Досвід. АгроАрена Південь, 17 серія. Озимий ячмінь.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 окт 2024

Комментарии • 4

  • @alexandertatarov7232
    @alexandertatarov7232 4 года назад +1

    Добрый день.Какая густота посева ячменя и пшеницы лучше для юга в связи с таким климатом по вашим опытам?

    • @BayerCSUA
      @BayerCSUA  3 года назад

      Доброго дня. Дякуємо за запитання. За результатами досліджень 2020 року на пшениці озимій найвищу врожайність - 83,3 ц/га було отримано на варіанті з густотою 1,5 млн.шт/га. На варіантах 3,0 млн та 4,5 млн.шт/га - 64,3 ц/га і 68,1 ц/га відповідно. В попередні роки також відмічали позитивний вплив на врожайність при зменшенні густоти посіву. Схожа залежність на ячмені озимому. Тому в засушливих умовах півдня України має сенс перегляд норм висіву озимих культур в бік зменшення. Якщо висіваєте зазвичай 5 млн.шт/га, можна поступово переходити на 4 чи 3,5 млн.шт/га і менше. Але це має бути підкріплено технологічно - якісно підготовлене насіння, вирівняний грунт, відповідна система живлення та захисту посівів.

  • @ВячеславАгро
    @ВячеславАгро 3 года назад

    Яка врожайність була на контролі та з захистом?
    Також хочу спробувати авіатор на сніговій королеві. Але вагаюсь, препарат дорогий, чи окупиться...

    • @BayerCSUA
      @BayerCSUA  3 года назад +1

      Доброго дня. Дякуємо за питання. Врожайність на контрольній ділянці (без застосування фунгіцидів та рострегуляціі) склала 87,0 ц/га, натомість на варіантах застосування Авіатор Хpro в нормі 0,5 л/га двократно, у фази ВВСН 32 та ВВСН 37, було зібрано 103,9 ц/га, тобто на 16,9 ц/га більше.
      Доцільність застосування зазначеного продукту в системі захисту ячменю озимого є очевидною, в тому числі й з досвіду попередніх сезонів. І вона є тим виразнішою, чим більшим є потенціал посіву.