Зі смітника на переробку: що в Європі роблять зі старим одягом? | DW Ukrainian
HTML-код
- Опубликовано: 5 фев 2025
- Щороку у світі виробляється 100 мільярдів одиниць одягу - по 14 одиниць для кожного на планеті. 65% з них потрапляють на звалище протягом 12 місяців. Нові технології переробки текстилю можуть зменшити ці відходи, одночасно виробляючи безліч екологічно чистих матеріалів. Але наскільки швидко і що робити споживачам? #PlanetA
Дивіться також:
(Не)екологічна мода: чи є одяг від Zara та H&M шкідливим для довкілля • (Не)екологічна мода: ч...
Куди німці дівають сміття? Частина 1 • Куди німці дівають смі...
Куди німці дівають сміття-2: батарейки, старий одяг • Куди німці дівають смі...
Куди німці дівають сміття-3: листя, скло, велосипеди • Куди німці дівають смі...
------
Підписатися в один клік на #DWУкраїнською: bit.ly/DWsubscribe
Читайте новини України та світу -
на нашому сайті: dw.com/ukrainian,
у Facebook: dw.ukrainian,
на Twitter: dw_ukrainian
і в Telegram: t.me/dw_ukraina
Переробка сміття, яка бере на переробку не сміття, а відбірну певної якості сировину, і дає продукт, дорожчий за виготовлений з первинної сировини. Це мені нагадує плачі роботодавців, яким бракує робочої сили, тільки їх не цікавлять безробітні, а тільки висококваліфіковані спеціялісти з передовим досвідом.
спочатку вони завалили світ дешевим неякісним Г...товаром, а тепер не знають, що з цим робити. А чим ви думали, коли придумували цю "швидку моду"? Не подобалося, коли речі були якісними і їх можна було носити декілька років? Думайте тепер, що з цим сміттям робити, жадюги.
Не должно быть ни "быстрой", ни вообще никакой моды - чтобы не выбрасывать одежду только потому, что "это было в прошлом сезоне". Одежда должна быть высокого качества, красивой, практичной и носится несколько лет. Все фешн бренды от люкса до "тряпичников" виноваты в загрязнении Земли.
От вас зависит, что вы носите. И только от вас. Вы принимаете решение, что купить и что носить.
Однако, люди падки на мнение окружающих и бояться принимать свои решения, следуя за тем, "что люди скажут".
Здається проблема не тільки у виробниках, звичайний споживач може навіть і немати жодного уявлення про проблему... Відсутня активна інформаційна компанія за яку повинна відповідати кожна країна.
Тільки тут забули додати, що одяг на Заході та в ЄС зокрема абсолютно доступний, навіть низькому соціальному класу. Людина з рюкзаком від Армані може ходити по трамваю з протягнутою рукою. Можна придбати за невеликі гроші, а то й копійки багато якого одягу, Зару, яку ви тут показали, також в дні розпродажу.
І доступність разом з акціями та реальними знижками підтримуює шопоголізм та бездумно забиті потрібним і непотрібним одягом шафи. Секонд-хенди до речі там працюють з метою дати друге життя будь-якій речі, а не тому що в них боцімто дешевше - і б/у одяг в них коштує на рівні з новим по ціні. Також благодійні фонди збирають одяг в свої контейнери для допомги бідним або для комісійних магазинів. Наприклад фонд АДРА.
О маєш...
Современная одежда, это ужас … качество , модели … все это просто кошмар !!! Они не когда не сравнятся с Витаж, по всем показателям
я розумію тільки те що люди це хвороба!
Планетарна інфекція!