MŚ 1978: gol Laty nie wystarczył. Porażka z Brazylią...

• Опубликовано: 22 авг 2024
  • Mecz drugiej fazy piłkarskich mistrzostw świata 1978. Po porażce z Argentyną (0:2) i wygranej z Peru (1:0), wciąż mieliśmy szansę na grę o medal. Spotkanie z Brazylią, mimo remisu 1:1 do przerwy (gol Laty tuż przed zejściem do szatni), zamieniło się w spektakl polskiej bezradności. Polska miała dobre okazje, ale z upływem czasu traciła siły i Brazylijczycy rozpoczęli ostrzeliwanie bramki Zygmunta Kukli, który zastępował Tomaszewskiego. Przegraliśmy 1:3.

@tomaszkajtek6443 Год назад

Mieliśmy pecha grając z gospodarzami na wielkich piłkarskich imprezach:1974 0-1 z Niemcami,1978 0-2 z Argentyną,2002 0-2 z Koreą Płd,2006 0-1 z Niemcami,i tylko na ME 2008 udało się strzelić (ze spalonego)gola z Austrią lecz pechowo stracić w ostatnich minutach gola z karnego remisując tylko 1-1

• @larwa85
    @larwa85 7 лет назад +4

Szkoda, że nie pokazaliście, że przed ostatni bramką piłka 2 razy trafiła w słupek i raz w poprzeczkę.

• @piotrkostka8494
      @piotrkostka8494 3 года назад +1

To był mecz do wygrania. Tamta Brazylia była jeszcze bardziej bezbarwna niż w 74. Zupełnie nie wiadomo, dlaczego Lubański siedział na ławie.

• @larwa85
      @larwa85 3 года назад

@@piotrkostka8494 zgadzam się

• @paulski2960
      @paulski2960 2 года назад

@@piotrkostka8494 Bo w trzech meczach I rundy był beznadziejny.

• @gutekzawias4535
      @gutekzawias4535 3 месяца назад +1

Polacy zdobyli gola grając akcję tiki taką, Brazylijczycy prawdopodobnie na dopingu wygrali 2 połowę i cały mecz.

• @larwa85
    @larwa85 7 лет назад +2

Źle nie graliśmy, mieliśmy więcej sytuacji od Brazylijczyków w przeciwieństwie do 1974 roku.

@piotrkostka8494 4 года назад

larwa85 Mieszanie w składzie było. Z czysto piłkarskiego względu to była główna przyczyna przeciętnego (jak na potencjał drużyny) wyniku na turnieju.

Obrona grała tragicznie. To, co Żmuda z Gorgoniem odstawiali, to był kryminał.

• @karolinarykowska3308
      @karolinarykowska3308 2 года назад

@@paulski2960 Żmuda grał dobrze, to był światowej klasy obrońca

@paulski2960 Год назад

@@karolinarykowska3308 To prawda, mój błąd. Gorgoń z Maculewiczem zawalili bramki.

• @qwfqfefqwwf9919
    @qwfqfefqwwf9919 Год назад

Tylko Czemu Nawalka Nie Strzeli Brazylia Razem Bonkiem Deyna

• @Kosmouchkosmatakosmos
    @Kosmouchkosmatakosmos Год назад

Pech, Presja, Składy, Oszustwo, I złe metody gmocha, Inaczej byśmy zdobyli medal