЕС погано,вугільні станції теж приносять шкоду,але ніхто не хоче сидіти при свічках.Помилки є але не помиляється той хто нічого не робить.А з людьми в нас завжди при любій владі поводились як з скотом!!!

  • @ВадиславБурдым
    @ВадиславБурдым 28 дней назад +1

    Всим переселенцям тоді давали житло , та землю. Ніхто нікого не кидав

  • @СветланаЛобас-б1п
    @СветланаЛобас-б1п Месяц назад

    це свідомо розповідають про кременчуцьку ГЕС, яку ворог хоче зруйнувати?А чому цей блохер не показує скільки біди несе Біланівський Єрестовський кар’єри, яка там радіація, які села, домівки зруйновані на протязі останніх10 років.

  • @ШишацькийІгорОлександрович

    А хто зараз людей слухає.

  • @ДінаСіротіна
    @ДінаСіротіна Месяц назад

    Зачем делать такие очерки и поносить Советский СОЮЗ,Вы все реально не понимаете для чего это было сделано?Это орошение,которое уничтожено за 34 года треклятыми демократами,это электроэнергия,это водоснабжение на Крым,идиоты,этих переселенцев с затопленных мест перевезли в другие места,где возвели города,с заводами,промышленностью,они плачут за сёлами,что с ними было бы при таких всраных руководителях сейчас,нынешняя война,которая забрала больше людей из-за того что,неправильная политика,привела что прекратили поставлять электроэнергию,воду на Крым и Донбасс,тупорылые,а тех просто переселили,а сейчас война из-за горе демократов,которым до коммунистов гребти и гребти,,в принципе они и гребут только под себя,почему сейчас не понимаете очерки о том ,что разрушают,убивают,люди сами убегают за бугор по всему миру,..мозгов не было и уже не будет у " продвинутых" украинцев

  • @GennadiyBurda
    @GennadiyBurda Месяц назад

    Гадить в прошлое это заранее готовить себе тоже самое. Вас так же вспомнят. Куда делись тысячи сёл за последние 25 лет. Они не затоплялись. Их просто перепахивают, снося всё в большой котлован. Выравнивают и опа к бизнесу добавился кусок земли. А как перепахали старые грунтовые дороги всё ради этого же бизнеса, приватизировали даже посадки, перепахали все луга. Да вы просто дети в песочнице. Никак не прекратите в пасочки играть. Козакы.

  • @Nina-yq9vb
    @Nina-yq9vb Месяц назад

    ❤❤❤😢😢😢😢💛💙🙏🙏🙏🙏

  • @АлексСом-ь8з
    @АлексСом-ь8з Месяц назад

    Слухаґчи цих людей! Вони х 18-го сторіччя. Були лоцмани, які проводили баржі😢😢😢 яка грузопідйомність тих барж була? Ви іже царських сторожилів, запитали. Ці персонажі вижили з розуму😢.

  • @West-gp2xp
    @West-gp2xp Месяц назад +5

    Моя мама родом із села Старе яке затоплене на місці кременчуцької водосховища.

    • @НатальяХолопова-л2ю
      @НатальяХолопова-л2ю Месяц назад +1

      Моя мама також була старе липове

    • @НатальяХолопова-л2ю
      @НатальяХолопова-л2ю Месяц назад

      Ну не чого не говорили бо вони були замкнуті

    • @West-gp2xp
      @West-gp2xp Месяц назад +1

      @@НатальяХолопова-л2ю так було і Старе Липове і село Старе тітка моя зараз живе в переселеному селі Васютинці біля Дніпра.

  • @БЕЛГОРОДэ
    @БЕЛГОРОДэ Месяц назад

    КРЕМЕНЧУК ГЕС ЦЕ В ПЕРШУ ЧЕРГУ ЕЛЕКТРИКА,,,,ПО ДРУГЕ ЦЕ ПИТНА ВОДА УКРАЇНИ 🇺🇦

  • @yevgenijaivanova6917
    @yevgenijaivanova6917 Месяц назад

    не розганяйте ЗРАДУ: в будь-якому випадку від ГЕСу більше плюсів ніж мінусів

  • @ОлегСергеевич-м2б
    @ОлегСергеевич-м2б Месяц назад

    посмотрел - спасибо авторам (бредовая передачка) какой вьівод ? Само водохранилище вьстраданое такой ценой , но оно само по себе несет сейчас только добро , свет и пишу и воду на орошение , у меня батя из Харькова переехал в светловодск влюбился в єто город иззи моря пресного, неда зраду развозьть

  • @scotttravist7355
    @scotttravist7355 Месяц назад +9

    Скільки ж ті бідні люди пережили лиха при радянській владі .

    • @ВиталийОстроверхов-й6ц
      @ВиталийОстроверхов-й6ц Месяц назад +3

      @7355 От наробили лиха Совеи Збудували ГЕС Зато тепе почали Icправляти Руйнють ЯК Хаймарсами Каховську Благо и води не стало та электричества Слава ЗСУ i ii героям

    • @АлексСом-ь8з
      @АлексСом-ь8з Месяц назад

      Більше лиха, чим при незалежності напевно Україна не знала

    • @EdvardGorsak
      @EdvardGorsak Месяц назад

      При зеленій владі - теж саме!!!!

  • @ВікторМілай
    @ВікторМілай Месяц назад

    В районі Вітівської риббригади вода розмивала кладовище. З обрива стирчали домовини по берегу валялись людські кістки, напів стлілі ікони. За будівництво кримгес мій дід отримав грамоту і годинник "молния"