Бачу тенденцію, де пан Цукренко, там і гідний контент👍🏻Так тримати:) Подкаст супер! Тільки починаю поринати в нетрі укр музики, дякую, що відкриваєте нові імени і старі хіти. Це скарб!
Дякую! Дуже круто! Мені так приємно, що ви вибрали багато моїх найулюбленіших пісень. Мені бракувало лише згадки про диск-гігант Назарія Яремчука, створений поза межами "Смерічки", "Незрівнянний світ краси".
Оце подумав щодо пісні Дворського "Маки для сина" пам'яті Івасюка. Івасюк не тільки при житті своєю творчістю надзвичайно вплинув на розвиток української музики, але і його смерть спричинила появу цілого ряду неймовірних пісень присвячених його пам'яті. Окрім цієї - це ще також "Скрипка грає", "Минає день", "Відлуння вірності", "Пішов у синє небо він"
Дякую. Вразили самородками Н.Яремчуком і В. Зінкевичем. Тоді про особистості практично нічого не говорилося. Акцент був на пісні. Ці пісні постійно транслювало в ті роки українське радіо. Тоді тільки "брехунець" був всенародно доступний. По УТ-1 частіше оперу і класику давали. Як багато змінилося. Практично пісні зараз то таке, довго не затримуються, а вся увага до персони, як до "лідера думок" чи "морального авторитета". І смішно і грішно, як нас кидає в крайнощі.
Хоть вбийте, не зміг зрозуміти, чим так важливий "феномен" Іво Бобула. Ви самі проговорюєте, що він неймовірно талановитий співак, який народився не в тій країні, тому співав все життя те шо співав. При цьому на початку ви розказуєте, що Ротару без Івасюка була би класичною шароварноестрадною політизованою співачкою. Яким і був все життя Іво. Від того ж Сєрова він майже не відрізняється а ні репертуаром (російського на концертах було чимало), а ні поглядами (він класичний представник регіоналів і почесний кум тієї політ тусовки з часів Кравчука - Кучми). Єдине, що його втримало в Україні - відсутність можливості заробляти стільки десь за межами країни. Може я помиляюсь, але найвідоміша пісня яка залишилася в масах пов'язана з Іво Бобулом це пісня ТНМК. Все інше десь розчинилося по ресторанним співакам
Його на одному вечорі замінив сам Елтон Джон. Сказав "the best the singer" - а ведущими тоді був Зеленский і Кошовий. Свідками. Хоча там вся московська тусовка була. Просто голос, репертуар і особистість - це три різні речі. Голос ви що, то оксамит.
@user-ng4so6jp2q було би дуже дивно якщо б у соліста філармонії не було голосу. Зрештою голос є і у тої ж лорак, і у повалій (та шо там, навіть у лєпса з басковим присутній), що це змінює? Ладно, не беремо політичні і особисті переконання. Людина маючи безумовний природний талант абсолютно не має смаку щодо його використання як щодо репертуару, так і щодо аранжування. А далі, звичайні нормальні люди, які цілими поколіннями ходять на його концерти десятки років слухають цей Золотий голос під ці довбані синтезатори і щиро вірять, що так і має бути (ну не може ж Така Людина не шарить в музиці). Далі те саме замовляють в себе на весілля та інші свята і щиро вірять що ось вони так підтримують українську музику. Так, дійсно не всі співаки є гарними музикантами. Наприклад Вакарчук - він погано грає на будь-якому інструменті, більшість його самостійних сольних проектів відверто слабкі. Але він при цьому свої доволі прості слова і мелодії довіряв найкращим з можливих музикантів (яких періодично оновлював) що й призводило до прекрасного результату, який закарбувався в нашому культурному коді назавжди. Або Ротару - і в 70 і в 2000ні роки знаходились молоді актуальні автори які створювали сучасні актуальні пісні, які миттєво ставали хітами, і досі слухаються свіжо без особливої потреби в оновлені. З Іво чогось ніхто такої співпраці не налагодив як мінімум за останні 30 років. Він самостійно обирав собі шлях не класичного (оперного), а саме естрадного співака, його до цього ніхто не примушував. І міг спокійно вирішувати що співати, а що ні. Але після стількох років весь творчий спадок Бобула наврядчи переживе його
@@Anton_Kravchenko. Попит формує пропозицію. В Україні є велика кількість шикарних співаків з оперним голосом. Ну Л.Сандуленко народний артист України чи наприклад А.Кочерга. На превеликий жаль, дуже обмене коло є слухачів і тих хто їх знають. Проте це не в захист Бобулу його знають 70-80% населення. Як людину співака, а не його творчість. Я неодноразово бував на різних весіллях в різних частинах країни і не одноразово чув ту чи іншу пісню з його репертуару. Це вже і є відповідю чи переживе його творчість - його. Так само Ротару так само Івасюка, Мозгового. Комусь може не подобатись він як людина, співак, композитор але багато що в цьому світі вирішують кошти. До війни він майже кожен рік давав концерти в ПМ Україна збирав зали. Це 4 тис. місць - це люди яких ніхто не змушував чи заставляв а які хотіли прийти на концерт і платили своїми кровними. Ми ж з вами не споримо просто комусь заходять тексти Вакарчука а комусь Бобула. Хтось не за одного гривню не дасть а хтось за іншого. Був дотичний колись до роботи проєкту, щодо відомих діячів культури України Шамо, Білаш, Огневий, Малишко, Івасюк - знаєте які рейтинги були. Сумно(((( Війна дещо змінила але вертаючись до цієї теми. Відповідь навіть тут в ютюбі кількість переглядів його відео пісень чи концертів. Мирного неба)
А чого таке рішення по Ані Лорак? Це тому що людина зробила вибір москрвізцватися, чи просто в архівах на неї нічого немає? Бо Якщо я добре пам'ятаю своє дитинство, то Лорак начебто була україномовною та адекватною, було б цікаво почути.
Це усталений стереотип. Самі перші пісні були записані англійською (історія про джаз, підкорення штатів і все таке). А перші популярні пісні були саме російською (в нєбо подняялся самольооот), з незначними виключеннями. Декілька українських альбомів були записані вже в статусі дуже відомої співачки і то через дві обставини: 1) реклама Корони (я люблююю тебе...) яка дуже зайшла в маси і під яку дописали декілька схожих пісень, які стали основою україновмовного альбому; 2) безуспішне намагання стати відомою на росії за перші 10 років та підтримка на Євробаченні привели до усвідомлення що її люблять і цінують (на той час) саме тут і саме як українську співачку, тому й логічно після успіху перших українських збірок зробили ще пару. Але якщо ви знайдете в вікі і подивитеся перелік цих пісень в альбомах - впевнений, що більшість назв згадаєте зі складнощами або побачите вперше. Якщо тверезо оцінити фактичний музичний слід, який залишився після Лорак в історії саме українських пісень, то він виявиться не таким важливим як може здатися
Найкращий подкаст з української музики, дякую!
Супер! Таке задоволення і насолода!
Шикарний підкаст. Альберте, дякую за вашу роботу.
Слава та подяка Захисникам та Захисницям України!
Повертайтесь живими.
Дякую за чудовий випуск. Важливо та цікаво.
Афігітєльно дякую
ці мелодії ,поезія зігрівають. душу
Альберте, дяка вкотре за роботу. Наша музика феноменальна, відкриваю її знову, витягую з пам'яті дитячі відголоски
Чудова розмова! Філу уважуха! І Альберту, авжеж
кайфовой випуск, один з найкращих 👍, дуже цікавий гість що знаеться в темі! шкода, що нема відео
Дякую 🎉🎉🎉🎉🎉🎉що ВИ є❤
Чудово, на одному диханні!
Який шикарний подкаст! Альберте,- хай вас буде більше у медіапросторі! За гостей велика вдячність. Як би це все масштабувати!?
Цікавезно! Дякую!
Дякую за відео. Велике Прохання додавати до опису відео - список з піснями які лунали у випуску
Дякую
Бачу тенденцію, де пан Цукренко, там і гідний контент👍🏻Так тримати:) Подкаст супер! Тільки починаю поринати в нетрі укр музики, дякую, що відкриваєте нові імени і старі хіти. Це скарб!
Шана Буковині 🎉🎉🎉🎉🎉 Земля родюча на співаків
Дякую! Дуже круто! Мені так приємно, що ви вибрали багато моїх найулюбленіших пісень. Мені бракувало лише згадки про диск-гігант Назарія Яремчука, створений поза межами "Смерічки", "Незрівнянний світ краси".
Цей альбом згадується в інших епізодах подкасту. Зокрема, в другому.
🍀💙💛 _"Хай квітне український RUclips"_
/ Владлен Мараєв /
❤
Вже вмикаю слухати)
Оце подумав щодо пісні Дворського "Маки для сина" пам'яті Івасюка. Івасюк не тільки при житті своєю творчістю надзвичайно вплинув на розвиток української музики, але і його смерть спричинила появу цілого ряду неймовірних пісень присвячених його пам'яті. Окрім цієї - це ще також "Скрипка грає", "Минає день", "Відлуння вірності", "Пішов у синє небо він"
В буковинському сузір'ї є і Лілія Сандулеса.
Дякую! Але обов'язково треба згадати і чудову буковинську співачку з чарівним голосом Лідію Відаш, до речі, першу виконавицю пісень Івасюка.
+++
Дякую.
Вразили самородками Н.Яремчуком і В. Зінкевичем.
Тоді про особистості практично нічого не говорилося. Акцент був на пісні.
Ці пісні постійно транслювало в ті роки українське радіо. Тоді тільки "брехунець" був всенародно доступний.
По УТ-1 частіше оперу і класику давали.
Як багато змінилося. Практично пісні зараз то таке, довго не затримуються, а вся увага до персони, як до "лідера думок" чи "морального авторитета". І смішно і грішно, як нас кидає в крайнощі.
Можливо хтось знає чи можна знайти версію пісні Володимира Івасюка Пісня поміж нас у його власному виконанні під фортепіано, не Смерічка?
Вподобайка та комент мій маленький аргумент."хочеш миру - готуйся до війни" і тримай Порох сухим .
Не можу знайти ТГ-канал, нажаль. Можливо ви можете додати посилання?
Качає тема, качає... Лампофанк, кльош мота і сонцесейво...
Буковина Маре ))
Хоть вбийте, не зміг зрозуміти, чим так важливий "феномен" Іво Бобула. Ви самі проговорюєте, що він неймовірно талановитий співак, який народився не в тій країні, тому співав все життя те шо співав. При цьому на початку ви розказуєте, що Ротару без Івасюка була би класичною шароварноестрадною політизованою співачкою. Яким і був все життя Іво.
Від того ж Сєрова він майже не відрізняється а ні репертуаром (російського на концертах було чимало), а ні поглядами (він класичний представник регіоналів і почесний кум тієї політ тусовки з часів Кравчука - Кучми). Єдине, що його втримало в Україні - відсутність можливості заробляти стільки десь за межами країни.
Може я помиляюсь, але найвідоміша пісня яка залишилася в масах пов'язана з Іво Бобулом це пісня ТНМК. Все інше десь розчинилося по ресторанним співакам
Його на одному вечорі замінив сам Елтон Джон. Сказав "the best the singer" - а ведущими тоді був Зеленский і Кошовий. Свідками. Хоча там вся московська тусовка була. Просто голос, репертуар і особистість - це три різні речі. Голос ви що, то оксамит.
@user-ng4so6jp2q було би дуже дивно якщо б у соліста філармонії не було голосу. Зрештою голос є і у тої ж лорак, і у повалій (та шо там, навіть у лєпса з басковим присутній), що це змінює?
Ладно, не беремо політичні і особисті переконання. Людина маючи безумовний природний талант абсолютно не має смаку щодо його використання як щодо репертуару, так і щодо аранжування.
А далі, звичайні нормальні люди, які цілими поколіннями ходять на його концерти десятки років слухають цей Золотий голос під ці довбані синтезатори і щиро вірять, що так і має бути (ну не може ж Така Людина не шарить в музиці). Далі те саме замовляють в себе на весілля та інші свята і щиро вірять що ось вони так підтримують українську музику.
Так, дійсно не всі співаки є гарними музикантами. Наприклад Вакарчук - він погано грає на будь-якому інструменті, більшість його самостійних сольних проектів відверто слабкі. Але він при цьому свої доволі прості слова і мелодії довіряв найкращим з можливих музикантів (яких періодично оновлював) що й призводило до прекрасного результату, який закарбувався в нашому культурному коді назавжди.
Або Ротару - і в 70 і в 2000ні роки знаходились молоді актуальні автори які створювали сучасні актуальні пісні, які миттєво ставали хітами, і досі слухаються свіжо без особливої потреби в оновлені. З Іво чогось ніхто такої співпраці не налагодив як мінімум за останні 30 років.
Він самостійно обирав собі шлях не класичного (оперного), а саме естрадного співака, його до цього ніхто не примушував. І міг спокійно вирішувати що співати, а що ні. Але після стількох років весь творчий спадок Бобула наврядчи переживе його
@@Anton_Kravchenko.
Попит формує пропозицію.
В Україні є велика кількість шикарних співаків з оперним голосом. Ну Л.Сандуленко народний артист України чи наприклад А.Кочерга. На превеликий жаль, дуже обмене коло є слухачів і тих хто їх знають. Проте це не в захист Бобулу його знають 70-80% населення. Як людину співака, а не його творчість.
Я неодноразово бував на різних весіллях в різних частинах країни і не одноразово чув ту чи іншу пісню з його репертуару. Це вже і є відповідю чи переживе його творчість - його. Так само Ротару так само Івасюка, Мозгового. Комусь може не подобатись він як людина, співак, композитор але багато що в цьому світі вирішують кошти. До війни він майже кожен рік давав концерти в ПМ Україна збирав зали. Це 4 тис. місць - це люди яких ніхто не змушував чи заставляв а які хотіли прийти на концерт і платили своїми кровними. Ми ж з вами не споримо просто комусь заходять тексти Вакарчука а комусь Бобула. Хтось не за одного гривню не дасть а хтось за іншого. Був дотичний колись до роботи проєкту, щодо відомих діячів культури України Шамо, Білаш, Огневий, Малишко, Івасюк - знаєте які рейтинги були. Сумно(((( Війна дещо змінила але вертаючись до цієї теми. Відповідь навіть тут в ютюбі кількість переглядів його відео пісень чи концертів. Мирного неба)
Бобула згадали в зв'язку з його походженням (адже цей епізод - про Буковину), оцінку йому дали. Де ви почули про "важливість феномену Бобула"?
А не можна якось без ,,да, да, да"...
да
А чого таке рішення по Ані Лорак?
Це тому що людина зробила вибір москрвізцватися, чи просто в архівах на неї нічого немає?
Бо Якщо я добре пам'ятаю своє дитинство, то Лорак начебто була україномовною та адекватною, було б цікаво почути.
Обидві причини)
Це усталений стереотип.
Самі перші пісні були записані англійською (історія про джаз, підкорення штатів і все таке). А перші популярні пісні були саме російською (в нєбо подняялся самольооот), з незначними виключеннями. Декілька українських альбомів були записані вже в статусі дуже відомої співачки і то через дві обставини: 1) реклама Корони (я люблююю тебе...) яка дуже зайшла в маси і під яку дописали декілька схожих пісень, які стали основою україновмовного альбому; 2) безуспішне намагання стати відомою на росії за перші 10 років та підтримка на Євробаченні привели до усвідомлення що її люблять і цінують (на той час) саме тут і саме як українську співачку, тому й логічно після успіху перших українських збірок зробили ще пару. Але якщо ви знайдете в вікі і подивитеся перелік цих пісень в альбомах - впевнений, що більшість назв згадаєте зі складнощами або побачите вперше.
Якщо тверезо оцінити фактичний музичний слід, який залишився після Лорак в історії саме українських пісень, то він виявиться не таким важливим як може здатися
@@Anton_Kravchenko в мене така ж історія з кароль - не можу згадати жодної її україномовної пісні, все якось повз
@@shatelei на студентських п'янках часто горлали під гітару - Намалюю тобі зооорі...🙂
Але то і все з тих часів)