Сергію, люблю дивитися ваші відео, і відео тих, хто ставить штатив і т.д. теж люблю дивитися. Не вважаю, що це "смішно", як ви сказали. Не дивлячись на те, що ми можемо мати різні погляди, думаю, повинні поважати працю інших людей і, принаймні, не говорити про неї зневажливо. Ще раз дякую за ваші відео)
Львів'яни радять обирати маршрут на Парашку зі Сколе як дебютний, чи зайдуть походи в гори, чи ні) або як розминку перед складнішими маршрутами. Проходив його неодноразово весною, влітку, восени - він чудовий, в зимку - не знаю) Дивно, що туристів не трапилося, бо він досить популярний. Гарне відео, так тримати!
Гарно. Ми зі Стрия. На Парашку ходим часто. Як нема часу їхати трохи дальше. З постійно діючих джерел до Парашки є одне біля гори Зелена. Треба метрів сто пролізти в низ ). А на всі решта надіятись не варто. Пересихають.
@@nahornipohodenky там не далеко. ) ми з вами розминулися, до речі, були на Папашці на день раніше. Ночували коло Заленої. В ночі нас олень налякав) ричав цілу ніч. В них зараз гін.). Нервів він нам зробив трохи. Поки не загуглили-як кричить олень. І трохи заспокоїлись. Але відчуття шо ти в горах не сам не пройшло.
Ми з дівчиною ночували в наметі під горою Парашка вчора і чули всю ніч теж ревіння дикого звіра, який переміщувався з одного місця в інше. По звукам дуже схоже на лося, оленя або ведмедя.
Як було сказано в одній книзі - "Коли я йду з кимось - це прогулянка. А коли я йду один - це пригода". Коли йдеш один, то по іншому сприймаєш природу і себе як частину природи, перебуваючи з нею наодинці. Зовсім не ті відчуття коли йдеш з компанією. І також ті переваги соло-походу, які ти перерахував, для певних людей є найбільш визначальними. Тому деякі люди більше люблять соло-походи. Із-за повної свободи дій.
Я просто не шукаю легких шляхів, тому мабуть мені і не цікаві соло-походи) Люблю розвиток я фізичний так і духовний, який неодмінно відбувається, якщо ти йдеш з іншими людьми і вимушений комунікувати і взаємодіяти з ними.
@@nahornipohodenky Якісь дивні твердження. Соло-походи якраз таки не є легкими, бо йдеш сам, і розраховуєш тільки на себе. Бувають маршрути, де не ловить зв'зок і людей мало ходить, і у випадку надзвичайної ситуації ніхто не допоможе. А тому психологічно трошки більше напруги, ніж в походах з компанією на розслабончику. А розвиток фізичний і духовний в соло-походах теж чудово відбувається) І на мою думку, відбувається навіть краще коли ти один на один з природою, і тебе ніхто і ніщо не відволікає. Просто люди є різні. Комусь хочеться відволікатись, а комусь ні.
Ну от моя практика показує рівно протилежне. Самому ходити це розслабон і відпочинок, жодних напрягів. Напряги відбуваються тільки коли ти з іншими людьми, і тобі треба працювати над собою, над своїми емоціями, шукати компроміси. Це тільки люди які не мають досвіду не підуть самостійно, бо просто не впевнені в собі. А коли є досвід, то самому ходити легше, тому багато хто це і робить.
Продовжуючи тему Сколівський Бескидів і їх маршрутів... Далі після Гребеніва по залізниці йде Тухля, там кажуть, Іван Франко тусувався, коли "Захара Беркута" писав. З Тухлі є маршрут на Кіндрат, буквально 100м вздовж залізнчної колії від перону назад в бік Львова - і вправо починається стежка підйому маршруту на Кіндрат, далеко від станції йти не треба! Недолік цього маршруту - практично відсутні краєвиди, для любителів прогулянки вкритим лісом гірським хребтом з кореняками з під-землі, вершина повністю вкрита лісом, невідома могила на перевалі - то і є вершина. Спускатись можна іншою дорогою до с. Либохора і звідти пішки година сільською дорогою до Тухлі. Ще з Тухлі є маршрут на Обногу, це треба до моста дійти через Опір і звідти підйом практично до вершини серпантинною дорогою, назад можна іншим хребтом піти і вийти вздовж ЛЕП вийти до Тухлі вище по течії Опору, і через невисоку гірку з деревяним памятником Захару Беркуту пройти. В кінці маршруту - екстремальний підвісний пішохідний місток через Опір. Ще одна вершина масиву - Татарівка. Хоч невисока, тисячник плюс, але вийти на вершину - справжній квест і екстрім! Номальних стежок нема, треба місцями через "джунглі" пробиратись, підхід до вершини шукати. Можна йти з Тухлі, можна зі Славська. Ну і Славське, Високий Верх (неофіційно Захар Беркут його називають), то вже класика й попса. Через хребет і Писану Криницю цікавий пішохідний маршрут, від вокзалу Славське на розслабоні за 3 години до вершини можна дойти. Недоліки - крісельний підйомник майже до вершини, з нього куча туристів "в капцях", ресторан біля вершини з музикою, куча квадрациклів і коників з пропозицією покатати. То ж на вихідні туди, хто не любить таких попсових людних місць, краще туди не тикатись.
В кожного мандрівника рано чи пізно трапляється соло. Вітаю вас з першою соло-мандрівкою🥳 Мені зайшло ходити наодинці в гори, а до цього брала з собою друзів, але зараз важко знайти час щоб всім було зручно(
Щось мені здається, я б у цій спальній системі сам би себе вночі задушив. Варто один раз у сні дьорнутись і заплутаєшся у свій же високотехнологічний капкан 😅 Але похід вийшов крутий, дякую за відео!
@@nahornipohodenky уже смотрю и думаю что я бы поехал с тобой 💪Кстати заметил что ты любишь кепки,у меня их около 20 И от первого лица тоже классно снято. Без заморочек
Я просто використовую мапу OrganicMap на якій нанесені стежки, і прокладаю собі маршрути. А ідеї для походів можна погуглити, в інтернеті безліч різних треків.
Я люблю соло з собакою, тоді соло не таке вже й соло, коли навколо тебе бігає хтось на 60 кг. Є з ким поговорити, є той, хто тебе слухає і виражає свою увагу, вночі спиш, без задніх думок.
Звичайна помилка початківця гамаковода. Для комфортного сну спати в гамаку треба не по його вісі а по діагоналі. Для цього гамак не можна натягувати, а треба кріпити його з провисом аби стропи утворювали кут 30-45 градусів із горизонтом. Тоді можна спати і на спині і на боці і навіть на животі. Я теж раніше робив цю помилку і спав в позі "банану" стиснутий з боків і відповідною втратою тепла і розтягнутими колінами. А загалом - все супер! Дякую за відео.
@@nahornipohodenky Дискомфорту може і не було, але мабуть усі хто пробував натянутий і провислий варіант кажуть, що комфорт вищій в другому варіанті. Щодо тепла, то проблема не в андеркілті що знизу, а в повному зминанні верхнього квілта з боків при натягнутому гамаку і майже відсутність такого зминання в діагональному варіанті, що значно покращує теплоізоляцію з боків за більш низьких температур ніж зараз. Але головний критерій - практика. 🙂
Сергію дякую за такий позитив. Завжди інтересно дивитись ваші подорожі. Роки вже не ті щоб так далеко подорожувати то ж з задоволенням дивлюсь ваші подорожі. Частіше дивлюсь по телевізору але там всі ваші подорожі нажаль не показують.А де ж Настя. Хотілось би її та Марію бачити частіше.
Гамак-це класно, свої переваги і мінуси теж є. Але додам, що на випадок опадів, треба капалки, тобто банально щоб вода по підвісці гамака не стікала в гамак. Речі забираю на ніч в гамак, для цього зробив підвісну сумку, яка підвішується на ridgeline( але у вас гамак без центральной мотузки) або ще як варіант з речами, є міні-гамаки для речей, вони підвішуються окремо під або над гамаком, кому як зручно))
@@nahornipohodenky речі лежать під гамаком, ну не буквально, трохи сбоку, але в міні гамаку(gear sling) Капалки або drip line, це щось, що буде відводити воду або перешкоджати їй попасти далі по навісці гамака. Саме просте це зав'язати міцно шнурок на мотузці підвіски, або прусік. Але треба розмістити капалку під тентом, а не назовні, бо назовні вона втрачає сенс.
Сколівські Бескиди - то багато варіантів походу вихідного дня з логістичною привязкою до Львова: вранці на електричці чи автобусі зі Львова, ввечері назад. Один з варіантів зі Сколе то на Лопату і Кудрявець (в іншу сторону від залізиці ніж на Парашку). Зі Сколе маршрут можна просто з вокзалу через той самий міст через Опір і далі підйом на Лопату чітка стежка, але місцями крутюча і постійний підйом. Недалеко до вершини є придатне місце для стоянки, джерело типу калюжка, але вода чиста, постійне підживлення води з-під землі є. З Лопати ще краєвиди так-сяк, а от далі як перейти буквально 10-15хв по хребту трохи вниз і потім вгору на Кудрявець (це 1244м, не менше ніж Високий Верх біля Славську), то там краєвиди з висоти на Сколе, та ще якісь менші населені пункти дуже гарні! З Кудрявця можна вертатись назад, а можна спускатись в Гребенів. А можна навпаки, з Гребеніва йти спочатку на Кудрявець, а далі на Лопату і в Сколе спускатись. Це варіант довший по відстані, але легша альтернатива, якщо не хочеться чи готовий до неперервного місцями крутого підйому зі Сколе на Лопату. Тобто краще з Гребеніва підніматись, то довший, але більш пологий прогулянковий маршрут лісом, а в Сколе по коротшому і крутому спускатись. Гребенів - нступна станція після Сколе, всього 10хв на поїзді, але там великі поїзди не зупиняються, тільки електрички та деякі регіональні поїзди тупу Львів - Ужгород, то треба мати на увазі, хто їде на поїзді.
Хто ці всі люди, хто трусить про їжу з ресторанів? А чи не хочуть вони поїсти сухпай замерзлий, в бліндажику?! То на контрасті і "харчі" будуть як мішлєновська страва
Ночувати біля Гуркала в гамаку,ну трохи безрозсудно.Мій знайомий в червні провів ніч в палатці і пів ночі не міг заснути.Хтось хрустів тупав і видавав глухі звуки.Вранці всі виповзали з палаток,трава навколо потоптана і біля ялиночки косолапий навалив купу.Більше вони так не роблять.Ще два хлопці взимку ночували коло Парашки в причіпі лісорубів.Вночі прийшов ведмедик почув запах їжі і почав причіп деребанити,не зміг.Хлопцв за ніч посивіли.
@@nahornipohodenky Дат не пам'ятаю,сюжет так .Два молодики з села Майдан поїхали на мотику шукати роги,розійшлися і на молодшого напав ведмідь.Хлопець закричав і напарник газонув в його сторону .Тим часом ведмідь перебив руку і вихватив трохи плоті Та звук мотика його настрахав і постраждалого помаленьку довезли в село.Старша жінка з іншими була на малині біля села Довге і раптово ззаду заричало і сильно вдарило в плече,бабка покотилась по кручі вниз і там потовчену підібрали дівчата.Ведмідь покрутився ще зверху та забрався.Бабка більше постраждала від падіння.Ще був інцедент з старенькою на сінокосі,стара дала косолапому люлей граблями і той втік.Цього року були три виходи ведмедів на людей,десь коло Трускавця в дачному масиві,біля Старого Самбора на краю села і самий свідожий цього тижня пара ведмедів просто вийшли на шоссе Східниця Урич і декілька хвилин тупцювали між машинами.Бачив фотку з реєстратора.І це все в одних лісах від Сколе на Східницю і на дрогобиччині .Ще були виходи біля Старої Гути і я бачив сліди біля полониниПлаєк.
Дякую за відео і за огляд спорядження❤ Шкода що ви не протестили систему гамака в більш сурових умовах. Тому що спальник все одно продувається, плюс відкриті голова та ноги,.
Якщо вдаватися до підрахунку ваги спорядження, то до комплекту з гамаком потрібно ще андерквілт додати, бо без нього ніяк, тоді вага вже буле 1.5кг. Маю теж гамак, тільки sts, але з наметом набагато зручніше. По коштам поріг входу для легкого намету теж менший, 130$ ультралегкий намет naturehike.
Намет це намет, а гамак це гамак, і у кожного є свої переваги і недоліки. Я не додавав вагу андерквілта так само, як і не додавав вагу килимка до ваги намету.
Так це дуже популярний маршут, я тільки приїхав з нього, в суботу людей з 50 пройшло повз... видно що йде багато хто йде перший раз, бо несуть баклажкі з водою, пакети в 2х руках і тд... я такого ще ніде небачив.
Дякую за класний контент 🙏 З приводу ваги, то користуюсь одномісною 3F UL Lanshan, вага 914 грамів, для встановлення потрібна туристична палиця, без них не ходжу, тому їх вагу я не рахую) В гамаку дуже мерзну і не так зручно спині як на килимку , але кожному своє 😉
33:59 Про сублімати. На минулий блекаут затарювався субліматами. Я люблю пузату хату і інші подібні заклади, але не варто порівнювати сублімати з ними. Це приниження цих закладів) За весь час я доїв тільки 1 пачку тупо із жадібності. Борщ одразу пішов в унітаз (це були не Харчі, а Джеймс Кук чи якось так) До речі, те що я таки з'їв - це були саме Харчі (здається гречка зі свининою). Або я купив щось не те, або блогери занадто перебільшують смак сублімата 🤷♂
Много интересной инфы подчеркнул и про Бескиды и про гамак...! Отмечу без критики, справедливости раде: комплект палатки Lanshan 1pro с оттяжками из дайнимы, футпринтом поликро, 8ми грамовыми Yобразными колышками весит 810 грамм и это полноценная палатка, с отличной ветроустойчивостью, кучей места для вещей (2го человека), можно готовить в тамбуре в дождь, сидя в палатке и всё это легче, компактней, дешевле, проще и быстрее устанавливается🤔 Хоть я и сторонник разнообразия и в ПВДшки сходил бы и с гамаком и с пончотэнтом, но давно потерял интерес к коротким маршрутам, а в долгих не охота мириться с теснотой и дискомфортом. Были бы лишние деньги, поменял бы Ланшан на пирамиду от Лайтвэя из дайнимы🤗
я цілком згідний, що і те і друге по своєму цікаво. Але ж ви самі сказали 'можете порівняти з вагою свого намету', ось я і порівнюю і розумію, що ви вагу обов'язкового атрибуту- андерквілта до гамака не додали, то ж вага комплекту буде не така як ви назвали. А килимок з ервеліо 5.3 буде важити 350г.
Власне, тому я й підписався на Сергія, бо мені близькі його погляди. З багатьма тезами я можу погодитись на 100%, з деякими на 99%😊 Щодо проходів повз камеру - згоден. Мене це теж дратує, я довго не міг збагнути чому, поки не подивився АБСОЛЮТНО інший канал, там розповіли, що історія має бути рівною. Тобто, якщо ви будуєте відео як фільм, де герой не бачить камеру, та проходить повз, то так має виглядати все відео. Якщо ж, ви руйнуєте четверту стіну, та взаємодієте з глядачем, то це теж має бути весь час. Нажаль, більшість відеомейкерів не проходять жодного підвищення кваліфікації, не вдосконалюють свої операторські, чи сценарні навички. Тому виглядає дуже дивно, коли спочатку проходять повз камеру, ніби її не існує, а за мить, в ту ж таки камеру, звертаються до глядача. Ті хто не любить субліматів - брешуть, може не всі, але здебільшого. Перший сублімат в нашому житті - була «Мівіна», тому люди яким зараз 30-40 років виросли на мівіні, їли її навіть сухою, а ще ж була солодка. Звичайно, це умовний сублімат, та й якість там не найвищого рівня, але всім знайомим час від часу хочеться навернути «хімози». Сучасні сублімати, звичайно - інший рівень. Там вже йдуть сучасні технології, ширший асортимент. Хто б років 15 тому сказав, що можна буде їсти борщ зі сметаною в карпатах, лише закип‘ятивши кружку води. Зрештою, про соло-похід. Звичайно, коли є мета дістатись кудись, йти значно цікавіше, навіть соло. Я люблю ходити на самоті, взагалі, по місту, чи на природі. Але день-два, як на мене достатньо, все ж таки - людина істота соціальна, яким би інтровертом ви себе не вважали
Це вже надто складно, режисура і все таке. Я просто не люблю коли з блога, з ютуба, роблять телевізор. Телевізор я і по телевізору подивитись можу. Але я не дивлюсь телевізор) Насправді мівіна багатьом подобається більше, ніж туристична їжа, бо туристична сушка натуральна, там всі звичайні інгредієнти без підсилювачів смаку.
От мені вже цікаво, за яким принципом фільтрує той платіпус? Бо як людина дотична до обладнання робутово-промислового рівня, шось та розумію... але 99% всіх домішок в т.ч. бактерій фільтрує лише мембрана ультрафільтраційна або зворотньоосмотична, але потрібно створити певні умови. Тому я б не дуже сприймав ті цифри
Відверто кажучи зайшло тобі що джерело з водою на низу в лісі. Скільки разів був на цьому маршруті, як кажуть Парашка без води давно) За відео лайк як завше👍
При температурі 100° дійсно гинуть багато хвороботворних мікробів, але далеко не всі. Так, наприклад, для того щоб вбити вірус гепатиту необхідна більш висока температура. А для того, щоб знищити цисти глистів, воду потрібно прокип’ятити протягом півгодини. Таким чином, цей спосіб хоч і є найбільш дешевим, але працює далеко не завжди.
Помилка,найвища гора Львівської області Магура понад 1360м і вона не на границі з Івано-Франківщини а трохи віддалена на пару км.Проте по краєвидах і доступності абсолютно програє Парасці.
@@nahornipohodenky Трохи далі за Сколе,збоку села Либохора,з цього села і веде маршрут на неї.Колись там був піонерський табір з карпатським гірським нахилом і місцями лишились від нього сліди.
@@nahornipohodenky Границя областей проходить далеко від вершини і сама гора в Львівській області і належить Тухлівському лісництву.Границя областей півкругом обходить Магуру по висоті на 200 чи 300 метрів нижче вершини.Тобто гора ніби апендикс нависає на франківською територією і в натурі ця сторона крута і ніхто туди не ходить.Зараз там певно повний капець,а раніше майже повний був.
*Промокод "NAHORNI" дає знижку:*
-10% в магазині "Shambala" - shambala.com.ua/
-10% на продукцію "Leleka" - leleka-hammock.com/
-7% на продукцію "Rock Front" - www.rockfront.com.ua/
Сергію, люблю дивитися ваші відео, і відео тих, хто ставить штатив і т.д. теж люблю дивитися. Не вважаю, що це "смішно", як ви сказали. Не дивлячись на те, що ми можемо мати різні погляди, думаю, повинні поважати працю інших людей і, принаймні, не говорити про неї зневажливо.
Ще раз дякую за ваші відео)
Дякую) Але в своєму блозі говорю те, що вважаю за потрібне. Кожен говорить що їм подобається, що не подобається.
Львів'яни радять обирати маршрут на Парашку зі Сколе як дебютний, чи зайдуть походи в гори, чи ні) або як розминку перед складнішими маршрутами. Проходив його неодноразово весною, влітку, восени - він чудовий, в зимку - не знаю) Дивно, що туристів не трапилося, бо він досить популярний. Гарне відео, так тримати!
Для більшості туристів вже сезон закінчився, та і будній день був.
Чудовий похід! Ну не зовсім він соло, ми ж типу теж пройшлися😊Які краєвиди, супер! Дякую
Без камери взагалі сумно було би)
Цікаво і додає позитиву те, коли можна розділити позитивні емоції безпосередньо в поході )
Саме так!
Гарний маршрут! Круті краєвиди :)
Вітаю з першим соло-походом🏕
А скарпа це любов!
Дякую, але він може стати і останнім соло-походом)
@@nahornipohodenky йой..та де!))
Душевне відео. Був у всіх тих місцях, таке враження що ще раз пройшов.
Гарно. Ми зі Стрия. На Парашку ходим часто. Як нема часу їхати трохи дальше. З постійно діючих джерел до Парашки є одне біля гори Зелена. Треба метрів сто пролізти в низ ). А на всі решта надіятись не варто. Пересихають.
Отож, а лазити вниз інколи зовсім не хочеться(
@@nahornipohodenky там не далеко. ) ми з вами розминулися, до речі, були на Папашці на день раніше. Ночували коло Заленої. В ночі нас олень налякав) ричав цілу ніч. В них зараз гін.). Нервів він нам зробив трохи. Поки не загуглили-як кричить олень. І трохи заспокоїлись. Але відчуття шо ти в горах не сам не пройшло.
Я біля водоспаду чув тільки шум води)
@@nahornipohodenky класссс!
Ми з дівчиною ночували в наметі під горою Парашка вчора і чули всю ніч теж ревіння дикого звіра, який переміщувався з одного місця в інше. По звукам дуже схоже на лося, оленя або ведмедя.
Як було сказано в одній книзі - "Коли я йду з кимось - це прогулянка. А коли я йду один - це пригода". Коли йдеш один, то по іншому сприймаєш природу і себе як частину природи, перебуваючи з нею наодинці. Зовсім не ті відчуття коли йдеш з компанією. І також ті переваги соло-походу, які ти перерахував, для певних людей є найбільш визначальними. Тому деякі люди більше люблять соло-походи. Із-за повної свободи дій.
Я просто не шукаю легких шляхів, тому мабуть мені і не цікаві соло-походи) Люблю розвиток я фізичний так і духовний, який неодмінно відбувається, якщо ти йдеш з іншими людьми і вимушений комунікувати і взаємодіяти з ними.
@@nahornipohodenky Якісь дивні твердження. Соло-походи якраз таки не є легкими, бо йдеш сам, і розраховуєш тільки на себе. Бувають маршрути, де не ловить зв'зок і людей мало ходить, і у випадку надзвичайної ситуації ніхто не допоможе. А тому психологічно трошки більше напруги, ніж в походах з компанією на розслабончику.
А розвиток фізичний і духовний в соло-походах теж чудово відбувається) І на мою думку, відбувається навіть краще коли ти один на один з природою, і тебе ніхто і ніщо не відволікає.
Просто люди є різні. Комусь хочеться відволікатись, а комусь ні.
Ну от моя практика показує рівно протилежне. Самому ходити це розслабон і відпочинок, жодних напрягів. Напряги відбуваються тільки коли ти з іншими людьми, і тобі треба працювати над собою, над своїми емоціями, шукати компроміси. Це тільки люди які не мають досвіду не підуть самостійно, бо просто не впевнені в собі. А коли є досвід, то самому ходити легше, тому багато хто це і робить.
17:10 квітка називається ''відкАсник''
Щиро дякуємо!🇺🇦
Привіт із Полтави!!! Дякую за чудове відео!!! Сиділи дивились сім'єю та згадували свій літній похід цими місцями... 😊
Дякую за перегляд)
Продовжуючи тему Сколівський Бескидів і їх маршрутів... Далі після Гребеніва по залізниці йде Тухля, там кажуть, Іван Франко тусувався, коли "Захара Беркута" писав.
З Тухлі є маршрут на Кіндрат, буквально 100м вздовж залізнчної колії від перону назад в бік Львова - і вправо починається стежка підйому маршруту на Кіндрат, далеко від станції йти не треба! Недолік цього маршруту - практично відсутні краєвиди, для любителів прогулянки вкритим лісом гірським хребтом з кореняками з під-землі, вершина повністю вкрита лісом, невідома могила на перевалі - то і є вершина. Спускатись можна іншою дорогою до с. Либохора і звідти пішки година сільською дорогою до Тухлі.
Ще з Тухлі є маршрут на Обногу, це треба до моста дійти через Опір і звідти підйом практично до вершини серпантинною дорогою, назад можна іншим хребтом піти і вийти вздовж ЛЕП вийти до Тухлі вище по течії Опору, і через невисоку гірку з деревяним памятником Захару Беркуту пройти. В кінці маршруту - екстремальний підвісний пішохідний місток через Опір.
Ще одна вершина масиву - Татарівка. Хоч невисока, тисячник плюс, але вийти на вершину - справжній квест і екстрім! Номальних стежок нема, треба місцями через "джунглі" пробиратись, підхід до вершини шукати. Можна йти з Тухлі, можна зі Славська.
Ну і Славське, Високий Верх (неофіційно Захар Беркут його називають), то вже класика й попса. Через хребет і Писану Криницю цікавий пішохідний маршрут, від вокзалу Славське на розслабоні за 3 години до вершини можна дойти. Недоліки - крісельний підйомник майже до вершини, з нього куча туристів "в капцях", ресторан біля вершини з музикою, куча квадрациклів і коників з пропозицією покатати. То ж на вихідні туди, хто не любить таких попсових людних місць, краще туди не тикатись.
Гарно знято мені сподобалася круто
Дякую за перегляд!
Так, у людини завжди має бути ціль. Золоті слова.
гарний маршрут. в травні ходили тільки з іншого боку. + скелі Довбуша, каньйон, печери, і дводенний сплав по Опору на пакрафтах.
Ну от інший бік вирішив лишити на інший раз)
В кожного мандрівника рано чи пізно трапляється соло. Вітаю вас з першою соло-мандрівкою🥳 Мені зайшло ходити наодинці в гори, а до цього брала з собою друзів, але зараз важко знайти час щоб всім було зручно(
Але з друзями мені все одно цікавіше ходити)
Щось мені здається, я б у цій спальній системі сам би себе вночі задушив. Варто один раз у сні дьорнутись і заплутаєшся у свій же високотехнологічний капкан 😅
Але похід вийшов крутий, дякую за відео!
Та ну, можна сміливо смикатися, я ж теж не сплю стовбуром, постійно перевертаюсь) Там насправді все зручно і надійно!
Отличный повод ,провести вечерний ужин в просмотре этого видео ,на большом тв👏
🇲🇩🇲🇩☮️💟🇺🇦🇺🇦
Гарного перегляду)
@@nahornipohodenky уже смотрю и думаю что я бы поехал с тобой 💪Кстати заметил что ты любишь кепки,у меня их около 20 И от первого лица тоже классно снято. Без заморочек
то давай їдь, з Молдови недалеко, і в вас немає гір)
@@ottoreitstock2465 уже на следующий год 🙃
Дуже сподобалась ваша позиція не знімати себе на штатив🔥🔥🔥 люблю ваші відео за реальність
Дякую, я теж не люблю постановку)
Як класно подивитися, де була місяць тому-- на водоспаді Камянка!
Але цей водоспад сподобався найменше, люди, базар...
@@nahornipohodenky Я була вперше у Карпатах,тому гадаю Ви мої ємоції зрозумієте. Тепер,переглядаючи різні відео , я розумію,що є набагато крутіші...
У вас ще багато відкриттів!
Сергію, дякую за надихаючі відео! Збираюсь найближчим часом в Сколівські Бескиди.
Порадьте додаток для трекінгів по Карпатах.
Успіхів і миру!
🇺🇦❤
Я просто використовую мапу OrganicMap на якій нанесені стежки, і прокладаю собі маршрути. А ідеї для походів можна погуглити, в інтернеті безліч різних треків.
Я люблю соло з собакою, тоді соло не таке вже й соло, коли навколо тебе бігає хтось на 60 кг. Є з ким поговорити, є той, хто тебе слухає і виражає свою увагу, вночі спиш, без задніх думок.
Так, мабуть це окремий вид походів)
а вночі не гавкає на звірів?
Не було такого. Може чують запах і обходять.
Звичайна помилка початківця гамаковода. Для комфортного сну спати в гамаку треба не по його вісі а по діагоналі. Для цього гамак не можна натягувати, а треба кріпити його з провисом аби стропи утворювали кут 30-45 градусів із горизонтом. Тоді можна спати і на спині і на боці і навіть на животі. Я теж раніше робив цю помилку і спав в позі "банану" стиснутий з боків і відповідною втратою тепла і розтягнутими колінами.
А загалом - все супер! Дякую за відео.
Мені відомий цей підхід, але ніякого дискомфорту під час сну я не мав, і ніяких втрат тепла, тому що андерквілт висить під гамаком розпушений.
@@nahornipohodenky Дискомфорту може і не було, але мабуть усі хто пробував натянутий і провислий варіант кажуть, що комфорт вищій в другому варіанті.
Щодо тепла, то проблема не в андеркілті що знизу, а в повному зминанні верхнього квілта з боків при натягнутому гамаку і майже відсутність такого зминання в діагональному варіанті, що значно покращує теплоізоляцію з боків за більш низьких температур ніж зараз.
Але головний критерій - практика. 🙂
Сергію дякую за такий позитив. Завжди інтересно дивитись ваші подорожі. Роки вже не ті щоб так далеко подорожувати то ж з задоволенням дивлюсь ваші подорожі. Частіше дивлюсь по телевізору але там всі ваші подорожі нажаль не показують.А де ж Настя. Хотілось би її та Марію бачити частіше.
Дякую! Настя в наступному поході була, на Сивулі. А Марія після Лікійки більше не ходить.
Люблю Сколе і неймовірну Парашку⛰️, дуже. І Соло люблю . Дякую за Відео⛰️
По доброму вам заздрю, дуже заскучив за горами
В мене б спина покинула чат після ночівлі в гамаку)))
@@VolodymyrVolodymyr1989 У мене теж проблемна спина, але спалося добре.
Гамак-це класно, свої переваги і мінуси теж є. Але додам, що на випадок опадів, треба капалки, тобто банально щоб вода по підвісці гамака не стікала в гамак. Речі забираю на ніч в гамак, для цього зробив підвісну сумку, яка підвішується на ridgeline( але у вас гамак без центральной мотузки) або ще як варіант з речами, є міні-гамаки для речей, вони підвішуються окремо під або над гамаком, кому як зручно))
А що з речима буде, якщо вони лежать під гамаком? І що таке капалки?
@@nahornipohodenky речі лежать під гамаком, ну не буквально, трохи сбоку, але в міні гамаку(gear sling)
Капалки або drip line, це щось, що буде відводити воду або перешкоджати їй попасти далі по навісці гамака. Саме просте це зав'язати міцно шнурок на мотузці підвіски, або прусік. Але треба розмістити капалку під тентом, а не назовні, бо назовні вона втрачає сенс.
Сколівські Бескиди - то багато варіантів походу вихідного дня з логістичною привязкою до Львова: вранці на електричці чи автобусі зі Львова, ввечері назад.
Один з варіантів зі Сколе то на Лопату і Кудрявець (в іншу сторону від залізиці ніж на Парашку). Зі Сколе маршрут можна просто з вокзалу через той самий міст через Опір і далі підйом на Лопату чітка стежка, але місцями крутюча і постійний підйом. Недалеко до вершини є придатне місце для стоянки, джерело типу калюжка, але вода чиста, постійне підживлення води з-під землі є. З Лопати ще краєвиди так-сяк, а от далі як перейти буквально 10-15хв по хребту трохи вниз і потім вгору на Кудрявець (це 1244м, не менше ніж Високий Верх біля Славську), то там краєвиди з висоти на Сколе, та ще якісь менші населені пункти дуже гарні! З Кудрявця можна вертатись назад, а можна спускатись в Гребенів.
А можна навпаки, з Гребеніва йти спочатку на Кудрявець, а далі на Лопату і в Сколе спускатись. Це варіант довший по відстані, але легша альтернатива, якщо не хочеться чи готовий до неперервного місцями крутого підйому зі Сколе на Лопату. Тобто краще з Гребеніва підніматись, то довший, але більш пологий прогулянковий маршрут лісом, а в Сколе по коротшому і крутому спускатись.
Гребенів - нступна станція після Сколе, всього 10хв на поїзді, але там великі поїзди не зупиняються, тільки електрички та деякі регіональні поїзди тупу Львів - Ужгород, то треба мати на увазі, хто їде на поїзді.
Це добре що ще є де там побродити!
Класне відео!
Дякую!
Супер.дякую за контент
Дякую за увагу)
Був на тому маршруті в 2016 році. Також ночували біля гуркало.
Цей маршрут, по красоті, сподобався найбільше 👍👍👍
Дякую Сергію, надихаєш!
Нема за що)
Хто ці всі люди, хто трусить про їжу з ресторанів? А чи не хочуть вони поїсти сухпай замерзлий, в бліндажику?! То на контрасті і "харчі" будуть як мішлєновська страва
Ночувати біля Гуркала в гамаку,ну трохи безрозсудно.Мій знайомий в червні провів ніч в палатці і пів ночі не міг заснути.Хтось хрустів тупав і видавав глухі звуки.Вранці всі виповзали з палаток,трава навколо потоптана і біля ялиночки косолапий навалив купу.Більше вони так не роблять.Ще два хлопці взимку ночували коло Парашки в причіпі лісорубів.Вночі прийшов ведмедик почув запах їжі і почав причіп деребанити,не зміг.Хлопцв за ніч посивіли.
Ще здається ведмеді жодного туриста в Карпатах не з'їли.
@@nahornipohodenky В тому місці було вже 5 інцидентів ,дві людини конкретно постраждали.
@@myroslavkoval2203 А можна деталі, хто і як постраждав?
@@nahornipohodenky Дат не пам'ятаю,сюжет так .Два молодики з села Майдан поїхали на мотику шукати роги,розійшлися і на молодшого напав ведмідь.Хлопець закричав і напарник газонув в його сторону .Тим часом ведмідь перебив руку і вихватив трохи плоті Та звук мотика його настрахав і постраждалого помаленьку довезли в село.Старша жінка з іншими була на малині біля села Довге і раптово ззаду заричало і сильно вдарило в плече,бабка покотилась по кручі вниз і там потовчену підібрали дівчата.Ведмідь покрутився ще зверху та забрався.Бабка більше постраждала від падіння.Ще був інцедент з старенькою на сінокосі,стара дала косолапому люлей граблями і той втік.Цього року були три виходи ведмедів на людей,десь коло Трускавця в дачному масиві,біля Старого Самбора на краю села і самий свідожий цього тижня пара ведмедів просто вийшли на шоссе Східниця Урич і декілька хвилин тупцювали між машинами.Бачив фотку з реєстратора.І це все в одних лісах від Сколе на Східницю і на дрогобиччині .Ще були виходи біля Старої Гути і я бачив сліди біля полониниПлаєк.
@@myroslavkoval2203 Я сам бачив сліди ведмедя, але повторюсь, не пам'ятаю щоб хоч один турист постраждав від ведмедя в Українських Карпатах.
Про "це не борщ від Клопотенка" від душі посміявся, бо й справді, щоб зробити таку гидоту як робить Клопотенко, то ще потрібно добряче постаратися😅
Погоджуюсь, борщ в нього специфічний.
Дякую за відео і за огляд спорядження❤
Шкода що ви не протестили систему гамака в більш сурових умовах.
Тому що спальник все одно продувається, плюс відкриті голова та ноги,.
Та чому ж, ноги і голова теж в теплі. вивід вітру захищає тент.
Якщо вдаватися до підрахунку ваги спорядження, то до комплекту з гамаком потрібно ще андерквілт додати, бо без нього ніяк, тоді вага вже буле 1.5кг. Маю теж гамак, тільки sts, але з наметом набагато зручніше. По коштам поріг входу для легкого намету теж менший, 130$ ультралегкий намет naturehike.
Намет це намет, а гамак це гамак, і у кожного є свої переваги і недоліки. Я не додавав вагу андерквілта так само, як і не додавав вагу килимка до ваги намету.
Какая красота.. Представляю какой там воздух👍👍👍
Карпатське!
🔥
А де Максим дівся лисий той?) Такий позитивний чувак в відео)
Ага , Макс классный чувак🤘
Скоро може побачите його!
@@nahornipohodenky вот таки не понял , а вы пьете изотоники?
П'ємо.
@@slonic63 Нє, тільки квас і пиво, натурпродукт)
Так це дуже популярний маршут, я тільки приїхав з нього, в суботу людей з 50 пройшло повз... видно що йде багато хто йде перший раз, бо несуть баклажкі з водою, пакети в 2х руках і тд... я такого ще ніде небачив.
І я впевнений що більшість цих людей зі Львова чи області) Похід вихідного дня!
Я не сперичаюсь а просто інформую!😊
Дякую за класний контент 🙏
З приводу ваги, то користуюсь одномісною 3F UL Lanshan, вага 914 грамів, для встановлення потрібна туристична палиця, без них не ходжу, тому їх вагу я не рахую) В гамаку дуже мерзну і не так зручно спині як на килимку , але кожному своє 😉
Я ж кажу, що теж мерз. Ви ж не пробували спати з андерквілтом, правда?
супер!
Дякую!
❤
Кар.єр вище Сколе називається Колодка.Там добували специфічний камінь з назвою Сколіт.Мостів в Сколе два великих і один пішохідний.
Дякую.
Сергій, підкажіть, будь ласка, яким годинником ви користуєтеся?
Garmin Fenix 5x
Ще скелі "Ямельиця" рекомендую⛰️ на Горі Ключ класні Скелі, і за Мертвим озером біля Кам'янки.
То на майбутнє буде)
33:59 Про сублімати. На минулий блекаут затарювався субліматами. Я люблю пузату хату і інші подібні заклади, але не варто порівнювати сублімати з ними. Це приниження цих закладів) За весь час я доїв тільки 1 пачку тупо із жадібності. Борщ одразу пішов в унітаз (це були не Харчі, а Джеймс Кук чи якось так) До речі, те що я таки з'їв - це були саме Харчі (здається гречка зі свининою). Або я купив щось не те, або блогери занадто перебільшують смак сублімата 🤷♂
В горах ці страви смакують значно краще!)
@@nahornipohodenky думаю - це основний секрет їх смаку ;)
пройдеш 30-ку за день - сподобається)
@@ottoreitstock2465 навіть не сумніваюся) Але для того, щоб в Пузатій борщ був смачний, мені не треба проходити щоразу по 30км)))
Але я не можу сказати що між борщем в пузатці і цим борщем є велика різниця.
Все просто. Є нові і старі вагони. В старих вагонах так собі купе, без розеток, без блоку клімату, тому і ціна така
Десь так і подумав. Бо назад їхав плацкартом, і він дійсно новий з розетками.
Много интересной инфы подчеркнул и про Бескиды и про гамак...!
Отмечу без критики, справедливости раде: комплект палатки Lanshan 1pro с оттяжками из дайнимы, футпринтом поликро, 8ми грамовыми Yобразными колышками весит 810 грамм и это полноценная палатка, с отличной ветроустойчивостью, кучей места для вещей (2го человека), можно готовить в тамбуре в дождь, сидя в палатке и всё это легче, компактней, дешевле, проще и быстрее устанавливается🤔
Хоть я и сторонник разнообразия и в ПВДшки сходил бы и с гамаком и с пончотэнтом, но давно потерял интерес к коротким маршрутам, а в долгих не охота мириться с теснотой и дискомфортом. Были бы лишние деньги, поменял бы Ланшан на пирамиду от Лайтвэя из дайнимы🤗
У гамака свої переваги, не треба рівна і суха поверхня. В європейських країнах часто намет ставити заборонено, а гамак можна)
Дякую за класні відео. Сергій, підкажи, яким додатком користуєшся для прокладання маршрутів?)
Прокладаю маршрути в AllTrails, а потім заливаю його в OrganicMap.
Дуже дякую!)
Не було трохи жаркувато у таких мештах шльопати? )
Трохи було, але вирішив розношувати на осінні походи)
❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Гарно...
На яку камеру знімаєте?
@@FrankivskySpiningist dji pocket 2 тут.
Для мене ''Сколівські бескиди'' то МТБ-марафон
Прослідковується певна тенденція в ютубах. Ось наприклад пару днів тому схожу систему з гамаком і андерквілтом тестив Саша з Dream Way
Файно, але шкода, шо Настю забув 😢...
Настя буде в наступному поході!
Яка була вага рюкзака на старті?
Цього разу не зважував, десь мабуть 10-11 кг.
А, між іншим, прохід повз камеру - популярний прийом.
Стосовно гір: Карпати не набридли? Є ж інші мальовничі місця на заході.
Та ясно що популярний, всі мавпують один одного.
Що може бути краще гір?) Які місця, наприклад?
@@nahornipohodenkyНаприклад, печери на Тернопільщині (правда, не знаю, чи проводять екскурсії), Дністровський каньйон.
Ой, печери то не моє, мені там дуже не комфортно...
@@nahornipohodenky давай Товтри всі за раз - 250 км - від Підкаменя до Дністра!)
Ще є гора Магура (1362) на межі Івано-Франківської обл
Але ж на межі. А ця повністю у Львівській.
Доброго. Вам. Вечора. І. Доброго. Здоровя. Щастя. Добра. Добробуту. У. Ваше. Цікаве. Українське. Житя. Попри. Війну. В. Україні. Ви. Не. Здаєтися. І. Що. Разу. Подорожуєте. Як. Не. Карпатами. То. Гарним. Містом. Львовом. Щасти. Вам. У. Вашому. Житі. ❤
Дякую. Вам.
шо курив?
Палки занадто довгими не бувають), чим довше, тим вище тент стоїть.
Ну, там теж є мінімум і максимум, не піднімеш тент вище ніж можна.
По дорозі на водоспад Женецький Гук мабуть тисячі таких турів, народ самовиражається)
Нац будуть.
на пляшку платипус не розраховуй! у мене стала протікати в місці спаювання корки.
Поки що не бачу приводів не розраховувати, у мене і у друзів ще жодних проблем не було.
я цілком згідний, що і те і друге по своєму цікаво. Але ж ви самі сказали 'можете порівняти з вагою свого намету', ось я і порівнюю і розумію, що ви вагу обов'язкового атрибуту- андерквілта до гамака не додали, то ж вага комплекту буде не така як ви назвали. А килимок з ервеліо 5.3 буде важити 350г.
Ну то я ще раз повторюю, що тоді і до намету треба додавати вагу килимка. А андерквілт теж може бути значно легшим.
Трекпалки - то снаряга критична для безпеки, тож, за можливості, не треба економити на трекпалках.
Як вони впливають на безпеку?
4:10 Птушкін зажурився...
Не дивлюсь, не знаю.
А не продавлюється дупкою сідачка до землі?
Ні, витримує)
@@nahornipohodenky моцна холєра)
Власне, тому я й підписався на Сергія, бо мені близькі його погляди. З багатьма тезами я можу погодитись на 100%, з деякими на 99%😊
Щодо проходів повз камеру - згоден. Мене це теж дратує, я довго не міг збагнути чому, поки не подивився АБСОЛЮТНО інший канал, там розповіли, що історія має бути рівною. Тобто, якщо ви будуєте відео як фільм, де герой не бачить камеру, та проходить повз, то так має виглядати все відео. Якщо ж, ви руйнуєте четверту стіну, та взаємодієте з глядачем, то це теж має бути весь час. Нажаль, більшість відеомейкерів не проходять жодного підвищення кваліфікації, не вдосконалюють свої операторські, чи сценарні навички. Тому виглядає дуже дивно, коли спочатку проходять повз камеру, ніби її не існує, а за мить, в ту ж таки камеру, звертаються до глядача.
Ті хто не любить субліматів - брешуть, може не всі, але здебільшого. Перший сублімат в нашому житті - була «Мівіна», тому люди яким зараз 30-40 років виросли на мівіні, їли її навіть сухою, а ще ж була солодка. Звичайно, це умовний сублімат, та й якість там не найвищого рівня, але всім знайомим час від часу хочеться навернути «хімози». Сучасні сублімати, звичайно - інший рівень. Там вже йдуть сучасні технології, ширший асортимент. Хто б років 15 тому сказав, що можна буде їсти борщ зі сметаною в карпатах, лише закип‘ятивши кружку води.
Зрештою, про соло-похід. Звичайно, коли є мета дістатись кудись, йти значно цікавіше, навіть соло. Я люблю ходити на самоті, взагалі, по місту, чи на природі. Але день-два, як на мене достатньо, все ж таки - людина істота соціальна, яким би інтровертом ви себе не вважали
Це вже надто складно, режисура і все таке. Я просто не люблю коли з блога, з ютуба, роблять телевізор. Телевізор я і по телевізору подивитись можу. Але я не дивлюсь телевізор)
Насправді мівіна багатьом подобається більше, ніж туристична їжа, бо туристична сушка натуральна, там всі звичайні інгредієнти без підсилювачів смаку.
От мені вже цікаво, за яким принципом фільтрує той платіпус? Бо як людина дотична до обладнання робутово-промислового рівня, шось та розумію... але 99% всіх домішок в т.ч. бактерій фільтрує лише мембрана ультрафільтраційна або зворотньоосмотична, але потрібно створити певні умови. Тому я б не дуже сприймав ті цифри
Там всередині якісь порожнисті волокна, щільність 0,2 мікрон. Бактерії просто не пролазять через такі отвори.
@@nahornipohodenky схоже на ультрафільтраційну мембрану, в народі називається холоуфайбер
Всеодно страшно...
не страшно
Страшно 👀
Що страшного?
@@nahornipohodenky соло похід в ліс. 👀
В гори.
Відверто кажучи зайшло тобі що джерело з водою на низу в лісі. Скільки разів був на цьому маршруті, як кажуть Парашка без води давно)
За відео лайк як завше👍
Так, треба враховувати що до води спускатись зовсім не хочеться...
бо чим старший тим більше хочеться подалі від людей.
А ти не можеш просто кип'ятити і не паритись з фільтрами, маєш же пальник
При температурі 100° дійсно гинуть багато хвороботворних мікробів, але далеко не всі. Так, наприклад, для того щоб вбити вірус гепатиту необхідна більш висока температура. А для того, щоб знищити цисти глистів, воду потрібно прокип’ятити протягом півгодини. Таким чином, цей спосіб хоч і є найбільш дешевим, але працює далеко не завжди.
Реклама вийшла дуже нативна, хотілось би аби інші блогери так навчились
Мені особисто краще соло .
Маєте право!
По КарпатАХ! Говоріть українською правильно!
Дякую, якось я це правило погано в школі вчив...
Помилка,найвища гора Львівської області Магура понад 1360м і вона не на границі з Івано-Франківщини а трохи віддалена на пару км.Проте по краєвидах і доступності абсолютно програє Парасці.
Де саме вона знаходиться? Бо в Україні гір Магура дуже багато.
@@nahornipohodenky Трохи далі за Сколе,збоку села Либохора,з цього села і веде маршрут на неї.Колись там був піонерський табір з карпатським гірським нахилом і місцями лишились від нього сліди.
Все одно не бачу там такої гори...
Знайшов! Ну так вона чітко на межі областей, навіть більше в Івано-Франківській області. Тож ніякої помилки немає.
@@nahornipohodenky Границя областей проходить далеко від вершини і сама гора в Львівській області і належить Тухлівському лісництву.Границя областей півкругом обходить Магуру по висоті на 200 чи 300 метрів нижче вершини.Тобто гора ніби апендикс нависає на франківською територією і в натурі ця сторона крута і ніхто туди не ходить.Зараз там певно повний капець,а раніше майже повний був.
а чи можна біля намету в лісі розпалювати багаття ?
Не завжди. Та і бажано цього не робити.