Zalany dom na płycie fundamentowej, woda pod posadzką

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 апр 2024
  • Film omawia błędy projektowe i wykonawcze popełnione przy rozbudowie domu.
    Dom starszy posadowiony na ławach, dom nowy na płycie fundamentowej.
    jednak przedsionek przed wejściem do piwnicy (na poziomie płyty fundamentowej) nie został wyposażony w płytę, a więc nie ma szczelnego dna.
    Schody wykonano z kostki brukowej na gruncie, a przecież schodzą do poziomu płyty fundamentowej.
    Skoro płyta była potrzebna pod budynkiem, to dlaczego nie jest potrzebna w przedsionku?
    Dodatkowo zaprojektowano 18 cm dziurę (dylatację) pomiędzy ścianą oporową przedsionka, a ścianą budynku. A wszystko to dzieje się głęboko poniżej poziomu terenu.
    Woda z przedsionka wlewa się bezpośrednio pod posadzkę w piwnicy i rozpływa po całym domu zalewając między innymi szyb windy.
    🛒🛒🛒
    Konsultacje online:
    inblock.com.pl/produkt/konsul...
    Przydatne linki
    inblock.com.pl
    inblock.com.pl/blog/
    inblock.com.pl/sklep/

Комментарии • 6

  • @Dooku8
    @Dooku8 3 месяца назад +1

    tynk gipsowy nie jest "błędem" nadaje się do pomieszczeń nie przekraczających 70% wilgotności, bądź przekraczających ją tylko okresowo. Czyli w teorii można go walić wszędzie. I większość łazienek w budownictwie deweloperskimi jest nim wykończona, albo jeszcze lepiej, są ścianki z bloczka gipsowego. Prawo budowlane zawodzi w tym aspekcie, wg mnie w ogóle budownictwo wielokondygnacyjnie nie powinno mieć tynków gipsowych na niższych poziomach. Raz że nie ma obowiązku robić odpływów podłogowych i jeden drugiego zalewa z góry na dół to jeszcze taki tynk traci swoje parametry po zalaniu i nie da się go uratować

    • @Inblock_izolacje
      @Inblock_izolacje  3 месяца назад

      OK, więc co do zasady jak rozumiem, zgadzamy się, że ten tynk gipsowy tam gdzie go zastałem jest błędem? Bo tego tynku uratować się nie da.

    • @Dooku8
      @Dooku8 3 месяца назад +1

      @@Inblock_izolacje formalnie to nie błąd, ale to głupota. Mam klientów którym mieszkania dopiero powstają i od razu ich informuje że w łazience jak ma być gipsowy to lepiej niech nic nie będzie. Owszem można kleić na tym płytki, żaden problem, ale sama chemia żeby to zabezpieczyć podnosi koszt, tak samo jest z anhydrytem. Kiedyś w łazienkach to robiło się cementowy bez zacierania, a nagle budowlanka zrobiła fikołka i gipsy, albo wszystko tak zatarte że trzeba szlifować mleczko. Miesiąc temu łazienkę rozbierałem gdzie można było wszystkie płytki łyżką do herbaty zrzucić. Bardzo lubię ten Twój kanał, bo pomaga zrozumieć działanie przegród hydro izolacyjnych . :)

    • @Inblock_izolacje
      @Inblock_izolacje  3 месяца назад +1

      @@Dooku8 ja się naczytałem opinii i kart technicznych tynków renowacyjnych. Uważam że dobra praktyka mówiąca że to błąd jest ważna. I wg mnie to błąd. Kasa wywalana w błoto bo później widok opłakany jest.

  • @januszlaskowski3697
    @januszlaskowski3697 3 месяца назад

    Dylatacja była, aby przepuścić styropian i nie było mostka cieplnego

    • @Inblock_izolacje
      @Inblock_izolacje  3 месяца назад

      Tak. Rozumiem. Ale ta dylatacja ze styropianem i brakiem propozycji uszczelnienia systemowego tejże sprawiła, że woda się wlewała jak chciała. A styropian tego nie utrzymał. A więc to błąd.