Greetings! Jonas, thank you for this fantastic video! Our show at A38 is SOLD OUT! We are really looking forward to performing in Budepest, thank you to all of you who bought tickets!! see you soon.
8 месяцев назад+1
Hi Kip, it's been our honor to have you as a judge in the contest and your music is a gift to all rock fans around the world! I'm stoked that the Winger show in Budapest is sold out, and I'm sure it will be an unforgettable evening for the audience!
Szia Tamás ! Gratulálok a Győsztesnek! A Faliórához. Ez a videó nagyón kemény Gratulálok Tamás! Te minden Tudól és elis magyarázod érthetően🙏🙏🙏🎸🎸🎸
8 месяцев назад+1
Szia Misi, köszönöm szépen, örülök hogy tetszett ez az adás is! A zeneelméleti tudás szerencsére olyan, hogy ha már érted a dolgokat, akkor minden zene megfejthetővé válik. 🎵🎶🎸
Gratulálok Martinnak, nekem nagyon tetszett a szólója, bárcsak tudnék én is ilyeneket írni, valamint ilyen klasszul játszani! Az a Gibson nagyon szép, egyszer biztos lesz egy hasonló LP-m!
8 месяцев назад+4
Köszönöm Martin nevében is, és biztos vagyok benne, hogy eljutsz ehhez a célodhoz, az elmúlt 2 hónap ezt egyértelműen megmutatta az Akadémián 🙂🏅
Köszönöm szépen! Nagyon örülök, hogy tetszett. Mikor elkezdtem zenélni én sem gondoltam, hogy valaha eljuthatok egy olyan szintre, hogy egyáltalán egy épkézláb szólót ki tudjak találni, azt végképp nem, hogy versenyeken eredményeket is sikerüljön elérnem, bár én is inkább közösségi élményként tekintek ezekre a gitárversenyekre, mintsem megmérettetésre. A szólómánia verseny alatt is egy szuper közösség alakult ki. Szerintem a kulcs a kitartás, ha nem úgy megy valami, ahogy szeretnénk esetleg, akkor sem szabad feladni, a zeneszeretet hajtson előre mindig. A Gibsont nagyon szeretem én is, régebben egy Epiphone Les Paulom volt, illetve mai napig is velem van, azt is nagyon szerettem. Talán nem a legkényelmesebb egy les paulon játszani, sokan mondják, de számomra az igazi klasszikus rock őserő megtestesítője és szerintem sok stílusban megállja a helyét, egy külön világ, ami engem nagyon magába rántott, úgyhogy csak ajánlani tudom. 🤘
@@martintoth7782 Egy Slash Epiphone LP-m van nekem is, illetve egy PRS, de a Gibson csak Gibson. Vagy mégsem. :) Mindig gondolkodom rajta, hogy megéri-e a Gibson a 3-4.szeres árkülönbséget az Epihez képest, amit egyébként nagyon kedvelek- Egyetlen dolog nem tetszik ezen a modellen, hogy kicsit vastagabb a nyaka, mert Slash azt szereti, viszont így felnyúlni a 20-22. bundig nyújtogatni nem valami kényelmes. Van még olyan saját szólód, amit meg lehetne nézni YT-on?
8 месяцев назад+2
@@martintoth7782 Szia Martin, én is gratulálok ezúton is, nagyon jókat meséltél a bemutatkozásodban és itt a kommentben is fontos dolgokat írtál. És nagyon örülök annak, hogy tetszett a verseny és a körülötte kialakult közösség. A Les Paul pedig nekem is egyik kedvencem (érdekes, hogy régen egyáltalán nem álltak kézre ezek a gitárok, de aztán kölcsönkaptam hosszabb időre egy Gibsont, és el voltam veszve:)
8 месяцев назад+1
@@vikguitarbackingtracks Ezt a szólót is nagyon ajánlom Martin csatornájáról, tele van egyéni ötlettel: ruclips.net/video/CVEs2tJMy-0/видео.html
Köszönjük a mai adást is! Amikor érzékeltem, D-re hangolt gitáron van riffhegesztés, rögtön tudtam, hogy pár napra az egyéb gitáros "teendők" félre lesznek téve. :), de a többi téma is nagyon erős, karakteres, lesz mit csemegézni. Gratulálok Martinnak a helyezéséhez és a szólójához is, nagyon szép lett! Nem mondanám, hogy van kedvenc hangom, de három különböző célra van, ami nagyon adja magát. Metál riffeléshez nyilván a legmélyebb hang (ami nálam E, D vagy C, mikor mi) dominál. Amikor felveszem a gitárt, és van alkalmam bekapcsolni az erősítőt is, akkor szinte mindig egy egy ujjal fogott A-dúrba csapok bele (vagy a Tie your mother down riffjét játszom el). Nem akarok nagy mítoszt szőni köré, de szerintem ebben az akkordban van a legtöbb energia, azon kívül mindent azonnal elárul, hogy jó-e a hangolás, meg az erősítő beállítása. A harmadik meg, amikor pentatonnal kísérletezek valamit, akkor szinte mindig c# az alaphangom. Igazából nem tudom miért, de az biztos, hogy a gitár, de különösen a LP a 12-15. bund táján hagyja a húrjait legjobban hajlítani, talán ezért.
8 месяцев назад
Szia Tamás! Hát igen, egy D-re hangolt riff Les Paul gitáron eléggé addiktív tud lenni, különösen ha ilyen, mint a "Pull Me Under" a Winger-től :) Ránézésre hagyományos 80-as évekbeli metál riff is lehetne (bár maga a dal 2009-es), de néhány finomsággal azért nagyon egyénivé és izgalmassá tudták tenni. Az egyujjas A-dúr rock akkord nálam is mindig megszólal, és utána egy kellemes A-mixolíd blues dallam is kínálkozik. :) A C# alaphang nálam is top 3-ban van, egész különleges hangulata van. Még Malmsteen-korszakomban hallottam tőle egy riffet, ami kivételesen nem neoklasszikus volt, hanem blues/rock alapú, ahol a 2 vastag húron a 0-2-4--0-2-4 bundokat kombinálta, és a C# volt az ütemet indító alaphang. Akkor jöttem rá, hogy milyen jól kijön a C#-moll hangnem a gitáron alul is, és valóban adja magát a 12. bund környéke a szólóhoz.
Király az első riff, kézre is állt egyből :D Hihetetlen de a szóló is, és nagyon tetszik, talán mert az érzés és a matek balanszban van... meg hát a 80s fűszerezés
8 месяцев назад+1
Örülök, hogy tetszettek és hogy kézre is álltak rögtön :) Reb Beach különleges gitáros, szerintem annyira egyensúlyban van az érzés és a technika nála, az egyik legjobb rockgitáros az utóbbi három évtizedben.
Basszus így már minden világos. Ahogy leírtad Reb nevét beugrott egy 90s elejéről egy Ibanez prospektus, amiben annak idején csodálattal nézegettem a "kifűrészelt" gitárt, amit egy srác tartott a kezében 😅. Így már megvan. És annak idején a Winger névvel is találkoztam csak összevissza másolt/hamisított "válogatás" kazettákon egy két számukat hallgattam is, de most biztos fogom pótolni a hiányosságot. Már ezért az időutazásért megérte a videód megnézni. 🤘🙏
8 месяцев назад
@@szabolcsnagy319 Én is gyűjtöttem az Ibanez prospektusokat, és Reb gitárja tényleg különleges formájú volt. Órákig lapozgattam és néztem Satriani, Vai, Frank Gambale, Paul Gilbert és a többiek gitárjait. (Akkoriban még sok hajuk volt, mostanra ez jóval kevesebb a többségnél:)
.....imádom az osszesset,...legalábbis a 12. bundig, innen már nem férek bele az 1 másodpercbe ...Szió!
8 месяцев назад+1
Szia Gyuri, ez nagyon jó irány, és az 1 másodperces szintidő majd egyre tovább csökken, és egyre könnyebb lesz játszani. Minden hang olyan ismerős lesz, mint a kalcitok és egyéb kőzetek 🎶🎵⛰️🌋
8 месяцев назад+1
Szia Gyuri, ez nagyon jó irány, és az 1 másodperces szintidő majd egyre tovább csökken, és egyre könnyebb lesz játszani. Minden hang olyan ismerős lesz, mint a kalcitok és egyéb kőzetek 🎶🎵⛰️🌋
HETI KÉRDÉS: Mi a kedvenc alaphangod a gitáron? (Például milyen hangon kezdesz el a leggyakrabban egy riffet vagy dallamot? Milyen alaphanggal játszol legszívesebben egy pentaton témát?) ---> Írd meg kommentben a kedvenc alaphangodat. Azt is elmondhatod, hogy hogyan szoktál nekiindulni egy saját dal vagy saját szóló megírásának.
Nekem E blueskör a kedvencem. Főleg azért, mert arra tudok "rákamuzni" 😅
8 месяцев назад
@@tamasszeker496 Igen, gitárosként az E hang különlegesen fontos szerepet játszik. :) Távlatilag pedig az is elérhető, hogy az összes hangnem esetén eligazodjunk, ráadásul azt figyeltem meg, hogy egy másik hangnem vagy helyszín másfajta ötleteket hoz ki.
Az első riff nekem nagyon thrash/power érzet volt.
8 месяцев назад
Igen, és ez nem is számít tipikus Winger riffnek (a többiek is említették, hogy Judas Priest hangulata is van), de kerestem tőlük egy nagyon jól elemezhető fríg témát. (A tempó miatt jó edzést is jelent.)
Egzebkent mi a dal cime? es drop D re kell hangolni vagy D rendszerre köszi
8 месяцев назад
@@jozsefpeterfi9446 A dal címe "Pull Me Under", és a 2009-es "Karma" lemezen szerepel. D standard a hangolás, azaz mind a 6 húr egységesen lejjebb van hangolva.
Szia Tamás! Kedvenc alaphang? Ezen még nem gondolkoztam idáig el, ha írok egy dalt és a fejemben megvan egy dallam, meg kell néznem, hogy jól énekelhető legyen és ahhoz mérten választom ki az alaphangot. Talán a legtöbb A-ban van, de van ami G-ben, D-ben, E-ben van, az talán érdekesebb, hogy valamiért mind kettő instrumentális próbálkozásom H-ban van. Pentaton (Blues) "kedvencek": E, A, D, H alapokra.
8 месяцев назад
Szia Attila! Igen, az ének sokszor egyértelműen megadja, hogy hol működik legjobban a zene. Az instrumentális zenénél én is nagyon szeretem a H alaphangot, a Winter albumon a Claws of Ice című szám (a legmetálosabb része a télnek) szintén H-mollban van, aztán a közepe után vált át C# és G# alaphangokra. Örülök, hogy írtál, pont egy hónapja kommenteltél legutóbb, remélem jól telik zeneileg is és egyéb téren is a tavasz számodra! ✨🎸
Igen, rengeteg a fellépés mostanában és hangfelvételre is készülünk.
8 месяцев назад
Szuper, akkor zajlik a zenei élet 🤘🏻
8 месяцев назад+6
A mai adásban kisorsoljuk a Dream Theater faliórát: kiderül, hogy ki lett a szerencsés nyertes. (A játékra a Szólómánia tanfolyamokon részt vevő gitárosok közül jelentkezhettek azok, akik szeretik a Dream Theatert.)
Ejjjjj! Hát, én most örülök nagyon! 😃😃 Köszönöm a lehetőséget! És már tudom is hol fog függni. A heti kérdésre pedig a válaszom: leginkább E és A volt a kedvenc, de mostanság bejöttek a képbe mások is, szándékos elhatározásból, amolyan "próbálkozzak másban is" gyanánt.
8 месяцев назад+1
@@zoluve Gratulálok, és emailben egyeztetjük majd az átadást, örülök hogy már meg is van a helye. :) Az új hangnemek kipróbálása kitűnő döntés, sokszor teljesen másfelé kanyarodik ugyanaz a téma, ha más hangnemben jelenik meg.
Első riffnél nekem egy koncert jutott eszembe, ahol rock-metálos emberek vannak. :D És a terület közepén pogoznak(?) az emberek, vagy ha nem is pogoznak, akkor látszik, hogy ott középen "valami van", mondjuk egymás vállát fogva egy vonalat alkotva mennek összevissza. A második riffnél meg az ellenkezés és a kitűnés jut eszembe, hogy valaki kitűnik a tömegből valamelyik tulajdonságával, és ezt közli is. Vagy egy csapatban a többség döntene valami mellett, de ez a döntés egy adott személynek nem jó, aki közli, hogy ő ezt nem akarja, mert számára nézve ez a döntés hátrányt, rosszat jelent. A harmadik riff meg egy visszaemlékezés, olyan dologra, eseményre, ami jó volt. Vagy csak besüt a nap a viharfelhőkön át. Vagy reménykedik valamiben valaki. Se a Winger, se a Dream Theater nem volt számomra olyan ismerős, mint pl. Future Palace. Néhány számukba belehallgattam. És a Dream Theater-nél megörültem annak, hogy végre nem a szerelemről, meg a nőkről énekelnek. (Hozzám közelebb tudnak azok a dalok állni, ahol nem a szerelemről, meg szerelmi bánatról van szó, még ha nem is értem az angol szöveget. De a women az elég egyértelmű, meg a képi világ.) ui: ezzel nem becsmérelni akarom se a Wingert, se más zenekart, előadót, akinek témakörébe tartozik a szerelem és ahhoz köthető dolgok. ui2, így eszembejutott közben: animékben van olyan, hogy ecchi. Ott se az ecchi vonal érdekelt egy mecha(?) animénél, hanem maga a történet. :D Dream Theater hangzásvilága közelebb áll hozzám néhány dal meghallgatása/belehallgatása után, mint a Winger és ez függetlenül a választott témáktól. Kedvenc alaphangom meg nincs. :D Amúgy kellene, hogy legyen? A szólóhoz pedig gratula így utólag is, Martinnak. (Azt meg fontos lenne megjegyeznem, hogy neki se sikerült az első években valamit is elérni a versenyeken. :D Nem mintha terveznék még egy gitárversenyen részt venni. Azt csak 4-5-6-7-8 év elteltével érdemes megpróbálnom. ) A többi gitárversenyes helyezésekkel kapcsolatban is gratulálok neki és jó zenélést a zenekarban. Már meg se lepődök, hogy 2 hét múlva lesz a következő adás.:D Siker és kudarc, mint téma, nekem talán pont testhezálló.A kudarc az, amikor egy kitűzött célt nem sikerül elérni (vagy esetleg annak töredékét se) és amikor az ember ezen helyzete miatt csalódott. ...és biztos az önbizalom elő fog bukkanni. :D Meg talán a támogató közeg fogalma is, ami nem húz vissza, nem akar rosszat az embernek és nem mérgez. A videó jó volt, érdekes és az ember észre se veszi, hogy a 17 perc eltelt.
8 месяцев назад
Nagyon jók ezek a zenei asszociációk, amiket írtál! Így lehet egy adott skálát, azaz az elméleti tudást összekötni a skálából származó zenei hangulattal, azaz a gyakorlati élettel. Ezáltal az ElmÉletből lejön az "elm" és marad az "élet". És zeneírás során ha épp egy hasonló hangulatú témát szeretnél írni, akkor tudni fogod, hogy melyik skálát kell felhasználnod. Örülök, hogy a videó érdekes volt, és észrevétlenül eltelt a 17 perc. Ez a cél minden adással, hogy tartalmas és hasznos is legyen, de közben nézhető és érdekes legyen a megvalósítás is. Igen, a Dream Theater komolyabb témákról írja a zenéket, a Winger dalok pedig inkább a klasszikus rock életérzésről szoktak szólni (hangszeresen és kreativitásban világszínvonal teteje mindkét együttes).
Annyira megtetszett a skálákkal való játszadozás, hogy választottam pár skálát és azok segítségével próbáltam improzni. :D Linket nem teszek ide, mert a Yt törli, szóval a videó címe: Hangulatokkal való játék - Kis gitározás S01E03 Nem tudom, mennyire jön át egy külső szemlélőnek-hallgatónak a hangulat(változás).
8 месяцев назад
@@ivynightfall9452 Meghallgattam a felvételt a csatornádon, szépen kijöttek a modális skálák hangulatai, írtam is kommentet. 👍🎶🎵🎵
Kísértetiesen hasonlít a Testament Over the wall c. számához! csak a hangok sorrendje és a sebesség nem ugyan az! Itt megjegyezném, hogy Alexander Skolnick egy nagy példaképem a metál szóló gitárosok közűl!
8 месяцев назад
Megnézem majd a Testament számot, Alex Skolnick tényleg különleges gitáros, aki a metál stílus mellett nagyot alkotott más műfajokban is. 🙂
Szörnyű dolog az, amikor az ember annyira imádja a zenét, de készsége, képessége, (affinitása) egyáltalán nincs ahhoz, hogy bármilyen hangszeren, legalább alapszinten megtanuljon játszani... Olyan mélyen függ az életem a zenétől, hogy olykor tréfásan azt szoktam mondani, hogy inkább megvakulnék mint megsüketülnék. Jó pár évtizedig Eric Clapton rajongó voltam. Főleg a 70-es évekig bezárólag, amikor még meg sem születtem...( John Mayall: Blues With Eric Clapton, Cream, Derek and the Dominos, Blind Faith ... Amiket mondasz, az elméleti alapokról egész egyszerűen számomra teljes mértékben érthetetlenek… Nem szégyellem ezt bevallani, ugyanakkor mégis követem a videóidat mert a példákat amiket felhozol, a dalok, a technikák, a különböző összehasonlítások nagyon is érdekelnek! Gratulálok ezekhez a videókhoz, mondom, annak ellenére, hogy igazán keveset értek belőle!
Месяц назад
Szia, köszönöm, hogy ezeket leírtad! Én nagyon hiszek abban, hogy akinek a zene ennyire nagy szenvedélyt jelent, annál a tehetség és affinitás is megvan, legfeljebb még nem tudták ezek teljesen a felszínre kerülni. Mindig a tehetség terel minket egy adott terület felé. Mi lenne jelenleg a legelső kérdésed zeneelméletből, aminek a megértése sokat segítene? Ha megírod, akkor segítek benne.
Szerintem leginkább a szerkezete lehetett Judas Priest-s hangulata. Egy állandó riffhez hol gyakrabban, hol ritkábban visszatérő sorvégeket illeszt, de minél ritkábban visszatérő egy téma, annál hangsúlyosabb helyen van, ezzel egy nagyon erős struktúrát épít, amivel egy nagyobb riff is könnyen átlátható és befogadható lesz. Ez nagyon jellemző a Priest-re, de pl. Bill Kelliher-re is.
►Ingyenes modális workshop feliratkozás: szolomania.com/modalis
►Új vagy itt? Töltsd le az ajándékot: szolomania.com/hatekony-gyakorlas
Greetings! Jonas, thank you for this fantastic video! Our show at A38 is SOLD OUT! We are really looking forward to performing in Budepest, thank you to all of you who bought tickets!! see you soon.
Hi Kip, it's been our honor to have you as a judge in the contest and your music is a gift to all rock fans around the world! I'm stoked that the Winger show in Budapest is sold out, and I'm sure it will be an unforgettable evening for the audience!
Szia Tamás ! Gratulálok a Győsztesnek! A Faliórához. Ez a videó nagyón kemény Gratulálok Tamás! Te minden Tudól és elis magyarázod érthetően🙏🙏🙏🎸🎸🎸
Szia Misi, köszönöm szépen, örülök hogy tetszett ez az adás is! A zeneelméleti tudás szerencsére olyan, hogy ha már érted a dolgokat, akkor minden zene megfejthetővé válik. 🎵🎶🎸
Gratulálok Martinnak, nekem nagyon tetszett a szólója, bárcsak tudnék én is ilyeneket írni, valamint ilyen klasszul játszani!
Az a Gibson nagyon szép, egyszer biztos lesz egy hasonló LP-m!
Köszönöm Martin nevében is, és biztos vagyok benne, hogy eljutsz ehhez a célodhoz, az elmúlt 2 hónap ezt egyértelműen megmutatta az Akadémián 🙂🏅
Köszönöm szépen! Nagyon örülök, hogy tetszett. Mikor elkezdtem zenélni én sem gondoltam, hogy valaha eljuthatok egy olyan szintre, hogy egyáltalán egy épkézláb szólót ki tudjak találni, azt végképp nem, hogy versenyeken eredményeket is sikerüljön elérnem, bár én is inkább közösségi élményként tekintek ezekre a gitárversenyekre, mintsem megmérettetésre. A szólómánia verseny alatt is egy szuper közösség alakult ki. Szerintem a kulcs a kitartás, ha nem úgy megy valami, ahogy szeretnénk esetleg, akkor sem szabad feladni, a zeneszeretet hajtson előre mindig. A Gibsont nagyon szeretem én is, régebben egy Epiphone Les Paulom volt, illetve mai napig is velem van, azt is nagyon szerettem. Talán nem a legkényelmesebb egy les paulon játszani, sokan mondják, de számomra az igazi klasszikus rock őserő megtestesítője és szerintem sok stílusban megállja a helyét, egy külön világ, ami engem nagyon magába rántott, úgyhogy csak ajánlani tudom. 🤘
@@martintoth7782 Egy Slash Epiphone LP-m van nekem is, illetve egy PRS, de a Gibson csak Gibson. Vagy mégsem. :)
Mindig gondolkodom rajta, hogy megéri-e a Gibson a 3-4.szeres árkülönbséget az Epihez képest, amit egyébként nagyon kedvelek- Egyetlen dolog nem tetszik ezen a modellen, hogy kicsit vastagabb a nyaka, mert Slash azt szereti, viszont így felnyúlni a 20-22. bundig nyújtogatni nem valami kényelmes.
Van még olyan saját szólód, amit meg lehetne nézni YT-on?
@@martintoth7782 Szia Martin, én is gratulálok ezúton is, nagyon jókat meséltél a bemutatkozásodban és itt a kommentben is fontos dolgokat írtál. És nagyon örülök annak, hogy tetszett a verseny és a körülötte kialakult közösség. A Les Paul pedig nekem is egyik kedvencem (érdekes, hogy régen egyáltalán nem álltak kézre ezek a gitárok, de aztán kölcsönkaptam hosszabb időre egy Gibsont, és el voltam veszve:)
@@vikguitarbackingtracks Ezt a szólót is nagyon ajánlom Martin csatornájáról, tele van egyéni ötlettel: ruclips.net/video/CVEs2tJMy-0/видео.html
Köszönjük a mai adást is! Amikor érzékeltem, D-re hangolt gitáron van riffhegesztés, rögtön tudtam, hogy pár napra az egyéb gitáros "teendők" félre lesznek téve. :), de a többi téma is nagyon erős, karakteres, lesz mit csemegézni.
Gratulálok Martinnak a helyezéséhez és a szólójához is, nagyon szép lett!
Nem mondanám, hogy van kedvenc hangom, de három különböző célra van, ami nagyon adja magát. Metál riffeléshez nyilván a legmélyebb hang (ami nálam E, D vagy C, mikor mi) dominál. Amikor felveszem a gitárt, és van alkalmam bekapcsolni az erősítőt is, akkor szinte mindig egy egy ujjal fogott A-dúrba csapok bele (vagy a Tie your mother down riffjét játszom el). Nem akarok nagy mítoszt szőni köré, de szerintem ebben az akkordban van a legtöbb energia, azon kívül mindent azonnal elárul, hogy jó-e a hangolás, meg az erősítő beállítása. A harmadik meg, amikor pentatonnal kísérletezek valamit, akkor szinte mindig c# az alaphangom. Igazából nem tudom miért, de az biztos, hogy a gitár, de különösen a LP a 12-15. bund táján hagyja a húrjait legjobban hajlítani, talán ezért.
Szia Tamás! Hát igen, egy D-re hangolt riff Les Paul gitáron eléggé addiktív tud lenni, különösen ha ilyen, mint a "Pull Me Under" a Winger-től :) Ránézésre hagyományos 80-as évekbeli metál riff is lehetne (bár maga a dal 2009-es), de néhány finomsággal azért nagyon egyénivé és izgalmassá tudták tenni.
Az egyujjas A-dúr rock akkord nálam is mindig megszólal, és utána egy kellemes A-mixolíd blues dallam is kínálkozik. :)
A C# alaphang nálam is top 3-ban van, egész különleges hangulata van. Még Malmsteen-korszakomban hallottam tőle egy riffet, ami kivételesen nem neoklasszikus volt, hanem blues/rock alapú, ahol a 2 vastag húron a 0-2-4--0-2-4 bundokat kombinálta, és a C# volt az ütemet indító alaphang. Akkor jöttem rá, hogy milyen jól kijön a C#-moll hangnem a gitáron alul is, és valóban adja magát a 12. bund környéke a szólóhoz.
Király az első riff, kézre is állt egyből :D
Hihetetlen de a szóló is, és nagyon tetszik, talán mert az érzés és a matek balanszban van... meg hát a 80s fűszerezés
Örülök, hogy tetszettek és hogy kézre is álltak rögtön :) Reb Beach különleges gitáros, szerintem annyira egyensúlyban van az érzés és a technika nála, az egyik legjobb rockgitáros az utóbbi három évtizedben.
Basszus így már minden világos.
Ahogy leírtad Reb nevét beugrott egy 90s elejéről egy Ibanez prospektus, amiben annak idején csodálattal nézegettem a "kifűrészelt" gitárt, amit egy srác tartott a kezében 😅.
Így már megvan. És annak idején a Winger névvel is találkoztam csak összevissza másolt/hamisított "válogatás" kazettákon egy két számukat hallgattam is, de most biztos fogom pótolni a hiányosságot.
Már ezért az időutazásért megérte a videód megnézni. 🤘🙏
@@szabolcsnagy319 Én is gyűjtöttem az Ibanez prospektusokat, és Reb gitárja tényleg különleges formájú volt. Órákig lapozgattam és néztem Satriani, Vai, Frank Gambale, Paul Gilbert és a többiek gitárjait. (Akkoriban még sok hajuk volt, mostanra ez jóval kevesebb a többségnél:)
.....imádom az osszesset,...legalábbis a 12. bundig, innen már nem férek bele az 1 másodpercbe ...Szió!
Szia Gyuri, ez nagyon jó irány, és az 1 másodperces szintidő majd egyre tovább csökken, és egyre könnyebb lesz játszani. Minden hang olyan ismerős lesz, mint a kalcitok és egyéb kőzetek 🎶🎵⛰️🌋
Szia Gyuri, ez nagyon jó irány, és az 1 másodperces szintidő majd egyre tovább csökken, és egyre könnyebb lesz játszani. Minden hang olyan ismerős lesz, mint a kalcitok és egyéb kőzetek 🎶🎵⛰️🌋
Tamás neblázni! ...🥸 tobb mint nyolcszáz ásványnak kellet tudnom a képletét....éljenek a "maradék" alaphangok!😁
@@jurajkosa3494 Akkor tényleg sima ügy lesz a fogólap tökéletes ismerete :)
... na jó ...egyezunk meg úgy ...400 ásványban...
HETI KÉRDÉS: Mi a kedvenc alaphangod a gitáron? (Például milyen hangon kezdesz el a leggyakrabban egy riffet vagy dallamot? Milyen alaphanggal játszol legszívesebben egy pentaton témát?) ---> Írd meg kommentben a kedvenc alaphangodat. Azt is elmondhatod, hogy hogyan szoktál nekiindulni egy saját dal vagy saját szóló megírásának.
Nekem "H" a kedvencem. :)
@@developful3006 Nekem is benne van a top 3-ban (a Comfortably Numb óta:)
Nekem E blueskör a kedvencem. Főleg azért, mert arra tudok "rákamuzni" 😅
@@tamasszeker496 Igen, gitárosként az E hang különlegesen fontos szerepet játszik. :) Távlatilag pedig az is elérhető, hogy az összes hangnem esetén eligazodjunk, ráadásul azt figyeltem meg, hogy egy másik hangnem vagy helyszín másfajta ötleteket hoz ki.
Ó én azt tudom jól. Csak ahhoz gyakorolni kéne. Minden nap. Már feladtam,vén fejjel.
Az első riff nekem nagyon thrash/power érzet volt.
Igen, és ez nem is számít tipikus Winger riffnek (a többiek is említették, hogy Judas Priest hangulata is van), de kerestem tőlük egy nagyon jól elemezhető fríg témát. (A tempó miatt jó edzést is jelent.)
Egzebkent mi a dal cime? es drop D re kell hangolni vagy D rendszerre köszi
@@jozsefpeterfi9446 A dal címe "Pull Me Under", és a 2009-es "Karma" lemezen szerepel. D standard a hangolás, azaz mind a 6 húr egységesen lejjebb van hangolva.
Szia Tamás! Kedvenc alaphang? Ezen még nem gondolkoztam idáig el, ha írok egy dalt és a fejemben megvan egy dallam, meg kell néznem, hogy jól énekelhető legyen és ahhoz mérten választom ki az alaphangot. Talán a legtöbb A-ban van, de van ami G-ben, D-ben, E-ben van, az talán érdekesebb, hogy valamiért mind kettő instrumentális próbálkozásom H-ban van. Pentaton (Blues) "kedvencek": E, A, D, H alapokra.
Szia Attila! Igen, az ének sokszor egyértelműen megadja, hogy hol működik legjobban a zene. Az instrumentális zenénél én is nagyon szeretem a H alaphangot, a Winter albumon a Claws of Ice című szám (a legmetálosabb része a télnek) szintén H-mollban van, aztán a közepe után vált át C# és G# alaphangokra.
Örülök, hogy írtál, pont egy hónapja kommenteltél legutóbb, remélem jól telik zeneileg is és egyéb téren is a tavasz számodra! ✨🎸
Igen, rengeteg a fellépés mostanában és hangfelvételre is készülünk.
Szuper, akkor zajlik a zenei élet 🤘🏻
A mai adásban kisorsoljuk a Dream Theater faliórát: kiderül, hogy ki lett a szerencsés nyertes. (A játékra a Szólómánia tanfolyamokon részt vevő gitárosok közül jelentkezhettek azok, akik szeretik a Dream Theatert.)
Ejjjjj! Hát, én most örülök nagyon! 😃😃 Köszönöm a lehetőséget! És már tudom is hol fog függni.
A heti kérdésre pedig a válaszom: leginkább E és A volt a kedvenc, de mostanság bejöttek a képbe mások is, szándékos elhatározásból, amolyan "próbálkozzak másban is" gyanánt.
@@zoluve Gratulálok, és emailben egyeztetjük majd az átadást, örülök hogy már meg is van a helye. :) Az új hangnemek kipróbálása kitűnő döntés, sokszor teljesen másfelé kanyarodik ugyanaz a téma, ha más hangnemben jelenik meg.
Első riffnél nekem egy koncert jutott eszembe, ahol rock-metálos emberek vannak. :D És a terület közepén pogoznak(?) az emberek, vagy ha nem is pogoznak, akkor látszik, hogy ott középen "valami van", mondjuk egymás vállát fogva egy vonalat alkotva mennek összevissza. A második riffnél meg az ellenkezés és a kitűnés jut eszembe, hogy valaki kitűnik a tömegből valamelyik tulajdonságával, és ezt közli is. Vagy egy csapatban a többség döntene valami mellett, de ez a döntés egy adott személynek nem jó, aki közli, hogy ő ezt nem akarja, mert számára nézve ez a döntés hátrányt, rosszat jelent.
A harmadik riff meg egy visszaemlékezés, olyan dologra, eseményre, ami jó volt. Vagy csak besüt a nap a viharfelhőkön át. Vagy reménykedik valamiben valaki.
Se a Winger, se a Dream Theater nem volt számomra olyan ismerős, mint pl. Future Palace. Néhány számukba belehallgattam. És a Dream Theater-nél megörültem annak, hogy végre nem a szerelemről, meg a nőkről énekelnek. (Hozzám közelebb tudnak azok a dalok állni, ahol nem a szerelemről, meg szerelmi bánatról van szó, még ha nem is értem az angol szöveget. De a women az elég egyértelmű, meg a képi világ.)
ui: ezzel nem becsmérelni akarom se a Wingert, se más zenekart, előadót, akinek témakörébe tartozik a szerelem és ahhoz köthető dolgok.
ui2, így eszembejutott közben: animékben van olyan, hogy ecchi. Ott se az ecchi vonal érdekelt egy mecha(?) animénél, hanem maga a történet. :D
Dream Theater hangzásvilága közelebb áll hozzám néhány dal meghallgatása/belehallgatása után, mint a Winger és ez függetlenül a választott témáktól.
Kedvenc alaphangom meg nincs. :D Amúgy kellene, hogy legyen?
A szólóhoz pedig gratula így utólag is, Martinnak. (Azt meg fontos lenne megjegyeznem, hogy neki se sikerült az első években valamit is elérni a versenyeken. :D Nem mintha terveznék még egy gitárversenyen részt venni. Azt csak 4-5-6-7-8 év elteltével érdemes megpróbálnom. )
A többi gitárversenyes helyezésekkel kapcsolatban is gratulálok neki és jó zenélést a zenekarban.
Már meg se lepődök, hogy 2 hét múlva lesz a következő adás.:D Siker és kudarc, mint téma, nekem talán pont testhezálló.A kudarc az, amikor egy kitűzött célt nem sikerül elérni (vagy esetleg annak töredékét se) és amikor az ember ezen helyzete miatt csalódott.
...és biztos az önbizalom elő fog bukkanni. :D Meg talán a támogató közeg fogalma is, ami nem húz vissza, nem akar rosszat az embernek és nem mérgez.
A videó jó volt, érdekes és az ember észre se veszi, hogy a 17 perc eltelt.
Nagyon jók ezek a zenei asszociációk, amiket írtál! Így lehet egy adott skálát, azaz az elméleti tudást összekötni a skálából származó zenei hangulattal, azaz a gyakorlati élettel. Ezáltal az ElmÉletből lejön az "elm" és marad az "élet". És zeneírás során ha épp egy hasonló hangulatú témát szeretnél írni, akkor tudni fogod, hogy melyik skálát kell felhasználnod.
Örülök, hogy a videó érdekes volt, és észrevétlenül eltelt a 17 perc. Ez a cél minden adással, hogy tartalmas és hasznos is legyen, de közben nézhető és érdekes legyen a megvalósítás is.
Igen, a Dream Theater komolyabb témákról írja a zenéket, a Winger dalok pedig inkább a klasszikus rock életérzésről szoktak szólni (hangszeresen és kreativitásban világszínvonal teteje mindkét együttes).
Köszi. :)
Az meg nem vitás, hogy mindkét együttes ott van a top-ban.
Igen 🎸🏆🏅🙂
Annyira megtetszett a skálákkal való játszadozás, hogy választottam pár skálát és azok segítségével próbáltam improzni. :D Linket nem teszek ide, mert a Yt törli, szóval a videó címe: Hangulatokkal való játék - Kis gitározás S01E03
Nem tudom, mennyire jön át egy külső szemlélőnek-hallgatónak a hangulat(változás).
@@ivynightfall9452 Meghallgattam a felvételt a csatornádon, szépen kijöttek a modális skálák hangulatai, írtam is kommentet. 👍🎶🎵🎵
Kísértetiesen hasonlít a Testament Over the wall c. számához! csak a hangok sorrendje és a sebesség nem ugyan az!
Itt megjegyezném, hogy Alexander Skolnick egy nagy példaképem a metál szóló gitárosok közűl!
Megnézem majd a Testament számot, Alex Skolnick tényleg különleges gitáros, aki a metál stílus mellett nagyot alkotott más műfajokban is. 🙂
Szörnyű dolog az, amikor az ember annyira imádja a zenét, de készsége, képessége, (affinitása) egyáltalán nincs ahhoz, hogy bármilyen hangszeren, legalább alapszinten megtanuljon játszani...
Olyan mélyen függ az életem a zenétől, hogy olykor tréfásan azt szoktam mondani, hogy inkább megvakulnék mint megsüketülnék. Jó pár évtizedig Eric Clapton rajongó voltam. Főleg a 70-es évekig bezárólag, amikor még meg sem születtem...( John Mayall: Blues With Eric Clapton, Cream, Derek and the Dominos, Blind Faith ...
Amiket mondasz, az elméleti alapokról egész egyszerűen számomra teljes mértékben érthetetlenek…
Nem szégyellem ezt bevallani, ugyanakkor mégis követem a videóidat mert a példákat amiket felhozol, a dalok, a technikák, a különböző összehasonlítások nagyon is érdekelnek!
Gratulálok ezekhez a videókhoz, mondom, annak ellenére, hogy igazán keveset értek belőle!
Szia, köszönöm, hogy ezeket leírtad! Én nagyon hiszek abban, hogy akinek a zene ennyire nagy szenvedélyt jelent, annál a tehetség és affinitás is megvan, legfeljebb még nem tudták ezek teljesen a felszínre kerülni. Mindig a tehetség terel minket egy adott terület felé. Mi lenne jelenleg a legelső kérdésed zeneelméletből, aminek a megértése sokat segítene? Ha megírod, akkor segítek benne.
A riffnek Judas Priest nyúlás hangulata volt.
Könnyen előfordulhat, mert a 80-as évek elejének legendás együttesei sok későbbi együttesnek jelentettek inspirációt. 🙂
Szerintem leginkább a szerkezete lehetett Judas Priest-s hangulata. Egy állandó riffhez hol gyakrabban, hol ritkábban visszatérő sorvégeket illeszt, de minél ritkábban visszatérő egy téma, annál hangsúlyosabb helyen van, ezzel egy nagyon erős struktúrát épít, amivel egy nagyobb riff is könnyen átlátható és befogadható lesz. Ez nagyon jellemző a Priest-re, de pl. Bill Kelliher-re is.
@@tamastoth3579 👍🙂